r 1 mal ie Unicum kansrijk in eerste treffen 4 /Vi Mate van sponsoring bepaalt andsi hoogte baa" niveau tennis competitie RlJ ZATERDAG 16 APRIL 1988 itellirj- Landskampioene Eveline Hamers debuteert dit seizoen bij Unicum. FOTO: KEES VAN DEN BURG LEIDEN - Sponsoring is een sterk bepalende factor geworden om op hoog niveau tenniscompetitie te spelen, of te gaan spelen. Voor be dragen die vaak in een seizoen sterk toernooien spelen, niet ver diend kunnen worden, werpen de topspelers hun tenniskunde in de strijd ter verdediging van eer en glorie van de vereniging door welke zij zijn aangetrokken. Ook de (top)clubs uit de Leidse regio zijn aan dit sterk opkomende fenomeen niet ontkomen. In Unicum wordt aanzienlijk meer geld gestoken dan in vorige seizoenen, bij De Munnik en Hillegom ziet het financiële I plaatje er eveneens heel anders uit, ter- 1 wijl bordsponsoring op alle fronten op rukt. Aan de vooravond van de start van de tenniscompetitie wordt een prog- uose zo ongeveer gelijk aan vaststellen >wlk actief sponsorbeleid de vereniging >ert. De eerste wedstrijdzondag wordt r iorgen overigens meteen een interes sante. Het Leidse Unicum opent zijn tweede hoofdklasse-competitie op eigen grond tegen Cream Crackers Groningen. De Munnik I uit Leiderdorp speelt even eens thuis en ontmoet de concurrent voor de eerste plaats, het Eindhovense Volley II. De openingswedstrijd, op eigen grond, tegen het Groningse Cream Crackers, lijkt voor het door Peter Klein en Frank Vahle te begeleiden Unicum I met een positieve score beëindigd te kunnen worden. School-onderzoeken kunnen de in Unicum debuterende Eveline Hamers en tweedejaars Jacco Eltingh weerhou den hebben toernooien te spelen, ge traind is er in ieder geval volop en de .V. vere'Ste vorm lijkt langzamerhand aan wezig. Het meer „Leidse" deel van Uni cum I, Margot van Overloop en Jan Sie- nerink, kent dezelfde examenperikelen ils de buiten-Leidse teamgenoten, maar ag het laatste toernooi toch redelijk suc cesvol afgesloten. Naast het behalen van het uiterst belangrijke VWO-papiertje zal ook in de competitie tot resultaat ge- ;omen moeten worden. Hoofdsponsor Steef Noorlander (ASICS Tiger verricht eveneens financieel onder steunend werk) heeft met zijn forse fi- rtmciclc injectie in ieder geval voor een aansprekend team gezorgd. Hamers is de regerende nationaal kampioene op bui tenbanen, en Van Overloop steeg meer dan 110 plaatsen op de nationale AUDI- ranking. tot de 27e positie, 16 plaatsen achter haar teamgenote. Siemerink en Eltingh zijn bekend als de nummer 1 en 2 van Nederland in t/m 18 jaar, staan begin 20 op de ranking genoteerd, maar zorgen vooral voor het nodige spektakel. Toch zal voorzitter Har Meijer - hij speelt dit jaar voor het eerst geen zon dag-competitie - de wedstrijden niet al leen uit sportief oogpunt bekijken. „Aan het eind van het seizoen stel ik een rap port op, waarna bekeken wordt of met het financiëel ondersteunen van spelers moet worden doorgegaan, of dat moet worden verder gegaan met eigen kweek. Uiteindelijk hebben we in onze club een goed jeugdplan". Secretaris Jan de Wolf stelt het nog iets scherper. „Het sponsoren in tennis heeft alleen zin als het planmatig en financieel goed is onderbouwd. Anders blijft het vaderlandse tennis toch een beetje ziek. In de komende maand zal een plan uit gewerkt gaan worden op