Vroege hyacinthen kunnen bloemencorso niet deren JOUR NAAL SEMI Rijnsburg huldigt Petra Grimbergen KINDERFESTIVAL MOTTO 41STE EDITIE Tijden corso Kritiek van CDA en VVD op Noord wijkerhoutse groennota LEIDEN OMGEVING CeidócSoiMmtl VRIJDAG 15 APRIL 1988 PAG Tulpen-irissenparade in Keukenhof open LISSE In het Koningin Bea trix Paviljoen in Keukenhof is gistermorgen de tulpen-irissen- parade geopend. Hier is een rijk assortiment nieuwe tulpen verwerkt waaronder 30 tot 40 nieuwe zaailingen. Sommige hiervan hebben nog geen naam maar staan onder een nummer geregistreerd. Ook de onlangs gedoopte tulpen als Wisse Dek ker en Johan Cruyff zijn op de parade te zien waar ook een groot aanbod van irissen is te vinden. De tulpen-irissenpara- de duurt tot en met 19 april. De parade is dagelijks te zien tij dens de openingstijden van Keukenhof. Dieven slaan winkelruit in HILLEGOM Uit een fotowinkel aan de Hoofdstraat zijn vannacht om half vijf drie ca mera's gestolen. Toen de winkel ruit van twee bij twee meter met een moker werd ingeslagen, ging het alarm af. De politie trof echter alleen nog de mo ker aan. De waar de van de buit wordt geschat op 1.600 gulden. Cel geëist wegens forse incasso-methodes WASSENAAR/DEN HAAG „Dit zijn forse, maar in sommige zakenwerelden normale incasso-methodes", zei raadsman A. Moskowicz bij de Haagse rechtbank over het gedrag van zijn cliënt, een 44-jarige zakenman uit Den Haag. Die had in decem ber vorig jaar diverse malen een Wassenaarse multi-miljonair tot spoed gemaand om een lening van één ton terug te betalen. Hij zou hem daarbij met de dood hebben bedreigd. Een dreiging, die volgens de officier van justitie, mr. Witteveen, met name reëel was omdat de zakenman maar liefst drie vuur wapens in zijn bezit had. Maar volgens deze zakenman wordt het hele voorval sterk overdreven. Voor de betrokken Wasse naarse multi-miljonair was deze „incasso-methode" in ieder ge val aanleiding om aangifte te doen bij de politie. Gisteren stond daarom de 44-jarige zakenman, die twee jaar geleden opzien baarde met een kort politiek intermezzo als lijsttrekker van de Oranje Klanten Partij, voor de rechtbank. De geuite bedreigin gen en het wapenbezit waren voor de officier aanleiding om veertien maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf tegen hem te eisen. De rechtbank doet 28 april uitspraak. Veel opgevoerde brommers OEGSTGEEST Bij een bromfietscontrole op de Abtspoelweg zijn vanoch tend tussen kwart voor acht en half tien 18 be stuurders bekeurd. In de meeste gevallen ging het om opgevoerde brommers. Drie bromfietsen werden in beslag genomen: twee omdat ze niet verzekerd waren en de derde omdat hij vermoedelijk „zeer zwaar is opgevoerd". In totaal zijn 28 brommers gecontroleerd. De politie spreekt van een opmerke lijk resultaat. VRAAGTEKENS BIJ PLAN KLEIPETTEN RIJNSBURG Het is nog maar de vraag of de provincie akkoord gaat met de wijze waarop het gemeentebe stuur van Rijnsburg het nieuwbouw- plan De Kleipetten wil invullen. Het gaat daarbij met name om de aantallen woningen en de snelheid waarmee deze gebouwd mogen worden. Wet houder C. Vianen zei gisteravond in antwoord op vragen van leden van de raadscommissie voor ruimtelijke orde ning weten zich „zorgen" te maken over de uitvoering van de woning bouwplannen. B en W van Rijnsburg zeggen in hun woningbouwnota jaarlijks ongeveer 100 woningen te willen bouwen. De provincie heeft bepaald dat de ge meente Rijnsburg jaarlijks 50 wonin gen