Sou^a/nt Kraay heeft van elan nog niets verloren SPORT Driemaal goud Geralda Boekweit en boekingen Uitgekiend schrijfgerei MAANDAG 25 APRIL 1988 PAGINA 11 IE Frank Arnesen ize zomer een maat- ijke loopbaan begin- profvoetballer van laatste jaren voortdu- iplaagd door blessures, ;en aanbieding op zak nieuwe Deense tv-sta- [•V2, om eindredacteur den van het sportpro- a van deze zender. TV2 oktober van dit jaar ïitzendingen. Arnesen TV2 laten weten het og één jaar bij PSV te en dan de overstap tweede nationale zen- :ijn geboorteland te ma- foto: dijkstra Eerste nederlaag Action Skoatter WASSENAAR Yzeren Hein heeft gisteren op Duindigt gedaan wat naast niemand voor mo gelijk hield: de hengst bracht de zeer succesvol le merrie Action Skoatter de eerste nederlaag door een Nederlands paard in twee seizoenen toe. Ac tion Skoatter was gebro ken aan het eind van de race over 2600 meter: ook Vriend en Zozo Nevele gingen haar nog voorbij. Speler en dienaar Hermandad weigert naam op te geven ROTTERDAM De competitie voetbalwedstrijd tussen de vierde klassers Hermandad en Meerkerk is zaterdag achttien minuten voor tijd bij de stand 1-1 gestaakt, om dat een speler van de Rotterdam se politiesportvereniging weiger de zijn naam op te geven. Scheids rechter Nederstigt uit Bergschen- hoek vroeg daarom, nadat hij de betrokken voetballer een officiële waarschuwing had gegeven. Die verwees hem naar zijn aanvoer der. De arbiter stuurde de speler daarop uit het veld. Toen aan dat bevel ook geen gehoor werd gege ven, werd het duel gestaakt. Ploegleiders willen beroeps in de jury MEERSSEN De ploegleiders van de grote wielerformaties hebben voor de start van de Goldrace in een bespreking met KNWU-bestuurder Hein Verbrug- gen hun wens voor beroeps-juryleden kenbaar gemaakt. Zij deden dit naar aanleiding van verschillende incidenten bij voorgaande klassiekers. De wedstrijd commissarissen zijn allen amateur en hanteren in de verschillende landen uit eenlopende reglementen. Het jureren van wielerwedstrijden is tot nu toe niet meer dan liefhebberij. Nu er steeds gro tere bedragen gemoeid zijn met de wie lersport, moet de arbitrage eveneens pro fessioneler, vindt men. Verbruggen is positief. ,,De grote vraag is: wie zal het betalen?", aldus de bestuurder. Weer interlands tussen Turkije en Griekenland ISTANBUL Voor het eerst in 36 jaar zullen de voetbalelftallen van Griekenland en Turkije weer tegen el kaar spelen. Op 21 september wordt een interlandwedstrijd in Istanbul af gewerkt. Het tweede duel staat voor maart 1989 in Athene op het program ma. Dat maakte het Turkse persbu reau Anatolia zaterdag bekend. De laatste confrontatie tussen beide lan den dateert van mei 1952. De onderlin ge betrekkingen hebben jarenlang te lijden gehad van politieke menings verschillen. Politici hebben aange drongen op normalisering van de spor tieve contacten. Beenhakker mag slechts één jaar blijven (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA Leo Beenhakker heeft van clubvoorzitter Mendoza van Real Ma drid slechts een contractaanbieding voor een jaar gekregen. Beenhakker heeft tot nu toe altijd een verlenging van twee seizoenen geëist. Het bestuur van de „Koninklijke,, is diep teleurgesteld over de volkomen onver wachte uitschakeling door PSV. Leo Been hakker wordt voor een groot deel voor de tegenslag verantwoordelijk gesteld. De Ne derlandse coach wordt weliswaar geprezen om zijn menselijk contact met de spelers groep, maar tegelijkertijd verwijt men hem een ernstig gebrek aan tactisch inzicht. Nt 1 'Enroe wil misschool rider winst e IE WOOD John e iroe stopt in het na- van 1990 met tennis- Daarna wil hij in Los lies een tennisschool wen, die moet afreke- met de achteruitgang het spel in de Vere- e Staten. zie mezelf niet meer tweeëneenhalf jaar issen", aldus de man de eerste week van in zijn geboorteplaats York het toernooi Forest Hills speelt, zijn plannen om het au van het Ameri- ise tennis op te krik- zei de 29-jarige Ame- in, die vorige week na e afwezigheid het i ooi van Tokyo won: Idenk aan een tennis- die zonder winstbe- werkt, zodat ook ou- met minder geld hun itvolle kinderen naar \chool kunnen sturen, dat gebeurt, komen elf weer goede spelers ndrijven in de Vere- e Staten ■?