AngeliqueDaniëlle en Conny hebben alles over voor hun sport ^LEVISIE-PROGRAMMA'S^ C&idae Gouxant ïgeland ZATERDAG 16 APRIL 1988 PAGINA 19 kro/rkk ur omroepparochie, eucha- ristieviering '>12.30 5 voor 12, gesprek- René ft ken over 9e,oof en samen- ie Fr» leving vanuit het stadskas- den. 9 teel Oudaen in Utrecht, iw én. presentatie: Pieter van >t hijHoof beto, HOS )n v; slechthorenden er» VARA der rej S De baas in huis, Ameri- ven kaanse comedyserie. Afl.: man i op bezoek bij het school- ioord< hoofd. Een spijkerbroek \9eni* van een echte mode-ont- ilknail werPer kost Tony heel wat idericj moeite en geld rtuige» Vijftig jaar Britse film, do lly als* cumentaireserie. Afl.: Grie- got zelen en gruwelen 5 deJJ Ce" bountl» tekenfilm uit f955 van Tex Avery b'?JNo°'n..l lie-film vara rol v, De kunst ligt op straat, se- i cowb rie programma's over ik' oi kunst bij mensen thuis, 'n Vfel Presentatie: Dieuwertje ders ®'ok en Dijckmeester r0i Zoobilee Zoo, kinderserie, st geh Afl.: Bravo's poppenkast aspect De avonturen van Teddy De P' Ruxpin, tekenfilmserie. [?s ,n I Afl.: Gebarentaal ÏS 20,de Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Een dier voor ba- Y'Bui bysmurf ,0 NOS Journaal m wJVARA onge j S De vliegende dokters terug (Flying doctors), Australi an, n sche tv-serie. Afl.: Geen haar'meelij, alsjeblieft. Na vijf irfde laar over de were'd 90" laande zworven te hebben, keert dervin» Jessie Logan terug, leder een is blij dat ze er weer is. Alleen George Baxter, die ie uit) een deel van haar land heeft ingepikt, is niet blij Ifrienf Doet ie 't of doet ie 't niet? links (slot), spelprogramma met inie Peter Jan Rens ron. Sonja op zondag, praat- jag q programma met Sonja Ba- S|an(jrend, rechtstreeks vanuit cIIM, De Brakke Grond in Am- VÏÏ sterdam Golden Girls, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Als twee druppels water. Meer dan dertig jaar heb ben Sophia en haar zuster elkaar niet gezien. Daarom lijkt het Dorothy een leuk idee, haar moeder op haar verjaardag te verrassen Achter het nieuws, actua liteitenmagazine Levens en liefdes van een duivelin (The lifes and lo ves of a she devil, 2), vier delige Engelse tv-serie naar het boek van Fay Weldon. Met o.a. Dennis Waterman en Julie T. Wal- \ace. Nadat Bobbo zijn echtgenote Ruth voor dui velin heeft uitgemaakt, ontdekt zij dat ze over bui tengewone gaven be schikt. Ze begint met het in brand steken van de ech telijke woning NOS 23.36 Journaal NEDERLAND2 VPRO 09.00 De grote dikke beer ver telt, tekenfilmserie van Ja- nosch. Afl.: Het tijgervar ken en Het haasje Valeri aan (herh.) 09.25 Buurman Buurman, kin derserie. Afl.: Het tuintje 09.35 Mevrouw ten Kate, kin derserie. Afl.: Lekker scheuren 09.50 Achterwerk in de kast, kinderprogramma 10.10 Van heinde en ver. Afl.: Het waar gebeurde verhaal over het leven van Sam- roeng 10.35 Theo Thea in de gloria, programma van Arjan Ederveen en Tosca Nite- rink AVRO/TROS 11.00-ca. 13.30 Philips Rotter dam Marathon, recht streekse uitzending van de achtste marathon van Rot terdam VPRO 19.00 La linea, tekenfilmserie van Osvaldo Cavandoli 19.06 EThe untouchables, Amerikaanse misdaadse rie met Robert Stack in de hoofdrol. Afl.: Tegengif (herh.) NOS 20.00 iTiJournaal VPRO 20.10 Ons soort mensen (3), me lodrama in vier delen over de ondergang van de steenbakkersfamilie Van Kaas Albeda. Matthijs en Dr. West sluiten een over eenkomst. die Matthijs een cheque van het Pentagon oplevert. Ondertussen breekt het chemotherm- steen-bouwschandaal