mag bouwen. Wanneer de provin cie voet bij stuk houdt, wordt het erg moeilijk voor de gemeente Rijnsburg om het plan De Kleipetten financieel haalbaar te maken. „Wanneer je maar de helft van het aantal woningen mag bouwen die je wilt bouwen help je het plan wat we nu hebben financieel om zeep", aldus Vianen. Vianen liet wel weten dat de gemeente zich bij de provincie hard zal maken voor het beleid dat in de plaatselijke woningbouwnota is uitgestippeld. „Die nota is een goed onderbouwd stuk werk. De provincie zal met goede ar gumenten moeten komen. Ik wil ook de bestuurder wel eens zien die het voor z'n rekening wil nemen om wo ningbouw op De Kleipetten onmoge lijk te maken", aldus Vianen. Belgen bezoeken zwembad Waterl RIJNSBURG - V( centen en leerlij het Kortrijkse St. instituut komen o 22 april naar Rijm Belgen komen zich ren op de warmwa teiten voor bijzond groepen die op v het Waterbos plaat Ze zullen aanwezij waar mogelijk de aan het beweging voor ouderen, he men voor de patiër Overduin en het voor zwangeren. T geleden bezochten vertegenwoordigen Waterbos Kortrijk. LISSE „Dit kan het mooiste corso worden dat we ooit hebben gezien. Nog nooit is er zoveel tijd besteed aan het ijzerwerk en het stro steken. Klaar is het corso nog niet want voordat op 23 april de tocht van Haarlem naar Noord wijk gemaakt kan worden, moet nog veel werk worden verzet". Dat vertelt P. Goemans, voor zitter van de Stichting Bloe mencorso Bollenstreek. Deze stichting zorgt ervoor dat op zaterdag 23 april voor de 41- ste maal het bloemencorso door de Duin- en Bollenstreek rijdt. Het motto is dit jaar Kin derfestival. Veel ontwerpen van praalwagens zijn geënt op kinderliedjes, sprookjes en versjes. Hans en Grietje, Pin keltje, Roodkapje zijn enkele voorbeelden die straks als praalwagen te bewonderen zijn. Vorig jaar bekeken 1,2 miljoen toeschouwers het bloe mencorso van de Bollenstreek. Ook dit jaar zullen dat er hon derduizenden zijn. VVV-direc- 10.00 Start Haarlem 13.30 Start Bennebroek 14.00 Centrum Hillegom 15.00 Centrum Lisse 16.00 Centrum Sassen - heim 19.30 Start Noordwijker- hout 21.00 Noordwijk-Binnen 22.30 Noordwijk-Zee teur van Noordwijk W. Ro vers: „Er is nog nooit een cor soweekend geweest dat er bed den vrij waren in de Duin-en Bollenstreek. Weliswaar krij gen we nu wat afzeggingen binnen als gevolg van het slechte weer in Duitsland maar we zijn nu al bijna vol". Voor het bloemencorso de straat op kan moet veel werk worden verzet. Zo waren er 2500 uren nodig om het ijzer werk voor het corso klaar te krijgen. In die tijd moet onge veer 26 tot 34 kilometer beton- draad worden bebogen en ge last. Daarna moet zestien ton stro op de skeletten worden gebonden. Pas als dat klaar is kunnen de wagen met zijde worden getooid. Daarmee worden de wagens extra opge fleurd. Bovendien kunnen er dan kleuren in het corso worden verwerkt, die hyacin then niet kunnen bieden. Mensen uit het verenigingsle ven komen vervolgens de bloemen opsteken. Een mil joen hyacinthen moet met pennen worden vastgezet. Tot slot kunnen de bloemstukken op de wagens worden ge maakt Op vrijdag 22 april moet het corso helemaal klaar zijn. De volgende ochtend moeten de wagens immers de tocht van Haarlem naar Noordwijk ma ken. Ze passeren daarbij Ben nebroek, Hillegom, Lisse en Sassenheim. Vorig jaar werd voor de eerste maal Noordwij- kerhout aangedaan. Dat is ook dit jaar het geval, alleen gaat het corso nu meer door het dorp zelf heen. De tocht wordt dan