basis waarvan sponsors weten waar ze aan beginnen, waarin attractief tennis gegarandeerd is en waarin de spelers kunnen werken vanuit een totaalconcept voor training, competitie en toernooien". Bij de tegenstanders van Unicum, Cream Crackers, is nog niet zeker of A- speler Jack Liewes in aktie zal komen, terwijl voor de vertrokken Nederlandse jeugdkampioene Marlies Reinders geen adekwate vervanging gevonden is. Tegen het gedeelte dat over gebleven is, Hans- Erik Zwaagstra en de dames Trudy Tor- ringa en Jeanine Robbe, lijken de Leide- naren dus favoriet voor de eerste zege. Over het mogelijk kampioenschap wordt toch wat genuanceerder gedacht. „Beter een goed hoofdklasseteam op een juist tijdstip in het jaar en met een enthou siast publiek, dan een team in de eredi visie zonder die voordelen", aldus Uni cum competitieleider Lodewijk Kallen berg. Het tweede team van Unicum volgt de hoofdmacht wat het betreft het program ma, éénmaal thuis, driemaal uit en ver volgens weer twee maal thuis. Het team met Marceline Spaan, Jeanine Jünger, Wijnand Nuyts, Martijn Krans en club- leraar Tom Giberius als coach ontmoet het Amsterdamse Noorderlicht II. Geen probleem Coach Carel de Bruyn van Dekker Ten nis had zich op het moment van schrij ven nog niet over de namen van de toe komstige tegenstanders geïnformeerd. „We kunnen de dames, Heieen van den Berg en Birgit Pardoel, die beide op de A2-Hjst staan steeds van plaats laten wis selen. Hetzelfde geldt voor de BI-heren Stephan Faas en Freek Tanis. Per wed strijd bepaal ik de opstelling van het team. Daarnaast beschik ik nog over goed materiaal in het tweede team, zo dat handhaven geen enkel probleem zal zijn." Dekker „betaalt" zijn speelsters en spelers in de vorm van trainings- en wedstrijd-faciliteiten, zodat een flinke fi nanciële last van de schouders van ou ders is weggenomen. De openingswed strijd wordt in Goirle tegen het jeugdige Pellikaan III gespeeld. Naast de Unicum-reserves speelt de Hil- legomse TC met het eerste team in de Overgangsklasse A. Een debuut, dat ge paard ging met het debuut op het gebied van sponsoring. De Hillegomse TC be hoort tot de drie grootste clubs van Ne derland, echter nog niet qua competitie niveau. De club wil echter via een 5-ja- renplan een plaats in de Nederlandse sub-top verwerven. De eerste vier teams, het tweede speelt Overgangs B, en de jeugd krijgen veel aandacht middels trai ningen op elk gebied, maar ook door on dersteuning vanuit een begeleidingsteam met sportarts masseur en fysiotherapeut. De bijdragende sponsors hebben hun ei gen evenement op de evenementenka lender. FIAT Auto Ter Meulen en Van Gerven de Jong verzorgden de totale aankleding. Het team met Madeion Ver- degaal, Carola Geerlings en Marcel Vink en Marco van Trigt en coach Harry Ver- degaal begint de competitiereeks van 6 wedstrijden met een thuisontmoeting te gen Zutphen II, de vereniging, die Nieuw Vennep vorig jaar van de titel af hield. Ook bij het Leiderdorpse De Munnik heeft de sponsoring haar intrede gedaan. Door de jaren heen heeft de club rustig gebouwd aan een goede basis om door te stoten naar een hoger niveau. In de eer ste 5 teams speelt vrijwel alleen maar jeugd. Het eerste team, met de Aanne mers Combinatie Leiderdorp als spon sor, lijkt het paradepaardje, omdat daar drie spelers, die tot de nationaal beteren in t/m 16 jaar