Nationale Toneel nu al in problemen H Opleiding beeld en geluid in Den Haag Laatste voorstelling toneelgroep Theater John Denver brengt ode aan zijn liefdes Strenge schoonheid uit Dornach Vijf aardige schilderijtjes bij leden van Residentie Orkest Michael Jackson lucht hart op eenzame maanwandeling KUNST EcidócSomcuxt DONDERDAG 21 APRIL 1988 PAGIN1 Onbekende Janacek ontdekt in Praag KASSEL/PRAAG In Praag is een tot nu toe onbekend concert voor viool en orkest van de Tsjechische componist Leos Janacek (1854-1928) ontdekt. De partituur is gevonden toen twee mu ziekuitgeverijen werkten aan de uitgave van Janaceks gehele oeuvre. Het con cert is volgens Börenreiter in 1926 na een reis van de componist naar Londen geschreven voor de violiste Adila Fachi- ri. Delen van het concert zijn verwerkt in Janaceks laatste opera „Uit een do denhuis". De eerste uitvoering van het concert vindt op 29 september plaats tij dens het internationale muziekfestival van Brno, waar een Janacek-archief is gevestigd. DEN HAAG De Koninklijke Akademie van Beeldende Kun sten en het Koninklijk Conservatorium, beide in Den Haag, hebben de oprichting voorbereid van de Interfaculteit Beeld en Geluid, die in september 1989 van start kan gaan. Ze kent op de eerste plaats een opleiding compositie beeld en geluid. Het doen van wetenschappelijk onderzoek behoort eveneens tot de doel stellingen van de interfaculteit. De studenten worden opgeleid in de drie vakgebieden: audiovisuele vormgeving, mediapro- duktie en autonome beeld- en geluidkunst. Het accent zal niet liggen op de technologie maar op de artistieke, creatieve en compositorische kanten. De Interfaculteit Beeld en Geluid wil het onderwijs verzorgen voor beroepen, waarvoor een combina tie van beeldende, muzische en technologische kennis en vaar digheden is vereist. Hierbij komen aan de orde artistieke, tech nologische en wetenschappelijke aspecten van het omgaan met de nieuwe media. ARNHEM De Arnhemse toneelgroep Theater brengt vandaag haar laatste stuk op de planken. In Schouwburg Odeon in Zwolle gaat „De Impresario" in première. De kleine zaalproduktie is geschreven en geregisseerd door Ischa Meijer. Thema van de laatste Theater- produktie is macht. „Er valt geen plot voor een toneelstuk te bedenken die in essentie niet over macht gaat", aldus Theater. De laatste voorstelling van „De Impresario" is op 31 mei in Eindhoven. Minister Brinkman (cultuur) heeft de subsidie voor toneelgroep Theater met ingang van het nieuwe toneelseizoen beëindigd. Momenteel is een werkbe- stuur bezig met het voorbereiden van een nieuwe toneelvoorziening in het oosten van het land. Volgens het werk- bestuur moet na het opheffen van Thea ter toch weer gekozen worden voor een repertoire-gezelschap dat onder de artis tieke leiding van Agaath Witteman moet komen te staan. Theater heeft te gen de beslissing van minister Brink man een Arob-procedure aangespannen. De Raad van State heeft daarover nog geen uitspraak gedaan. Volgens Theater is de beslissing om de subsidie vor Thea ter stop te zetten een daad van onbe hoorlijk bestuur. Kunstenaars maken theaterbeelden van Fort Asperen LEERDAM Van 28 mei tot 1 augustus wordt in Fort Asperen de manifestatie „Theaterbeelden" gehouden. Negen kunstenaars richten elk in een door hen uit gekozen deel van het fort een ruimte in die op zich een thea traal beeld oplevert. Zij zullen si tuaties scheppen die theatraal werken zonder dat er spelers aan te pas komen. Ze hebben gemeen dat ze een onorthodoxe houding koesteren ten opzichte van to neeltradities. Tweede uitgangs punt is de tendens van het spelen op lokatie buiten de theaters. Concert John Denver, De Doelen, Rotterdam. Gisteravond. Herhalin gen; vrijdag; Nederlands Congres gebouw, Den Haag en 2 en 3 mei: Rai, Amsterdam. De Amerikaanse zanger John Denver is begaan met het lot van deze wereld. Als hij zijn gitaar niet oppakt om er over te