Siemerink houdt Unicum in race SATURNUS KAN NOG VOOR- EN ACHTERUIT Leiden verslikt zich in I Forward SPORT CeidócSomant MAANDAG 25 APRIL 1988 PAGINA ll 1 LEIDEN De heren van Sa- turnus hebben de wedstrijd tegen Quintus omgezet in een 19-15 zege. Omdat de ploegen in de eerste divisie zo dicht op elkaar staan kunnen de Leid- se handballers in de komende weken met evenveel gemak kampioen worden als degra deren. De dames van OASE ontmoetten een heel ander DWS dan de ploeg die enkele weken terug nog met gemak verslagen werd. Nu hadden de Schiedamsen het eerste zaal team ingezet. Daarmee behaalden zij een 9-14 zege. In de tweede divi sie werden een aantal vreemde partijen gespeeld. De dames van Olympia scoorden alleen in de eer ste helft, de dames van HVV alleen in de tweede. Hun duel eindigde in een 7-5 zege voor Olympia. De heren van Rijnstreek zagen in de tweede helft 27 minuten lang geen kans het net van Vires te vinden, waarna drie doelpunten op rij van de familie Rijn, Rijnstreek alsnog de 8-7 overwinning brachten. Na een zwakke eerste helft (7-7) schakelde Saturnus-coach Roy van Gurp in de wedstrijd tegen Quintus over op een 4-2 verdediging. Het bleek een gouden greep te zijn. De opbouw van Quintus, waar het grootste gevaar met name van de linkerkant kwam, werd er grondig mee ontregeld. Omdat Anton van Noort aan de overkant weer ouder wets op schot was (zes doelpunten) en Hans Blansjaar een geslaagde rentree maakte liep Saturnus uit naar vier punten voorsprong. Dat verschil maakte Quintus niet meer goed: 15-19. De dames van OASE werden ver rast door DWS. De tegenstander bracht een totaal andere ploeg in het veld dan tijdens de inhaalwed strijd van enkele weken terug. DWS speelde zeer fel op de bal, greep soms naar ongeoorloofde middelen, maar slaagde er deson danks lange tijd niet in OASE van zich af te schudden. Drie kwartier lang werden de ploegen door niet meer dan een punt van elkaar ge scheiden. In de tweede helft scha kelde OASE over van een 6-0 naar een 5-1 verdediging. Dat was moge lijk de oorzaak van het uiteindelij ke verlies. In de slotfase kwam DWS wel gemakkelijk door de af weer heen. Het won toch nog ruim met 14-9. De dames van Saturnus lieten zich in de tweede helft overspelen door HVOS. De voorsprong voor de Leidsen in de eerste helft was ech ter ook al weinig overtuigend tot stand gekomen. Ria Kieft had met drie „sprokkeldoelpuntjes" succes. De halverwege veroverde 7-4 voor sprong werd in de tweede helft door zwak verdedigen uit handen gegeven. HVOS kwam voor het eerst enkele malen vrij aan de cir kel. Het profiteerde met 9-12. Bij Olympia-HVV werd een handbal- doel geheel onnodig van een net voorzien. Zestig minuten lang werd het door geen bal beroerd. Olympia was in de eerste helft oppermach tig. Het nam een 7-0 voorsprong. In de tweede helft stortte het team echter volledig in. HVV slaagde er net niet in de achterstand goed te maken: 7-5. De heren van Rijnstreek waren tegen Vires net iets produktiever. In een foutenfestival, waarin beide ploegen de fraaiste kansen om zeep hielpen, boog Vires een 5-4 achter stand bij rust om naar een 5-7 voor sprong. Daarna kregen de Alphe- naren het in de slotfase