behoren meespelen. Met Bert Bruin als BI-trekpaard is enige er varing toegevoegd, terwijl clubtrainer Henk Janssen met de coaching het resul taat optimaal moet zien te maken. Toets Vanuit de De Munnik-profielschets wordt team II met meer routine en bege leider Koos Schuilenburg een even grote kans op een kampioenschap toegedicht. Toch pas zal pas na zes weken spelen ge toetst kunnen worden of voorbereiding en training zo doelgericht waren, dat in derdaad de hoop op een promotiewed strijd en eventuele promotie gerecht vaardigd is gebleken. De Munnik I speelt hetzelfde uit-en thuis-programma als Unicum en start derhalve met een thuiswedstrijd. De opponent is het Eind hovense Volley II, dat op papier een team heeft met kampioenskansen. De Munnik zal thuis moeten toeslaan. De Munnik II speelt een uitwedstrijd bij Amstelland, dat haar top-heren Jeroen Gefken (LC Masters-finalist) en Hans van Scheppingen zag vertrekken. Een voor De Munnik gunstige verzwakking. Bij het Leidse De Merenwijk, dat zijn eerste wedstrijd in de gelijknamige wijk zal afwerken tegen het Zeister Shot III, valt het eerste team direct onder de su pervisie van het bestuur. Voor het spe len op dit niveau hebben we in ieder ge val de vereiste faciliteiten geboden", zegt secretaris Zeilmaker. „En met Freek van der Capellen in het team moeten we toch meer bovenin dan onderin de rang lijst opereren". Shot lijkt het eerste slachtoffer te worden. Casino Noordwijk heeft zijn opstelling op het laatste moment veranderd. Moeten veranderen, want Kees Heems kerk gaat inderdaad als marinier naar de West, en de zusjes Karin en Yvonne Croese verruilden het niet bij keuze ge promoveerde Zee Duin voor een plaats in Casino's hoofdmacht. Alfred Gele vert is nu tweede heer naast René van der Wilk. Het team begint met de thuiswedstrijd tegen KSVV I. Derby De competitie zou de competitie niet zijn als er geen Leidse derby plaatsvond. Roomburg ontvangt op eigen terrein het slechts van een paar kilometer verderop komende Forescate Voorschoten. Een interessante derby, want Roomburg weet via captain Joost van Leeuwen, dat de terugkeer naar de overgangs B gewoon gaat lukken. Maar ook Forescate gaat voor de titel, dus spannend wordt het stellig aan de Kanaalweg. Trouwens de partij tussenVan Leeuwen en zijn Fores- cate-opponent Bub van der Zee zal nos talgische herinneringen oproepen. Toch lijkt wederzijdse steun gewenst, want waar twee vechten kunnen Merlenhove of Kontakt wel eens met de titel weglo pen. PETER KLEIN Programma: Hoofdklasse: Unicum - Cream Crackers; Eer ste klasse: Pellikaan T 3 - Dekker i; Over- gangs A: Unicum 2 - Noorderlicht 2, Hillegom - Zutphen 2; Overgangs B: Beekhuizen 2 - Nieuw Vennep 1, ELTV 4 - Leidse Hout 1, Boekhorst 1 - Bakkum 3. Luck Reack 1 - Lisse 1. Castricum 2 - Unicum 3. DEM 1 - OLTC 1, Zaandam - Hillegom 2, Merenwijk 1 - Shot 3, De Munnik 1 - Volley 2, Dekker 2 - CC 1, Amstelland 1 - De Munnik 2. Casi no i - ksvv Tweede klasse: woe 1 - tean 1, Roomburg 1 - Forescate 1, Zoeterwoude I - Be Quick-G 1: Derde klasse: Sassenheim 1 - Uni cum 6, Zee en Duin 1 Merlenhove 6. Botesa 2 - Hazerswoude 1, Voorhout I - Unicum 7, Katwijk 1 - Wateringen 3; Heren eerste klasse: Duno 1 - Zoals bij veel top-atleten het geval is, staat het sportjaar 1988 ook voor 1500 meter loper Han Kulker volle dig in het teken van de Olympische