STER-opbrengst kan in 1989 naar half miljard 3 3 lans Böhm mag op de kijkers het vak leren gekleurd gezien MRADIO/TELEVISIE CgütócOomant DINSDAG 26 APRIL 1988 PAGINA 19 st de bal rond is, weten we nu wel. De ertrouwde praatjes van voetballers en gainers voor, tijdens, na en tussen voet balwedstrijden kunnen dan ook gevoeg- fjk worden afgeschaftdat bespaart een loop tijd in de respectievelijke sportru- rieken van de Nederlandse televisie. jtef gekeuvel rond de uitlatingen van Ronald Koeman (door zijn bloedeigen jianager 'Roland'genoemd) hield de me- lia vorige week danig actief, maar was jatuurlijk een zeepbel: Koeman zegt ■at. iemand schrijft het op, een blad Irukt het af, de internationale voetbal- naffia windt zich op, Koeman roept dat OTO,et natuurlijk verkeerd is opgeschreven in dat soort gevallen krijgt altijd de our na list de schuldmag een potje niet needoen en alles is weer voorbij. Ook Jit sopje was de kool weer eens niet vaard. Idem dito met het elke keer weer erugkerende gezeur over voetballers die vel of niet of dan toch weer wel naar "I bef buitenland gaan of willen of zullen I aan, enzovoort. Ik wil daar eigenlijk pas iets over weten als het in kannen en kruiken is. Johan naar Barcelona, of niet; Johnny naar Toulon, of niet, en de advocaten en de korte gedingen vliegen in het rond. Zinloos gedoe, gekwaak, ge speculeer - ik word er zo moe van. Ook het nieuwe sportmagazine van de NOS (dat zeer creatief „Sport Studio" is gedoopt, waarover in de eerste afleve ring presentator Hans Böhm meteen al struikelde: hij zei toch gewoon Studio Sport) ontkomt niet aan deze fatale nieuwsdwang van het voetbalbedrijf. We zagen reporter Frits 'Kuifje' Barend in de slag met een advocaat, en totaal niet duidelijk werd waarom de heren het niet met elkaar eens waren: trok de man nu wel of niet die en die uitspraak in dat en dat blad in, grote opwinding, en wij kre gen niet eens te horen wat die uitspraak nou eigenlijk was. Dat schaker Hans Böhm de centrale pre sentator van deze show mocht zijn, ver baast niet. De man had immers ooit blijk gegeven het schaakspel helder te kun nen uitleggen en schaaktoernooien dui delijk te kunnen becommentariëren, met een soort ironisch ondertoontje. En als iemand voor een tv-camera niet meteen over zijn eerste woorden struikelt kan hij (m/v) er staat op maken binnen de kortste keren een eigen show te hebben. Böhm was dus nu aan de beurt, in navol ging van Robert Long, Carry Tefsen, Karin Bloemen, Goedele Liekens, Peter Jan Rens en al die anderen. In de meeste gevallen is de klassieke verzuchting 'jammer, maar helaas' van toepassing op deze carrière-ontwikke ling. Op tekst van anderen wil het nog wel eens lukken, misschien ook nog bij een onderwerp dat de man/vrouw na aan het hart ligt (zoals bij Böhm de schaaksport), maar 'in het diepe' verzui pen de meesten reddeloos (of vluchten in opgelegde lolligheid en jovialiteit: Rens). Ook de verdere respectabele schaakcom mentator ging de mist in. Verstard stond hij onder de lampen, verstard blikte hij in de camera, verstard stamelde hij de uit het hoofd geleerde zinnen in de mi crofoon. Hadden wij als kijkers en Hans Böhm als mens hier niet tegen kunnen worden beschermdOf moet 'het vak' op ons worden geleerd, zoals Adelheid Roosen en Frisse Jongens dat alsmaar volhoudenHilversum kan toch niet vol houden dat er geen mensen met presen tatie-talent rondlopen in Nederland. De NOS heeft zelf de gelukkige greep gehad Leoni Jansen te strikken voor het kunst magazine „Uit de kunst" - iemand die weet waar ze het over heeft, die niet verlegen zit om woorden, iemand die niet of nauwelijks van haar stuk is te brengen