Ajax loopt op laatste benen fCelly Verrast iichzelf UEFA-jeugd bijna zeker van EK EeidaeSomant Winants zorgt bijna voor stunt tegen Karpov District Den Haag van de tennisbond heeft geldschieter Barzoi Westland verrassing op Duindigt !&2NIS NEDERLAAG TEGEN MARSEILLE ZONDER GEVOLGEN Rutjes schiet KV Mechelen naar finale >ORT DONDERDAG 21 APRIL 1988 PAGINA 11 3-3. 2id5°h AFC .eidsch - Bern 9 - A WS 4 Mtlor 2; 5J: 5K: i 2-8, eizame rentree Ml INTE CARLO De beste lisser van de wereld, Ivan dl, heeft gisteren een moeiza- rentree in het enkelspel ge ilet na een afwezigheid van maanden wegens een gebro- botje in zijn rechtervoet. In ;weede ronde van het Grand [-toernooi van Monte Carlo st Lendl hard voor de over- ning werken tegen de onbe- :n spelende Zweedse 'quali- Christian Bergström, die het eerst tegenover de Tsje- lowaak stond. Het werd uit- elijk op het trage gravel 7-6, voor Lendl, die de tiebreak 7-1 won. ,S| ai gei - BRUSSEL Anatoli Karpov is nagenoeg zeker van de eind overwinning bij het eerste grand-prixtoernooi in Brussel, maar bijna had Winants in de voorlaatste ronde voor een le vensgrote verrassing gezorgd. De oud-wereldkampioen be zondigde zich namelijk tegen de onderaanstaande Belg aan een ernstige mate van zelfoverschatting. Om te beginnen koos hij inplaats van één van zijn veilige lijfvarianten voor het veel gevaarlijker dame-indisch, waar hij weinig ervaring mee heeft. Vervolgens zette hij de partij veel te voortvarend op, zodat Winants zes zetten voor de tijdcontrole een beslis sende aanval via de h-lijn had kunnen uitvoeren. De Belg overzag echter echter het voor de hand liggende kwaliteit soffer Pf3, waarmee de combinatie had moeten worden inge leid. James zorgt voor verrassing SHEFFIELD Steve James zorgde gisteren voor een verassing bij het wereldkampioen schap snooker in Shef field. De eerstejaars prof versloeg de gerou tineerde Rex Williams met 10-6. James, net op tijd hersteld van een ernstig auto-ongeluk, ontmoet in de volgende ronde Joe Johnson, de winnaar van 1986. DEN HAAG Het district Den Haag van de tennisbond heeft een geldschieter. Volgende week woensdag wordt het contract gete kend tussen de nieuwe sponsor Nutsspaarbank en het bestuur van het district, dat er in voorziet dat er ruimere financiële middelen beschikbaar komen voor de opleiding van vooral jeugd. Zo kunnen de tachtig kinderen, die deel uitmaken van de districtstraining be ter worden begeleid. Het kantoor van het district Den Haag op het park De Bataaf is woensdag plaats van handeling voor het tekenen van de overeenkomst. WASSENAAR Ook Barzoi Westland heeft zijn eerste overwinning in 1988 binnen. Op de Wassenaarse baan Duin digt was de viexjarige ruin gisteren de verrassing van de dag en zegevierde in handen van de amateurrijder Bert van der Zijden. Barzoi Westland van Stal Westland Internationaal is bepaald niet een van de toppers van deze stal. Afgelopen maandag in Alkmaar kwam trainer en rijder Gerard van Eykelenborg aan de start met de ruin maar viel toen niet in de prijzen. Barzoi Westland kwam op Duindigt twee keer in actie. Een uniek gebeuren. Als er in een kwalificatieproef slechts een paard aan de start komt is het toegestaan om met een zogenaamde gangmaker in de baan te verschijnen. Chris Victory moeest met Gerard van Eykelenborg een kwalifica tie doen en Barzoi Westland ging mee als gangmaker. Deze extra tweeduizend meter een uur voor zijn start in de twee de koers heeft Barzoi Westland waarschijnlijk goed gedaan. sportuitslagen tRDESPORT Mn van Duindigt He koer» 2000 m: 1. Carla Crown Langeweg) 2.45,1 - 1.22,6, 2. elis H. 3. Cock Mendel. Toto: jnd 3.80, plaats 1.20, 1.50, 2.60, el 6.30. trio 189.20 de koere 2000 m: 1. Barzoi land (E. S van der Zijden) 2.44.7 2.4. 