Scheidsrechter maakt snel einde aan aspiraties Emmen reen extra iraf voor ionald Koeman Lendl in halve finale itaald voetbal jort op tv in HOGER BEROEP IC laat kans liggen SPORTWERELD Winst Karpov niet in gevaar EeidóeGomaut ZATERDAG 23 APRIL 1988 PAGINA 9 IDIVISIE Bosch-FC Utrecht K»ord-Ajax ll-FC Den Haag *STE DIVISIE )AAG ambuur-NEC head Eagles-Emmen ar-MVV dam-Heracles GEN Wageningen sior-NAC Eindhoven te-Helmond Sport Heerenveen IDAAQ rland 1, 16.26 uur: NCRV- r-voetbaltoernooi. rland 3, 15.00 uur: Wielren- Gold Race. rland 3, 21.45 uur: Studio irland 3, 22.40 uur: Biljar- :K kunststoten, i Nederlands 1, 22.30 uur: op zaterdag. i Nederlands 2, 14.30 uur: Frans, 22.15 uur: Match l32-50i, 13.00 uur: Tennis: Monte Jiand 1, 18.00 uur: Sport- Jand 2, 22.00 uur: Das ak- H|aSport-Studio. ^^lend 3, 19.30 uur: Sport im 16S <yil®n* 1, 11.55 uur: WK snooker. 1, 13.20 uur: Grandstand. 3^.2,17.40 en 22.40 uur. Snoo- Channel. 15.30 en 22.15 ngftjennis. jJJJJChannel, 21.15 uur: Worste- fj?jchannel, 23.15 uur. Trans- io ul Sport. „ÏÏir Channel, 15.30 uur: Su- Channel, 16.30 uur. Bas- J ^lr Channel, 20.30 uur: Wor- 7600'1- «RGEN 100.00 Irland 3, 15.45 uur: Biijar- 9100EK kunststoten. 24.50triand 3, 19.00 uur: Studio 47.00 19.90(4 Nederlands 1, 20.15 uur: >70.00 Iweekend. 74.00 W Nederlands 2, 15.00 uur: 55.50 jon. 80.00 W Frans, 18.30 uur: Sport. 86 OOl. 12.00 uur: Tennis: Monte 80.00 - 08.20 Hanc9 1, 18.10 uur Sport- 70.00 b. 29ooiland 1, 19.50 uur: Sport- 12.50 U-Teleg ram m. 72.50 Hand 2, 17.10 uur: Die 20.80 I-Reportage. 54.00 iland 3> 13 00 en 19.30 uur: 24.50» lm Westen. OO.OOt 2, 15.00 uur: Rugby. 43.10 2, 16.00, 20.15 en 00.40 uur 29.70 snooker. 22.90 Channel, 14.00 uur Trans- 15.0011 Sport. 5100 phannel, 23.00 uur: Kunst- t Channel, 15.00 uur: Mo- Real Madrid naar Rotterdam - toernooi ROTTERDAM Real Madrid heeft zijn deelneming toegezegd aan het internationale voetbaltoer nooi van Rotterdam, dat op 5 en 7 augustus in De Kuip wordt gehou den. Real, afgelopen woensdag door PSV uitgeschakeld voor de finale van de Europa Cup, bereidt zich in augustus traditioneel in Nederland voor op het nieuwe seizoen. De or ganisatie van het toernooi, dat Fey- enoord als vaste gastheer kent, heeft eerder Glasgow Rangers, de Schotse miljoenenploeg, gecontrac teerd. De vierde deelnemer wordt vrijwel zeker FC Antwerp, de Bel gische kampioenskandidaat. Budd denkt aan stoppen LONDEN Zola Budd speelt met de gedachte met de actieve atletiekbeoefe- ning te stoppen. De omstreden Engelse van Zuidafrikaanse origine vertelde dat in een interview met de krant Daily Te legraph. Budd zei, dat de hele kwestie met de Internationale Amateur Atletiek Federatie, die de Britse bond opdracht heeft gegeven de 21-jarige atlete voor een jaar te schorsen, haar elke lust tot lo pen heeft ontnomen. De nationale bond (BAAB) moet zondag uitmaken of het bevel van de IAAF wordt opgevolgd. De Federatie wil dat Budd wordt gestraft omdat ze vorig jaar activiteiten heeft ontplooid in haar vaderland Zuidafrika, dat geen lid is van de IAAF. Budd wacht de stellingneming van de BAAB af alvo rens verdere stappen te ondernemen. Het is niet uitgesloten, dat ze de zaak voor de rechter zal brengen. HENDRY VERRAST SHEFFIELD Tij- dens het wereld kampioenschap snooker in Sheffield heeft Stephem Hen- dry gisteren voor een sensatie gezorgd, door de als tweede geplaatste Jimmy White te verslaan. De 19-jarige Schot won met 9-7 na aan vankelijk een ach terstand te hebben opgelopen van 6-3. Titelverdediger Ste ve Davis yersloeg gemakkelijk Mike Hallett: 13-1. Schorsing Fontolan gehandhaafd ZURICH De commissie van beroep