Quick Boys laat de concurrentie lacher Kagia kan de champagne alvast koel gaan zetten Aandewiel houdt Rijnsburg in race De Sleutels laat punt aan Voorschoten A u Nog een klip voor Katwijk RCL: over en sluiten Noord wijk voltooit trilogie SPORT £zid&zQowiaril MAANDAG 18 APRIL 1988 PAGI1 P KATWIJK AAN ZEE Quick Boys lijkt te snel gelachen te heb ben. Lachten ze zich, volgens oefen- meester Hans van der Zee, vroeger dood als de concurrentie weer eens punten had laten liggen, nu kon er bij die Van der Zee zelf geen lachje af. Niet alleen vanwege de wetenschap dat de concurrenten, met name het winnende Rijnsburgse Boys en ACV, nu lachen om het 1-1 gelijkspel van de Katwijkse kam pioenschapskandidaat tegen het vrijwel gedegradeerde Broekster Boys, maar vooral omdat zijn manschappen (zonder de voor de rest van het seizoen door een knieblessure uitgeschakelde Gert Aande- wiel) opnieuw vormverlies vertoonden. Vormverlies dat wellicht te voorspellen was geweest, gezien Van der Zee's uit spraak dat „elke topploeg in onze afdeling een wat zwakkere fase kende". Voor Quick Boys begon de „ellende" twee we ken geleden met de gelijk geëindigde wedstrijd tegen Excelsior Maassluis, had zijn voortzetting in het verlies tegen DSVP en kreeg zijn voorlopige diepte punt in de 1-1 tegen de hekkesluiter. Over de oorzaken voor dat falen hoefde Van der Zee niet al te lang na te denken. „In de defensie ontbreekt elk spoortje zelfver trouwen en tegelijkertijd loopt er een aan tal spelers met vedetteneigingen rond, die vanmiddag dachten met een partijtje zo meravondvoetbal bezig te zijn". Van der Zee maakte een terechte uitzondering voor Floor van Duyn, die de duels met ge vaar voor leven zonder aarzelen voortdu rend opzocht. Een zo'n actie van diezelfde Van Duyn na tien minuten spelen had er misschien voor kunnen zorgen, dat de trainer wat minder zwaarmoedig was geweest. Door zijn volhardende optreden kwam de bal bij Mart van der Plas, die van dichtbij de schijnbaar nonchalante maar zeer be trouwbare keeper André Koopman „te genkwam". De daaruit ontstane corner plaatste Van Duyn op het hoofd van Cees Ruis, die Arie van Duyn kansrijk bereik te. Diens kopbal ging echter rakelings over. Een vroege goal zou de wedstrijd ongetwijfeld een ander aanzien gegeven hebben. De goal bleef evenwel uit en Broekster Boys. gedreven door de schitte rende mis-en-scêne in Katwijks duin, wil de wel alles uit de kast halen. Iets dat door stevige spits Riemer Kooistra in de 18e minuut ook gedaan werd. Na een vrije trap van sterke middenvelder Jouke Dan- tuma kopte Kooistra hard en zuiver in. De tegenvaller werd acht minuten later gepa reerd met de gelijkmaker van Cees Ruis, die de bal na een vrije trap van Arie van Duyn en enkele missende benen keihard en onhoudbaar achter Koopman schoot. Waarmee de koek voor de eerste helft, op een hard schot van alweer Floor van ,Duyn na, op was. Waren de ploegen voor de pauze aan el kaar gewaagd, ook na de rust kon geen van beide aanspraak maken op het betere veldspel. Qua kansen kwamen de Katwij- kers er beter van af. Zo schoten Mart van der Plas en Johan Jonker ieder een keer net over, kopte de linksbuiten goed maar te hoog in, en schampte een inzet van de voor Arie van Duyn goed ingevallen Cees Varkevisser de lat. De gasten zetten daar