Affaire Koeman brikkelt PSV'ers Arnold Scholten blijft bescheiden Leidse Courant: het nieuws kritisch en gedegen behandeld. Eén scenario genoeg voor Leo Beenhakker Feyenoord vergooit kansen UEFA-Cup 22ORT CeidoeSowumt WOENSDAG 20 APRIL 1988 PAGINA 13 ebr ejcker snel adpie geschakeld atis v D in de XE CARLO Voor het ,je achtereenvolgende jaar Bons Becker slechts één gespeeld in het tennis- I^Hooi van Monte Carlo. De ^^jluitser, die om belasting- JN isc^e redenen in het oetzeii staatje in Zuid-Frankrijk 300): A t, verloor gisteren in de 21 Ie ronde van de Tsjecho- 15ak Marian VaJda- Bec" *als derde geplaatst, was de eerste ronde. Michiel EUI «rs strandde ook in de e ronde. De Zweed Joa- yström versloeg hem: 6- (7-1). tractiu. l y Groningen-PSV zaterdag ZEIST Het competitie duel tussen FC Groningen en landskampioen PSV zal niet op zondag maar op za terdagavond worden afge werkt. De aftrap in het Oosterpark-stadion is om 19.30 uur. Het duel DS'79 - PEC Zwolle was al ver vroegd naar vrijdag. De wedstrijd tussen Sparta en het al gedegradeerde DS'79 is vervroegd naar maandag 25 april. Het duel stond aanvankelijk voor dinsdag 3 mei op het pro gramma. Boogers schiet militairen naar eindronde DOETINCHEM Het Nederlands militair voetbalelftal heeft zich gis teren in Doetinchem geplaatst voor de eindronde van de wereldtitel strijd in Italië. In de voorronden van de strijd om het CISM-kampi- oenschap van 1989 won Oranje voor de tweede keer van Luxem burg. In het groothertogdom had- ,den de Nederlandse militairen al met 2-0 gewonnen, dinsdag werd het op de Vijverberg 3-0. Alle tref fers kwamen van de op vliegbasis Soesterberg gelegerde DS'79-speler Marco Boogers. Timman breekt af BRUSSEL Jan Timman heeft zijn partij uit de vijf tiende ronde van het wereldbeker toernooi in Brussel, tegen Andrei Soko- lov, afgebroken. In de kopgroep deden John Nunn en Va- leri Salov goede za ken met overwin ningen op respectie velijk Winants en Seirawan. Anatoli Karpov liet met zwart een halfje lig gen tegen Sax. Thatcher valt Zola Budd bij LONDEN Margaret Thatcher heeft in het Lagerhuis een aanval gedaan op de Internationale Atletiek Federa tie. Mevrouw Thatcher veroordeelde de pogingen van de IAAF om de in Zuidafrika geboren Zola Budd door de Britse bond te laten schorsen. Dit naar aanleiding van de deelname aan wed strijden in Zuid-Afrika. De premier zei, dat de regering nog steeds instemt met een akkoord uit '77, waarin de landen uit het Gemenebest afspraken de sportieve relaties met Zuidafrika te beperken. „Maar", stelde zij, „velen van ons ervaren het als stuitend dat er pogingen worden ondernomen een sportvrouw uit te sluiten van de inter nationale atletiek". SCHOT LOOPT DRIE MARATHONS IN DRIE DAGEN fiOSTON Raymond Hubbard, een 34-jange Schotse onderwij zer, heeft in drie dagen drie marathons gelopen. Maandagavond ging Hubbard in Boston in de oudste marathon ter wereld voor de derde maal over de finish in een loop over 42 kilometer en 195 meter in een tijd van 2 uur 47 minuten en 51 seconden. Ray mond Hubbard, die in 1982 met het lopen van marathons begon, liep zaterdag in Belfast de eerste marathon van het drietal dat hij in drie dagen afwerkte. In de Noordierse stad kwam hij uit op een tijd van 2 uur en 44 minuten. In Belfast stond een halve marathon op het programma maar Hubbard liep de afstand twee maal om het doel dat hij zich had gesteld te halen. Vervolgens haastte hij zich naar Londen, waar hij zondag een tijd van 2 uur en 48 minuten liet afdrukken. Vervolgens stapte hij in een Con corde om zich naar Boston te laten vliegen. .In de Amerikaanse stad. waar de marathon voor de 92 e maal werd gehouden, liep Hubbard 2.47.51, waarna hij direct terugreisde naar Schotland omdat hij dinsdag weer voor de klas moest staan. Eerste divisie in het kort NEC-MW 1-1 (0-0). 