uit 20.42 Jonge Helden, jongeren programma met de twee ling Daan en Willem Ekkel 21.13 Alles voor de sport, repor tage over de grens tussen ijspret en sportfanatisme 21.58 Gasthof. VPRO's ver grootglas op de tijdgeest. Met o.a. aandacht voor de Sky-bojten bij Ajax. Bedrij ven huren deze stoelen voor 12.000 gulden per jaar om hun beste klanten te fêteren. Verder een re portage over de uitvoer van Nederlands chemisch afval, een portret van Arno Hintjens en aandacht voor het teruglopend bezoek aan begrafenissen 22.48 De Garry Shandling show, Amerikaanse comedyse rie. Afl.: De voortvluchtige NOS 23.14 Journaal jllow Aardappelteelt. Afl.: Toekomst door kwaliteit. Presentatie: Paul d'Hoore (herh.) resterfto zevende dag, nieuwsmaga- zine. Presentatie: Etienne van den Bergh 13.20 Sunday Proma. 1e sym- I sf°nie in A grote terts, van Jef van Hoof. uitgevoerd door het 10, plilharmonisch Orkest van de LesliiPRT o.l.v. Fernand Terby )G Bedrijfsanalyae. Afl. 1: Succes jugdsif" je eigen zaak. Presentatie: Viona Westra i, mi$P«ken in de diepte (Haunters in the deep), Engelse jeugdfilm ïligeiP'' 1984 van Andrew Bogle, van jfMet Andrew Keir. Amy Taylor, >.a. MT Simmons e.a. itzgefuke box Wikken en wegen, consumen tenmagazine. Presentatie: Miel kaal |Mow (herh.) rammiD0 jaren zeatig: De lange hete t harrzomer (The long hot summer), Amerikaanse tv-serie met Ed lO'Brien, Nancy Malone, Roy fhinnes e.a. Afl. 6: De nachte- lijke tocht ■■Nieuws in teleteket m0|Tilc Tak, kinderserie (herh.) 1 j a Plons. Afl.: Plons en het ver- jdwenen kuikentje IowaIl' was een keer..., korte ver- kaans al,,es verteld d00r Jef Burm. vidlÊ"ka' me' kinderogen Van Pool tot Evenaar, toeristi sche quiz. Vandaag: Sri-Lanka. Presentatie: Paul Ghijsels Mededelingen en program ma-overzicht .n Vlaanderen: Geschie denis mijner jeugd (slot), drie- ige miniserie met Ludo Bus- Pient schots, Jo de Meyere, Emmy [Leemans e.a. Henri Conscien- zoekt werk. maar al zijn po- Qingen mislukken, tot hij toe vallig aan een opstel over de beeldenstorm in Antwerpen dat opstel wordt zijn .oman (herh.) "po '58, programma over de invloeden van de zogenaamde Atoomstijl, dertig jaar na de wereldtentoonstelling "<35 Nieuws en Coda: Ou- Dertig jaar geleden werd in Brussel ter gelegenheid van de Wereld tentoonstelling het Atomium gebouwd. In 'Expo '58' wordt aandacht besteed aan dit bouwwerk. BRT 1 om 21.25 uur. FOTO: PR i Johanna Krult BRT 2 15.00-18.00 Stadion, sportmagazine met o.a. wielrennen: Luik - Bastenaken - Luik. Commen taar: Marc Stassiins en Mark Vanlombeek 10.Q0 Agrarisch nieuws 10.30 Emission politique 11.00 Euchariatie-viering 12.00 Faire la point, discussiepro gramma 13.00 Actualitèa a la Una 13.05 Journaal 13.25 Dimanche musiqua: Jeunes solistes. Presentatie: Georges Dumortier. Gast: Hugues Auf- 14.25 Variétés a la Une 14.30 Rebecca, Engelse tv-serie naar de roman van Daphne du Mau- rier. Met o.a. Jeremy Brett, Jo hanna David en Elspeth March 15.25 Visa pour Ie monde, docu mentaireserie over het onder wijs in verschillende delen van de wereld. Afl.: De kustprovin cies van Canada. Presentatie: Fabienne vande Meerssche 16.45 Cinéma a la une 16.50 Les chevaux du Soleil, tv-se rie naar het werk van Jules Roy. Afl.: Le centenaire de conquète (1930) 17.45 Architctures sans architectes, serie korte reportages over de landelijke architectuur in Bel gië. Afl.: Pays de Herve 18.00 Noubanimé, tekenfilms 18.30 Le weekend-sporlif 19.26 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Cinema a la Une 