Crescendo terug naar derde klasse Kampioenschap Kagiakost Suttorp nat pak LEIDEN EN LISSE SLUITEN SPECTACULAIR AF „Trieste"start van atletiekseizoen spoRT CeidóeSou/mmli maandag 25 april i988 pagina 17 AZC laat zich afdrogen LEIDEN Als de prestaties van de trialmeet een indicatie yormen voor het lot van de ve diverse competitieploegen ■v< deze zomer, dan is het in de Leidse regio zeer slecht ge- steld met de atletiek. Nauwe- ijks animo bij regionale top- j )ers, een halsstarigge organi satie, matige tot slechte pres- aties en tenslotte onduidelijk- ïeid over de zege in de club ontmoeting moeten de vereni gingen niet alleen maar aan het denken zetten. Geen van de drie clubs (AAV'36, Bataven en Holland) konden zater dag een fatsoenlijke ploeg opstellen in de jaarlijkse openingswedstrijd. Dit ondanks een ambitieus rapport over topatletiek in Leiden, de sta tus van de grootste vereniging van West Nederland of de roem van een club met een bondscoach. De trialmeet (vroeger dual- en ook nog quatro-) trok nauwelijks toppers en mocht niet bezocht worden door anderen dan dé opgestelde deelne mers. Dit gebrek aan inzicht, volle dig tegen de gedachte van de „meet" in, leverde de vreemde si tuatie op dat voor sommige onder delen de deelnemers op de vingers van een hand te tellen waren... De straffe en koude wind mag na tuurlijk een oorzaak zijn voor mati ge prestaties, maar dat er geen en kele 800 meter loper onder de twee minuten dook, geen enkele 1500 meter loper de vier minuten door brak, geen enkele loper op de 5000 meter onder 15 minuten kwam, de dames op de sprint allemaal ruim boven de 13 seconden bleven, dat is natuurlijk triest. Deze lijst kan aan gevuld worden met bijna alle on derdelen van de trialmeet uitgezon derd de 4 x 400 meter. Die zou eerst niet, toen weer wel en uiteindelijk dus (waarschijnlijk gebrek aan be langstelling) toch weer niet gelopen worden. Toch waren er enkele lichtpuntjes. Jeroen Sunter was de enige sprin ter die een goede tijd neerzette: 11.1 seconden, Ellen Silverentand had bijna Marjan Goedhart te pakken op de 100 meter horden dames (15.2 om 15.4 seconden), Maijan Kort man was de rapste op de 100 meter horden en de 400 meter voor meis jes en won ook nog het verspringen en Bob Dongelmans wierp alweer 48.00 meter met de speer. Slechts de 110 meter horden en het hoog springen waren door toedoen van een klein aantal alleskunners nog enigzins van niveau. Gert Jan Palm (15.0 seconden op de horden en 1.85 meter hoog), Walter Bot man (15.8 seconden en 1.80 meter) en Harry van der Velde (1.90 meter hoog) waren behoorlijk op dreef en lijken hun competitieploegen te moeten gaan dragen. Holland mag daarnaast blij zijn met Harold van Dooren (winst bij het speerwerpen met 46.20 meter), Koert Veldmaat (twee veelbelovende hordenraces) en twee hoogspringtalenten, bij Ba taven lijkt de toekomst te moeten komen van de oude vertrouwde, maar nauwelijks meer te motive ren, namen of een enkel aange waaid talent als Gijsbert Remmers waal (winst op de 400 meter in 52.1 seconden en een goede speerpresta ties van 44.18 meter). Voor AAV ziet het er met de zaterdag geëta leerde ploeg treurig uit. Voor de toekomst van de trial-, dual- of quatromeet valt overigens ook te vrezen. GERT VELTHUIZEN .EIDEN - De Leidse (orfbalwereld