op hun heupen. Wim Rijn onderschepte twee ballen en bracht Rijnstreek op gelijke hoogte. Zijn broer Gerard zorgde vanaf de cirkel in de laatste minuut voor de beslissende 8-7. HVV had veel problemen met UVG. Het stuitte met name op de Schiedamse keeper. Bij de rust had HVV een 6-3 voorsprong, maar het soms te aggressief spelende UVG bracht de stand terug tot 9-9. Wil- bert Schelvis bracht de Voorschote naren de zege door tweemaal een break-out vanaf de rechterhoek af te ronden. LEIDEN Ondanks de 5-3 nederlaag tegen het Haagse Leeuwenbergh, moet Unicum toch niet kansloos geacht worden waar het de kampioens kansen betreft. Een uit blinkende Jan Siemerink was daarvoor verant woordelijk middels drie overwinningen. Dekker deed goede zaken door de ruime zege op Bos- heim en Hillegom ver raste door de tweede zege op rij te behalen. Hoofdklasse Leeuwenbergh I - Unicum I 5-3 Dat Unicum zich na de ne derlaag tegen het sterke Leeuwenbergh nog niet kansloos hoeft te beschouwen voor de titel, heeft het te danken aan Jan Siemerink. De Rijnsburger speelde bij vlagen briljant tennis en was een onbespeelbare plaag voor Leeuwenbergh. Roger War- menhoven sleepte in de eer ste set nog wel een tie-break uit het vuur, maar was in de tweede set volstrekt kansloos tegen het service-volleyspel van zijn opponent: 7-6, 6-2. Jacco Eltingh verloor van de goed spelende Glenny Schaap, die met zijn snel ge slagen topspin-ballen veel vuldig scoorde. Eveline Ha mers koesterde in de ope ningsfase een 3-1 voorsprong tegen Karin Moos, maar kwam er vervolgens niet meer aan te pas. Judith War- ringa kende alleen in de eer ste set problemen met Margot van Overloop, omdat de Lei- derdorpse nadien met con centratie-verlies te kampen had: 6-4, 6-1. Jacco Eltingh trok zich in de herendubbel op aan het hoge niveau van Siemerink, waardoor dit duo op knappe wijze het koppel Ton Sie/Glenny Schaap wist te verslaan. Hamers en Van Overloop waren bij een 5-3 voorsprong één game van de zege af, maar leverden toch nog de partij in. Siemerink stuwde Hamers in de mixed tegen Moos en Schaap naar grote hoogte en voltooide zijn trilogie. Ton Sie en Judith Warringa verhinderden ver volgens een Leids gelijkspel. Indien het aantal trainingsu ren van Siemerinks teamle den wordt opgeschroefd, dan kunnen er in de return nog verrassende dingen gebeu- Eerste klasse Dekker I - Bosheim II 6-2 De ruime overwinning van Dekker opent prima perspec tieven voor het verdere ver loop van de competitie. Freek Tanis nam andermaal de eerste herensingle voor zijn rekening en deed dat on berispelijk. John Riethoven maakte een ongeïnspireerde indruk en kon binnen drie kwartier weer inrukken: 6-1, 6-0. Stephan Faas trof de sterkste Bosheimer Jan Eys- vogel, die ook al geen potten kon breken en gedecideerd werd teruggewezen. Colette Sely, mét A-2 status, bracht Hele^n van den Berg geen moment in verlegenheid, want de Noordwijkerhoutse won zoals zij wilde. Dekker besloot de singles met een 4-0 voorsprong, omdat Birgit Pardoel ook al in twee sets won. Pardoel en Van den Berg verzuimden in de dub bel vijf matchpoints te verzil veren en kregen vervolgens de kous op de kop. Van den Berg verloor met