Joe Polowski: soldaat voor oorlog en vrede ■ELEVISIE-PROGRAMMA'S' rj EcidócSowiant ZATERDAG 23 APRIL 1988 PAGINA 19 EDERLAND1 NOS rltei,j.0O Nieuws voor doven en slechthorenden VARA i.30 0 De baas in huis? Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Met z'n tweeën op het re clamebord. Om de kas van de oudervereniging wat te spekken gaat Tony ach tenveertig uur op een re clamebord bivakkeren. Voor alle kijkers slaat Tony een door een verslaggever aangeboden baan af. Dat brengt Angela ertoe ook naar boven te klimmen 55 Büch, cultureel magazine met Boudewijn Büch NOS is depO Journaal '.35 SDe VARA feliciteert, feli citatierubriek .03 VARA's kindermenu, met om 18.03 'Zoobilee Zoo', 18.25 'De avonturen van Teddy Ruxpin', tekenfilm serie. Afl.: Een stippeltje erbij, 18.45 'De Smurfen', tekenfilmserie. Afl.: Zo wijs als een baard erdaj NOS I.OO Journaal VARA (.05 Hl Flying doctors, Austra lische doktersserie. Afl.: Waarheid en legende. Be halve een 'woudloper' ver schijnen er nog twee onbe kenden in Cooper's Cros sing: een verslaggever en een jonge man, die heilig in de legendarische woudlo per geloven I believe in music (1), muziekspecial rond Lee iyne Towers, opgenomen in het Circustheater in Scheve- ningen 3r twf 52 Sonja op zondag. Praat programma met Sonja Ba rend, vanuit de Brakke Grond in Amsterdam J.42 K Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Speel toneel! Sophia moet voor haar nieuwe baantje een uniform dragen en Blanche en Rose zijn erin geslaagd om de bekende televisie-acteur Patrick Vaughn te strikken voor de jaarlijkse toneelavond van de amateur-toneelvereni ging .07 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek .37 Levens en liefdes van een duivelin (The lifes and lo ves of a she devil, 3), vier delige Engelse tv-serie naar het boek van Fay Weldon. Ruth en zuster Hopkins beginnen een uit- m zendbureau. Ze weten W twee meisjes, Elsie en Olga, op Bobbo's kantoor te plaatsen. Terwijl een omgekochte bankbedien de aan Bobbo's rekening sleutelt, voert Elsie haar [drol I mderi Duits?" die» oelda jet) t eelfilB Drm fok tweede opdracht uit NOS 23.35 Journaal NEDERLAND2 VPRO 09.00 De grote dikke beer ver telt, tekenfilmserie van Ja- nosch. Afl.: Het bootje py- amabroek (herh.) 09.10 Het dutjeshuis, animatie film 09.15 Sprookjestheater. Dui- melijntje 10.10 Lange Jaap. Afl.: Een stoel om naar te kijken (herh.) 10.35-11.00 Theo Thea in de gloria, programma van Ar jan Ederveen en Tosca Ni- terink NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden VPRO 19.00 La linea, serie tekenfilms van Osvaldo Cavandoli 19.04 DThe untouchables, Amerikaanse tv-serie met Robert Stack in de hoofd rol. Eliot Ness ziet zichzelf in een vreemde situatie ge plaatst wanneer een oude schoolkameraad hem ge bruikt als borg in een chantage-affaire NOS 20.00 ijjJournaal VPRO 20.10 Ons soort mensen (slot), melodrama in vier delen over de ondergang van de steenbakkersfamilie Van Kaas Albeda. Met o.a. Gui- do de Moor, Mary Dressel- huys en Helmert Wouden berg 20.42 Meters maken, serie do cumentaires over topspor ters. Ditmaal een portret van de 22-jarige topzwem- ster Conny van Bentum 21.32 De Garry Shandling show, Amerikaanse comedyse rie. Afl.: Garry's 25-jarig jubileum 22.23 Joe Polowsky, Duitse do cumentaire over de vriend schap van een Amerikaan se soldaat uit de Tweede Wereldoorlog met zijn Russische wapenbroeders NOS 23.44 Journaal NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden FEDUCO 10.40 Fryskeliteratuer(7, herh.) 11.00 Open Universiteit: Maga zine I NOS 11.30 Weekjournaal 12.00 Het Capitool, discussie