2. Bajazet W, 3. Battlefield. Dal: winnend 31.70, plaats 4.00, in Leet 3.70. koppewl 69.80, trio le Wol ,90. koers, 1800 m: 1. Star Brons- (M. J. Riley) 2.02,7, 2. Zanad, 3. ta's Choice. Niet gestart: Flyer. Comp: winnend 1.90, plaats 1.00, 1.60, B, Re koppel 7.90, trio 48.20. 2-43, I# koers, 2000 m: 1. Concorde iten Hi W Heynen) 2.40,5 - 1.20,3, 2. 22-28, it Shadow, 3. Binky Gerron. i 22-25 winnend 1.90, plaats 1.10, 1.20, -8 D. koppel 2.60, trio 14.70. K, Mo i koers. 2100 m: 1. Birmana B Novo I. Schoonhoven) 2.55,4 - 1.23,5, Valbo s van Ysvink, 3. Arno Oostland 22-28, winnend 3.70, plaats 1.80, 1.20, 22-27 koppel 3.50, trio 66.10. -7 D. I koers. 1300 m: 1. Countach (T. 1 K, Rei 1.23,1, 2. Braddies Purdey, 3. 22-4S, on Cove Toto: winnend 5.80, 2 22-; S 1 50, 1.30, 1.30, koppel 6.10, Riva/V 8.30. 1-19 Dinde koers. 2000 m: 1. Brandaris se B: e Wrede) 2.40,0 - 1.20,0, 2. Ben- 52 OP! onfianza, 3. Ankatranss R. Toto: jon 22(end 3.00, plaats 2.00, 1.90, 5.70, ornadoBl 15.00, trio 267.90. 3 21-2 *te koers. 1609 m: 1. Zamora DAR Jarke (Ao. de Wrede) 2.08,0 - Molen 2. Zorba Ossewaard, 3. Aida Gemirfand. Niet gestart: Yvan S. Toto: Ivo 22-ènd 2.30, plaats 2.30, 1.80, kop er Mar .10, trio 27.90. rg 2 nde koers. 1800 m: 1. Dunhill vimi Dlfliley) 2.01,2, 2. Sartoya, 3. Mon- Libano» Grande. Toto: winnend 3.60, on 22-js 1.50. 1.40. 1.30. koppel 8.10, echt f5.80. Thornde koers. 1609 m: 1 Zorro Holly- le Fair (A. van der Blonk) 2.03,9 - i Haagfc, 2. Yick Buitenzorg, 3. Taxcoh motielbto: winnend 9.50, plaats 2.80, K 2 2 3.20, koppel 43.90, trio 409.20. 22-46?koers, 2000 m: 1. Zimpuls P (G. iSKO Éykelenborg) 2.40,5 - 1.20,3, 2. 22-23Jno du Bois, 3. Zoeff Neyenrode. D, Noi winnend 9.20, plaats 2.30, 4.80, /aVsclkoppel 33.10, trio 1086.10. inegidfl: 336.684.00. :"«JlAKEN Ibekertoernooi in Brussel ide ronde: Winants (Bel) - Kar pov) 0-1, Andersson (Zwe) - Sax 1/2-1/2, Nogueiras (Cub) - Sei- n (VSt) 1/2-1/2, Tal (Sov) - tjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Portisch 11-2C) - Nikolic (Joe) 1-0, Beljavski 0 11-tt- Speelman (GBr) 1/2-1/2 Tim- Pams - Ljubojevic (Joe) 0-1, Nunn on 22f VES afQ- I. Beljavski 9 (15), 5. Andersson, -12, Alojevic en Portisch 8 1/2 (15), 8. Jen 11 «man 8 (15), 9. Tal 7 1/2 (15). 10. pel 11 ic 7 (15). 11. Nogueiras 7 (16),- igels 1 iokolov 6 1/2 en 1 afg. (15), 13. w Wit van 6 1/2(15), 14. Timman 6 en 11-9, L (15). 15. Kortsjnoi 6 (15). 16. e klai 1/2 (15). 17 Winants 2 1/2 (15). 11_5, loot in Monte Carlo K: Al sPel- tweede ronde: Noah (Fra) - (D) 11- 1 f^ra) 5-7. 7-6. 6-3, Skoff (Oos) zadri (Zwi) 6-4, 6-3, Arrese (Spa) S 11. ijinovic (Joe) 6-2, 6-7, 6-4. 18. Ol ITBAL fJiAi? I*6 'eague n mi ich-Liverpool 0-0, Nottingham il-West Ham United 0-0. .14, V LRENNEN uks 10>Wevelgem lly (Ier), 275 km in 7 uur 10 mi- en 5 seconden. 2. Bugno (Ita), lel (VSt), 4. Peeters (Bel), 5. Cri- >n (Bel) zelfde tijd; 6. Bauer op 25 seconden. 