Faas de mixed in twee sets, maar om dat de andere partijen in winst werden omgezet, kon dat weinig kwaad. Overgangsklasse A Vego I - Unicum II 4-4 Met een 3-1 voorsprong uit de enkelspelen komen en ge noegen moeten nemen met een gelijkspel. Dat lot was het tweede van Unicum be schoren. Wijnand Nuyts was de enige Unicummer, die fiuntloos bleef, terwijl Marce- ine Spaans alleen haar en kelspel met winst besloot. Het koppel Jeanine Jtlnger- /Martijn Krans haalde het broodnodige vierde punt bin- Holy I - Hillegom I 3-5 De start van Hillegom is overtuigend geweest tot dus ver. Misschien gloort er zelfs zoiets als een kampioens kansje en dat had men niet verwacht in Hillegom. De heren Marcel Vink en Marco van Trigt trokken de Hille- gomse kar, waarbij Vink on- i geslagen bleef. Van Trigt kon het alleen aan de zijde van Madeion Verdegaal niet bol werken. Verdegaal voegde daar een nuttige zege aan toe, terwijl de vervangster van de geblesseerde Carola Geer- lings, Lisette Koenders, al leen zegevierde in de mixed met Vink. Overgangsklasse B Nieuw Vennep I - Ede I 4-4 De mooiste partij was die tus sen coming-man Erik Bakker en Hans Jorma. Na een spec taculaire strijd tussen de bei de hardslaande spelers, trok Bakker met 5-7, 6-4, 6-4 aan het langste eind. Rogier Lief- broer, singelend in plaats van de om tactische redenen ge passeerde Marcel van Rijn, maakte zijn uitverkiezing ge heel waar en stond slechts één game af. Nathalie van Lint behaalde haar eerste zege, maar Marijke Outs- hoorn verloor. Dit verlies maakte zij in het gemengd dubbel gedeeltelijk goed door met Erik Bakker in twee sets te zegevieren. Ede lijkt in deze afdeling licht favoriet. Leidse Hout I - Noorderlicht III 4-4 Noorderlicht was met twee C-spelers naar Leiden geko men. Joep Timmermans maakte daar handig gebruik van en won heel gemakkelijk zijn single, maar verloor met Waldo Jansen (drie maal verliezend) op onnodige wijze de dubbel. Antoinette de Kroon had tegen haar C-op- ponente moeten winnen, maar verzaakte in de eindfa se van de derde set. Henny Fehling won haar partijtje wel simpel, zoals ook de da mesdubbel geen problemen opleverde. Timmermans en De Kroon zorgden voor het vierde punt. Pijnacker I - Boek horst I 5-3 In Noordwijkerhout zal men met een ontevreden gevoel terugdenken aan het duel te gen Pijnacker, omdat er niets aan de hand leek na de en kelspelen. De 1-3 voorsprong ging echter als sneeuw voor de zon verloren, want Pijnac ker won alle dubbels. Önno van Paridon won zijn single via effectief tennis, super-in valler Pieter van Meel was ook al niet te stuiten (6-1, 6- 1) en Margot van den Haak had na drie sets een langere adem dan haar tegenstand ster. Helaas bleef het bij deze winstpartijen. Lisse I - Shaile II 2- Het wordt uitkijken geblazen voor de Bollenstrekers. De tweede nederlaag op rij werd een feit ondanks overwin ningen van Onno Wempe en Elly Reeuwijk. Met Peter Grimbergen verloor Wempe do dubbel onnodig na een 5-3 voorsprong in de beslissende set. Marja Kuiper won de eerste set via de tie-break, maar dolf vervolgens in drie sets het onderspit. Unicum III - Ber- nisse I 5-3 Gelukkig weet Unicum 3 hoe het moet dubbelen, want in ieder