61 Verbeek 0-1. 67 Arts 1-1. Scheidsrechter Luinge Toeschouwers: 2000 Gele kaart: Janssen (NEC) en Vincent (MVV). Heracles - SC Cambuur 0-2 (0-2). 6 Van der Ark 0-1. 41. McNully 0-2. Scheidsrechter Arnouts. Toeschou wers: 600. Gele kaart: Poel (Hera cles). SW-Excelslor 0-0. Scheidsrechter Bannet Toeschouwers: 300. Gele kaart: Vink (Excelsior). NAC-Wageningen (1-2 (0-2). 2. Kraak 0-1. 12. Lok 0-2. 65. Smit 1-2. Scheidsrechter. Van der Leek. Toe schouwers: 980. Gele kaart: Smit (NAC) en Grotenberg (Wageningen). alfsïP ngletx SWIM KIEFT: „ZAKELIJKHEID NOODZAAK IN EUROPA CUP' 0. 19. Cl&1 63062 IINDHOVEN Wim ieft heeft er dit seizoen op moeten wachten oordat hij algemeen de rkenning kreeg die hij erdiende voor zijn pres ides bij PSV. „Het heeft el eens gestoord", er- ;ent de spits van de (jjindhovenaren, „maar I erlijk gezegd heb ik er ooit echt mee gezeten, k loop al wat langer Je weet tenslotte at je beoordeeld wordt p het aantal doelpunten je maakt. Wat dat be- t was het in Italië ele malen erger. Daar /erwachten de mensen Heen maar dat je scoort, ilramatisch gewoon, om- at je er daar als spits meer dan tien per eizoen inschiet. Dom- eg omdat het daar zo eel moeilijker is. Je ziet et nu aan Ian Rush bij uventus, zelfs Ruud ullit merkt het Je hebt reken dat je daar niet ji een goal toekomt". Mang EINDHOVEN Leo Beenhakker laat de opstelling van zijn ploeg Real Madrid niet afhangen van het feit of Ro nald Koeman vanavond al dan niet meespeelt met PSV. „Ik heb gehoord dat mijn collega Hiddink twee scena rio's in zijn hoofd heeft. Eén met en één zonder Koe man. Nou, ik vind één wel genoeg", aldus Beenhakker dinsdag. Beenhakker, die dinsdagavond met zijn selectie trainde in het PSV-stadion, heeft de beschikking over louter fit te spelers. Alleen Solana, die mogelijk in basis zou zijn gestart, is in Madrid achtergebleven met een enkelbles sure. Beenhakker weet zeker dat Real woensdag beter bij de les is dan veertien dagen geleden, toen PSV ver rassend op 1-1 kwam in het Bernabeu-stadion. „Mijn spelers hebben de zaak onderschat en hebben daar een hoge prijs voor moeten betalen. Maar nu zijn ze weer wakker", zei de coach. Beenhakker heeft niet la ten trainen op het nemen van strafschoppen, die nodig zouden zijn bij een eindstand van 1-1. We hebben spe cialisten, maar degenen die zich na twee uur voetballen het beste voelen, komen in aanmerking. Vorig seizoen schakelden we Juventus via strafschoppen uit. Hugo Sanchez schoot toen over en die mist normaal nooit". m die e METRC |s ft heeft nooit het gevoel $>ad bij PSV echt slecht ge beld te hebben. „Lijkt me [isch, tenslotte was het ren- ient heel behoorlijk, ook eerste maanden. Dat ik niet zo produktief was nu viel zelfs niet eens op, idat de ploeg als geheel I raaide als een trein". .0 /aarbij Kieft wel degelijk lespeet afdwong bij de ken- ts. Zijn trainer Guus Hid- nk bijvoorbeeld: „Wim eeft een heel moelijke voor leiding