7. De Woll 8. Dhaenens (Bel), 9. Lilholt j zelfde tijd; 10. Planckaert (Bel) Bunijn Nijdam (Ned), 12. De Wilde ïg Stol i3 Anderson (Aus), 14. Dernies SpeciJ 15. Sergeant (Bel). 16. Cornillet 7-56, 17 Lauritzen (Noo) zelfde tijd; van der Poel (Ned) 1.39; 19 in (Den) 1.47; 20. Hoste (Bel) Vijf Pif Kekke. AMSTERDAM Het Olympisch Stadion, enke le minuten over half elf. Niets wees erop, dat Ajax zich voor de zesde keer in de clubgeschiedenis voor een Europese bekerfinale had geplaatst. Reden voor een spontaan feestje was er ook niet, want de twee de wedstrijd tegen Olym- pique Marseille liep door toedoen van Klaus Allofs op een grote deceptie uit. In blessuretijd maakte de Westduitser zijn faam als vrije-trappenspecialist vol ledig waar door vanaf een meter of achttien Stanley Menzo het nakijken te ge ven. Marseille kreeg dankzij Allofs haar revan che (2-1) voor de pijnlijke nederlaag van 3-0, dat het twee weken geleden in ei gen huis leed. Leuk was het in ieder geval niet zo vlak na het laatste fluitsignaal van de OoStduiser Siegfried Kirschen. Maar het resultaat wel typerend voor het rumoerige seizoen, dat Ajax doormaakt. Het vertrek van Johan Cruijff, begin janu ari, is nog steeds niet verwerkt door een aantal spelers en de aanhang, die nog massaal de naam van de „meester" scan deert. Het wisselvallige optre den in de vaderlandse compe titie, de dubbele bekeruitscha keling tegen eerst FC Den Bosch en latere met het „twee de" tegen eerste-divisionist RKC, de Eurqpese kwart-fina lewedstrijden tegen Young Boys die niet om aan te zien waren. Alleen in Marseille scoorde Ajax twee weken gele den drie keer en een dikke voldoende voor de prestatie. Meer dan genoeg voor het be reiken van de eindstrijd tegen KV Mechelen. Volgens Huls- hoff een wedstrijd met het ka rakter van Holland - België. Barry Hulshoff, die sinds het vertrek van Johan Cruijff de technische leiding van de hoofdmacht in de maag ge splitst kreeg en nog steeds niet weet waaraan hij het komende seizoen toe is, heeft internatio naal gezien in ieder geval faam gemaakt. Hij zal straks toch overal in Europa ge noemd worden als de man, dte Ajax naar de finale loodste. In de eerste maanden werd Hulshoff door de spelers nau welijks serieus genomen. Danny Blind aan de kant AMSTERDAM Ajax zal de rest van de com petitie verdediger Dan ny Blind sparen. De Ajacied, die deels de voorbereiding op het tweede duel tegen Olympique Marseille miste door een oog-ont steking, viel in de twee de helft uit met een liesblessure. „Blind krijgt rust. Alleen op die manier kan de bles sure genezen. Hij zal in de competitie niet meer aan bod komen", ver klaarde trainer Barry Hulshoff. Steeds vergeleken zij Hulshoff met z'n illustere voorganger. Hulshoff voelde zich dan ook zeker niet happy, maar slaag de erin zijn gevoelens voor de buitenwacht te verbergen, al kwam hij naar buiten toe nog al onzeker over. Logisch, als je je eigen mening nauwelijks mag verkondigen, omdat Huls hoff ook al niet op de steun van het bestuur hoefde te re kenen. Dat bleek vlak voor en na de eerste kwart-finalewed strijd tegen het Zwitserse Young Boys. Nadat de spelers zich aan de vooravond van dat duel kritisch hadden uitgela ten over de sfeer binnen de club en de aanpak van het trainerstroika Hulshoff/Kohn- /Haarms