I Het taboe van de thuiswerker ^DIP/TELEVISIE £cidóc6owiamt MAANDAG 18 APRIL 1988 PAGINA 9 anvraag y endtijd voor omoseksuelen n naturisten fgewezen .LVERSUM Het Commis- riaat voor de Media, het con- jle-orgaan van de Neder- idse omroep, heeft de zend- jaanvragen van de stichting idaat, de belangenvereni- ig van homoseksuelen en van de INIC, een interna- iale keten van naturisten- migingen. afgewezen. Dat •ft een woordvoerster van commissariaat meegedeeld, afwijzing van de stichting indaat, die programma's jde verzorgen voor homo- suelen, heeft te maken met ontbreken van de door de iiawet vereiste „geestelijke jndslag" van de stichting, 't commissariaat erkent dat behoefte bestaat aan radio- televisieprogramma's voor moseksuelen, maar het ont- eken van een specifieke le nsovertuiging, zoals die in praktijk alleen in combina- met kerkgenootschappen orkomt, maakt het voor het mmissariaat onmogelijk de ndtijdaanvraag te honore- i, aldus de woordvoerster, ndtijdaanvragen kunnen pfïhalve op basis van geestelij- i|§ grondslag tevens worden Ongevraagd als het gaat om §p [zendingen voor educatieve deinden of als het gaat om i kandidaat-omroepvereni- ig. De Stichting Mandaat 1 de zendtijdvergunning Iigevraagd op basis van de zstelijke grondslag, maar, al- 1de woordvoerster, ook aan andere twee voorwaarden Jg de stichting niet hebben i^ldaan. Bij de afwijzing van zendtijdaanvraag van de T speelde vooral de om- de achterban een rol. ng v janje laat privé-tv toe ADRID Het Spaanse par- men t heeft toegestemd in ivé-tv temidden van protes- k n dat het beperken van het ntal privékanalen tot drie de ÊJIijheid van meningsuiting 9: ntast. De lang verwachte t werd in de overwegend nalistische 'Tweede Kamer' ngenomen met 169 tegen 112 immen. De drie privékana- moeten binnen drie jaar ginnen. De wet bepaalt dat nstens 55 procent van de ogramma's van de particu- re kanalen oorspronkelijke aanse programma's moeten jv en dat 40 procent van de zenden films van binnen jf£G moeten komen. „Contract? Niet zeuren, voor jou tien anderen". FOTO: FEDUCO HILVERSUM „Hier. deze vlaggen moeten snel af. Omzo men, acht cent per stuk. Con tract? Niet zeuren, voor jou tien anderen". Zo ongeveer zal het misschien wel duizenden keren per dag gaan bij heel wat bui tenlandse, maar ook Neder landse gezinnen. De baas is op bezoek geweest en de woonka mer wordt omgebouwd tot werkplaats. Het hele gezin maakt buttons, pelt garnalen al dan niet hygiënisch, wast fles sen, fabriceert lampekappen. Thuiswerk waarvoor geen col lectieve arbeidsovereenkomst bestaat, waarbij de betrokkenen geen enkele zekerheid hebben en waarbij vaak voor niet meer dan enkele guldens per uur kei hard moet worden gewerkt. Of er ooit sprake zal zijn van een CAO is maar de vraag, want van het collectieve komt in de praktijk van het thuis werk in Nederland maar wei nig terecht. Volgens schattin gen verrichten minstens 100.000 mensen zeer regelmatig thuis werk. Hoewel dit aantal zeer hoog is, opëreren de meeste thuiswerkers individueel of in een gezin, maar in ieder geval in een betrekkelijke anonimi teit. Want thuiswerk, hoewel op zich volstrekt legaal, is nog al tijd een taboe. „Doe de gordij nen dicht Hassan, anders ver klikken de buren ons", zegt een Marokkaanse vrouw tegen haar zoon in een programma dat Fe- duco maakte over thuiswerk onder buitenlanders. Het pro gramma maakt deel uit van een serie van drie producties die in het kader van de bekende „Me delanders Nederlanders"-cyclus op 20 en 27 april en 4 mei wordt uitgezonden (Nederland III, 18.00 uur tot 18.30 uur) Misverstanden De Feduco maakte de program ma's met medewerking van de Steunpunten voor Thuiswerk in Hengelo, Amsterdam en Til burg en met