Erik Breukink verrast in Ronde van Baskenland Sijbrands zeker van WK N egenenze ventig gesprekken tussen Bosman en Toulon Roda JC op valreep nog naast DS'79 U denkt dat kleine advertenties niet opvallen; dat valt toch alles mee! UN pORT EeidócSowuwt ZATERDAG 9 APRIL 1988 PAGINA 9 TAALD VOETBAL S^IEOIVISIE ndaag m V-AZ Twente-FC Groningen .Utrecht-Haarlem Den Haag-PEC Zwolle ix-Wlllem II riuna S.-Feyenoord lendam-VW arta-FC Den Bosch RSTE DIVISIE ndaag Cambuur-NAC Ahead Eagles-Heracles Istar-Eindhoven •ndam-Helmond Sport rgen Graafschap-Wageningen C-Emmen celsior-MVV C-Heerenveen asse-SVV lortoptv NDAAG Ierland 1, 16.28 uur: NCRV oor-voetbaltoernooi. Ierland 2,19.25 uur: Veronica art. Ierland 3, 21.45 uur: Studio art. giö Nederland*, 22.20 uur: irt op zaterdag. giö Fran*, 22.50 uun Match laland 1, 14.00 uur Tennis: taland 1, 18.00 uur Sport- taland 2, 22.10 uur Das ak- Sport-Studio. Island 3, 19.30 uur Sport im sten. 1, 13.15 uur Grandstand. 1, 22.00 uur: Voetbal: ich o( the day. 1, 23.00 uur: Paardesport: ld National. 2, 23.15 uur. Golf: US Mas- Channel, 15.25 en 16.30 Motorsport. Channel, 21.30 uur Golf. Channel, 00.00 uur Trans- Id Sport. i wr Channel, 15.30 uur Su- Sport. ter Channel, 16.30 uur Bas- Wor- I jer Channel, 20.30 u RGEN Ierland 3, 15.00 uur Wielren- (Parljs-Roubaix) en paarde- rt (World Cup in Gothen- rland 1, 00 uur Studio irt. giö Nederlands 1, 20.05 uur irtweekend. tl gii Nederlands 2, 1320 uur ilrennen. gië Nederlands 2, 15.00 uur giö Frans, 18.30 uur: Sport. 5, 16.30 uur Sport. Island 1, 9.00 uur: Golf. Island 1, 14.00 uur: Tennis of irdesport. Island 1, 18.10 uur Sport- 2 au. I Island 1, 19.50 uur Sport- au-Telegramm. t Island 1, 2320 uur Motor- t irt en golf. tsland 2, 16.00 uur Tennis OS der voorbehoud). I tsland 2, 17.05 uur Die irt-Reportage. ilsland 3, 19.30 uur Sport lm N ster». 2, 15.00 uur Rugby. 1, 22.45 uur. Golf. hannel, 14.00 uur Trans- Sport. hannel, 22.00 uur Golf. Channel, 15.00 uur: Mo- fcport. erika onhoudt Ibaanse schaker prijzengeld YORK De Ame- anse regering heeft de ide-prijswinnaar van belangrijk internatio- schaaktoernooi ver- ïn zijn prijs in ont- ;st te nemen omdat hij Cubaan is. De Russi- winnaar van het eve- kon zijn prijs, j}0 dollar, echter zon- problemen meenemen het land dat door iident Reagan ooit is geduid als het „Rijk Jhet Kwaad". Cubaanse grootmeester jermo Garcia zei verbijs- le zijn geweest toen de or- iatoren van het New York schaaktoernooi hem ver- n dat hij zijn 10.000 dollar he sancties die de VS 25 jaar aan zijn land op- ;n zover zouden reiken, jarige Garcia en zijn 31- landgenoot Amador Ro- tez waren de eerste Cuba- die deelnamen aan de York Open. inisator Jose Cuchi, zei dat ig voor het begin van *8 oernooi van de ministeries teTS buitenlandse zaken en fi- gadAjen te horen had gekre- dat hij de Cubanen geen ngeld mocht uitreiken, functionarissen hadden gewezen op de in 1963 af- ondigde sancties - een ver- bet< op iedere vorm van han- j^.met Cuba en bevriezing Cubaanse tegoeden in de nigde Staten d1^' ii zei dat hij de kwestie verzwegen tot het toer- voorbij was, omdat hij ^7 verwachtte dat de Cuba- zouden winnen. Garcia, wei van de 38 grootmeesters t de 63 deelnemers, was ngschikt als 36ste. „Ik dat hij zichzelf en ieder- jjj heeft verrast door als :de te eindigen," zei Cuchi. de nummer een, de 