Water en fris zijn in trek, Heineken houdt het op bier KLM wil in Transavia geen meerderheidsbelang FNV luidt noodklok voor baggeraars Krach verhindert groei Nationale-Nederlanden Kruitfabriek overweegt beroep tegen exportverbod 7 Beurs van Amsterdam Li "ECONOMIE SeidóaQowiant VRIJDAG 8 APRIL 1988 PAGINA 7 )SM neemt Brits irijf over ^EERLEN DSM Resins, de har- jendivisie van het chemieconcern )SM, neemt van de Amerikaanse J.H. Robertson Company het Britse drijf Freeman Chemicals over. -eeman produceert onverzadigde olyesterharsen, mengsels voor iuitgietwerk en speciale coatings, e produktie van Freeman vormen [in veel opzichten een aanvulling op |het produktenpakket van DSM Re nins, die zich een van de grootste irsenproducenten in Europa >emt. Door de verwerving van «man beschikt DSM Resins nu ,._r produktielokaties in de meeste BVesteuropese landen. Freeman heeft een omzet van 70 miljoen en |elt 230 werknemers. Aardgasverbruik in EG gestegen BRUSSEL Het verbruik van aardgas in de EG is vorig jaar met 6,4 procent geste gen. Dat^blijkt uit recente cijfers die door de EG-commissie in Brussel verstrekt zijn. In 1986 kwam de stijging van het ver bruik uit op 1,3 procent. Niet alleen het verbruik maar ook de produktie en im port van aardgas in de Gemeenschap zijn gestegen met respectievelijk 3,9 en 10,8 procent. De produktie in ons land, is vol gens de Europese cijfers vorig jaar met twee procent toegenomen nadat ze een jaar eerder met 7,7 procent gedaald was. Nederland zorgde vorig jaar voor ruim 43 procent van de totale aardgasproduktie van de Gemeenschap. De tweede belang rijkste producent was Groot-Brittannië (met iets meer dan 30 procent van het to taal). Van Rooy optimistisch over Europese markt LEIDEN „Het bedrijfsleven moet nu al het ontstaan van één Europese interne markt Door het ontstaan van die ene markt ontstaat er een be tere concurrentie waardoor de goede bedrijven overblij ven". Dit zei staatssecretaris Van Rooy van economische zaken gisteravond op een bijeenkomst van het CDA ka der- en vormingswerk in de Petruskerk in Leiden. Van Rooy verwacht dat het Nederlandse bedrijfsleven de con currentie goed aan zal kunnen. „Vooral ons grootwinkel bedrijf heeft kansen omdat in sommige landen zoals Ita lië nog weinig supermarkten zijn". Op de vraag of de grotere eenwording van Europa niet tot een toevloed van buitenlandse werknemers zou leiden, antwoordde Van Rooy: „Er is straks een vrij verkeer van goederen en werknemers mogelijk. Als een andere Europeaan zich in Nederland vestigt en hier een tijd gewerkt heeft, komt hij voor een uitkering in aanmerking. Het is echter be slist niet zo dat mensen zonder werk hier zomaar een beroep kunnen doen op de bijstand". VERENIGDE SPAARBANK UIT OP MEER OVERNAMES AMSTERDAM De Verenigde Spaarbank wil verder groeien door overnemingen. Een fusie met een handelsbank is echter uitgesloten, aldus bestuursvoorzitter B. Feilzer gis teren bij de presentatie van het jaarverslag in Amsterdam. Volgens hem kan zijn bank het betalingsverkeer veel goed koper uitvoeren dan de handelsbanken waar, zo meent Feil zer, de particulieren meebetalen aan het betalingsverkeer van de zakelijke relaties. Plannen om naar het buitenland te gaan heeft de bank in principe niet Wel is het mogelijk dat in een van de buurlanden een