zingen, probeert hij als di rectielid van diverse organisa ties als „The Hunger Founda tion" misstanden uit de wereld te helpen. Daarbij heeft hij sinds twee jaar een nieuwe liefde, de Australische Casey, die hij in juni zijn ja-woord zal geven. Beide zaken domineer den gisteren, tijdens het twee de concert van zijn korte Ne derlandse tournee, het optre den. „Onder de titel „Songs of the future and songs from the past" was zijn concert een mengeling van oude favorie ten en nieuw materiaal. Dat voorproefje op zijn nieuwe el pee „Higher Ground", die bin nenkort verschijnt, was daar bij een aangename kennisma king. In „For you" bezingt hij zijn geliefde en laat weten van plan te zijn, het ook op zijn bruiloft uit te voeren, terwijl hij in het komische „Home grown tomatos" een stukje van zijn liefde voor de natuur blootlegt. Hij kreeg overigens na het nummer een zakje to- matenzaadjes en wat chocolade aangeboden van een meisje dat ook zijn eerste concert in Nij megen had bijgewoond. Het podiumgebeuréfT van John Denver bestond uit een meer dan twee uur durende serie in drukwekkende luisterliedjes die, prachtig gearrangeerd, in een kleine bezetting, soms voor kippevel zorgde. De Amerikaan heeft geen uitge breide groep musici nodig om te overtuigen. Hij kan het al leen af met zijn gitaar. Toch werd hij tijdens een groot deel van het optreden bijgestaan door bassist Jerry Chef en gi tarist James Burton. Wat later kwam er ook nog even een strijkkwartet opdraven om voor een sentimenteel geluids decor te zorgen in „For You", waarbij hij zelf achter de piano kroop. Denver besloot het nummer met „ik ben een ho peloze romanticus" en onder streepte die uitspraak door een aantal gevoelige nummers te spelen. Om ook het oog wat te bieden, werd een aantal songs voor zien van filmbeelden die op een scherm boven het podium werd geprojecteerd. Ze lieten blijken dat een deel van zijn songs autobiografisch is, maar toonde ook zijn liefde voor de natuur. Zo werd „Calypso" bij voorbeeld filmisch onder steund met onderwater-opna men. men, terwijl Denver met veel gevoel zijn ferme, haarzuivere vocalen de Rotterdamse Doe len instuurde. Alleen bij het bekende werk als „Rocky Mountain High" ging het pu bliek uit zijn bol en werd er luid meegeklapt op de maat van de muziek. Hoewel hij twee jaar geleden, tijdens zijn Europese tournee Nederland links moest laten liggen, om dat hij zijn stem kwijt was, maakte hij die teleurstelling gisteravond meer dan goed. Na twee uur volgden de toegiften en speelde hij niet, zoals ieder een verwachtte, nog wat oude songs, maar sloot hij af met nieuw materiaal waaronder het gevoelige „Falling leaves", dat hij omschreef als een gebed. John Denver is een talent, dat gekoesterd mag worden. Dat dit in Nederland gebeurt, be wijst zijn uitverkochte con certreeks. HANS PIËT Jagger en plagiaat Mick Jagger deelt handteke ningen uit aan bewonderaars na zich voor een rechtbank in het Amerikaanse White Plains verdedigd te hebben tegen aantijgingen dat hij delen uit zijn nummer Just another night heeft gepikt van een composi tie van de Jamaicaanse reg gaezanger Patrick Alley. Vol gende week doet de rechter uitspraak in deze plagiaatzaak. FOTO: AP HANS CROISET DREIGT TE VERTREKKEN DEN HAAG Het Na tionale Toneel dreigt al onmiddellijk in grote fi nanciële problemen te komen nu de gemeente Den Haag de toegezegde extra subsidie van 850.000 gulden aan het gezelschap wil verlagen tot maximaal vijf ton. Omdat ook het Rijk de extra subsidie af laat hangen van de bijdrage die Den Haag geeft, dreigt het gezelschap in totaal zo'n half miljoen gulden aan extra subsi die mis te lopen. Het Na tionale Toneel had gere kend op 1,4 miljoen gul den extra. Zakelijk leider Berend Jan Langenberg van het nieuwe toneelgezelschap vreest dat een aantal „zware" arbeids krachten niet aangesteld kunnen worden als de ge meente Den Haag niet alsnog voor de komende