,Goud van Oud puziek uit de •jaren '60 en '70 Üna!ADIO/TELEVISIE- CcidócQotncwt vrijdag 22 april 1988 pagina 21 3nele mmeifi :htje r de naar )ien nschl! [LVERSUM - Alle Voorzitters p de NOS krijgen hun eigen ijjpen in brons ter plaatsing in hal van het omroepgebouw. ize koppen worden vervaar- fd door de beeldhouwer Sam- die volgens de opdrachtge- het dagelijks bestuur, pias- en artistiek aansluit bij de en die daaraan worden ge- i ld. Lancelot Samson, geboren 1 Voorburg, momenteel woon- htig te Borculo en leerling n Termote, is intussen aan de dracht begonnen. Voorlopig ft het om de koppen van iüttenhelm, Jurgens en van ke. In diverse musea staat !rk van Samson. schik lie NOS-voorzitters 'ijgen eigen koppen NOS-Jazz open voor aspiranten HILVERSUM Het Internationaal NOS Jazzfestival heeft dit jaar plaats van donderdag 11 tot en met zon dag 14 augustus 1988 in De Meervaart te Amsterdam.' Het ligt in de bedoeling opnieuw enkele compositie- opdrachten te verstrekken aan Nederlandse musici en zo mogelijk cartes blanches aan binnen- en/of bui tenlandse artiesten. Voorts zal een aantal toonaange vende Amerikaanse musici in De Meervaart acte de présence geven. Vast onderdeel van het festival is het Meervaart Jazz Podium, het concours voor niet-pro- fessionele jazzmusici (zonder indeling of uitsluiting van categorieën). Dit concours bestaat in 1988 dertig jaar. Aspirant-deelnemers aan het komende concours kunnen tot 17 juni een reglement en een inschrijffor mulier aanvragen, dat voor 1 juli met een cassette band moet "worden geretourneerd. Het Meervaart Jazz Podium staat open voor solisten en ensembles. Het adres voor aanvragen en inschrijvingen luidt: NOS Muziekafdeling Radio, Meervaart Jazz Podium 1988, Postbus 1010, 1200 BA Hilversum. C. Boerma voorgedragen als hoofd NCRV-radio HILVERSUM - Bij de NCRV valt de benoeming te verwachten van drs. C.M. Boerma (56) als hoofd van de radiodienst. Het dagelijks bestuur van de NCRV heeft Boerma voor deze functie voorge dragen bij het algemeen bestuur. Boerma, nu nog staffunctionaris bij de we reldraad van kerken in Genève, wordt dan de op volger van P. Hollaar, die enige tijd geleden is be noemd tot hoofdredacteur- /directeur bij de Gemeen schappelijke Persdienst. Italiaanse televisie valt uit Europese boot ROME De Italiaanse staats-tv RAI heeft een contract afgesloten met de Japanse maatschappij Sony voor de ontwikkeling van een „High-Definition"-tv-systeem. Daarmee distantieert de RAI zich van de Europese pogingen om de eigen industrie voorrang te geven bij de ontwikkeling van deze nieuwe televisiestandaard. Achtergrond van deze stap is volgens een woordvoerder van de RAI de hechte sa menwerking tussen Frankrijk en de Bondsrepubliek op dit gebied, waarbij Ita lië buitenspel is gezet. Vorig jaar besloten de Europese PTT's te streven naar een Eu ropese vorm van High-Definition-tv als te genhanger van het Japans-Amerikaanse systeem dat voor ontvangst omzetting no dig heeft. 3 "l" 'ELDOORN - Vorige week belden in de Apeldoornse Eri- ïal elf topgroepen uit de zes- er en zeventiger jaren. Po- ir flower, punk, het nieuwe 'ensgevoel van die dagen. In afgeladen Ericahal waren na 7000 enthousiaste fans van 'nostalgische' popmuziek ^ëe,rzameld. Op het podium inden groepen als Mud, Step- nwolf, Brainbox, Earth and e, de Troggs, de Tremeloes de Swinging Blue Jeans. Als jp op de vuurpijl trad de ko- hg van de twist, Chubby n daiècker, een uur lang op. De geve )0 maakte Opnamen. Die en ilirden morgenavond uitgezon- onder de titel „Goud van ld" op Ned. 2 om 21.22 uur. Vroegere koning van de ist Chubby Checker is wat sig geworden. „Ja, inder- ik ben te vet. Ik ben niet lijk noet lieze 5t po i.a. 3 slling rslaafd aan drugs, niet aan Now ohol, maar voor een plak eigene ga ik door de knieën". ^Now -er knieën gesproken. Toen