volgde er een onder houd in Bern tussen spelers en trainer(s). Een keihard, maar verhelderend gesprek, waaruit de voor het eerst eens open hartige Hulshoff als winnaar tevoorschijn kwam. Nadat de spelers met de achtergronden waren geconfronteerd, zagen zij in dat Hulshoff ten onrech te werd bekritiseerd. Hulshoff zal straks met opge heven hoofd op bezoek mogen gaan bij voorzitter Ton Harm- sen en zijn companen als er over zijn voetbaltoekomst moet worden gesproken. Nie mand verwachtte immers, dat dit Ajax het sterker geachte Olympique Marseille zou over leven, maar de kortstondige opleving van de spelers in Marseille was meer dan vol doende. De nederlaag in eigen huis maakte het feest welis waar niet compleet, maar Hulshoff maakte zich daar niet druk om. Het grote doel was Danny Blind haalt de bal weg voordat Klaus Allofs gevaarlijk kan worden. Aron Winter kijkt toe. FOTO. ANP immers voor de tweede ach- „maar wij staan wel in de fi- tereenvolgende keer bereikt. nale. En dat telt". Vervolgens „Natuurlijk baal ik, want wij blikte Hulshoff voorzichtig te- hebben ons eigen publiek een rug op de periode, waarin hij kater bezorgd", verzuchtte de het voor het zeggen had. „Te- trainer, om er vervolgens gen Olympique speelden wij glimlachend aan toe te voegen, lange tijd erg goed, maar na Nog geen derde UEFA-plaats AMSTERDAM De late treffer van Klaus Allofs in Amsterdam, goed voor de nederlaag van Ajax, deed ook een al bijna gebouwd feestje voor het betaalde voetbal in Nederland teniet. Bij een gelijkspel van Ajax was het Nederlandse voetbal in 1989 weer ver zekerd geweest van drie toegangsbewijzen voor het UEFA-bekertoernooi. In het UEFA-klassement had Nederland na de kwartfinales nog zeven punten no dig om Oostenrijk van de achtste plaats te verdrin gen. Nederland staat negende, een positie die slechts recht geeft op twee plaatsen in het UEFA-bekertoer nooi. Als een van de Nederlandse ploegen zijn finale wint heeft Nederland alsnog genoeg punten voor een derde UEFA-plaats. een kwartier in de tweede helft zakten wij weg. Kom je zo'n fase zonder kleerscheuren door, dan komt de ploeg er wel overheen. In het andere geval zie je het zelfvertrouwen weg ebben. En kan de ploeg zich niet meer opladen voor de laatste jump. Het gebrek aan zelfvertrouwen heeft alles te maken met de gebeurtenissen in het laatste half jaar. Na tuurlijk speelt het verleden een grote rol. Je ziet het aan veel spelers. Neem Aron Win ter. Scoorde nog niet zo lang geleden vrij gemakkelijk, maar verknalde nu drie opge legde kansen. Hoe dat komt? Die jongen is zo gefixeerd op het scoren van de voor hem verlossende treffer, dat het niet lukt". Dom Voor andere spelers geldt dat ook. Vooral voor de jongens, die gezien hun ervaring zo Mühren evenaart record AMSTERDAM Ar- nold Mühren heeft gis- tervond tegen Marseille een record uit de geschie denis van het betaalde voetbal bij Ajax geëven aard. De international speelde 36 jaar en 323 da gen oud een officiële wedstrijd voor Ajax 1. Dat record was tot woensdag, met exact evenveel jaren en dagen, in handen van Leo van Veen, die in de nadagen van. zijn carrière (1983) nog bij Ajax opdook. graag de kar willen trekken. Bijvoorbeeld die actie van Stanley Menzo, die zich op een domme manier afreageert op Papin. Voor hetzelfde geld krijgt hij een