van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft het verweer van de Italiaanse club Hellas Verona tegen de schorsing voor de duur van een jaar van de speler Silvano Fonta- lan verworpen. Fontalan had van de tuchtcommissie van de UEFA de straf ge kregen omdat hij bij een dopingcontrole na de wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Eufabeker tussen Ve rona en Werder Bremen, op 2 maart van dit jaar. positief gereageerd had. Verona voerde aan, dat Fontolan, die tot 13 maart 1989 niet in UEFA-verband mag spelen, antibiotica had genomen om een keelont steking te onderdrukken. De commissie van beroep bepaalde voorts, dat de opge legde boete van 50.000 Zwitserse francs aan de club gehandhaafd blijft. Hockeyers weer te sterk voor Polen HELMOND Het Ne- derlands hockeyelftal heeft in Helmond in stijl de serie wedstrijden te gen Polen afgesloten. Opnieuw was de nationa le selectie veel te sterk voor de ploeg, die zich komende week met Spanje moet meten voor olympische kwalificatie. De 1500 toeschouwers za gen de score dit keer, net als donderdag in Eindho ven trouwens, oplopen tot 5-0 (4-0). Opmerkelijke prestatie Tom Cordes LUXEMBURG Tom Cordes heeft gisteren, in de tweede etappe van de Grote Prijs Fran cois Faber, een opmerkelijke prestatie gele verd. De aanvoerder van de Nederlandse ploeg won de tweede rit over 151 kilometer met een voorsprong van ruim een minuut. Daartoe heeft hij, in de laatste twintig kilometer van de rit tussen Luxemburg en Hamm, twee keer die winst moeten veroveren. Cordes ontsnapte twintig kilometer voor het einde, nam mede dankzij het stopwerk van zijn ploeggenoten, anderhalve minuut winst. In een afdaling viel de renner uit Wilnis, moest lang op reparatie wachten, vertrok weer achter de kopgroep, werd door zijn équipe teruggebracht en demar reerde opnieuw om nog eens een minuut te pakken. Cordes voert het algemeen klassement aan voor Arjan Jagt. MILAAN Het is een uitstekende zaak wan neer een scheidsrechter op tijd ingrijpt in een boksgevecht. De Engels man John Coyle was gis teravond in Milaan echter duidelijk te vroeg toen hij John Emmen na 42 se conden in de derde ronde van zijn gevecht tegen de Europese kampioen Fran cesco Damiani naar de hoek stuurde. Na een links/rechtse combinatie stond Emmen inderdaad aangeslagen in de ring, maar de Tilburger mocht zeker in staat worden ge acht de partij voort te zet ten. De verbazing stond dan ook op het gezicht van Emmen te lezen toen Coyle zijn arm om de schouders van de tot vrij dagavond in elf gevech ten ongeslagen Emmen legde en hem naar zijn hoek leidde. „Waarom vroeg Emmen de Brit, die ruim vijf jaar gele den het duel om de Europese titel in het halfzwaargewicht tussen Rudi Koopmans en Alex Blanchard in het sport paleis Ahoy' in Rotterdam, vlekkeloos leidde. Omdat het beter voor je is", had Coy le geantwoord. John Emmen was duidelijk teleurgesteld. „Daar leef je hu weken naar toe en dan ge beurt dit. Natuurlijk was ik door die links/rechtse combi natie aangeslagen maar als ik gewoon acht tellen rust had gekregen, was er niets meer aan de hand geweest". Coyle daarentegen verwees naar het einde van de tweede ronde toen Emmen wat onvoorzich tig achteruit ging en Damiani een rechtse hoek plaatste, waarop de Nederlander even door de knieën knikte. Duivels Henk Ruhling, de manager van Emmen, was des duivels. „Ik weet niet wat Engelse scheidsrechters op het ogen blik bezielt. Voor de kleinste kleinigheid breken zij een gevecht af. Het ging hier om een Europese titel. Er was geen sprake van dat Emmen kansloos was. Je kunt met zo maar stoppen zonder dat er geteld is. Óp zo'n manier kan iemand bij wijze van spreken eeuwig Europees kampioen blijven. Op deze manier maakt een scheidsrechter het boksen volledig kapot. Het gaat om professionals, die hun brood met boksen moeten verdienen. Dit was gewoon waanzin". Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat het titelgevecht slechts zes minuten en 42 se conden zou duren. De 29-jari- ge Emmen liet vanaf de eer ste gongslag zijn even oude uitdager, als amateur twee voudig Europees kampioen en winnaar van een zilveren me daille bij de strijd om de we reldtitels in 1982 in München en bij de Olympische Spelen in Los Angeles, het midden van de ring. Dfc massieve Ita liaan, die met 103,4 kilogram 11,5 kilo meer op de schaal had gebracht bij de weging, was duidelijk langzamer dan zijn uitdager. Emmen ge bruikte zijn linkse effectief en kwam met zijn rechtse in de eerste ronde verscheidene malen goed na. Van een over wicht in die eerste drie minu ten was van een van beide boksers geen sprake; omdat ook Damiani met zijn linkse stopstoten goed te werk ging. De uitdager liet ook in de tweede drie minuten de titel houder het midden van de ring maar stopte met zijn linkse Damiani goed af. Een links/rechtse combinatie van Emmen, die snel langs de tou wen ging, trof Damiani goed maar de Italiaan verwerkte die treffers uitstekend. Vlak voor het einde van de tweede ronde, nadat Emmen met een rechtse het gelaat van de Ita liaan had getroffen en on voorzichtig wegstapte, kwam die flitsende rechtse van de Italiaan. „Ik wist dat hij op korte afstand erg snel kan zijn," vertelde Emmen. „Een jaar geleden heb ik geruime tijd met Damiani gespard in Rimini. Ik was toen alleen on der de indruk gekomen van zijn snelheid in het gevecht op halve afstand. Ik had mij dan ook voorgenomen niet op John Emmen (links) moest al in halve afstand bij hem te ko- Tempo Direct na het begin van de derde ronde verhoogde Dami ani zijn tempo en dreef Em men naar de touwen. Vlak bij een van de neutrale hoeken kwam Damiani met een links/rechtse combinatie door. Emmen was duidelijk aangeslagen maar de beslis sing van Coyle kwam duide lijk te vroeg. Het was de tweede maal in vijftien maanden tijd dat een Nederlander een vergeefse greep deed naar de Europese titel in de zwaarste gewichts klasse. Op 8 januari van het vorig jaar verloor André van de Oetelaar in Bilbao door knock out in de vijfde ronde van de Spanjaard Evangelista, die later zijn titel kwijtraakte aan Anders Eklund (Zwe). De Zweed moest op 9 oktober van het vorig jaar in Aosta buigen voor Damiani, die ze gevierde door knock out in de zevende ronde. Voor de Ita liaan was het zijn 21 overwin ning in evenveel partijen. Van die 21 zeges behaalde hij er zestien door knock out. Miljarden van EG voor Spelen in Griekenland ATHENE Griekenland wil de honderdste verjaardag van de Olympische Spelen in eigen huis. Voor de viering van net jubileum van het sportevene ment, dat in 1896 voor het eerst in Athene werd gehouden, is een bedrag van 2,5 miliard dol lar (4,65 miljard gulden) be schikbaar. Liefst zeventig pro cent van dat budget moet worden bijgedragen door de Europese Gemeenschap (EG). De projecten, die met Europees geld moeten worden betaald, zijn de bouw van een nieuw vliegveld, de verbetering van het wegennet en andere aan passingen aan de infrastructuur van de Griekse hoofdstad. Die mededelingen over de Griekse kandidatuur voor de Zomerspelen van 1996 werden gisteren gedaan door Lambis Nikolaou, de voorzitter van het nationaal Olympisch Comité Volgens burgemeester Miltiades Evert van Athene zullen de sportaccommodaties al in 1990 klaar zijn. De door smog ge plaagde stad heeft al een