filiaal wordt opgericht om van daaruit de Nederlandse particulier produkten aan te bieden die Nederlandse banken niet kunnen brengen. De Verenigde Spaarbank, die haar winst vorig jaar zag zakken van 101 tot f 74 miljoen, wijt die daling voor een groot deel aan het weglekken van spaargelden. Nu de onrust over de de fiscus weer wat is weggeëbd, gaat het weer be ter. Bij de Verenigde Spaarbank was de inleg spaargelden in het eerste kwartaal ruim 100 procent beter dan in het eerste kwartaal van 1987. Fortune: 1987 vas Groot Finstfeest EW YORK - Dank zij een lende dollarkoers, lagere inkosten en een grotere con- lumptieve vraag mogen de ijfhonderd grootste industrië- f ondernemingen in de Vere- iigde Staten 1987 tot hun bes sjaar tot nu toe rekenen. Het ,merikaanse tijdschrift Fortu- e spreekt van het Grote .merikaanse Winstfeest. 'olgens Fortune dat elk jaar sn ranglijst van de vijfhon- lerd Amerikaanse toponder- temingen publiceert, deed de zich vooral voor in de «mie-, de computer-, de leubel-, de metaal-, de farma- i-, de cosmetica- en de uitge- irsbranches. De beurscrisis in iktober vorig jaar heeft wei- lig effect gehad op de rang- ijst. De omzet van de vijfhon- ;rd tezamen is toegenomen ft negen procent tot 1,88 bil- n dollar. Maar een echt in- lrukwekkende sprong werd jemaakt in de winstcijfers, die net 41 procent stegen van 64 ot 91 miljard dollar. )e grootste zes industriële be- Irijven - General Motors, Ex- non. Ford, International Busi- ness Machines (IBM), Mobil en General Electric - behielden hun plaats op de ranglijst van fortune. De derde grote auto- iroducent, Chrysler, klom op laar de tiende plaats. Kempen en f Begeer tracht op I jvername SftoETERMEER Var. de bij Werden uitstaande aandelen Van Kempen en Begeer (goud en zilverwerk) zijn er 6926 (ongeveer 67 procent) aange meld voor overneming door PAFA Beheer tegen de prijs /195 per stuk in contan- PAFA had vorige maand il 80,6 procent van de aande len Van Kempen en Begeer. Aangezien vooralsnog niet is Dldaan aan de voorwaarde at 80 procent van de bij der en uitstaande aandelen is ingemeld, heeft PAFA beslo- in de aanmeldingstermijn te erlengen tot 5 mei 15.00 uur. MARKTEN WARKT UTRECHT (7-4) "HTRUNDEREN: (gulden per kg il.gew.) woer 924, waarvan 95 stieren, tieren 1e kwal. 7,00-7,50, 2e kwal. .05-7,00, vaarzen 1e kwal. 7.10-7,80, e kwal. 6,40-7.10, koeien 1e kwal. J5-6.85, 2e kwal. 5,30-5,90, 3e 5,10-5,30, worstkoeien 4,80- •30. Handel stieren stil, prijzen lager, oeien redelijk, prijzen prijshoudend. JEBRUIKSRUNDEREN: (gulden per tuk) kanvoer 185. waarvan 41 graskalve- in kalfkoeien 1e soort 900-2325. 2e soort 1650-1850. nelk- en kalfvaarzen 1e soort 1675- 025. 2e soort 1350-1625, guste i 1e I 1350-1900, 2e RJCHTERE KALVEREN: (gulden per Muk) Aanvoer roodbont 475. Stierkalf 450- 650. stierkalf extra kwal. 650-750, «arskalf 300-500. Aanvoer zwart bont 918. Stierkalf 325-500, stierkalf - B*lra kwal. 500-560. vaarskalf 250- 425. Handel roodbont redelijk, prijzen iels hoger, zwartbont goed. prijzen I (ARKENS: (gulden per kg lev.gew.) i Aanvoer 418 varkens. Slachtvarkens **«,05-2.20. zeugen Ie kwal. 2,15-2,25, «kwal. 2,05-2,15. Handel willig, prlj- ten hoger. ilACHTSCHAPEN- EN LAMMEREN: I Duiden per kg gesl.gew.) fjAanvoer 1982. Schapen 4,50-6,00, hmeren (rammen) 8,00-11,00, (ool- 