Het verzetsdrama van Meensel-Kiezegem radio/televïsïë ^.yjL CcidócSoivtant MAANDAG 25 APRIL 1988 PAGINA 9 Sky Channel begint met nieuwsbulletin ROCKSCHOOL OPNIEUW OP RADIO EN TV AMSTERDAM Het commerciële televisiestation Sky Channel «gint op 2 mei met de uitzending van nieuwsbulletins. De twee h ninuten durende samenvattingen van de belangrijkste interna- H onale gebeurtenissen van de dag zullen vier keer per avond I 11 |oor een presentator worden voorgelezen. Het nieuws wordt be ga rokken van het Engelse dagblad The Times, dat evenals Sky 'hannel tot het media-imperium van de Australiër Rupert Mur- loch behoort. Iky Channel heeft zes jaar gewacht met de start van een ieuwsbulletin. Het concurrerende station Super Channel pakte anaf het begin flink uit met een volwaardig journaal, vervaar- igd door ITN. Inmiddels heeft Super Channel vanwege de norme kosten die daaraan verbonden zijn wat gas terug moeten emen. Volgens een woordvoerster van Sky is juist vanwege dat ostenaspect gekozen voor de huidige opzet, waarin geen beel- of interviews zijn te zien van en over de nieuwsfeiten. Wel het nieuwsproject gezien worden als een bescheiden proef- ain voor de aspiraties van Murdoch om te komen tot een Euro ces nieuwskanaal. In dit licht is het ook niet uitgesloten dat ky in een later stadium de nieuwsvoorziening zal uitbreiden. HILVERSUM De Teleac- cursus „Rockschool 2" wordt vanaf zaterdag 7 mei a.s. op nieuw uitgezonden. „Rock school 2" is een vervolgoplei ding in popmuziek. Vorig sei zoen zond Teleac de cursus „Rockschool" uit, die een groot succes werd. De inhoud van de nieuwe cursus sluit bijna naad loos aan op de eerste reeks. In „Rockschool 2" wordt veel aandacht besteed aan twee „instrumenten" die in de vori ge serie ontbraken, namelijk keyboards en zang. In de vori ge serie werd geleerd hoe een gitarist, een bassist en een drummer samen verschillende stijlen popmuziek ten gehore kunnen brengen. Naast key boards en zang wordt in de nieuwe serie ook ingegaan op meer technische aspecten van het optreden met een band. De televisieprogramma's zijn geproduceerd door de BBC. De radioprogramma's zijn door Teleac samengesteld. Hierin wordt veel aandacht besteed aan de Nederlandse situatie. Nederlandse bands vertellen over hun stijl en techniek en laten voorbeelden horen. Ook wordt ingegaan op de specifie ke problemen die zich voor doen bij het optreden in een zaal, zoals bijvoorbeeld de fi nanciële afwikkeling van op tredens en het benaderen van zaaleigenaren en platenmaat schappijen. De acht televisieprogramma's starten op zaterdag 7 mei a.s. en zijn wekelijks op die dag te zien van 18.30-19.00 uur via Nederland 3. De acht radio programma's zijn vanaf maan dag 9 mei opnieuw te beluiste ren en wel van 22.00-22.30 uur op Radio 5. iRUSSEL - Deze maand al iegonnen brengt BRT-tv een chtdelige serie over de Twee- e Wereldoorlog „De tijd der ergelding" op het scherm, iierin belicht programmama ler Maurice De Wilde over- allen en dodelijke aanslagen an collaborateurs en verzets- tensen, die in delen van Bel ie zó talrijk waren dat er een urgeroorlog aan de gang leek. len kan hiervoor terecht op 1RT-1 elke vrijdagavond rond 0 50 uur onder de titel „We- eldoorlog II". Vrijdag as. omt aan de orde het drama 'eensel-Kiezegem. jhder aanzwellende muziek ipt een man in regenjas naar voordeur van een woning. nadat hij aangebeld •ft, haalt hij een 9-millime- (rpistool te voorschijn. De lan die opendoet, krijgt van ?n meter afstand een voltref- >r tussen de ogen. Hij slaat •hterover. Bloed spat in het ind. Ik heb", erkent BRT-pro- ammamaker Maurice de ilde (64) „zelf nogal aarzelin- n gehad bij deze openings- :ène. Ik sta bekend als een ibere tv-maker. Maar in de rste plaats wil ik de vrijheid lie ik voor mezelf opeis in ijn werk, aan mijn medewer- iers en mijn regisseur niet [ntzeggen. En in de tweede llaats: de oorlog is een zeer rede tijd geweest. We mogen