Leiderdorp: particuliere vang stimuleren Groot onderhoud aan 24 woningwetwoningen Celstraf en boete geëist tegen agressieve agenten 1 E Toch aanleg steiger bij Aardamsebru| fiiidac Souoant dagpuzzel CDA-Kamerlid bemiddelt in woonwagenkwestie Ri jnsaterwoude wijst bezwaar Rijnland af Conservenbedrijf wil loods bouwen Hazerswoude onderzoek vraag naar woningen Uitbreiding Zoeterwoudse begraafplaats van start Burgeravon Zoeterwouc Boetes voor stortef afval op weiland Hoogste punt sporthal LEIDEN OMGEVING WOENSDAG 13 APRIL 1988 PAGINfl \Z Ka aan tafel Rundvlees in saus met zuurkool en aardappelpuree bitterkoekjesvla De benodigdheden voor twee personen zijn: 225 g doorre gen runderlap, 25 g margari ne, ui, zout, peper, laurier blad, 6 g bloem; 400 g zuurkool, halve appel, 2 jeneverbessen, mespunt kummel, 1 dl water of witte wijn; 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, melk, peper, nootmus kaat; 4 bitterkoekjes, 4 lepels melk, 0,5 liter melk, 25 g cus tard, 30 g suiker (0,5 liter gele vla), jam. Bak de runderlap in hete mar garine bruin, temper vervol gens het vuur en laat de grof- gesneden ui meebakken tot deze lichtbruin ziet. Voeg wei nig lauw water, zout, peper en laurierblad toe en sudder het vlees in drie uur mals. Haal vlees en laurierblad uit de jus. Meng de bloem aan met wei nig koud water, schenk dit mengsel al roerende bij de jus en laat deze aan de kook ko men. Snijd het vlees in grove hstukken en laat deze nog een paar minuten in de jus-saus meekoken. Kook de zuurkool met blokjes appel, geplette jeneverbessen, kummel of water of wijn in een kwartier gaar. Kook de aardappelen gaar, giet ze af en stamp ze fijn. Voeg zo veel melk toe dat er een stevige puree ontstaat Roer deze puree een paar mi nuten stevig door, zodat zij luchtig wordt en doe er naar smaak zout, peper en nootmus kaat bij. Zet de bitterkoekjes weg met de vier lepels melk. Zet de -helft van de halve liter melk op en maak van custard, sui ker en weinig koude melk een papje. Schenk al roerende wei nig hete melk bij het papje, 'doe het mengsel in de pan en laat de vla al roerende een mi nuut zacht koken. Voeg van het vuur de overige koude melk toe en laat de vla koud worden. Snijd de geweekte bitterkoek jes in stukjes en meng deze door de vla. Garneer met een schepje jam. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 15 april waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus In Oegstgeest. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut.-Tel. 071-141808. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot Saterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 ol 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. STICHTING VRIJWILLIGERS CEN TRALE Pallasstraat 1, Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-33033. Begelei ding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook, tijdelijk hulp nodig hebben. Bovendien wordt infor matie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de be reikbaarheid daarvan. Serie B11 Model 605 Opgave nr. 605.055 Horizontaal: 1. publieke wandel plaats: 8. schaker van Helena; 9. voegwoord; 11. kostuum; 12. dlere- geluid; 13. ogenblik; 15. onderricht; 16. deel v.e. boom; 18. zoogdier; 19. uitstalruimte; 20. overslaande sluiting; 21. beminde van Zeus; 23. aanmatigende houding; 25. veer kracht; 26. symbool van magnesi um; 27. paling; 29. voorzetsel; 30. puntig werktuig; 32. veelal be schermd gebied. Verticaal: 1. grap; 2. Amsterdams peil (afk.); 3. houten drlnkkom; 4. vervoermiddel: 5. kinbaardje; 6. rund; 7. arbeidzaam; 10. hachelijk; "12. te paard gaande; 14. nader hand; 15. krijgsmacht; 17. omslag voor papieren; 18. hardheid van de grond door vorst; 20. deel v.e. woonhuis; 