6,50-10,00 (gulden per stuk) scha pen 100-200, lammeren (rammen) 190-290. (ooien) 160-200. Handel schapen redelijk en iets hoger, lam ineren redelijk en hoger. GEBRUIKSSCHAPEN-. LAMMEREN EN GEITEN: (gulden per stuk) Aanvoer gebruiksschapen- en lam ineren 275. Schaap met 2 lammeren 300-400. weidelammeren 130-200. Handel lammeren: redelijk en iets ho- R Aanvoer geiten 5 stuks. Prijzen ken en geiten 25-100. Handel gei- 4n rustig en prijshoudend. Tolale aanvoer 5194 stuks. E1ERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD (7-4) - Aanvoer 4.233.797 Muks, stemming traag. Prijzen in gul- Oen per 100 stuks: eieren van 51-52 yam bruin 6,81, van 55-56 gram wil 7.U-7.22. bruin 7,06-7,19, van 60-61 tam wit 8,51-8,59 en bruin 8,65- 05. van 65-66 gram wit 9,28-9,36 en bruin 9.68-9.92 EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer 1300.000 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden: eieren van 48-54 6,75-7,75 per 100 stuks en 1.41-1,44 per kg, van 57-61 gram 6.50-10,00 per 100 stuks en 1,49-1,64 T. van 64-67 gram 10.40-10.75 0 stuks en 1,63-1,68 per kg en van 67 gram 10.60-10,75 per AMSTERDAM - Met het nieuws over de arrestatie van de ontvoerder en moordenaar van Gerrit Jan Heijn, moet het gis teren een emotionele dag zijn geweest voor Fred die Heineken. Tijdens de toelichting op het jaar verslag, gisteren in de oude brouwerij in Am sterdam, repte hij echter met geen woord over wellicht opengereten oude wonden. Alfred Heineken, die vol gend jaar' het roer overdraagt aan vice-president Van Schaik, benadrukte dat zijn concern in feite is vooruitge lopen op de komende interne EG-markt. Door belangrijke deelnemingen in vele mid delgrote brouwerijen in met name de mediterrane landen heeft het concern zich in re latief korte tijd een goede uitgangspositie verworven voor de Europese interne markt na 1992. Heineken: „Overal hebben we eigen maatschappijen met een ei gen productieapparaat die bier maken voor de nationale markt. Met sommige van die bieren gaan we de Europese markt op, of juist niet. Ver der hebben we het gemak dat we overal hetzelfde produkt maken en onze eigen mensen hebben zitten die de markten door en door kennen". Speerpunten denkt voorlopig Nog dit jaar zal Freddie Heineken (links) het roer overdragen aan G. van Schaik (rechts). FOTO: PR in Griekenland, Frankrijk, Spanje en Italië gesaneerd en tot efficiënte bierfabrieken gesmeed. De introductie van het Heinekenmerk moet de kassa in die landen laten rin kelen en het martkaandeel vergroten. Alleen in deze tra ditionele wijnlanden zit nog rek in de biermarkt. Met het gerstenat hebben de dochter bedrijven van Heineken in Griekenland een marktaan deel van 50 procent verwor ven, van 30 procent in Italië, 26 in Frankrijk en Spanje 19 procent. Amstel Light In Nederland is het markt aandeel 53 procent, in Enge land 18 procent (Lagerbeer) en Ierland 20 procent (pils) en 4 procent stoutbier. In de niet aan overname van loka le of internationale brouwers. Freddie Heineken: „Elk ver zoek voor samenwerking be antwoorden we negatief. Omdat we het gewoon niet nodig hebben". Voor West- Duitsland geldt nogal altijd hetzelfde verhaal: er zijn nog altijd geen plannen voor het opkopen van een brouwerij. Van Schaik: „We gaan pas die markt met zijn vele klei ne brouwerijen op, als