doorgemaakt. Hij i een tijd lang in Italië t gespeeld door de na- '1 iel weeën van een operatie, moest dus fysiek bijkomen en bovendien wennen aan een andere speelstijl. Zijn klasse was dat hij toch goed ging spelen voor de ploeg, ande ren liet scoren. Dat was voor ons acceptabel. We hebben dan ook nooit druk op hem gelegd. Hij wist zelf ook wel dat het dë volgende stap moest zijn dat hij zelf weer ging scoren". Bot Bij Torino, zijn tweede Itali aanse werkgever na Pisa, raakte Wim Kieft in novem ber 1986 zwaar geblesseerd. „Een van mijn kniebanden scheurde af van het bot en werd operatief vastgezet met een pen. Een soort kram. De revalidatie duurde tot half februari. Op zich een vrij korte periode, maar het her stel vordert in zo'n geval maar langzaam. Eind mei ging die pen er pas uit". Zodat Kieft zich meldde voor vier jaren PSV met een con ditionele achterstand. „Dat PSV anders voetbalt dan To rino, een veel offensiever spelconcept heeft, is niet zo'n probleem. Dat pak je zo op. Maar als je het conditioneel niet kunt bijbenen wordt het lastig. Ik was aanvankelijk niet in orde en zoiets merk je dan. Het was een kwestie van geleidelijkheid, met de maanden en weken sterker worden. Je wordt dan ook sneller op de eerste meters en dat is heel belangrijk voor een aanvaller". De laatste weken valt Wim Kieft ook voor de grote mas sa op. Als de man, die niet al leen veel en belangrijke doel punten fabriceert, maar ook als een speler die een bal vast kan houden in de voorste lijn. Vooral in Madrid acteer de Kieft op absoluut topni veau. „Het gaat momenteel inderdaad heel lekker", er kent hij, „ik heb het gevoel dat ik nu helemaal aan de ploeg gewend ben en anders om. Dat bezorgt me een enorm zelfvertrouwen. Dat heeft het team ook voor een niet gering deel aan zichzelf en de technische staf te dan ken. Het was bij deze grote club geen enkel probleem om in alle rust aan mijn vorm te werken. Dat is een groot ver schil met bijvoorbeeld Ajax. Daar heb je constant die druk, bij het bestuur, bij de trainers, bij de ploeg. Bij het minste of geringste is daar al les in rep en roer. Hier niet. Als PSV trouwens zo door blijft gaan kan het net zo'n club worden als Ajax. We zijn redelijk op weg". Al beseft hij dat er nog heel wat moet gebeuren wil PSV dezelfde uitstraling krijgen als de Amsterdammers. „Als je erop doelt dat Ajax altijd een heel aparte stijl van spe len heeft gehad, heb je gelijk. Ajax voetbalt sinds jaar en dag vrij avontuurlijk. PSV speelt een ander spelletje, za kelijker, maar dat ligt ook aan het materiaal. Je kunt het denk ik beter realistisch voetbal noemen. Dat is nu eenmaal de tendens van het huidige voetbal in de Euro pacup. Doe je er niet aan mee, dan lig je eruit. Wim Kieft kijkt tijdens de training gisteren van PSV hoe Ro nald Koeman met de bal jongleert. FOTO: ANP Een uitgesproken visie heeft Kieft, met 22 treffers mo menteel de beste schutter in de eredivisie, ook met be trekking tot de zaterdag door de UEFA uitgedeelde straf aan Ronald Koeman. „Een grote puinhoop, een belache lijke bedoening Maar het prikkelt de spelers ook heel erg dat we tegen twaalf man schijnen te moeten vechten. Het is een hele rare zaak dat Ronald klakkeloos wordt veroordeeld, zonder dat ie mand echt gehoord is. Daar zit volgens mij veel meer achter. Begrijp me goed. we voelen ons niet zielig hoor, maar die zaak had ook twee weken