)pnieuw geen bloemen- ozaïeken in Noordwijk liïïiïfl JOUR NAAL lewoners vrezen overlast werkplaats racemotoren Kans op helicoptervlucht boven het bloemencorso BON ovmcie Stns met irbreden A 4 Hofwijckschool compleet Bezwaren tegen kunstwerk verworpen IDEN OMGEVING fjeidó&Qowumt WOENSDAG 20 APRIL 1988 PAGINA 11 1SS ndkast gekraakt eZilk ÜDWIJKERHOUT in en geld met een totale van 70.000 gulden is gs gestolen uit een brand- )jj een bedrijf aan de Zil- inweg in De Zilk. Giste- ond het middaguur wilde genaar iets uit de brand- die in een schuur stond, Toen ontdekte hij dat en snijbrander de achter- van de kast was openge en leeggehaald. Dit moet 9 en 16 april zijn ge- De eigenaar had zondag e rommel gezien rond de lkast maar had verder n de kast gekeken. Opknapbeurt gymlokaal Sassenheim SASSENHEIM De wasruimten in het gymnas tieklokaal aan de Parklaan in Sassenheim worden opgeknapt en uitgebreid. Dat heeft de raad van Sassenheim gisteren besloten. Dat gaat 86.000 gul den kosten. Kon men tot voor kort slechts beschik ken over koud water en één douche, in de toe komst komen er vier ruimten met 15 douches. Over het belang daarvan waren alle politieke par tijen gisteravond eens. Alleen met het benodigde bedrag had men aan liberale en progressieve zijde moeite. J. van Dorssen (VVD): „Het bedrag is zo fors dat ik voorstel elders op de markt nog te kij ken of het niet lager kan". Ook J. Henskens (PvdA) vond dat. Wethouder J. Dreef constateerde ook dat het duur was, maar hij wees op de technische problemen die ontstaan om de nieuwe voorzieningen in een bestaand gebouw aan te leggen. Dreef deed echter de toezegging zo mogelijk nog te bezuinigen. Zendapparatuur weggehaald VOORSCHOTEN De politie van Voorschoten heeft giste ren in samenwerking met de Radio Controle Dienst een ille gale radiozender opgerold. De zendapparatuur van een 37-ja- rige bewoner van de Vreden- hoffstraat werd in beslag ge nomen. Volgens de politie ge beurde dat naar aanleiding van klachten van omwonen den over een slechte radio- en televisie-ontvangst. Het is de eerste keer dat de apparatuur van de man is weggehaald. „Het ging niet om commercië le uitzendingen", aldus de po litie. Overslag Tukker moet sluiten SASSENHEIM Het expeditiebedrijf Tuk ker Zn. moet het overslagbedrijf op het terrein aan de van Pallandtlaan sluiten. Dat vindt ook de Raad van State, waar het be drijf tegen een beslissing van die strekking in beroep is gegaan. Dat werd gisteravond meegedeeld tijdens de raadsvergadering toen PvdA-woordvoerder A. Olthof vroeg naar de stand van zaken aan de van Pallandtlaan. Voor het terrein, het voormalige bedrijf van Van Biezen, werd in het verleden een wijziging van het bestem mingsplan doorgevoerd. Een aanpassing die uitsluitend voor de betreffende palenhandel van toepassing werd geacht. Tukker Zn. richtte zeer tegen de zin in van de gemeente Sassenheim het terrein in als overslagbedrijf. Het werd daarop gesommeerd de activiteiten stil te leggen. Tukker reageerde daarop met het aanspannen van de beroepsprocedure. )MITE HEFT ZICHZELF OP l/NOORD WIJKER- Voor het twee- htereenvolgende jaar ir dit jaar geen bloe- tozaïeken in Noord- te bewonderen. Dit grote teleurstelling het Bloemencomité, ewisji^ft besloten zichzelf vater® heffen. In andere tsen gaan de wedstrij- UNiowel door: in Lisse op nginnedag (30 april) jok in Noordwijker- zijn rond de dertigste bloemmozaïeken te In Sassenheim wordt loza tekenwedstrijd te- ■w c met het corso, op /v dag 23 