}n, Kelly "s vikkeld in ingaffaire CRUZ DE TENERI- Aan de vooravond van ite etappe in de Ronde Ie anje is Sean Kelly ver- d geraakt in een dopin- e De Ier werd betrapt (ebruik van codeine in ide van het Baskenland eerste week-van april. i, ndigde op de tweede in de tweede etappe de Westduitser Rolf n werd vierde in het assement, aangevoerd Nederlander Eric nk. komst in Santa Cruz op fe, waar de Vuelta d'Es- een aanvang neemt, werelds nummer één an (j n niets. „Ik heb het be- celik de krant gelezen. Per- 'ilde k heb ik geen brief ont- ouw 1 van de Spaanse wie- Ook mijn sponsor geen bericht gehad." ontkende stimulantia tot hebben genomen. Wel lij ten tijde van de Ron- Baskenland een aan- aan de luchtwegen te onderdrukken in speciaal voor hem in klaargemaakte hoestsi- en d dan eu o t, tellei talte ,ijd nen j der Pas a er ze '^fmbond krijgt extra geld rde topsport IRK De honderdjari- oninklijke Nederlandse rat zo bond krijgt geen extra- ?or oor de topsport. Zater- jn. L ercj bjj de jaarvergade- usnolü Nijkerk het voorstel emd de contributie met ïlden te verhogen. Dat de met 1128 stemmen in 1633 stemmen tegen, de krimpende subsidies besl kleiner wordende uitke- i uit de toto-lotto-gelden KNZB de laatste jaren krapper bij kas komen :n. Het aantrekken van irs heeft hierin niet veel lering gebracht. ROTTERDAM Hij liep weer rond alsof hij nooit was weg geweest, Hans Kraay. Vijftig in middels, de rimpels in zijn gezicht iets dieper dan een handvol jaren geleden en de coiffure een beetje minder dik dan voorheen. Vorig jaar deed hij (vrijwillig) bij PSV een stapje terug, na dat het bestuur van de Eindhovense club in de „affaire-Gullit" de be langen van de ploeg liet prevaleren boven de principes van Kraay, die zich had geërgerd aan uitlatingen van de vedet te over onder meer de provinciale geaardheid van de landskampioen. Kraay ging op vakantie naar Florida, keerde na een paar maanden terug, maar bleef buiten de pu bliciteit. Pas drie maanden geleden dook de naam van hem als één der meest besprokenen in ons voetbalwereldje weer op, als adviseur bij RKC. Za terdag maakte hij zijn feitelij ke rentree in de Kuip bij Feyenoord, omeen gesprek van een uur te voeren met de man met 'wie hij in elk geval het komende jaar veel te ma ken gaat kVijgen, trainer Ri- nus Israel. Gisteren troonde Kraay op het ereterras van het Feijenoord-stadion, waar hij andere werknemers van zijn nieuwe baas zag verlie zen van Ajax. Om na afloop op de hem bekende wijze de media, variërend van radio en televisie tot dag- en week bladen, te woord te staan. En een (zoveelste) bewijs te leve ren van de redenen, die de nieuwe beheerraad bij Feye noord ertoe deed besluiten Hans Kraay terug te halen naar de Kuip. Om geld, ver volgens spelers en uiteinde lijk publiek te halen. „Men moet natuurlijk niet denken dat ik een net mee draag, waarin ik geld en spe lers zo maar kan vangen", meldde montere Kraay giste ren, zichtbaar genietend van de belangstelling die hem weer allerwege ten deel viel. „Zo is het helaas niet". Waar op Kraay zich in de veelheid aan uitpraken de kreet liet ontvallen dat hij „niet in eer ste instantie is aangetrokken om de financiën te regelen". Welke opmerking de nodige verbazing wekte, omdat alle andere betrokkenen er bij Feyenoord van uit gaan dat dit nu juist wél zijn hoofd taak zal zijn. Geld is namelijk