Van Herensingelkerk tot Zoeterwoude: 60 jaar eucharistisch zieken triduum aan tafel dienstuerlening Kees is een parman tig baas je dagpuz LEIDEN OMGEVING Saidó&QowuvnL ZATERDAG 23 APRIL 1988 PA WEER EEN FEEST VAN DANKBAARHEID EN PLEZIER Op mijn omwcpnn door stad 'én land kom ik graag monson logon. U kunt mijtelefonisch ol' schriftelijk vertellen wie u graag in deze.rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via (171 - 12 22 44 op toestel 10. Volgende week, dinsdag 26 april, begint in de Christus Dienaarkerk, ar chitectonische „heden daagse" vondst der late 60-er jaren in Zoeterwou de Dorp (met de twee beierende klokjes van de destijds afgeschreven Kruisherenkerk in de Noordbuurt), voor de 51ste keer het Eucharis tisch Ziekentriduum. Drie dagen van inkeer, bezin ning, vertroosting en een aan zet tot nieuwe moed voor zie ken en bedlegerigen, rolstoel- patiënten en wandelende pa tiënten, met de Eucharistische Christus in hun midden. Hij blijft het centrum, omdat zie ken en gezonden altijd weer bij God kunnen uitkomen en, met al hun vaak zware, soms uitzichtloze problemen, bij Hem voedsel voor hun leven kunnen vinden. Vroeger, heel vroeger, werd het vaan even voor de monstrans gezet. Dan zag je Ons Heer (onttrokken aJn het gezicht) een tijdje niet, en kon je weer even ademhalen en je overgeven aan wat profaner zaken. Dat werd door de verborgen Christus je wel even gegund. En nu nog, tijdens het tri duum. trekt na het middag uur O.L.Heer zich even terug. Dan is het ..Dag lieve Heertje, tot vanmiddag", want dan is het weer Lof, althans Middag- viering. Maar na de hoogmis, zeg maar, gaan de poppen aan het dansen. Vaak letterlijk, want dan komt soms het pop pentheater van Onderwater aan touwtjes z'n uitgedachte, maar altijd rake kunsten ver tonen. Dan zie je al die meer dan 200 triduumgangers, mannen en vrouwen, weer eens extra opfleuren. Of er komt een gemengd of dames koor zingen, zoals het Interci ty-koor, dat gespecialiseerd is in dit soort entertainment. Een paar keer was er ook Martine Bijl met haar bloedei gen levenspartner en gitarist Henk van der Molen die tere snaren wist te beroeren bij de luchtige levensliedjes. Of er waren operettemelodieën. Fij ne momenten waren dat, op die triduums (of moet ik zeg gen tridua?) van weleer. En nog steeds. Na het geeste lijk voedsel, telkendage in die reeks, zorgt een peloton van dames met witte schorten voor een stroom van royaal belegde broodjes, warme kof fie en koppen dampende soep. Desgewenst wordt steels een beddepan ondergeschoven, of wordt de stoelgang „naar ach teren" begeleid door koutende vrijwilligsters. Kwinkslagen links en rechts. Of 't nu ge makkelijk gaat of niet. Het is in elk geval een gezellige drukte van heb ik jou daar; drie dagen in het jaar, in een regio die van Sassenheim tot Alphen, Voorschoten en Roe- lofarendsveen reikt. Zestig jaar ziekentriduum rond Leiden. Dit jaar begeleid door pater Piet de Ridder ofm, de onvermoeibare pastor van de Herensingel, nog altijd Een beeld van het Ziekentri duum, zoals het sinds 1927 in de Leidse Herensingelkerk jaarlijks werd gehouden en waarnaar met groot verlangen steeds werd uitgekeken. In 1970 voor de laatste keer; daarna verhuisde dit drie daags eucharistisch festijn naar de Christus Dienaarkerk in Zoeterwoude Dorp, wegens „verkeerstechnische moeilijk heden op de Herensingel". eigenlijk de thuishaven van het Leidse ziekenapostolaat. Pater De Ridder noemt de deelnemenden „beste tochtge noten", en dat treft meteen de quintessens van de samen komst waar men elkaar ont moet voor een „steun in de rug". Ditmaal vergezelt pater Piet de Ridder, franciscaan, deze jaarlijkse ontmoeting. En wie De Ridder als doordou wend maar liefdevol pastor kent, weet dat het goed zit. Het is 60 jaar geleden, dat het eerste ziekentriduum werd gehouden