geleden behandeld kunnen worden. Nu wordt er op de dag van de wedstrijd nog uitspraak gedaan naar aanleiding van het beroep. Dat kan toch niet? Maar met of zonder Koeman, we zullen Real zeker niet met defensief voetbal bestrijden, want dan zijn die gasten heel gevaar lijk. Ik ben er ook van over tuigd dat het een heel andere wedstrijd wordt dan thuis te gen Bordeaux. Dat sloot zich op, Real zal zijn eigen spel spelen omdat het uit en thuis zichzelf wil blijven". De uitschakeling van Real Madrid zou een nieuw hoog tepunt zijn in PSV's zeer ge slaagde seizoen. Opmerkelijk, nadat vorig jaar de absolute vedette Ruud Gullit getrans fereerd werd naar AC Milan. Ondanks het vertrek van de sterspeler groeide PSV uit tot een zeer hecht elftal, dat zich zelfs succesvol aan de Euro pese top meldde. „Er is na tuurlijk ook wel iets voor hem teruggekomen", bedoelt Kieft niet eens zichzelf. „Je kunt er lang of kort over praten, maar de kracht van dit PSV is dat het elf goede voetballers in het veld heeft en twee trainers die heel goed weten waar ze mee be zig zijn." Hetgeen uitmondt in presta ties, op basis waarvan ook Wim Kieft langzamerhand il lusies moet koesteren om met het Nederlands elftal deel te nemen aan het EK in West- Duitsland. „Natuurlijk denk je daar wel aan. Je kunt je nu eenmaal alleen in de kijker spelen door goed te voetbal len. Kan ik deze vorm bij PSV vasthouden, dan maak ik een behoorlijke kans. Maar Michels kan ook niet om Marco van Basten heen als hij fit is en evenmin om John Bosman. Arme trai ner...." WILLEM PFEIFFER ABANDER EINDELIJK IN BASIS AJAX ïrs TERDAM Sommi- noemen hem een "jiinl ie pier", anderen „de „De witte Socra- een meer vlijende die Arnold Iten kreeg in zijn yjpijjaren bij FC Den •t - wordt-ie nauwe- meer genoemd. De Ci'ltte van FC Den werd bijna twee geleden met veel larie door Johan ff binnegehaald bij maar de 22-jarige ander heeft nog nau- ®din ks kunnen overtui- in De Meer. Slechts ■ag rtzij blessures staat hij m. atste duels in de ba- 'de naar de dwingende "a iie hij bij zijn vorige had, zal hij nooit bij krijgen. Scholten is tér, bescheiden. Mis- fYe^ln wel te bescheiden een topclub. Ook al jjhij nog zo goed voet var ht 1 Scholten mist de flair, nadrukkelijk bij de Am- imse voetbalfabriek en hij weigert zichzelf te t san deren- Zo woont hij bij- n y/Peeld nog steeds in Ros- uitke een dorp onder de rook irp ond 0iDen Bosch. In die plaats Scholten zich thuis. Weg het drukke stadsgewoel, ie brandhaard van de be- telling. iie bijna twee jaar Ajax ben ik dezelfde gebleven", zegt Scholten. „Ik ben beschei den en dat zal ik ook wel altijd blijven. Ik ben niet het type, dat overal voorop moet lopen. Dat doen anderen maar. Of mijn karakter remmend werkt op mijn carrière? Nee, dat denk ik niet. In het begin heb ik er misschien nadeel van on dervonden, maar nu word ik geaccepteerd". Dat klinkt allemaal aardig, maar was Arnold Scholten niet de leider van FC Den Bosch? Een dwingende speler, die zijn ploeg beter liet spelen? „Inderdaad", blikt Scholten te rug. „Voor FC Den Bosch was ik een belangrijke speler. Een dominante voetballer, die zich constant aanbood en veelvul dig werd aangespeeld". Bij Ajax is hij slechts één van de velen. „Bij Ajax kom ik te weinig aan de bal om domi nant te zijn. Komt ook door de plaats, waarop ik speel. Tegen Marseille zal ik waarschijnlijk rechtsback