ook als een geïnterviewde pro beert haar onderuit te halen (zoals afge lopen donderdag die geflipte Engelse pottenbakker). Dat is vakwerk, en zo hoort het, en zo moeten ze het allemaal doen. We willen nou wel eens af van dat gestuntel en gekruk; de Nederlandse te levisie zou toch volwassen worden, had den ze ons beloofd... RENÊ DE COCQ WOGAN" VIERTFEEST ,ONDEN - Terry Wogan pre- enteerde gisteravond de 500e ditie van zijn babbelshow Wogan". Na afloop van het Ieestelijke gebeuren, dat de iele week zijn invloed zal heb- ien op het programma, liet de jraatgrage Ier weten dat z'n iraatshow op de buis zal blijven omen ,,tot de hel bevriest", en Engelse uitdrukking die euwigdurend betekent. Toch irijgt Terry Wogan de laatste ïjd in Groot-Brittannië af te re- lenen met een alsmaar toene- 0 pnend gebrek aan belangstel- ing. Veel binnen- en buiten- andse prominente figuren pra- >liaien liever met Wogans concur- ent Michael Aspel, wiens iraatshow wordt uitgezonden irloor het commerciële London Veekend Television. Terry 'ogan staat in Groot-Brittan- ?liie bloot aan veel kritiek omdat ni€iij zijn gasten vaak onnodig on- lerbreekt en omdat hij meestal poeslief tegen ze is. Wogan doet a'so^ dergelijke op- gfner^'n8en hem koud laten. ®J,Toen wij ermee begonnen, Partjverd gezegd dat wij na zes we ken al zonder gasten zouden ritten. Omdat dit niet is ge- begon men te vitten op aspecten van de show". 11e iHet spreekt vanzelf dat Terry u zitïVogan zijn toekomst nog graag had pen poosje gegarandeerd ziet. bepilij heeft de BBC dan ook voor- bbereesteld „Wogan" vijf inplaats grijppan driemaal per week op de nietbuis te brengen. „Elke dinsdag alistpn donderdag geen show breekt iwe de continuïteit", aldus Wogan. en v£)p die manier verlies je mil- Wcjoenen kijkers, die je anders mik'.olledig zou kunnen binden het programma". ROGER SIMONS iatban het programr RO' cfl^elgu^ HILVERSUM De STER kan binnen de huidige wette lijke normen in 1989 in totaal 500 miljoen gulden aan adver tentie-inkomsten werven. Daarvoor moet de minister van welzijn, volksgezondheid en cultuur wel toestemming geven tot een uitbreiding van de STER-zen'dtijd tot het wet telijk maximum van 5 procent door middel van twee zweven de blokken op Nederland 2. Tevens zou de reclamezendtijd op de radio moeten worden uitgebreid tot 2,7 procent. Een liberalisering van het reclame regime gekoppeld aan een ver dere uitbreiding van de recla mezendtijd tot gemiddeld 10 procent, zou in totaal een be drag van bijna een miljard gulden kunnen opleveren. Dit zei STER-directeur C.J. Smeekes gisteren tijdens de presentatie van het jaarverslag over '87 in Hilversum. Volgens Smeekes is de aan vraag voor zendtijd-uitbrei ding tot 5 procent in '89 inmid dels de deur uit. De STER-di recteur heeft daarmee snel ge reageerd op de opmerkingen die minister Brinkman van WVC onlangs in Wenen maakte over de wenslijkheid om tot uitbreiding van de re clamezendtijd te komen. Smeekes meent echter dat op dit moment een sprong naar 15 procent „gewoon niet kan. Dan zou ik alle programma's verstieren. Bovendien kan je met 15 procent reclame geen publiek bestel meer overeind houden, dan moet je spreken van een commercieel bestel". De netto-opbrengst van de STER is over 1987 met ruim 60 miljoen gulden gestegen tot 385,7 miljoen gulden. Het aan deel televisie-reclame komt uit op 330 miljoen gulden, de ra dioreclame bracht 55 miljoen gulden op. Voor 1988 verwacht Smeekes een totale opbrengst van 430 miljoen gulden; 370 miljoen uit televisiereclame en 60 miljoen uit radioreclame. „Het geld voor de STER ligt gewoon op straat", zo zegt de directeur. „Alles wat je hoeft te doen is