20.05 Coeur at pique, spelprogram- 21.25 Télésuite: Capifaine James Cook (slot), tweedelige tv-film met Keith Mitchell, John Gregg, Jacques Penot e.a. Terwijl de expeditie vordert, is Dalrymple in Engeland bezig om Cook publiekelijk aan te vallen, door te verklaren dat hij niet capabel is 23.05 Bouquins, literair magazine. Presentatie: Jean-Marie Mersch (herh.) 23(35-00.05 Laatste journaal NOS 09.00 Nieuws voor doven FEDUCO 10.40 Fryske literatuer. Afl. 6: Piter Jelles Troelstra (herh.) 11.00 Open universiteit: Kar tels; toestaan of verbie den? (herh.) NOS 11.30 Weekjournaal 12.00-12.45 Het Capitool, ac- tueeel praatprogramma o.l.v. Pieter de Vink. The ma: internationaal terroris me, naar aanleiding van de gekaapte Kuwaytse Boeing. Deelnemers: Leo Biegel, politicoloog en Midden-Oostendeskundi ge aan de VU in Amster dam, Dries van Dantzig, psychiater en Max van der Stoel, oud-minister van buitenlandse zaken 13.00 Nieuws voor doven 15.00 Studio Sport extra. Wiel rennen: Luik - Bastenaken - Luik. rechtstreekse re portage 17.15 Nieuws in teletekst 17.20 Programma-overzicht 17.30 Journaal 17.35 Sportuitslagen 17.45 Sesamstraat, kleuterpro gramma TELEAC 18.00 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 11: In campagnaeincita 18.30 EDe moestuin, les 1 NOS 19.00 Studio Sport 20.00 ISJournaal IKON 20.10 Sjappoo (2), jongeren pra ten in Het Drieluik in Zaan dam over trends, tragiek en triomfen. Presentatie: Cees Grimbergen NOS 20.40 Panoramiek, actualiteiten rubriek met een eigen re portage over Israëlische arabieren en een portret van de stad Nazareth, op de bezette westelijke Jor- daanoever. Voorts aan dacht voor de laatste ont wikkelingen rond de ka ping van het Kuwaytse ver keersvliegtuig 21.15 Avondvoorstelling: Bri sant, komische eenakter van Ton Vorstenbosch door toneelgroep Cen trum. Met in de hoofdrol len Wivineke van Gronin gen en Hugo Haenen. Re gie: Mette Bouhuijs FEDUCO 22.05 Werken aan werk - Voe ding en genotsmiddelen. Afl.: Ambacht en automati sering NOS 22.35 Journaal TELEAC 22.40 Ni Hao, cursus Chinees voor beginners. Les 2 NOS 23.25 Nieuws voor doven DUITSLAND 1 Programma-weekoverzicht Wie der Bauer dem Teufel die Frau verkaufte, poppenspel naar een Zweeds sprook)e, ge speeld door de Kleine Bühne Lander-Menschen-Abenteuer: Die Schlucht in den schwart- zen Bergen, documentaire over het Tara-ravijn in het Na tionale Park Durmitor te Joe goslavië Matinee im Ersten: Briefe aua Italien, documentaire over de stad Ferrara aan de Po-delta SI Presaeclub Tagesschau, met Wochenspie- Magazin der Woche, regionaal programma Programma-weekoverzicht Zu Lande, Zu Wasser und in der Luft, hoogtepunten uit de vijf programma's in 1987 Besuch aus Lilliput, kinderse rie. All. 2: Ein Keks für Drei Wien, du Stadt meiner Trau- me, Oostenrijkse speelfilm uit 1957 van Willi Frost. Met Hans Holt, Erika Remberg, Paul Hör- biger e.a. I Ein Platz an der Sonne, nieuws van de ARD tv-loterlj 1988 I ARD-Ratgeber: Geld I Bilder aus der Wissenschaft, wetenschappelijk magazine l Tagesschau i Wir über uns I Sportschau I t Lindenstrasse, tv-serie met Irene Fischer. Bernd Tauber, Andrea Spatzek e.a. Afl.: Der erste Schritt i Weltspiegel, berichten van buitenlandse correspondenten i Sportschau-Telegramm l Programma-overzicht I fflTagesschau i ETatort, Duitse misdaadserie. Afl.: Die Brüder, met Karl- Heinz von Hassel, Hans-Wer- ner Bussinger, Thomas Ahrens 21.40 Kulturreportage: lm Auftrag von Sisi und Victoria, portret van de 19e-eeuwse hofschilder