seizoenen over de brug komt met de 850.000 gulden. Daarmee wordt het fundament onder de ambitieuze plannen die artistiek leider Hans Croiset met het gezelschap heeft in een klap weggeslagen. Zijn beleid is gestoeld op de me dewerking van gerenom meerde, dure regisseurs en acteurs als Franz Marijnen, Shireen Strooker, Anne-Wil Blankers en Gees Linne- bank. Croiset vreest voor gek te staan als hij hen geen ze kerheid kan geven over het doorgaan van zijn plannen, omdat Den Haag niet het volle pond wil bijdragen. Croiset dreigt dan ook met opstappen aan het eind van het eerste seizoen, als Den Haag niet dieper in de buidel tast. Onduidelijkheid Naast de verminderde extra subsidie is de ploeg van het Nationale Toneel ook opge schrikt door de onduidelijk heid die'is ontstaan over de plannen voor een nieuw re petitielokaal, ateliers en kan- Een somber kijkende Hans Croiset, die zijn ambitieuze plannen voor het Nationale Toneel langzaam maar zeker ziet afbrokke len. FOTO:SP kaar kom je dan toch op een miljoen gulden minder uit", .aldus een sombere Langen berg. „Het hele plan valt daarmee in duigen". Voorals nog hoopt de zakelijk leider dat voor de seizoenen '89-'90 en '90-'91 wethouder Ver- duyn Lunel van cultuur wel de achtenhalve ton kan four neren. Zo niet, dan sterft het Nationale Toneel een vroeg tijdige en sombere dood. toorruimte. In de voorjaare nota van de gemeente wordt daarover gezegd dat deze kunnen worden verwezen lijkt „binnen de subsidietoe kenning aan het gezelschap". Volgens Langenberg bestaat daarmee de mogelijkheid dat het Nationale Toneel zelf voor de kosten van die ruim ten moet opdraaien, waarmee het gezelschap nog minder te besteden krijgt. „Alles bij el- Warhol-collectie Een van de meest kunstzinnige, bizarre, kitscherige, waardevolle en gevarieerde kunstcollecties ter wereld, die van de vorig jaar overleden kunstenaar Andy Warhol, wordt deze week geveild in New York. Warhol, die van alles verzamelde, heeft bepaald dat de opbrengst wordt gestort in een fonds dat talentvolle kunste naars moet ondersteunen en waardevolle werken voor de eeu wigheid moet behouden. FOTO: AP iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiii Eurythmie-ensemble Goetheanum Dornach, woensdagavond in ds Ko ninklijke Schouwburg in Den Haag. Zo om de vijf jaar bezoekt een eurythmie-ensemble uit het Goetheanum in Dornach - het Mekka der antroposofie - ons land. Voor de kenners en lief hebbers van deze scenische kunstvorm - zingen door mid del van bewegingen - die met haar geheel eigen wetmatig heid haar podiumplaats naast zusterkunsten als dans en pan tomime ten volle waard is, is deze overkomst altijd een hoogtepunt. Ook ditmaal was de Koninklij ke Schouwburg zeer vol gelo pen voor een uitgebreid frag ment uit „Elektra van Sopho- kles. De rijkdom aan beeldën en de krachtige plastisch-mu- zikale taal van dit Griekse drama zijn als 't ware gescha pen voor de eurythmie. De perfecte vertaling in het Duits door Ernst Buschor bleek meer te zijn dan het in metri sche vorm gieten van de ver heven inhoud en van de span ningen in gevoelens en ge dachten. Hij bereikte - mede door de professionele recitan- ten - een totale klank en een totaal scènisch gebaar. Waar hier het hoorbare in het zicht bare treedt - kijken en luiste ren waren vroeger geen ge scheiden functies - zou men wellicht eens kunnen streven naar een wat grotere mimische mededeelzaamheid. Gelaats spieren zijn tenslotte óók spie ren en bij de ook door de slui ers ruimtelijk geaccentueerde bewegingen zou een - zeker te midden van zo'n fraai belichte kleurenpracht - wat minder bevroren gelaat bepaald niet misstaan. Het tweede programmanum mer was Beethovens Wald- steinsonate. De muzikale be wogenheid op het podium bleek vele malen groter dan het ondermaatse pianospel van Loiss Reinl, dat het hoofdthe ma vrijwel de gelegenheid ontnam boven de vermaarde trillerketen lyrisch