22. sierplant; 24. eerlijk (Engels); 27. vlaktemaat; 28. Bul gaarse munt; 30. naschrift (afk. La tijn); 31. milli-ampöre (afk.). OPLOSSING vuj ie '"Sd oe >01 '83 '9jb LZ 'J|B| PZ :jue>|e ZZ :jeiuB>i 03 ;IB4 '81 :deuj 71 :ja6ai Si uetei >1 :uepajaq Zl :6|iai9u 01 :»saou l -so 9 :NIS s :ujbji Idau t d V 3 'Stood l :|»BO!tJOA iBBAjasaj ge 'uieud 0G '63 ;IBB LZ 93 :*9J S3 :jl® G3 ;ep«n 13 :d©|>t 03 :e6B|Bte 61 :poq ei :uiBts 91 :sei SI '191 'Gl *q z\ 'Wd tl :ue 6 :«|jBd 8 :ueos)UB|d i :|bv|uoz|joh Woningbouw Noorden dit jaar van start NIEUWKOOP In het najaar zal zoals de plannen er nu voor liggen begonnen Worden met de bouw van nieüwe wonin gen in Noorden. Dit werd gisteravond toe gezegd tijdens de vergadering van de raads commissie ruimtelijke ordening, algemene zaken, natuur en milieu door burgemeester T. Seinstra. De woningen liggen zijn in het gebied tussen de Forsythiastraat en de Ger- berastraat. Het gaat om 50 woningen, waar van er 10 waarschijnlijk premie-C wonin gen worden. De prijs van de woningen zal rond de 140.000 gulden liggen. Tevens zul len er 2 onder 1 kap woningen gebouwd worden, waarvan de prijs rond de 200.000 gulden zal komen te liggen. De bouw duurt negen maanden. Woonwagen Vrouwen (LOWV) heeft het CDA- mërlid H. Koetje bereid gevonden te bemiddelen in het pro bleem met de sanitaire voorzieningen van woonwagens aan de Heuvelweg in Leidschendam. In afwachting van een vas te standplaats moeten de vijf caravans het al maanden doen met een noodvoorziening van twee toilettten en een douche waarvoor ze 275 gulden per maand huur moeten betalen. De advocaat van de vijf woonwagenfamilies, mr. D. van Gende- ren van het Advokatenkollektief Gouda, zegt dat aan de Heuvelweg een campingtoestand heerst. „Waar wordt nog van mensen gevraagd dat ze met hun buren samen doen met sanitaire voorzieningen. Zo mag een gemeente niet met haar inwoners omgaan". De bewoners kunnen pas een VROM- wagen (met sanitair) krijgen als ze een vaste standplaats heb ben maar daarop is voorlopig nog geen uitzicht. RIJNSATERWOUDE De gemeente Rijnsaterwoude gaat door met de ontwikkeling van een aanlegvergunningenstel- sel. Met een dergelijk stelsel kan de gemeente de stort van slib en bagger in het Braassemermeer zelf enigszins controle ren. B en W van Rijnsaterwoude willen het bezwaarschrift van het Hoogheemraadschap van Rijnland tegen het vergun ningenstelsel niet ontvankelijk verklaren. Volgens de be zwaarmaker wordt de baggerstort voldoende gecontroleerd door het hoogheemraadschap. Voorts is Rijnland van mening dat hij de enige instantie is die vergunningen voor het stor ten mag verlenen. Rijnsaterwoude vindt echter dat de be voegdheid van Rijnland niet wordt aangetast en dat het hoogheemraadschap niet rechtstreeks in zijn belang is getrof fen. De gemeenteraad van Rijnsaterwoude praat morgen avond over het voorstel van B en W om het Rijnland niet ontvankelijk in zijn bezwaren te verklaren. leek Inde TER AAR De firma Uyttewaal is van j bestu aan de Geerweg een loods van 110 bij 20,7 Voor ter te bouwen. In deze loods moet de etiketti gi afdeling worden ondergebracht, zodat de p gekomen ruimte kan worden benut voor pe fe breiding van de produktielijn. Het conser\vanw bedrijf wil in de toekomst nog verder uitb vis 01 den op het perceel aan de Westkanaah en oj /Geerweg. Hoewel bouw van de loods volg teit v het bestemmingsplan niet is toegestaan, vin deze B en W van Ter Aar dat het bouwplan in Jlet 1 „dringende bedrijfsmatige behoefte voorzietpe la egor en W willen het bestemmingsplan dan ook zigen. De gemeenteraad spreekt morgenav^chip over dit voorstel. LEIDERDORP Uit breiding van de kinder opvang in Leiderdorp gaat de gemeente jaarlijks ruim 60.000 