Franz Xavler Winterhalter 22.10 Tagesschau 22.15 Die Kriminalpolizei rat. Advie zen ter voorkoming van straf bare feiten 22.20 Phantombild eines Présiden ten: Frankreich wahlt dan Mann an der Spitza, vooruit blik op de Franse presidents verkiezingen 23.05 Scheunenviertel, documentai re over een joodse wijk tijdens de twintiger jaren in het mid den vn Berlijn 23.50 Tagesschau 23.55 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 09.00 S Programma-weekoverzicht 09.30 Er erquickat meina seela, protestantse kerkdienst vanuit Hannover, door Uwe Kühne 10.15 Moaaik, magazine. Vandaag: 1. Feliks topolski en zijn 'Ge- dachtnis des Jahrhunderts' 2. Worst naar Grootmoeders re- 11.15 Menschenskinderl 'Leben wie ein Maharadja', reportage 12.00 Das Sonntagskonzert auf Tournee, muzikaal amuse mentsprogramma vanuit Wolfsburg 12.47 Sonntagsgesprèch. Gast: HILVERSUM - De KNSB ziet de eerste tien jaar op het ge bied van kunstschaatsen geen talent van het wereldniveau Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel. Toch blijven stug en stijf enige tientallen ouders in Nederland geloven in hun cirkelend nakroost, dat sierlijk op de ijzers uit de voeten kan. Voor VPRO-programmama- ker Peter van Ingen reden om die mensen op te zoeken en te vragen haar hun beweegrede nen. Hij vond Daniëlle van vijftien en Angeligue van zes tien bereid mee te werken aan de film, die zondag zal worden uitgezonden op Ned. 2 om 21.13 uur. De meisjes werden in de afge lopen winter op diverse schaatsbanen in haar bedrij vigheden gevolgd, bezig om zich te plaatsen voor een Ne derlandse titel. De ouders heb ben er veel voor over en dro men nog meer van roem dan hun kinderen. Zij juichen om geslaagde driedubbele Rietber gers en treuren mee als de cherryflip mislukt. Nochtans moeten hun kinderen het gaan maken. Zij blijven er in gelo ven, dat zij het in zich hebben. Zij rijden er 30.000 km. per jaar mee langs de ijspistes, van Emmen tot Davos. Dat geloof blijkt wanneer in beide gevallen er kinken in de kabel komen. De ouders van Daniëlle raken in financiële perikelen, moeten hun huis verkopen en naar een sponsor op zoek, geldgevers die voor waarden stellen. Het andere ouderpaar buigt zich vol zorg over Angelique, die te kampen krijgt met een lastige blessure. Tegenslagen zijn er om over wonnen te worden. Subtop Peter van Ingen: „Voor ik aan het filmen ging, heb ik de pro- blemtiek in dat wereldje uit voerig doorgesproken met de mensen van de KNSB. Zij zijn er diep van overtuigd, dat er zeker de eerste tien jaar in ons land geen toptalent op het ge bied van kunstschaatsen naar boven zal komen. Hoogstens subtop. Toch zijn er hardnek- kigen die het met de roem op de korte termijn wel zien zit ten. Ik heb de kunstschaatsters niet negatief willen benade ren. Zij blijven groot plezier houden in deze sport. Krijg je evenwel met sponsors te ma- Claus Peymann, directeur vari het Burgtheater van Wenen. Gastvrouw: Anne Linsel I Damala, vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaal$. Afl.: Machtsstrijd in Italië 1-2 oder 3, kinderspelpro gramma met kinderen uit Duitsland. Oostenrijk en Zwit serland Löwenzahn, kinderserie met Peter Lustig. Helmut Krauss e.a. Afl: Eine Höhlengeschichte In der Altstadt von Edin burgh, een reisfeuilleton met Theodor Fontane I Sauerbruch - Das war mein Leben, Duitse speelfilm uit 1954 van Rolf Hansen. Met Ewlad Balser, Heidemarie Hat- heyer, Maria Wimmer e.a. Danke schön, nieuws over de actie Sorgenkind Die Sport-Reportage, met Crista