Spelen van Seoul. Om daar met eni ge kans van succes aan de start te kunnen verschijnen, moet heel wat werk worden verricht. Wat allemaal, daarover informeert de atleet van het Leidse De Bataven u regelmatig zelf Kwajongens in Portugal Was dat even schrikken daar in Maas sluis. Tijdens de straten mijl die in het kader van de Westland marathon ge houden werd, liep Herman Hofstee mij eruit. De jongens op trainen hebben me er flink mee gepest, vooral omdat Her man een 3000 meter steeple loper is en door mij tijdens de NK indoor op de 3000 meter nog werd afgetroefd. En na tuurlijk ook omdat hij een snellere tijd realiseerde dan mijn nationale record. Aan de ene kant is er niets aan de hand omdat ik gewoon hard aan het trainen ben en nog steeds niet echt met snel heid bezig. Dat komt wel in mei en juni, want ik moet in september hard lopen en niet in april. Ook is een stra- tenloop altijd anders dan een baan wed strijd. Aan de andere kant is het wel weer eens goed om te verliezen en kri tiek te moeten incasseren. Als alles makkelijk gaat krijg je op een gegeven moment het idee dat je eigenlijk niets meer hoeft te doen. „Het gaat toch wel" denk je dan en dan gaat het fout nog voor je het gedacht hebt. Ook al door de wat spottende geintjes van mijn trai ningsmaatjes sta ik nu weer helemaal met beide benen op de grond en weet ik dat er veel van me verwacht word. Ik mag blijkbaar niet meer vediezen van een man als Herman Hofstee, die toch een naam als „knokker" heeft op gebouwd. Seoul is weer een maand dichterbij ge komen. De training gaat al weer in daglicht en ik heb al weer junioren in hun korte broek zien trainen. Kortom het begint weer zomer te worden en de wedstrijden komen er aan. Kriebels heb ik niet echt, daar ben ik misschien te nuchter voor. Als laatste grote stap in de voorbereiding op dat wedstrijdsei zoen gaan Rob Druppers en ik vanaf maandag naar Portugal om nog even twee weken keihard te trainen. Tijdens zo'n trainingsstage ben je met niets an ders bezig dan met hardlopen. Het is daar een heel stuk warmer en dus kan je veel meer doen dan hier. Ook veel meer snelheidswerk. Na, maar ook tus sen het trainen door, rusten we, wan delen we door de omgeving, eten we en laten ons masseren. Als Bram (Wasse naar mijn trainer dus) er niet bij is (in de eerste week gaat Rob z'n trainer, Jon Wellerdieck, mee) willen we ook nog wel eens gaan stappen, maar als hij er wel is (de tweede week dus), gebeurt dat nooit. Bram was vroeger precies als wij, dus hij kent de kneepjes van het vak. Sterker nog, hij heeft ze ons ge leerd toen hij nog geen bondscoach was. Toch hebben we hem nog wel eens tuk en smeren 'm toch. Bram heeft dan de andere ochtend een van zijn weinige ochtendhumeuren. We zijn er nog steeds niet achter of dat dan komt, omdat we weg zijn geweest of, omdat we gewiekster waren dan hij... Han Kulker Onder redactie van Erik Huisman en Gert-Jan Onvlee Vertrouwen s' Verklaren kunnen Wij van Hutspo(r)t j het niet, maar het gevoel is er niet min- i der om. Dat gevoel dat ons deze week 1* bekroop. Dat gevoel van: 'een steentje bijdragen'. Dat gevoel van: 'helpen, nü. .1 Voor het echt te laat is'. v°r, Het is ook 'nu of nooit'. Voor het zo angstig dicht in de buurt van de derde klasse belande RCL. Maar ook voor het na zondag zo diep weggezakte UVS... Beland bij de vraag welk steentje de