Noordwijks bedrijfsleven moet Promotie betalen I i NZH: vrije busbaan Rijksstraatweg JOUR NAAL Sassenheim verwacht toename woningtekort figidócSomont LJ] COMMISSIE TOERISME AKKOORD MET ACTIEPLAN Overdracht van Warmonds kunstwerk op 30 april Wïïïtïïl ïC Aanpassingen iri beleidsplan deels verouderd ■LEIDEN OMGEVING DINSDAG 19 APRIL 1988 PAGINj rikti Kopieermachine uit kerk gestolen LISSE Uit het gebouw van de gereformeerde kerk in de Krokussen- straat in Lisse is gister avond een kopieermachine gestolen. Deze heeft een waarde van 3.500 gulden. Het kerkgebouw was gis teravond open vanwege activiteiten. De kopieer machine stond in een niet- afgesloten kamer De dief stal is vermoedelijk ge pleegd door twee mannen die zich enige tijd ver dacht ophielden in het ge bouw. De daders zijn ech ter niet achterhaald. Voordracht secretaris Zoeterwoude WARMOND Het college van burgemeester en wethouders van Warmond zal de heer I.J. Lautenbach (45), werkzaam bij de gemeenten Monnickendam en- Katwoude als hoofd van de afde ling financien, belastingen, onderwijs en personeelszaken, wo nende te Monnickendam, voordragen als opvolger van gemeen tesecretaris C. Zoetemelk in Warmond. Die gaat per 1 november met pensioen. Op de advertentie voor een nieuwe gemeente-secretaris die de gemeente heeft geplaatst hebben 46 mensen gereageerd. Het col lege heeft twee personen geselecteerd. De heer Lautenbach heeft de voorkeur, de andere kandidaat is S. Dijs, gemeentese cretaris van Westerhoven en daar ook woonachtig. Het college is niet volledig eenstemmig in zijn oordeel. Wethouder mevrouw Dalhuisen-Polano heeft de voorkeur uitgesproken voor een „ei gen man", te weten de heer C.A. Neefjes, de Warmondse chef financien, belastingen en personeelszaken. De heer Lautenbach komt voor haar op een tweede plaats. De meerderheid van het college zal niettemin de raad in de gemeenteraadsvergadering van donderdag voorstellen om de heer Lautenbach te benoe- Alphense naaktloper ALPHEN AAN DEN RIJN Een in woner van Alphen ontdeed zich giste ren midden op de Edelsteensingel van zijn kleding. De man bleek dronken te zijn en vond het waarschijnlijk te warm. Volgens de politie is dit de eerste „strea ker" sinds tijden. Agenten hebben de man naar huis gebracht. Schoorsteenvegers ALPHEN AAN DEN RIJN De Al phense politie waarschuwt bewoners van Alphen en omgeving voor „schoor steenvegers" die langs de deur komen. Vorige week boden zij hun diensten aan bij een 83-jarige vrouw woonachtig in de Concordiastraat. Na de werkzaamhe den moest de vrouw een contante beta ling doen van 315 gulden. EERSTE PAAL BASISSCHOOL VOORHOUT De eerste paal van de nieuwe r.k. basisschool in de wijk Oosthout gaat morgenmiddag om half vier de grond in. Het bouwterrein ligt aan de Bonekruidstraat. Momen teel worden in Oosthout al een open bare en een p.c. basisschool gebouwd. Auto-inbraken ALPHEN AAN DEN RIJN Uit zes auto's zijn gisteravond radio-cassette- recorders gestolen. De auto's stonden allemaal op loopafstand van elkaar geparkeerd in en rond de Zeewinde. Er was een radio-cassetterecorder bij met een waarde van 3500 gulden. Veel belangstelling penning Voorbout VOORHOUT Ongeveer 1250 mensen hebben te kennen gegeven dat ze de door de Stichting „Voor hout 10 eeuwen oud" en de Bondsspaarbank uitge geven herinneringspen ning willen hebben. Vol gens de stichting kwam die interesse niet alleen van de huidige Voorhou- ters, maar ook van oud-in woners uit binnen- en bui tenland. De penning wordt nu in drie versies aange maakt, in verguld, zilver en brons. Ze worden begin mei afgeleverd. Bestellen is niet meer mogelijk. Veiling Flora wil Kamphuizer- polder agrarisch houden RIJNSBURG De Bloemenveiling Flora wijst de vest Inge r ie Kri rman ijsi ae ves|| hou van niet-agrarische bedrijven in de Kamphuizerpoldqfentw Rijnsburg af. Het Rijnsburgse college van burgemeesttefCj wethouders heeft het plan opgevat „agrarische nevenlXsten ven" toe te staan in de polder. Volgens het college zitte nv met de agrische sector verwante bedrijven dringend verl !