Gierke-Wedel ML - Mona Lisa, het vrouwen journaal op zondagavond, met Maria von Welser Programma-overzicht Heufe Bonn direkt, parlementair nieuws Die Knoff-hoff-Show, met Joa chim Bublath en Ramona Leiss Waldhaus, tv-serie over een plattelandshotel. Afl.: Verraten und verkauft Ich und der Duce (1). tweedeli ge tv-film met Bob Hoskins, Anthony Hopkins, Susan Sa- randon e.a. Heute. Aansl.: Sport am Sonn- Für Frieden und Menschlich- keit, reportage van Klaus Mey- nersen over de DAG-Ferseh- preis 1988 Girlfriends, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Claudia Weill. Met Melanie Mayron, Eii Wallach, Viveca Lindford e.a. Heute DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg aktuell, algemene informatie over cursussen 09.30 Telekolleg II, tv-cursussen 11.00 12. Duisburger Akzente 13.00 Ihre Heimat - unsere Heimat, programma voor Portugezen, Italianen en Turken 14.00-14.30 Sehen stalt horen, weekjournaal voor doven en slechthorenden 17.00 Ich Iragen einen grossen Na men. Spelprogramma met Hans Gmür 17.45 Briefmarken nicht nur fü Sammler, informatief pro gramma voor de jeugd 18.00 Pan Tau... macht eine Bauch- landung, kinderserie 18.30 Gott und die Welf, religieus magazine 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 ELiabling der Frauen (Mon sieur Ripois), Frans-Engelse speelfilm uit 1953 van René Clément. Met Gérard Philipe, Valerie Hobson, Joan Green- 21.45 West 3 aktuell 21.50 Ich stelle mich: Jochen Erle- mann, portret van deze voor malige beleggingsadviseur en afschrijvingskunstenaar 23.10 Experimente: O-Ton/Monolog für die kunet, video van Franz Josef Weber en Wolfgang kuhn. Presentatie: Dieter Hens 23.30 Rauechgift, documentaireserie over drugs 00. <0 Laatste nieuws Boven: Conny van Bentufn wordt met een videocamera gevolgd om fouten in haar slagen te kunnen achterhalen. ken, dan stelt dat uitzonderlij ke eisen. Niet alleen op spor tief gebied, ook wat betreft de reclame. Tijdens het filmen heb ik daar de grootste moeite mee gehad. Op veel plaatsen waar ik filmde waren tevoren grote posters opgehangen met reclameboodschappen. Ook droegen de rijdsters groot uit gevoerde merknamen op hun kleding. Die posters heb ik ei genhandig van de muur ge haald en enkele malen heb ik de meisjes moeten vragen een ander truitje aèn te doen. Van de ontbijttafels heb ik potjes pindakaas staan verwijderen. Ik zat soms heel dicht in de buurt van het overtreden van de regels die op dit gebied voor reclame gelden. Daar kun je als programmamaker de grootste moeilijkheden mee krijgen. Ik ben zekerheidshal ve met de filmbanden naar de regeringscommissaris voor de omroep gegaan om hem te vragen wat wel en wat niet geoorloofd was. Ik heb wat dingen moeten veranderen, maar uiteindelijk zijn fiat ge kregen op de zondag te verto nen film. Dit bleek de enige manier om de VPRO buiten de moeilijkheden te houden, een zware boete of ontnemen van zendtijd. Toch heb ik dit werk met plezier gedaan. Ik BBC 1 07.45 Open University 09.50 Play School: Hallo again 10.10 London's Marathon, recht streeks verslag 13.10 This is the Day: Haddington 13.40 London's Marathon, vervolg 14.20 Farming, agrarisch magazine 14 43 Weerbericht landbouw 14.45 Nieuwsoverzicht 15.45 TEastEnders Omnibus, tv-se rie met Michael Robartes. Ger ry Hoxham e.a. 16.45 Tekenfilm 16.55 Eurovision preview. Gloria Hunniford presenteert de deel nemende liedjes aan het Euro visie Songfestival 17.35 Sparkey's magie piano 18.25 Fax, informatief programma met Bill Oddie. Debbie