broodnodig om Feyenoord aan de noodzakelijke verster kingen te helpen, die de ziel togende stadionclub er weer enigszins bovenop moeten helpen. „Waarbij het natuur lijk een levensgroot probleem is dat we zo verschrikkelijk laat zijn", liet Kraay weten. In elk geval te laat om Krü- zen van FC Den Bosch nog aan te trekken en eveneens te laat om Willems van FC Twente nog te contracteren. „Deze week gaan we praten met Valckx van VVV", meldde Kraay de meest con crete potentiële versterking. Niet te benijden Dat Hans Kraay een niet te benijden taak krijgt in de Kuip bleek gisteren in het duel met Ajax. „Dit elftal mist persoonlijkheid", karak teriseerde de per 1 juli in fei telijke dienst tredende alge meen directeur, die overigens al vanaf afgelopen weekein de „in functie" is. En in die hoedanigheid sprak Kraay zaterdagmiddag met Rinus Israel, die zich overigens gis teren op typerende wijze over zijn nieuwe „chef" uit liet - maar daarover straks. „Er zijn wat namen ge noemd, namen van spelers die we beiden als versterking beschouwen voor Feyenoord in het volgende seizoen", sprak Kraay. „Ik kan ze niet allemaal noemen, want dat is doorgaans geen beste metho de om zaken te doen. Maar de namen, die inmiddels be kend zijn, zijn die van Lok hof f, Metgod en dus Valckx. Metgod heeft een doorlopend contract in Engeland, dus dat zal moeilijk worden. Maar Lokhoff moet haalbaar zijn". Kraay kon duidelijker zijn over de namen van spelers, die inmiddels om welke re den dan ook zijn doorge streept. „Bosman van Ajax, Krüzen en Willems zijn dus afgevallen. Over Bosz van RKC is slechts heel kort ge sproken in het lange gesprek, van een uur tenslotte, dat Is rael en ik hebben gehad. Bosz heeft een doorlopend contract met stevige clausu les. Israel en ik hebben trou wens dezelfde namen op een papiertje geschreven". Zitten de trainer en de nieu we algemeen directeur wat dat betreft» al op één lijn, het dient nog te worden afge wacht hoe de werkrelatie zich tussen het duo zal ont wikkelen. Israel ging giste ren niet verder dan zakelijk te verwijzen naar zijn con tract, waarin staat dat hij verantwoordelijk is voor het eerste elftal. „De eerste twee jaar kon ik door de techni sche commissie bij Feyenoord worden aangesproken", aldus Israel. „Nu die niet meer be staat is die rol overgenomen door Kraay". Waarop de hui dige coach van de Kuipploeg al vast een indringende blik verschafte op de relatie, die hij straks met Kraay zal heb ben. „Als ik nu nog mijn con tract bij Feyenoord zou moeten verlengen", sprak hij op zekere toon, „dan zou ik Hans Kraay (links) en Rinus Israel vormen eigenlijk al vanaf afgelopen weekeinde een duo bij Feyenoord, waarvan de buitenwacht zich nu al afvraagt hoe lang de combinatie stapd zal hou- nu aan mijn laatste weken in de Kuip bezig zijn". Niet tornen Hans Kraay zei gisteren niet te willen tornen aan de be voegdheden van Israel. „Ik heb nu definitief afstand ge nomen van het veld", deelde de man mede, die ooit bij PSV zijn toenmalige trainer publiekelijk terecht wees door de tribune af te dalen en een bepaalde wissel op te dragen. „Ik ga nu een nieuwe fase in mijn voetballeven in. Mijn taak is de algehele huishou ding van Feyenoord te run nen, dagelijks met de organi satie bezig te zijn. Er waren vandaag tegen Ajax 25.000 mensen in het stadion. Dat geeft aan dat er toekomst in Feyenoord zit". Hoe die er uit moet gaan zien was gisteren nog zeer ondui delijk. Eén ding is zeker: het laatste woord is nog niet ge zegd over de verstandhou ding tussen Kraay, de man die als zaakwaarnemer fun geerde van Mario Been bij zijn transferbesprekingen met Pisa en straks dagelijks in de Kuip zal zijn en Israel, de man van wie menigeen bij Feyenoord vindt dat hij daar veel te weinig is. Blanco volmacht „In mijn contract staat niets over