uit te zin gen. Eurytnmisch evenwel niet aflatende musische ver voering op basis van gebundel de hartstocht, van levenslust stralende hoekdelen en vooral nergens verzwakkende geeste lijke helderheid. Ook hier was - evenals in „Elektra" - de po diumregie van Sieglinde Lehnhardt bewonderenswaar dig. FRANK DELBOY Concert door leden ven het Resi dentie-orkest in de Philipszaal in Den Haag, gisteravond. Bij het beluisteren van de ka mermuziekconcerten door le den van het Residentie-orkest heb ik vaak het gevoel alsof ik door een museum in een pro vinciestadje wandel. Alles is licht, keurig verzorgd en de muren zijn overdekt met aar dige schilderijtjes waar het oog langs glijdt en slechts bij uit zondering door iets heel bij zondere langer wordt vastge houden. Zo ging dat gisteravond bij het concert door en rondom de le den van het Residentie harp- kwintet ook. Fluitist Koos Verheul en de dames Krause (viool), Verhagen (altviool), Van Hoof (cello) en Zuzek (harp) zetten zich met veel en thousiasme in voor muziek uit de periode 1914-1977 die zich laat kenmerken door „best wel aardig". Dat gold zeker voor de drie Franse stukken, waar bij het trio voor fluit, alt en cello van Roussel er als het meest geinspireerde stuk uit sprong. De sonate van Malipiero en M.Tournier. Bij niet al te ster ke composities kan een dwin gende vertolking nog wel eens redding brengen. Dat lukt een Koos Verheul nog wel, maar zijn kwintetpartners meeren- deels niet. Bovendien lenen deze concerten zich in de regel daar niet voor. Het zijn welis waar geen huisconcerten ook al is de sfeer prettig onge dwongen en wees de goedbe doelde programmatoelichting vol clichés en in twijfelachtig Nederlands wel een eind in die richting. De artistieke vonk wil echter niet zo vaak overspringen. Misschien zou in de eerste plaats de program mering daar iets avontuurlij ker voor moeten worden ERIK BESIER NEW YORK Michael Jackson danste, sprong en zong al op een leeftijd, waarop de meeste kinde ren nog met speelgoed spelen. Hij is een interna tionale ster en was al mil jonair nog voordat hij vol wassen was, maar zijn le ven bleef altijd in raadse len gehuld. De fans van Michael Jackson, die hun hoop hadden geves tigd op de deze week uitgeko men autobiografie „Moon- walk" (Maanwandeling), krij gen echter een tipje van de sluier opgelicht. Hoewel in de 283 pagina's niet of slechts zij delings wordt ingegaan op zijn liefdes, zijn voorliefde voor de Elephant Man, de plastische chirurgie, en de zuuretofkamer waarmee hij zijn leven wilde verlengen, wordt een ding wel duidelijk: Michael Jackson moet enorm eenzaam zijn. De titel Moonwalk is een ver wijzing naar de inmiddels be roemde glijdende dansstappen, die hij zo populair heeft ge maakt. „Ik was geinteresseerd in de mogelijkheid te praten over hoe ik me voel, in een boek dat van mij zou zijn - mijn woorden en mijn stem," schrijft de 29-jarige zanger. „Ik hoop dat het enkele mis verstanden uit de weg zal rui men". En misverstanden zijn er te over in het leven van Jackson. De media, zo wordt duidelijk, zijn niet vriendelijk geweest tegenover Michael Jackson. „Ik begrijp niet waarom ze het nodig vinden dingen over me te verzinnen. Ik schep er enig genoegen in te denken dat ik er, alles in beschouwing geno men, nog vrij goed vanaf ben gekomen... Het is een moeilijk leven, dat slechts weinig over eenkomsten kent met een nor male jeugd", aldus Jackson. Hij schrijft dat hij twee keer een operatie heeft laten doen voor het mooier maken van zijn neus en dat hij ook aan zijn kin is geopereerd, maar zegt dat er niets is gebeurd aan zijn wangen en ogen en dat hij geen huidtransplantatie heeft ondergaan. Michael Jackson noemt zijn lange vriendschappen met Ta- tum O'Neal, Brooke Shields, Liza Minelli, Elizabeth Taylor en Diana Ross - maar over een kus of over de betekenis van die vriendschappen wordt niet gesproken. Het meeste wat we hierover