t niet wegstoppen. Integen- iel, we moeten dat onze jon- ren laten zien. Opdat nooit irgeten wordt hoe gruwelijk ie tijd is geweest". De rode jraad in deze serie vormen de presailles waarmee verzet en •llaboratie elkaar bestookten. I'olla bora tie Wilde, al jaren bezig met ,^t in beeld brengen van col- loratie en verzet in Vlaan- De leden van het Belgische verzet bestreden niet alleen de Duitsers, maar ook elkaar. FOTO: SP deren en Wallonië, wijst erop dat een complex van factoren sommige verzetsgroepen tot steeds hardere acties aanspoor de. Honger en kou, het weg voeren van joden en politieke gevangenen, de terechtstelling van gijzelaars, maar ook de langzaam kerende kansen van de Duitsers in de oorlog, werk ten dat proces in de hand. Eind 1942 begonnen gewapen de partizanen in heel België stelselmatig collaborateurs uit te schakelen, waarbij vooral verklikkers en uniformdra gers het moesten ontgelden. De Wilde: „De haat tegen hen was in feite groter dan tegen de Duitsers. Vaak waren Bel gen die zich hadden aangeslo ten bij de Sicherheitsdienst of bij de Algemene SS-Vlaande- ren fanatieker dan de vijand. Maar bovendien waren de col laborateurs een makkelijker doelwit. Bij aanslagen op colla borateurs traden de Duitsers minder hard op dan bij aansla gen op „eigen" mensen". Op bescherming van orde handhavers als politic en rijks wacht hoefden de collabora teurs, een enkel geval daarge laten, niet te rekenen. Dit leid de er wel toe dat zij, geholpen door de SS, de vergelding steeds meer in eigen hand na men. Eind 1942 ontstond in de gelederen van de Algemene SS-Vlaanderen een vergel dingscommando, dat onder lei ding van Robert Verbelen tal loze represaille-acties onder nam, waarbij niet alleen ver- zetslui, maar ook tal van voor aanstaande burgers om het le ven werden gebracht. De aanslagen en overvallen namen toe en begin 1943 was de geweldspiraal onomkeer baar. Verzetscellen manifes teerden zich buitengewoon brutaal; de andere partij sloeg buitengewoon hard terug. Te gen die achtergrond greep ook het drama plaats van Meensel- Kiezegem; een klein, uit twee parochies bestaand dorpje middenin de driehoek Leuven, Diest en Tienen, ten oosten van Brussel. Brutaal De Wilde: „Eind juli 1944 had in de omgeving van Meensel- Kiezegem, waar tot dan het verzet eigenlijk maar op een heel laag pitje stond, een toe vallige ontmoeting plaats. Drie partizanen van het gewapende verzet, twee mannen en een vrouw, op zoek naar een ge schikte plaats voor het drop pen vari wapens, stuitten daar op Gaston Merckx en drie vrienden van hem. Zij waren onderweg naar de kermis in Attenrode-WeveT, niet ver daar vandaan". „Het verzet in die tijd was al heel brutaal en één van de drie partizanen moet geroepen hebben: „Halt, Gestapo!", waarna ze ook de papieren van Merckx en zijn vrienden nog opvroegen. Maar Merckx, die bekend stond als een colla borateur en soms ook openlijk in uniform liep, reageerde meteen: „Die zijn niet van de Gestapo, want dan zou ik ze kennen". Er ontstond een schietpartij, waarover nog steeds geen hel derheid bestaat. De gevolgen zijn verschrikkelijk geweest. Tijdens Duitse vergeldingsraz zia's in het dorp werden vier mensen gedood en honderd in woners gevangen weggevoerd. Een enkeling kwam terug. In zijn documentaire hierover mag programmamaker de Wil de geen namen noemen. Hier bij was o.a. dus ene Merckx betrokken, familie van de late re wielrenner. Maar de Merckx-familie kent twee tak ken, een goede en een slechte. Eddie kwam voort uit de goe de tak. FRANS BOOGAARD NEDERLAND 1 KRO 15.30 £100 jaar dokteren, infor matieve serie over gynae cologie en verloskunde. Presentatie: Milou van Sprang en Wil van Neer ven. Afl. 3: De kinderwens (herh.) 16.20 Muppet Babies, tekenfilm serie 16.45 Hier is Boomer jeugdserie. Afl. 3: Ontsnapt uit de ge vangenis 17.10 KRO's Tekenfilmfestival NOS 17.30 Journaal KRO 17.46 KRO Kinderkookkafè, jeugdmagazine. Presenta