twee kansen tegenover. De eerste werd, toen Jelle Bultsma alleen op hem af kwam, door keeper Theo Guyt onschade lijk gemaakt. Bij de tweede had de uit zijn hok gekomen Guyt het nakijken. De bal van Kooistra raakte gelukkig voor de Katwijkers slechts de bovenkant van de deklat. En dat in de allerlaatste minuut! „Was die er ingegaan, dan waren de ge volgen waarschijnlijk helemaal niet meer nda te overzien geweest", concludeerd m der Zee achteraf. Die hoopt dat zi?n»*B gauw uit het dal zal komen juist c,, komende zware programma. „We l alle toppers nog en misschien is dj redding. Tegen de „groten" zal, zo; de afgelopen weken tegen de „kle het geval was, het gevaar van ondei ting niet aanwezig zijn". Wellief daardoor Quick Boys niet alleen de was, maar ook de laatste is die lach 'l<?' ARNOLD VAN DER CAPÊf Scoreverloop: 18 Kooistra 0-1, 26 Ruis 1-1. Opstelling Quick Boys: Guyt. Teun van Ruis, Jonker. Hans van der Plas (Geytemai van Duyn (Varkevisser). Mieras, Floor va Jaap van Duyn, Leen van der Plas, Mart Plas. PUNTVERLIES LISSE LEIDEN De „RCL-sto- ry" in de tweede klasse is bijna ten einde; de Leider- dorpse Racing kreeg dit weekeinde met 4-0 klop van de nummer twee Oranje Wit. Bij een neder laag volgende week is de gradatie naar de derde klasse een feit. FC Lisse profiteerde niet van de misstappen van de con currentie. De Lissenaars verloren een kostbaar punt (1-1) in het duel te gen Purmerstein. Oranje Wit - RCL 4-0 (3-0) Het geloof bij RCL is eruit. Na twaalf minuten stond de ploeg van trainer Theo de Waard al op een 2-0 achterstand en wa ren de kaarten eigenlijk al ge schud De eerste twee goals werden wel heel knullig weg gegeven. De eerste was het ge volg van een verkeerde terug speelbal van Marcel Brasker en de tweede was een blunder van keeper Bert Siera. Ook de derde treffer, die in de dertig ste minuut viel, was te* wijten aan een persoonlijke fout. In plaats van te ruimen, probeer de Paul van der Blom de zaak voetballend op te lossen: 3-0. Na rust nam Oranje Wit wat gas terug en scoorde het nog een goal. Purmerstein - FC Lisse 1-1 (0-1) „Als we na die 0-1 de zaak af maken, zitten we op rozen. Nu geven we het duel uit handen omdat we op een gegeven mo ment de wedstrijd niet naar onze hand kunnen zetten, maar zonder overtuiging gaan spelen", probeerde Lisse-trai- ner Wim Eilander het 1-1 ge lijkspel van zijn ploeg te ver klaren. Na de 0-1 van „Geep" van Rooyen had zijn formatie inderdaad kansen te over om de score uit te breiden. Omdat dat niet wilde lukken, kreeg de thuisploeg weer meer ge loof in eigen kunnen. Tien mi nuten was het dan zover. Lis- se-doelman Bart de Bruin be oordeelde een hoge bal verkeerd en de stand was in evenwicht getrokken. Mark Ens en Leon van der Zwet wa ren in de laatste minuten nog dichtbij een doelpunt, maar zij waren niet in staat de Purmer- slem-doelman voor de tweede maal te verrassen. m,-. 