te weten komen is een passage over een afspraak met Tatum O'Neal. Zij gingen samen naar de club On the Rox in Los Angeles en de jon ge actrice pakte zijn hand. „Dit betekent voor veel men sen waarschijnlijk niet veel, maar het was voor mij heel se rieus. Ze raakte me aan," schrijft hij. Jacksons eerlijkheid komt naar voren als hij het heeft over zijn eenzaamheid, zijn fa milie, over hoe zijn carrière werd geregeld en over hoe hij een onbezorgde jeugd heeft ge mist. Zijn eerste optreden was toen hij 5 jaar oud was. Hij herinnert zich hoe hij thuis kwam uit school, zijn boeken neergooide en naar de studio ging, rond middernacht thuis kwam en soms niet eens tijd had om te eten. Er was een park tegenover de Motown Studio waar hij andere kinde ren zag spelen: „Ik staarde al leen maar naar hen met ver bazing - ik kon me een derge lijke vrijheid niet vooretellen, zo'n onbezorgd leven - en wenste meer dan iets andere dat ik zo'n vrijheid had, dat ik weg kon wandelen en zijn zo als zij. Dus er waren droevige momenten in mijn jeugd," be sluit hij. Michael Jackson is de zevende van negen kinderen in het ge zin van Joseph en Katherine Jackson in Gary, Indiana. Hij trad samen met zijn vier oude re broers op als de Jackson 5. Michael trad in de groep op als lead-zanger. Samen brachten zij 26 LP's uit. De vader, een staalarbeider die optrad in een plaatselijke rhythm blues band, was streng voor zijn op tredende kinderen. „Wij tra den voor hem op en hij bekri tiseerde ons. Als je er een rom meltje van maakte, werd je ge slagen, soms met een riem, soms met een zweep... Pa maakte me zo kwaad en deed me zo'n pijn dat ik probeerde hem terug te pakken met als resultaat dat ik nog harder werd geslagen," schrijft Mi chael. Toen hij 21 werd liep het con tract met zijn vader als mana ger af en Michael, ontevreden met hoe zijn carrière verliep,4 speciaal met de weigering van Motown de Jacksons zelf te la ten componeren en produce ren, ontsloeg hem. Jackson werd in 1984 ge vraagd het boek te schrijven door Jacqueline Onassis, die de opdracht in het boek schreef, en door Shaye Arehe- art, die veel met de ster sa menwerkte en hem hielp met het schrijven. „Hij was iemand die we bewonderden en waar van we meenden dat het een echt muzikaal genie was. Hij had een lange, fascinerende carrière, zijn leeftijd in aan merking genomen", zegt Are- heart in een interview. „Ik denk dat het boek de Michael Jackson die ik heb leren ken nen goed weergeeft. Hij is heel gevoelig, loyaal en vriendelijk. Hij is voor elke centimeter een professional, op elk gebied van zijn leven. Hij is bijzonder wel bespraakt, intelligent, creatief en liefdevol". Areheart zei dat zowel zijzelf als Jackson zeer tevreden was met het resul taat. De lezer van Moonwalk kan het inmiddels zelf beoor delen. DOLORES BARCLA Y Michael Jackson, die in Moonwalk een boekje open doet over zijn moeilijke jeugd, de klappen die hij kreeg van zijn vader, zijn plastische chirurgie en zijn p/oblemen met de liefde. FOTO: PR Voor een uitgebrt agenda, ook voor del mende dagen, raadpiij men „UIT", de gratis kelijkse bijlage van i' krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boetzel straat 6, tel. 01720-20800): •lerdamned (12); 18.45, 2 za. wo. ook 13.45. zo. ook 1! 16.15. EUROCINEMA II: emperor (al); 20.15. za. wo. 13.30. zo. 13.30, 17.00. 20 iSt EUROCINEMA III: Staks^ (al); 18.30, 21.15. za. wo. 13.30. zo. ook 13.30, 1i EUROCINEMA IV: Empirt the sun (al); 20.30. zo. 16.00. Junglebook (al); za. wo. 14.00. de le k( ie LEIDEN LUXOR (Stations 19. tel. 071-121239): Wall St 10 (al); 19.00, 21.15. Jungleb wo. 14.30. LIDC STUDIO (Steenstraat 39, 124130): Cry Freedom 20.00. zo. ook 14.30. Mou. struck (al); Amsterdamned a' Fatal attraction (12); No way J (al); 14.30. 19.00. 21.15. Tl ip NON (Breestraat 31. lc 123875): September (al): 14 's 19.00, 21.15. REX (Haarli merstraat 52. tel. 071-1254 Show your love (16); 14)8 19.00, 21.15. NOORDWMK LIDO THEA1 Bernhardstraat 56. Ö1719-12800): Untouchab (al); zo. 20.15. 