het te pakken". Maar voordat Smeekes dat geld kan pakken moeten er wel enige reclameregels worden gewijzigd. De radiore clame zit volgens Smeekes aan zijn maximum. Niet omdat het wettelijk maximum is bereikt, maar gewoonweg omdat er geen ruimte is om de reclame blokken te plaatsen. Hij doet dan ook een beroep op de overheid reclame in platen- programma's toe te staan. In Duitsland gebeurt dat al. „En of je nu een plaat aanprijst of een produkt, dat maakt niet zoveel uit". STER-directeur C.J. Smeekes; „De omroepbijdrage, toch al bijna de laagste in West Europa, kan nog verder omlaag". FOTO: DIJKSTRA Smeekes signaleert dat de hui dige regels - maximum van 5 procent, geen reclame op zon dag, maximaal vijf zwevende blokken en geen reclame in natuurlijke onderbrekingen van programma's - hem ervan weerhouden de tweede helft van het miljard binnen te ha len. Bovendien zijn er nog en kele programmatische beper kingen zoals het ontbreken van dagtelevisie en de lage luisterdichtheid van Radio 4 en 5. Smeekes wil het liefst dat al deze drempels worden opgehe ven en er bovendien nog een verruiming van de sponsormo gelijkheden komt. Als argu menten voor deze stellingna- me noemt hij de dreigende vlucht van reclameguldens naar het buitenland, vooral als de taalbarrière zou komen te vervallen, de groeiende con sensus in internationaal ver band van een hogere limiet aan reclamezendtijd, voortdu rend stijgende programmakos ten door de toenemende vraag naar televisieprogramma's veroorzaakt door de opkomst van satelliettelevisie, de drin gende behoefte van adverteer ders en de werkgelegenheid in de audio-visuele en reclame- sector. Voor de pers ziet hij voordelen omdat van de recla meguldens die naar het bui tenland verdwijnen, de uitge vers geen compensatie voor gederfde inkomsten kunnen krijgen. Voor de consument heeft Smeekes ook een argu ment: de omroepbijdrage, toch al bijna de laagste in West Eu ropa, kan nog verder omlaag. nederland 1 NCRV 15.30 Het verborgen eiland (Is land at the top of the world), Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Walt Disney. De beroemde ar cheoloog Professor Ivars- son gaat in 1907 met een expeditie op pad om de zoon van de rijke Sir An thony Ross te zoeken, die spoorloos is verdwenen in het Noordpoolgebied 17.04 Hoe langer hoe gekker, Noorse jeugdserie. Als va der en moeder op het punt van vertrek staan voor een bezoekje aan vrienden meldt Trine dat ze niet mee gaat omdat ze zich ziek voelt NOS 17.30 Journaal NCRV 17.46 In het spoor van de Re-, gengod, driedelige natuur- documentaireserie over Belize in Midden-Amerika. Deel 2: River valley (herh.) 18.26 Tot je dienst, portret van de vrouwelijke legerpredi- kant ds. Mary-An Bezemer NOS 19.00 Journaal NCRV 19.18 De Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Shakespeare. Cliff wil per sé Barbecuen. Theo en Cockroach balen van Sha kespeare, totdat ze ont dekken dat literatuur ook heel leuk kan zijn 19.45 [si Lost vast, muziekpro gramma met Nederlandse artiesten, gepresenteerd door Jan Rietman 20.40 Murder, she wrote, Ameri kaanse detectiveserie met Angela Lansbury in de hoofdrol. Afl.: Het geheime dagboek. De bekende filmster Richard Bennett vraagt aan Jessica Flet cher om op een veiling de hand te leggen op het dag boek van een jonge vrouw, dat op de avond van haar dood werd gestolen. Maar nog voordat ze aan bod is gekomen wordt Richard Bennett vermoord aange troffen 21.33 Hier en nu, actualiteitenru briek 22.15 Kinderen van het licht, serie meditaties door ds. S.L.S. De Vries. Afl.: Nieu we kleren NOS 22.30 Journaal NCRV 22.40-23.30 Lost Empires (3), zevendelige Engelse tv-se- rie met