re dactie van deze rubriek zou willen, zou kunnen bijdragen, behoefde er niet al te lang te worden gedacht. In actieve zin hebben wij immers nauwelijks iets extra 's toe te voegen aan beide ploegen. Op de achtergrond echter, valt er voor en door ons wel een keitje te versjou wen. In stimulerende zin staan wij ons mannetje. Zoals uit bijgevoegd onder steunend, wellicht dragend fotografisch materiaal (Leo van de Weteringh wijst RCL de weg; UVS juicht) blijkt. Wij van Hutspo(r)t hebben er nog steeds vertrouwen in... Vertrouwen (2) De Hutspo(r)t-redactie baseert dat ver trouwen overigens, dat moet wel worden gezegd, voor het grootste ge deelte op de zogenaamde 'mysterieuze krachten' in de sport. Een eigenschap van deze, zo schitterend door Joris van de Bergh beschreven krachten is im mers dat zij veelvuldig opduiken als het moment van de beslissingen daar is. Wat te denken van die nederlagen van zondagse tweedeklassers Roodenburg en Alphense Boys. In een directe con frontatie toonden beide teams zich een week eerder nog toppers, tegen klein tjes als VCS en Neptunus gingen ze on deruit. Of, wat te denken van Quick Boys, dat uitgerekend degradatiekandi daat DSVP uitzocht om een trots re cord aan te verspelen? Of, Rijnsburgse Boys, dat op een verloren dinsdag Vertroutven... FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN Stimulans... avond naar Groningen trok, om daar door Oranje Nassau met de grootste eerste klasse nederlaag aller tijden te worden geconfronteerd? We bedoelen maar: RCL kan bij num mer twee Oranje Wit best gewoon win- En: waarom zou UVS tegen koploper DHC bij voorbaat kansloos zijn? Stimulans Mysterieuze krachten of niet, merk waardige uitslagen of niet: in Quick Boys, Noordwijk en Rijnsburgse Boys beschikt de Leidse regio nog immer over drie titelkandidaten in de eerste klasse A der zaterdagamateurs. En om dat wij deze week in deze rubriek toch al op de zwaar stimulerende toer zijn, bij deze een nu vijftien jaar oude foto. Uit de tijd dat Noordwijk nog twee Spaandermannen en andere mannen als Jan Vieveen, Ben Barten, Hans Westgeest, Kees Karstens, Jaap van Resteren, Constant Smit en Ruud Brö- ring binnen de gelederen had. Een kampioensteam in de ware zin van het woord. Bij deze aangeboden aan de drie nu actieve, potentiële kampioens teams uit Katwijk, Noordwijk en Rijns- burg. Ter stimulans. Want, laten we wel zijn: het zou toch wel heel triest zijn als IJsselmeervogels zich aan het eind van het seizoen toch nog als 'lachende vierde' zou kunnen presenteren... Zaterdags „Voor de naar wij vertrouwen bereid willige medewerking uwerzijds zeggen wij u onder dankzegging voor de te nemen moeite bijvoorbaat hartelijk dank. Met vriendelijke sportgroeten, het bestuur van de LVV Lugdunum, J. van Leest, public relations". Zegt u nu zelf, waarde lezer, lieve leze res. Als iemand u op deze wijze iets vraagt, kunt u dan nog nee zeggenNu, wij ook niet. Vandaar dat we u bij deze mededelen dat de vv Lugdunum vol gend voetbalseizoen ook een zaterdag- club zal zijn. Het bestuur van de dan zeventig jaar bestaande zondagtwee deklasser uit de Leidse Kikkerpolder zette onlangs het licht op groen, zodat de groen witten in de volgende voetbal- jaargang ook, voorlopig op recreatieve basis, met zaterdagse seniorenteams ac tief zullen zijn. Êcidóc GouAont

Leidse Courant | 1988 | | pagina 27