gulden kos ten. Dat blijkt uit de ont- werp-nota over de kin deropvang in Leiderdorp. De nota gaat er van uit dat de huidige wachtlijst kan worden terugge bracht door het stimule ren van de kinderopvang in de niet-gesubsidieerde sector. In Leiderdorp bestaat een grote vraag naar opvangmo gelijkheden voor kinderen van werkende en studerende ouders. In de nota staat de po sitie van de Stichting Kinder opvang Leiderdorp (SKL) centraal. De stichting houdt zich bezig met kinderopvang in peuterspeelzalen met een capaciteit van 104 plaatsen en in een kinderdagverblijf waarin 26 babies en kinderen tussen de twee en vier jaar kunnen worden onderge bracht. Aan gemeenteljke subsidie is hiervoor in 1988 een bedrag van 72.000 gulden uitgetrokken. Hoewel er op de wachtlijst voor de peuterspeelzalen van de SKL 56 kinderen staan die als urgent worden beschouwd, zijn er geen plannen tot uit breiding van de capaciteit binnen de gesubsidieerde peu terspeelzalen. De nota gaat er van uit dat de wachtlijst van de SKL kan worden terugge bracht door het stimuleren van de kinderopvang in de niet-gesubsidieerde sector. De gemeente is daarvoor in ge sprek met twee particulieren die een kinderdagverblijf wil len opzetten op particuliere basis. Gedacht wordt aan de verhuur van leegstaande schoollokalen. Verder is een werkgroep bezig de mogelijk heden voor het opzetten van een bedrijfscrèche te onder zoeken. In deze werkgroep zitten vertegenwoordigers van het St. Elisabeth Zieken huis, het verpleeghuis Ley- thenrode, de Rijkspolitie, de SKL en de gemeentelijke af deling personeelszaken. Volgens de nota wordt ver wacht dat het Gastouderpro ject een belangrijke bijdrage zal leveren aan het ongedaan maken van de wachtlijsten in Leiderdorp. Het GOP is on langs op verzoek van de ge meente voorlopig voor een jaar door de SKL overgeno men van de UW. Het GOP regelt de opvang van kinde ren in gastgezinnen. Wel wordt in de nota de noodzaak van uitbreiding van het kin derdagverblijf onderkend. Op de wachtlijst van de SKL staan thans 4 babies en 21 kinderen van twee tot vier jaar vermeld. Volgens de nota moet prioriteit worden gege ven aan uitbreiding van het kinderdagverblijf in 1989 met een zogenaamde pré-peuter- groepen van minimaal 10 kin deren. De nota kinderopvang wordt op 19 april 1987 besproken in de raadscommissie welzijn. HAZERSWOUDE Ha zerswoude gaat door mid del van een enquête on derzoeken welke behoefte aan woningen er in de ge meente is. Hierbij gaat het vooral om de vraag naar koopwoningen. Belangrijke informatie over de behoefte aan huurwoningen heeft men al op het gemeente huis. Deze wordt van tijd tot tijd geactualiseerd. Weliswaar gaan de nieuwe koopwoningen de laatste jaren vlot van de hand, maar de bouw ervan is niet gebaseerd op een geregis treerde behoefte. Via een huis- aan-huis verspreide enquête formulier met antwoordenve- lope hoopt men nu inzicht te verkrijgen in de vraag naar welk soort woningen de voor keur uitgaat. De enquête zal worden verzorgd door Bureau Zandvoort en automatisch worden verwerkt. Met dat laatste hoopt men te bereiken dat de enquête zonder hoge kosten periodiek haald kan worden. De ko voor de eerste keer wot geschat op 35.000 gulden Het bureau heeft nog twee drachten van Hazerswoude kregen. Zo worden de m lijkheden onderzocht van voormalige Michaëlschool. dacht wordt aan een onde men voor sociaal-culturele tiviteiten en woningbouw kosten van het onderzoek men op 55.000 gulden, w van 30.000 gulden door de vincie betaald wordt. Het reau doet ook civieltechji onderzoek naar de herinr ting van het Ambachtsp Dit onderzoek kost 60.000 gulden. Een deel worden betaald door de vincie. Deze heeft een toe ging voor een subsidie ge< voor