programma FEDUCO 12.45 Een soort polonaise, the maprogramma over de ge schiedenis van de NS, de opkomst van de auto en Nelly Frijda als Carla in het tv- spel 'Naaste familie'. Ned. 3 om 21.19 uur. FOTO: ANP het fileprobleem NOS 14.00 Youri Egorov, als hommage aan deze vorige week zaterdag overleden pianist wordt de in 1979 gemaakte opname uitge zonden van de derde viool sonate van Brahms. De van oorsprong Russische pianist is daarin te zien sa men met de violiste Emmy Verhey Studio Sport extra. Biljar ten: EK Kunststoten te Dongen üDovendienst, vanuit de Nieuwe Kerk te Zeist 1 Bericht van de Wilde Gan zen Nieuws in teletekst Programma-overzicht Journaal Sportuitslagen Sesamstraat TELEAC Pronto? Italiaans voor be ginners. Les 12 EDe moestuin. Les 1 NOS Studio Sport [^Journaal IKON Sjappoo, jongeren praten in Het Drieluik in Zaandam over trends, tragiek en triomfen. Presentatie: Cees Grimbergen NOS Panoramiek, actualiteiten rubriek Avondvoorstelling: Naas te familie, tv-bewerking van een monoloog, opge nomen op de intensive care afdeling van het AMC te Amsterdam. Hoofdrol: Nelly Frijda. Tv-regie: Guus van Waveren en Wil lem van de Sande Bakhui- 16.30 17.13 17.15 17.20 17.30 17.35 17.45 18.00 18.30 20.40 21.19 22.30 22.35 FEDUCO Werken aan werk Voe ding en genotmiddelen (3) NOS Journaal TELEAC Ni Hao? Cursus Chinees voor beginners. Les 3 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden HILVERSUM Soldaat in de oorlog, nadien soldaat voor de vrede. Zo ging de Amerikaan Joe Polowski door het leven. Deze taxichauffeur uit Chica go was de eerste Amerikaan die een Rus omhelsde, toen de legers van de Amerikanen en de Russen in april 1945 op el kaar stuitten bij Torgau aan de Elbe, zeventig km. ten zuiden van Berlijn. VPRO-tv heeft een film ero ver te pakken gekregen van de Duitse cineast Wolfgang Pfeiffer, die op diverse film festivals er lof en prijzen voor in de wacht sleepte. Uitzen ding zondag op Ned. 2 om 22.23 uur. De slag om Berlijn was toen nog in volle gang. Ook hier naderden de Russen uit het Oosten en de Amerikanen uil het Westen. De legerleiders Eisenhower en Zhukow had den met elkaar al overleg ge voerd over het „vieren" van de ontmoeting in Berlijn, het planten van de Amerikaanse en de Russische vlag op het Rijksdaggebouw. Op 25 km. el kaar genaderd, zouden er geen zware projectielen meer afge schoten worden en geen bom men meer gegooid om elkaar niet het vuren na aan de sche nen te leggen. De laatste strijd werd met lichte wapens var. man tegen man in de Berlijnse straten uitgevochten. Alle oor logscorrespondenten waren opgeroepen naar Berlijn te ko men om het historische feil van het planten der vlaggen te verslaan. Yanks meet Reds. Joe Polowski was Eisenhower en Zhukow echter een slag en een dag voor. Ook dit moment werd op foto vastgelegd. Toen hij zijn Russische strijdmakkei in de armen viel, zwoer hij de dure eed, dat hij voor de rest van zijn leven als „soldaat voor de vrede" actief zou zijn. Er mocht nooit meer oorlog komen. Amerikanen en Rus sen zouden in eeuwige vriend schap met elkaar moeten le ven. Hij heeft woord gehouden tot de laatste dag van zijn leven, nu vijf jaar geleden. Hij werd met militaire eer op zijn wens begraven op de Elbe-oever, vanwege het transport van het stoffelijk overschot een kost bare beaarding, geld dat door zijn collega's werd ingezameld. Woord Hij gaf consequent zijn woord. Als hij als taxichauffeur weer wat centen had verdiend, stap te hij een paar dagen uit zijn wagen om aan die vriendschap te werken. Hij schreef brieven naar alle wereldleiders, die in Amerikaanse soldaten