het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid. Juist de taboesfeer waarin het onderwerp vooral onder buitenlanders nog verkeert is de oorzaak van veel misver standen. Bij veel Turkse en Ma rokkaanse gezinnen voor wie de Nederlands ondertitelde serie vooral is gemaakt is men zich er niet van bewust dat zulke inkomsten veelal moeten worden opgegeven bij de belas ting en dat vaak ook de sociale dienst ervan op de hoogte moet worden gebracht. Wie wat dat betreft zijn plichten verzuimt, loopt een groot risico op ont dekking, op een forse boete en mogelijk zelfs een naheffing. De kans op ontdekking is niet denkbeeldig omdat werkgevers het loon van thuiswerkers met of zonder contract vaak toch opgeven. Door wat simpel ver- gelijkingswerk komt de over heid er zó achter wie zijn wet telijke plichten niet nakomt. In de Feduco-serie komen hier naast ook de rechten van een thuiswerker aan de orde. Zon der een contract of soortgelijke overeenkomst zijn de rechten niet legio, want van een uitke ring van vakantiegeld of van ziektegeld zal geen sprake kun nen zijn. In de programma's wordt aan de hand van de met Turkse en Marokkaanse acteurs gespeelde situaties duidelijk ge maakt hoe dat uit kan pakken. Het eindpunt van de reis die de buitenlandse thuiswerkers ma ken om hun rechten en plich ten te kennen is vaak het Steunpunt Vrijwilligerswerk. Voorlichting „Wij proberen de mensen voor te lichten over zaken waar zij zelf vaak niet eens over durven praten. Bang om ontdekt te worden en bang om hun klusjes te verliezen als ze bij hun baas te veel problemen maken", zegt Mürset Dogan. medewerkster van het Steunpunt Vrijwilli gerswerk in Hengelo, betrok ken bij het maken van de serie. „De verdiensten met dat thuis werk zijn heel slecht. De be trokkenen doen het ook niet omdat ze 'binnenlopen' of om dat ze het zo leuk vinden, 't Uurloon bedraagt vaak niet meer dan een paar gulden, maar over een hele maand kan het aardig oplopen. Genoeg om de huur of ae energierekening van de te betalen. Gezinnen ba seren daar een deel van hun le vensstandaard op", aldus Do gan. Het door de Steunpunten en de Feducd-serie beoogde bekend maken van regels en rechten zal vermoedelijk niet meteen betekenen dat alle thuiswerkers nu (met of zonder hulp van hulpverleners als Dogan) als leeuwen zullen gaan vechten voor een contract. Werkt een vrouw thuis, terwijl haar man een uitkering geniet, dan zal de sociale dienst doorgaans 75 pro cent van de inkomsten uit dat thuiswerk opeisen, na twee jaar zelfs honderd procent. Zolang niet elke thuiswerker een con tract heeft, blijft rechteloosheid als een zwaard van Damocles boven z'n hoofd hangen. ARJEN VAN DER SAR i Nederland NEDERLAND 1 KRO 15.30 IT 100 jaar dokteren, infor matieve serie'over gynae cologie en verloskunde. Presentatie: Milou van SDprang en Wil van Neer ven. Afl. 2: De middelen (herh.) 16.20 The Muppet Babies, te kenfilmserie. Afl. 2: Tand arts Hyjinks. Wanneer Foz- zïe naar de tandarts moet. komen de Muppet Babies met de meest woeste ver halen 16.45 Boomer, Amerikaanse jeugdserie. Afl. 2: Mijn schaduw en ik 17.10 KRO's tekenfilmfestival NOS 17.30 Journaal KRO 17.46 KRO Kinderkookkafé, jeugdmagazine. Presenta tie: Petra Schimmel 18.00 Zeker weten, populair we tenschappelijk magazine. Afl.: Water. Presentatie: Nelleke Rademakers en Stefan Stasse NOS 19.00 Journaal KRO 19.18 Tom en Jerry, tekenfilm 19.27 Emmerdale farm, Engelse tv-serie over het dagelijks leven van twee boerenfa milies 19.52 Henny Huisman Surprise Show, amusementspro gramma waarin Henny Huisman nietsvermoeden de landgenoten verrast met de vervulling van een hartewens 21.00 Twee banen op één ku- sen, Engelse comedyserie met o.a. Penelope Keith en Peter Bowles 