de vormgeving van plein. OUDE WETERING ROE- LOFARENDSVEEN De woningwetwoningen aan de Googstraat en de Kanaalweg in Oude Wete ring en die aan de oneven zijde van de Spoorstraat in Roelofarendsveen zijn dit jaar nog aan de beurt voor groot onderhoud. Het gaat in totaal om 24 huizen, die eigendom zijn van Wo ningbouwvereniging Al kemade. De uitvoering van het kostbare werk zal zijn in september of okto ber van dit jaar. Het groot onderhoud is nodig voor het opheffen van bouw technische gebreken, die in het afgelopen periode zijn geïnventariseerd en uitge werkt. Voor de huizen aan de Kanaalweg en de Googstraat in Oude Wetering gaat het om het vernieuwen of repareren van de schoorstenen, dakvlak- ken en goten. Op de dakkapel len wordt nieuwe dakbedek king gelegd. De buitenkozij-' nen worden gedeeltelijk ver vangen en al het houtwerk aan de woningen wordt ge schilderd. Bovendien moet er nogal wat metsel- en voeg werk worden gerepareerd. Van binnen worden sanitair, keukenblokken, tegelwerk en hang- en sluitwerk opgeknapt of vervangen. In de bergingen wordt ventilatie aangebracht. In de Googstraat zijn de fun deringen in de loop der jaren bloot komen te liggen. Dit heeft tot gevolg dat de, omge ving van de huizen maar liefst dertig centimeter moet worden opgehoogd. De wonin gen aan de oneven zijde van de Spoorstraat krijgen nieuwe schoorstenen, goten, regenpij pen en dakkapellen. De meeste werkzaamheden zullen geen huurverhoging veroorzaken. Dit is wel het ge val indien de bewoners enige geriefsverbetering aan hun huizen willen. Tijdens de werkzaamheden kunnen de bewoners gewoon in hun hui zen blijven wonen. De Googstraat in Oude Wetering, waar de woningen aan de beurt zijn voor groot onderhoud. FOTO: WIM VAN NOORT DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Vier weken voorwaardelijke celstraf en een geldboete van duizend gulden. Dat eiste de officier van justi tie bij de rechtbank in Den Haag N. Zandbergen gisteren tegen drie hoofd agenten van politie uit Al phen aan den Rijn en Lei den. De officier van justi tie achtte het drietal schuldig aan openbare ge weldpleging en het mede- plegen van mishandeling op nieuwjaarsochtend 1987. Tegen een vierde verdachte, een 23-jarige Alphenaar, die verdacht wordt van mishandeling van één van de hoofd agenten werd dezelfde straf geëist. De drie hoofdagenten, 26, 27 en 33 jaar oud, vierden oude jaarsavond 1986 gezamenlijk bij een van hen thuis in Al phen aan den Rijn. Plotseling hoorden zii buiten een „enor me herrie' en besloten pools hoogte te nemen. De Alphense politie bleek charges uit te voeren tegen groepjes rel schoppers. Hoewel geen van drieën bij het Alphense poli tiekorps werkzaam was, boden zij de dienstdoende adjudant hun medewerking aan. Vol gens de adjudant zouden de mannen gezegd hebben dat zij hun „handjes wel wilden laten wapperen" en maakten zij een vechtlustige indruk. Hij wei gerde de aangeboden hulp. Het drietal ontmoette bij het huiswaarts gaan een groep van circa twintig jongeren. Eén van de hoofdagenten heeft toen volgens getuigen een meisje uit deze groep aange vallen. Daarna ontstond een vechtpartij, waarbij de agenten zich volgens getuigen zeer agressief toonden. Zo werd een van de slachtoffers, terwijl hij met zijn hoofd tegen de trot toirrand lag, geschopt en gesla gen door het drietal. Twee Al phense politieagenten beves tigden dit. Volgens de drie verdachten waren ze echter weggegaan toen de man op de grond lag. De officier van jus titie twijfelde hieraan gezien de woede van het drietal en de „intensiteit van hun jacht". Hij vond dat het drietal het aan zien van de politie ernstig ge schaad heeft: De voor een Eolitieman broodnodige zelfbe- eersing was bij U ver