'S- TH ARC-er Hans Wouter Valk ziet ontsteld toe hoe zijn lob naast het Rijnsburgse doel belandt. Keeper Blankespoor en Martin Toet van Rijnsburg slaken de bekende zucht van verlichting. FOTO: KEES VAN DEN BURG ALPHEN AAN DEN RIJN De score in de streekderby tussen ARC en Rijnsburgse Boys werd zaterdag in de slotfase 180 graden omgekeerd. Tij dens dat Rijnsburgs kwar tiertje bepaalde Huug Aandewiel hoogstpersoon lijk, dat het niet 1-0 moest blijven, maar 1-2 in het voordeel van zijn club diende te worden. En te recht, want ARC was in de tweede helft geen schijn meer van de ploeg, die halverwege verdiend met 1-0 leidde. Rijnsburg se Boys mocht toen blij zijn, dat de achterstand niet groter was. Vanuit de kleedkamer startte de ti telkandidaat een beleg, dat aanvankelijk slechts een groot aantal Rijnsbur gers op de Alphense helft opleverde. Langzamer hand kwamen er ook kansen. En gooide Aande wiel met twee treffers het roer definitief om. Rijns burg-invaller Martin de Louw miste zelfs nog een strafschop. Rijnsburg-trainer Arie Kurver liep na afloop te glunderen, want zijn ploeg was door deze stunt een punt ingelopen op alle concurrenten. Hij verge leek de partij met die tegen Oranje Nassau van vorige week dinsdag (4-0 verlies): „Kijk. nu pakte het gunstig uil. We zijn na de rust achterin met vol risico gaan spelen. Nu scoren en wipnen we. Als die goal niet valt, wordt het hier ook 5-0 voor ARC. Maar op een gegeven moment was het waanzinnig voetbal, want toen hadden we vijf spitsen voorin lopen". Het tweede helftsyn droom verdween met dit hoog standje als sneeuw voor de zon: „We moesten nu echt. Meestal staan we tijdens de rust voor, nu achter. En dan lukt het wel". Jan Kroese, de andere trainer, was een teleur gesteld man, die zich gedeelte lijk beriep op de leiding van scheidsrechter Wolthuis: „Hij floot warrig en was niet conse quent. Maar verder hebben wij alle mogelijkheden op de winst gehad en niet benut. En blijkt na rust, dat sommige van mijn spelers dit niveau niet aan kunnen". Al na 4 minuten had Wim Driebergen in eigen doel ge kopt. Hij werd zo op de huid gezeten door Wilco van Leeu wen, dat hij in plaats van naast inkopte ARC bleef de toon aanvoeren en kreeg kan sen op 2-0. De beste kans was in de 27e minuut voor Hans Wouter Valk, die zijn lob net naast zag gaan. De eerste Rijnsburgse kans was in de 45e minuut Driebergen had ziji» fout kunnen herstellen, maar kopte de voorzet van Hans Zwaan helemaal vrijstaand over. Na de pauze was ARC uitgeblust. De ploeg liet zich terugvallen en was zelfs met de befaamde counter nog slechts af en toe gevaarlijk. Na een half uur was dat helemaal voorbij. Zwaan werd op 17 meter van het Alphense doel geduwd, ging pontificaal neer en Wolthuis floot. Huug Aan dewiel zag links van de muur een kleine hoekje en poeierde de bal zeer fraai in het doel. Kurver bracht onder luid ge joel van de tribune een vreem- dogende .wissel. De motor op het middenveld Fred Arroyo wisselde hij in voor Jan Hoge- woning: „Arroyo werkt hard, maar Hogewoning is iets slim mer. En dat pakte gelukkig goed uit". Vervolgens ging Marco van der Plas eruit voor Martin de Louw, die al in „het tweede" had meegespeeld. De 14 resterende minuten werden een hel voor de thuisclub. Acht minuten na zijn eerste goal werd Aandewiel aange speeld door Hogewoning en schoot hij tegen de looprich ting van de verdediging in raak: 1-2. Vervolgens kon het debacle voor ARC alleen maar groter worden. Martin de Louw liep voorstopper Peter Borst er helemaal uit, toen Rijnsburgdoelman Jan Blan kespoor ver uittrapte. Broer Emiel Borst tackelde De Louw, waarop Wolthuis de bal op de stip legde. Kurver: „Bij ons is zo ongeveer de afspraak, dat