onder wie Joe Polowski vallen op de Elbe-oever de Russen in de armen. foto: vpro de loop der jaren betrokken raakten in kwesties die moge lijk op oorlog uit zouden kun nen draaien. Elk jaar op 25 april postte hij in Chicago de hele dag op de Michigan Avenue Bridge over de rivier die hij beschouwde als „zijn" Elbe. Hij deelde hier vlugschriften uit, waarin hij opriep tot vrede. Hij nam hier bij ook zelf luid en duidelijk het woord. Die brug draagt in tussen zijn naam: Joe Polowski Bridge. Hij liet zich door niets weer houden. Toen McCarthy in 1955 begon aan zijn communis tenjacht in Amerika, waarbij half Amerika de andere helft verdacht van linkse sympat hieën, zettte hem dit aan tot dubbele krachtsinspanningen. Ook de koude oorlog in de ja ren '50 en de luchtbrug in Ber lijn dreven hem tot verhevi ging van zijn activiteiten, evenals later het incident met het door de Russen neerge schoten zuidkoreaanse ver keersvliegtuig. Hij trok regel matig naar New York om daar de UNO-vergaderingen bij te wonen en diplomaten aan te klampen. Grote inzet legde hij aan de dag bij het organiseren van een reünie in 1959 in Moskou van de Amerikaanse en de Russische soldaten, die erbij waren bij de ontmoeting aan de Elbe. Dat had veel voeten in de ^arde. Moskou was niet zo happig op die uitwisseling gezien het politieke klimaat van die dagen. Om aan geld voor de reis te komen, werkte Polowski zich naar binnen in een soort „Prijs je rijk"-uitzen- ding op de tv. Dat leverde hem de hoofdprijs en daarmee het benodigde bedrag op. Deze film kwam tot stand op grond van een krantefoto. Deze werd gemaakt bij de be grafenis van Joe op de Elbe- oever in Tornau. De filmer werd gepakt door het onder werp en zette zich aan het re construeren van dit leven. Joe komt zelf weinig in de film voor, behalve op oude foto's en opnamen. Des temeer zijn droom. Zijn leven komt uit deze film te voorschijn verteld door mensen die hem van na bij gekend hebben, onder wie zijn zoon. En die zijn toewij ding aan de zaak van de vrede groot respect toedragen. Zelfs al zijn er bij die zijn droom een onmogelijke droom noemen, Joe als een Don Quichote. Voor onversaagbare Joe was het geloof in zijn eigen droom het mooiste op aarde. Iemand zegt van hem: „Een droom geeft gewone mensen buiten gewone krachten". Nochtans omschrijft men hem niet als een doordrammer. Hij kon geestig uit de hoek komen. Ook daarom bleef men naar hem luisteren. Verhaal Joe heeft zijn eigen levensver haal van die historische ont moeting aan de Elbe wel dui zend maal verteld aan ieder die het horen wilde. In het laatst van de oorlog was hij toegevoegd aan de staf. Onder leiding van een jonge luitenant kreeg hij opdracht SS-ers en nazi-documenten te achterha len. Zij wisten de Elbe nabij en hoorden de Russen schieten. Op eigen risico besloten zij met een aantal manschappen in jeeps richting Russen te rijden. De weg was overvol met vluchtende oude mannen, vrouwen en kinderen. Zij stuitten ook op vele Duitse de serteurs, die zich in vrouwen kleren hadden gestoken. Op de oever van de Elbe aangeko men, zagen zij aan de overkant de Russen. Zij zwaaiden naar elkaar. De nabije brug was op geblazen. De Amerikanen ont waarden een zeilboot en voe ren daarmee naar de overkant Daar aangekomen stonden de Russen al gereed hen in de ar men te vallen. Een Rus pakte zijn balalaika en begon er op te spelen. In het gezelschap van de Russen bevonden zich Russische vrouwen, die zo juist waren bevrijd uit een naburig vrouwenkamp. Er werd daar gedanst op de oever en wodka gedronken. Bij die gelegen heid, in een omhelzing met een