blijft achter volgd worden door het legradatiespook. Pernix :n De Danaïden boekten veinig vooruitgang in hun itreven om in de over- jangsklasse te blijven en voor Crescendo is het loek nu definitief geval- cn. De groen-witters "lïioeten na één seizoen al- terugkeren naar de klasse. Eerder viel al terug naar de afde- en dezelfde gang lijkt volgende week te ten maken. Alleen en De Algemene hou- de hoop op een kant in leven, maar eens via beslis- kunnen van TOP ver slotminuut ccn zodat Fortuna for- met 9-8 kon winnen, van TOP hield de op de bal bij een schotpo- van Fortuna. Je bent een scheidsrechter als je hem niet geeft", motiveerde ar- Nijbocr zijn beslissing, die - dc benadeelde partij in getrokken. Jacque- Aad Wicgcrink en van der Willik hadden 1-3 gemaakt, maar goede start kreeg geen ver volg en de thuisclub liep na 5-5 uit tot 8-5. Dc inhaalrace leek door de laatste twee genoemde schutters cn Gcrco Langclaan alsnog een verdiend gelijkspel op te leveren, totdat dc scheids rechter anders zou beslissen. De tweede aanval van Pernix kwam door het voorverdedigen van Kinderdijk nauwelijks uit dc verf en liet op 2-1 (Janneke Mulder en Richard Rcdel) veel kansen op 3-1 liggen. Coach Rob van Dort besloot met Erica en Casper dc Rooy een dubbele wissel in dit vak toe te passen, nadat er inmiddels een 6-8 ach terstand was ontstaan. Dit bleek een gelukkige ingreep en Geer- ten Brcedvcld cn Erica de Rooy redden in het laatste kwartier met 8-8 inderdaad nog een duur punt. Alleen in de eerste helft bood De Danaïden goed tegenstand aan Allen Weerbaar, dat na 1-3 op 4-4 werd gehouden. Marion Peters, Cees Christaanse (ver vanger van de geblesseerde Frans Brand), Erik Kromhout en Heiko Lochcr waren de doel puntenmakers, maar er zaten wel twee strafworpen onder hun produktie. De aanvallende on macht kwam in het vervolg he lemaal schrijnend aan het licht met ccn gemiste strafworp op 4- 6, waarna hel verschil verder tot 4-10 opliep. Binnen vijfentwintig minuten stond Fides Pacta op 0-5 bij HKV dankzij Wilma Neute boom, Nico Pikaar (beiden tweemaal) cn Dick Onderwater, die de met ccn knieblessure kampende Ronald van der Vel den uitstekend verving. „Het is daarna geen wedstrijd meer ge worden", stelde trainer John Tims tevreden vast, die het strakke plaatsen en het hangen de verdedigen als sterkste pun ten roemde. Wilma Ncuteboom en Dick Onderwater waren met elk vier treffers de grote gang makers en zorgden er met 5-15 voor, dat de dcgrdaticdrciging voorgoed werd afgewend. Dankzij drie strafworpen kwam Fiks via Theo Vrccken (2) en Diederick van Veen bij De Ber men van 3-2 op 3-5 (rust) en met een betere afwerking was de topper al vroegtijdig beslist. De beslissing viel nu pas na het eindsignaal toen de thuisclub haar protest om zeep hielp door ccn strafworp te missen, zodat het bij 6-7 (Theo Vreeken) bleef. Het ziet er naar uit, dat Zuider kwartier de beoogde derde plaats gaat behalen, nu concur rent OSCR met 10-15 geklopt werd. Aldo Spadon, die net als Kitty van der Mark een hattrick afleverde, Simone Markenie, Theo van Leeuwen en Erik van Luntcrcn beslisten op 10-11 de strijd in hun voordeel door koelbloedig te scoren. Velocitas kampt met een' chro nisch gebrek aan schot en zelf vertrouwen, zoals Rozenburg nog eens duidelijk maakte: 