bij di tubby in 1960 of daaromtrent "aat, twist introduceerde als een etcireldwijd dansfenomeen, lie- de artsen via de kranten voor de kniegewrichten i. Op onze vraag of Chubby heel heeft weten te houden danks dat de twist voor hem die jarenlang noodzakelijker- js dagelijkse kost bleef, showt j even de nog altijd soepele staciaaibewegingen waartoe zijn nj 2 derstel in staat is. Hij werd n^uwens de klapper van het lid-festival. Ook zijn opwachting op dit fes tival maakt Jan Akkerman, een groot gitarist, maar door zijn af werende houding altijd een las tige eend in de bijt gebleven. „Ik hou nog steeds niet van die grote massa's. Ik voel me dan net een vakbondsleider". Jan Akkerman is nooit een gemak kelijk mens geweest. Niet voor interviewers, niet voor zijn mede-muzikanten en misschien ook niet voor zichzelf. De meestergitarist, die via The Hunters, Brainbox en Focus zich onsterfelijke roem wist te vergaren, was op het festival de beminnelijkheid zelve. Over het Goud van Oud-festival is hij kort en kernachtig: „Ik hou niet krampachtig vast aan het verleden. Ik leef in 1988 en ga als een beest te keer. Vorige week nog hebben we in Mün-' chen vijf toegiften moeten ge ven. Moet je nagaan, de muziek van de discjockey stond al aan en toch moesten we terugko men". Met zijn Hardware Band heeft Akkerman met name in het buitenland succes. „In Ne-t derland is er niet zo'n behoefte aan mijn persoontje. Daarom ga ik vaak naar het buitenland. Binnenkort zijn de Verenigde Staten en Japan aan de beurt". Het waren de Nederlandse' bands die werkelijk lieten ho ren wat ze konden: de Outsi ders met Wally Tax, het senti mentele geluid van de Haagse Sandy Coast met de gebroeders Vermeulen (Subjects of my thoughts, I see your face again) en natuurlijk Brainbox, destijds Neerlands 'superformatie' met Chubby Checker de onbetwistbare koning van de twist. het duo Jan Akkerman (gitaar) en Kaz Lux (zang). Echte rock tegenover de geheide meezin-' gers van de Tremeloes (£ilence is golden) en de Troggs (Wild thing). Earth and Fire leek meer op een combinatie met Kayak en Focus. Van de oude setting stond alleen Jernej Kaagman nog op het podium. Wild thing Als er sprake is van een „Wild thing", dan die van Jimi Hen- drix wel. De andere versies zijn een stuk minder. Toch moet Reg Presley, voorman en zan-. ger van „The Troggs, per optre den dit nummer wel twee keer zingen. De eertijds sexy ogende Presley is een corpulent mannetje ge worden, dat echter niets van zijn felheid heeft verloren. „De tachtiger jaren zullen, muzikaal gezien, niet in de herinnering van de mensen voortleven. Ik floot laatst een liedje, dat na tuurlijk uit de zestiger jaren was, en toen viel me op, dat niemand in mijn omgeving meer een vrolijk deuntje fluit. Het zegt genoeg over de armoe de in de popmuziek. De arties ten die je nu op het scherm ziet, hebben geen gezicht. Ze zien er allemaal hetzelfde uit. Dat er momenteel zoveel covers van FOTO: SP lijk is dat shit, er zou een nieuw soort tachtiger jaren-muziek moeten komen. Daar wacht ik al jaren op", aldus Presley. The Troggs, die behalve 'Wild thing' gigantische hits hadden met 'With a girl like you' en 'I can't controll myself werden een tijd lang geassociëerd met de Flower Power-beweging. Presley: „Dat kwam met name door het nummer 'Love is all around'. Zelf zijn we nooit zo kapot geweest van die scene. Drugs hebben wij bijvoorbeeld nooit gebruikf't Over The Sex Pistols en de hele punkbeweging laat Presley zich positief uit, al heeft hij beden-' kingen tegen het muzikale ge halte. „Punk was vooral veel energie en weinig melodie. Dat laatste kwam er pas bij toen de new wave de punk van het eer ste plan verdrong". HENK WANINGE NEDERLAND 1 KRO 15.30 Amazone, zesdelige na tuurfilmserie. Afl. 3: De in dianen 16.20 Applaus, serviceprogram ma