voortgezet naar Noord wijk waar de verlichting van het corso wordt ontstoken. Na een rondrit zullen de praalwa gens op de boulevard 's avonds en op de hele zondag tentoon worden gesteld. „De verlich ting van het corso was vorig jaar een experiment en werd een groot succes. Daarom gaan we er dit jaar mee door. Al leen is de verlichting nu ge perfectioneerd waardoor de effecten nog feërieker zullen zijn", belooft Henk Westerhof van de Stichting Bloemencorso Bollenstreek. Problemen met de beschik baarheid van voldoende bloe men voorzien de organistoren van het corso niet. Weliswaar zijn de hyacinthen dit jaar vroeg en dreigden veel hya cinthen al tijdens de paasva kantie te worden gesneden. Na overleg met de kwekers blij ven èr voldoende op de velden staan. Goemans: „We zijn pas tevreden als de wagens kant en klaar in de hallen staan. Het enige dat we dan nog kun nen doen is hopen op stralend weer". Evenementen Rond het corso worden in de verschillende dorpen feesten georganiseerd. Zo vindt in de Hobahohallen in Lisse op don derdag 21 en vrijdag 22 april het traditionele corsofestival plaats. Er spelen bands, treden artiesten op en vrijdagavond zijn daar de gereed staande wagens te bewonderen. De wagens zullen de verlichting aan hebben zodat het licht in de hallen uit kan. Ook is er een expositie van alle tekenin gen die door kinderen zijn ge maakt. Van de winnende teke ning is een praalwagen ge maakt. Ook wordt daar de door de stichting Rolibo (Rota- ry-en Lionsclub Bollenstreek) georganiseerde actie 'Polio de wereld uit' besloten. De dor pencompetitie waarin Lisse op dit moment de leiding heeft, wordt daar afgerond met een quiz tussen de burgemeesters van de deelnemende dorpen. Verder is er onder andere in Lisse een corsobraderie op vrijdag en zaterdag, in Hille gom is er muziek en in Noord- wijkerhout een straatparade. In Noordwijk is er zaterdag kermis, ringrijden en een straattekenwedstrijd. Na de aankomst van het corso is er om 23.30 uur vuurwerk. Op zondag kunnen vluchten worden gemaakt met een KLM-helicopter vanaf de Noordwijkse trimbaan. Akkoord over plan Frederiksoord De Rijnsburgse aannemer Van Egmond en architekt Kees Fau hebben groen licht gekregen voor de bouw van 16 woonin gen en winkelruimte op het grasveld in het hard van de Rijnsburgse woonwijk Frede riksoord. Het college had al la ten weten een voorkeur te hebben voor het plan van Van Egmond en Fau. De commissie ruimtelijke ordening die gister avond over de invulling van ..het hart van Frederiksoord" vergaderde, steunde unaniem de keus van het college. Bin nenkort zal een artikel 19 pro cedure worden gestart, omdat het plan van Van Egmond op enkele punten afwijkt van het bestemmingsplan. Halverwege vorig jaar schreef het college een soort prijsvraag uit onder een vijftal Rijnsburgse en Kat- wijkse aannemers. Degene die met het beste plan voor de in vulling van het grasveld op de hoek van de Floralaan en de Julianalaan zou komen, zou dit plan ook mogen realiseren. foto: henk van den ende Bazar Altior. Welverro en het Meis- jesgilde in Langeraar hou den vanavond, zaterdag en zondag weer de jaarlijkse ba zar in de Altior-kantine. Vanavond is er vanaf 20.00 uur een bingo-avond met als hoofdprijs een half varken. Zaterdag is er een kinder- middag van 15.00 tot 18.00 uur. Zondag zijn er tal van competities schieten, darten, sjoelen, enveloppen trekken, eendjes vissen en eierslaan. Zondagavond vindt om 21.00 uur de trekking van de grote