21.25 Baka: Mensen van het re genwoud (1), documentai reserie over een pyg- meeénstam in Oost-Kame- NOS 22.30 Journaal KRO 22.40-23.30 In het holst van de nacht, Canadese politiese rie. Afl.: Waar is mijn doch ter? Een vader gaat op zoek naar zijn weggelopen dochter. Als hij vermoord wordt, komen Giambone en O'Brien terecht in de pornowereld NEDERLAND 2 AVRO 15.30 40 Jaar nationale reserve, herhaling van een tv-por- tret van een uniek vrijwilli gerskorps in de Nederlan- de krijgsmacht 16.00 Country camera, natuur film van Simon King (herh.) 16.25 EThey shall have music, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Archie Mayo. Met Joel McCrea, Gene Reynolds, Andrea Leeds e.a. Door een aantal toe valligheden komt de deug niet Frankie op een mu ziekschool terecht, waar prof. Lawson ontdekt dat hij aanleg voor viool heeft. Maar de school komt in fi nanciële nood 18.00 Toppop, popprogramma met de top-20, video-pri meurs, RTV-Tip, optre dens en interviews. Pre sentatie: Bas Westerweel 18.45 is Ontdek je plekje, toe ristische serie. Afl.: Mak- kum 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Het Ongeluk 19.00 Spanning in Slagharen (3), dertiendelige Neder landse jeugdserie met o.a. Hans Kuyper, Maureen Meeng en Emmy Lopes Dias. Het gebarsten por tret van Charmion brengt een afschuwelijk geheim aan het licht. Iras heeft een vreemd visioen. Getroffen door de vloek van de Fara- os is haar vader omgeko men tijdens een exepeditie naar de verboden pyrami- de 19.25 AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Ruud ter Weijden NOS 20.00 .TiJournaal en weerover- zicht AVRO 20.29 Schwartzwaldklinik, Duit se tv-serie met o.a. Klaus- jürgen Wussow en Sache Hehnn. Afl. 2: Die Heim- kehr (2). Prof. Brinkmann verbiedt zijn zoon nog lan ger met zuster Christa om te gaan. Intussen is de pa tiënte Melanie aan de be terende hand, maar haar depressies nemen toe 21.18 iTDe Brekers, dertiendeli ge comedyserie van Peter Romer. Met o.a. Rijk de Gooyer, Johhny Kraaij- kamp en Adèle Bloemen- daal. Afl. 2: Inde boot 21.57 AVRO's Televizier, infor matieve rubriek met een special over het Antoni van Leeuwenhoek-huis in Am sterdam. Cees van der Wel praat met een aantal kern gezonde oud-gasten. Te vens wil Televizier met deze special de aandacht vestigen op de actie voor uitbreiding van het cen trum. Presentatie in de studio is van Karei van de Graaf 22.40 L.A. Law, Amerikaanse tv- serie met o.a. Alan Ra- chins, Richard Dysart en Michael Tucker. Afl. 3: The house of the rising flan. Victor Sifuentes wordt voor een etentje uitgeno digd bij manager Brack- mann. Hij heeft hier na tuurlijk wel zijn redenen voor NOS 23.35 Journaal AVRO 23.40-23.55 [si Scheveningen Internationaal Muziek concours, rechtstreekse uitzending vanuit het Cir custheater. Dit jaar gewijd aan de fluit. Presentatie: Cees van Drongelen NEDERLAND3 17.15 17.20 17.30 17.46 19.25 19.35 19.41 20.00 20.29 NOS Nieuws in teletekst Programma-overzicht Journaal Sesamstraat FEDUCO Medelanders Nederlan ders. Afl.: Alam wanita (De wereld van de vrouw), pro gramma voor Molukkers Gepakt en gezakt, consu mentenvoorlichting. Afl. 2: Een reis boeken Milieu-educatie: Energie NOS T Jeugdjournaal TlHet klokhuis, informatief programma voor kinderen, met Aart Staartjes, Joost Prinsen, Wieteke van Dort e.a TV 3, gevarieerd magazine SOCUTERA Film van de St. Fonds Sport gehandicapten PP Uitzending van de RPF NOS t Journaal en weerover- zicht Horizon, populair-weten- schappelijk programma gepresenteerd door Dodi Apeldoorn, Nelleke van der Krogt en Ben Kolster. Met o.a. aandacht voor een nieuwe koppeling, prijsschieten voor Belgi sche voetballers en een compact disc die beelden kan opnemen en weerge ven Sport