over kunsten en evene menten. Presentatie: Tine ke de Groot, Alida Neslo en Erik van der Hoff NOS 17.30 Journaal KRO 17.46 KRO kinderkookcafé, jeugdmagazine. Presenta tie: Petra Schimmel 18.00 Hitkwis, spelprogramma waarbij de kandidaten zelf een muziekinstrument be spelen. Presentatie: Henk Westbroek. Speciale gast: René Schumann NOS 19.00 Journaal KRO 19.18 Gerard Joling internatio naal, impressie van het verblijf van Gerard Joling in Ierland, waar hij over acht dagen voor Neder land aan het Eurovisie Songfestival zal deelne men 20.10 Terugkeer naar Brideshe- ad, zesdelige Engelse tv- serie naar het boek 'Bri- deshead revisited' van Evelyn Waugh. Afl. 1: Ook ik leefde eens in Arcadië (herh.) 21.50 Brandpunt, actualiteiten rubriek met een eigen re portage over het Filippijn se eiland Samar, waar de beloofde hervormingen na de komst van de nieuwe president Aquino nog steeds zijn uitgebleven. Bovendien hebben natuur rampen het afgelopen jaar tot een regelrecht ramp jaar voor de bevolking ge maakt NOS 22.30 Journaal KRO 22.40 Brandpunt weekendedi tie, actualiteitenmagazine met aandacht voor sport, kunst en cultuur EO 23.30-01.25 Morgen zie ik de weer (A man called Peter), Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Henry Koster. Met Richard Todd, Jean Peters, Marjorie Rambeau e.a. De Schotse predikant Peter Marshall besluit hij in 1918 naar de Verenigde Staten te emigreren. Uit eindelijk wordt hij lid van de Amerikaanse Senaat NEDERLAND2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie 15.50 Tita tovenaar, kinderserie met o.a. Ton Lensink en Maroesja Lancunes. Afl. 3: De echo (herh.) 16.15 Heatcliff Co, tekenfilm serie met de katten Heat cliff en Riff Raff 16.40 Mask, tekenfilmserie. Afl.: Een dubbeltje op z'n kant (herh.) 17.00 Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert en Fritz Wepper in de hoofdrollen. Afl.: De man uit Kiel. Karl Waginger verhuist van Kiel naar München en krijgt een baan als tuinman en chauffeur. Diezelfde avond wordt echter de heer des huizes doodgestoken (herh.) 18.00 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.25 De dieren van Afrika, na tuurfilmserie. Afl. 3: Gehei men van de woestijn 18.50 Jan, Jans en de kinderen, tekenfilmserie naar de strip van Jan Kruis (herh.) 18.55 De Fabeltjeskrant. Aft.: Niet branden aan de ka chel 19.00 Dierenmanieren, dieren- •magazine gepresenteerd door Martin Gaus en Leo- nieSazias 19.25 De familie Oudenrijn, Ne derlandse comedyserie over verkeersveiligheid. Afl.: Heen en weer NOS 20.00 SIJournaalenweer TROS 20.29 E] De eerste de beste, vanuit het Guinnes Book of Records Museunj te Lon den presenterert Walter Tiemessen en Tom Blom spectaculaire records en prestaties 21.30 Koester mijn droom (Hold the dream, 3), vierdelige miniserie naar de gelijkna mige roman van Barbara Taylor Bradford. Met De borah Kerr, Jenny Seagro- ve, Stephen Collins e.a. In de VS beleeft Paula een hartstochtelijke romance met Shane. Terug in Enge land gooit een auto-onge luk roet in het eten. De va der van Sebastian Cross waarschuwt Paula onder tussen voor de duistere praktijken van zijn zoon 22.20 jongbloed Joosten, rechtstreeks programma met hoogtepunten uit het nieuws. Presentatie: Astrid Joosten en Jaap Jong bloed 22.50 TV-Vitrine, veertiendaag se cultureel magazine. Afl.: Goeie Mie 23.00 Onze OuWe, Duitse politie serie. Afl.: Alibi: Mozart. Een succesvolle pianist wordt naast zijn concert vleugel neergeschoten. Wanneer de politie een on derzoek instelt, blijkt hij een gehaat mens te zijn geweest NOS 00.05 Journaal NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws In teletekst 17.20 Programma-overzicht 17.30 Journaal 17.46 Sesamstraat 18.00 Paspoort voor Turken TELEAC 18.30 IllSteden en hun verle den. Les 3: Steden en hun bestuur NOS 19.00 GD Jeugdjournaal 19.10 