loterij plaats door Richard van Kempen. Zelfverdediging In het Vrouwentrefcentrum aan ,de Plaspoelstraat in Leidschendam worden van af dinsdag twee cursussen zelfverdediging voor begin ners gegeven. De» Cursus is bedoeld voor vrouwen en meisjes die willen leren zich in bedreigende situaties zelf te verdedigen. Hierbij wordt niet alleen gewerkt aan li chamelijke kracht maar ook aan een weerbare houding. De cursussen kosten vijftig gulden en bestaan uit tien lessen die wekelijks op dins dagavond worden gehouden. De eerste van 18.00 tot 19.30 uur en de tweede van 20.00 tot 21.30 uur. Aanmelden voor zondag 17 april tel. 203135, tussen 18.00 en 19.00 Concert In de Kapelzaal tegenover de St. Agathakerk in Lisse heeft zondag het maandelijks koffieconcert plaats. Voor de pauze is er een optreden van het Denner-klarinetkwartet uit Hilversum. Dit speelt werken van Grunsman, La Porte, Maessen en Terey- houg Na de pauze is er op treden van de blazersgroep van het Symfonie Orkest Bollenstreek Vol-O-Vent, dat werken speelt van Cam bini, Danzi, Lefébre en Jaques Ibert. Het concert begint om twaalf uur, de toegangsprijs bedraagt vijf gulden, de jeugd tot 14 jaar heeft (onder bege leiding) gratis toegang. Honden In het kader van de Bollen- dorpen-competitie wordt zon dag op sportpark Ter Specke in Lisse een wedstrijd tussen Duitse herdershonden gehou den. Het treffen begint om elf uur en zal zo'n twee uur duren. De toegang is gratis. Jazz De band Alice The Players treedt zondagmiddag op in Jazz Café Lisse aan de Heer- eweg 214. De groep speelt ..pure, licht verteerbare jazz". Het concert begint om drie uur. Sportblessures Het Samenwerkingsverband Jouw Alkemade (S>JA) houdt maandagavond een voorlich tingsbijeenkomst met als the ma Voorkomen Sportblessu res". Plaats van handeling is de kantine van DOSR aan de Alkemadelaan in Roelofa- rendsveen. De bijeenkomst, die om acht uur begint, is met name bedoeld voor bege leiders van sport- en spelacti viteiten. Sprekers zijn me vrouw E. Stolk, als arts ver bonden aan het Sport Me disch Adviescentrum en de huisarts P. van Dongen. Postzegels (1) De Vereniging van Postze gelverzamelaars Noordwijk houdt maandag in De Kuip aan de Zeestraat haar maan delijkse postzegelveiling. Na de veiling is er een lezing over het filatelistische onder werp „Van Keulen tot Pa rijs". Voor leden van de ver eniging is de toegang gratis. Niet-leden betalen een gul den. Aanvang kwart over acht. Postzegels (2) De Sassenheimse Postzegel- p. vereniging houdt maandag in xingUinS de kantine van sporthal Was- beek haar maandelijkse vere nigingsavond. De jeugd kan vanaf zeven uur terecht, de ouderen vanaf acht uur. Er zullen twaalf kavels worden geveild. Meer informatie: te lefoon 02522-13502. Cooker's Hot Five De jazzformatie Cooker's Hot Five treedt zaterdagavond op in het Zoeterwoudse Mu ziekcentrum aan de Schen- kelweg. Het in 1984 opgerich te gezelschap, dat zich laat inspireren door de oude stijl- jazz van Bi Beiderbecke, heeft in korte tijd een inter nationale reputatie opge bouwd. Het optreden begint om negen uur en de entree bedraagt 6 per persoon. De formatie bestaat uit Marcel Leli veld, slagwerk. Ton van Rijn, trombone, Hans Pak ker, gitaar, Johan Versluys, tuba, Jos Paardekooper, saxofoon en Huub Weyers, trompet en zang. Bingo In het Zoeterwoudse buurt huis De Weipoort wordt van avond bingo gespeeld. Het is de laatste bingo van het sei zoen. Aanvang 20.00 uur. Ondernemers De Noordwijkse Onderne mers