andere kleur kaart van de scheidsrechter. De dragende figuren willen te graag en zijn daardoor overge concentreerd. Dat gaat ten koste van hun spel. Dat zie je ook aan een speler als Van 't Schip, die veel beter kan dan wat hij de laatste tijd laat Hulshoff zal dan ook vanaf morgen (vandaag zijn de spe lers vrij) kiezen voor een an dere aanpak. „Sinds het ver trek van Cruijff heb ik geko zen voor het groepsgericht werken. De komende weken zal er meer individueel ge traind worden en ga ik ge sprekken voeren met de spe lers. Voetballen kan deze ploeg wel, zeker als het zelf vertrouwen er is. De toekomst van Ajax ziet er dan ook hele maal niet zo somber uit. On danks het verlies van kwali teit is deze groep erin geslaagd de finale te bereiken. Met en kele gerichte aankopen gaat Ajax het komende seizoen nog sterker in, daarvan ben ik overtuigd. Op dit moment is de situatie anders. Dit rumoe rige seizoen duurt te lang. Het is duidelijk, dat de meeste spe lers op hun laatste benen lo pen". RICHARD THANNHAUSER Ajax: Menzo; Blind (Keizer), Wou ters, Larsson en Verlaat. Winter, Scholten en Mühren, Van 't Schip. Bosman en Rob Witschge. Olympique Marseille: Stambouli; Passi, Lowitz, Förster en Couet (Pas- si); Diallo, Giresse, Eyraud (Appnou) en Pelé; Allofs en Papin. BERGAMO Atalanta Bergamo, op weg terug naar de liga A van het Ita liaanse voetbal, is ook in het eigen stadion niet be stand gebleken tegen het rechtlijnige countervoet bal van de Belgische kam pioenskandidaat Meche len. Net als in de thuis wedstrijd won de club van oud-Ajaxtrainer Aad de Mos met 2-1. Atalanta heeft de kansen op de primeur van een club in de tweede divisie in de eindstrijd van een Europees bekertoer nooi zelf vergooid. In het eer ste uur lieten Nicoletti en For- tunato de mogelijkheden onge bruikt het veldoverwicht meer gestalte te geven dan één en kele treffer. Het doelpunt van Garlini, zes minuten voor rust ontstond bovendien uit een „lichte" strafschop, die scheidsrechter Boetenko had toegekend na een ongelukkige handsbal van Clysters. De Belgen kwamen elf minu ten na rust op gelijke hoogte. Via een schitterend schot van de bij een vrije trap mee-opge- rukte centrale verdediger Graeme Rutjes. Die gelijkmaker betekende kwalificatie voor de Belgen. Atalanta nam zijn maatrege len. Verdediger Rossi werd in gewisseld voor een extra-aan valler Canzanutti, in de verde diging werd één-tegen-één ge speeld. Mechelen hield de deur, mede door uitstekend werk van doelman Preud- 'homme, echter dicht en leek via een gelijkspel naar de eindstrijd van Straatsburg te sluipen. Waar de Italianen in de aan val meer oog hadden voor franje dan voor de korte weg naar het doel, speelde Meche len wanneer de kans zich daartoe voordeed snel en recht vooruit. Zonder remmingen Rutjes had het al aangetoond met zijn treffer nadat Bonaci- na zijn tegenstander Ohana bijna onder het gras had ge werkt, collega verdediger Em mers herhaalde die actie tien minuten voor tijd. De verdedi ger ontdeed zich van twee te genstanders en vond vervol gens het net met een schuiver, mede door een wat trage reac tie van doelman Piotti. Sportprijsvragen HAMBURG De trekkingen voor de midlotto in West- Duitsland hadden gisteravond het volgende resultaat: Trekking A: 17-20-25-30-39-44. Reservegetal: 27. Trekking B; 