19-ja- Vasili Ivantsjoek, was een assing. Van der Schans faalt op laatste hindernis GOTHENBURG Wout-Jan van der Schans is op het allerlaatste moment niet in geslaagd de bar rage te bereiken van de finale in de strijd om de wereldbeker van de springruiters. Volkomen on nodig wierp zijn schimmel Olympic Treffer een balkje van de laatste hindernis, waarmee hij ook de vrijwel zekere tweede positie in het tussenklas- sement, met alleen nog de wedstrijd van morgen te gaan, verspeelde. „Ik kon er maar niet over uit, dat ik zo stom had kunnen zijn", zei de 26-jarige ruiter uit Lunteren, na afloop toch weer getooid met een glimlach. Want zijn goede humeur was weer helemaal terug toen hij de bevestiging had gekregen, dat hij was opgeklommen naar de fraaie vierde plaats op de ranglijst, achter de Canadees Ian Millar, de zeer verrassende Belg Philippe Le- jeune en de Britse winnaar van gisteravond Mal colm Pyrah. Oranje tegen Quick Boys ZEIST Oranje speelt vlak voor het EK nog twee oefenduels. Op 7 juni speelt het Nederlands elftal in West-Duitsland tegen de Katwijkse zaterdag-eerste klasser Quick Boys. Twee dagen later volgt een oefen wedstrijd, waarschijnlijk de laatste tegen het Groesbeek- se De Treffers. Rinus Mi- chels prefereerde oefen duels tegen Nederlandse clubs boven wedstrijdjes te gen Westduitse amateurs, omdat hij goede ervaringen heeft met zijn landgenoten. Michels eenmaal coach van Olympisch elftal ZEIST Rinus Michels fungeert vol gende week woensdag bij wijze van uitzondéring als trainer van het Olympisch elftal. De bondscoach be geleidt de ploeg bij de voorlaatste kwalificatiewedstrijd tegen Italië in Padua. Oranje is al uitgeschakeld voor deelneming aan de Olympische Zo merspelen in Seoul. Michels is aange wezen als interim-coach van het Olympisch elftal omdat zijn assisten ten Nol de Ruiter en Bert van Lingen zich bezig houden met Jong Oranje. De nationale ploeg met spelers tot 21 jaar speelt dezelfde dag in Athene te gen Griekenland in de halve finales van de Europese titelstrijd. Zege kan Ajax zeven ton kosten van zeven ton mis, nu de return tegen Olympique Marseil le slechts een formaliteit is geworden. Het Franse tv-sta- tion Atenne 2 was aanvankelijk bereid om het treffen rechtstreeks uit te zenden en was bereid om 700.000 gulden neer te tellen voor de uitzendrechten. Na de 0-3 nederlaag van Olympique is de interesse voor dat duel in Frankrijk echter nihil. Atenne 2 overweegt nu om PSV-Real Madrid uit te zenden. Mocht de rechtstreekse reportage van Ajax door de Fran sen worden geannuleerd, dan zal het aanvangstijdstip worden aangepast. Speciaal voor de Fransen had Ajax zien bereid getoond om pas om 20.45 uur te beginnen. Nu zal. Ajax waarschijnlijk het normale aanvangstijdstip voor EC- wedstrijden (20.15 uur) aanhouden. Of PSV-Real op de Nederlandse zender te zien zal zijn, hangt af van de publieke belangstelling voor het duel in Amsterdam. Ajax geeft pas toestemming indien er 50.000 kaarten zijn verkocht. Sovjet - ijshockeyer naar Amerikaanse liga MOSKOU De ijshockeyspeler Vjatsjeslav Fetisov uit de Sovjetunie heeft volgens me dedelingen van de Russische sportofficial Koloskov een contract getekend bij New Jersey, een club uit de Noordamerikaanse liga (NHL). Met het contract tussen New Jersey en de aanvoerder van het winnende team van de