april, gehou- I g te aanleiding voor de op- ig van het Bloemencomi- rardwijk is het voor de le maal niet doorgaan ie mozaïekwedstrijd. Vo- •i lar zou dit evenement htinjen overgenomen door de et di ting Noordwijk Promotie nsen >g in oprichting was. Om- n tfc oprichting van de Stich- :hterwerd verlaat, werd het i de e pl^, rom pere/? zorgi IEN/DEN HAAG Het je van GS van Zuid-Hol- stemt in met de plannen iet rijk om een gedeelte enod ijksweg A4 te verbreden l«n vee maal drie rijstroken, at b< ,eeft gedeputeerde Jansen laan gieren meegedeeld. •ins Clausplein bij Voor- en de plaats waar de A 4 toeterwoude en Leiden weg 11 nadert. Bloemencomité pas op het laatste moment gevraagd als nog de organisatie van de bloemen mozaïek wedstrijd op zich te nemen. Kort C. Selhorst, secretaris van het Bloemencomité Noordwijk: „De voorbereidingstijd was toen veel te kort. Wij moeten namelijk bij kwekers speciaal vragen of zij de bloemen voor ons laten staan. Anders belan den ze op een vuilnisbelt of worden gespoten". Dit jaar dreigde dezelfde situatie te ontstaan. Weliswaar is de Stichting Noordwijk Promotie inmiddels opgericht, maar ze zijn nog niet voldoende opera tioneel om de mozaïekwed- strijd op te zetten. Selhorst: „We hebben nog een vergadering met de stichting. Mogelijk vragen ze dan of wij toch nog wat evenementen willen organiseren. Voor de mozaïek wedstrijd is het defini tief te laat. Andere evenemen ten van het Bloemencomité zo als de zomerbloemenexpositie, het ophangen van borden en vlaggi^n en de kinderoptocht voor het Rijnsburgs bloemen corso, zouden nog gered kun nen worden mits de stichting daar geld voor beschikbaar stelt. Wij hebben geen midde len meer, want die kwamen grotendeels uit de commercië le mozaïeken op het Vuurto renplein". Het Bloemencomité heeft in tern in principe besloten zich zelf op te heffen ondanks het gesprek dat ze nog met de stichting hebben. „In feite is dan twaalf jaar werk naar de knoppen", aldus een verbolgen Selhorst die de gang van za ken rond de mozaïekwedstrijd „frustrerend" noemt. Het Bloemencomité heeft de laat ste jaren veel moeite gedaan om de mozaïeken wedstrijd nieuw leven in te blazen. Het plan om samen met de andere gemeenten in een weekeinde alle mozaïekwedstrijden te or ganiseren. is hierdoor ook van tafel verdwenen. „Het is diep te betreuren", vindt VVV-di- recteur W. Rovers. „Het mo- zaïekgebeuren was groeiende in Noordwijk. Er was altijd veel belangstelling voor de routebeschrijvingen langs de mozaïeken". Elders wel In de andere plaatsen in de Duin- en Bollenstreek gaat de traditionele mozaïekwedstrij den wel door. Wie in Lisse wil meedoen aan de wedstrijden kan bij het VVV-kantoor aan de Grachtweg (14262) een in schrijfformulier halen. Men kan individueel meedoen, maar ook groepen kunnen zich inschrijven. Evenals in voorgaande jaren wordt door complete straten meegedaan. Zoals op de Voerman in Meer- enburgh, de Frans Halsstraat en Heereweg/Oranjelaan. Voorts doen verenigingen, kerken, scholen, speeltuinen en andere gezelschappen mee. Er zijn diverse categorieën: fijnsteken, grofsteken, strooi- mozaïeken, ruimtelijke mozaï eken en binders- en opmaak- ornamenten. Verder is er een jeugdcategorie voor kinderen tot en met 12 jaar. De mozaïe ken zijn gedurende het gehele weekeinde te bezichtigen. Door de VVV wordt een spe ciale mozaïeken-route uitgezet. Ook in Noordwijkerhout is door de VVV een route langs de ongeveer 35 bloemmozaie ken uitgezet. Een routebe schrijving is