studio, sportmaga- zine gepresenteerd door Hans Böhm IKON Kenmerk, actualiteitenru briek Bericht van de Wilde Gan zen NOS 22.30 Journaal 22.40 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. Presen tatie: Ferry Mingelen FEDUCO 22.55 Open Universiteit: Maga- zine(1) NOS 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden IOS 23.30-00.15 Afghanistan, docu mentaire 21.55 22.20 Ti Ondertiteling via Teletekst s Tweetalige of stereo-uitzending I Zwart/wit-uitzending ■Jl Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst o Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels RT 1 Nieuws in teletekst i Tik Tak. kinderprogramma i Rondomons: De papieren bloem, bijdrage van het ZDF in de ERU-uitwisseling van jeugd- documentaires Avonturenbaai (Danger bay). Canadese jeugdserie l Uitzending door derden: Lichtpunt,-programma van de Vrijzinnige Verenigingen l Mededelingen en program- ma-overzicht i Nieuws l Ik wil Manhattan (I'll take Manhattan, 2), achtdelige Amerikaanse tv-serie naar de bestseller van Judith Krantz. Met Valerie Bertinelli. Frances- ca Annis, Barry Bostwick e.a. I Labyrint: Ename - zoektocht naar een Middeleeuwse stad. In Ename nabij Oudenaarde worden op de rechteroever van de Schelde al jaren uiterst belangrijke archeologische op gravingen verricht. De resulta ten zijn van het grootste be lang voor de Middeleeuwse ar cheologie en de geschiedenis van Vlaanderen l Terugblik: Chansongala (3), hommage aan Ramses Shaffy. Met Wim de Craene. Johan Verminnen. Delia Bosiers, Thijs van Leer en Liebeth List. Pre sentatie: Kathy Lindekens i-23 15 Nieuws en Coda: Ver boven allen, van Maris Bayar DUITSLAND 1 RT 2 .00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie. Amanda vreest voor de ractie van Mitch wanneer ze hem verlaat. Wayne wekt de woede op van Karen en Patri- 25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito .40 Medelingen en programma overzicht 45 Nieuws 10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts 15 Extra-Time, sportmagazine .50 Parijs, Franse documentaire van Simon Macovet en Henry Montaigu over de Parijse ar chitectuur .45-22.30 De Ambassade (The London Embassy), zesdelige Engelse tv-serie naar een werk van Paul Theroux. Met Kristof fer Tabori, Manning Redwood. Lou Hirsch e.a. Afl. 2: Een Ere- Siberiër. Scaduto en Savage krijgen de opdracht de pers conferentie van de Russische romancier Kirilov bij te wonen, omdat zij vermoeden dat hij zal proberen over te lopen TBF 1 800 Nouba nouba, tekenfilms 8.30 Carrefours, praatprogramma 900 Journaal 903 Ce soir, regionaal journaal 926 Quick et Flupke, tekenfilm 9.30 Journaal O.OO Contacts, verkeerstips ®05 L' ècran témoin: Furie (The fury), Amerikaanse speelfilnm uit 1978 van Brian de Palma. Met Kirk Douglas, John Cassa- vetes. Carrie Snodgress e.a. 3.20 Laatste journaal 3.50-00.00 Tribune Économique et sociale 15.30 Blauer Montag, gevarieerd magazine vanuit Frankfurt 16.15 Wie der Bauer dem Teutel die Frau verkaufte, poppenspel naar een Zweeds sprookje, ge speeld door de Kleinen Bühne 16.45 Besuch aus Liliput, kinderse rie. Afl. 2: Ein Keks für Drei 17.15 Tagesschau 17.25 Die Geheimschublade, tv-se rie. Afl.: Top Secret 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, regionaal Der Fahnder, Duitse politiese rie. Afl.: Nordend Programma-overzicht TTagesschau t Liebling - Kreuzberg, tv-se rie met Manfred Krug. Kichael Kausch, 'Corinna Genest e.a. Afl. 9: Das eigene Geld. Me vrouw Lidtke spaart met de beste bedoelingen oude spul len. Toch wordt zij onder cura tele gesteld. Mevrouw Plau- mann wil scheiden en eist haar helft op van het gemeenschap pelijke bezit. Wil zij ook het zwarte geld7 Ein Platz an der Sonne, be kendmaking van de winnaars