Winterspelen van Calgary is een bedrag van 500.000 dollar (950.000 gul den) gemoeid. De transfer van Fetisov is al enkele maan den het onderwerp van speculaties. In fe bruari onthulde Alan Eagleson, directeur van de spelersvakbond van de NHL, dat de sportbestuurders van de Sovjetunie met plannen bezig waren om hun beste spelers in het Noordamerikaanse profijshockey on der te brengen. CEGAMA Erik Breu kink heeft gisteren on verwacht de eindover winning in de Ronde van Baskenland veroverd. De jeugdige kopman van de ploeg van Peter Post won in het Spaanse plaatsje Cegama de laat ste etappe, een klimtij- drit over 8,3 kilometer, na ook al de ochtendrit te hebben gewonnen. Voor Breukink beteken de dat na het Criterium International van enkele weken geleden de twee de overwinning in een etappe wedstrijd. Breukink sloeg zijn slag in het eerste deel van de etappe van de laatste dag. In de och tendrit naar Cegama was de Nederlander attent toen zijn landgenoot in Spaanse dienst, leider Luc Suykerbuyk, on der een waar spervuur van aanvallen ten onder ging. Na veel aanvallen op een col van de tweede categorie, waarbij Suykerbuyk (zonder steun van zijn veel te zwakke ploeg) Kelly, Pino, Delgado en Gorospe counterde, ont snapte de laatste in de afda ling. Breukink zag zijn kans, sloot aan en werkte nauwge zet samen met de Spaanse tijdrijder. De voorsprong van het twee tal op de grote groep schom melde rond de halve minuut. Kelly, al drie keer winnaar van de Ronde van Basken land, hield zich afzijdig in de achtervolging,, op Breukink en Gorospe. In de laatste ki lometer. reed Breukink bij de vermoeide Gorospe weg Om de ritzege te grijpen. Suyker buyk kwam in de grote groep op 40 seconden van de Ne derlandse winnaar binnen en behield met de marge van één seconde de lederstrui. Mogelijkheden Een paar uur later was hij dat tricot toch kwijt. In de klimtijdrit over 8300 meter toonde Breukink zijn ge groeide mogelijkheden. Hij won de race tegen het uur werk, zijn tweede zege in de drieslag van gisteren. Kelly, Erik Breukink kan opnieuw feestvieren. Na eerdere winst in het Criterium International won hij gisteren de Ronde van Baskenland. FOTO: ANP" Delgado mijdt Vuelta CEGEMA De Spaanse wielrenner Pedro Delgado heeft definitief besloten niet te starten in de Ronde van Spanie. Hij geeft de voorkeur aan de Giro d'Italia. Delgado bracht dat plan al eerder naar buiten en oogstte daar mee een storm van kritiek. Delgado, tweede in de laatste Tour de France, weigerde te luisteren. „De fans moeten niet zo zeuren. Ik heb de Vuelta al zó vaak gereden. Ik wil de eerste Spaanse win naar van de Ronde van Italië worden". Talen wint GP Cerami WASMUEL John Talen heeft zijn eerste aanspreken de overwinning in het pro fessionele wielrennen bin nen. De 22-jarige tempobeul uit de Panasonic-ploeg van Peter Post won gisteren in de Belgische provincie Hene gouwen de Grote Prijs Pino Cerami. Talen greep de wedstrijd vooral aan als test voor Pa- rijs-Roubaix. „Ik heb kansen op de kasseien. Dat ligt me", aldus de renner, die vorig jaar zijn seizoen verknald zag door een zware valpartij in de Ronde van Zwitserland. In en om Wasmuel was Ta len de beste man van de wedstrijd, waarin wereld kampioen Roche louter wed strijdritme opdeed. de meester in de ritten tegen de klok, kwam acht seconden tekort op Breukink. Suyker