(1i om ruimte in Rijnsburg. B&W wil daarbij ongewenste t gingen ten noorden van het Oegstgeesterkanaal voorko M-| Volgens Flora is het onverstandig opnieuw gronden aai Rijnburgse bedrijfsleven te onttrekken. De veiling wijst i dat het tuinbouwgebied Kloosterschuuf vol is, zodat het i Jgem lijk wordt nieuwe bedrijven te vestigen. Daarbij gaat dersgrond verloren door het bouwen van woningen in petten. Pas bij uitbreiding van het tuinbouwgebied Klo< [ureli schuur zijn de maatregelen, die het college voor ogen s iad zinvol, stelt het Florabestuur. Anders is de kans groot da t re< dernemers hun heil elders zullen zoeken, hetgeen ten gaat van de sterke positie die Rijnsburg nu nog inneemt fcs dc Vijf mannen terroriseerden Wassenaarse wijk WASSENAAR Met de arrestatie van vijf mannen van 19 tot 30 jaar heeft de Wassenaarse politie gister avond een einde gemaakt aan het terroriseren van de buurt rond de Willi- brordusschool in de wijk Osdorp. Bij de arrestatie werd het in burgerkleding gestoken team van de Wassenaarse politie versterkt met agenten uit Lei den, Den Haag en Katwijk. Öok werden politiehonden in gezet. De aanhoudingen zijn verricht wegens openlijke geweldple ging, vernielingen en brand stichting. De groep werd be trapt toen men de ruiten van de Willibrordusschool aan het ingooien was. Ook was bij de school een vuurtje gestookt. De politie spreekt alleen al van een schade van duizenden guldens aan de school. De groep zou de afgelopen maan den de buurtbewoners hebben geterroriseerd. „De buurt werd geïntimi deerd, mensen werden gepest en bedreigd en er werden ver nielingen aangericht in tuinen en aan auto's. Men was zo bang, dat men geen aangifte bij de politie durfde te doen", aldus een woordvoerder van de politie. De Wassenaarse politie had al geruime tijd het oog laten val len op de groep. „Maar ze wa ren ons altijd te snel af door naar de politieradio te luiste ren", aldus de woordvoerder. Over de achtergronden van de terreur kan de politie niets zeggen. De vijf arrestanten wonen allen in de omgeving van de Willibrordusschool. Alle mannen zijn vandaag uit voerig verhoord. De politie verwacht nog meer arrestaties te verrichten. Zwaar gewonden in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Twee personen zijn vanmor gen om half acht zwaar ge wond geraakt bij een ver keersongeval op de 's Graven- damseweg nabij de Leidse- vaart. Een personenauto be stuurd door een 21-jarige in woner van Noordwijkerhout reed frontaal in op een vracht auto, bestuurd door een 38-ja- rige man uit Hoorn. De perso nenauto werd volledig ver woest; de bestuurder moest door de brandweer worden uitgezaagd. Met zeer ernstig letsel is hij opgenomen in het AZL. De bestuurder van de vrachtwagen raakte eveneens zwaar gewond en is ook opge nomen in het Leidse zieken huis. Lisse bezuinigt meer op sociaal cultureel werk LISSE Het college van b en w van Lisse wil meer bezuini gen op het sociaal cultureel werk. Het gaat daarbij om sub sidies voor EHBO, medische sportkeuring en de Huisbroei- tentoonstelling. Het gaat daarbij niet om een groot totaalbedrag, maar toch meent het college dat de bezui nigingsronde helemaal moet worden gemaakt. De leden van de commissie van onder wijs en cultuur stemden giste ren met de maatregelen in. Als de raad ook met het voor stel instemt, zal de subsidie van 315 gulden aan de Huis- broeitentoonstelling (Lenteflo ra) geheel verdwijnen, de bij drage aan de EHBO wordt dan met 10 procent gekort hetgeen 200 gulden oplevert. De subsi die voor de medische sport keuring van 990 gulden komt dan geheel te vervallen. NOORDWIJK - Deze week krijgen alle Noord- wijkse ondernemers een acceptgiro