van de ARD-tv-loterij Wenn ihr wollt, ist es kein Marchen: Der Weg in den Staat Israël, documentaire 40 Jahre Israël - Ideal und Wirklichkeit, documentaire Tagesthemen David reisst aus (The going up of David Lev), Amerikaanse speelfilm uit 1973 van James F. Collier. Met Topoi, Melvyn Douglas, Brandon Cruz, Claire Bloom e.a. Een jongeman ge bruikt zijn diensttijd in het Is raëlische leger om op zoek te gaan naar zijn vader Hij doet ontdekkingen over zichzelf en zijn land Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.55 Heute 16.00 Enid Blyton: Fünt Freunde auf der Felseninsel (2), jeugdserie met Gary Russell. Michelle Gallagher, Marcus Harris e.a. 16.25 Roobarb, tekenfilmserie. Afl. Um Ruhe wird gebeten! 16 30 Verkehr8arena, magazine. Afl. Bremsen mit Köpchen en Tips für Aktive 16.55 Heute 17.10 si Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement 17 50 Trio mit vier Fausten, tv-serie met Perry King, Joe Penny, Thorn Bray e.a. Afl.: Auf immer und ewig 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Ich und der Duce (slot), tv-film in twee delen over het leven van de Italiaanse dictator Mus solini. Met Bob Hoskins, An thony Hopkins. Susan Saran- don e.a. Met hulp van de Duit sers keer Mussolini terug op het politieke toneel. De prijs is totale afhankelijkheid en on derdrukking 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-Journal 22.10 Denkmal, cultureel spelpro- gramma' van en met Helmut Greulich. Gaste: Cornelia Fro- 23.00 s Die Welt, in der wir leben, een symfonie in beelden van Giorgio Moroder 23.30 Heute DUITSLAND 3 17.00 Videoclips (1): Star werden: Sandra 17.15 Jack in the box. Afl.: Are we in England now? 17.30 Schule und Medien: Neue An- gebote zur Wirtschaftslehre 18.00 Telekolleg II: cursus automati sering. Les 4: Struktuur van een computer 18.30 Sesam8tasse 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de' re gional e studio's 20.00 Sag die Wahrheit, spelpro- gramma. Presëntatie. Bernd Stephan 20.30 48 Stunden 21 00 Landesspiegel. 'Sag nur nicht: Nach mir.die Sintflut', docu mentaire 21.30 West 3 Aktuell 21.45 Hilferufe. 'Wege aus der Krise: Iven Wagner - ich bin nur ein Pflegekind'. programma waar in deskundigen zich buigen over de problemen van een pleegkind met aanpassings moeilijkheden 22.45 Rüchblende. Vor 50 Jahren geboren: Rijksridder Ulrich von Hutten, middeleeuws edelmam en humanist avant-la-lettre 23.00 Haïti traumt und lebt, docu mentaire over de situatie op Haiti sinds de val van dictator Jean-Claude Duvalier 23.55 Laatste pieuws People's court, serie program ma's over Amerikanen die hun rechtszaak voor de televisie willen brengen Watchdog, consumentenru- Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Scragtag's tea time telly', 'Heathcliff' en 'Ro land Rat. The series II' Newsround, jeugdjournaal Blue Peter, informatief jeugd programma Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell. Dasha Blahova, David Glencie e.a. (herh.) Nieuws en weerbericht London Plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, praatprogramma ge presenteerd door Terry Wogan 20.35 Watchdog, consumentenru- 21.00 Ti Don't wait up, zesdelige co medyserie over vader en zoon, beiden arts, die samenwonen. Met Tony Britton en Nigel Ha- 21.30 truss Abbott, amusements programma met komische sketches, muziek en dans 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Panorama, actuele documen- 23.10 Film '88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman. Met o.a. aandacht voor 'Flo wers in the attic' met Victoria Tennant en een overzicht van recent verschenen videofilms 23.40 Come dancing, serie van ze ven programma's over dansen. Presentatie: Angela Rippon 00.25 Business Maters, economisch magazine. Afl.: Sloan's Ranges 00.50 Weerbericht BBC 2 15.35 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, re portage vanuit Sheffield. Met om 16.50 Nieuws en weerbe richt 18.20 Noticeboard 18.30 Tomorrow's world, religieus programma van Worldwide Church of God 19.