zijn. Iedereen weet, dat mijn voorkeur uitgaat naar een plek op het middenveld. Nee, ik klaag niet. Ben al lang blij dat ik speel". Bankzitter „Ik baalde vreselijk als bank zitter. Dat ik vorig seizoen niet direct een basisplaats zou krij gen, had ik ingecalculeerd. Voor mijzelf had ik gesteld om in m'n tweede Ajax-jaar een vaste plaats te hebben. Dat is dus niet gelukt. Slecht voor het zelfvertrouwen. Boven dien kwamen er in maart de verhalen overheen, dat mijn naam op een lijst van spelers stond, die aan het einde van Arnold Scholten. het seizoen zouden mogen ver- doorloopt, maar als je dergelij- paar jaar op de bank te zitten, trekken. Heb na die publica- ke verhalen leest, ga je twijfe- Red ik het niet, dan moet ik ties om opheldering gevraagd len". volgend jaar misschien een en gekregen van Van Eijden. Arnold Scholten weet, dat het stapje terug doen. Zit je op de Volgens hem waren al die ver- komende seizoen bepalend zal bank, dan denk je: Wat doe ik halen uit de lucht gegrepen, zijn voor zijn voetbaltoekomst, eigenlijk hier? Ik train kei- Ajax was tevreden over mij. „Ik zal gewoon een basisplaats hard, wil laten zien dat ik het Ik vond het ook al raar, omdat moeten afdwingen. Ik voel er aankan, maar als je vervolgens mijn contract nog een jaar niet veel voor om nog een niet wordt opgesteld"... FOTO: DIJKSTRA Ajax - met Arnold Scholten - speelde een perfecte partij in en tegen Marseille, maar liet het er in Nederland vervol gens lelijk bij zitten. De gevoe lige bekernederlaag in Waal wijk tegen RKC, de kampioen van de eerste divisie, kwam 'hard aan. Zaterdag werd die wanprestatie gevolgd door een mogelijk nog bedroevender optreden tegen PEC Zwolle, dat dik verdiend met 2-0 won. Scholten: „Die nederlaag bij PEC Zwolle was erg, maar de uitschakeling in het bekertoer nooi is nog vervelender. De competitie is immers niet zo belangrijk meer, omdat Ajax zich heeft verzekerd van de tweede plaats. Nee, nee, het is absoluut niet waar dat wij spe lers de competitie niet meer serieus nemen. Je voetbalt im mers nog steeds voor winst- premies. De afgelopen week was een dure week voor ons, al vind ik persoonlijk het fi nanciële gedeelte bijzaak. Ajax moet dergelijke wedstrijden gewoon winnen. Dat ben je ge woon verplicht". RICHARD THANNHAUSER ROTTERDAM Binnen drie dagen heeft Feye noord de kans op deelne ming aan het UEFA-be- kertoernooi grotendeels vergooid. De derde plaats op de ranglijst verdween uit het zicht door nederla gen in de Kuip tegen Vo- lendam (2-1) en FC Utrecht 3-1. Feyenoord begon de confron tatie met Utrecht met een mi nimum aan zelfvertrouwen. Het laatste restje kreeg al in de eerste minuut een knauw. Van Loen passeerde Hiele met een simpel schuivertje op een snel genomen vrije trap van Plomp. FC Utrecht had nog nooit gewonnen in de Kuip en voelde de kans. Feyenoord kreeg ondanks het hardnekki ge - soms harde - Utrechtse verdedigen een paar beste doelkansen. Ze waren niet be steed aan Hofman, Mitchell en Roth. Mitchell viel na een half uur uit met een enkelblessure. Monkou mocht het als spits proberen. Blinker, Been en Hofman probeerden na rust met individuele acties het duel een andere wending te geven. Hun mislukkingen leidden eerder tot radeloosheid. Het weggeven van ruimte bood Verschoor aan de andere kant de gelegenheid Wijnstekers er uit te lopen, waarop invaller Crüden 2-0 scoorde. In de slot fase stond Roth centraal. De Hongaarse ex-international, pas terug van een operatie, kopte op een vrije trap van Been fraai 2-1 in. Kort daarop tastte hij mis bij een doorloop bal voor Van Loen: 3-1. Feyenoord - FC Utrecht 1-3 (0-1). 