Vereniging (NOV) houdt maandagavond in Huis ter Duin een algemene le denvergadering. Behalve de gebruikelijke verslagen en de bestuursverkiezing, vermeldt de agenda de presentatie van de Stichting Promotie Noord- De formatie De Pinguins treedt vanavond op in café Landzicht aan de Verlaatweg in Zoeterwoude-dorp. De viermansformatie uit Am sterdam brengt veel geva rieerde muziek: van Portu gees tot satirische folk en reggae. Aanvang 21.30 uur. VVD De heer F. Eekels is de nieu we voorzitter van de VVD, afdeling Zoeterwoude. Hij is de opvolger van G.J. Goed hart, die tien jaar de voorzit tershamer heeft gehanteerd. C. van der Zeeuw is herko zen als vice-voorzitter. Bezwaren tegen fitnesscentrum afgewezen LEIDERDORP De Leider- dorpse commissie beroep- en bezwaarschriften heeft het be zwaar van de Stichting Leef baar Leiderdorp tegen het on derbrengen van een fitness centrum in het zwembadcom plex De Does aan de Hoogma- deseweg van de hand gewezen. Volgens de commissie heeft de Stichting geen belang bij het fitness-centrum. Eerder werden bezwaren tegen de sporthal, een onderdeel van het zwembad complex en tegen het kappen van bomen ten behoeve van het zwembadcomplex niet-ontvan- kelijk verklaard. Petra Grimbergen neemt de bos bloemen en de pennenset in ontvangst van wethouder bergen (links). Haar vader kijkt toe. foto: henk van den RIJNSBURG De 17-jarige Petra Grimbergen uit Kijns- burg is gistermiddag in het gemeentehuis van haar woonplaats gehuldigd omdat zij eerder dit jaar een natio nale schaatstitel in de wacht heeft weten te slepen. Dat gebeurde in het weekeinde van 6 en 7 februari in Eind hoven, waar het Rijnsburgse schaatstalent zich ondermeer dankzij twee afstandsover winningen Nederlands kam pioen bij de damesjunioren B mocht noemen. Grimbergen zette daarmee de kroon op een schaatssei zoen dat allerminst pro bleemloos begon. Tijdens een trainingskamp in Inzel, no vember vorig jaar, moest de Rijnsburgse acuut met een ontstoken blindedarm in het ziekenhuis worden opgeno men. Tijdens de strijd om de Residentiecup, begin decem ber, toonde ze echter aan weer op de goede weg te zijn. Ze wist tijdens deze eerste krachtmeting na haar zie kenhuisopname beslag te leg gen op een vierde plaats. De 17-jarige telg uit het Rijnsburgse schaats- en wie- lergeslacht Grimbergen be haalde het afgelopen seizoen de titel die ze in twee voor gaande seizoenen uit haar vingers had laten glippen. Tot twee maal toe kwam ze op de tweede toernooidag ten val, nadat ze zich de eerste dag riant aan de top vanhet klassement had genesteld. Wethouder W. Glasbergen van sportzaken die gister middag tijdens de huldiging namens het Rijnsburgse ge meentebestuur het woord voerde, gaf aan dat vreugde en verdriet in de schaaP dicht bij elkaar liggenj zit 'm in honderdsten conden", aldus Glasbeif Petra Grimbergen zl* mend seizoen voor het achtereenvolgende jaa uitmaken van de selec Jong-Oranje. Behalv verdienstelijk schaats is ze ook een talentv< renster. Vorig jaar wis dens de wereldkan schappen op de weg v< mes-junioren in Italië te leggen op een 7de Petra's oudere zus die deel uitmaakt v schaatskernploeg, be in het verleden vier ma nationale titel bij de jui Het afgelopen seizoer voor haar echter ve door een slepende enk J NOORDWIJKERHOUT Het CDA en de VVD in Noordwij- kerhout hebben bezwaren te gen de plannen van de gemeen te om enkele bermen met ruig ras maar twee keer per jaar te maaien, terwijl ze grenzen aan bollenland. Dat bleek