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, re portage vanuit Sheffield 19 55 Young Musician of the Year, voorbeschouwing waarin de kijkers kunnen kennismaken met de deelnemers aan deze wedstrijd, die de komende we ken wordt gehouden 20.35 Open Space, serie program ma's over maatschappelijke problemen gemaakt door de betrokkene zelf. Afl.: Dear mr. 21.10 iTJHorizon, serie populair-we- tenschappelijke documentai res. Afl.: Easter island - The 22.00 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships, re portage vanuit Sheffield 22.50 It's Garry Shandling's Show, Amerikaanse comedyserie 23.20 Daughters of Abraham, drie delige documentaireserie over eminente Joodse vrouwen. Afl.: Mary Khass 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 Snooker: Embassy World Pro fessional Championships 00.50-01.20 Open University ^atellieM SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 ls| GD TV, popprogramma 16.30 si UK Despatch, popprogram ma met Carolyn Marshall 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 19.30 Black Sheep Squadron, avon- turenserie 20.30 The Ropers, comedyserie 21.57 Europees weerbericht 22.00 The 37th Annual Slammy Awards, worstelen 23.20 Mobil Motorsport News 23.50 Spaans voetbal 00 50 isi Engelse Top 40 01.57 Europees weerbericht 01 00 THE ARTS CHANNEL: 02.00 Sergeant Early's Dreams, bal let van Christopher Bruce op Engelse. Ierse en Amerikaanse folk-muziek 03.00-04.00 Hanover Band. Piano concert no.1 in C Major. op. 15, Van Beethoven NCRV 15.30 Hill's Angels, Ameri kaanse speelfilm 17.05 Hoe langer hoe gekker, jeugdserie 17.17 De Stuntels NOS 17.30 Journaal NCRV 17.46-18.26 In het spoor van de Re gengod, natuurfilmserie NEDERLAND 2 TROS 15.30 Roscoe, kinderserie 15.50 Te land, ter zee en in de lucht: Hoog en droog (herh.) 16.35 TROS Nieuws Show 17.30-18.00 TROS Popformule, popprogramma DUITSLAND 1 09 45 ZDF-Info 10.00 Heute 10.03 Rudi Carellshow (herh.) 11.35 Wie Konrad Adenauer das beleuchtete Stopfei erfand (herh.) 12.05 Denkmal 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Ta gesschau 15.20 Tagesschau 15.30 Wo bleiben die neuen Manner? 16.15 Spass am Dienstag 17.15 Ta gesschau 17.25 Fest im Sattel SUPER CHANNEL DUITSLAND 2 15.30 Ninno Firetto Totally Live 16 30 Supertime, kindermagazine 17.30 Formula One, popprogramma 18.30 Wanted Dead or Alive, tv- 19.00 Capitol, tv-serie 19.25 Weerbericht 19.30 Wild south, natuurfilmserie. AflFirst born 20 00 Kennedy (slot), driedelige Amerikaanse miniserie over het leven van JohnF. Kennedy 22.00 Super Channel Nieuws 22.30 Weerbericht 22.35 Monday night football 23.35 Worstelen 00.25 Formula One, popprogramma 01.25-02.25 Videopix 09 45 Zie Duitsland 1 13.15-14.00 Unser Kosmos, informatieve serie 15.50 Programma-overzicht 15.55 Heute 16.00 Manfred Löffel und an dere Marchen 16.30 _.der werfe den ersten Stein zijn 16.55 Heute 17.10 lë Tele-lllustrierte 17.45 Alf BBC 1 MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New Vork 17.00 3 From 1 at 5: Whodini 17.15 Maiken Wexo 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes, met om 20.30- 21.00 Spotlight: Level 42 22.00 Musicspecial: Michael Jack- 23.00 Gast-vj 02.00 Spotlight: Cyndi Lauper 02.30-06.30 Night voices 07.35 BLeon Errol 07.55 Weer 08.00 Breakfast Time 10.00 Nieuws 10.05 Open Air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 One of the family 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live 