3-6. Ine Gocdcgebuur, Tim Glas beek cn Bert van Osnabrugge scoorden, nadat de achterstand reeds tot 1-5 en 2-6 was opgelo pen, terwijl er wat veldspel be trof weinig verschil was. De degradatie van Crescendo is vooral te wijten aan een slechte afwerking, zoals in het duel te gen KVR om de laatste plaats andermaal werd aangetoond. Wijnand Alberts en John Huigsloot waren de enigen die twee van de vele kansen benut ten en hierdoor werd na rust hun 1-2 veranderd in 4-2. Dc doorslaggevende factor in de verbleekte derby tussen De Al gemene en KNS was de over macht van eerstgenoemde club onder dc palen, die vooral in de tweede helft evident werd. De bezoekers gaven voordien goed partij en namen door Monique cn Edwin Kooien ook met 0-1 en 1-2 de leiding. Juniore Moni que Rijsdam, die Wilma Sin- teur (knieblessure) goed ver ving, zette haar ploeg met 3-2 en 4-2 in het goede spoor en deze voorsprong werd na rust simpel uitgebouwd tot 10-5. Di ana Hoppenbrouwer, Marcel van Duyvenbode en Alfred Lambooy waren eveneens goed voor twee goals, terwijl Edwin Kooien met een hattrick de ge vaarlijkste aanvaller bij de ver liezers werd. Tempo had meer moeite met de lichte bal cn dc flinke wind dan met DVS'69 en won met 4-9 nog bescheiden. Arjan Kolkman en Erik Pons waren elk twee maal trefzeker voor de Alphe- naren, die halverwege reeds op 2-5 waren gekomen. „Wij staan met anderhalf been in de afdeling", concludeerde Kèes van Vliet van Fluks na het 5-2 verlies bij Valto. De trainer had weinig af te dingen op dit resultaat, want hij zag en kel in dc eerste helft doelpunten van Aad van Drongelen en Anne Passchier. Alfred Lambooy is namens De Algemene op weg naar de korf van KNS, maar wordt gehin derd door Maarten Tiedeman (links) en Edwin van Leeuwen. LEIDEN Kagia heeft het afdelingskampioen schap zaterdag veroverd. Tegen LSVV had het aan jp gelijkspel genoeg, maar de goed voetballende studen ten werden met 4-1 aan de zegekar gebonden. Het d kostte Kagia-coach Sut- fllt torp een nat pak. Hij deed ^zijn weddenschap gestand e,een minitriathlon naar ir zijn huis (met een tussen- 1 nstop in de ringvaart) te vf volbrengen. Door de winst van Kagia had de 6- 0 zege van Valken op Al- ,(phia slechts statistische it waarde. In de tweede d klasse deelden de koplo- ,e pers de punten. ZLC-GWS -1. agia - LSVV'70 4-1 (1-1) agia haalde tegen LSVV'70 een verdiend kampioenschap binnen. LSVV voldeed, echter rjn wel aan de sportieve plicht. jUe Nadat Kagia door Ivo Bouc- pja kaert op een 1-0 voorsprong was gekomen, maakte Tijs Iruna met een schitterend af standschot gelijk. Tien secon- na rust ging Richard Het kampioens team van Kagia, dat zich volgend seizoen in de vierde klasse mag gaan bewijzen. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN Valken'68 - Alphia 6-0 (3-0) De betere ploeg Valken maak te zijn kansen beheerst af. In de eerste helft scoorden eerst Hans Vijgeboom en Robert Bi- nendijk 2-0. Ton Gruyters pro fiteerde nog voof rust van een eendrachtig familiesamenwer- king bij Alphia. Teun en Wim de Pater legde de bal panklaar voor Ton Gruyters, die dank baar profiteerde. Wim de Pa ter werd tien minuten voor tijd wegens aanmerkingen op de leiding naar de kant ge stuurd. De overige doelpunten voor Valken kwamen van Al- bert Haas en voorstopper Wil