CD Het Klokhuis, informa tief kinderprogramma. Met Aart Staartjes, Joost Prin sen en Wieteke van Dort 19.25 TV 3, gevarieerd magazi ne. Thema: Op stap 20.00 CD Journaal en weer 20.29 E Avondvoorstelling: Na- bucco (1), opera in vier be drijven van Giuseppe Ver di, op een libretto van Te- mistocle Solera. Uitge voerd door het koor en or kest van de Scala di Mila- no o.l.v. Riccardo Muti. M.m.v. Renato Bruson, Ghena Dimitrova, Paata Burchuladzee.a. 22.30 Journaal 22.40 Interview met de minis ter-president 22.50 Nabucco (slot), vervolg van deze opera van Verdi 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden Renato Bruson als Nabucco in de gelijknamige opera van Verdi Ned. 3 om 20.30 uur. F0T0. ANp RT 1 00 Tik Tak, animatieserie (herh.) 05 De Smurfen, tekenfilmserie naar de verhalen van de Belgi sche striptekenaar Peyo 30 Bingol Hitparadeprogramma met o.a. de clip van de kijker, overzicht van de BRT-top 30 en een studiogast. Presentatie: Bart Peters en een gastpresen- 15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Nationalisti sche Omroepstichting 40 Programma-overzicht .45 Nieuws i 10 Weerbericht .20 Extra-time, sportmagazine .50 De tijd der vergelding, acht- delige documentaireserie over de aanslagen en represaille acties tijdens De Tweede We reldoorlog. Afl. 3: Om nooit te vergeten. Deze uitzending is volledig gewijd aan de pijnlijke belevenissen van de wegge voerde Leuvenaars in de Duit se concentratiekampen. Pre sentatie: Maurice de Wilde .25 Nieuws .35 Leuven musiceert, eerste deel van een programma waarin een muzikaal portret wordt ge schetst van de stad Leuven .55-00.00 Coda: Die Reinheit des Herzens, van Dirk van Baste- RT 2 .45 Babel, migrantenmagazine voor Marokkanen I.OO Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- !5 Oshin, Japanse tv-serie 10 Programma-overzicht :45 Nieuws 10 Weerbericht 20 Kwidam, videospelletje .25 Première, filmnieuws met Jo Röpcke .55 De exorcist (The exorcist I). Amerikaanse speelfilm uit 1973 van William Friedkln. Met Lin da Blair. Ellen Burstyn, Max von Sydow, Lee J. Cobb e.a. Bij opgravingen In Irak vindt de Jezuïetenpater Merrin een dul- velsbeeld. Op hetzelfde ogen blik wordt Chris McNeil, een actrice die op locatie filmt in een Jezuïetencollege opge schrikt door vreemde geluiden in het huls. Vanaf dit moment gaat haar dochtertje Regan zich vreemd gedragen i.55-23.20 Filmspot, achtergrond informatie bij de fimactualiteit 1TBF 1 8 00 Nouba-nouba, tekenfilms 6.30 Carrefours, gevarieerd pro gramma 9,00 Journaal 9 03 Ce soir, regionaal magazine ".26 Quick et Flupke, tekenfilm .30 Journaal O.OO Minute papillon, consumentenadviezen met Alain Daniel .05 Grand écran - Cinq inedits d'Hitchcock: L'homme qui en eavait trop (The man who knew too much). Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Alfred Hitchcock. Met James Stewart, Doris Day, Daniel Gelln e.a. 12.00 Cocktail maison, gevarieerd programma 45-23.15 Laatste nieuws DUITSLAND 1 15.30 Wie es mit dem Wassermann eigentlich war, tekenfilm 15.40 EWalt Disney: Paka, die Po- larbarin, Amerikaanse speel film uit 1970 van Gunther von Fritsch. Met Steve Kaleak, Rossman Peetook, Laura Itta 17.15 Tagesschau 17.25 Hart aber herzlich (Hart to hart), Amerikaanse misdaadse rie. Afl.: Der kleine Jonathan 18.26 Tagesschau 16.30 Hier und Heute, regionaal 18.52 El WWF-Club - live, recht streeks amusementsprogram ma gepresenteerd door Marij ke Amado 19.58 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Seitensprung auf italienisch (Adulterio all 'italiana), Italiaan se speelfilm uit 1966 van Pas- quale Festa Campanile. Met Nino Manfredi, Cathèrine Spaak. Gino Pernlce e.a. De jonge Marina heeft haar man, Franco, betrapt op overspel met haar vriendin. Zij kondigt aan hem met gelijke munt te rug te betalen. Franco heeft vanaf dan