bij het kantoor aan de Herenweg 14 gratis verkrijgbaar. De mozaïeken zijn ongeveer een week te zien. De Noordwijkerhoutse mozaïeken worden beoordeeld door een jury en op zaterdag 30 april heeft in De Schelft de prijsuitreiking plaats. Aanvang half zes. Was twintig jaar geleden prak tisch elke voortuin in de Sas- senheimse Hoofdstraat nog opgesierd met een mozaïek, te genwoordig is het aantal mo zaïeken op twee handen te tel len. Het Sassenheimse Comité voor Straatversiering en Mo zaïeken wil het mozaïeken leggen bevorderen. Zo worden dit jaar door de ondernemers vereniging samen met de voet balvereniging Ter Leede vier mozaïeken neergelegd. Verder leggen enkele particulieren een mozaïek neer. Er zijn prij zen te winnen in de catego rieën grote en kleine mozaïe ken. er is een prijs voor gevel- versiering en een aparte prijs voor scholen. De mozaïeken moeten vrijdag 22 april om 18.00 uur klaar zijn en worden dan beoordeeld door een jury. J. Kroes van het comité: „Ho pelijk worden Sassenheimers door de mozaïeken geïnspi reerd zodat we volgend jaar weer meer deelnemers heb ben". 'uim iaal Sahe 'erband met toekomstige d ikkelingen wil het rijk de 'i bovendien op een zand- fnnnel d*e verbreding J.UUü^ee maal vier rijstroken lijk maakt. Gedeputeerde zijn het hier wel mee maar wijzen erop dat 'oor het bestemmingsplan worden gewijzigd. in deelde mee dat met de P ëding van de A 4 de se- istuKjajre weg 17 bij Leiden, ij Zoeterwoude en Zoeter- de A-4 kruist gedeelte- „1 Jverbreed wordt, om meer ^*"te te geven aan het uit n komende verkeer. juni beginnen de werk lieden aan de secundaire 4 van Katwijk naar Lei- ter hoogte van Holiday De provincie wil met deze we omleiding het door- de verkeer verbeteren en komen dat automobilisten de dorpen gaan „sluipen". zal anderhalf jaar len gewerkt aan het ge le van Katwijk naar de jg schoterweg. Daarna is het de gedeelte aan de beurt, voor de provincie nog d aan moet kopen. Dit via een brug over de Rijn. Tegen de tijd dat verk begint, zullen de op- ingen bij Valkenburg vol- zijn. Sponsorloop De voetbalvereniging Koude kerk houdt vrijdagavond op haar terrein aan de Kerklaan een sponsorloop. De opbrengst is bestemd voor de inrichting van het nieuwe jeugdhonk. De jeugd tot en met 15 jaar oud krijgt voor ieder bijeen gelopen tientje een lot, lopers van 16 jaar en ouder krijgen voor ie dere vijftien gulden een lot. De jeugd loopt van half zeven tot half acht, de ouderen van acht tot negen uur. Voor meer in formatie: H. Vreeswijk (01714- 4229) en A. van der Ploeg (01714-4427). Operette Het Noordwijks operette gezel schap Mozaïek verzorgt vrij dagavond vanaf acht uur een optreden in de aula van de KTS gelegen aan de Leidse- vaart in Voorhout. Dit ge beurt in het kader van het 1000-jarig bestaan van Voor hout. De groep brengt veel be kende operette-stukken ten ge hore. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden, hierbij zijn koffie en gebak inbegrepen. Kaarten zijn 'te koop bij boekhandel Hoek aan de Herenstraat. Klassiek Joke Anjewierden (sopraan), Ben-Martin Weyand (piano) en Michel Hector (klarinet), eind examenkandidaten van het Tilburgs conservatorium, ge ven vrijdagavond een concert in Endegeest aan de Endegees- terstraatweg 5 in Oegstgecst. Op het programma staan wer ken van Louis Spohr, Darius Milhaud, Henriëtte Bosmans, Luciani Berio en William Wal ton. Het concert begint om half acht, de toegang is gratis. Kaarten kunnen telefonisch worden besteld: 071-179675 of 