buyk werd vierde in de tijd rit en behield zijn tweede po sitie in het eindklassement, juist voor Gorospe. Voor Erik Breukink bete kende de zege in in de Spanje hoog gewaardeerde etappe wedstrijd van Baskenland een bevestiging van zijn mo gelijkheden. „Ik ben hier heen gegaan om het wed strijdverloop aandachtig te volgen, niet elke dag aan te vallen. Dat is uitstekend ge lukt. Ik wist dat er iets moest gebeuren, toen Gorospe sprong. Toen hij verzwakte, ben ik in die ochtendrit als nog gegaan want elke secon den was kostbaar. Ik sta er beter voor dan in 1987. Dit geeft ook hoop op de Waalse klassiekers", aldus de kop man van Post, die via over winningen in de Omloop van het Waasland, het Criterium International en de drieslag in Baskenland de ploegleider van de nodige zorgen heeft bevrijd. De jeugdige coureur lijkt weer rijper om bij de interna tionale top van de etappe- wedstrijden aan te sluiten. 'Vorig jaar eindigde Breukink verrassend als derde in de Ronde van Italië. In de Tour werd hij 21ste. In beide koer sen won hij een rit. Dit jaar gaat Breukink voor de rose trui in de Giro. PUTTEN Ton Sij brands is de eerste speler, die zich via de strijd om het nationale damkampi oenschap heeft verzekerd van een ticket voor het toernooi om het wereld kampioenschap. De wereldtitelstrijd wordt ver moedelijk eind juli in Brazilië gehouden. De oud-wereldkam pioen kwam in de voorlaatste ronde van het zeventigste ti- teltoernooi weliswaar niet ver der dan remise tegen Geert van Aalten, maar door de ne derlaag van Auke Scholma te gen Jos Stokkel kan hem die kwalificatie niet meer worden ontnomen. De titel kan hij in de slotronde veroveren door remise te spelen met Scholma. De honderden toeschouwers in De Vanenburg leefden ruim vijfenhalf uur in spanning of Sijbrands in de voorlaatste ronde al kampioen zou worden. Van Aalten probeerde de stand zoveel mogelijk in evenwicht te houden, al kreeg de Huissenaar het wel steeds moeilijker. Toch haalde hij de tijdcontrole en in het daarop volgende eindspel wist hij Sij brands nog juist van de winst af te houden. Van Aalten be hield desondanks de gedeelde tweede plaats, al dankte hij dat voornamelijk aan Jos Stokkel, die een spektakulair klokduel met Auke Scholma uitvocht. De Huissenaar had de Gronin ger voordien al een schijf ont futseld en met de vlag op val len dwong hij Scholma tot en kele ingrijpende beslissingen. Er bleef een betere positie voor Stokkel over, die hij vak kundig naar winst voerde. Vorden wil geding tegen KNVB VORDEN De amateurclub Vorden, die als eerste heftig pro testeerde tegen het toewijzingsbeleid van de EK-kaarten aan de clubs, heeft contact opgenomen met de Consumentenbond en onderzoekt de mogelijkheid om via een kort geding tegen de KNVB alsnog in aanmerking te komen voor plaatskaarten voor de EK-wedstrijden in Duitsland. Zoals bekend heeft de KNVB een contract met het Holtense reisbureau OAD afgesloten, waarin staat dat de EK-kaarten al leen met combi-reizen kunnen worden verkocht. De combi-rei zen kosten 75 gulden (voor de bus en administratiekosten) exclu sief de prijs van het toegangskaartje. Niet tegen de busonderne ming wodrt geageerd volgens een zegsman van de vereniging, maar tegen de KNVB. Die zou sollen met de belangen van de leden en misbruik maken van haar monopolie-positie. Jongbloed