o.a. Colin Firth, Carmen Du Sautoy en Bri an Glover. Tot groot ver driet van Richard verlaat Nancy Ellis het revuegezel schap. Ondanks alle waar schuwingen begint Ri chard een hartstochtelijke relatie met Julie Blane, de assistente van de populai re komiek Tommy Bea mish nederland 2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie 15.50 TROS Nieuws Show, nieuws en actualiteiten. Met o.a. het Beroep van de week: croupier. Presenta tie: Wim Bosboom en At- srid Joosten 16.45 Te land, ter zee en in de lucht, serie amusements programma's gepresen teerd door Tom Blom en Jack van Gelder. Afl.: Fiets 'm er in (herh.) 17.30 TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé 18.00 ËKreatief met papier (2), zesdelige cursus (herh.) 18.15 TROS Wondere Wereld, het laatste nieuws op het gebied van wetenschap en technologie. Presentatie: Chriet Titulaer 18.30 Hallo... met de TROSI 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Bijna dood (herh.) 19.00 Alf, Amerikaanse comedy serie. Afl.: Het spijt ons, oom Albert. Alf is bang dat hij letterlijk Willie Tanners oom Albert de doodschrik heeft bezorgd 19.25 De dieren van Afrika, na tuurfilmserie. Afl.: De jachtluipaarden van Kala hari. Nederlands commen taar: Freek Simon NOS 20.00 xJournaal en weerover- zicht TROS 20.29 t Medisch Centrum West, dertiendelige Nederlandse tv-serie van Nico Knapper. Afl. 12: Hartzeer. In niet bepaald prettige omstan digheden loopt arts-assis tent Jan van de Wouden een oude schoolvriend te gen het lijf. De bemoeienis van Paul van der Voort met patiënte Merel Besselink gaat zij echtgenote te ver 21.40 De verhuizing (It's your move), Engelse komische film met Eric Sykes, Tom my Cooper, Sylvia Syms e.a. Op een zonnige dag wil een pasgetrouwd stel hun nieuwe huis betrek ken. De verhuisauto arri veert en men gaat aan het werk. En hoe dat afloopt... (herh.) 22.10 TROS Aktua Export: Egypte, economisch ma gazine vanuit het World Trade Center in Amster dam. Presentatie: Marcel Bruins, Tineke Verburg en Jan Terlouw 22.50 Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert en Fritz Wepper in de hoofdrollen. Afl.: Nachtpatrouille. Een anoniem telefoontje bij de narcoticabrigade alar meert hoofdcommissaris Marx. Met zijn jonge colle ga Reinhard zoekt hij het door de anoniemde telefo- neerster afgesproken tref punt op. Als Marx bij de auto terugkeert is de jonge politieman door een kogel gedood NOS 23.55 Laatste nieuws nederland 3 NOS 17.15 Nieuws in teletekst 17.20 Programma-overzicht 17.30 Journaal 17.46 Sesamstraat 18.00 Goklust in Spanje, pro gramma van Amalia Her nandez over het leven yan een gokverslaafde in Bar celona. Ook wordt in deze film nagegaan of de Sppn- jaarden in Nederland door dezelfde gevaren worden bedreigd TELEAC 18.30 Marketing, les 2 NOS 19.00 t Jeugdjournaal 19.10 TlHet klokhuis, informatief kinderprogramma. Met Aart Staartjes. Joost Prin sen, Wieteke van Dort e.a. 19.25 TV 3, gevarieerd magazine 20.00 t Journaal en weerover- zicht 20.29 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 1. Valkenburgse alpinisten club. 2. Waddenschilder Geurt Busscher. 3. Zepu- windmolens 21.06 Tempo Barocco. The Am sterdam Baroque Orches tra o.l.v. Ton Koopman (te vens klavecimbel) speelt werken van Bach junior en senior. 