in de Herensingel kerk. Op initiatief van pas toor Leusen werd een comité gevormd om voor zieke men sen in Leiden en omgeving een eucharistische driedaagse te vormen. Het eerste triduum werd geleid door een „specia list": pastoor L.Willenborg uit Bloemendaal. Daar leidde hij al het ziekenapostolaat en de pastoor verzorgde ook in die tijd de ziekenuurtjes voor de radio. Een doorbraak in de geestelijke ziekenverzorging. Aan het eerste Leidse tri duum namen 175 zieken deel. De laatste jaren zijn het er steeds meer dan 200. Ook in Haarlem is een ziekentri duum, en iemand zei tegen de Leidse voorzitter, Martien B. van der Klugt: „Wij hebben veel deelnemers; minstens 75". Nou, toen moest Martien, de zakenman hij is niet voor niets voorzitter wel even glimlachen: „Wij hebben er nog steeds meer dan 200!" Zand erover; ziekentriduums zijn niet op records gebouwd. Na het eerste schitterend ver lopen triduum van '28 werd besloten ermee door te gaan. Met tussendoor een handicap: „Omdat in '40 de oorlog uit brak en ons beddegoed in die meidagen naar het belaagde Valkenburg ging, waar veel bewoners door het oorlogsge weld waren getroffen, was het niet meer mogelijk in die tijd een triduum te organise ren. Pas in '50 kon het tri duum weer gehouden worden", zo leer ik uit de ver slagen. In '71 moest afscheid worden genomen van de Herensingel- kerk, het kloeke hoofdkwar tier van zoveel goeds. Leest u maar mee in de notulen: „Het uithalen en weer plaatsen van de kerkbanken ging tot moei lijkheden leiden. Ook de slechte bereikbaarheid van de Herensingel en het toene mend gebrek aan parkeer ruimte gingen ons steeds meer parten spelen". Het tri duum was aan verhuizen toe. In Zoeterwoude werd de or ganisatie geestdriftig verwel komd door deken Albert La- mot, Kruisheer en herder van de parochie St. Jans Onthoof ding, waarvan de CD-kerk deel uitmaakt. Zo is het in Zoeterwoude doorgegaan. Martien van der Klugt heeft daar wel weet van als voorzitter. „Ik dacht een moment, dat ik 8 jaar voorzitter was, maar men be wees, dat het alweer 't 15e tri duum is dat ik in die functie meemaak. We worden oud, m'n Roosje (of welke naam hij ook noemde; ik ken z'n rela ties niet). Het is niet voor te stellen. Maar het is een erg fijne functie, moet ik zeggen, naast al die andere bestuurs functies die m'n huiselijk le ven bedreigen En er zit een enorm goed team achter. Ie der kent zijn of haar taken, het is prima getimed. Nu weer 210 aanmeldingen. Daar moet je mee doorgaan'. Het is misschien iets te ver gevoerd om aan de aanbeve ling van onze Goddelijke Za ligmaker vast te houden: „Als twee uwer in mijn naam aan wezig zijn, ben ik in hun mid den". Ik denk, dat een tri duum voor drie deelnemers zeker financieel geen haalba re kaart is, maar zolang er nog een paar honderd feest gangers zich aanmelden, gaat dit triduum door". Van der Klugt noemde me een paar poten waarop het ziekentriduum stoelt: „de fi nanciën blijven de basis, met 12.000 gulden per jaar op de begroting. Dat is een flinke hap. Pas 4 jaar geleden heb ben we de deelnemers ge vraagd om geheel vrijwillig iets in de kosten bij te dragen. Dat doet men graag, al is het nog zo weinig. Dan hebben we die autobezitters uit de hele streek: dat is ook zo'n ge weldige peiler waar het tri duum op draait; die zijn we erg veel dank verschuldigd". Broodjes Ach, en dan de dames van de broodjes, van de koffie en de soep, de vrouwen (het blijven dames, uiteraard) die bedden opmaken, de kerk versieren. Als iemand uitvalt, staat een opvolgster meteen weer klaar. Wat dat betreft hebben we een wachtlijst. Ik, als voorzit ter, hou slechts de grote lijnen vast. Voor de rest doe ik niets; iedereen weet waar hij of zij aan toe is. We hebben tussen de 40 en 50 medewerkenden, vrijwilligers die alles voor die triduumgangers over hebben, de