hulptrainer Vitesse ARNHEM Jan Jongbloed (47) wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen assis tent van trainer Bert Jacobs van Vitesse. De ex-internatio nal, die momenteel in een zelf de functie bij Go Ahead Eagles werkt, volgt Doeke Hulshui zen op bij de ambitieuze Arn hemse club. Jongbloed is in het bezit van het trainersdiplo ma oefenmeester 1. Hij ging met het bestuur een overeen komst aan voor één seizoen. Henk ten Cate volgt Jong bloed op bij de Deventer for-- matie. Koerstips DEN HAAG Elf draverij en staan er maandagmiddag op het programma van de drafbaan in Alkmaar. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. 1 le koers: Calista Cunera, Chane Bui tenzorg en Cirianne N (10-5-6). 2e koers: Bryan Hanover, Cor Spen cer, Cornelia Six (6-7-5). 3e koers: Blue Sky, Ciska H, Cerise (6-9-5). 4e koers: Zonia Prince, Ziggy Spen cer, Winde Uithuizen (2-5-10). 5e koers. Boeda Buitenzorg, Anton Belwin, Bernedette M (8-5-6). 6e koers: Beauty Draisine, Cesaro Speed, Alida van Imca (1-2-4). 7e koers: Wodjek, Zebrano du Bois, Wapaloh Topfok (11-12-4). 8e koers. Answer Mendel, Berend K, Crebas Bas (3-2-6). 9e koers: Zerline S, Ydra P, William Weber (4-3-10). 10e koers: Wish of Thijssen, Yoki Fortuna, Walram S (5-4-3). lie koers: Zandra Aldorp, Zum Gip- fel, Zypani Harvester (4-9-10). John Bosman in duel met Joop Lankhaar; nlet in rechtszaal aan wezig. FOTO: TJERK HERINGA ROTTERDAM De president van de Rotterdamse rechtbank doet op 18 april uitspraak in het kort geding dat door de Franse voetbalclub Toulon is aangespannen tegen Ajacied John Bosman en diens zaakwaarnemer Ger Lagendijk. Het kort geding diende gisteren voor mevrouw mr. L. de Bruin. Vertegenwooraers van Toulon noch Bosman waren in de rechtszaal aanwezig. Wel pre sent bij de poging een einde te maken aan de acht maanden du rende transferperikelen was Lagendijk. Hij werd slechts kort door de presidente gehoord. Namens Toulon was de tolk Peter van de Rijt, tevens voetbal trainer, aanwezig. Hij was bij alle onderhandelingen over een mogelijke transfer van de Ajacied naar Toulon aanwezig. Van de Rijt liet weten dat er sinds augustus vorig jaar 79 gesprekken zijn gevoerd. Tot ondertekening van enig contract kwam het echter niet. Mr. Jakobsen Jensen, de advocaat van Toulon, stel de wel dat alle partijen mondeling tot een volledig akkoord wa ren gekomen. Kloppenburg naar Scylla LEIDEN Mirjam Klop penburg speelt volgend jaar voor het eerste herenteam van de tafeltennisvereniging Scylla. De 23-jarige Lichten- voordse tekende een éénjarig contract, met een optie op een meerjarige verlenging. Kloppenburg, die als zeven de eindigde op de Top Twaalf en zich bij de Euro pese titelstrijd in Parijs defi nitief plaatste voor de Olym pische Spelen, zal met ingang van het seizoen 1988-1989 voor de eredivisieclub uitko men. RODE KAARTEN ZWAAR BESTRAFT ZEIST De tuchtcommissie van de sectie betaald voetbal van de KNVB heeft niet minder dan 29 spelers een schorsing opge legd. De rode kaarten van Utrechter Kevin Young (na een gro ve overtreding op Zwollenaar Van der Waart) en van Meeuwsen van Helmond Sport waren goed voor voorwaardelijke schorsin gen van vijf wedstrijden. Maar liefst 27 spelers kregen na een derde gele kaart binnen een jaar een schorsing van één wed strijd. De volgende spelers uit de eredivisie