lem de Wit (2x). SVOW - TAVV 1-5 (1-3) In een gezapige wedstrijd was TAVV de duidelijk betere ploeg. Mario Verzaal kopte na 12 minuten de openingstreffer in, waarna Wilco van Doorn nog voor rust twee doelpunten aan dat totaal toevoegde. Daarvoor was SVOW nog uit een omstreden strafschop, die door Peter van Santen werd benut op 1-1 gekomen. In de tweede helft maakten Dick Hoogenes en Kees Reyngoud het karwei af (1-5). door. Hij scoorde beheerst de maakte. In de open wedstrijd 2-1, waarna de afdelingstops- die daarop volgde, kregen de corer er ook nog eens 3-1 van beide teams kansen. Rik van der Berg stelde tenslotte in de zijn coach in het volgende uur Hazerswoudse Boys - SVLV laatste minuten het kampioen- bloed, zweet en tranen bezorg- 5.3 (2-2) schap zeker (4-1). Waarmee hij de. Als SVLV ooit en kans had van de Boys te winnen, dan was het zaterdag. Henk Lelie veld scoorde ook drie maal voor SVLV, en het zag onder andere de wonderlijkste ca rambole waarin drie maal paal of lat, een been van een verde diger, twee maal Frank Marse lis en een maal Henk Lelie veld waren betrokken, niet tot doelpunt worden gepromo veerd. De Boys scoorden via Kees van Tol, Adriaan van Elswijk (2 X) Gerard de Haas en Jaap Kroon vijf maal. SVLV-keeper Michel Zonne veld werd terecht uit het veld gestuurd nadat hij de doorge- roken Edwin de Jong torpe deerde Tweede klasse Het „duel met een verleden" tussen de toppers ZLC en GWS is een weliswaar romme lig, maar toch in vriendschap pelijke sfeer verlopen duel ge worden. De punten werden gedeeld. Percy Looman zette GWS na ruim een kwartier op 0-1, Wim Gubler maakte in de tweede helft gelijk: 1-1. Ook de nummers drie en vier Meerburg en Abbenes deelden 2-2. De eerste helft ging met twee doelpunten van Rob Cor- nelissen naar Abbenes. Meer burg compenseerde het ver schil na rust met doelpunten van Kees Hagenaars en Ge rard l'Ami. LEIDEN Bij AZC gelo ven ze het na het binnen halen van de titel wel. De Alphenaren lieten zich te- fen HZC De Robben met -15 afdrogen. De Zijl/LGB, al veilig voor degradatie, trad tegen Brandenburg weer aan met het eerste en won met 13-9. LZ'86 kreeg in een partij „om des keizers baard" te maken met DZV en deelde met 10-10 de te verdienen buit met de Delftenaren. LZ speelt op 15 mei twee wedstrij den waarmee een plekje in de uitgebreide hoofd klasse veroverd kan worden. In Alphen kwam AZC zonder Erik Noordergraaf, John Jan sen en Remco Pielstroom en zonder coach Reedijk in actie tegen De Robben. De jonkies konden het tegen het vrijwel complete HZC niet bolwerken, niet in het minst doordat de oudjes het qua inzet soms lelijk lieten zitten. Ondanks de vechtlust van Robert Tamme- rijn (normaal wisselspeler) en tweede team-spelers Pascal Bontje, Paul van Doorne en Jurren Thomas keek AZC vanaf de eerste periode tegen een achterstand aan. Na 3-4 (eerste part), en 3-7 halverwe ge werd het via 4-11 uiteinde lijk 5-15 voor de bezoekers. De doelpunten van AZC kwamen op naam van Gijsbert van Leeuwen (2), Pascal Bontje (2) en Arco Verboom. De Zijl „deed het weer met het eerste" en kende volgens coach Frits Welling geen pro blemen tegen Brandenburg. De gehele wedstrijd was De Zijl een stuk sterker. Toch kon Brandenburg in de score bij blijven, doordat de Leidenaren de zaken in de defensie