Rix, Bil ly Butler en de gast van de 18.50 T Animals roadshow. Sarah Kennedy en Desmond Morris over de relatie tussen mensen en de dieren in hun leven 19.25 Nieuwsoverzicht en weerbe- 19.40 X Songs of Praise, religieuze liederen vanuit Beltast 20.15 r.Dial M for murder, Ameri kaanse speelfilm uit 1954 van Alfred Hitchcock. Met Ray Mil lard. Grace Kelly, Robert Cum- mings e.a. 22.00 Nieuws en weerbericht 22.15 London's Marathon, samen vatting 23.00 fcLife without George (4), co medyserie 23.30 Everyman, documentaireserie over samenleving, religie en gedrag. Afl.: Breaking the 00.10 Rockschool (4), informatieve serie over het spelen in een rock-band 00.35 Network east, magazine voor Aziaten 01.15 Weerbericht BBC 2 07.50 Open University 14.05 it] Horizon, documentaireserie. Afl.: Easter Island (herh.) 15.00 Rugby Special 16.00 Sunday Grandstand, sportma gazine met aandacht voor de London Marathon, snooker »e Sheffield en het Football Lea gue Centenary Festival 19.30 The money programme, bud getvoorlichting 20.15 Natural world, natuurfilmserie. Afl.: Leopard, a darkness in the grass 21.05 x Discoveries underwater, se rie documentaires over de duiksport. Afl.: The city under the sea 21.55 Did you see? 22.35 Showtime St the Apollo 23.00 Screen Two: Lucky Sunil, ko medie van Andrew Davies met Kuodindia Degher in de hoofd rol t Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Ï2. Bij niet-Nederlandstalige zen ders uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Links: Daniëlle blijft dagelijks haar best doen. FOTO'S: WIM HENDRIKS/VPRO heb de meisjes weken lang ge volgd en heus niet alleen maar met de camera. Je moet je een beetje gaan invoelen in die le venssfeer van die meisjes en dat moet uit de uiteindelijke filmbeelden weer te voorschijn komen. Het blijft een sierlijke sport, ook als er eens een flip de mist in gaat. Het gaat bo vendien om een individuele sport. In teamsporten kan men zich nogal eens aan elkaar op trekken. In het kunstschaatsen speelt de fascinatie een rol voor wat men ermee bereiken kan als men slaagt in dit vak. Ik heb vooral toch een sierlij ke film willen maken over twee meisjes, die wat willen bereiken in hun leven en in het kunstrijden". Meters maken Volgende week zondag ver schijnt in een soortgelijk por tret de zwemster Conny van Bentum op het scherm. Zij is 22. studente medicijnen, maar ook getipt als kanshebster in Seoel voor de vlinder- en de vrije slag. Vroeg op trekt zij dagelijks zichzelf 15.000 meter door het water heen om haar zwemconditie op peil te hou den. Vervolgens rept zij zich naar de practica voor haar me dische studie. Zij vertelt: „Vrienden en vriendinnen verklaren mij wel eens voor gek, dat ik dit er allemaal voor doe. Maar ik Angelique op de sierlijke ijzers. Lindsay Wagner speelt de hoofdrol in de tv-serie 'The bionic woman'. Sky Channel om 19.30 uur. FOTO: SKY CHANNEL SKY CHANNEL 07.30 World Tomorrow, religieus programma van Worldwide Church of God 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy, Snoot en Crocker (herh.) 11.00 Castaway, jeugdserie 11.30 Transformers, tekenfilmserie 12.00 Countdown, popprogramma met Pat Sharp 13.00 is) Heartline, popprogramma met Tony Blackburn 14.00 Transworld Sport 15.00 A Country Practice, dramase rie. Afl.: Elementary Miss Wat son (1 2) 17.00 Fashion TV, modemagazine met o.a. aandacht voor een aantal films die een Oscar-no minatie hadden voor het beste kostuum-ontwerp 17.30 si Eurochart Top 50 Show, popprogramma met Linda de Mol 18.30 Gemini Man, avonturenserie met Ben Murphy In de hoofdrol 19.30 The Bionic Woman, avontu renserie met Lindsay Wagner in de hoofdrol 20.30 Sunday movie: Big Jake, Amerikaanse speelfilm uit 1971 van George Sherman. Met o.a. John Wayne, Richard Boone en Patrick Wayne 22.30 Movie time, filmmagazine met o.a. aandacht voor 'Broadcast News' met William Hurt en Holly Hunter en de Engelse ko medie 'Withnail and I' 23.00 Ice Skating: Champion of fha champions, sportreportage 00.00 si Eurochart top 50, poppro gramma (herh.) 