geen moment rust 21.45 Plusminus, economisch maga zine 22.30 Tagssthemsn, met Bericht aus Bonn 23.00 Sportschau, met o.a. voetbal uit de Bundesllga 23.30 Mein wunderbarer Waschsa- Ion (My beautiful laundrette), Engelse speelfilm uit 1985 van Stephen Frears. Met Daniel Day Lewis. Gordon Warnecke. Roshan Seth e.a. Omar, een Pakistaanse jongeman, krijgt van zijn rijke oom de kans een wassalon te openen. Samen met een werkloze Engelse vriend maakt hij van zijn zaak een goudmijn. Daarmee roept hij echter ook vijandige gevoe lens op 01.05 Tagesschau 01.10 Nachtgedankan, beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Timm Thaler (6), Jeugdserie naar de roman van James Krüss. Met Thomas Ohrner, Horst Frank, Richard Lauffen 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann. Vandaag: 1. Bergwandelen in Zuid-Tirol. 2. Bloemkassen in minl-for- maat. 3. Tips voor groene da ken. Presentatie: Sibylle Nico- lal 16.55 Heute 17.10 E] Tele-lllustrlerte, sport, nieuws en actualiteiten 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie met Michael Landon, Victor French, John Pleshette e.a. Afl.: Der Vater aus der Fernsheserie 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Horst Kalbus 20.15 Derrick, misdaadserie met Horst Tappert, Fritz Wepper. Will Danin e.a. Afl.: Auf Motlv- 21.15 Tele-Zoo, dlerenprogramma gepresenteerd door Alfred öchmltt. Vandaag: 1. De vogel Daniel Day Lewis en Gordon Warnecke in 'My beautiful laundrette'. Duitsland 1 om 23.30 UUr. FOTO: VPRO van het jaar: De specht. 2. Schildpadden en toeristen 21.45 Heute-journal 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.55 Die Verftihrung des Joe Ty nan (The seduction of Joe Ty nan). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Jerry Schatzberg. Met Alan Alda, Barbara Harris, Meryl Streep e.a. Senator Joe Tynan heeft een schitterende carrière voor de boeg. Hij pro beert daarbij zijn progressieve idealen zo goed en kwaad als het gaat te bewaren. Hij ver liest echter gelijktijdig de band met zijn vrouw en kinderen 00.40 Heute DUITSLAND 3 17.00 Region auf dem Reissbrett (2): Amsterdam und seine Tra- bantenstëdte 17.20 Fabrik ohne Monschen? (1): Automatisleren 17.40 Wirtschaft im Systemver- gleich (2): Der Berufstatige und sein Arbeitsplatz 18.00 Telekolleg II. Cursus biologie. Les 10: Hormonen 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Kulturszene, cultureel magazi ne. Presentatie: Ulrich Harbec- ke 20.45 Landeaspfegel. 'Auf der Suche nach einem Zuhause, Chronik eines Spëtaussiedlers', repor tage 21.30 West 3 aktuell 21.45 ZAK: politisch aktuell iiberraschend 22.30 Rubbel extra, quizprogramma 22.35 O Professor Mamlock, Oost- duitse speelfilm uit 1961 van Conrad Wolf. Met Wolfgang Heinz, Ursula Burg. Hilmar Thate e.a. 1932/1933: Profes sor Mamlock behoort tot de Duitse intellectuelen, voor wie De Staat Iets absoluuts, heiligs is. Niet alleen De Staat, maar ook de familie en wetenschap zijn voor hem eeuwige waar den. Daarom gelooft hij niet dat hij na de machtsovername door de Nazi's als Jood niet meer Duitser mag zijn 00.05 Laatste nieuws S Ondertiteling vla Teletekst El Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending U Zwart/wit-ultzendlng met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 15.14 Green Fire, speelfilm uit 1954 van Andrew Marton. Met o.a. Stewart Granger en Grace Kel ly 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Caterpillar trail', 'Paw paws' en 'Knock knock' twaalfdelige Canadese jeugd- 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencle e.a. (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 CS Every second counts, spel programma. Presentatie: Paul Daniels 21.15 ID Dynasty, Amerikaanse tv-se rie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht 22.30 ODThin air (3), vijfdelige thriller