tie: Petra Schimmel 18.00 Zeker weten, populair we tenschappelijk magazine. Vandaag: Vuur NOS 19.00 Journaal KRO 19.18 Tomen Jerry, tekenfilm 19.27 Emmerdale farm, Engelse tv-serie rond het dagelijks leven van twee boerenfa milies, de Sudgens en de Skilbecks, in het dorpje Beckindale in het hart van Yorkshire 19.52 Henny Huisman surprise show, showprogramma waarin Henny Huisman nietsvermoedende landge noten verrast met de ver vulling van een langge koesterde wens 21.00 Twee banen op één kus sen, Engelse comedyserie met o.a. Penelope Keith en Peter Bowles 21.30 Baka: Mensen van het re genwoud (slot), tweedeli ge documentaire over een pygmeeënstam in Oost- Kameroen NOS 22.30 Journaal KRO 22.40-23.30 In het holst van de nacht, Canadese politiese rie. Afl.: Flash-Back. De onverwachte verschijning van de man die O'Briens partner èn Nicole's echt genoot heeft vermoord, roept veel herinneringen op NEDERLAND 2 AVRO 15.30 83 Jonge mensen op het concertpodium: Eva Lind Special (herh.) 16.15 Minjon - 1940-1945: De er fenis, gesprekken met jon geren over de Tweede We reldoorlog 16.30 CThe princess and the pi rate, Amerikaanse speel film uit 1944 van David Butler. Met Bob Hope, Vir ginia Mayo, Walter Bren- nan e.a. Op een stil eiland wordt een door Kapitein Haak buit gemaakte schat ingegraven. Deze roof zuchtige piraat zet zijn koers voort naar het zeil schip de Mary Ann, waar op zich een mooie blonde prinses en een comediant bevinden 18.00 Toppop, popprogramma met de top-20, video-pri meurs, RTV-Tip, optre dens en interviews. Pre sentatie: Bas Westerweel 18.45 isi Ontdek je plekje, toe ristische serie. Afl.: Dom burg 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Bedje specie 19.00 Spanning in Slagharen (4), dertiendelige Neder landse jeugdserie. Iras kent de schuilplaats van Paul, het enige nog leven de lid van de expeditie naar de verboden pyrami- de. In de hut waant hij zich veilig 19.25 De hoogste versnelling, automagazine gepresen- teerd door Ruud ter Weij- den. Ditmaal aandacht voor de autotest, waarin vier turbo diesels met el kaar worden vergeleken: Toyota Camry, VW Jetta, Renault Nevada, Citroën BX. Voorts een impressie van de nieuwe Peking Jeep en een kijkje bij de Zwit serse bouwer van de zeer excentrieke auto Franco Subarro NOS 20.00 t journaal en weerover- zicht AVRO 20.29 Die Schwartzwaldklinik, Duitse tv-serie. Afl. 4: Hilfe für einen Mörder. Max Oc- ker, een wegens moord tot levenslang veroordeelde, wordt met een ernstige darmaandoening binnen gebracht. Tezelfdertijd wordt ook Anton Lug, een lid van de Bergpolitie, met verwondingen in de kliniek opgenomen. Op medische gronden opereert Prof. Brinkmann de gevangene het eerst. Dit veroorzaakt nogal wat publiciteit (herh.) 21.15 iT De Brekers, dertiendeli ge Nederlandse comedy serie van Peter Romer. Afl. Adele Bloemendaal als Trees in 'De Brekers'. Ned. 2 om 21.15 uur. FOTO. AVRO 3: De vriend van Trees. Harrie is weer eens in een depressieve bui, Huib wil een disco beginnen en tus sen Fokke en Trees wil het niet echt boteren 21.52 Opsporing verzocht Pre sentatie: Jan Scholtens en Will Simon 22.35 LA. Law, Amerikaanse tv- serie. Afl. 4: The Princess and the Wiener King. Le iand McKenzie geeft een gastcollege aan de juridi sche faculteit en komt daar teleurgesteld vandaan. Bij het vragenuurtje hebben de studenten slechts inte resse voor de financiële kant van het beroep. Vic tor Sifuentes treedt op als advocaat van de dertienja rige Tracey Simmons, die aangeklaagd wordt we gens moord op haar broer NOS 23.25 Journaal NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws in teletekst 17.20 Programma-overzicht 17.30 Journaal 17.46 Sesamstraat FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders. Afl.: Keluar Sarang, programma voor Moluk- kers 18.30 Gepakt en gezakt, consu mentenvoorlichting, les 3 18.45 Milieu-educatie: Voeding NOS 19.00 [t Jeugdjournaal 19.10 ErHet