1 fC Den Bosch Van Loen 0-1, 61 Crtlden 0-2. 78. Roth 1-2, 85. Van Loen 1-3. Scheids rechter: Houben. Toeschouwers: 2590. Gele kaart: Steinmann (FC Utrecht) en Roth (Feyenoord) Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Van Herpen, Roth en Heus; Been, Mon kou en Hoekstra; Hofman (Roos), Mitchell (Barendse) en Blinker. FC Utrecht: Van Ede; Verrips, Plomp, Pattinama en Van der Meer; Alflen, Fraser (Crüden). Alflen en De Koek; Van Loen en Verschoor. kwam de eerste vloeiende aan val tot stand met als gevolg het openingsdoelpunt van Ey- kelkamp: 1-0. Groningen slaagde er niet in meer profijt uit het lichte overwicht te trekken. Het kwam de thuisclub duur te staan. Vlak voor de pauze zorgde Krüzen via een vrije trap van dertig meter voor de gelijkmaker: 1-1. Ook na rust waren opwindende momenten zeldzaam. Groningen was op nieuw iets beter, maar ook im- produktief. Halverwege de tweede periode volgde het beslissende doel punt. Thijssen speelde Boek- weg foutief aan. Brood stuurde Kaiser vervolgens op rechts de vrije ruimte in, waarna de lan ge spits Beukers met een kop stoot scoorde: 2-1. FC Groningen - FC Den Bosch 1-2 (1-1). 30. Eykelkamp 1-0, 43. KrUzen 1-1, 66. Beukers 1-2. Scheidsrechter Van der Niet, toeschouwers: 8026. Gele kaart: Gösgens (FC Den Bosch). FC Groningen: Storm; Mason, De Wolf, Thijssen (Beltman) en Verkuyl; Olde Riekerink, Boekweg en Roos- sien; Brooke, Booy en Eykelkamp FC Den Bosch: Van Grinsven; Gös gens (Van der Hoorn). Van Eek, Adriaanse en Goossens; Van Nielen, KrUzen en Brood; Grim (Van Du ren), Beukers en Kaiser. Eredivisie S 1 55 107-24 4 6 46 71-36 9 9 37 57-39 7 9 35 59-46 11 9 35 40-34 9 10 33 51-43 5 13 33 41-43 12 9 32 49-45 11 10 31 38-49 8 12 30 38-38 6 13 30 40-45 8 14 28 39-61 6 15 26 47-51 8 15 26 43-53 10 14 26 39-60 7 15 25 36-62 DS '79 PSV kampioen. PSV. Ajas an 30 14 30 12 31 12 32 14 31 10 31 10 31 11 31 12 32 10 31 10 32 9 32 8 31 9 29 7 30 2 PC T want a pariodakam- Groningen Groningen heeft de tweede thuiswedstrijd in drie dagen niet met een overwinning kunnen afsluiten. Ondanks een permanent overwicht moesten de Groningers aan Den Bosch een overwinning van 2-1 toestaan. Door het on verwachte verlies blijft Gro ningen nadrukkelijk betrok ken bij de degradatiestrijd. Speelden de Groningers afge lopen zondag tegen Utrecht een glanzende partij, tegen Den Bosch was er sprake van een armoedige vertoning. De thuisclub was wel iets beter, maar pas na een half uur Eerste divisie SC Heerenveen 32 28 2 2 58 94-28 31 17 9 5 43 58-26 30 16 10 4 42 54-33 32 14 12 6 40 50-35 31 16 5 10 37 62-43 31 12 10 9 34 51-41 31 11 10 10 32 50-46 30 11 9 10 31 45-47 .31 9 11 11 29 43-45 31 11 7 13 29 47-62 30 10 6 12 28 42-48 30 9 9 12 27 32-37 31 11 5 15 27 47-61 31 10 6 15 26 43-47 31 10 6 15 26 47-57 31 9 5 17 23 40-57 32 4 14 14 22 29-48 31 5 11 15 21 28-47 31 4 5 22 13 26-eq n MW periodekampioenen. sportuitslagen PAARDESPORT Koereen van Hilversum Eerste koers. 2000 meter: 1. Capel- lo's Boy (A. Suykerbuyk) 2.45.3 - 1.22,7; 2. Carthamus G; 3. Cor Spen cer. Niet gestart: Chianti van Epse. Toto: winnend 9.80, plaats 3.00 1,40 3,90, koppel 17,00. trio 319,20. Tweede koers. 