21.15. KATWIJK CITY THEATEI (Badstraat 30. tel. 01718-740 Dirty Dancing (al); do. t/m wo. 14.45. 19.00. 21.15. ma. 19.00, 21.15. CITY THEA1 II: Amsterdamned (12); do. zo. 14.45. 19.00, 21.15. za. di. wo. 19.00, 21.15. Tom Jerry IV (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENW (tel. 01717-4354): Dirty dane (12); do. 19.00. 21.15. vr. 15 19.00, 21.15. za. zo. 14[ 15.45, 19.00, 21.15. r 20.15. L'lnvitation (al), do. F 19.30, 21.30. Havinck (al); 19.30, 21.30. ma. di. wo. 20.| KINDERVOORSTELLING Troetelbeertjes in wonderld za. zo. wo. 14.00, 15.45. WASSENAAR ASTRA 01751-13269): Big foot andg Hendersons (al); 20.00. za. zo. wo. 14.00. deus (al); ma. di. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Big toot and the Hendei za. zo. wo. 14.00. ZOETERMEER PROMENAj 1,2,3 (Promenade 7, tel. 511313): The last emperor; I t/m wo. 20.00. Jungle book;! zo. wo. 14.00. Amsterdam (12); do. ma. di. 20.00. vr. 19l 21.30. za. zo. 14.00, 19* 21.30. wo. 14.00, 20.00. FatalR traction; do. ma. di. 20.00.1"' 19.00, 21.30. za. zo. 14| 19.00, 21.30. wo. 14.00, 20.0 DEN HAAG* ASTA 1 (Spui tel. 463500): Empire of the i (al); 14.00, 20.15. ASTA Moonstruck (al); 14.00. 19 21.30. zo. 13.30, 16.00, 19 21.30. ASTA 3: Wall a (al); 14.00, 18.45, 21.30. 13.15. 16.00, 18.45, 2 BABYLON 1 (Winkelcentf Babylon, tel. 471656): Tosca zo. 11.00. Broadcast news 14.00, 18.45, 21.30. zo. 16.15, 18.45, 21.30. BABYL( 2: Fatal attraction (12); 14. 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.1 18.45, 21.30. BABYLON Nuts (al); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.15. 16.00, 19.00, 21.! CINEAC 1 (Buitenhof 20. 630637): Fatal beauty 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13. 16.00, 18.45, 21.30. CIND 2: Dirty dancing (al); 14. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.< 18.45, 21.30. CINEAC 3: nightmare on Elmstreet (1 18.45, 21.30. do. vr. ma. di. o 14.00. METROPOLE 1 (Carr gielaan, tel. 456756): Cry fre dom (al); 14.00, 20.15. Gl« Miller story (al); zo. 11.( METROPOLE 2: The last es peror(al); 14.00, 20.30. M TROPOLE 3: Baby boom (J 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13. 16.00, 18.45, 21.30. METR POLE 4: Shy peopleb (1 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.1 16.00, 18.45, 21.30. METR POLE 5: Suspect (12); 18. 21.30. do. vr. ma. di. ook 14. ODEON 1 (Herengracht tel. 462400): No way out (1 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.3 16.00, 18.45, 21.30. ODE< 2: The boss's wife (16); 13. 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.0 18.45, 21.30. ODEON 3: Al sterdamned (12); 13.45, 18. 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18. 21.30. ODEON 4: The hiddé (16); 13.45, 18.45, 21.30. 13.30, 16.00. 18.45, 21 STUDIO 1 (Kettingstraat 1: tel. 656402): Hersenschimitt (16); 19.15, 21.45. zo. wo. 14. STUDIO 2: L'Ami de i amie (16); 19.00, 21.30. zo. 14.00. STUDIO 3: Oei ciorn (16); 19.00, 21.30. HAAG FILMHUIS (Denneweg 56. 459900): Zaal 1Au revoir enfants; 19.30, 21.45. zo. 14. 16.15. Gimme Shelter; 14.00, 16.15. Zaal 2: Love is fat woman; 19.30. zo. 14. Yeelen; 21.45. zo. 16.15. Zaal 19.30, 21.45. za. ma. 1S 22.00. Dies irae; do. Angel art; vr. Fellini's Roma; za. Wilt aardbeien; zo. II vangelo secoi do matteo; ma. Journal d'u cure de campagne; di. Wil blood; wo. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Death wish 4 (1f za. 00.15. CINEAC 2: A nig tmare on Elmstreet (16); 00.15. CINEAC 3: Amstl damned (16); za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Jungle book; wo. 14.00. zo. 13.15, 16. METROPOLE 5: Jungle bod za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00 STUDIO 3: De reddertjes; wo. 14.30. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE EXPOSITIE EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16