degene die is aangewezen om hem te nemen, de penalty niet neemt". Borst stopte de inzet van De Louw en be spaarde ARC nog meer leed. Het bleef dus 1-2. TJEERD SCHEFFER Seoreverloop: 4 Driebergen (eigen doel) 1-0, 76. Aandewiel 1-1, 84. Aan dewiel 1-2 ARC: Emiel Borst, Gerrit Lammers, Van Es. Peter Borst, Bonefaas. René Lammers. Van Leeuwen, Lancet, Niek Ooslerlee, Valk. Boer Rijnsburgse Boys: Jan Blankespoor. Toet, Aandewiel. De Kroon. Drieber gen. Heemskerk. Van Dijk. Arroyo (Hogewoning). Koet, Van der Plas (De Louw), Zwaan. LEIDEN Koploper De Sleutels liet in de vierde klasse A een punt liggen (1-1) tegen Voorschoten. Ook Ter Leede deelde de punten (0-0) tegen Roh- da'76. Koudekerk drukte MVKV nog verder in de problemen door de Val kenburgers met 2-0 te verslaan. Oegstgeest liet het volledig afweten te gen Floreant: 0-4. Voorschoten - De Sleutels 04) Een beter spelend Sleutels verzuimde te winnen. In het begin van de wedstrijd hadden de Leidenaars al aan de lei ding kunnen komen, ware het niet dat de terugspeelbal van Koen Wolleswinkel van de lijn werd gehaald door doel man Jos Loose. De eerste vijf tien minuten van het duel do mineerde Sleutels. Verder dan enkele kleine kansjes van Klaas Dekker en Afrim van Es kwam de koploper echter niet. Oegstgeest - Floreant 0-4 (0- 2) Zonder Alex Strating en Rein Grootes maar met Andre Zon neveld kon Oegstgeest het ge hele duel geen potten breken. De ploeg van trainer Swaak werd overdonderd door het zeer goede spel van de gasten en kwam er niet aan te pas. MVKV - Koudekerk 0-2 (04)) „Als we Linschoten volgende week niet pakken, wordt het erg moeilijk", aldus MVKV- coach Bert Kort die zijn ploeg een slecht duel zag afwerken. De eerste treffer werd ge scoord door Mark Bakker. Hij had wel de hulp van MVKV- doelman Peter Plug bij nodig; de doelman sloeg een voorzet tegen de rug van verdediger Kees van Rijn waarna het leer voor Bakkers voeten dwarrel de. Ronald Maenhout tekende de tweede treffer aan. Zijn te rugspeelbal verraste de uitge lopen Plug. Ter Leede - Rohda'76 0-0 Ondanks de 0-0 was er volop spanning en sensatie in Sas- senheim. Het boeiende duel, met veel spectaculaire acties in de beide strafschopgebieden, had net zo goed in 2-2 kunnen eindigen. Beide defensies de den hun werk echter naar be horen. 23*' Roel Veloo (Voorschoten) probeert Sleutels-speler Leo Compeer uit te kappen. De broederlijk gedeeld: 1-1. punten werden FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN SPAKENBURG Noord- wijk voltooide op sport park 'Westmaat' een knappe trilogie. Na ach tereenvolgens tegen Rijns burgse Boys (1-1) en ACV (1-0 winst) al goede resul taten te hebben geboekt, bedwong Noordwijk za terdag in Spakenburg ook de derde titelkandidaat op rij: 1-1. Een knappe prestatie waar door de ploeg van oefenmees- ter John Eelman zich nog al tijd volop in de titelrace weet. Al was het alleen maar, omdat de roodwitten leider Quick Boys op twee verliespunten volgen, een tegenstander die dit seizoen nog zal worden be streden. Dat duel wordt door trainer John Eelman overi gens niet direct als meest voorname gezien. „We moeten nog zes wedstrijden spelen. Er zijn nog twaalf punten te ver dienen. En dan is het leuk dat je in toppers niet onderuit gaat, maar als je dan vervol gens van Vitesse Delft