serie rond Urban Air, een onaf hankelijk radio-station In de Londense Docklands. Met o.a. Kate Hardie, Kevin McNally, Nicky Henson en Clive Merrl- 23.20 Ryan's daughter, Engelse speelfilm uit 1970 van David Lean. Met Robert Mltchum, Trevor Howard, Sarah Miles e.a. Een jong meisje in Noord- lerland trouwt met een aardige onderwijzer maar wordt ver liefd op een Engelse soldaat die in de buurt gestationeerd is 02.30 Weerbericht BBC 2 14.40 Snooker Embassy World Pro fessional Championships, rechtstreekse reportage vanuit Sheffield, met om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht 18.30 Glorious Gloucesters, docu mentaire 19.00 Snooker Embassy World Pro fessional Championships, vervolg 19.50 Young musician of the year, halve finale strijkers 20.30 On the house, Inrichtingsad viezen door Patti Coldwell, Rick Ball en Harry Green 21.00 Weekend, eerste uit een serie van elf programma's uit de re gio. Vanavond een bijdrage van BBC Norwich 21.30 Gardeners' world, tuinmagazi- ne 22.00 Snooker Embassy World Pro fessional Championships, vervolg 22.30 Review, cultureel magazine met o.a. een kijkje In Andy Warhols huls In Manhattan, waarvan de Inboedel morgen bij Sotheby's wordt geveild 23.05 Secret services, zesdelige do cumentaireserie over mensen en hun ondankbare baantjes. Afl. 2: The press, over Steve Bailey die zich bij de Sunday Mirror bezighoudt met onder zoeksjournalistiek 23.50 Newsnight, actualiteltenmaga- 00.35 Weerbericht 00.40-01.45 Snooker Embassy World Professional Cham pionships, samenvatting SKY CHANNEL I E] Countdown, popprogramma l The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat l O'Neill snow boarding I I dream of Jeannie, comedy- Europees weerbericht I Three's Company, comedyse rie I Land of the Giants, sclence- fictionserie I E Movie Classic: Foreign cor respondent, Amerikaanse speelfilm uit 1940 van Alfred Hitchcock Europees weerbericht I The Deadly Ernest Horror Show: The phantom of Herald Square, Amerikaanse horror- film i Nederlands voetbal Europees weerbericht I THE ARTS CHANNEL I Jazz Life: Richie Cole I Romantic VS Classic Art, do cumentaireserie i Barb Jungr and Michael Par- i Wackappella, jazz acappella i-03.00 Raphael Wallfisch, met werken van Bach SUPER CHANNEL 16.30 Supertime, kindermagazine 17.00 Captain Power and the sol diers of the future, sf-serie 17.30 Formula One, popprogramma 18.30 Wanted Dead or Alive, tv-serie 19.00 The Tube, popprogramma 19.25 Weerbericht 19.30 Floyd on food 20.00 Nurse, tv-serie 21.00 NBA Basketball 87/88 22.00 Super Channel Nieuws 22.30 Weerbericht 22.35 Voetbaluitslagen 22.40 Sportwereld 23.40 Nightfright: Witchfinder gene ral, Engelse thriller uit 1968 van Michael Reeves 01.10 Formula One, popprogramma 02.10-03.10 Nino Firetto MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe 16.30 Club MTV, dansmuziek 17.00 3 From 1 at 5: Pince 17.15 Maiken Wexe 18.00 Music Special: Michael Jack son (herh.) 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes, met van 20.30- 21.00 Spotlight: 21.30 YOI Nieuwe rap- en hlphop-vi- deo's met Sophie Bramly 22.00 Ultratech, futuristische pop- show 22.30 MTV Party Zone 00.00 Gast-v) 03.00 Spotlight: ZZ Top 03.30-08.00 Night voices TV 5 16.05 Le Sphinx, familieshow 17.10 La liberté Stephanie, tv-serie 17.40 Calibre 18.00 Recreation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Montagne 19.30 Le prix de la terre, tv-film 21.00 Portrait 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.45-23.30 Sports LolaJnL NEDERLAND 2 VOO 09.00-11.00 is) Tineke, recht streekse, gevarieerde ochtendshow. Presentatie: Tineke de Nooij RTBF 1 08.15-09.30 Nouba-nouba, geva rieerd kinderprogramma met o.a. te kenfilms, de verborgen camera, boe kenrubriek, Noubactif en Noubana- news 11.40 Interwallonie: Paravoso- tros, programma voor Spanjaarden 