179676. De Krikkers. Jimi Jimi Bellmartin treedt vrijdag avond op in bar dancing Blues Brothers aan het Henri Du- nantplein 11 in Hillegom Het is niet de eerste maal dat deze zanger, die inmiddels drie el pees op zijn naam heeft, in Hil legom is te horen. Blues Bro thers is open om negen uur. Ruilavond Ruilvereniging Alkemade houdt vrijdagavond de maan delijkse ruil- en contactavond in de Alkeburcht in Roe lofa- rendsveen. Ook wordt de jaarvergadering van de vereni ging gehouden. Aanvang acht uur. Klaverjasen Gemeenschapscentrum De Poel houdt vrijdagavond een klaverjasavond in 't Poelhuys aan de Ruishornlaan in Lisse. Aanvang acht uur. Bloedafname In het Stompwijkse Dorps huis aan de Dr. van Noort- straat kan men zich vanavond nog aanmelden voor het afge ven van bloed voor het Rode Kruis. Men kan daar terecht tussen 18.45 en 21.45 uur. Schrijfavond Amnesty International houdt vanavond in de Kruisheuvel- kerk aan de Burg. Roeringlaan 6 m Leidscnendam een schrijfavond voor gewetensge vangenen. Dit keer zijn dat twee vrouwen uit Tsjaad, een 24-jarige Hongaar en een 58-ja- nge advocaat uit Syrië. Infor matie via 070-201475 of 272819. Krikkers De Noordwijkse rock- en bluesband De Krikkers treedt zaterdagavond op in het JOIN- centrum aan de Weteringkade in Noordwijk. De Krikkers spelen rock en bluesmuziek met enkele funkinvloeden. De band bestaat uit Hans de Witt, Frans Elfrink, Cees Slats en Wil Slats. Het optreden begint om kwart over tien, de zaal is open vanaf negen uur. Entree kost vijf gulden. Bazar De Hervormde Andreaskerk aan de Gruttolaan in Leid- schendam houdt vrijdag en zaterdag de jaarlijkse bazar ten bate van de kerkvoogdij. Ds. O.Th. Boonstra opent de bazar vrijdagmiddag om twee uur waarna bezoek mogelijk is tot half zes en 's avonds van zeven uur tot half twaalf. Zaterdag is de bazar open van één tot vijf uur en van half acht tot mid dernacht. Wachtlijst De lange wachtlijst voor de zwemcursus voor het diploma A is na jaren weggewerkt door de zwemleraren van het Bol len bad in Noordwijk. Dit be tekent dat iedereen zich weer kan aanmelden voor de A-cur sus. Er is ook een cursus inge last voor volwassenen die niet kunnen zwemmen. Wandelen De Alphense wandeltwee- daagse heeft zaterdag en zon dag plaats. Men kan kiezen uit twee afstanden: 25 en 40 kilo meter. Tussen negen en tien uur kan worden gestart voor de langste afstand, voor de 25 kilometer kan tot twee uur worden gestart. Startplaats is de St. Jozef zaal aan de Para dijslaan in Alphen aan den Rijn. Het inschrijfgeld bedraagt twaalf gulden vijftig. Op beide dagen is tevens de Midden Holland Wandeltocht. Ook hier is de startplaats de St. Jo zef zaal. Men kan kiezen uit: 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Deelname kost drie gulden, voor de 25 en 40 kilometer is dat vier gulden vijftig. Vanaf negen uur kan worden gestart. OEGSTGEEST De christe lijke Hofdijckschool in Oegst- geest heeft sinds gistermiddag alle groepen onder één dak. Dat is mogelijk geworden door een grondige verbouwing waarbij de school is uitgebreid met onder andere een ge meenschappelijke-. computer en expressieruimte. De hele operatie vergde 880.000 gul den. waaraan het bestuur zelf 240.000 gulden bijdroeg. Daardoor ontstond een halve nieuwe school, maar wel een met allure, aldus directeur. T. R. Oostenbrugge. gistermiddag bij de ingebruikname. Die werd officieel verricht door burgemeester Sj. H. Scheenstra en zijn echtgenote die samen het nieuwe naambord op het De