of Ro zenburg verliest, zoals wij eerder dit seizoen, dan heb je daar mooi niets aan". Hetgeen allemaal natuurlijk niet wegneemt dat Noordwijk in de recente confrontaties met de mede-toppers heeft be wezen er duidelijk helemaal bij te horen. Zo ook zaterdag in Spakenburg. IJsselmeervo- gels mocht dan over de volle negentig minuten genomen de wat .meer aanvallende ploeg zijn geweest; de thuisclub slaagde er toch niet echt in de roodwitten serieus aan het wankelen te krijgen. Terwijl IJsselmeervogels aan de ande re zijde uiterst zorgvuldig te werk moest gaan, omdat de Noordwijkers het counterwa pen regelmatig soepel hanteer den. Met name in de eerste helft, die overigens toch veruit het aantrekkelijkste gedeelte van de wedstrijd vormde. Het was ook zo'n uitval die Noord wijk na achttien minuten spe len aan de leiding bracht. John Marijt speelde jubilaris Henk de Graaf uit (dek-jvi nier speelde z'n 500e ol.u wedstrijd voor Vogels) vervolgens een perfecte,1 1 ke voorzet los die dooi 10 opverende Timo*Gerlo| ist perfect met het hoofd verzilverd. Een „plaatj een doelpunt" (Eelmai tien minuten later wei volgd door een bijna id prentje. Nu was het Heler Graaf die de bal voori ne linkerspits Chris Angel rd uiterst secure kopwerk ip. richtte. Het voor rust redelijk aa kelijke wedstrijdbeeld, w het tweede deel steeds r< liger. Beide ploegen kv minder en minder aar voetbal èn goede kansi (al kregen met name He Graaf en Ivan Hermar uitgelezen mogelijkhed* V| een treffer) en ook s< rechter Van Solen raak juiste zicht steeds meer Zo verzuimde de leidsm der meer Noordwijkei Vermeer met een tweed king te bedelen (Vermee popte zich zaterdag in ijver tot een soms lev vaarlijke voetballer), werd Vogel Evert de voor een relatief nauv schokkend vergrijp wel teerd. Een wijze van leid welhaast om emotionel 5 singen schreeuwde ei kwamen er dan ook. 0 veld, maar ook tussen co Pronk en Eelman èn mt gedeelte van het in Sj burg in de regel toch gebakerde publiek. uiteindelijk allemaal nodige sissers af. Zo z< wel een compliment vc Noordwijkers afkon, thuisploeg moet je dit wedstrijden winnen. Da een terecht gelijkspel wo _j de verdienste van Noord' GERT-JAN ON1 nP eic Scoreverloop: 18. Gerlof 6 Chn f 1-1 Noordwijk: Dortmundt, Wendt. Smit (Bosma), Nulka Kan. Vermeer. Smits, Herman lof. Bakker (Van Utrecht) Boekingen Vermeer (Noordw sli Evert de Graaf (IJsselmeervo in LEIDEN Derdeklasser Katwijk kan de titel haast niet meer ontlopen. Na de 1-2 overwinning tegen HBSS, kan de titel .vol gende week in het duel tegen Leiden worden ge grepen. Leiden ging met 0-1 ten onder tegen SVPTT en Zevenhoven trok met 1-0 aan het kor- ste eind tegen JAC. HBSS - Katwijk 1-2 (0-1) Het beste spel kwam van de zijde van de Katwijkers, die door een fraai doelpunt van Kees Kraayenoord de leiding namen. Naarmate het duel vorderde, kreeg de koploper steeds meer moeite om het duel onder controle te houden. Cees Guyt was verantwoorde lijk voor de gelijkmaker. In plaats van de bal weg te wer ken, koos hij voor een voetbal lende oplossing. HBSS rook haar kans en zette alles op al les. Toch was het Piet van Duyn die de zaak voor Kat- wijk weer een positieve ding gaf. JAC - Zevenhoven 14) Al na vijf minuten stoi équipe, van trainer Duin op achterstand, toen ging het team op naar de