een bepaalde taakverde ling", gaf Kraay zijn blanco volmacht aan. „Maar in het contract van Israel staat wél foto: anp een duidelijke taakomschrij ving. Dus...". „Ik", vervolgde Kraay, „ik heb er in elk geval zin in. Ik heb een contract voor een jaar. En als alles goed ver loopt zou er een gewone ar beidsovereenkomst tot stand komen". En als* besluit én mogelijk voorschotje op zijn inmiddels aangevangen acti viteiten bij Feyenoord: „Ik zal hier niet door iedereen met open armen zijn ontvan gen. Dat heeft misschien iets te maken met het verleden. Ik begin altijd overal met het idee er zo lang mogelijk te blijven. Als ik ergens kort ben geweest wil dat overi gens niet zeggen dat wat ik dan heb achtergelaten slecht was". FRANK WERKMAN School De omhalen van Hugo Sanchez lijken steeds meer school te maken op 's werelds voetbalvelden. In de wedstrijd Verona-AS Napoli (1-1) trachten Diego Maradona en Giuseppe lachini het gezamenlijk, wat in elk geval een aardige foto oplevert. foto: ap LEIDEN De Mierewijde was zaterdag weer het slag veld voor de Kringkampioen schappen. Geralda Boekweit beklom daar liefst drie maal het podium om het „duurste" eremetaal in ontvangst te ne men, te weten op de 100 vlin der (1.11.4), de 200 rug (2.35.1) en de 200 schoolslag (2.55.6). Pauline Stastra zwom zich in navolging van Boekweit ook drie maal in de prijzen. Twee maal goud voor haar op de 100 vlinder en de 200 rug. Op de 200 school moest zij genoegen nemen met een bronzen plak. Ook Bianca Singeling sprong er uit; in Katwijk behaalde ze de eerste plaats op de 100 vlin der. Haar eindtijd van 1.17.7 was tevens een persoonlijk re cord. Op de 200 wissel was een spannend duel gaande tussen een LZ-er Dennis Schouten en Zijl/LGB-er Robin Sprinkhui- zen. De laatste lag goed voor, maar moest op het laatst toch toegeven en genoegen nemen met een tweede plaats. Zijn eindtijd bedroeg 2.35.7 tegen 2.35.1 van Schouten. Schouten wist nog een overwinnning op zijn naam te schrijven. Hij leg de de 100 school af in 1.24.0 op de hielen gezeten door zijn broer Mark die in 1.24.5 aan tikte. De KNZB bestaat 100 jaar en om dit feit te vieren zijn er een aantal jubileumactiviteiten voor de wedstrijdsporters ge organiseerd. Zo werd er zon dag in De Zijl een voorronde gehouden voor alle zwemmers van de Kring Gouwe-Rijn- streek. De snelste op iedere af stand binnen iedere leeftijds categorie plaatst zich voor de landelijke eindstrijd die in ok tober in Amersfoort zal worden gehouden. Robin Sprinkhuizcn (Zijl) zal daar twee maal van de partij zijn, op de vrij en de rug. Ingrid van Veen (Zijl), Bianca Hoeks, Antoin van Weerde en Dennis Schouten (allen LZ) zullen ook ieder twee maal mogen star ten. Ondanks dat de meeste gouden plakken voor LZ wa ren, hadden ze er volgens trai ner Robert van Zijp nog meer kunnen behalen. Maar het aantikken, wat zeker op de korte afstanden erg belangrijk is, pakte herhaaldelijk verkeerd uit. Maaike Parrel, Nancy kijk in de Vegte en Danny van Klink waren dit weekeinde niet van de partij. Zij brachten dit weekeinde door in Duitsland het Nederlands jeugdteam. Voor Parrel staat er volgende week nog een interland in Frankrijk op het programma. De overige resultaten op de Kringwedstrijd waren als volgt; 100 vlinder meisjes 77 Fleur Bakker tweede (1.24.4), meisjes 76 Bianca Hochs derde (1.18.2), meisjes 75 Karin Sta stra derde (1.19.6), meisjes 74 Sjimmy van Deelen tweede (1.12.5), meisjes 70/71 Renate Vlasveld 1.14.0), 100 school jongens 77 Gijs Jansen tweede in 1.34.4., jongens 70/71 Alexander Willemsen derde (1.23.6) en bij de heren Antoin van Weerde eerste in 1.09.3. Verder 100 rug meisjes onder de 10 Natasja Sierag tweede (1.32.3) en Remco Singeling eerste bij de jongens in 1.26.0. 200 rug meisjes onder de 14 Bi anca Hoeks derde (2.43.9), da mes Mariette Beekman (2.49.4). 