klokhuis, informatief programma voor kinderen, met Aart Staartjes, Joost Prinsen, Wieteke van Dort e.a. 19.25 TV 3, gevarieerd magazine SOCUTERA 19.35 Tineke in Nepal, filmpje van de Stichting Foster Parents Plan Nederland PP 19.41 Uitzending van het GPV NOS 20.00 xJournaal en weerover- zicht 20.29 Voor niks gaat de zon op, informatief magazine over consumentenzaken. Van daag: De voor- en nadelen van het huwelijk (herh.) 21.15 Sport Studio gepresen teerd door Hans Böhm IKON 21.55 Kenmerk, actualiteitenru briek 22.20 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 22.30 Journaal 22.40 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek F.EDUCO 22.55 Open Universiteit: Vrou wen en economenfunc- ties(1) NOS 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden IOS 23.30-00.15 Ons heilige boek .55 Nieuws in teletekst .00 Tik Tak, animaileserie (herh.) 'i B 05 Plons. All.: Plons en mafle Jan 10 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Afl.: Gips ,35 Avonturenbaai (Danger bay). Canadese jeugdserie met Don- nely Rhodes, Christopher Crabb, Ocean Hellman e.a. AflDe storm 00 lemandsland, toeristische in formatie 40 Programma-overzicht 45 Nieuws 10 Ik wil Manhattan (I'll take Manhattan. 3). achtdelige Amerikaanse tv-serie naar de bestseller van Judith Krantz. Met Valerie Bertinelli. Frances- ca Annis. Barry Bostwlck e.a. Zachery zoekt opnieuw contact met Nina Stern. Cutter verlaat Lily en verhuist naar Sart Fran cisco als Lily zwanger blijkt te zijn. Llly verzoent zich met Zachery en doet hem geloven dat het kind van hem is I.30 Uitzending door Derden: Pro gramma van de Protestantse Omroep I.00 Concert. Manfred-symfonie, opus 58 in 4 delen van Peter Tsjaikovsky. Filharmonisch Or kest van Oslo o.l.v. Marlss Jansons j2 40-23 00 Nieuws en Coda: Laat ooit ons sterven zijn als bellen blazen.... van Marleen De Crèe RT 2 I.23 Intermezzo. Prélude in A gr.t. uit Eerste suite voor cello, van Bach, uitgevoerd door Roel Dleltiens (herh.) '.25 Oshin, Japanse tv-serie .40 Programma-overzicht L45 Nieuws 10 Kwidam, videospelletjes 15 Extra-Time, sportmagazlne 50 Made in Balgium, modemaga- .20 De Ambassade (The London Embassy), zesdelige Engelse tv-serie naar het werk van Paul Theroux. Met Kristoffer Taborl, Manning Redwood, Lou Hirsch e.a. Afl. 3: De oorring. Op een door de Amerikaanse ruimte vaartindustrie georganiseerde tentoonstelling wordt Savage geïntrigeerd door een mooi meisje. Ondanks waarschuwin gen van verschillende kanten wil hij haar graag leren kennen 10-23.00 Ommekaar: Sociale pa trouille, portret van de sociale patrouille binnen de Antwerpse politiebrigade. Presentatie: Bea Matterne en Mie Billet I ITBF 1 >00 Nouba-noube, tekenfilms 830 Carrefoure, gevarieerd pro- gramma 00 Journaal 103 Co soir, regionaal journaal 126 Quick et Flupke, tekenfilm >30 Journaal L I.OO .Contacts, verkeerstips 8 05 L'écran témoin: Etsts d'éme, Franse speelfilm uit 1986 van Jacques Fansten. Met Robin Renucci. Jean-Plerre Bacrl, Francois Cluzet e.a. 505 Laatste journaal 35-23.45 Shèma Israel 15.30 Chic, modemagazine 16.15 Das heilige Pferd und das MÜdchen, poppenspel naar een Chinees sprookje; ge speeld door de Kleinen Bühne 16.45 Basuch aus Liliput, kinderse rie. Afl. 3: Trau keinem Mann mit schwarzem Bart (herh.) 17.15 Tagesschau 17.25 Die Geheimschublade, tv-se rie. Afl.: Die Begegnung 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Haute, regionaal 18.52 Der Fahnder, politieserie. Afl.: König der Verlierer 19.58 Programma-overzicht 20.00 ffiTagesschau 20.15 frlLiebling - Kreuzberg, tv-se rie met Manfred Krug, Kichael Kausch, Corinna Genest e.a. Afl.: Rom und züruck. Liebling gaat naar Rome om daar van een Italiaanse collega de zaak van Bierbaum over te nemen. Bierbaum was lange tijd voort vluchtig, maar wil nu naar Duitsland terug, eventueel zon der zijn straf uit te zitten. Maar in Rome verblijft ook Lili, Lie- blings vroegere vriendin. Ver