ander geval was de wedstrijd tegen Bernisse an ders nooit winnend afgeslo ten. Fleur Meyer was de eni ge singelaar, die de felicita ties in ontvangst mocht ne men. De overige teamleden hadden dat voorrecht alleen na de prima gespeelde dub belspelen. OLTC I - Leimonias IV 2-6 Na de eerste wedstrijd met 6- 2 te hebben gewonnen, leed OLTC tegen het Haagse Lei- Waldo Jansen: 0 uit 3... monias een geflatteerde ne derlaag met dezelfde cijfers. Vooral in de singles toonden de bezoekers zich steeds iets sterker in beslissende fases. Marco Visser gaf een 5-1 voorsprong in de derde set uit handen, Jasper van Mar wijk verloor in drieën door' gebrek aan wedstrijdritme, waarna Nancy Toole en Eve lien Krul ook net naast de winst grepen. De twee pun ten kwamen uit de beide ge mengde dubbelspelen. .Hillegom II Maarss. Broeck I 5- De reserves van Hillegom doen qua prestaties niet veel voor het vlaggeschip onder. Sjoerd van der Mark was goed op dreef met twee over winningen. Fred van Trigt verloor zijn single in drieën en met Van der Mark de he rendubbel. Rosemary Verde gaal was driemaal ongenaak baar, terwijl invalster Ellen van Rijn alleen in het enkel spel zonder winst bleef. Duno I - Merenwijk I 4-4 De Merenwijkers moesten genoegen nemen met een ge lijkspel, maar de thuisclub had weinig kunnen zeggen wanneer het een 1-7 neder laag had moeten incasseren. Freek van der Capellen con solideerde zijn ongeslagen status via drie simpele over winningen. Nestor Arnold slaagde er ondanks bergen routine niet in om drie wed- strijdpunten te verzilveren en redde het dus niet tegen Joep Lauwers. Irma vanSee- ters verloor zo mogelijk nog schlemieliger tegen Anneloes van der Voort door zich een 6-4 voorsprong in de beslis sende tie-break te laten ont glippen. Pascal Jongmans en Herman van der Capellen verloren de mixed met 6-4 in de derde set en ook daar was niet helemaal op gerekend. De Meent I - De Munnik I 0-8 De Leiderdorpse formatie ac teerde voortreffelijk en hoef de geen partij af te staan. Het toch sterke herendubbel Bert Bruin/Kees Jan Schuilen- burg moest diep gaan, omdat met name de gelouterde Pe ter Goris goed tegenstand bood. In alle andere partijen wonnen Bionda Zonderop, Marquérite Patiwael, Bruin en Schuilenburg in twee sets. Falcones I - Dekker II 0-8 De Warmonders hadden min of meer een walk-over tegen Falcones, dat wel heel weinig tegenstand bood. Michael van den Berg, Mark Fleischeuer, Carel de Bruyn, Madelijn Da- men en Astrid Bouw konden zich daardoor een beetje uit leven voor de belangrijke wedstrijd tegen Zeeland. De Munnik II Doetinchem I 5-3 De voormalige Gelderse FOTO'S: ANDRÉ VAN HAASTEREN jeugdkampioen Nicky Riet man had heel wat te stellen met Henk Janssen, die een 5- 2 achterstand in de derde set kon rechttrekken, maar na die krachtsinspanning alsnog ten onder ging. Robert van Splunter versloeg de uit de Duitse competitie terugge keerde Wilfried Koerselman. na een onwennige start met 2-6, 6-4, 6-2. Christel Ver- woert maakte korte metten met de hardslaande Saskia Helmus, waarna Connie Baarends verloor van de ge varieerd spelende Sandra Willemsen. De mixed van het koppel Baarends/Van Splunter ging dnverwacht