12.20 Interwallonie: Jleikoum, pro gramma voor Arabieren 13.00 Pré sence protestante (herh.) 13.30- 14.00 La penaée et les hommes DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.35 Hitparade lm ZDF (herh.) 11.20 El Scheibenwischer (herh.) 12.10 As- pekte 12.55 Persoverzicht 13.00 Ta gesschau 13.15-13.45 Programma weekoverzicht DUITSLAND 2 09.30 E) Programma-overzicht 10.00 Zie Duitsland 1 12.10 Nachbarn in Europa, internationaal magazine. Gast: Levent Aktoprak 13.40-14.00 (ölDiese Woche, actualiteiten BBC 1 07.45 Open University 09.25 Super- ted 09.50 Muppet Babies 10.00 On the waterfront, kindermagazine 11.55 Snooker: Embassy World Professio nal Championchips, rechtstreekse reportage vanuit Sheffield 13.30- 18.05 Grandstand, sportmagazine met o.a. ijshockey, Engelse open squash-kamploenschappen en WK snooker SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy, Snoot en Crocker 11.00 Castaway, jeugdserie 12.00 El Countdown, popprogramma met Pat Sharp 13.00 El UK Despatch, popprogramma 13.30-14.30 Mon sters of Rock, hardrockprogramma SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club, kindermaga zine 11.00 Chart Attack, poppro gramma 12.00 Tracking, poppro gramma 13.00 Q.E.D., documentaire- serie 13.30-14.25 Realm of Dark ness, documentaireserie MTV EUROPE 08.00 Op tilt, Nederlandstalig pop programma met Marcel Vanthilt 08.30 Maiken Wexo 09.30 Remote control (herh.) 10.00 The Adam Cur ry Show 11.00 MTV's Metal Hammer 12.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz 13.00-14.00 Maiken Wexo TV 5 13.00-18.00 Tennis, rechtstreeks ver slag van de halve finales enkel- en dubbelspel van de open tenniskampl- oenschappen_ yap Monte_Carlo RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztlme. 22.02 NCRV-vrijdag-sport 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Mlnjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees concertpodium. 21.40 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van D66. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz). 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga- BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeonmuzlek. 20.05 Jazz Middelheim. 21.03 Pandora, Muzlekmagazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Moe, hoor eens, hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-slde. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.10 Messlaen In 19291 18.10 Aktueel. 18.30 First meeting. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Festival Tlbor Varga 1987. 21.35 Kamermuziek. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 12.03 De rooie haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 13.25 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RAblO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.02 VOO: Strauss Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Solliciteren. 09.45 Algemene voorlichting. 10.00 Nederlands. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rljnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 09.10 voor de Marokkanen. 09.35 Voor de Turken. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.10 Matinee. 13,10 BRT-produktles. 14.03 Operetteconcert „Grüsze aus Wien". BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 1240 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswtjck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconcert. 09.20 Ochtendconcert 1 Tableau* de voyage, opus 36. D'lndy, 2 Les Patineurs (balletsulte), Meyer- 10.00 Muziek voor kinderoren, 1 L'OI- seau chanteur, Bayle, 2 Le Carnaval des animaux. Saint- 10.30 Filosofie (3). 11.30 Internationaal Koorfestlval Maasmechelen. 12.00 Tafelmuzlek, 1 Ouverture In C.' Telemann, 2 Concerto nr. 6 De 13.10 Muzlekmakers. 1440 Keuze voor dtscoflelen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21