2-18-20-21-31-42. Reservegetal: 17. Spel 77: 8102813. wingir VELGEM Sean ?pies° ly in Wevelgem was uet 1 cies Adri van der Poel ^„Luik. Op het moment voenizijn hoogtijdagen voor- leken, won hij een ng pii isieker. De Ier had zijn Luyci ien gezet op Milaan- igdriearemo. de Ronde van imskB anderen, Parijs-Rou- !op3131 en Luik-Bastenaken- stra k. Het werden vier k3ei^J kleunen: 5e, 4e, 16e, a Boe Nadat hij hoofdschud- irij3id de voorbereidingen antaai Ronde van Spanje 3-119» begonnen, zegevierde 3pfo tot zijn eigen verras- 33-161 in Gent-Wevelgem. 129, Duync 275 kilometer beuken stee1 k wind sprintte Kelly deriUer dan zijn vluchtge- 'jms en Bugno, Kiefel, Pee- 3bouif en Criquielion. Ilits 2! 2M50e Gent-Wevelgem, dertig kilometer langer dan normaal, werd een meevaller voor „King" Kelly. De gouden edi tie werd een flop voor het Ne derlands collectief en de ploeg van Post in het bijzonder. Ste ven Rooks van de ploeg van Jan Gisbers, kreeg een lekke band op het ongelukkigste mo ment. Het gebeurde bij het breken van het eerste peloton. Rooks; „Er was geen enkele auto in de buurt met een an der wiel. Twee groepen reden me voorbij voor ik een ander wiel had. Op dat moment was de koers in volle gang. Ik kon nooit meer terugkomen". Kelly profiteerde in de slotfase van de afwachtende houding bij de sprinters. Planckaert, De Wilde, Vanderaerden, ze loer den naar elkaar toen Criquie lion en Peeters wegsprongen. Kelly zag het, zette aan, vond in Bugno en Kiefel bereidwil lige helpers en dichtte het gat imponerend. De rest was kin derlijk eenvoudig. Het werd hem totaal niet lastig meer ge maakt. Sean Kelly heeft eindelijk zijn overwinning in een klassieker bi- nen. FOTO: AP Fignon maand uitgeschakeld PARIJS Laurent Fignon heeft zondag, bij zijn val in Luik-Bastenaken-Luik, toch een breuk in het polsgewricht van zijn rechter hand opgelopen. Onderzoek in een Parijs ziekenhuis toonde aan dat één van de botjes aan de binnenkant van de pols gebroken is. Omdat voor de genezing de duim moet worden vastgezet, betekent het dat Fignon zijn hand zeker drie weken niet zal kunnen ge bruiken. Het is niet te verwachten dat de Frans man voor 15 mei weer op de fiets zal zitten. Fig non wordt in de Goldrace vervangen door Pascal Dubois. DELFT Het Neder lands UEFA-team (spelers tot 18 jaar) heeft zich gis teren vrijwel zeker ge plaatst voor het Europees Kampienschap dat in juli in Spanje wordt gehou den. De ploeg van trainer Bert van Lingen versloeg in Delft de leeftijdgenoten uit Albanië met 2-0 en heeft over twee weken, als in Deventer de laatste wedstrijd uit de groep te gen Hongarije wordt ge speeld, aan een punt vol doende. De Nederlandse jeugd is in groep 7 ingedeeld bij drie Oostbloklanden. Conditioneel zit het bij die landen meestal wel goed. In het verleden had den jonge Nederlandse voet ballers vaak moeite om een volledige wedstrijd tegen de vaak ook fysiek sterkere jeugd van achter het IJzeren Gor dijn te voltooien. Die achter stand heeft het Nederlandse team ingehaald. Tegen Alba nië, dat het juist van fysieke kracht moet hebben, was het jeugdige Oranje ook op dat punt beter dan de tegenstan der. Voeg daarbij het gegeven dat de Albaniërs er, op een uitzon dering na, voetballend niet aan te pas kwamen en de overwinning voor Oranje is snel verklaard. Toch moesten de slechts 