1. Deel 1 uit de bla zerssymfonie W.183, C.Ph.E. Bach. 2. Concert voor 4 klavecimbels en strijkers BWV 1065, een bewerking van een concert van Vivaldi, J.S. Bach RVU 21.31 Wij spelen geen profes- sortje, documentaire over de geschiedenis van 75 jaar Volksuniversiteit in Nederland NOS 22.30 Journaal 22.40 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 22.55 Studio Sport, met o.a. voetbal: samenvattingen van de halve finales om.de KNVB-Beker 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden ifi Ondertiteling via Teletekst s! Tweetalige of stereo-uitzending II Zwart/wit-uitzending Kn Zwart/wit-uitzending met onder» titeling via Teletekst J lol Bij niet-Nederlandstalige zen- i ders. uitzending in orginele ver sie met ondertitels KJ Bij niet-Nederlandstalige zen- ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Duitsland proc 1jrt 1 vi l me n de eworj; :r pei Dit nt. I dat ist be vïisl de latei t dat ;en v IA oo t hui is scl vr; 7.55 Nieuws in teletekst 8.00 Tik Tak, animatieserie (herh.) .05 De kasteelgeesten, jeugdse rie. Afl. 4: De kist .20 De toverquilt (The Magie Quilt). Canadese animatiefilm 18.35 De kleine vampier (The little vampire. 10). jeugdserie 19 00 Comedy Capers: De hoge wereld (Crushing into Society), korte komische film met Ralph 19.15 Kaviaar, zwarte parels uit Iran (Caviar, perles noires d'lran), Franse documentaire van Francois Taborelli over de bes te kaviaar ter wereld 40 Programma-overzicht J9.45 Nieuws %).10 Kunst-zaken 0.20 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle 50 Sinja Mosa (31). 85-delige Bra ziliaanse tv-serie naar het boek van Mario Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met Lucelia San tos, Ruben de Falco, Marcos Paulo e.a. 40 Uitzending door derden .20-22.50 Nieuws en Coda: An dante uit Sonate in A gr.t. van F.M. Torraba door yjhm Bri- Ibrt 2 altijd formi merl begt op j< oen, gitaar 9.23 Intermezzo. Estrella, van Villa Lobos, uitgevoerd door het BRT-Koor o.l.v. Vic Nees 19.25 Oshin, Japanse tv-serie 9 40 Programma-overzicht 9.45 Nieuws !0.10 Modem: Gesprek met Ruimte, vijftien jongeren stellen op de Internationale Ruimtevaartten toonstelling vragen aan de Russische kosmonauten in de ruimte. Dr. R. Lüst, directeur- generaal van het Europese Ruimtevaartagentschap ESA en Dr. F. Fletcher, NASA-di- recteur ,j20.50 Argus, praatshow waarin Jan Rompaye de media door licht. 1.55-22 35 Angst, vriend en vij and..., zesdelige informatieve serie. Afl.: Angst, vriend en vij and van de volwassene rtbf 1 mst b 18.00 Nouba, nouba, tekenfilms „Er 18.30 Carrefour8, gevarieerd pro- 1 die gramma ^3 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal i ae Pig 25 Lotto- en jokeruitslagen lat ze 19 26 Quick et Flupke, tekenfilm nen W19.30 Journaal ia |20<00 Actualités a la Une (herh.) 20.05 Le chef de familie, IVdm» PHu/lna Couilli.br te bla van waar en nie J bep 21.55 Laatste nieuws ied. ft 22.25 FCinè-Club de minuit: Le ro man de Marguerite Gautier (Camille). Amerikaanse speel film uit 1937 van George Cu- kor. Met Greta Garbo, Robert Taylor, Lionel Barrymore e.a. duitsland 1 i Frauengeschichten: Raissa Orlawa-Kopelew, documentai re over deze Russische schrijf ster en literatuurwetenschap- ster die asiel zocht in de Bondsrepubliek i Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en Zlni Links und rechts vom Aqua- tor, informatief jeugdmagazine i Tagesschau Fest im Sattel, tv-serie. Afl.: Das Fest Ignaz der Gerechte, tv-serie. Afl.: Auf eigenen Faust Tagesschau Hier und Heute, actualiteiten Remington Steel, tv-serie. Afl.: Projekt Omega I Programma-overzicht XTagesschau i Was bin ich? Spelprogramma met Robert Lembke Report, actualiteitenrubriek i Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek, Woody Brown, Peter Donat e.a. Afl.: Trügerischer Frleden. Na haar val wordt Constance met zware verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Mis schien zal zij wel altijd verlamd blijven. In het ziekenhuis vangt roddeljournalist Crane een ru zie op tussen Claude Weldon en Fielding