1 Duur puntverlies De Sleutels Rijnsburgse Boys nu titelkandidaat nummer één Champagne voor Katwijk ARC deelt doelpuntloos Lisse weer kansrijk RCL definitie derdeklasser Belangrijke zege Zevenhoven QUICK BOYS TEN ONDER IN STEVIGE BURENSTRIJD NA REGELMATIGE WINST OP LEIDEN: •SPORTfieidaeSoiMmit MAANDAG 25 APRIL 1988 PAGINA LEIDEN Zevenhoven behaalde dit weekeinde in de derde klasse A een belangrijke 1-0 zege tegen Die Haghe. De ploeg van trainer Simon Duin, die in het begin van het seizoen korte tijd bovenin meedraaide, was immers steeds dichter bij de rode streep geko- ,men. Om niet verder in de kelder van de derde klas se te belanden, moest er daarom gewonnen worden van de nummer voorlaatst Die Haghe. Daarom kwam Zevenhoven furieus uit de startblokken. Deze aanpak leverde al na tien minuten resultaat op. Toen bracht middenvelder Gert-Jan Pellegrom zijn ploeg name lijk al aan de leiding. Daarna hadden Theo de Boer en Rene Bon de kans hun ploeg op 2-0 te zetten, maar stonden paal en lat het uitbouwen van de voorsprong in de weg. De schaarse inzetten van de gasten werden overigens goed gepareerd door de sterk keepende Alex Stolwijk. LEIDEN Eersteklasser ARC kwam dit weekeinde tegen Oranje Nassau niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. De Alphenaren kampen al enkele wedstrij den met hetzelfde probleem: er wordt niet meer gescoord. Rijnsburgse Boys-verdediger Wim Driebergen kopte vorige week in eigen doel en scoorde zo de enige ARC-treffer. De week daarvoor kwamen de pu pillen van trainer Jan Kroese tegen ACV ook al niet tot sco ren. En ook in het aantrekkelijke duel tegen de Groningers ont braken ,,de krenten uit de voet balpap" en wist de thuisploeg de weg naar het net niet te vinden. Met name Hans Wouter Valk en Wilco van Leeuwen weigerden de bal achter de Groningse doel man in de touwen te jagen. Het was een geluk bij een ongeluk dat het vizier van amateur-in ternational Gerard Molenaars ook niet op scherp stond, anders had ARC de beide punten aan de Groningers moeten laten. De tweede helft hadden de Al- phenaars het beste van het spel. Van Leeuwen, Niek Oosterlee en Johan Boer hadden enkele goede mogelijkheden, maar sprongen wederom niet zorgvul dig met de kansen om. LEIDEN „We hebben de kans om aan het einde van de rit toch aan het langste eind te trekken met beide handen aange grepen", meende Lisse- trainer Wim Eilander na de belangrijke 0-2 zege te gen Kennemerland „En het is natuurlijk alleen maar gunstig dat koploper DVS een punt verliest tegen Huizen. Als wij CSW volgen de week verslaan, hebben we het in eigen hand. Een week later krijgen we DVS thuis en als we die pakken zijn we kampioen", legde een tevreden Eilander uit. Een belangrijke klip die om zeilt werd was dus Kenne merland. Vanaf de eerste mi nuut pakte Lisse de thuis ploeg fel aan en al in de achtste minuut tekende Ar nold Vermeulen met een schitterende knal 0-1 aan. Twee minuten daarvoor had René Hensbergen tegen paal geknald. Halverwi het eerste part was het v raak. Ditmaal was het door Hensbergen opgejaag verdediger Gert van Alew die zijn doelman Pierre V ser verraste: 0-2. René Hei bergen, Mark Ens en chard Mulder kregen in tweede helft nog enkele i|iei stekende mogelijkheden score uit te breiden, maar gen doelman Visser steeds hun weg. e div wejdez Lei TER LEEDE SLUIPT NAAR TOP LEIDEN De spanning in de bovenste regionen van de vierde klasse B stijgt met de week. Koplo per De Sleutels is daarvan een van de veroorzakers. Het liet dit weekeinde een duur punt aan Zwammer- dam. Een pleister op de wonde van Sleutels was, dat ook mede-koploper Floreant een steek liet vallen: 0-0 tegen De Jo- dan Boys. Hierdoor kwam Rohda, dat Koudekerk met 4-1 versloeg, op gelij ke hoogte met De Sleutels en Floreant. Ter Leede bond het kwakkelende Voorschoten met 0-1 aan de zegekar en