om een bijdra ge aan de Stichting Noordwijk Promotie over te maken. Dat verklaarde H. Keizer, bestuurslid van het Noordwijkse Onderne- mersverband (NOV) gis teravond tijdens een druk bezochte vergadering in Huis ter Duin in Noord- wijk. De bijdragen varië ren voor de ondernemers die niet uit de horeca ko men tussen de 200 en de 1200 gulden. Gezamenlijk moeten deze ondernemers een ton opbrengen. De horeca-ondernemers brengen eveneens een ton bijeen. E. de Boer, voorzitter van het bestuur van de Stichting Pro motie Noordwijk (SPN), legde er gisteravond de nadruk op dat het geld voor 1 mei binnen moet zijn. Dan kan de SPN be ginnen met de geplande acties voor onder andere een schoner strand, meer groen en beter parkeren. Verder wil de SPN zo snel mogelijk de evenemen tenagenda gaan samenstellen. „De bijdragen liggen niet te hoog", stelde De Boer gister avond nadrukkelijk. „Boven dien weten wij zo snel hoe de intentie van de Noordwijkse ondernemers ligt. Zonder geld van de ondernemers lukt het immers niet". H. Keizer van het NOV wees de ondernemers er gister avond op dat bij het vaststel len van de bijdragen rekening was gehouden met het ver schillende belang dat onderne mers hebben bij de toeristische promotie. „Omdat de NOV geen geld meer hoeft door te sluizen aan een evenementen en een bloemenco- mité, kunnen wij de contribu tie verlagen. We hopen de le den zo een extra prikkel te ge ven om de vrijwillige bijdrage te betalen". Keizer wees erop dat Horeca Noordwijk al akkoord is ge gaan met de bijdragen en ook de belangenvereniging Hoofd straat Koopcentrum de bijdra gen heeft goedgekeurd. Ver der meldde hij dat enkele be drijven bijdragen van enkele duizenden guldens hebben toe gezegd. Op een vraag van een van de ondernemers of er sancties zijn als iemand niet betaald, ver klaarde NOV-voorzitter L. Korbee daar niet veel voor te voelen. „Harde sancties stuiten mij tegen de borst. Er zijn wel zachte manieren om toch dui delijk te maken of iemand wel of niet heeft betaald". Tevreden Tegelijkertijd met het NOV vergaderde gisteravond ook de Noordwijkse commissie voor toerisme. Tijdens deze verga dering werd instemming be tuigd met de plannen van de SPN. Deze plannen sluiten aan bij het wensenlijstje uit de nota toeristisch beleid. De punten die de gemeente Noordwijk hieruit nog niet had verwezen lijkt zijn het uitgangspunt ge worden van de plannen van de SPN. Wethouder P. War merdam: „Het actieplan is ge toetst aan de nota toeristisch beleid. Een aantal zaken daar uit is inmiddels door de ge meente afgehandeld. De reste rende zaken worden door de stichting overgenomen. Mocht blijken dat de SPN bepaalde wensen niet uitvoert dan kun nen wij altijd nog ingrijpen. In eerste instantie willen we de stichting haar gang laten gaan". M. de Jong (CDA) wees erop dat het verblijfstoerisme be vorderd moet worden. „Het zou straks, zo kunnen zijn dat de groep caf/es veel geld in brengen bij de SPN en er dan ook veel gedaan wordt om hun belangen te bevorderen. Dat kan tegen het belang van heel Noordwijk in gaan". Warmer dam erkende dat zoiets zou kunnen gebeuren. Hij wees erop dat dan altijd nog met de stichting gepraat kan worden. Verder zegde hij een evaluatie toe aan het einde van het sei- A. Prins (PvdA) vroeg nog even hoe het afschuiven van de zeereep nu geregeld wordt. „Er is indertijd een initiatief geweest dat imand geld bood om de zeereep af te laten schuiven. Komt hier nu straks een beleid in of blijven we te hooi en te gras afschuiven". Warmerdam verklaarde dat ook hierover het initiatief bij de SPN ligt. De stichting gaat straks in overleg met de on dernemers bepalen waar en wanneer de zeereep moet worden afgeschoven. Bloemensnijden voor corso Aan de vooravond van het 41ste Bloemencorso van de Bollen streek staat de organisatie onder hoogspanning. Met man en macht werkt men aan