lieten sloffen. Pas in de vierde perio de kon de ploeg van Welling afstand nemen van de tegen stander, nadat de eerste drie perioden waren afgesloten op 3-2, 5-4 en 8-7. In het laatst kwart ging Brandenburg ge forceerd schieten in de hoop de score in hun voordeel om te buigen. De Zijl profiteerde daar, met Edwin Redegeld in een doelpuntende hoofdrol, via de counter goed van. Rede- geld schoot in bet laatste part een kwartet treffers achter de Brandeburg-goalie en hielp zijn ploeg daarmee aan de ver diende 13-9 winst. De rest van de goals van De Zijl werden gemaakt door Redegeld (2), Alex Verhoog (2), Alex van Belkum, Edo den Boef, Albert Spijker, Eelco Parrel en Paul Belt (allen 1). LZ'86 en DZV maakten er een matte vertoning van, waarin beide ploegen zich precies m de dubbele cijfers schoten. Na dat de strijd twee perioden lang zeer gelijk op was gegaan (2-1 na treffers van Wilco van der Zeeuw en Jan de Graaf; 6- 5 na twee goals van René van der Zeeuw) leek LZ in het voorlaatste part de partij naar zich toe te trekken. Rèné van der Zeeuw zorgde voor 8-5, maar Brandenburg krabbelde weer terug (8-7). In het slot- gart maakten Frans van der rink en Jan de Graaf de i0 vol voor de Parrel-équipe en kwam Brandenburg op de val reep gelijk. er LEIDEN De heren van Luba Leiden en Lisse slo- na ten zaterdag de competitie ;s spectaculair af. Na een ge- wic lijke eindstand (79-79) fei» mocht Ben de Jong in de Ij slotseconde van de ver- lenging de strijd via een k( bonus vrijeworp beslissen we (89-90). Leiderdorp nam ie l zaterdag gepast afscheid linn van de diverse vertrek- drc kencJe spelers door een 112-90 overwinning op JMü Zeemacht. ,We hebben weer verloren, en Zvva natuurlijk weer met 1 punt", 1, P verzuchtte Lissecoach Frans n (i Broekhof na afloop van de wedstrijd tegen*Luba. Er was hem veel aan gelegen te bewij zen dat Lisse op het eerste di visie niveau thuishoort, maar ook zaterdag weer bleek het tegendeel waar. Lisse ging na de hele wedstrijd te hebben beheerst, opnieuw in de slotfa se in de fout. In de 17e minuut kende Lisse nog een riant uit zicht op de overwinning (76- 67), maar Luba maakte binnen één minuut korte metten met de zich aandienende besluite loosheid bij Lisse. Tot over maat van ramp liet Erik van Zelm 3 seconden voor tijd een eenvoudige kans op winst on benut en dat bepaalde de eind stand op 79-79. In de slotsecon den van de verlenging leverde Lisse nog maar eens de bal in bij Luba. Ben de Jong tekende vanaf de vrije worplijn vervol gens het vonnis van Lisse (89- 90). Broekhof was duidelijk aangeslagen door het verlies. Zijn team verloor deze compe titie in totaal 5 wedstrijden met 1 punt, en dat juist in de voor degradatie belangrijke wedstrijden tegen Luba en Be verwijk. Vorige week nog werd Lisse door het verlies te gen Beverwijk (68-67) gedwon gen tot het spelen van degra datiewedstrijden. „Het bewijst dat dit team het (nog) niet aankan", vindt Broekhof. Be houd door het spelen van de gradatiewedstrijden moet vol gens hem mogelijk zijn, „maar", voegt hij er aan toe, „degradatiewedstrijden heb ben een heel ander karakter en je kan daar vooraf vaak weinig van zeggen. Het is in aeder geval niet te hopen dat het spannend wordt, want dan weet ik het nog niet." Of Lisse überhaupt degrada tiewedstrijden gaat