zijn geschorst: Voor hun derde gele kaart. Adriaanse (FC Den Bosch), Jol (FC Den Haag), Voll (DS'79), Lens (Fortuna S.), Matthaei (Haarlem), Heintze (PSV). Voor hun vijfde gele kaart: Matena (DS'79), Boessen (Fortuna S.), Atteveld (Haarlem), Van Buuren (PEC Zwolle), Van den Berg (Sparta), Fraser (FC Utrecht), Pattj- nama (FC Utrecht) en Steltenpol (Volenaam). Voor de zesde gele kaart' Kam- stra (PEC Zwolle). DORDRECHT Roda JC moet het eredivisiesthap in de resterende drie wedstrijden te gen PSV, FC Utrecht en FC Twente, veilig stellen. De Limburgers kwamen na drie opeenvolgende nederlagen niet verder dan een gelijkspel tegen het al gedegradeerde DS'79 (4-4). Het duel tegen DS was voor de Limburgers één van de belangrijkste uit de ge schiedenis van Roda aange kondigd. Roda heeft immers ambitieuze plannen voor de komende jaren en daarin is geen plaats van verblijf in de eerste divisie. Geldschieter Nol Hendriks sloeg vlak na de winterstop toe toen hij Jan Re- ker, ook wel de kroonprins van het tfainersgilde ge noemd, bij rivaal VW los weekte. Gisteren zaten Reker en Hendriks machteloos toe te zien hoe het dure Roda wegge tikt werd door een fris DS. n 3-1, 59. Van d Huub Smects 1-2, 74. Raeven 4-3. 0» van Geel 4-4. Seheldircchter'. Kempers. Toe schouwers: 500 Gele kaarten: Trost en Huub Smeels (beiden Roda JC). DS'79: Dirven, Van de Net, Koudstaal, Van der Heide. Bartelings. Slagboom. Stout, Den Bakker (Van Dorpel. Hodgetu); Van der Wiel, Boogcrs, Langcrak. Roda JC Nederburgh. Hanssen. Brandts, Groenendijk. Trost (Raymond Smeet»); Boe ré bach (Broeders). BUttler. Van Geel; Sanchez Torres, Huub Smeet». Raeven. sportuitslagen DAMMEN NK heren in Putten 12e ronde: Scholma-Stokkel 0-2. Ver- mln-Schotanus 1-1, Wessellnk-Clerc 1-1, Van der Wal-Van den Borst 1-1, Van der Zee-Heusdens 2-0, Van Leeuwen-Jansen 1-1, Van Aalten-Sij- brands 1-1. Stand: 1. Sijbrands 16, 2. Van Aalten, Clerc en Van der Zee 14, 5. Jansen, Scholma, Stokkel en Van der Wal 13. 9. Vermin 12, 10. Heus- dens, Van Leeuwen en Wesselink 10, 13. Van den Borst en Schotanus 8. NK dames in Amsterdam 9e ronda: Graas-Polman 0-2, Van Llth-Poepjes 2-0, Schouten-Otten 0- 2, Janssen-Andries 2-0, Rljndertse- Wanders 0-2. Eindstand: 1. Van Llth 16 punten. 2. Otten en Polman 13, 4. Poepjes 11, 5. Graas 10, 6. Wanders 7. 7. Janssen 6, 8. Andries en Rijn- dertse 5, 10. Schouten 4. PAARDESPORT Wereldbeker voor springruiters In Gothenburg Bijprogramma, jachtspringconcours: 1. Simon (Oos) met Azek 59,64 se conden, 2. Smith (GBr) Shining Example 62,55, 3. Van der Schans (Ned) Valeur 63,14, 7. Ehrens (Ned) Topaz 66,48. 2e onderdeel finale om do wereld beker: 1. Pyrah (GBr) Anglezarke 0 strafpunten, 36,27 seconden In 2e barrage. 2. John Whitaker (GBr) Mil ton 4-35,05 in 2e barrage, 3. Hafe meister (WDI) Orchidee 4 strafpunten in 1e barrage; 10. ex aequo: Van der Schans (Ned) Olympic Treffer, Sloot haak (WDI) Aramis en Lejeune (Bel) Nlstria 4 strafpunten in 1e parkoers; 13. elf combinaties, waarbij Ehrens (Ned) Olympic Oscar Drum, 8 straf punten In 1e -parkoers. Stand na twee onderdelen (herleid tot straf punten): 1. Millar (Can) 0, 2. Lejeune (Bel) 4,5, 3. Pyrah (GBr) 6. 4. Van der Schans (Ned) 6,5, 16. Ehrens (Ned) 14. Koersen van Schaesberg 1e koers, 1609 meter: 1. Camaro J (W. Veils) 2.07,0 - 1.18,9, 2. Ben Bloemlust, 3. Chery Buitenzorg. Toto: winnend 1,90 plaats 1,20 3,00 koppel 18,70 trio 48,70. 