de realisatie van het corso 'Kinderfestival' en insiders vertellen al dat het alweer het mooiste corso ooit gehouden wordt.. Alle elementen lijken daaraan bij te dragen. Vooral de bloemensituatie bezorgt de organisatie dit jaar niet veel problemen. Op de bloembollenvelden worden nu de hyacin ten voor het corso gesneden. Vanaf morgen zórgen die tiendui zenden bloemen voor een sterke geur in de Hobaho-hallen in Lisse, waar ze door de stekers worden verwerkt. Op het land van P. van Dijk en Zn. aan de Achterweg in Lisse, was gisteren de complete familie Van Dijk in de weer voor het corso, daarbij een poosje geassisteerd door corso-voorzitter Piet Goemans (rechts voor op de foto). FOTO: HENK VAN DEN ENDE WASSENAAR Een structurele oplossing voor de problemen op de Rijks straatweg in Wassenaar is volgens de Noord-Zuid- Hollandse Vervoer Maat schappij NZH het uit el kaar brengen van de twee tegengestelde verkeers stromen door een midden berm. Deze is dan in te richten als busstrook die in de drukste richting wordt bereden. Deze oplossing sluit volgens de NZH, die zegt in de spitsuren in de drukste richting 20 pro cent van het totaal aantal ver plaatsingen op deze weg voor haar rekening te nemen, aan bij een een oud idee. Dat was met name het experimenteer project dat bij de Leidse Baan was bestudeerd. Een voorbeeld waar dit in de praktijk goed werkt is de busbaan Krimpen/ Capelle-Rotterdam. Deze bus baan kan in de lengterichting zonder bezwaar van een ver hoogde afscheiding worden voorzien. In aansluiting hierop kan nabij Den Deyl een cen trale bushalte worden inge richt, waar vandaan met hoge frequentie-bussen van en naar Den Haag stoppen. A^ in de nabijheid parkeerruimte wordt gevonden, ontstaat een „park ride" situatie. Van de drie opstelstroken in de richting Den Haag kan één van de drie nu al als busstrook worden in gericht. WARMOND Het kunst werk dat Frank Nix voor de gemeente Warmond vervaar digt, nadert zijn voltooiing. De voorbereidingen in het plantsoen aan de Marijke- straat zijn al begonnen. Dins dag 26 april zal dat afgerond worden met de feitelijke plaatsing. De overdracht aan de gemeente is opgenomen in het programma voor Konin ginnedag van de Vereniging tot Viering van Warmondse Feesten (VVWF) op 30 april. Na de optocht en de onthul ling van een plaquette bij de nieuw geplante „Beatrix- boom" zal het kunstwerk om ongeveer 10.10 uur mede na mens de Werkgroep Beste ding Kunstfonds (WBK), op feestelijke wijze overgedragen worden. Onderdeel hiervan is een spe ciale uitvoering van het majo rettekorps van muziekvereni ging St. Matthias. Voor de aanwezige kinderen is er nog een verrassing. De overdracht van het kunstwerk betekent tevens het (voorlopig) einde van de werkzaamheden van de WBK. Deze werkgroep, bestaande uit Ada Mustert, Marjan Schavenmaker, Er nestine de Voogt, Clara Sik- king, Jan van Leeuwen, Arie Schakenbos, Cees Neefjes en als toegevoegd deskundige Joop van Kralingen, werd twee jaar geleden in het leven geroepen. Zij moest advies uitbrengen over de besteding van het bedrag dat de ge meente over een aantal jaren had gespaard via het zoge naamde kunstfonds. Ornaat de mogelijkheid van een pro vinciale subsidie bestond werd de oorspronkelijke ter mijn van een half jaar, waar binnen advies zou worden uit gebracht, voor onbepaalde tijd verlengd. De provinciale bij drage verdubbelde het budget van 30.000 gulden. De wens van de gemeente dat het advies mede gebaseerd diende te zijn op ideeën en wensen die er onder de War mondse bevolking leven over de wijze waarop het fonds zou kunnen worden besteed, werd tot uitdrukking gebracht door het houden van een enquête. Kunstenaar Frank Nix uit Bleskensgraaf werd gekozen uit het bestand van de Cultu rele Raad Zuid-Holland in Den Haag, omdat hij werd ge acht het best in staat te zijn de opdracht vorm te geven. Nix heeft