verloren. Thor RW IV - Casi no I 6-2 Na de verdienstelijke pun- tendeling van vorige week, viel de ruime nederlaag toch een beetje rauw op het Noordwijkse dak. René van der Wilk zegevierde uiter aard in de single en was suc cesvol in de dubbel met Al fred Gelevert. De Croese- zusjes liepen tegen dikke nul len aan. Tweede klasse TEAN I - De Munnik IV 6-2 Na de singles stond de Al- phense équipe al op een rian te 3-1 voorsprong. Margot van den Oudenrijn, Richard Oskam en Frank Liefbroer sprokkelden de eerste drie punten bijeen. Alleen Irma van den Oudenrijn dolf met 6-2, 6-3 het onderspit. De ge- mengddubbels en het heren dubbel werden vervolgens in twee sets gewonnen. De 6-3, 7-5 nederlaag van de zusjes Van den Oudenrijn leverde het tweede verliespunt op. Kontakt I - Room burg I 3-5 „Forescate staat hier nog wat te wachten", meent Room burg-captain Joost van Leeu wen. „Dat kunstgras waar ze hier op spelen is verschrik kelijk glad, omdat ze op elke meter een schep zand hebben gegooid. Dat is in hun voor deel, dat is duidelijk. Bij ons maken we die lui gewoon met 8-0 in". Van Leeuwen en Ad Vreeswijk maakten korte metten met hun opponenten (beide 6-0, 6-1). Ilonka van Riet en Monique Reynierse verloren' hun enkels en het dubbelspel. De overige „Leidse" partijen werden winnend afgesloten in twee sets. Forescate I - Mer lenhove III 2-6 „Merlenhove heeft de beste ploeg uit onze poule", aldus Martin Hoekstra. De captain van Forescate zag zijn team met een 1-3 achterstand uit de singles komen. Natasja van Schayk won als enige haar single (6-4, 6-4). Ook in het damesdubbel met Liselot- te van der Bijl was zij succes vol (6-3, 6-7, 6-3). Zij was echter de enige die de punten voor Forescate „binnen- sloeg". Haar teamgenoten waren minder op dreef en daarom werden de gemengd- dubbels en het herendubbel ingeleverd. Leimonias IV - Zoe terwoude I 6-2 Zoeterwoude leed een onge lukkige nederlaag. Marcel de Bakker was snel klaar met zijn enkelspel (twee sets) en met Eric van Oei pakte hij ook het herendubbel in twee sets. De resterende partijen pakten minder góed uit. Ka rin van Veen en Florieke Westhof vochten voor wat ze waard waren, maar uiteide- lijk gingen de damesenkels en het damesdubbel in drie sets (driemaal 7-5 derde set) verloren. Ook de mixeddub- bels werden in drie sets afge staan. Derde klasse Heemstede II - Sassenheim I 6-2 Na de enkelspelen was de stand nog steeds in even wicht: 2-2. Nicole Bader en Leontien van Laarhoven hadden hun partijen gepakt en Jelle Rinzema en Jan Hein Bader moesten hun match inleveren. Uiteindelijk werd het toch een afgeteken de zege voor de thuisploeg omdat de Sassenheimers alle dubbels in twee sets inlever den. Hillegom IV - Zee en Duin I 3-5 „Dit is een zeer belangrijke zege voor ons team omdat dit de andere kampioenskandi daat is", meent een tevreden Jan Willem Lugthart. Hij was met „collega" Leon Da- men zeer sterk op dreef en samen waren ze goed voor vijf punten. Wil Spierenburg en Dineke van der Plas on dervonden meer tegenstand en moesten hun partijen Hazerswoude I - VEP I 5-3 Na de singles stond de thuis ploeg op een 2-2 stand. Anita Peters en Richard Zevenho ven wonnen in twee sets; Jurgen