te zoe ken". De advocaten van het drietal drongen aan op vrijspraak om dat het sigenalement van de daders in de verschillende ge tuigenverklaringen nogal uit eenloopt. De advocaat van de vierde verdachte, mr. H.L. Duyn, vroeg vrijspraak voor zijn cliënt omdat deze uit noodweer gehandeld zou heb ben. De rechtbank doet op 26 april uitspraak. ZOETERWOUDE Er is een begin gemaakt met de uitbreiding van de be graafplaats achter de de kenale Sint Jan's kerk in Zoeterwoude-dorp. Die uitbreiding is hoogst ur gent want al drie jaar ge leden werd door het paro chiebestuur bij de ge meente de noodklok ge luid. Op de huidige be graafplaats is nog slechts ruimte voor tien graven. In het nieuwe gedeelte zal plaats zijn voor 550 gra ven. De totale kosten van het projekt bedragen on geveer een kwart miljoen gulden. Daarvan neemt de gemeente Zoeterwoude 100.000 gulden voor zijn rekening. De uitbreiding vindt plaats aansluitend op het bestaande gedeelte van de begraafplaats, waar vroeger de moestuin van de pastorie was. Het is een ge zamenlijk projekt van het pa rochiebestuur en gemeente Zoeterwoude. In januari 1987 stelde de raad 100.000 gulden beschikbaar. Toch heeft het daarna nog lang geduurd alvo rens met de werkzaamheden begonnen kon worden. De heer J. J. Baart, voorzitter van het parochiebestuur: „Het was niet eenvoudig een goed bouwbedrijf te vinden. De grond ter plekke is erg slap - want uit peilingen en metin gen is gebleken dat pas op 11 meter diepte een stevige on dergrond is. Gelet op de situa tie van de grond was het moei lijk een goed plan te maken, waarbij natuurlijk ook de fi nanciën een rol spelen. Maar we zijn er nu van overtuigd dat het werk op verantwoorde wijze zal gebeuren". De technische voorbereiding was in handen van de firma Heymans uit Rosmalen die bij de uitvoering van het werk het Zoeterwoudse bedrijf Van Meurs en Van der Meer heeft ingeschakeld. Naar verwach ting zal in juni het nieuwe ge deelte in gebruik genomen kunnen worden. De capaciteit van de begraaf plaats zal in de nieuwe situatie méér dan verdubbeld zijn. Men denkt daarmee 15 jaar vooruit te kunnen. Met het ge meentebestuur is overeen ge komen dat er ruimte wordt ge creëerd voor een openbaar ge deelte van 50 graven. ZOETERWOUDE Het meentebestuur van woude houdt vanavond burgeravond in het gemee huis aan de Noordbuurtse vanaf 20.00 uur. Hier >U( worden speciaal de menser de laatste tijd in Zoeterwi zijn komen wonen uitg digd. Het doel van de burg vond is een nog betere 1 municatie tussen burger er stuurder. Na een open woord door burgemeester M. Houdijk zal de houder van financiën en r telijke ordening, de heer 1 van der Heijden een korti menvatting geven van huidige beleid en toekorr ontwikkelingen. Daarna z jpé€ wethouder van welzijn, so van zaken, onderwijs en vol! jn zondheid, mevrouw H. S. I starr niewski-Wijnands hetze „tst voor haar vakgebied dlgen Burgemeester Houdijk, die joe|. tich gemene zaken, openbare ken en volkshuisvesting zijn portefeuille heeft zal ook sluiten. De burgers nen daarna vragen stellen. )e c^enc 'Iers DEN HAAG/AARLAN- DERVEEN Een boete van drieduizend gulden waarvan 1500 gulden voorwaardelijk of zestig dagen hechtenis. Tot deze straf werden een inwoner van Capelle en een man uit Uithoorn gisteren door de Haagse politierechter veroordeeld. Zij stonden terecht wegens het zonder vergunning storten van 1400 kubieke meter be drijfsafval van anderen op een stuk weiland aan de Achtermiddenweg in Aar- landerveen. De eigenaar van dit weiland die gisteren niet op de zit ting aanwezig was werd veroordeeld tot een boete van 1500 gulden waarvan 750 'gul den voorwaardelijk. Het puin dat uit tuinafval, bouwpuin, huisvuil, hout en plastic bestond, werd