telt hij daarom aan mevrouw Monk dat hij naar Kopenhagen is? 20.59 Ein Platz an der Sonne, be kendmaking van de winnaars van de ARD-tv-loterij 21.00 Kinder der Welt:'lm Schatten der Apartheid, reportage van uit Mozambique 21.45 Bitta umblattern, magazine met bijdragen van Albert Krogmann 22.30 Tagesthemen 23.00 Lieber Karl, Duitse speelfilm uit 1984 van Maria Knilli. Met Ulrich Reinthaller, Hans Bren ner. Krista Stadler e.a. Voor èèn dag en één nacht vergeet Karl ai zijn zorgen: zijn studie, de verstikkende liefde van zijn moeder en de ambities van zijn vader. En dat dankzij Hilde. Maar dan wordt hij door de in middels gealarmeerde politie naar huis teruggebracht 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Haute Enid Blyton: FUnf Freunde auf geheimnisvoller Spur, Engelse jeugdserie met Gary Russell, Michelle Gallagher. Marcus Harris e.a. Roobarb, tekenfilmserie. Afl.: Ein Ritter ohne Furcht und Ta- del Technik 2000, technisch maga zine voor de jeugd gepresen teerd door Blggi Lechtermann Heute Cs) Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement Trio mit vier Fausten, tv-serie met Perry King, Joe Penny, Thorn Bray e.a. All.: Der Koffer des Chlnesen Programma-overzicht Heute Wir werden Vater, tv-spel van Gedeon Kovacs. Met Irmgard Riessen, Jochen Striebeck, Rolando Belli e.a. Horst Kott- mann is eigenaar van een res taurant bij Mölln. Hij is een te vreden man: de zaken gaan goed, hij heeft een vlijtige Elisabeth Prohaska in de film 'Lieber Karl', op Duitsland 1 om 23.00 uur. FOTO: PR vrouw en een goede kok. Ra fael. Bovendien is zijn vrouw in blijde verwachting. Alleen: wie is nou de vader? 21.00 Tierpotrat: Der Hoatzin, na- tuurdocumentaire 21.15 WISO, sociaal-economisch ma- 21.45 Heute-Journal 22.15 Erstklassisch, programma met de nieuwste klassieke platen. Presentatie: Friedrich Müller 22.45 :s Aus Stuttgart: ZDF Jazz club extra, jazzprogramma met een optreden van Antonio Carlos Jobim and the New Band 00.05 Heute DUITSLAND 3 17.00 Videoclips - Star bleiben: China Crisis, muzikaal pro- gramma 17.15 Jack in the box. Afl.: It's great! 17.30 Licht auf neuen Wegen. Afl. 1: Gebundelt und gebandigt 17.45 Schmetterlinge. Afl. 1: Ver- wandlungen 18.00 Telekolleg II: Microprocessors 18.30 Sesamstrasse 19.00 Aktuelle Stundo, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Sag die Wahrheit, spelpro- gramma gepresenteerd door Bernd Stephan 20.30 Mit anderen Augen 21.00 Landesspiegel: Kontrolle 1st gut - Vertrauen ist besser. 'Wie bürgernah 1st der Bezirk- spolizeibeambte?' Reportage 21.30 West 3 Aktuell 21.45 Medizin-Magazin, gezond heidsmagazine. Presentatie: dr. Marianne Koch 22.30 Rüchblende. Vor 90 Jahren: Erstes deutsches Landerzie- hungsheim gegrundet 22.45 Philo3ophie heute. 'Philosop- hie gegen falsche Propheten". portret van Sir Karl Raimund Popper 23.30 Rauschgift, documentaireserie over drugshandel en -gebruik. Afl. 3: Crack-Street. New York - Das Geschaft mit Rauschgift, Opfer und Dealer 00.30 Laatste nieuws Ti Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending II Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst a Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels 16.05 People's court, achtdelige se rie over Amerikanen, die hun rechtszaak op televisie willen brengen 16.30 Watchdog, consumentenru- 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Scragtag's tea time telly', "He- athcliff' en 'Roland Rat' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Blue Peter, informatief jeugd magazine 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell. Dasha Blahova, David Glencie e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- Wogan, praatprogramma ge presenteerd door Terry Wogan i Watchdog, consumentenru- Bj Don't wait up (3), zesdelige comedyserie over een vader en zoon, beiden arts, die sa menwonen. Met Tony Britton en Nigel Havers I t Rus3 Abbott, amusments- programma rond