Carlyle, waarin Weldon zijn schoonzoon ver wijt Constance te hebben wil len vermoorden Tagesthemen, actualiteiten Kulturwelt: Bücherjournal, li terair magazine Tagesschau j Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff duitsland 2 met Edwige Feuillière, Pierre Dux. Fanny Ardant e.a. Afl. 1: La femme de trente ans (herh.) 1.00 La colonne de feu, documen taireserie over het ontstaan van de staat Israël. Afl. 4: Qui peur d'un Etat juif? (1937-39) 15.55 Heute 16.00 Die Schlümpfe, tekenfilmserie. Afl.: Mann kann's nicht allen recht machen 16.10 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd. Presentatie: Christa Gierke-Wedel 16.55 Heute 17.10 lal Tele-lllustrierte, actualitei ten sport en amusement 17.45 Alf, Amerikaanse comedyserie met Max Wright, Anne Sche- deen, Andrea Elson e.a. Dub bele afl.: Brians Sternstunde/ Das Fenster zum Garten 18.56 Programma-overzicht Mark Harmon speelt de rol van Fielding Carlyle in de tv-serie 'Flamingo Road'. Duitsland 1 om 21.45 uur. FOTO: AP 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Die Ayatollahs von Köln, documentaire over radicale moslims in de Bonds republiek 20.15 Otto - Der Film, komische tv- film van Xaver Schwarzenber- ger en Otto Waalkes. Met Otto Waalkes, Jessika Cardinahl, Elisabeth Wiedemann e.a. Otto wordt in Oost-Friesland gebo ren, doet zijn eerste stapjes en redt weer wat later een meisje het leven. Natuurlijk wordt hij verliefd op het meisje en zij op hem, wat niet zonder misver standen en tranen gepaard gaat. Aansl.: Ratschlag für Ki- noganger, filmtips 21.42 Denkmal - Auflösung 21.45 Heute-Journal 22.10 Apropos Film, filmrubriek van Helmuth Dimko en Peter Hajek 22.40 Das kleine Fernsehspiel: Oh Mosellal Documentaire over Friedrich Aderson, die een zwervend bestaan leidt in het land van de Moezel 23.35 Heute duitsland 3 17.00 Perspective. Afl.: Auflösung und Erwelterung der Zentral- perspektlve 17.30 Umwelt - Handeln im Alltag. Afl.: Wohnen 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Les 2: Vektoren und Matrlzen 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Weltweit 20.45 Klimbim, amusement met In- grld Steeger, Elisabeth Volk- mann. Dieter Augustln e.a. (herh.) 21.30 West 3 aktuell 21.45 Plus 3, sociaal-economisch magazine 22.15 Landesspiegel: Die Einheizer - Ausreisserhilfe in Münster, reportage over hulpverlening aan jonge weglopers 22.45 Vorgestellt: Projekt Ermuti- gung, van Robert Jungk 23.00 Deutschlandbilder: Meine Ehre heisst Treue, portret van een man, die op koelbloedige wijze zijn ex-vrouw, haar nieu we echtgenoot en diens zoon vermoordde. Na een heldenrol tijdens de Tweede Wereldoor log leidde de dader een even onberispelijk als onopvallend leven, waar een eind aan kwam na zijn scheiding .23.45 Laatste nieuws bbc 1 16.00 Couples. Dilys Morgan praat met Sir Yehudl Menuhin en Lady Menuhin 16.25 The clothes show. Selina Scott, Jeff Banks en Caryn Franklin presenteren nieuwtjes uit de modewereld 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Sebastian, the incredible dra wing dog', 'Doodle', 'Johnny Briggs' en 'Pole position' 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Degrassi junior high (7), twaalfdelige Canadese jeugd- 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. (herh.) 