Hofdijckschool telt nu ruim 250 leerlingen. Een aantal dat groeit, zo constateerde de bur gemeester in een korte toe spraak. Hij bood namens het gemeentebestuur een klok aan. Op de openingsdag was het 's avonds voor de ouders open huis. De leerlingen kre gen overdag een feestprogram ma voorgeschoteld. Bouwplan voor Menneweg mag uitgevoerd SASSENHEIM Aanne- mersbedrijf A. J. van der Geest mag het parkeerter rein dat door Sportschool Aarts aan de Menneweg wordt gebruikt bebou wen. Dat heeft de Sassen- heirhse raad gisteravond unaniem besloten. Van der Geest die sinds 1967 in het bezit was van een bouwvergunning voor het perceel kreeg eind '87 te ho ren dat B en W de vergun ning introkken. Aannemer van der Geest die vooraf gaand aan dit besluit voor een hoorzitting was uitgeno digd, bleek niet op de hoogte van dat voornemen. Hij kon zich toen, naar zijn zeggen, slecht verdedigen. B en W meenden dat de be bouwing van het perceel een nadelig zou zijn voor de toch al niet riante parkeermoge- lijkheden aan de Menneweg. Daar was Van der Geest het niet mee eens en het bedrijf diende een bezwaarschrift in. Dat werd gisteravond ter be spreking aan de raad aange boden. Eensgezind volgde de conclusie dat Van der Geest alsnog zou mogen bouwen. De eigenaar van de sport school gaf gisteren overigens te kennen dat hij niet erg in genomen was met dat be sluit. „Het wordt een gigan tisch probleem op de Menne weg als we geen gebruik kunnen maken van deze parkeerfaciliteit". Kabeltelevisie Voorschoterweg wordt te duur VALKENBURG De aan sluiting van kabeltelevisie van woningen aan de Voorschoter weg in Valkenbrug wordt te duur. De bewoners dienden daartoe enige maanden gele den een aanvraag in. Voor de aansluiting is echter de aanleg van een hoofdnet nodig het geen 310.000 gulden kost, meer dan 7.000 gulden per huis. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de commissie Algemene Zaken waar twee vertegenwoordigers van Ge meentebedrijven Katwijk, dat de aansluiting moet uitvoeren, een toelichting gaven. Het gedeelte van de Voorscho terweg tussen Wassenaarse Wetering en de grens Leiden kan overigens wel aangesloten kunnen worden op het kabel net van Leiden. Daar kornen 33 huizen voor in aanmerking. Daar moet dan wel 90% van de aanlegkosten voor worden be taald, hetgeen neerkomt op 2.070 gulden exclusief BTW 3RD WIJKERHOUT DEN HAAG ïe bewoners van de Leidsevaart vre- geluidsoverlast van een werkplaats racemotorfietsen. De gemeente rdwijkerhout heeft aan de Lisser J. m Leeson vergunning verleend om ten schuur als hobby racemotoren te areren. De twee omwonenden heb- hiertegen bezwaar bij de Kroon in tend. Noordwijkerhout heeft in 1985 vergunning ver leend. Daarin werd bepaald dat in de werk plaats geen hinderlijke werkzaamheden mogen worden verricht tussen 19.00 en 7.00 uur, op zondag en op feestdagen. Verder moeten de ra men en deuren van de inrichting gesloten zijn tijdens lawaaimakende werkzaamheden en er is een maximum gesteld aan het aantal te pro duceren decibellen. De omwonenden stelden in hun bezwaren bang te zijn dat de werkplaats binnen korte tijd wordt gebruikt voor het repareren van auto's of van buitenboordmotoren. Zij meenden zelf ge constateerd te hebben dat er al auto's worden gerepareerd. Ook vonden de omwonenden dat de werkplaats, die naast de Hoogeveense molen staat, het landschap schaadt. Verder vrezen ze dat de eigenaar, die de schuur verhuurt aan de vergunninghouder, straks het pand zelf in ge bruik neemt