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00-03.30 Der Freischutz, opera van Von Weber In een produk- tie van Achim Freyer Met o.a. Catarina Ligendza en Toni Kra mer. Dirigent: Dennis Russell SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Mick Meadows en Sarah Jane. Met o.a. 'Inhumanoids', 'Photons'. 'Punky Brewster' en 'Dr. Who' 10.30 EWantad Dead or Alive, tv- serie met Steve McQueen in de hoofdrol 11.00 Boogie Box, popprogramma met Steve Walsh 12.00 Off the Wall, popjournaal met Simon Potter en Amandda Re- dington 13.00 Wal 'n Folo, cursus fotografie 13.30 The World Tomorrow, reli gieus programma 14.00 Now get out of that. Twee teams nemen het tegen elkaar op in een 'survival'-test 14.25 Weerbericht 14.30 European Busineee Weekly, economisch magazine vanuit Nederland 15.00 Motorraces 16.00 Amerikaans College Football 17.00 Captain Power and the sol- diers of the future, science- fictionserie. Afl.: A summoning ol thunder(1) 17.30 ECherlie Chaplin, serie slap stickfilms. Afl.: A night at the 18.00 The Muppet Show, poppense rie met als speciale gast John Denver 18.30 Butterfly Island, tv-serie. Afl.: It's never too late 19.00 Capitol, Amerikaanse tv-serie 19.25 Weerbericht 19.30 Muziekspecial: Kate Bush live at the Hammersmith Odeon, registratie van een optreden (herh.) 20.30 Voetbaluitslagen 20.35 Lifestyles of the rich and fa mous. Sterren privé: Tom Jo- 21.00 Kennedy (2). driedelige Ameri kaanse miniserie over het le ven van John F. Kennedy. Met o.a. Martin Sheen, John Shea en Geraldine Fitzgerald 23.00 Weerbericht 23.00 European Business Weekly (herh.) 23.35 Chart Attack, popprogramma 00.35-01.35 Boogie Box, poppro gramma MTV EUROPE 07.00 Ray Cokes 10.00 Ultratech, futuristische pop- show 10.30 Ray Cokee 11.00 MTV's European top 20 12.00 Maiken Wexe 16.00 Week in rock 16.30 Maiken Wexe 17.00 MTV-special 18.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz 19.00 Maiken Wexe 21.30 Live from the Archive 22.30 Power plug special 23.00 Reverb, de nieuwste boeken, films, platen en video's met Chris Salewicz en Steve Blame 23 30 Gasl-vj 02.00 Spotlight: Phil Collins 02.30-06.30 Night voices TV 5 15.00 Apostrophes, literair magazine gepresenteerd door Bernard Pivot Gasten: Elisabeth en Robert Badinter. Pater A.M. Carré. Gilles Germain en Fran- qoise Mallet-Jorris 16.15 Aujourd'hui en France, docu mentaire over het werk van Yves Montand 16 30 Sports magazine 18.30 Bonjour bon appetit. culinair magazine met Michel Oliver 19 00 A Is Folie 20.00 Lee dames a le ticorne, tv-se rie over vijl adellijke meisjes 21 30 Histoires Naturelles 22.00 Journaal 22.30-23.30 7 sur 7. weekoverzicht geloof er in, dat ik in Seoel wel een of meer titels kan ha len. Daarna stop ik er mee. In het volgende stadium van mijn studie doe ik het co-schap. Dan blijft er geen tijd voor de sport meer over. Met dat voortdurende trainen in het water ben je eigenlijk de hele dag moe, omdat je eisen aan je spieren blijft stellen. Er worden