400 toeschouwers op het terrein van DHC tot de 65e minuut wachten voordat rech termiddenvelder Alfred Knip penberg Nederland aan een voorsprong hielp. De eerste helft was een vrij matte verto ning. Te weinig tempo en te veel individuele acties die bij voorbaat kansloos waren tegen de stugge en massaal verdedi gende Albaniërs. Ajacied Brian Roy, die nog net op tijd in Delft arriveerde na het afleggen van twee tenta mens voor zijn Havo-diploma, kwam geen moment los van zijn directie tegenstander Qiri- ci. Die wist zich op zijn beurt in de rug gedekt door de op papier op het middenveld spe lende Lufi, die echter al direct na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter achter zijn ver dediging plaatsnam. Het mees te gevaar kwam in de eerste helft van Alfred Knippenberg. De speler van GA Eagles strooide met goede passes en viel vooral op door zijn goede inworpen. Zo ontstonden voqr het Albanese doel kleine mo gelijkheden waar centrumspits Frans Alma echter geen raad mee wist. In de 25e minuut had Alma pech toen hij de bal uit een voorzet van Roberto Lanckhor op de paal knalde. Tempo Pas in de tweede helft, toen Nederland wat meer tempo begon te maken werd het ge vaarlijk voor het doel van Al banië. Wat dus resulteerde in het doelpunt van Knippenberg die de bal een voorzet van Ar thur Numan achter doelman Richard de Graaf. FOTO: SP Hallbani kopte. Tien minuten later vergrootte Alma de voor sprong na een fout in het cen trale verdedigingsblok van de Albaniërs. Van Lingen was na afloop bij zonder opgelucht „Je weet dat je beter bent, maar kom maar eens door zo'n verdediging heen. En dan ben je er nog niet, want een uitval van die gasten en het is raak. Tenslotte was onze verdediging niet de beste linie van vandaag". Van Lingen doelde daarbij op het spel van linkerverdediger Frank de Boer en laatste man Raymond Frehe, die onder hun mogelijkheden speelden. Tevreden was Van Lingen wel over rechterverdediger Ri chard de Graaf van FC Den Haag. De 18-jarige Leiden aar had het bijzonder moeilijk, omdat Knippenberg nog al eens zijn verdedigende taken vergat. „Maar het ging best wel lekker", aldus De Graaf na afloop, die zelf vindt dat hij nog wat meer aan zijn aanval lende capaciteiten moet wer ken. „Verdedigen is eigenlijk het enige dat ik kan. Mis schien dat ik daarom nog niet in het eerste van FC Den Haag speel. Misschien dat ik straks een kans krijg als we in de eerste divisie spelen. Wellicht dat er dan een paar jongens Graai, die ook op het verlang lijstje van PSV staat. „Maar dan moet ik daar in het inter naat en daar heb ik geen zin in. Binnenkort krijg ik van FC Den Haag en tweejarig con tract aangeboden en als dat goed is teken ik gewoon". DICK DIJKHUIZEN Nederland-Albanie 2-0 (0-0). 65 Knippenberg 1-0; 76 Alma 2-0 Scheidsrechter K. Cooper (Wales) Toeschouwers 400 Nederland De Ron (PSV); De Graaf (FC Den Haag), Roubos (FC Utrecht). Frehe (Excelsior). De Boer (Ajax); Knippenberg (GA Eagles). Van Gast el (RBC). Numan (Haarlem); Lanck- hohr (PSV), Alma (SC Cambuur). Roy (Ajax). Alabame: Nallbani. Qirici, Daja, Lek- bello, Xhumbo; Lufi. Lika, Bila.li, Riza; Daullja. Alibali (Barbullushu) Stand groep 7 1. Bulgarije 6-7 11-10 2. Nederland 5-6 5-3 3. Albanië 5-5 3-7 4. Hongarije 4-2 8-7

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11