hyper modern Olympisch Stadion met 80.000 zitplaatsen en een in- doorstadion met een capaciteit van 20.000 plaatsen. Athene be roemt zich bovendien op het bezit van het oude Olympische stadion, dat in 1896 werd ge- bruikt. Volgens het Finse lid van het IOC Peter Tallberg zal Grie kenland hard moeten werken om de honderdste verjaardag van de Spelen binnen te halen. „Het zou verkeerd zijn om de overwinning van Athene in de strijd om de Spelen van 1996 als vaststaand te beschouwen", vertelde Tallberg. Twéé Ameri kaanse steden Minneapolis en San Francisco behoren tot de kandidaten) en Toronto staan in de rij voor het evenement. In het nadeel van Athene kan werken, dat de Zomerspelen van 1992 ook al in Europa, in Barcelona, worden gehouden ■li De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ro- fCoeman en diens club PSV laten weten gezien de die de UEFA hem heeft opgelegd naar aanleiding en interview met een sportblad, geen verdere fcn te ondernemen. ift hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak van de U>mmissie van de KNVB, dat het een wedstrijd zonder pu- gjllioet spelen. In een perscommuniqué motiveert Ajax vrij- beslissing beroep aan te tekenen als volgt: „Voetbalvan- e kan niet effectief bestreden worden als clubs volstrekt ^Jeloos gestraft worden, terwijl zij, die er bewust op uit zijn 45)103 economisch te benadelen, daartoe door middel van 1221 ichterlijke uitspraken in staat worden gesteld. Ajax zal 1511 op korte termijn met de andere clubs in het betaalde 33 1 te rade gaan teneinde tot een zodanige redactionele aan- 53 3van het bestaande tuchtreglement te komen, dat dit 47 3 ed onmogelijk wordt gemaakt." 38 3 7erd op 11 april veroordeeld tot het spelen van een wed- 501 onder publiek na de ongeregeldheden tijdens het compe- 53'el tegen PSV. De commissie stelde voorts drie clubs in Van beschuldiging wegens het onregelmatig verloop van edstrijd. Het betreft Feyenoord in verband met het duel C Den Haag van 4 april, toen de Haagse doelman Stam rj(en stuk fruit werd getroffen, en MVV en RKC, die op 4 k egen elkaar speelden. De clubs hebben tot 29 april de tijd er in te dienen. Maandag werd trainer Han Berger van recht al in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding jn optreden op 4 april bij de wedstrijd PEC/Zwolle - FC lt. Hij kan tot 26 april verweer indienen. j )RECHT PEC Zwolle heeft een open kans om in de ge- sone van de eredivisie FC Groningen, Roda en AZ te pas- knullig laten liggen. PEC kwam tegen het nietige DS'79 erder dan 2-2 en blijft door het slechtere doelgemiddelde concurrenten zestiende. f 7i PEC Zwolle 2-2 (1-1) 3. Duim 0-1, 24. Boogers 1-1. 73. Van Buuren 1-2, n I der Wiel 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou- r 00. Gele kaart: Patrick en Kamstra (PEC Zwolle). sems houdt schade beperkt JEN Jean Bessems heeft zich gisteren enigszins hersteld s n jn matige optreden op de eerste dag van de strijd om het ^ees kampioenschap kunststoten in Dongen. Weliswaar de Belg Leo Corin de ranglijst na 28 figuren aan met 131 Ji, maar de voorsprong op de als favoriet gestarte Bessems, a 11 de middagsessie de vijfde plaats bezet, bedraagt slechts ^cen punten. Bessems hield de schade beperkt door zeven tien stootbeelden op te lossen. Corin maakte één figuur De Spanjaard Fonellosa, die na de eerste dag verrassend >er was, moest een stapje terug doen. „Kick AIDS" Ruud Krol (rechts) was aanvoerder van het Pele All Star team, dat gisteren in Tokio speelde tegen een team van Japanse voetballers. De recette van de wedstrijd, die eindigde in een winst van 2-0 voor de ploeg van Krol komt ten goede aan de bestrijding