2440 meter: 1. Brenn- trans R (A. de Wrede) 3.20,7 - 1.22,3; 2. Chatelain Evento; 3. Ciska Crown. Niet gestart: Challancetrans R. Toto: winnend 6,50, plaats 2,00 1,60 1,20, koppel 28,30, trio 122.50. Derde koers. 1609 meter: 1. Bastia W (R. Pools) 2.07,3 - 1.19,1; 2. Californi- an Boy; 3. Boncoeur A. Niet gestart; Arno Baker. Toto: winnend 11,50, plaats 1,60 1,60 1,40, koppel 18,10, trio 871,80. Vierde koers. 2000 meier: 1. Black Shadow (Mej. M. Schlangen) 2.38,1 - 1.19,1; 2. Afra Shoeing; 3. Bambino Boshoeve. Toto: winnend 2,80, plaats 1.50 2,20 1,50, koppel 23,10, trio 93.30. Vijlde koers. 1609 meter: 1. Chippy Surge (T. Smeding) 2.05,8 - 1.18,2; 2. Ziegfried; 3. Benny Jeanet. Toto: win nend 3,40, plaats 1.90 2,30 1,80, kop pel 20.00, trio 131,90. Zesde koers, 2000 meter: 1. Anne Neyenrode (Ao. de Wrede) 2.37,0 - 1.18,5; 2. Aquavit; 3. Zilco Buitenzorg. Toto: winnend 2,10, plaats 1,20 1,30 1,30, koppel 2,40, trio 17,20. Zevende koers. 2000 meter: 1. Amer- lyon (C. Pino) 2.42.3 - 1.21,2; 2. Zie die Detvile, 3. Bellinda White. Toto: winnend 2,70, plaats 1,40 1,70 2,40, koppel 4,60. triö 44,10 Achtste. 1609 meter: 1. Bathilde G (T. Smeding) 2.05.5 - 1.18,0; 2. Bian- ca Pitt; 3. Zany Robel. Toto: winnend 4.30, plaats 1,70 2,70 2,00, koppel 22,90, trio 276.90. Negende koers. 1609 meter: 1. Zeus Boekelte (J. van Dooyeweerd) 2.02,5 - 1.16,1; 2. Zozo Nevele; 3. Reunited. Niet gestart: Vic Hanover. Toto; win nend 7,00, plaats 4,40 2,40, koppel 12,90, trio 60,00. Tiende koers. 2000 meter: 1. Zozo Oldeson (A. de Wrede) 2.37,9 - 1.19,0; 2. Jefs Comfort; 3. Ydeltuit B. Niet gestart: Yvento de Legume. Toto: winnend 2.10, plaats 1,30 1,70 2.70. koppel 12,40, trio 64,70. Omzet: 324.504.00. VOETBAL Bundesliga Bayer Uerdingen-Schalke 04 5-2, Vfl Bochum-Hannover 96 5-2. Engelss league Coventry City - Everion 1-2, Luton Town - Queen's Park Rangers 2-1, Watford - Newcastle United 1-1, Wimbledon - Portsmouth 2-2. SCHAKEN Wereldbekertoernooi in Brussel Nunn (GBr) - Winants (Bel) 1-0, Soko- lov (Sov) - Timman (Ned) afg, Ljubo- Jevic (JSI) - Beljavskl (Sov) 1/2-1/2. Speelman (GBr) - Portlsch (Hon) 1/2- 1/2, Nlkollc (JSI) - Tal (Sov) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Nogueiras (Cub) 1-0, Seirawan (VSt) - Salov (Sov) 0-1, Sax (Hon) - Karpov (Sov) 1/2-1/2, Anders- son (Zwe) was vri). Stand: Karpov 9 1/2 punt (uit 14 par tijen). 2. Salov 9 1/2 (15). 3. Nunn 8 1/2+1 afgebroken (14). 4. Beljavskl 8 1/2 (14). 5. Andersson 8 (14), 6. Portisch, Speelman en Ljuboievic 7 1/2 (14). 9. Nikolic en Tal 7 (14), 11 Nogueiras 6 1/2 (15). 12. Timman 6 2 (14). 13 Sokolov 6 1 (14). 14. Sei rawan 6 (14), 15. Kortsjnoi 5 1/2 (14). 16. Sax 5 (14), 17. Winants 2 1/2 (14). TENNIS Toernooi in Monte Carlo Heren enkelspel: Tulasne (Fra) - Pe- rez-Roldan (Arg) 6-1, 7-5; Arrese (Spa) - Zivojlnovic (JSI) b-2. 6-7, 4-4 onderbroken door regen. Leconte (Fra) - Smid (Tsi) 6-4. 7-5; Vajda (Tsj) - Becker (WDI) 6-3. 5-7, 6-1* Nystrom (Zwe) - Schapers (Ned) 6-3, 7-6 (7-1); Meinecke (WDI) - Emilio Sanchez (Spa) 6-3, 6-3. Gomez (Ecu) - Fillppini (Uru) 7-6, 6-4; Benhabiles (Fra) - Svensson (Zwe) 1-6, 7-6, 6-3; Pistole- si (Ita) - Krickstein (VSt) 7-6, 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Meinecke- /Osterthun (WDI) - NIJssen/Dyke (Ne- d/Aus) 1-6, 7-6, 6-3.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13