komiek Russ Abbott, met komische sket ches. muziek en dans Journaal, regionaal nieuws en weerbericht Panorama: Israel at forty, do cumentaire over de binnen landse en buitenlandse proble men van Israel. Gesprekken met politici, legerofficieren, Palestijnen, Arabieren en Jo- Film '88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman Come dancing (2), serie van zeven programma's over dan- sen. Presentatie: Angela Rip- Business matters, economisch magazine. Afl.: The quality man, portret van Philip Cros by. die na 14 jaar kwaliteitsbe waker bij ITT te zijn geweest, diverse ondernemingen advi seert op het gebied van kwali teitsbewaking Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.05 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, rechtstreeks verslag vanuit Sheffield. Om 16.50 Nieuws en weerbericht 18.20 Noticeboard 18.30 Tomorrow's world, religieus magazine 19.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, vervolg 20.00 Young Musician of the year. Finale piano-spel 20.40 Open Space: Artists in resi dence, documentaire 21.10 üËHorizon, populair-weten- schappelijke documentairese rie. Afl.: Doctors to be (slot), driedelige serie over de selec tie en opleiding van doktoren in Engeland 22.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, vervolg 22 50 Ella Fitzgerald, jazzconcert 23.40 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.25 Weerbericht 00.30 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, vervolg J 1.20-01.50 Open University 16.00 SI GD TV, popprogramma 16.30 Si UK Despatch, popprogram- ma met Carolyn Marshall 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 19.30 Black Sheep squadron, avon- turenserie 20.30 The Ropers, comedyserie 20.57 Europees weerbericht 21.00 Great moments of wrestling 22.15 Mobil Motorsport News 22.45 Spaans voetbal 23.45 s Engelse Top 40, poppro gramma 00.57 Europees weerbericht 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Piano variations, drie baletten uitgevoerd door het Nationaal Ballet. Choreografie: Hans van Manen 02.00-03.00 Hanover Band. Uitvoe ring van Symfonie no.40 in G minor (KV550), Mozart, Crea tion. Haydn en Septet. Beetho- SUPER CHANNEL 16.30 Supertime, kindermagazine 17.30 Formula One, popprogramma 18.30 Wanted dead or alive, tv-serie 19.00 Capitol, tv-serie 19.25 Weerbericht 19.30 Wild south, natuurfilmserie. Afl.: Zo leven de pinguïns 20.00 The goodies, comedyserie 20.30 It's Garry Shandling's show. comedyserie 21.00 Dempsey and Makepeace, po litieserie met Michael Brandon en Glynis Barber in de hoofd rollen. Afl. 1: The squeeze 22.00 Super Channel Nieuws 22.30 Weerbericht 22.35 Maandagavond Voetbal 23.35 Worstelen 00.25 Formula One, popprogramma 01.25-02.25 Videopix MTV EUROPE 16.30 Club MTV, dansmuziek 17.00 3 From 1 at 5: The Cara 17.15 Maiken Wexo 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes, met om 20.30- 21.00 Spotlight: Duran Duran 22.00 Musicspecial: Bruce Springs- 23.00 Gast-vj 02.00 Spotlight: Van Halen 02.30-06.30 Night voices TV 5 16.05 Nord/Sud 16.30 Au Nord du 6t>eme 17.00 Dominique 17.30 Felix et Ciboulette 17 45 Teletrangais 18.00 Rècrëation 18.40 Des chiflres et des lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Nouveau Monde 20.00 Pourquoi chanter? 21.00 Le temps d'une paix 22.00 Journaal 22.30 Nord/Sud 23.00-23.30 Au Nord du eOtéme NCRV 15.30 Het verborgen eiland, Amerikaanse speelfilm uit 1973 17.04 Hoe langer hoe gekker, Noorse jeugdserie NOS 17.30 Journaal NCRV 17.46-18.26 In hot spoor van de Regengod (2), natuurfilmserie NEDERLAND 2 TROS 15.30 Rosco 15.50 TROS Nieuws Show 16.45 Te land, ter zee en in de lucht: Fiets 'm er in (herh.) 17.30-18.00 TROS Popformule DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Kurz-Waren (herh.) 11.10 Der Antrag (herh.) 