van de ziekte AIDS. foto: ap Yoor halve Douma titelkandidaat bandstoten-klein DEN HAAG Paul Douma heeft de beste kansen mor gen het Haagse titel bandsto ten-klein tweede klasse te veroveren. De biljarter van BSV is vier wedstrijden on geslagen en heeft een alge meen moyenne van 3.62. Gisteren won hij van Ronald Butter (75-59 in 16 beurten) en van titelverdediger Jan van Gulik (75-72 in 31 beur ten). Vanavond wordt om 19.00 in café De Kroon de slotronde gespeeld. Handbal - Het scheidsrechterskoppel Haak/Koppe is voor het derde achtereenvolgende jaar aangewezen een Europese beker finale te leiden. Het duo arbitreert de eerste wedstrijd in de IHF-Cup voor dames tussen Buducnost Titograd en Egle Viln- joes. De wedstrijd wordt op 1 mei in het Joegoslavische Titograd 'oetbal - Aanvoerder Klaus Allofs heeft zich vrijdag afgemeld voor de vriendschappelijke voetbalwedstrijd van West-Duitsland tegen Zwitserland, die woensdag in Kaiserslautern wordt ge speeld. De 31-jarige speler van Olympique Marseille heeft te veel last van een knieblessure. Hij zal binnenkort een onderzoek ondergaan bij de Zwitserse specialist professor Lins. Turnen - Tijdens het congres van de Internationale Turn Fede ratie (FIG) in Athene is besloten de Europese titelstrijd voor keurturners in 1990 in Lausanne te houden. De dames komen dat jaar in Athene in actie om de Europese kampioenschappen. Voetbal - FC Groningen heeft een nieuwe middenvelder aange trokken. Het is de 2Ö-iarige Piet Wiersma, die speelt voor de vierde klasse amateurclub Be Quick Dokkum. Hij tekende een contract voor twee jaar. BRUSSEL Anatoli Kar pov heeft het wereldbe kertoernooi van Brussel op zijn naam gebracht. De oud-wereldkampioen, die een voorsprong had van een vol punt op zijn naaste concurrenten Nunn en Sa- lov, kwam in de laatste ronde remise overeen met de Zweed Andersson. Winnen alleen was voor Anatoli Karpov niet vol doende. Uren nadat ook de laatste van zijn concurrenten was teruggewezen en de hul diging van de winnaar van het eerste wereldbekertoer nooi in Brussel had kunnen beginnen, zat de oud-wereld kampioen nog achter het bord. Geduldig manoeuvre rend om tegen verdedigings kunstenaar Ulf Andersson een plus-pion tot gelding te brengen. Het lukte niet, de Zweed haalde voor de veer tiende keer in dit toernooi de halve 'buit binnen. Dat hij zich verzekerd wist van de hoofdprijs van 20.000 dollar (37.000 gulden) deed niet ter zake. Karpov mikte op een hoger doel; het bereiken van een zo gunstig mogelijke uit gangspositie voor de prijs van 100.000 dollar, die is weggelegd voor degene, die in de totale tweejarige cyclus de meeste punten haalt. Ei genlijk een gevecht op af stand dus tegen wereldkam pioen Gari Kasparov, die pas bij het Grana-Prixtoernooi van Belfort in actie komt. MONTE CARLO Ivan Lendl- en Martin Jaite hebben zich gisteren ge plaatst voor de halve fina les van het tennistoernooi in Monte Carlo. De als eerste geplaatste Tsjecho- slowaak won in de kwart finales in twee sets van de Zweed Joakim Nyström. De setstanden waren 7-6, 6-2. Lendl greep de tie break in de eerste set met 7-3. De Argentijn Jaite, zevende op de plaatsingslijst, had geen enkele moeite met de Italiaan Claudio Pistolesi, die slechts twee games verover de (6-2, 6-0). In de halve fi nales komt Lendl uit tegen Yannick Noah. De Fransman weerstond in het prestige- duel tegen zijn landgenoot Henri Leccnte niet minder dan drie matchpoints. Uit eindelijk zegevierde Noah met 2-6,7-6(8-6), 6-3. De overwinning van Ivan Lendl op de Zweed Nyström werd niet zonder problemen be haald. FOTO: EPA

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9