spelen, is afhankelijk van het protest dat Lisse in de wedstrijd tegen Be verwijk heeft aangetekend. Broekhof daarover: „Een score van ons is bij Beverwijk ge teld. De scheidsrechters wil den daar toen niets aan doen omdat ze dat niet konden con troleren. Uit het scoreformu lier blijkt echter duidelijk de schrijffout en het lijkt me daarom onwaarschijnlijk dat ons protest wordt weggewuifd. Morgen geeft de bond uitsluit sel hierover". Leiderdorp nam zaterdag in de wedstrijd tegen Zeemacht ge past afscheid van een aantal spelers die om uiteenlopende redenen het volgend seizoen niet meer voor de club uit zul len komen. De 112-90 over winning geeft aan dat er wei nig werd verdedigd maar ge noeg te genieten viel in 'Op Dreef'. Zelfs coach Peter Pau- lides maakte zich niet druk om de slappe verdediging van zijn ploeg: „Er stond niets meer op het spel en ik wilde mijn spe lers, met name degenen die stoppen, de gelegenheid geven zich nog een keer uit te le ven". Zeemacht verleende alle medewerking aan die opzet. De ploeg had zich vooraf al bij een nederlaag neergelegd en maakte het Leiderdorp verre van moeilijk. Marcel Huybens liet met 37 punten en een aan tal knalharde dunks zien waarom hij hogerop wil, ter- Wijl Piket (hij stopt) met 19 punten vooral in de openings fase van zich deed spreken. Het is de vraag of Leiderdorp genoeg vervangers heeft om de uitgedunde selectie volgend seizoen weer op sterkte te krij gen. Behave Henk Jan Piket en Marcel Huybens zal ook Robert Jan Rijsberger (stopt) niet meer van de partij zijn. Bovendien is nog onzeker of Marcel Sommeling kan blijven trainen (militaire dienst), ter wijl Léon Zaal (vorige week aan zijn schouder geopereerd) en Boris Monkhorst (ernstige knieblessure) in ieder geval de voorbereiding moeten missen. Vanuit de junioren lijken voorlopig alleen Jeroen van Veen en Frank Altink rijp om het eerste team te versterken. Inmiddels heeft Leiderdorp wel voor een vervanger voor de vertrekkende trainer coach Peter Paulides gezorgd. Zijn opvolger wordt Bert Samson. Samson acteerde eerder al op eerste divisie niveau met Kin- heim. Via MSV en de nationa le meisjes kadetten selectie kwam hij dit jaar bij DSS. De ploeg degradeerde, maar des ondanks mag Samson als een aanwinst worden beschouwd. Zijn streven is in ieder geval duidelijk: „kampioen worden." In de heren promotiedivisie wikkelde BVÓ zijn laatste duel af in en tegen Voorburg. BVO dat inmiddels degradeer de, wist de eerdere drie duels van Voorburg te winnen, maar gaf nu die winst uit handen. Voorburg besliste na een 72-72 eindstand via verlenging de strijd in eigen voordeel. Met de degradatie van BVO lijkt ook de toekomst van het eerste team onzeker. Zo is het uiterst twijfelachtig of namen als Dorzil, Deul, van Leeuwen (3x), Robinson, Filippo en Mulder het volgend seizoen nog deel uit zullen maken van de selectie. In de damespromotiedivisie speelden de dames van Lisse een verdienstelijke wedstrijd tegen het kampioensteam van Grasshoppers. Via een 27-31 ruststand werd het uiteindelijk 66-61 in Katwijks voordeel. De dames van MSV speelden in Noordwijk tegen het zwak ke Sea Devils uit Castricum. De Noordwijksen hadeen geen problemen en bepaalden via 48-26 de eindstand op 90-61.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17