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London plus, regionaal pro- gramma 20.00 it Three up, two down, zeven delige comedyserie met o.a. Michael Elphick en Angela Thorne. Afl. 3: Truth and con sequence 20.30 [TiEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 A question of sport, sportquiz 21.30 Steptoe Son, herhaling van de twaalf beste afleveringen van deze klassieke serie. Met Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl. 4: Men of letters 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Talking heads, zesdelige serie waarin vooraanstaande ac teurs en actrices speciaal voor hen geschreven monologen brengen. Afl. 2: A lady of let ters, met Patricia Routledge 23.00 Variety Club Lunch, met Bill Cotton 23.40 A dangerous summer, Austra lische speelfilm uit 1982 van Quentin Masters. Met Tom Skerrlt, Jan Gilmour, James Mason e.a. 01.10 Weerbericht bbc 2 15.05 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, rechtstreeks verslag vanuit Sheffield. Om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht 18.30 Gardeners' world, informatief programma over tuinieren 19.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, vervolg 19.50 Young musicician of the year, finale koperblazers 20.30 Wainwright in Scotland, vijf delige serie over wandeltoch ten. Afl. 4: The central High lands 21.00 ixRussell Harty's Grand Tour (slot). Russell Harty treedt in het voetspoor van jonge Engel se aristocraten uit de 18e en 19e eeuw, die ter voltooing van hun opvoeding een reis over het Europese vasteland maak- 22.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, vervolg 22.30 ffiThe nature of Australia, zes delige documentaireserie. Afl. 2: Seas under caprlcorn 23.25 Ruth story 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, vervolg _01.15-01.45 Open University Satelliet-TV I ^v-morggjjy Radio sky channel nederland 1 16.00 SKY's 6th Birthday Special, feestelijk programma met de Sky Trax-vj's en gasten 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 19.30 Walt Dinsey-special: Fluppy Dogs, tekenfilm 20.30 A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Tom Jones, muzikaal pro- gramma. Gast: Marisa Beren- 22.00 Nederlands voetbal, met Jan Rietman en Martin Tyler 23.00 Sixties week on Sky: Elvis Memories, documentaire over het leven van Elvis Presley 00 00 SKY's 6th Birthday Special 00.57 Europees weerbericht 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Bruckner Symphony No. 8, uitgevoerd door het Israel Phil harmonic Orchestra 02.30-03.00 Oscar Shumsky, Inter- EO 10.15 Vrouw zijn 10.55-11.10 Te levisie fruitmand 15.00 Anders in ook gewoon plezier voor twee 15.25 Joni's song 15.50 Pablo 16.00 De overlevenden van de prairie 16.25 Lassie 16.50 t Kinderkrant NOS 17.30 Journaal EO 17.46-18.05 Tijd sein-buitenland nederland 2 VOO 15.30 Tekenfilms 15.50 Isl De Grote Meneer Kaktus Show 16.15 Èi Goud van Oud (herh.) 17.05 G.l. Joe 17.30-18.15 Dynasty (slot) brt 1 15.00 Er was eens... het leven 15.25 The Freggels 15 50 Een schat in nie mandsland 16.40-17.30 Klim op duitsland 1 super channel 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Wir werden Vater (herh.) 11.55 Umschau 12 10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.20 Tagesschau 15.30 Schaufenster der Welt 16.15 Moskito - nichts sticht besser 17.00 Pick-wick-club 17.15 Tagesschau 16.30 Supertime, kindermagazine 17.30 Formula One, popprogramma 18.30 Punky Brewster, jeugdserie 19.00 Capitol, tv-serie 19.25 Weerbericht 19.30 Great Railway Journeys of the World, documentaireserie. Afl.: Confessions of a train spotter 20.30 Oh moeder, wat is't heet, co medyserie 21.00 NBA Basketball 87/88 22.30 Weerbericht 22.35 Voetbaluitslagen 22.40 Motorraces 23.40 Formula One, popprogramma 00.40-01.40 Power Hour, hardrock duitsland 2 12.30 Tennis. Int. kampioenschappen voor heren vanuit Hamburg 15.55 Heute 16.00 Wie die Ewoks über das Böse siegen 16.25 Löwenzahn 16.55 Heute 17.10 gü Tele-lllustrierte mtv europe 16.00 YOI (herh.) 