200 wissel jongens on der de 18 Marco Blokpoel tweede (2.29.3), Alexander Willemsen derde (2.30.5), heren eerste Antoin van Weerde (2.23.3). 200 school meisjes onder de 14 Sjimmy van Deelen derde (3.08.4), meisjes onder de 18 Marieke van Leeuwen tweede in 3.10.4. Vier maal 100 vrij meisjes on der de 16 eerste LZ (4.27.7) en vier maal 200 vrij jongens on der de 16 De Zijl derde in 9.02.8. .iBURG Scheidsrechter Wegereef uit Den Briel eiste za- de absolute hoofdrol op tijdens de burentwist tussen urgse Boys en Quick Boys. Maar liefst tienmaal haalde de l foutloos leidende Wegereef op Middelmors zijn opschrijf- tevoorschijn om daarin de naam van een spelregelschen- noteren. pmerkelijke gang van zaken, zeker als wordt bedacht dat eekderby tussen beide zaterdaggiganten bepaald niet op- er wiirend grof verliep. Dat Wegereef desondanks de dubbele haalde, kwam door zijn zeer consequente optreden. Waar scheidsrechters veel te vaak wegwuivende gebaren ma- het moment dat er voetbalvervuilende praktijken aan de ijn, laat Wegereef zijn handen in zo'n geval anders wappe- naar ïanier van optreden die in Rijnsburg bij velen bewonde- zijn, 'Pwekte. Zelfs bij beide trainers. Arie Kurver, die met de d 'urgse Boys zes boekingen incasseerde: „Toen hij Bodaan we e* veld stuurde, was ik woedend. Maar wist ik veel dat die .eld negentig minuten lang zou blijven schrijven? Toch klasse". eigei Hega Hans van der Zee van het viermaal geboekte Quick n »Het gekke van al die boekingen is dat ze nog allemaal vjl I waren ook. Hij marchandeerde niet. Zo zou iedereen n fluiten..." Uitbreiding HEUVELS LeaugeCup Steve Foster, Andy Dibble en Brian Stein vieren een feestje na het veroveren van de League Cup na een zege^p 3-2. LEIDEN De water- poloërs van LZ spelen volgend jaar mogelijk weer in de hoofdklas se. Zaterdag werd be sloten de hoofdklasse uit te breiden. Als ge volg daarvan spelen de Leidenaars op 15 mei in Kampen twee promotie/degradatie wedstrijden om het hoofdklasseschap op nieuw te verwerven. De ploeg van Hans Parrel degradeerde onlangs officieel-. ZPD/Unico uit Baren- drecht en Nereus uit Zaandam zijn op 15 mei de te kloppen te- foto: ap genstanders. PAPENDRECHT De hoofdklasseweg van UVS voert dit seizoen over hoge heuvels, maar ook door diepe dalen. De 0-3 zege op kampi oenskandidaat DHC, in Delft, vormde vorige week nog een plezierig, hoopgevend hoogte punt op de marsroute naar het behoud van een plaats in de hoogste zondagklasse bij de ama teurs. De 1-0 nederlaag in en bij het kleurloze Papendrecht, gisteren, daarentegen weer een triest dieptepunt op weg naar nog altijd datzelf de doel. Een doel dat overigens nog immer be reikbaar is voor de formatie van trainer Arie Lagendijk. Hoewel mede-degradatiekandidaten Stormvogels en AFC '34 hun inhaalduel wél benutten om puntenwinst te boeken, is de situ atie bepaald nog niet hopeloos. Wat dat betreft vormen de resterende vijf wedstrijden voor UVS op dit moment nog vijf reële „laatste laat ste kansen". Al dient daarbij wel te worden ge memoreerd dat die mogelijkheden bepaald minder groot zullen worden als de Leidse hoofdklasser het komende zondag thuis tegen AFC '34 opnieuw laat afweten. Dit hard plastic etui met uitgekiende pènnenset voor werk, school of thuis is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Het bevat een balpen, vulpotlood, twee fineliners en een marker. Vul de bon in en doe'm vandaag nog - gratis - op de bus! j Noteer als nieuwe abonnee Naam: Postcode/plaats: Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand automatisch betalen f 23,74 I kwartaal acceptgiro f 70,93 j Stuur als dank de schrijfset naar: Naam: I Stuur deze bon in een open envelop-postzegel niet nodig-naar \JN7| ^Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11