Rus, zwoer Joe zijn dure eed: Nooit meer oorlog en dat hij daarvoor zijn leven zou in zetten. Hij heeft woord gehouden tot op zijn sterfbed toe. Hij gaf zo veel tijd aan zijn ideaal, dat hij nooit in redelijke doen is ge raakt. Toen zijn stervensuur naderde op zijn 66e jaar, zei hij terug te zien op een welbe steed leven. Een wens van hem moest men nog in vervul ling doen gaan: begraven worden op de Elbe-oever. Zijn collega's brachten royaal het nodige geld bijeen. Op die ma nier wilden zij bijdragen aan de vervulling van zijn droom. TON OLIEMULLER 1RT 1 «PProt J.00 Eucharistieviering, vanuit de lock, O.L.V.-Kerk in Vosselaar 11.00 De zevendè dag, nieuwsmaga- zine. Presentatie: Etienne van den Bergh .45-13.35 Sunday proms. Concer to nr.1 in d kl.t. van Johannes Brahms. Nationaal Orkest van België o.l.v. George Octors m.m.v. Chia Chou, piano (lau reaat Koningin Elisabethwed- strijd 1987-, herh.) I.30 Rover Hotzenplotz, Duitse jeugdfilm naar het werk van Godfried Prenssler. Regie: Gustav Ehmk. Met Gert Fröbe, Linda Castens e.a. .20 Blikvanger, modemagazine gepresenteerd door Ghislaine Luytten. Met o.a. tips over re genkleding. man en vrouw van de maand. Westvlaamse tex- tieldagen in Kortrijk, British Fashion Week in Londen en straatmode in Gent (herh.) EL: J7.05 De jaren zestig: De lange hete D' zomer (The long hot summer). Amerikaanse tv-serie met Ed O'Brien, Nancy Malone, Roy |p| Thinnes e.a. Afl. 7: De held ^7 55 Nieuws in teletekst iB^s.OO Tik Tak, animatieserie (herh.) doc|6 05 Plons. Afl.: Plons en het neefje r hol? (herh.) 18.10 Er was een keer._, korle ver haaltjes verteld door Jef Burm. Afl.: De beeldhouwster (herh.) 8.20 Leven...en laten leven, milieu magazine. Presentatie: Gil Claes 40.II9.40 Mededelingen en program ma-overzicht _J.45 Nieuws 20.00 Mededeling van de Vlaamse 1 executive gO. 10 Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Vei lig oversteken J:15 Sportweekend 20.50 Sandra, tv-film van Guido Hendrickx. Met Guusje Van Tilborgh, Josse De Pauw, Geert de Jong e.a. Llse en Sam vormen op het eerste ge zicht een ideaal paar. Toch draagt Lise al jarenlang een geheim met zich mee. Wann- neer in hun omgeving een do delijk ongeluk plaatsvindt, krijgt het geheim plotseling een naam: Sandra, het kind dat Lise bij degeboorte heeft afgestaan II.40 Steek-er-wat-van-op-show, praatprogramma met Emiel Goelen. Vandaag: Parapsycho logie en Expo '58 12.40 Liedjes voor Dublin (2). Voor beschouwing op het Eurovisie songfestival 1988. Presentatie: Luc Appermont aans 23.25-23.45 Nieuws en Coda: Blijde vldef inkomst van Erik Spinoy BRT 2 ,15.00-18.00 Stadion, sportmagazlne met o.a. tenniswedstrijden te Monte Carlo «♦RTBF 1 10.00 Indópendants i votre service: D'apprenti patron, sociaal- economische serie 10.30-11.00 Shéms Israel, het 40-ja- rig bestaan van de staat Israel (herh.) 12.00 Faire Ie point, discussiepro gramma 13.00 Actualités la Una 13.05 Journaal 13.25 Jeunes solistes, muzikaal pro- Emiel Goelen presenteert 'De steek-er-wat-van-op-show' BRT 1 om 21.40 uur. FOTO: ANP Efl Ondertiteling via Teletekst !sl Tweetalige of stereo-uitzending (1 Zwart/wit-uitzending ■E Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst BI Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels gramma gepresenteerd door Georges Dumortier. Gasten:. De folkloristische groep Djuk en het trio Bèmant 14.25 Variétés la Une 14.30 Rebecca (3), Engelse tv-serle naar de roman van Daphne du Maurier. Met Jeremy Brett, Joanna David, Anna Massey 15.25 Visa pour Ie monde, docu mentaireserie over het onder wijs in verschillende delen van de wereld. Afl.: Jamaica. Pre sentatie: Fabienne Vande Meerssche 16.45 Cinéma la Une 16.50 Les chevaux du soleil, tv-serie naar het werk van Jules Roy. Met Paul Barge, Thérèse Llo- tard, Marie Dea e.a. Afl.: Le tonnerre et les anges (1956-58) 17.45 Architectures sans architec- tes, documentaireserie. Afl.: Fermes en Wallonië 18.00 Noubanimé, tekenfilmmagazi- rie 19.30 Journaal 20.00 Cinéma la Une 20.15 Billets doux, spelprogramma waarin opgenomen de trekking van de loterij. Met o.a. Karen- bo. Florent Pagny en Joseph Revnaert 21.35 Telesuite: Capitaine Cook (slot), vierdelige tv-serie met Keith Mitchell, John Gregg, Jacques Penot e.a. Ondanks zijn belofte aan zijn vrouw Eli sabeth om niet meer weg te gaan maakt kapitein Cook zich klaar voor een derde scheeps- expeditie samen met zijn oude vrienden Gore en Clerk. De ad miraliteit wijst hem een jonge, autoritaire officier toe. Het is luitenant Bligh, die tien jaar la ter naam zou maken als de ty- rannieke commandant van de Bounty 23.15 Arts magazine, cultureel ma gazine. Presentatie: Christian Bussy (herh.) 23.45-00.15 Laatata journaal DUITSLAND 1 10.00 Das heilige Pferd und das Madchen, poppenspel 10.30 Lander-Menschen-Abenteuer: Engini, documentaire 11.15 El Dietrich Fischer-Dieskau singt (1). Liederen opus 35 van Schumann. Piano: Harmut Höll 12.00 Ei Presseclub 12.45 Tagesschau, met Wochenspie- gel 13.10 Magazin der Woche 13.45 Programma-weekoverzicht 13.50 Auf eigenen Füssen, Duitse speelfilm van Hartmut Horst en Eckhard Lottmann. Met Deniz Seyhun, Tuncel Kurtiz e.a. 14.35 Besuch aus Lilliput, kinderse- 15.00 Lassie in Not (Challenge to Lassie). Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Richard Thorpe. Met Edmund Gwen, Donald Crisp, Geraldine Brooks e.a. 16.15 Kurz-Waren, reportage over de korte-filmdagen in Ober- hausen 17.00 ARD-Ratgeber: Technik 17.30 Gleichnisse: Die Pharissaer, documentaire 18.00 Tagesschau 18.05 Wir über uns 18.10 Sportschau, sportmagazlne met o.a. windsurfen om de Wereldcup in Sylt, en de finale van het Grand prix-tennistoer- nooi in Monte Carlo 18.40 ELindenstrasse, tv-serie. Afl.: Röslein auf der heide 19.10 Weltspiegel, berichten van buitenlandse correspondenten 19.50 Sportschau-Telegramm 19.58 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Münchhausens letzte Liebe, tv-film naar een toneelstuk van Walter Hasenclever 22.05 Kulturweltspiegel, cultureel magazine met Hansjürgen Ro- senbauer. Vandaag: 1. Zwarte filmmakers in de VS 2. Cultuur en repressie In Chili 22.35 Tagesschau 22.50 Hunderts Meisterwerke. Afl.. Frühlingserwachen van Arnold Böcklin 23.00 Filmprobe: Joe Polowsky, portret van een Amerikaanse soldaat die in 1945 met Russi sche soldaten afsprak om oor logen voortaan te voorkomen 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken DUITSLAND 2 08.45 E Programma-weekoverzicht 09.15 Eucharistieviering, vanuit Fiecht in Tirol. Celebrant: Abt' Edgar Dletel 10.15 Mosaik, gevarieerd magazine met ditmaal een portret van Cobrug, een half Saksisch, half Beiers stadje 11.00 Stadtschreiber Matinee: Pia- no-forte, documentaire over de piano en beroemde pianis ten 12.00 E! Das Sonntagskonzert auf Tournee, volksmuziek uit Wolfsburg 12.45 Heute 12.47 Sonntagsgeoprach. Gast: Prof. Dr. Eduard Pestel. Gast heer: Klaus Peter Siegloch 13.15 Damals, vor vierzig Jahren: Vorbild Amerika. Presentatie: Guido Knopp 13.30 Guckloch, een blik In de stu dio voor kinderprogramma's 13.50 Bei uns und Nebenan, kinder serie met John loannou, Stacie Mistysyn e.a. Afl.: Pete ver- sucht sein Glück 14.15 Löwenzahn, jeugdserie met Peter Lustig in de hoofdrol. Afl.: Peter kriegt einen Unter- mieter 14.45 Beschreibungen: Intermezzo am Inn, documentaire van de musicus Peter Horton over deze streek 15.15 ERosen in Tirol, Duitse speel film uit 1940 van Geza von Bol- vary. Met Johannes Heesters, Marte Harell, Theodor Daneg- 16.55 Danke schön, nieuws over de actie Sorgenkind 17.05 Heute 17.10 Die Sport-Reportage, met o.a. WK motorsport in Jarma, Spanje 18.10 ML - Mona Lisa, het vrouwen journaal op zondagavond, met Maria von Welser 18.50 Programmaoverzicht 19.00 Heute 19.10 Bonn direkt, parlementair nieuws. Presentatie: Peter Ell- 19.30 Bilder aus Europa: Lauter Ratsel, vijf raadselachtige ver halen uit Europa 20.15 Das indische Grabmal, Duitse speelfilm uit 1958 van Fritz Lang. als vervolg op de gister avond uitgezonden film 'Der Tiger von Eschnapur'. Met De- bra Paget, Paul Hubschmid, Claus Holm e.a. 22.00 Heute, gevolgd door Sport am Sonntag en nieuws over de verkiezingen In Frankrijk 22.25 El Faszinotion Musik: Musik- werkstatt, muziekprogramma met Harro Eisele. Met o.a. bij dragen over een dansproject in Bonn, Wagner In Moskou en Karlheinz Stockhausen 23.10 El Horlon's kleine Nachtmu- sik, amusementsprogramma met Peter Horton. Gasten: Ma ria Joao, Aki Takase, Konrad Beikircher e.a. 00.10 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg aktuell Telekolleg II, tv-cursussen Sehen statt hören, weekjour naal voor doven 12.35 Ihre Heimat unsere Heimat, programma voor Grie ken, Spanjaarden en Portuge zen Sport im Westen extra, met o.a. WK dansen voor amateurs in Frankfurt, Grand Prix ten nistoernooi van Monte Carlo en WK surfen op Sylt Lander-Menschen-Abenteuer: Expedition in Atlantis (2), do cumentaireserie over een reis per vlot van Afrika naar Zuid- Amerika Kaufen, kochen, essen d la saison. Afl. 4: Varkensvlees Pan Tau... und Robinson, kin derserie Gott und die Welt, religieus magazine Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport West 3 TV-Spiel: Der Zauber- baum, tv-film naar de roman van Peter Sloterdijk West 3 aktuell Musikszene '88, nieuws uit de showwereld. Presentatie: Ron Williams Ich hab' schon wieder über- zogen, satirisch programma met Harald Schmidt Experimente: Animus, experi mentele videofilm van Ergün Cevik Züri lacht. Rotstlft und Caba- retto: Don Marcocello Laatste nieuws BBC 1 Open University Play School: Hallo again Articles of faith This is the Day, vanuit Futham What on earth, natuurquiz Business matters, informatie ve serie. Afl.: Your life and time A life of our own Greek language and people, cursus Grieks op reis In the know British sign language, infor matieve serie See hearl Magazine voor do ven en slechthorenden Farming, agrarisch magazine Weerbericht landbouw This week next week BEastEnders Omnibus, tv-se rle met Michael Robartes, Ger ry Hoxham e.a. John Mills-cyclus: The wrong box, Engelse speelfilm uit 1966 van Bryan Forbes. Met John Mills. Ralph Richardson. Mi chael Caine e.a. Eurovision Songcontest pre view (2), presentatie van de deelnemende liedjes en arties ten aan het Eurovisie Songfes tival Fax, informatief programma E Animal roadshow. Sarah Kennedy en Desmond Morris over de relatie tussen mensen en de dieren in hun leven Nieuwsoverzicht en weer E Songs of Praise, geestelijke liederen vanuit Penrhynoch A question ol entertainment, spelprogramma. Presentatie: Tom O'Connor EDear John (1), comedyserie met Ralph Bates, Peter Blake, Peter Denyer en Rachel Bell (herh.) One by one, dramaserie rond een dierentuinarts Nieuws en weerbericht Hi Life without George come dyserie met o.a. Carol Royle en Simon Cadell Everyman, documentaireserie over