2e koers, 2000 meter: 1. May May (Mevr. E. van de Ham) 2.08,1, 2. By- orling, 3, Jollido Rivieren. Toto: win nend 4,40 plaats 1,80 1,90 koppel 10,50 trio 169,10. 3e koers 2600 meter: 1. Zuidster Voorne (H. Grift) 3.34,5 - 1.22,5, 2. Ben Zuydhoeve, 3. Brigitta R. Niet ge start: Avance Attaqueur. Toto: win nend 2,40 plaats 2,80 1,80 koppel 3,80 trio 15,30. 4e koers, 1700 meter: 1. Intensltle (E. Bloem) 1.48,9 2. Romanus, 3. War- thill Warrior. Toto: winnend 7.80 plaats 5,00 2,00 koppel 9,90 trio 59,90. 5e koers, 1609 meter: 1. Brigitte G (W. Veils) 2.06,6 - 1.18,7, 2. Zwaluw R, 3. Brltta. Niet gestart: Zerto W en Yvo. Toto: winnend 2,50 plaats 1,20 14,40 1,90 koppel 29,10 trio 109,70. 6e koers, 1200 meter: 1. Nlnnes Boy (M. Wallow) 1.12,2, 2. Halcyon Cove, 3. Braddies Purdey. Niet gestart: Donna Aspra. Toto: winnend 8,10 plaats 3,10 1,50 koppel 8,10 trio 70.50. 7e koers, 2100 meter: 1. Amber En- zelens (J. Mulders) 2.48,8 - 1.20,4, 2. Zeddertranss R, 3. Ann Marshall. Toto: winnend 2,80 plaats 1,40 1,90 koppel 8,50 trio 27,50. 8e koers, 2100 meter: 1. Bianca Oostland (H. Grift) 2.46,8 - 1.19,4, 2. Yamara of Horn, 3. Yakka K. Toto: winnend 1,80 plaats 1,60 4,00 koppel 28,00, trio 94,50. TOTALIS ATOROMZET: 186.584,00. SCHAKEN Wereldbekertoernooi in Brussel 7e ronde: Tal (Sov)-Winants (Bel) 1/2- 1/2, Portlsch (Hon)-Noguelras (Cub) 1/2-1/2, Beljavski (Sov>-Salov (Sov) 0-1, Timman (Ned)-Andersson (Zwe) 1/2-1/2, Nunn (GBr)-Karpov (Sov) 1/2-1/2, Sokolov (SowySax (Hon) 1-0, Speelman (GBr)-Selrawan (VSt) 1/2- 1/2, Nikollc (Joe)-Kortsjnol (Zwl) 1-0. Ljubojevic (Joe) vrij. Stand: 1. Speel man 5 (uit 7). 2. Salov 4 1/2 (7), 3. Tal en Ljubojevic 4 (6), 5. Karpov en Nl- kolic 4 (7). 7. Nunn, Portlsch en Bel javski 3 1/2 (6), 10. Andersson 3 1/2 (7), 11. Sokolov 3 (6), 12. Noguelras en Kortsjnoi 3 (7), 14. Timman 2 1/2 (6), 15. Selrawan 2 1/2 (7), 16. Wi- nants 1 1/2 (7). 17, Sax 1 (7). TENNIS Om de Oavis-beker Kwartfinales woreldgroep: West-Duitsland-Denemarken 2-0: Je- len-Christensen 6-3, 6-3, 3-6, 6-2; Becker-Tauson 7-5, 6-4, 6-3. VOETBAL Eredivisie DS'79-Roda JC 4-4. Bundesliga Hamburger SV-Borussla Mönchen- gladbach 2-1. Frankrijk Bekervoetbal Racing Club de Paris-Paris Saint Ger main 1-1. WIELRENNEN Ronde van Baskenland 5e etappe, 1e deel: 1. Breukink (Ned) 121 km In 2.40.19, 2. Gorospe (Spa) op 0.03, 3. Kelly (Ier) op 0.40, 4. Mo- reda (Spa), 5. Pedersen (Den), 6. Sllva (Por). 7. Van Lancker (Bel), 8. Maas- sen (Ned), 9. Arntz (Ned), 10. Sche pers (Bel). 17. Winnen (Ned), 23. Theunlsse (Ned), 43. Suykerbuyk op 2.58, 68. Van Wijk (Ned) z.t.. 83. Van Passel (Ned) z.t. 2e deel: 1. Breu kink klimtijdrit over 8.3 km In 15.49 (Spa) op 0.38, 6. Bagot (Fra) op 0.42, Eindklassement: 1. Breukink 21.11.16, 2. Suykerbuyk op 0.24, 3. Gorospe op 0.26, 4. Kelly op 0.48, 5. Lejarreta op 1.18, 6, Plno op 1.27, 7. Delgado op 1.40, 8. Munox op 1.58, 9. Fuerte op 2.23, 10. Bagot Grand Prix Pino Cerami 1. Talen (Ned) 231 km In 5.37.00, 2. Joho (Zwl) op 0.10, 3, Sörensen (Den), 4. Skibby (Den), 5. Wljnant (Bel), 6. Norls (Ita), 7. Goessens (Bel) allen dezelfde tijd als Joho. 8. Vande- vljver (Bel) op 0.14, 9. Sollgarl (Ita) op 0.33, 10. Onnox (Bel) z.t..

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9