Peters en Karin van Reeuwijk dolven het onder spit. Het heren- en dames dubbel werd gewonnen. Van Reeuwijk en Zevenhoven verloren in twee sets. Het duo Peters pakte vervolgens het laatste gemengddubbel en sleepte zo het belangrijke vijfde punt binnen. Gravellers I - Voorhout I 8- 0 Nadat Voorhout vorige week al met 3-5 had verloren van Unicum VII, ging het team van aanvoerder Jan Baan op nieuw ten onder. Ditmaal liet de eindstand niets aan duide lijkheid te wensen over. Jan en Mark Baan, Dorine Drejer en Nienke Wiersma werden door de thuisploeg volledig afgeserveerd. Oud Wassenaar III - KLTV I 1-7 Na de 4-4 van vorige week, haalden de Katwijkers dit weekeinde fors uit: 1-7. Het enige verliespunt kwam op naam van Petra Guyt, die haar enkelspel afstond in drie sets. De overige partijen waren Louk Verhees, Perry Paauw, Janny List en Petra Guyt oppermachtig en won nen zij hun partijen in twee sets. Eerste klasse heren Unicum I - Thor RW I 3-3 „Na de 6-0 nederlaag van vo rige week zullen we tegen deradatie moeten vechten", aldus aanvoerder Anne Jan van der Meer. Met „stand-in" Bob van Overbeeke in plaats van de geblesseerde René Cardinaal werd geprobeerd de eerste punten te verove ren tegen Thor RW. Van der Meer, Van Overbeeke, André Weening en Jeffrey Dümpel kwamen echter in de proble men en keken na de singles tegen een 3-1 achterstand aan. Alleen Van der Meer won zijn partij: 7-6, 1-6, 6-2. In de dubbels werden alle zeilen bijgezet en werd de match alsnog in evenwicht getrokken. JELLE RAAP LOUIS HOOGENDOORN Tennisuitslagen Hoofdklasse Poule 002: Leeuwen bergh I - Unicum I 5-3; Cream Crackers I - Joy Mozaiek I 3-5. Leeuwenbergh I 13-3, Unicum I 11- 5, Joy Mozaiek I 5-11, Cream Crac kers I 3-13. Eerste klasse Poule 004: Dekker I - Bosheim II 6-2; Beekhuizen I - Pellikaan III 4-4. Dekker I 10-4, Bosheim II 8-8, Pellikaan III 6-8, Beekhuizen I 6-10. Overgangsklasse A Poule 010: Vego I - Unicum II 4-4; Noorder licht II - Topspinners II 7-1. VEGO I 11-5, Noorderlicht II 11-5, Unicum II 8-8, Topspinners II 2-14. Poule 015: Holy I - Hillegom I 3-5; Zutp- hen II - Markendaal I 3-5. Hillegom I 11-5, Markendaal I 11-5, Zutphen II 5-11, Holy I 5-11 Overgangsklasse B Poule 012: Nieuw Vennep I - Ede I 4-4; Am- stelland II - Beekhuizen II 1-7. Ede I 12-4, Beekhuizen II 11-5, Nieuw Vennep I 8-8, Amstelland II 1-15. Poule 015: Leidse Hout I - Noorder licht III 4-4; BTCI I - ELTV IV 6-2. BTCI I 12-4, ELTV IV 7-9, Leidse Hout I 7-9, Noorderlicht III 6-10. Poule 019: Pynacker I - Boekhorst I 5-3; Bakkum III - Racketeers II 0-8. Racketeers II 15-1, Boekhorst I 8-8, Bakkum III 8-8, Pynacker I 1-15 Poule 021: Lisse I - Shaile II 2-6; Stobblek I - Luck Raeck I 4-4. Luck Raeck I 11-5, Stobblek I 9-7, Shaile II 9-7, Lisse I 3-13. Poule 022: Unicum III - Bernisse I 5-3; Thor RW III - Castricum II 6-2. Thor RW III 11-5, Unicum III 9-7, Castricum II 6-10, Bernisse I 6-10. Poule 023: OLTC I - Leimonias IV 2-6; Soest I - DEM I 6-2. Soest I 12- 4. OLTC I 8-8, Leimonias IV 8-8, DEM I 4-12. Poule 024: Hillegom II - Maarssenbroeck I 5-3; Z' 67 III - Zaandam I 8-0. Z' 67 14-2, Hillegom II 9-7, Zaandam I 4-12, Maarsschen- broek I 5-11. Poule 025: DUNO I - Merenwijk I 4-4; Shot III - Heeren duin I 2-6. Heerenduin I 14-2, Me renwijk I 9-7, Shot III 5-11, DUNO I 4-12 Poule 026: De Meent I - De Munnik I 0-8; Volley II - Frissel- stem III 6-2 De Munnik I 12-4, Vol ley II 10-6, Frisselstein III 8-8, De Meent I 2-14. Poule 027: Falcones I - Dekker II 0-8; CC I - CC Zeeland II 1-7. Dekker II 15-1, CC Zeeland 13-3, Falcones 2-14, CC I 2-14. Pou le 028: De Munnik II - Doetichem I 5-3; Luntercn I - Amstelland I 8-0 Lunteren I 13-3, De Munnik II 12- 3, Doetichem I 6-10, Amstelland I 0-15. Poule 032: Thor RW IV - Casi no I 6-2; KSVV I - Theseus I 7-1 Thor RW IV 12-4, KSVV 11-5, Ca sino I 6-10, Theseus I 3-13. Tweede klasse Poule 020: TEAN I - De Munnik IV 6-2; Aemstelspe- lers IV - WOC I 3-5. TEAN I 11-5, De Munnik IV 8-8, WOC I 8-8, Aemstelspelers IV 5-11. Poule 022: Kontakt I - Roomburg I 3-5; Fores cate I - Merlenhove III 2-6. Merlen hove III 14-2, Forescate I 8-8, Roomburg I 7-9, Kontakt I 3-13. Poule 028: Leimonias VI - Zoeter woude I 6-2; Be Quick I - Waddinx- veen I 0-6. Waddinxveen I 13-1, Leimonias VI 13-3, Be Quick I 1-13, Zoeterwoude I 3-13. Derde klasse Poule 039: Heemste4e II - Sassen heim I 6-2; Unicum VI - Lucky Strike I 4-4 Heemstede II 12-4, Sas senheim I 9-7, Lucky Strike I 6-10, Unicum VI 5-11 Poule 040: Hille gom IV - Zee en Duin I 3-5; Mer lenhove VI - ABC I 6-2. Zee Duin I 11-5, Hillegom IV 8-8, Mer lenhove VI 8-8, ABC I 5-11. Poule 045: Hazerswoude I - VEP I 5-3; Merenwijk II - Botesa II 6-2. Ha zerswoude I 13-3, Merenwijk II 10- 6, VEP I 9-7, Botesa II 2-14. Poule 047: Gravellers I - Voorhout I 8-0; Unicum VII - Monster/Mas II 5-3. Gravellers I 13-3, Unicum VII 10-6, Monster/MAS II 6-10, Voorhout I 3-13. Poule 048: Oud Wassenaar III - KLTV I 1-7; Wateringen III - Oranje TC VI 3-5. KLTV I 11-5, Oranje TC VI 10-6, Wateringen III 7-9, Oud Wassenaar III 2-14. Eerste klasse heren Poule 003: Unicum I - Thor RW I 3-3; Frissel stein I - DUNO I 1-5. DUNO I 11-1, Frisselstein I 5-7, Thor RW I 5-7, Unicum I 3-9. LEIDEN In de meest 1 hockeycompetities zijn dDE kaarten langzamerhan "c wel geschud. In de oveikl'' gangsklasse bij de here zette Leiden de goede lij ;u/ niet voort. In Tilburg lee het een deprimerende 3- an nederlaag tegen Forward In de eerste herenklasse acl llt'( Roomburg zich, na de knapjj11111 zege op Ring Paas, nu wel bu llC ten degradatiegevaar. Alect :rn heeft nog een punt nodig oi ce zich het kampioenschap in <j'lf tweede klasse toe te eigenere a volgende week is het waai?m schijnlijk zover. Bij de dame"1^ verloor Alecto van het in d«~~" gradatiegevaar verkerend Breda. Tegenstander van vo S| gende week Zwart Wit, ever eens degradatiekandidaa moest het op het laatst tege jé Noordwijk afleggen (2-1). Le ;i den behaalde in de andere eei ste klasse een keurige 3- overwinning tegen Xenios. Behoudens subliem doelverdi digerswerk van keeper Tor van der Meer speelde het gr hele Leidse herenelftal moo weerhockey. Een strafbal va Maurits Eikenhout was hr enige Leidse wapenfeit tege r een veel feller spelend Foi w.ard, dat in Tilburg door eè. goed lopende strafcorner e veel meer kansen verdien j\ met 3-1 won. Al vaker toonde spits Kei Wendt aan dat zijn