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek 17,00 3 From 1 at 5: Police 17.15 Maiken Wexo 17.30 MTV's European Top 20 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro gramma 20.00 Reverb, nieuwe boeken, pla ten, films en video's (herh.) 20.30 Spotlight: Janet Jackson 21.00 Week in rock (USA) 21.30 Ray Cokes 22.00 The Show, met een gastpre- sentator 23.00 Gast-vj 02.00 Spotlight: Chaka Kahn 02.30-06.30 Night voices tv 5 16.05 Le Crime de Pierre Lacaze 17.35 La maison de TF1 18.00 Récrèation 18.40 Des chiffres et des lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Divertissement 20.00 Marie Pervenche 21.00 TV5 Sports 22.00 Journaal 22.30 Entretien avec Annie Girardot 22.40-00.15 Boulevard, Franse speelfilm uit 1960 van Julien Duvivier 07.35 I Edgar Kennedy 07.55 Weer 08.00 Breakfast time 10.00 Nieuws 10.05 Open air 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 One of the family 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Snooker 14.00 Journaal 14.30 Neighbours 14.50 Paarderaces te Ascot 15.15 Because he's my friend, Australische tv-film 16.50 Children's BBC sky channel 06.30 Good morning Scandinavia 07.30 DJ Kat Show 08.35 FDennis 09.05 £si Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Dr. Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Jayce and the Wheeled Warriors 15.30 Transformers 16.00 Is] Pop Formule 17.00 DJ Kat Show super channel 07,00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters 09.25 Taste of health 09.50 Save a life 10.00 The Body Show 10.30 Tom Keating on painters 1100 Zuid- Amerika 12.00 Pacific 13.00 Capitol 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 o Zeg'ns AAA 14.25 Weerbericht 14.30 Rock of Europe 15.30 Nino Firetto 16.30 Supertime mtv europe 06.30 Club MTV 07.00 Marcel Van- thilt 12.00 Remote control 12.30- ,6.30 Maiken Wexo RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borat? 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. vocaal. 19.10 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws 20.02 Radio Kamerorkest. 21.30 Literama: Vondelquiz. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise. 21.00 Bonjour tout le monde. 21.30 Portrettekenen. 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Qe BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago, jongerenprogramma. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.30 Folkconcert. Pèna Flamenca. 19.00 Essay. 19.45 Uit eon verborgen kamer. 20.30 Radio Symf.-ork. Saarbrücken. 22.05 Actualia. 22.30 Iphigeneia Contra Euripides. 23.05 Serenade. morgen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Prins Willem Alexander. 07.05 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. ^4.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens. 07.05 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens. 07.05 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07-00 Gelukwens. 07.02 Nieuws 07.05 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.30 Klassieke pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 12.20 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO. Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder 16.00 TROS: TROS Schlagerlestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazipe. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 11.55 Mediatips. 12.00 Muziek en info. 13.10 Made In Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Symfonie nr. 1 - Walton. 10.00 Schoolradio. 11.00 Richard Wagner - Idyllen. 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Puccini - Fantasies. 14.00 Tosca, opera van Puccini. 16.00 Pianokwintet. Franck.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19