staat nu op een punt van het „super trio". MVKV haalde fors uit tegen Linschoten (0-4) en Oegstgeest ging met 3- 0 onderuit tegen Berkel. De Sleutels - Zwammerdam 1-1 (1-0) De gasten kwamen vanaf het allereerste fluitsignaal niet aan de bak: Sleutels was heer en meester. Spits Klaas Dekker scoorde dan ook op aangeven van Marcel Groenendijk zijn vijftiende treffer van dit sei zoen. Daarna vergat de Vliet- ploeg definitief met Zwam merdam af te rekenen, mede doordat Zwammerdam-doel- man Jan Jansen in een bloed vorm Stak. Hij pakte onder an dere twee onmogelijke ballen van Groenendijk en Leo Com peer. Na rust verslapten de Leidenaars en kregen ze als de gelijkmaker om de oren. Rohda - Koudekerk 4-1 (1-0) „Rohda wordt kampioen van r de vierde klasse", meent Kou dekerk-trainer Koos Crama. „Dat baseer ik niet alleen op dit duel, maar ook op de wed strijd die ze bij ons hebben ger speeRl. Deze ploeg speelt ge woon het beste voetbal". Zijn ploeg kwam door enkele per soonlijke fouten ongelukkig op een 3-0 achterstand. Ron Pa ling gaf de stand nog wel een draaglijker aanzien, maar „in no time" was de marge weer drie goals. SV Voorschoten - Ter Leede 0-1 (0-0) Na afloop van het duel twee verschillende gezichten. „De ploeg gelooft erin", vertelde een lachende Ter Leede-oe- fenmeester Dik Blijleven na de 0-1 winst. Bij Voorschoten was de stemming minder opti mistisch. „Het geloof in het kampioenschap is bij Voor schoten een beetje weg", meende de sip kijkende trai ner Pieter Donath. Het aan trekkelijke duel tussen de bei de teams leek rechtstreeks op een 0-0 af te stevenen. Totdat John van Leeuwen tien minu ten voor tijd vanaf 30 meter een vrije trap achter de ver bouwereerde Jos Loose hij dacht dat het om een indirecte vrije trap ging poeierde. De overwinning kwam daardoor toch nog bij Ter Leede terecht. Linschoten - MVKV 0-4 (0-2) Een rommelige wedstrijd waarin MVKV in het begin werd verrast door een agres sieve thuisploeg. Voor rust scoorde spits Henk Langemaat twee treffers. Na de thee maakten Langemaat en Mar cel van Huissteden het kwar tet treffers vol voor de équipe van coach Bert Kort. Berkel - Oegstgeest 3-0 (1-0) Na de 4-0 afstraffing van vori ge week tegen Floreant, wer den de mannen van trainer Henk Swaak ditmaal met een 3-0 nederlaag naar de Voskuyl gestuurd. Ondanks een licht veldoverwicht kwam het elftal van Swaak (nog steeds zonder Alex Strating en Rein Grootes) wederom niet tot scoren. On danks het feit dat Oegstgeest naar het einde van het seizoen snakt, is het vooral voor de „top 4" te hopen dat de „Vos- ylploeg" haar sportieve plicht ca1 vervullen. RlJNSBURG De kans 4at Quick Boys aan het eind van dit seizoen nu eens wèl de met champag- rte gevulde kampioensbe ker zal mogen heffen, is zaterdag na de bikkelhar de burenstrijd met Rijns burgse Boys aanzienlijk kleiner geworden. De Katwijkers verspeelden door het 2-0 verlies niet alleen de leidende positie aan de zaterdag lange tijd noodgedwongen met tien man opererende geel zwarte buurman, maar veel belangrijker nog ook een fors deel van het de laatste weken toch al geslonken zelfvertrouwen. „We hoopten vandaag de neerwaartse spiraal te kunnen ombuigen, maar de praktijk is dat we nu alleen nog maar verder zijn weggezakt", liet Quick Boys-trainer Hans van der Zee weten. De Katwijkse oefenmeester ging vervolgens niet zo ver zijn inmiddels ook door Noordwijk en IJsselmeer- vogels achterhaalde ploeg nu maar af te schrijven voor het kampioenschap. „We staan in verliespunten nog altijd gelijk. Het is nog niet voorbij. Maar het is wel duidelijk dat Rijns burgse Boys nu de beste papie ren heeft. Wij zijn favoriet-af". Een nuchtere conclusie met een hoog waarheidsgehalte. Het ziet er immers naar uit dat Rijnsburgse Boys inderdaad op het juiste moment de kampi- oensvorm weer te pakken heeft gekregen. De