doel) richtheid Roomburg zeer g< van pas komt. Na een zwak! doelpuntloze eerste helft, n; Wendt de spitspositie over vj de minder produktieve Rutgi van Schaik. Steeds vaker wf ten de Roomburgse aanvallr daadwerkelijk door de ven diging van het Delftse Ril Pass heen te breken en str« corners te forceren. Pas 3 nuten voor tijd gaf een bound van Max Ligtenberg een door Wendt i: corner de doorslag (1-0). In tweede klasse dicteerde Alecj gedurende de gehele wedstrij haar spel aan het Voorburg Cartouche. De vele kansen dj het voor rust kreeg echter niet aan Alecto besteel Wout van der Meulen, di] vlak voor rust nog de paal h< getroffen, scoorde kort na ri direct uit een strafcornerv; ant. Tien minuten voor het eind passeerde Hugo Kranen burg met een halfhoog schol de Voorburgse doelman vanaeer de cirkelrand (0-2). Om eei Is 1 theoretische kans te blijverwe behouden op het kampioen Is schap deed Forescate wat he moest doen, door met 3-1 va Te Werve te winnen, schitterend gelobde strafcoi ner van de Rijswijkers in d beginfase legde de Voorschote naren nog voor lange tijd h< r zwijgen op. Pas een minui voor rust scoorde Martijn va 1 Paassen de gelijkmaker uit d 's' rebound van een strafcorniL'/ (1-1). Erik Kruismulder scooi de direct na rust uit een straf111 corner 2-1. Vlak voor tij mocht Martijn van PaasseÈ* voor de tweede maal profit! ren van een wegwerkfout va de keeper van Te Werve (1-3 De dames van Leiden zijn m< een late opmars begonnei misschien wel in het kadf van de voorbereidingen op ee wellicht succesvoller nieu seizoen. Tegen het Slotens Xenios was Leiden van begi af aan sterker, maar het lii zich door arbitraire dwaling» zichtbaar demoraliseren, ploeg van coach Henk Vi: moest twee maal achteree een doelpunt incasseren uit tuaties waar duidelijke ovej tredingen aan vooraf ware li gegaan. Met een 2-0 achtei stand belegerde een agressif Leiden de gehele tweede hel de Xenioshelft en putte moe uit een flink aantal strafcol ners. Een ervan leidde tot strafbal die schitterend dooier Karen van der Lee werd ing< r pushed. Een andere werd har door Eiske Dorrestein ingesli gen (2-2). Tien minuten vooon tijd belandde een rebound va de keepster op de stick va hc linkervleugelverdedigster Ai nemarie Kersemaker, die zor ft der aarzeling knalhard ir Ar schoot en daarmee haar ploe iai aan een 3-2 overwinning hiel| gi De Noordwijkse dames schor i ken coach Luuk Klinkhamr m een hard bevochten overwir ning voor zijn verjaardag. Noordwijk had zich ook vcx tegenstander Zwart Wit ve publiek gemeld. Tegen veldverhouding in kwal Noordwijk voor rust op een 'D 0 achterstand te staan. De gi f' lijkmaker 8 minuten na rus d uit een strafconer van Rena )e: van der Bent, was wel ve^ed diend. De winnende treffer minuten voor tijd, was op ziel zelf staand een schoonheii doch bracht een voor Noort wijk niet onfortuinlijk slot U weeg. Alecto moet het duidi t> lijk niet van de kleintjes heb. ben. Een zich uit degradati^e nood ploeterend Breda slaagd tpi in haar streven. In een mati ie duel scoorde Breda 5 minute iei na rust de enige goal, uit e van richting veranderde str« coner. ngl\ risse f ijk

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18