ook onder water vi deo-opnamen gemaakt, die la ter bestudeerd worden om fou ten te achterhalen. Op sommi ge dagen zwem ik wat minder meters, omdat dan bijv. de start wordt doorgenomen of technische tekortkomingen. Vanaf mijn dertiende jaar lig ik dagelijks in het water, maar de volmaaktheid bereik je nooit, hoogstens een titel". Op een dag wordt zij getroffen door een klein griepje. Maar één dag in bed betekent drie dagen verlies op het trainings schema, op het spierenbestand. Als de wekker 's morgens vroeg gaat, is haar eerste nei ging zich nog eens lekker om te draaien. Dan schiet het zwemmen haar te binnen en staat zij al naast haar bed, zwaaiend met haar armen die een uur later diep in het water worden gestoken om zich als het ware naar voren te trek ken. Peter van Ingen: „De VPRO is niet direct de omroep die hoge ogen wil gooien met sport, al maakte Herman Kuiphof jaren geleden al portretten van be kende sportmensen, zoals Abe Lenstra. Zelf maakte ik vroe ger de rubriek „Hollands Sig naal", waarin dieper werd in gegaan op drijfveren van men sen. In die geest moet je mijn portretten van deze sportfigu- ren zien". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 KRO 15.30 £100 jaar dokteren (2. herh.) 16.20 The Muppet Babies 16.45 Boomer, jeugdserie 17.10 KRO's tekenfilmfestival NOS 17.30 Journaal KRO 17.46-18.00 KRO Kin- derkookkafe jeugdmagazine NEDERLAND 2 AVRO 15 30 40 Jaar nationale reser ve (herh.) 16.00 Country camera, na tuurfilm (herh.) 16.25-18.00 EThey shall have music, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Archie Mayo DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Lorentz A Söhne (herh.) 10.50 Charlie und sein Feuerstuhl (herh.) 12.25 Bilder aus der Wissenschaft 12.15 Weltspiegel 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Tageeechau 15.20 Tagesschau 15.30 Blauer Montsg, gevarieerd magazine 16.15 Wie dar Bauer dem Teufel die Frau verkauf te, poppenspel 16.45 Besuch aus Li- liput, kinderserie 17.15 Tagesschau 17.25 Die Geheimschublade, tv-serie DUITSLAND 2 15.55 Heute 16.00 Enid Blyton: Fünf Freunde aut der Felsaninsel 16.25 Roobarb 16.30 Verkehrsarena 16.55 Haute 17.10 Tele-llluatrierte BBC 1 07.35 ELeon Erjol 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast Time 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kil- roy 11.00 Nieuws 11.05 Open air (2)' 11.25 Children's BBC 11 55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live 14.00 Journaal 14.30 Neighbour*, tv- serie 14.50 When in Spain 15.15 Ironside 16.05 People's court 16.30 Watchdog 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 06.30 Good Morning Scandinavia 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 EDeo- nis 09.05 Sky Trax 13.05 Another world 14.00 A Happy 200th. Top and down under 15.00 Jayce and the Wheeled Warriors 15.30 Transfor mers 16.00 S GD TV 16.30 s UK Despatch 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 09.00 Sons and Daughters 09.25 Baby A Co 09 50 Zelfverdediging 10.00 Kooktips 10 30 Doe het zelf 11.00 Een avon tuurlijke opdracht 12.00 Kingdom to the icebear 13.00 Capitol 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daugh ters 14 00 Het zal je kind maar wa zen 14.25 Weerbericht 14.30 Off te Wall 15.30 Nino Firetto 16 30 Super- MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.) 07.00 Marcel Vanthilt, met om 10.00-10.30 Spot light: Phil Collins (herh 12.00 Remo te control 12 30-16 30 Maiken Wexe

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19