om op nog grotere schaal te wer ken. Het testen van motoren op de Leidsevaart zou de verkeersveiligheid schenden. De gemeente Noordwijkerhout meent dat de vergunning voldoende waarborgen biedt tegen overlast. Als er veranderingen plaatsvinden in het gebruik van de schuur dan moet de vergun ning worden gewijzigd. De woordvoerder van de gemeente Noordwijkerhout R. van den Ha ring ging gistermorgen voor de staatsraad Van Wolferen niet in op het voorstel van de raad sadviseur om de vergunning enigszins te wijzi- fen. De klagers waren niet naar de Raad van tate gekomen. VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten heeft de bezwaren tegen het kunstwerk „Graszode" van An- dré van Lier verworpen. Het werk zal naar wordt ver wacht in de loop van 1988 worden neergezet op de speelweide tussen de Douw van der Kraplaan en de Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan in de wijk: Boschgeest. Dit in het kader van het culturele beleid van de gemeente om in iedere wijk een kunstwerk te plaatsen. Om de bouw van het kunstwerk mogelijk te maken is wijziging van het bestemmingsplan noodzakelijk. Daarvoor is een verkla ring van geen bezwaar bij de provincie aangevraagd. Tegen de wijziging hebben tien omwonenden bezwaar aangetekend. Zij vinden het ontwerp van het kunstwerk, een vlak van tien bij tien meter waarvan één hoek omhoogkrult, niet mooi. Daarbij stellen zij dat het niet te onderhouden is. De wigvormige ruimte onder de ijzeren bak, waarin het kunstwerk rust, is een natuur lijke plaats voor ophoping van vuil en bladeren. De onderkant van de ijzeren bak zou graffiti aantrekken. De ruimte in het kunstwerk, onder de ijzeren bak. zou ongewenste elementen kunnen aantrekken. Het kunstwerk neemt bovendien een fhnk deel (100 vierkante meter) van het speelveld in beslag, en zou gevaarlijk zijn omdat kinderen er makkelijk van af kunnen val len. Liever zouden de bezwaarmakers een figuratief beeldhouw werk op die plaats willen hebben, dat de bestemming van de speelweide uitbeeldt en niet zoveel plaats inneemt. Voorschoten stelt dat over de schoonheid van abstracte kunst al tijd wel valt te twisten. Voor gemeenteraad, commissie cultuur en welstandscommissie was het ontwerp in ieder geval aan vaardbaar. Wie wil er niet eens zijn eigen omgeving uit de lucht bekij ken. Met de Leidse Courant kan dat. In samenwerking met Samson Shag kunnen vijf lezers tijdens het bloemencorso in Noordwijk op 24 april gratis met een helicopter mee. Maar daar moet eerst wel wat voor worden gedaan. Vul on derstaand wedstrijd-formulier in en stuur dit vanavond nog naar de redactie van de Leidse Courant, postbus 11, 2300 AA Leiden, onder de vermelding 'Helicoptervlucht'. De inzending moet uiterlijk vrijdag 12.00 uur bij ons binnen zijn. Uit de goede inzendingen worden er vijf getrokken voor de gratis helicoptervlucht. De namen van de prijswinnaars worden in de Leidse Courant van zaterdag gepubliceerd. KRUIS DE JUISTE ANTWOORDEN AAN 1. VUL ONDERSTAANDE SLAGZIN GOED IN Samson, eenvan een shag. O A: dijk, O B: kei, O O: reus. O D: leeuw 2. HOEVEEL KEER STAAT HET WOORD SAMSON IN DIT BERICHT EN WEDSTRIJDFORMULIER? O A: 12, O B: 3, O C: 1, O D: 6 3. HET HOEVEELSTE CORSO IS DIT? O A: 41e, O B: 35e, O C: 52e, O D: 42e 4. WAT IS HET THEMA VAN HET CORSO? O A: Kinderspelen, O B: Kinderfestival, O C: Leidse Courant, O D: Bloemenparade Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Tel.:

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11