ploeg die zo'n sterke competitiestart kende en daarna zo ver terug viel, maakte tegen Quick Boys in ieder geval veel indruk. In combinatie met het relatief eenvoudige programma dat de Rijnsburgers nog resteert, maakt die wetenschap van de geelzwarten inderdaad kampi oenskandidaat nummer één. Erkende ook trainer Arie Kurv.er: „We staan bovenaan en we hebben alle toppers al gehad. Het is logisch dat wij nu als de favoriet worden ge zien. Ik heb daar ook geen moeite mee. Het wordt alleen wel zaak de ploeg voor te hou den dat we nog geen kam pioen zijn. Er moeten eerst nog een paar partijen worden ge wonnen". Als de formatie van aanvoer der Johan de Kroon in de res terende vijf duels dezelfde in stelling toont als tegen Quick Boys, behoeft Kurver zich vooralsnog weinig zorgen te maken over de nabije toe komst. Het Rijnsburgse collec tief stond immers als een huis, ook nadat de ploeg al in de 27e minuut „afscheid" had moeten nemen van Fred Bodaan. De gelegenheidsrechtsachter werd toen, na zijn tweede forse overtreding op Floor van Duyn, door zeer consequent leidende scheidsrechter Wege- reef op een tweede boeking getracteerd en kon vertrek ken. Een fikse tegenslag voor de thuisclub die echter uitste kend werd verwerkt. Zo goed zelfs, dat de Rijnsburgers in het resterende uur nog regel matig superieur oogden en in ieder geval nimmer de indruk wekten met een man minder op het veld te staan. De al snel door Wim Driebergen gereali seerde voorsprong werd twaalf minuten voor tijd dan ook nog door Martin Toet met een doeltreffende voorzet naar 2-0 uitgebouwd, terwijl die zelfde Toet vervolgens nog de kans op 3-0 liet liggen door een strafschop niet te benut ten... Een verdienste van Rijnsburg se Boys, vanzelfsprekend. De ploeg kende een superieure Huug Aandewiel en behield, mede door het direct inbren gen van verdediger Jan Dirk van der Gugten voor aanval lende middenvelder Jan Hoge- woning, het noodzakelijke evenwicht. Maar tevens een ndicatie van de zwakte van Quick Boys, dat zaterdag slechts één, door Martin van der Plas gemiste, kans creëer de. Een gang van zaken die Hans van der Zee niet was ontgaan. Van der Zee, die ove rigens pas laat besloot tot het inzetten van André de Best als centrumspits, sprak dan ook van een kansloze nederlaag van een machteloos elftal. Een elftal dat in de laatste vier wedstrijden tegen zes verlies punten opliep, maar nog altijd goed kan voetballen, zo weet Van der Zee: „Want dat ver leer je natuurlijk niet in een paar weken. Nee, deze terug val is puur een mentale kwes tie. Er wordt in Katwijk nu al zo lang gezegd dat Quick Boys geen kampioen kan worden, dat de jongens daarin zijn gaan geloven. En die gedachte is blijkbaar maar moeilijk uit het hoofd te krijgen". Lijkt Van der Zee de komende week derhalve de hulp van psycho logen te moeten inroepen om nog te redden wat er te redden valt, in Rijnsburg ziet het er in mentaal opzicht aanzienlijk beter uit. Sterker nog, in het bollendorp lijken de zaken nu echt niet meer stuk te kunnen. Zonder vaste waarden Ron Carli (hamstringblessure en waarschijnlijk voor de rest van het seizoen uitgeschakeld), Fred Arroyo (lichte voetbles sure) en Dick Heemskerk (stu diedag) èn met tien man aarts rivaal Quick Boys verdiend af troeven; een betere sportieve doping lijkt welhaast niet denkbaar... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 6. Driebergen 1-0; 78. Toet 2-0. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Bo daan. Aandewiel, Driebergen, De Kroon, Toet, Hogewoning (Van der Gugten), Koet, Van Dijk, Zwaan. Van der Plas (Waayer). Quick Boys. Guyt, Teun van der Plas, Ruis, Jonker, Hans van der Plas, Arie van Duyn (De Best), Jaap van Duyn (Mieras), Van Rooyen, Floor van Duyn. Leen van der Plas, Mart van der Plas. Boekingen: Bodaan (2x), Hogewo ning, De Kroon, Koet, Waayer (allen Rijnsburgse Boys); Floor van Duyn, Jonker, Jaap van Duyn en Ruis (al len Quick Boys). Jan Hogewoning en Martin Toet feesten mee met doelpuntenmaker Wim Driebergen. Ook Marco van der Plas en Hans Zwaan delen mee in de vreugde. Rijnsburgse Boys klopte Quick Boys met 2-0. KATWIJK „Kom op heren. Jullie kampioen, wij uit de kleren". Het leek wel of de pupillen van trainer Peter Ciere door dit spandoek (dat was gemaakt door de da- mestak van Katwijk) een beetje van slag waren, want de thuisploeg kende tegen Leiden een zeer nerveuze start. Uiteinde lijk kwam Katwijk echter toch in het ritme en be haalde het team een re gelmatige 2-0 overwin ning, waarna de champag ne rijkelijk vloeide... Katwijk-trainer Peter Ciere (die het spandoek waarschijn lijk niet had gezien) gaf een andere verklaring voor het nerveuze begin van zijn elftal. „We spelen de laatste weken constant onder druk. Ook al staan we zeven punten voor op de concurrentie, het lijkt wel of het elke week moeilijker gaat. Maar we hebben het toch gered en daar ben ik ver schrikkelijk blij mee", aldus de stralende Ciere, die de behaal de titel verklaarde met:. „We zijn kampioen geworden met zakelijk voetbal. Aan het be gin van het seizoen zijn er een paar goede voetballers bijgeko men. Die zijn goed 'ingepast. Iedereen kende op een gege ven moment zijn taak en er werd direct gespeeld. Een ge sloten middenveld en achter hoede zijn daarbij heel belang rijk. En natuurlijk valt niet te ontkennen, dat we een paar goede spitsen in huis hebben". Kees Kraayenoord is een van deze goalgetters. Hij scoorde dit seizoen al 12 maal, maar mocht de kampioenswedstrijd niet meedoen wegens een schorsing. De kustploeg kwam na het nerveuze begin, waarin het onbevangen Leiden enkele plaagstootjes uitdeelde, steeds beter in haar spel. Onder lei ding van de sterk spelende li bero Cees Guyt zocht Cieres elf de snelste weg naar het vij andelijke goal. Mede door het onzekere spel van „gelegen heidsback" Hasan Kartal kreeg Katwijk enkele kleine kansjes. De eerste keer dat de Oranjehemden echt gevaarlijk werden, was het gelijk raak. Een voorzet van Fred Eysberg was te hoog voor Wim Guyt en dwarrelde daarom voor de voeten van de vrijstaande Piet van Duyn. Die aarzelde geen seconde en passeerde de kans loze doelman Eric-Jan Planjer. Na de openingstreffer deed Leiden iets terug-via Albert Siera, maar kort daarop moest Planjer opnieuw alle zeilen bijzetten om een schitterende poeier van Jan Verloop over te tikken en een kopbal van Wim Guyt naast zijn doel te werken. In de tweede helft kreeg Leiden direct een tegen valler te verwerken: midden velder Arjan Wilting moest geblesseerd het veld verlaten voor de jeugdige Lars Wal- laart. Het duel dat werd geleid door de uitstekend fluitende Rien van Zeil bleef spannend. Lei den bood namelijk nog altijd goed tegenstand. Het „balvef- liefde" team van trainer Hen- nie Beerenfenger („Katwijk heeft een hap routine achterin waar wij niet doorheen kwa men".) creëerde echter geen uitgespeelde kansen en kreeg het steeds moeilijker. De beste kans voor Katwijk om de par tij te beslissen was voor Ver loop, maar hij schoot hard voorlangs. Even later leek het erop dat Leidenaar Rik Bink de Katwijkers een handje zou helpen. Toen hij een inzet van Aam van Duivenvoorde wilde wegwerken, tracteerde hij zijn goalie bijna op een eigen doel punt. Uiteindelijk maakte Wim Guyt aan alle onzeker heid een einde. Hij kopte een corner van Van Duivenvoorde schitterend binnen en de fees telijkheden barstten toen pas goed los. LOUIS HOOGENDOORN Scoreverloop: 23. Piet van Duyn 1-0, 77. Wim Guyt 2-0. Opstelling Katwijk: Haasnoot. Nijgh, Cees Guyt, Jaap van Duyn, Van der Plas, Eysberg, Van der Boon, Ver loop, Piet van Duyn, Van Duiven voorde, Wim Guyt. Leiden: Planjer, Kartal, Rik Bink, Van Wattem, Koos Siera, Wilting (Wallaart), Boot, Kanbier, Albert Sie ra, Rob Bink, Van Bostelen (San ders). LEIDERDORP Het lot dat RCL al een groot aan tal weken boven het hoofd hing, werd zaterdag definitief van het zegel voorzien. Tegen SSS kreeg de vorig jaar nog in de eerste klasse opererende Racing door het 1-2 ver lies het laatste duwtje in de richting van de derde klasse. Dat duwtje was overigens bepaald niet de verdienste van de ploeg uit Klaaswaal. De gasten, die door de winst veilig zijn, toonden zich name lijk niet veel sterker dan RCL. De marsmuziek en de wappe rende nationale driekleur wa ren tekenend voor de stem ming in het RCL-kamp. De muziek was vooraf in majeur en bleef dat na afloop; de vlag bleef in top. RCL deed wat het kon, maar wist dat hoogstens uitstel van excecutie te beha len was. Van „hangende kop pies" of een mineurstemming was bij de spelers na afloop dan ook geen sprake. Theo de Waard de nieuwe trainer op De Bloemerd „werkte" de afgelopen weken alvast een beetje „voor" had de afdaling van zijn club, hoe wel voor dit weekeinde nog sprake was van een vliesdun ne strohalm, al aanvaard. „Vandaag ben ik eigenlijk al begonnen met het volgend sei zoen", meldde de voormalig SSS-trainer kort na afloop. „Voor mij was de degradatie eigenlijk al" definitief". Onder deel van die begonnen voorbe reiding was het spelen van Dave Frederiks. De speler van RCL 5 was De Groot opgeval len en werd na een kwartier in de eerste helft in het spel gebracht toen Marcel Brasker geblesseerd (hersenschudding) uitviel. De Waard was met de invalbeurt van Frederiks te vreden. „Ik hou hem er zeker een poosje bij". Een punt waarop De Waard de aandacht gaat richten is de de fensie. Daar ook ging het za terdag bij RCL fout. „Niet dat ik de spelers die er vandaag stonden iets kwalijk wil ne men", nam de oefenmeeste- zijn achterhoede in bescher ming. „want die stonden van daag soms op plaatsen waar normaal niet staan. Maar moest wel, want we hebb nou eenmaal te weinig verdedigers. Het is te dat we er een paar verdedigfgOi van buitenaf bij krijgen". De „Dorpers" lieten het dko voor hun eigen keeper tegen het bepaald niet rijke SSS. De gasten waren de eerste rondgang het me(e.e' in balbezit, niet in het miifzijl doordat RCL moeite had het overschakelen van de dediging op de aanval, door liep Leo van de ringh constant tegen drie te spelen en leed RCL balverlies. Tot doelpunt W£ kwam het in de eerste kwartier niet, ondanks aantal mogelijkheden aan de kanten. Zo knalde Heemskerk, na een kans voor SSS die door Siera onschadelijk werd maakt, uit een prima aanval over. Vlak voor leek de openingstreffer vallen. Leo van de van op links flink uit te Direct daarop kroop de twee keer door het oog van naald. Siera pareerde een de kopbal van de Ad Huisman en zag een van Gert Vermaas vlak het doel verdwijnen. Na de pauze nam RCL de ding door een treffer van Ll* van de Weteringh. Na een terceptie van Alewijn Mor ging Van de Weteringh er links van tussen en schoot bal van links in de touwi Nog geen vijf minuten na openingstreffer trok SSS Spe stand weer in evenwic lijl doordat de gehele defen me SSS-er Van der Veer bij egj0 vrije trap over het hoofd z i waarop het geen kunst was r bal achter de doellijn te kfli' pen. Tien minuten erna we het pleit beslecht toen de t zat na wat „pingpongen" binn v; de 16 meter bij Huisman recht kWam, die de bal drfl inschoot: 1-2. ERIK HUISMi Ze bo: Scoreverloop: 51. Van de Weteri 1-0, 56. Leo van der Veer 1-1, 66 Huisman 1-2. Opstelling RCL: Bert Siera, Zwa "at Moraal, Brasker (Frederiks), P ver van der Blom, Van Gemerden (^Brc lenbrander)Van Klaveren, Heei kerk, Marcel van der Blom, Van Weteringh, Van der Post. vbPLAR. BW Katwijk heeft er een zaterdagse tweedeklasser bij. Meer dan voldoende reden om feestelijk te poseren.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16