in de dertig jaar dat hij als kunstenaar actief is zijn sporen op dit gebied verdiend. Hij maakte de reliëfwand in de Doelen en het herden kingsmonument Vrouwen van Ravensbrilck. Zijn ont werp voor het Warmondse kunstwerk, dat kan worden omschreven als een verzame ling zeilschepen met een hoogte van zeven meter, werd zeer positief ontvangen. Noordwijkerhout blijft onkruid chemisch bestrijden NOORDWIJKERHOUT Noordwijkerhout blijft ge bruik maken van chemische middelen om onkruid op straat te bestrijden. Dat is nodig, volgens de gemeente Noordwijkerhout, omdat zonder alternatieve bestrij ding er te veel onkruid op straat zou komen te groeien. Zoiets zou in Noordwijker hout te veel irritatie oproe pen. Alternatieve onkruidbe- strijding blijkt onvoldoende effectief tegen onkruid op straat. Nieuwe machines ha len alleen het onkruid bo vengronds weg. Het wortel gestel van het onrkuid blijft achter waardoor het onkruid binnen korte tijd weer op komt. De onrkuidbestrijding wordt besproken in de commissie openbare werken op 21 april. Rugklachten De Patiëntenraad Wantveld houdt, in samenwerking met de Rugschool Leiden en het Gezondheidscentrum Want veld, vandaag een voorlich tingsavond, met als thema „Omgaan met lage rugklach ten Plaats van handeling is het dienstencentrum 't Tref punt aan de Schoolstraat 2A in Noordwijk. Men begint om acht uur. Onderwijs De Vereniging voor Protes tants Christelijk Voortgezet Onderwijs te Noordwijk houdt vandaag in de Haes- duynenschool aan de Duin weg haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aanvang acht uur. IJsland Het Zoeterwoudse Katho liek Vrouwengilde houdt vanavond de slotbijeenkomst van het winterseizoen. In Don Bosco zal de heer Frans Hulsbos dia's vertonen over IJsland. Aanvang 20.00 uur. Muziek De antieke platenverzame ling van de disc-jockeys van het jongerencentrum Magni- fiosi aan de Ruishornlaan 21 in Lisse wordt vanavond vanaf acht uur aangespro ken. Op deze avond wordt muziek uit het einde van de zestiger jaren en het begin van de zeventiger jaren ge draaid. De toegang is gratis. Olof De violist Theo Olof 'geeft vanavond een concert in de voorzaal van Kruisheuvel- kerk aan de Burgemeester Roeringlaan in Leidschen- dam. Samen met de pianist Kees van der Stelt speelt hij werken van Schubert, Grieg en César Franck. Kaarten kosten vijfentwintig gulden, leden van de kunstkring moeten twintig gulden beta len. Informatie In de tussenzaal van de Ge reformeerde kerk aan de Ju- lianalaan in Sassenheim wordt morgen een informa tieve avond door de Christe lijke Vrouwenbond gehou den. Het thema is „Met op pad". De heer J.A. van het Protestants Chri lijk Thuisfront houdt causerie gehouden met di Aanvang half acht. Muziekcafé Muziekcafé De Voogd aan Hoofdstraat 267B wordt dt derdagmiddag om vijf uur ficieel geopend. In het cal elke zaterdagavond half elf live-muziek te hoi Zaterdag 23 april speelt trio Eldorado Heat uit W< friesland. De entree bed ra vijf gulden. Zondagmiddag april treedt vanaf vier i het Han van de Rhee/l Rigter Kwintet op. Toegi sprijs vijf gulden. Final Expositie „Ik Met de De fotograaf Koos Schippip i exposeert van donderdag april tot en met zondag 8 n in Artopa aan de Grevelii straat in Lisse. De ten tot. stelling, „Het hart van zoeker" genaamd, bestaat een zestigtal zwart-wit fot Artopa is donderdag-, za\ dag- en zondagmiddag g pend van half twee tot h legj! vijf en op donderdagavc Nat van half acht tot half tien bij de nati h Klaverjassen In de kantine van voetk vereniging Teylingen in sen hei m wordt vrijdagavi 29 april een klaverjasw strijd voor bedrijven en ve nigingen gehouden. Men individueel of als team staande uit acht kaarte deelnemen. Inschrijven v< 24 april bij: H. Bastiaai (13009) of T. Smit (17591). inschrijfkosten bedrag twintig gulden per team. Zeskamp Op sportpark Ter Specke de Spekkelaan in