cultuur, religie en gedrag. All.: Ireland's hidden people Rockschool, informatieve serie over het spelen In een rock- Network east, magazine voor Aziaten (herh.) Weerbericht BBC 2 07.50 Open University 14.10 fCHorizon, documentaireserie. Afl.: Easter Island (2, herh.) 15.00 Rugby special, met aanslui tend snooker 16.00 Sunday Grandstand: Snooker 19.30 The money programme bud getvoorlichting 20.15 Snooker, vervolg 20.25 E Horizon, populair-weten schappelijke documentairese rie. Afl.: Doctors to be (2). drie delige serie over de selectie en opleiding van doktoren In En geland 21.05 Discoveries under weter (slot), documentaireserie over de duiksport. Afl.: Science, sal vage or scrap? 21.55 Bernard Levin talks to the Da lai Lama, interview van de Ti mes-columnist Bernard Levin met de geestelijk leider van Ti bet 22.25 Talejoumal special, nieuws van de Franse verkiezingen 23.10 E Screen Two: Run for the li feboat, tv-spel 00.45-02.00 Snooker 07.30 The World Tomorrow, rell- gieus magazine van Worldwide hurch of God 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy, Snoot en Crocker (herh.) 11.00 Castaway, jeugdserie 12.00 El Countdown, popprogramma met Pat Sharp 13.00 El Heartline, popprogramma met Tony Blackburn 14.00 Transworld Sport 15.00 A Country Practice, dramase rie. Afl.: The best thing for eve rybody 17.00 Fashion TV, modemagazine 17.30 El Eurochart Top 50 Show, popprogramma met Linda de Mol 18.30 Gemini Man, avonturenserle met Ben Murphy in de hoofdrol 19.30 The Bionic Woman, avontu- renserie met Lindsay Wagner in de hoofdrol 20.30 Sunday movie: Rio Lobo, Amerikaanse western ult 1970 van Howard Hawks. Met o.a. Jennifer O'Neil, Jorge Rivero en Chris Mitchum 22.30 Movie time, filmmagazine met aandacht voor de films 'Baby boom' met Diane Keaton. 'Moonstruck* met Cher en 'Orphans' met Albert Finney 23.00 Night of the Champions, kunstrijden op de schaats 00.00 El Eurochart Top 50 (herh.) 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Janet Baker - A Full Circle 02.00 Raphael Wallfish, cello. Wer ken van o.a. Bach 02.30-03.25 Fauatus Eternal, opera naar het gedicht van Goethe. Muziek: Lubos Fiser. Libretto: Eva Bezdekova SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Mick Meadows en Sarah Jane. Met o.a. 'Inhumanolds', 'Lazer Tag', 'Photons', Punky Brewster' en 'Wanted dead or 11.00 Boogie Box, dansshow met Steve Walsh 12.00 Off the Wall, popjournaal met Amanda Redington en Simon Potter 13.00 Wat 'n Foto, cursus fotografie met John Hedgecoe 13.30 The World Tomorrow, reli gieus magazine 14.00 Now get out of that, survival- test 14.25 Weerbericht 14.30 European Business Weekly, economisch magazine vanuit Nederland 15.00 Motorraces 16.00 Amerikaans College Football 17.00 Captain Power and the sol- diers of the future, sclence- fictionserie. Afl.: The summo ning of thunder (2) 17.30 ECnarlie Chaplin, serie slap stickfilms. Afl.: Mabel at the wheel 18.00 The Muppet Show, poppense rie van Jim Henson. Gast: Ra- quel Welch 18.30 Jim'll Fix It, Jimmy Savile ver vult wensen van kijkers 19.00 Capitol, Amerikaanse tv-serie 19 25 Weerbericht 19.30 Coca Cola Rockfile, poppro gramma met Simon Potter en Amanda Redington. ditmaal vanuit Berlijn 20.30 Voetbaluitslagen 20.35 Lifestyles of the rich end fa mous, sterren privé. Afl.: Char les Bronson Michael Brandon als Jim Dempsey in 'Dempsey and Ma- kepiece'. Super Channel om 21.00 UUr. FOTO: ANP 21.00 Dempsey and Makepeace: Ar med and extremely dange rous, Engelse tv-film ais voor loper op de tv-serie. Met Mi chael Brandon. Glynis Barber en Ray Smith in de hoofdrollen 22.45 Weerbericht 22.50 European Business Weekly (herh.) 23.20 Chart Attack, popprogramma met een overzicht van de En gelse hitparade (herh.) 00.20-01.20 Boogie Box (herh.) MTV EUROPE 07.00 Ray Cokea 10.00 Ultratech, futuristische pop- show 10.30 Ray Cokes 11.00 MTV's European top 20 12.00 Maiken Wexo 16.00 Week in rock 16.30 Maiken Wexe 17.00 MTV-special 18.