gelijkmaker, gegeven moment stond( zelfs vijf spelers van Zev ven in de spits. Er was e geen doorkomen aan. De sterke JAC-verdediging niet te kloppen. Trainer i Duin belandde in het van de leidsman en wei vens buiten de omheinii stuurd wegens opmerk over de leiding. Leiden - SVPTT 0-1 (0 Het „heilige vuur" dat 1 den in het eerste gedeelt de competitie volop bra is de laatste weken getei tot een minimaal vlam De wedstrijd, die eig ging om de tweede werd gewonnen door agressiever spelend SV Het doelpunt werd gesc<X de tweede helft toen dot Eric-Jan Planjer blunder LEIDEN Kagia is zon der zelf te spelen weer iets dichter bij de afde lingstitel gekomen. Omdat Valken'68 een punt ver speelde tegen Woubrugge (0-0), heeft Kagia zaterdag aan gelijkspel tegen LSVV'70 genoeg om de champagne uit de koeler te halen. Dat gelijke spel staat overigens niet bij voorbaat vast omdat de studenten op dit moment goed op dreef zijn. Tegen SVLV behaalde LSVV een 1-3 zege, Een veel fa natieker Hazerwoudse Boys tracteerde Alphia op een ruime nederlaag: 5-0. Valken'68 - Woubrugge 0-0 Woubrugge heeft tegen Val ken met man en macht de sportieve plicht vervuld en stond vaak met acht man voor de pot. Binnen drie minuten had Valken al twee kansen ge had. „Als zo'n bal erin gaat win je gewoon met 5 of 6-0", verzuchtte een teleurgestelde Arie Jonker na afloop. Die bal ging er dus niet in, en hij kwam er ondanks het inzetten van de jonge Peter van den Bos en de oude Albert Noort niet in ook. Het toekijkende Kagia was de lachende derde. Hazerswoudse Boys - Alphia 5-0 (3-0) Hazerswoudse Boys had geen kind aan een ongeïnspireerd spelend Alphia. Voor de rust scoorden Peter Kerdel (na zijn direkte verdediger uitgespeeld te hebben), Gerard Haas en Jan Pletel. Haas voegde in de tweede helft nog twee treffers aan zijn totaal toe. LSVV profiteerde in de twee de helft van de ietwat roestige conditie van Voorschotenaren. Ronald Hoogendoorn produ ceerde met twee identieke doelpunten (dood leggen, kort draaien, inschieten) en een treffer na een misverstand in de SVLV-afweer een „glaszui- vere" hatrick. Jeroen Ahling kopte in de laatste minuut de enige tegentreffer in. Tweede klasse Zowel ZLC als GWS sprongen met hun hakken over de sloot. ZLC kwam tegen hekkesluiter SJZ in de eerste helft met 2-0 achter te staan (twee maal Leendert Vogelaar). Frits Rijs- bergen (snoeiharde bal in de kruising) bracht ZLC op 2-1 waarna de ploeg een kwartier voor tijd op 2-2. kwam. Het beslissende doelpunt was een echte „lucky". Via het hoofd en de voet van een SJZ-man plus de paal kwam ZLC op 2- 3. In de eerste helft had een aggresiever spelend Meerburg tegen GWS door Kees Hage naars een 0-1 voorsprong ge nomen. In de tweede helft profiteerde GWS van de gro tere ruimte op het veld die ontstond omdat Piet van Zeist en Wim van der Mey, na een potje bakkelijen in de rust het veld niet meer in hoefden ko men. Gijs van der Mey zette GWS pas in de laatste r met zijn tweede doelpunt je) op 2-1. Abbenes voer men met HVZ een soort bal-slapstick op. Nadat nes in de eerste helft al t 0 voorsprong had gen< bleven beide ploegen 1 droten aanvallen. Me twaalf doelpunten wen 14-4. Rob Cornelissen s zes maal. Peter Temerus met vijf treffers amper hem onder.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16