14.00 Journaal 14.30 Neighbours 14.50 When in Spain 15.15 Knots landing 16.00 Couples 16.25 clo thes-show 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 BDen- nis 09.05 isi Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Ask dr. Ruth 14.30 Mo bil Motorsports News 15.00 Jayce and the Wheeled Warriors 15.30 Transformers 16.00 is Monsters of Rock 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL TV 5 16 05 Nord/Sud 16.30 Au nord du 60eme 17 00 Dominique, tv-serie 17.30 Felix et Ciboulette, kinderpro gramma 17.45 Telefrangais, kinderprogram- 18.00 Récrèation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Nouveau Monde 20.00 Le Malentendu, tv-film 22.00 Journaal 22.30 Nord/Sud 23 00-23.30 Au Nord du 60eéme 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters 09.25 In diaans koken 09.50 Veiligheid gaat voor alles 10.00 Zwemmen 10.30 Vegetarisch koken 11.00 Super soul 11.30 Lenny Henry 12.00 South Seas Voyage 13.00 Capitol 13.25 Weerbe richt 13.30 Sons and Daughters 14.00 The Tube 14.25 Weerbericht 14.30 European Top 40 15.30 Nino Firetto 16.30 Supertime RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VOO: Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst RADIO 2 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 AVRO: Het stenen tijdperk. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA-Matinee. 21.10/Ferruccio Busoni. 22.00 Jazz-op-vier 23.00-24.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: RPF. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Ni Hao. 21.00 Bonjour tout le monde. 21.30 Steden en hun verleden. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Actualiteiten. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Tropical. 21.03 Mijn stem in de gemeente. 21.33 Hafabra. 22.05 Parlando, literaire rubriek. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Bistro Gèrard. 19.10 Zig Zag. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek 19.00 Kroniek. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Nationaal orkest Spaanse radio o.l.v. Odo Alonzo. 22.30 Blues en jazz. 23.15 Strijkkwintet van Spohr. MORGEN MTV EUROPE 06 30 Club MTV 07 00 Marei Van- thilt, met om 10.00-10.30 Spotlight. Cyndi Lauper (herh.) 12.00 Remote copirol 12.30-16.00 Maiken Wexo RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo-magazine. 07.45 Echo-junior. 08.08 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.02 Ratel- vooraankondiging. 09.05 Met de KRO. met Anne 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.tö Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage 15.05 Ischa. 16.05 Meesters der voordracht- RAOIO 3 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Betcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De NAVO. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.05 De verdieping. 12.45 Raamwerk voor christelijke ge loofsopvoeding. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 NCRV-Leerspiegel 14.15 Meet Mr. Mooney. 14.30 TELEAC: Aids. 15.00 NOS: .Schone wereld 16.00 Op de rand van het recht. HtUIUNAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor 14.03 78 Toerentijd 15.03 Zo d'ouden zongen 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 VZW Hoop doet leven. 09.50 Plankenkoorts. 10.03 Broccoli. 12.00 Muziek en info. 13.10 Vlaamse liedjes. 13.45 Orgelrecital. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties 09.15 Matinee. 1. Siegfried-idylle, Wagner. 2. Daphnis et Chloe. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. De Planeten. Holst. 11.55 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Koorfestival. 14.15 Gevarieerde klassieke muziek 16.25 Kamermuziek

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9