autobezitters nog niet eens meegeteld. En dan de mid denstanders die om niet of te gen een geringe vergoeding voor de ravitaillering zorgen. De bedden zijn ons eigendom. Die liggen opgeslagen in een boerderij in Zoeterwoude. Ik zeul maar door, maar we heb ben ook veel te danken aan die vele priesters uit de om trek die altijd weer klaar staan voor de ziekenzegening op de laatste dag, van het tri duum. Het is een feest waar men steeds weer op afkomt, met blijde gezichten, dapper en vol hoop, ook al heb je na tuurlijk ook wel knorrepotten die het beter hadden ge wenst". De Eucharistie blijft het kern punt waar alles om draait, al is de rest ook nog zo gezellig. Martien van der Klugt, comi té-voorzitter: „Dat is het gees telijk voedsel, maar ook een paar dagen er even uit is erg belangrijk. Elk jaar een blij feest, voor deelnemers en me dewerkers eromheen. Een reünie zo onderhand; wie er was komt ieder jaar terug; tenzij men „uitvalt". Maar dan misschien in de hemel kan men vertellen hoe opbeu rend het Leidse triduum was". Dat is dan het getuige nis van een betekenisvol deel van de strijdende kerk. „Er is nog steeds geen terug gang in de deelname. Het tri duum blijft een jaarlijks hoog standje. Ook voor onze secre taresse, de doktersvrouw Truus Bos-Zandvliet, die op dit gebiéd al 31 jaar lang in touw is: twee maanden volop in de weer voor dat triduum. Het witte schorten- koor Truus dus; iedere patiënt gaat nagenoeg door haar handen heen. Al zal ze het niet plezie rig vinden als je haar expliciet in je stukje naar voren brengt", vreest Van der Klugt, voorzitter. Maakt niets uit: Truus Bos, hoe gereser veerd van instelling ook, deelt volop in de faam die het zie kentriduum in deze contreien heeft opgebouwd. Het ziekentriduum staat ei genlijk voor niets. Het is eens gebeurd, dat een gecontrac teerd dameskoor niet kwam. opdagen bij een viering. Voor zover Martien van der Klugt (ooit voor het CDA lid van de Leidse gemeenteraad) zich nog kon herinneren: „Maar daar was een oplossing ad hoe. De dames van de keuken kwamen eensgezind naar het priesterkoor en zongen een mis. Sindsdien staat deze uit voering bekend als „het witte schortenkoor". Wat men al niet improviserend vermag. Komende dinsdag is het weer raak. Dan spreekt de voorzit ter een doorvoeld woord van welkom en vervolgens barst de viering los op het thema „Wij gaan op weg met el kaar". Daar hebben dan nog heel wat zieken niet eerder van gehoord, laat staan dat ze er kaas van hebben gegeten. Vervolgens zien de triduum gangers Abraham, die door God geroepen wordt om zijn land te verlaten en op weg te gaan, en even later, in een le zing, gaan de eerste discipelen met Je.zus op weg. En dan be gint men al, zo leert de erva ring, naar koffie te verlangen. Om 12 uur is daar Pan e Vino, brood en wijn, opgevoerd door de onvermoeibare pater Raymund van Sasse van Ys- selt met z'n combo uit het veen gewonnen. Het is alle maal blij, maar je mag met de deun geen loopje nemen. Er komen in het vervolg van de driedaagse nog meer koren en muziek, en op de laatste och tend, donderdag 28 april, is daar Rotterdams bisschop Ph.Bar om de gasten te be moedigen. Het Intercity koor zingt daarbij „de Mis van Bruckner", gevolgd door „leu ke liedjes en sketchjes". Als na de middagviering „Laat ons op blijde wijze" door het Intercity koor vertolkt is, is het ziekentriduum '88 weer ten einde. Dan kunnen de 'thuisreizende zieken weer toe met „een stuk brood voor een nieuwe start, een ster, die uit de hemel valt". Het is maar een gedachte die moed kan geven. Maar het is 60 jaar Ziekentri duum. Dat betekent ook groot feest op zondag 1 mei, met een solemnele hoogmis in de Herensingelkerk, de baker mat van zoveel schoons, om half elf. Een „Mis met drie heren", waarbij deken J.Schlatmann, pater Piet C. de Ridder en oud-kapelaan Schrama (tevens oud-pastoor van Oud Ade) concelebreren. Het versterkt dames- en he renkoor voert dan uit „de Mis van Bruckner"; die zit er dan inmiddels geheid in. Uitgeno digd zijn alle medewerkers en oud-medewerkers, de auto bezitters, en ook de patiënten die op de een of andere wijze aanwezig kunnen zijn die dag. Na afloop wordt in de kerk koffie geschonken. Daar leeft iedereen op; ook een Leids Triduum. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een vyormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gulden (inclusief dieren- paspoort) en 35 gulden voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12, 14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. Kees heeft al veel meegemaakt en zoekt nu een goede, begrij pende baas. „Met kees is gesold", vertelt asielhouder Gottschal over de hond die deze week in aan merking komt om in de krant genoemd te worden. „Hij moet hier zo snel mogelijk weg. Hij heeft een vaste stek nodig. En Kees heeft dat mis schien nog wel meer nodig dan iedere andere hond die op het ogenblik in het asiel verblijft", aldus de asielhou der. Kees werd 14 april het asiel binnen gebracht en was flink in de war. De reden daarvoor is het voortdurend moeten verhuizen en het wennen aan nieuwe bazen. Eigenlijk L het niet Kees zijn schuld. Deze bruin/zwart/wit- gekleurde hond van vier jaar oud is om onbekende reden naar het dierenasiel Posthof in Oegst- geest gebracht. Daar werd hij later opgehaald door een vriendelijke man die graag voor Kees wilde zorgen. He laas lukte dat niet helemaal. De man had zelf problemen met het gevolg dat Kees werd verwaarloosd. Dat heeft de hond geen goed gedaan. Kees werd vervolgens naar het Leids dierenasiel ge bracht, waar hij nu herstelt van de nare tijd die hij achter de rug heeft. „Ook honden zijn zeer gevoelig voor dit soort zaken. Daar wordt veel te vaak lichtzinnig over ge dacht. We zoeken nu zo snel mogelijk een goed thuis voor Kees", aldus Gottschal. Kees is een lieve hond die veel aandacht nodig heeft. Hij kan niet zo goed tegen kinde ren maar is voor volwassenen allervriendelijkst. „Het is een parmantig baasje. Hij heeft absoluut geen complexen overgehouden aan zijn verle den. Hij is alleen, wat in de war, maar dat gaat over. Hij heeft nu eenmaal veel meege maakt en daar moet zijn nieu we baas een beetje begrip voor tonen", aldus de asiel- houder. Donar Zwemkampioen Donar die vorige week in de krant stond, heeft een nieuwe baas gevonden. „Er zijn heel veel mensen voor Donar geweest. Ik hoop dat hij de beste baas heeft gekregen. Maar ik zoek nog een nieuwe baas voor de twee witte ratten die het asiel sinds vorige week rijk is. Ze zijn ontzettend lief en heel tam. Dat is weer eens wat an ders dan een hond, poes of kat", aldus de asielhouder. jwaa itils dat Tomatensoep - varkensfricandeau met boontjes in saus, komkommer en rijst - Ija/ met aardbeientaartje Nodig voor twee personen: Srhmei irnrtf cmaiir °P stukje ui en prei, 5 g boter, 0,5 liter water, bouillonta blet, tomatenpuree, djahé, ketoembar, 10 g mie, zout, peper, selderij; 200 g varkensfricandeau, 1 lepel olie, ui, knoflook, zout, sambal, boemboe saté, kwart paprika; 2,5 dl bouillon (blokje), 1 lepel tomatenpuree, gema len kokos of santen en pindakaas, sambal, laos, 1 theelepel bruine basterd- puree, kokos of sani suiker, 350 gare sperziebo- L~- - nen (diepvries of blik); komkommer, zout, bal, azijn, bieslook; 250 g droogkokende rijst; 2 kopjes koffie, half doos je aardbeien, basterdsui ker naar smaak, 2 plakken cake, 0,5 dl slagroom, 10 g basterdsuiker. Schroei korte, small varkensfricandea u hete olie. Voeg kle den ui en knofloo sambal, boemboe gat stukjes paprika toe de massa steeds o pende tot het vlees de groenten beetgi (acht a tien minutei nde het gerecht warm He open schaal. jeefl Schenk de bouilloiin