gister avond in de commissie openba re werken, waar het Noordwij- kerhoutse groenbeheersplan voor openbaar groen werd be sproken. In deze groennota heeft de ge meente de verschillende plant soenen en bermen onderver deeld in gazons, in gebieden met ruig gras. bosplantsoenen en terreinen met sierheesters of vaste planten. De heer Nulkes (CDA) en de heer Hogervorst (VVD) wezen erop dat het maar twee keer maaien met name langs de Maandagse Wetering en de Wildlaan zou dat beteke nen dat de agrariërs daar meer zouden moeten gaan spuiten vanwege het uitzaaiende gras. Drie keer per jaar dat voorkomen. Mevrouw Hulspas (D66) en de heer De Boer van openbare werken gaven toe dat er in het begin inderdaad wat overlast zou ontstaan. „Maar je moet de natuur de tijd geven zich aan te passen aan een nieuwe situa tie", aldus de heer De Boer. Over enige tijd zal de grond langs de bermen veranderen en dan zullen de kwekers op hun goed bemeste gronden weinig last meer hebben van het uit zaaiende onkruid Verkeersexamen in Oegstgeest Ongeveer 200 leerlingen van groep 7 van de basisscholen in Oegstgeest legden gisteren de praktische verkeersproef af. Dat leverde voor de meeste deelnemers geen problemen op. De route, door het oude gedeelte van Oegstgeest, was bekend en veel ouders hadden van tevoren met de kinderen de lastige stukken doorgenomen. Diverse ouders, van de afdeling Oegstgeest van Veilig Verkeer Neder land traden ook als waarnemer op en registreerden feilloos of de kinderen op de juiste manier aan het verkeer deelnamen. Er werden gisteren dan ook opmerkelijk correct gefietst, met veel nadrukkelijk uitgestoken handen om richting aan te geven. De rijkspolitie van Oegstgeest controleerde de techni sche staat van de fietsen en die was erg goed te noemen. Volgende week donderdag zullen de leerlin gen van groep 7 het schriftelijk verkeersexamen afleggen en wie voor beide examens een voldoende haalt kan op dezelfde dag zijn verkeersdiploma in ontvangst nemen uit handen van rijkspolitiegroeps- commandant A. Gelderblom. foto: henk van den bnde Meevaller vi voor OegstgE OEGSTGEEST Oef heeft over 1987 een r, Ier van ruim 180.000 n' Wethouder van finan van Veen deelde dan" avond mee tijdens dqg dering van de commf" nanciën. Van Veen n bedrag ten goede lar men aan het fonds tefarantie en het v/eg De commissieleden |j daar in meegaan. r Verder is de raad var! geest in de voorjaarsi „keuzepakket" aangebA een vrij bestaadbaarlti van 53.630 gulden. zou 25.000 gulden bestfl, voor een kracht die ,j genlijke taken van de telijke voorlichtster 5 neemt. Het wekte enig 1 zing bij mevrouw vaae (VVD) en de heer k (D'66). Laatstgenoemd voor eens te onderzo de kabinetstaken van lichtster niet over de a#2 aren verdeeld kunnen 1 Een face-lift voor het )i gedeelte van de De )q naerstraat waarvoor hi; éerder in de gemea pleitte werd door de sieleden gisteravond j( hand gewezen. Het wa op de sanering van Bj ring in 1993. Dan zal 1 matisch ter hand worden. Ten aanzien ls keerslichteninstallaties de heer Visser (D66) o[ belang is dat er ratel men voor slechtzien blinden. Hij stelde i e( verkerslichteninstallati c| Leidse Buurt als proeler in te richten. Ten geve» grotere hoeveelhedei stoffen die aan worden zullen de ko^ 1988 en 1989 maar li jj twee ton stijgen. Di^ taaert in een tariefsvi van 30 gulden per jaai dicaal van Eisen steld vuilverwerking best i procent door de tariei worden gedekt.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16