gebruikt om een sloot op het stuk grond te dempen. De eigenaar had hier opdracht toe gegeven, weiland was in bruikleen geven voor de opslag snoeiafval en het maken compost. „Wij dachten dat alleen om tuinafval ging. ter merkten we dat er plastic tussen zat", aldus verdachten die nadat dit dekt was al het puin inm weer opgeruimd hebben. Hoewel de betrokkenen wisten dat er een vergum aangevraagd had mo worden, verkeerden zij ii veronderstelling dat de e naar van het weiland dez had aangevraagd. De offi van justitie eiste in eerste stantie vijfduizend gulden I te van de twee verdacl ti waarvan tweeduizend v waardelijk en drieduizend den boete waarvan de 1 voorwaardelijk van de naar. „Het is onverantwooffj lijk om op een dergelijke nier met het milieu om gaan. U had u ervan moij^ vergewissen dat er een gunning was en u had scl puin moeten gebruiken", 1 de officier van justitie. -EI >e ee lui] tus ind 'er s v ifg< chi ast Jen vat Geen krent ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14. tetefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. 00 en 15.01 )e LEIDERDORP Het hoogste punt van de sporthal in aanbouw aan de Hoogmadeseweg wordt morgen bereikt. Wethouder me vrouw C. Huigen hijst donderdagochtend om half twaalf op de bouwplaats de gemeentevlag van Leiderdorp in top. Het is de bedoeling dat de sporthal in september in gebruik wordt geno- CARPORTS MOGEN WORDEN VERBOUWD LEIDERDORP De bezwaren tegen de verbouw tot garages van de carports van woningen aan de Lisdoddekreek zijn door de commissie beroep en bezwaar afgewezen. Tegen de verbouw was protest aangetekend door de heer F.A.M. Zweegers. Hij is bang dat de jeugd de deuren van de garages als voetbalschotten gaat gebruiken en zo voor geluidsoverlast zorgt. Tevens vreest hij voor geluidsoverlast door het sluiten en openen van de deu ren. TER AAR De afdeling Vaarwegen van de pro vincie heeft ingestemd met de aanleg van steigers in het Aarkanaal aan de zuidzijde van de Aardam- sebrug. Eerder werd dit plan door provinciale Wa terstaat afgekeurd. Het plan is weer een nieuwe wending in de procedure rond deze aanlegsteigers. Enkele ge meenteraadsleden zijn destijds met initiatieven gekomen om langs het kanaal steigers te bouwen om toeristen en ande re dagjesmensen te kunnen la ten genieten van de Ter Aarse omgeving. Ook konden ze na tuurlijk vanuit de boot direct bij de Ter Aarse middenstand terecht. Economische zaken van de provincie had hiervoor een subsidie van 40.000 gulden toegezegd waarmee de helft van de bouwkosten gedekt In februari werden de inge diende plannen door Water staat afgekeurd omdat men daar „van niets wist". De plaats waar de steiger moest komen is te smal. Als compro mis gaf de provincie een ande re plaats aan maar daar zag de commissie Openbare Werlcen vanaf omdat daar reeds een steiger was, en een nieuwe kost de gemeente de andere helft van de kosten, dus ook 40.000 gulden. Tot verbazing van de commissie Openbare werken meldde de wethouder en tevens voorzitter van de commissie P. van Rijn, dat in overleg met afdeling Vaarwe gen men toch is teruggekeerd naar het oude plan: een steiger 100 meter van de Aardamse- brug richting Alphen aan den Rijn. In de commissie kwamen en kele bezwaren naar voren. Al lereerst is men er niet zeker van of dit bouwwerk voor de gemeente wel 40.000 waard is. Er kunnen niet boten liggen en het is de v of de mensen van die botei de Ter Aarse middenstal terecht komen. Wethoi Van Rijn was de mening gedaan dat als Ter Aar het tiatief neemt en vraagt provincie om zo'n steiger Ter Aar die steiger ook bouwen als het toestemt!^ krijgt. De raad neemt dag een besluit. donifl

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12