c vleespan". Voeg tg Vc dakaas, sambal, basterdsuiker en de "1 sam- bonen toe en laat het j vijf minuten suddert Maak de geschilde blokjes gesneden h mer aan met zout azijn en fijngeknip look. Zet gehalveerde of id gesneden aardbeien Al Fruit kleingesneden ui en tie weg met basten/ prei glazig in de boter en leg ze op de cake en F voeg water, bouillontablet, de taartjes met de iim tomatenpuree, djahé en ke- terdsuiker stijfi toembar toe. Breng de massa room. aan de kook, strooi er stuk- Menutip voor maandi jes mie in en laat haar vijf se worst, zuurkool ij minuten koken. Maak de naan en aardappeleri soep af met zout, peper en terkoekjesvla. selderij. ji ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan. Janssen. Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen, Verhage, Groene- veld en De Ruiter: za. dr. Groene- veld, tel. 218661 en zo. dr. Van Leeuwen, tel. 218661. Groep 2: Bergmeyer, Pieterse, Van Gent. Taylelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. Taytelbaum, tel. 120266 en zo. dr. Klaassen. tel. 213546. Groep 3: Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jürgens, Fogelberg en Muysen- bergh: za. dr. Stolk, tel. 125820 en zo. dr. Van der Muysenbergh, tel. 132877. Groep 4: Van Winger den, Lahr, Van Rijn. Bénit, Nieu- wenhuis. Roos, Boer, Van de Waardt, Arnou, J. Zaaijer en R. Zaaijer: za. dr Lodder, tel. 311414 en zo. dr. Bénit. tel. 720404. Groep 5: Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Rein- ders, D. Hammerstein en A. Ham- merstein: za. dr. Crul, tel. 142888 en zo. dr. Keyer, tel. 140124. Oegatgeest: vanaf za. 8.00 uur: dr. De Haan. tel. 170605, Spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. Kaag Abbenes -Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. dr. Du Ry van Beest Holle, tel. 891100 en zo. dr. Van Velzen, tel. 891100. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Baars. tel. 2520 en zo. dr. Tromp, tel. 071- 762159. Warmond - Voorhout: za. en zo. Hulsartsenpraktijk Oost hout. 02522-30697. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Kat wijk aan Zee: dr. Schonenberg, tel. 12336. Katwijk - Rijnsburg - Val kenburg: dr. Huetlng. tel. 12102. Sassenheim: dr. Van Riet. tel. 11777. Alkemade - Rijnsater- woude: dr. Glansbeek, tel. 01713- 2511. Roelofarendsveen Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen/Brock: dr. Saeys, tel. 01713-2217. Al phen: groep 1, za. dr. Herzberger, tel. 73264 en zo. dr. Wijnmaalen, tel. 72079. Groep 2, za. dr. Rakers, tel. 45610 en zo. dr. Van Gemeren, tel. 20157. groep 3, za. dr. Plag, tel. 43896 en zo. dr. Eysink Smeets, tel. 32059. Hazerawou- de-Koudekerk: dr. Uhlenbeck, tel. 01728-9281. Benthuizen - Bos koop: dr. Van Wiechen, tel. 01727- 4450. Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Goris- sen, tel. 01722-2139. Nieuwkoop -. Noorden: dr. Waelen, tel. 01723- 9532. op za. en zo. voor dringende zaken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur. Hillegom: za. en zo. dr. Zim merman Kelderman," tel. 15121. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: dr. Mokveld, tel. 071-146540. za en zo spreekuur om 13.00 uur. Zoeter woude: dr. Freeke, tel. 071- 414547/410950. Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bol lenstreek: dr. Louwe, tel. 02522- 10457. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest Voorschoten: Apotheek Aloe, Levendaal 161, Leiden, tel. 120502 en apotheek Beker, Lijtweg 4. Oegstgeest, tel. 155482. Alkemade: Apotheek Al kemade. open: zat-12-13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Katwijk - Rijnsburg: Katwijkse apotheek, Princestraat 3, Katwijk, tel. 01718- 12755. Leidschendam: Heuvel apotheek. Burg. Keijzerlaan 2, Leidschendam, tel. 274121. Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecep- ten tel. 3511 of dienstbel. Sas senheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel. 071-122222 Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum. tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het antwoor dapparaat. tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Van der Wouw, tel. 764058 en dr. Helder, tel 071-220513. Voor schoten - Leidschendam: dr. Westgeest. tel. 071-768616. Bol lenstreek: dr. Verschueren, tel. 01719-15305. Katwijk: Opgave via het antwoordapparaat, op za terdag tussen 11.00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. Sassen heim: dr. Verschueren, tel. 01719- 15305. Leiderdorp: Dr. Helder, tel. 071-220513. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 29 april waargenomen door apo theek Aloë in Leiden en apotheek Beker in Oegstgeest. KLACHTENMELDPUNT Ambulan te Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaco- nessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburger- jle :Rr luAUl! bejdai SA Lfc straat in Leiden naar dflt, 1 teinkade 18a in Leiden. .1 VERENIGING BESCHERf GEBOREN KIND - bij ongewenste zwangerst^g moeder en kind. Bel I 897762, 071-142201 pt 620244. Het laatste numritoe en nacht bereikbaar. tn BEZOEKUREN ZIEKENHj LU' Diaconessenhuis: Bezoe gelijks van 16.00 tot 17.utee van 18.30 tot 19.30 uur.ke z deling dagelijks van j: 20.00. Niet meer dan twf kers per patiënt. Sint ziekenhuis: VolwassenenXl P van 14.00-14.45 u. en vjtor: 19.30 u.; klasse-afdelirtorif] 11.15-12.00 u. Kraamafd^ van 15.00-16.00 u. en vt Vj 19.30 u. en van 19.30-2f"" leen voor vaders. Kindpela dag. 15.00-18.30 u. CClgrav waking) dag. van 14.00- 1trm van 19 00-19.30 u. IntenF" pleging: dag. van 14.00-Ir" van 18.30-19.00 u. SporPgs Adviescentrum: SpreeHellë 19.30-20.30 u. in het St. ks v en 14.00-15.00 u.; eerste e aa gehele dag. Jelgerai de Jongerenteam: za. en statf 17.00 u. Opname: v^at 16.45-17.45 u.; za. zo enrh 10.00-11.30 en 14.00-f-" Team A, C en D: dag. toPP3 met uitzondering van be|J~" den en etenstijden. Acj Ziekenhuis: Voor alle I (behalve kinderen) zijn dJ ren als volgt: Dagelijks 1C u. en 18.30-19.30 u. Av| kuur afdeling verloskunde 19.00 u. De Praematur» dii voor ouders en familie isL leg met patiënten doorloj, zoek mogelijk. Bezoek aaif patiënten: wanneer aanFn patiënten doorlopend U wordt toegestaan kan de l pleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kin» zalen voor peuters, kla grote kinderen 15.15-17.1 zaal en boxenafdeling: v<fl spraak met het verplaorg hoofd. Bezoektijden kind]."* gen: voor ouders van opL kinderen na overleg met f kundig hoofd. Voor andef kers van kinderen: Keel-.P oorheelkunde en neurologfen i 15.00 en 18.30-19.30 Ooj de en heelkunde: 14.15j"T 18.30-19.00. Rijnoordzit™ Dagelijks 14.30-15.15 u. f 19.30 u. Extra bezoek I] king: 11.00-11.30 u. Extrl vaders kraamafdeling: 19, u. Kinderafdeling 15.00-15 leen voor ouders 18.00-11 CENTRALE REGISTRAR DEROPVANG (Koornbrud 2311 EK Leiden, tel 2548 matie over en aanmelden deropvang in Leiden. Geol t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE C8 MELDPUNT LEIDEN. Kef steeg 10. Ma. t/m vr. N bereikbaar van 10.00 tot] 071-120903. Spreekuur nj 15.00 en do. 18.80-20.30J LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Keta steeg 10. tel. 130775; afd] laslingen: alleen op klachtenbureau: di. en i 20.30, afdeling vreemi) recht: ma. 13-15 en dd 20.30, afdeling vrouw: vrj SOS Telefonische Hulpdil den e.o. Voor een gesihet mens tot mens. Vertrouw4jjja en nacht bereikbaar. Telelj] mer achterop de telefoons* 125202). 'der F P ne MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een i; worden ingevuld, waardi horizontaal als verticaal van navolgende betekei gen kunnen worden: 1. Nederlandse provincieilg 2. deskundig onderzoek; 3. militaire rang; 4. opspoorder van mlsda OPLOSSING

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14