Lh wordt vrijdagavond 27 n de inmiddels traditie ge wc den Bedrijven Zeskamp houden. De wedstrijden ginnen om zeven uur. bedrijf of instelling kan een of twee ploegen deel men. Zo'n ploeg moet besta uit zes personen, onder n twee dames. De inschrijvii is tot 4 mei open. AanmelA bij: E. van der Meer, Zv luwstraat 3 in Lisse. Reünie Het 125-jarig bestaan van Vereniging voor Christel Basisonderwijs in Oude tering (voorheen Christel Nationale School) wordt oi der meer gevierd met e,t reünie op zaterdag 12 novei ber. Oud-leerlingen en -pt soneelsleden kunnen contc opnemen met het jubileun comité, Postbus 149, 2370 A Roelofarendsveen, telefcn 01713-3829. SASSENHEIM Het ad viesbureau Volder Co gaat ervan uit dat Sassen heim in 2000 tussen de 14- en 15.000 inwoners zal tel len. Dat veroorzaakt veel druk op de woningmarkt in de komende jaren. Dat blijkt uit een onderzoek dat het bureau in op dracht van de gemeente heeft uitgevoerd naar de exploitatie en de capaciteit van het huidige raadhuis. Gekoppeld aan het onder zoeksrapport is een nota over de toekomstige taken en organisatiestructuur van de gemeente. Volder waarschuwt er overi gens voor dat bij de voorspel lingen nogal wat onzekere fac toren een rol spelen. Voor de gemeente is vooral de veran derde leeftijdsopbouw van be lang. Verwacht wordt dat de groep jeugdigen van 0 tot 6 jaar nauwelijks verandert. In de totale leeftijdsgroep tot 19 jaar zal wel een daling optre den. Een recente stijging van het aantal geboorten in Sas senheim heeft gevolgen voor de capaciteit van de basisscho len. Belangrijk gegeven daar bij is dat de bezetting per school kan veranderen door vergrijzing van bepaalde wij ken. Dit zou met name gelden voor de openbare school Het Bolwerk in het centrum. Ook is het twijfelachtig of de twee scholen in Postwijk permanent bevolkt zullen blijven wan neer er niet voldoende door stroming van jonge gezinnen plaatsvindt. Het aantal bejaarde inwoners zal met 350 groeien, hetgeen samen met een toename in de groep'tot 30 jaar druk zal ge ven op de woningmarkt, er een aansluiting op spoorwegnet komt en er e\ tueel een nieuw industrie rein wordt ontwikkeld bre dat ook nog ingrijpende coi quenties met zich mee het gaat om woonruimte. De nota waarschuwt daa voor het afnemen van de ningbouwcontigenten, een geïntegreerd beleid nc zaak wordt. Omdat het aai ouderen en andere mensen niet aan het arbeidsprt deelneemt, groeit zal er verhoogde vraag zijn welzijnsvoorzieningen. De extra druk op het gemt telijk apparaat zou beteke dat er vijf ambtenaren moeten komen. Het bui Volder is onlangs gestart een apart onderzoek naar gevolgen van de automat ring. Het totale onderz wordt over enkele maani afgerond. VOORSCHOTEN De bijstel ling van het Beleidsplan 1986- 1990 in Voorschoten is aanlei ding voor kritiek uit de raads commissies. Tijdens een gecom bineerde vergadering verklaar de H.J. Willemse: „Er staan vele zaken in het beleidsplan, die al lang verleden tijd zijn. Het is geen beleid dat vermeld wordt, maar meer de stand van zaken". Volgens Willemse is het drin gend nodig een besluit te nemen over privatisering van sport- voorzieningen en de aanleg van kunstgrasvelden evenals over de realisatie van de plannen met het zwembad „Het Wedde". M. Breunesse (PvdA) miste bij stelling ten aanzien van ver- keersvraagstukken. Burgemees ter P. Cannegieter deelde mee dat gewacht wordt op een mo delverordening voor inspraak. De wijkavonden voor de burge rij worden binnenkort gestart. Wethouder L. Marselis (Cl constateerde dat de accommo tieproblematiek in de Noord-Hofland veelomvatt der is dan verwacht. Er daarom eerst een onderzoek pleegd worden. De raad spoedig plannen verwaci ten aanzien van het zweffll „Het Wedde", evenals e?n ronding van de privatiserii onderzoeken voor sportp Adegeest.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14