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz 19.00 More Dirty Dancing, kijkje acMer de schermen bij het maken van de film 'Dirty Dan cing' (herh.) 19.30 Maiken Wexo 21.30 Live from the Archive 22.30 Power plug special 23.00 Reverb' greatest hits, met Chris Salewicz en Steve Blame 23.30 Gast-vj 02.00 Spotlight: Donna Summer 02.30-06.30 Night voices TV 5 12.00 Tennis, rechtstreekse reporta ge van de finales enkel- en dubbelspel van het Grand Prix-tennlstoernool van Monte Carlo 18.30 Bonjour bon appétlt, culnlaJr magazine 19.00 A la folie, amusementspro gramma 19.30-23.30 Soirée Elysée, recht streekse uitzending van TF1 van de eerste ronde van de Franse presidentsverkiezingen. Om ca.20.00 voorspellingen, commentaren en discussies, 20.20 eerste debat met de gro te politieke partijen. 21.30 Duel. discussie tussen de twee leiders van de meerderheid en de oppositie en om 22.15 twee de debat met de grote politie ke partijen NEDERLAND 1 KRO 15.30 133100 jaar dokteren (herh.) 16.20 Muppet Babies 16.45 Hier is Boomer 17.10 KRO's Teken- filmfestival NOS 17.30 Journaal KRO 17.46-18.00 KRO Kinderkookkafè NEDERLAND 2 AVRO 15.30 El Jonge mensen op het concertpodium: Eva Lind Special 16.15 Minjon - 1940-1945: De erfenis 16.30-18.00 EThe princess and the pirate, speelfilm uit 1944 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau 10.03 Lorentz A Söhne 10.50 Die Pharisaer (herh.) 11.20 Der Ba ron und aeine Bilder, documentaire 12.15 Weltspiegel 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Tagesschau 15.20 Tagesschau 15.30 Chic, modemaga zine 16.15 Das heilige Pferd und das Madchen, poppenspel 16.45 Besuch aus Liliput 17.15 Tagesschau 17.25 Die Geheimschublade DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13 45 Notizen aus der Gründerzeit 15 50 Programms-overzicht 15.55 Heute 16.00 Enid Blyton: FUnf Freunde auf geheimnisvolle Spur 16.25 Roobarb 16.30 Technik 2000 16.55 Heute 17.10 S Tele-lllustrierte 17.45 Trio mil vier Ftiuslen, tv-serie BBC 1 07.35 EEdgar Kennedy 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast Time 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kil- roy 11.00 Nieuws 11.05 The Flinsto- nes 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Snoo ker 14.00 Journaal en weerbericht 14.30 Neighbours 14.50 Snooker, vervolg 16.05 People's court 16.30 Watchdog 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 06.30 Good Morning Scandinavia 07.30 DJ Kat Show 08.35 E Dennis 09.05 S Sky Trax 13.05 Another world 14.00 A Happy 200th. Top end down under 15.00 Jayce and the Wheeled Warriors 15.30 Transfor mers 16.00 IS GD TV 16.30 B UK Despatch 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 09.00 Sons and Daughters 09.25 Hoe verzorg ik mijn Baby? 09.50 Zelfverdediging 10.00 Kooktips uit Zuid Europa 10.30 Doe het zelf 11.00 Een avontuurlijke op dracht 12.00 Koninkrijk van de ijs beer 13 00 Capitol 13.25 Weerbe richt 13.30 Sons and Daughters 14.00 Het zal je kind maar wezen 14.25 Weerbericht 14 30 Off te Wall 15.30 Ninno Firetto 16.30 Supertime MTV EUROPE 06 30 Club MTV 07.00 Marcel Van- thilt, met om 10.00-10.30 Spotlight: Donna Summer (herh 12 00 Remote control 12.30-16.30 Maiken Wexe

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19