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00- 13.15 Heute 15.20 Tagesschau 15.30 Frauengeschichten: Raissa Orlawa- Kopelew, documentaire 16.15 Spass am Djenstag 17.10 Links und rechts vom Aquator 17.15 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 Unser Kosmos (slot), informatieve serie over de ruimte. Afl. 13: Wer spricht für die Erde? 14.00-14.45 Unser Kosmos, afl. 3 (herh.) 15.50 Programma-over zicht 15.55 Heute 16.00 Die Schlümpfe 16.10 Pfiff 16.55 Heute 17.10 El Tele-lllustrierte BBC 1 07.35 E Edgar Kennedy 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast Time 10.00 Nieuws 10.05 Tekenfilm 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 One of the fami ly 11.25 Children's BBC 11 55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Em bassy World Professional Snooker Championships 14.00 Journaal 14.30 Neighbours 14.50 Snooker, vervolg 15.15 Knots landing 16.00 Couples 16.25 The clothes show 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia 07.30 DJ Kat Show 08.35 Dennis 09.05 H Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Ask dr. Ruth 14.30 Mo torsport 15.00 Jayce and the Wheel ed Warriors 15.30 Transformers 16.00 SKY'a 6th Birthday Special 17.00 The OJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters 09.25 Zo Traint u uw Hond 09.50 Veiligheid gaat voor alles 10.00 Zwemmen 10.30 Vegetarische Keuken 11.00 Super soul 11.30 Lenny Henry 12.00 South Seas Voyage 13.00 Capitol 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 The Tube 14.25 Weerbericht 14.30 European Top 40 15.30 Nino Firetto 16.30 Supertime MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.) 07.00 Marcel Vanthilt, met om 10.00-10.30 Spot light: Van Halen (herh 12.00 Remote control 12.30-16.30 Maiken Wexo RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VOO: Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst RADIO 2 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 AVRO Ones. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA-Matinee. 22.00 Jazz-op-vier 23.00-24.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: PSP. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Ni Hao. 21.00 Bonjour tout le monde. 21.30 Steden en hun verleden. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Actualiteiten. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 De BRT Combo. 02.03 Tropical. 21.03 Mijn stem in de gemeente. 21.33 Klankbeeld, 51e Algemeen Ne derlands Zangfeest, opgeno men te Antwerpen. 22.05 Parlando. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Bistro Gerard. 19.10 Zig-zag. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueet. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Radio-Symfonie-Orkest van Frankrijk. 22.15 Actualia. 22.30 Blues Jazz. 23.15 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO. Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo-magazine. 07.45 Echo-junior. 08.08 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.02 Ratel- vooraankondiging. Qp.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 07.03 AVRO: Auto in? Avro aanl 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage 15.05 Ischa. 16.05 Meesters der voordracht- RADIO 3 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de luchf in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leren is leuk. 10.00 NCRV. De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.05 De verdieping. 12.45 Raamwerk voor christelijke ge loofsopvoeding. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 NCRV-Leerspiegel 14.15 Meet Mr Mooney. 14.30 TELEAC: Hello England. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 VZW Hoop doet leven. 09.50 Plankenkoorts. 10.03 Broccoli. 12.00 Muziek en Info. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Gullkinl. 14.00 Do gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 12.05 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel 13.25 Internationaal koorfestival Maasmechelen. 14.20 Namiddag bij BRT 3. 4,6.35 Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9