we denken dat we er redelijk kunnen distribueren. Dat ge voel hebben we nu nog niet". De mediterrane landen vor men ook in de komende ja ren de speerpunten voor het concern. Met noordelijk ra tionalisme en in totaal een half miljard gulden worden de verschillende brouwerijen noordelijke landen stagneert de biermarkt. Van Schaik: „Dat wil zeggen, sterke drank staat sterk onder druk, zwak alcoholisch doet het goed en non-alcoholisch heel goed. De biermarkt in de meeste landen stagneert door de kijk die men tegenwoor dig op alcohol heeft. Je ziet dan ook de markt voor fris dranken groeien en die voor water heel sterk toenemen". Heineken houdt het echter bij zijn leest: „Ons credo blijft bier, al zullen we in lokale markten niet nalaten op de groeiende markt van bron water en frisdranken in te spelen". In die lijn ligt ook de recente - „en onverwacht zeer succesvol verlopen" - introductie van Amstel Light. Heineken blijft het vlaggeschip voor gewoon bier en pils, Amstel Light wordt het zogeheten „paraplu- merk" voor verschillende va rianten licht bier. Het con cern overweegt voorts de in troductie van non-alcoholisch bier. Heineken en de Deense brouwerijgroep Carlsberg hebben TNO gezamenlijk op dracht gegeven onderzoek te doen naar brouwgerst. Beide brouwers menen dat de Eu ropese landbouwpolitiek geen duurzame garantie meer biedt voor goede brouwgerst. Zoeterwoude De brouwerij aan de Stad houderskade in Amsterdam wordt deze maand stilgelegd. Het concern overweegt er een bezoekerscentrum van te maken en overlegt nog met de gemeente wat met de rest van het pand moet gebeuren. De produktie wordt overge heveld naar Den Bosch en Zoeterwoude. Volgens be stuurslid Van de Vijver zul len Den Bosch en Zoeterwou de in de komende jaren als twee grote vestigingen naast elkaar blijven bestaan. „Er is geen voorkeur voor één van de twee. Hoewel, Zoeterwou de zal allicht sterker groeien. In Den Bosch maken we de kleine series produkten en de moderne fabriek in Zoeter woude de lange bulk-achtige produktie. Als je daar uit breidt, doe je het gelijk zeer fors". Kind Alfred Heineken draagt de scepter volgend jaar over aan vice-voorzitter Van Schaik en wordt president-commis saris. Gevraagd hoe dat er in de praktijk zal uitzien en wat hij met de aandelen in het bedrijf zal doen, antwoordde Heineken: „Als Van Schaik voorzitter wordt, bemoei ik me niet meer met de dagelijkse lei ding. Ik zal optreden als tus senpersoon tussen het be stuur en de commissarissen en zal met hoge buitenlandse gasten eten die mij nu een maal willen spreken vanwe ge mijn achternaam. En mijn eigen belang? Houden. Ben er zeer tevreden over. Je doet je kind toch niet weg? Zo'n bedrijf, dat is toch je kind. HENK ENGELENBURG SLIEDRECHT De bouw en houtbond FNV heeft giste ren een klemmend beroep ge daan op de Nederlandse bag geraars om alsnog gezamenlijk tot een sanering van de over- Minder verlies Baronie-De Heer ALPHEN AAN DEN RIJN De chocoladefabriek Baronie- De Heer verwacht dit jaar een positief resultaat te behalen. Vorig jaar leed de onderne ming een verlies van 5,7 mil joen, in belangrijke mate als gevolg van bijzondere lasten en van voorzieningen in ver band met de aanzienlijke prijs dalingen op de cacaomarkt van eind 1987. Over 1986 be droeg het verlies 8 miljoen. Dit iaar wordt een begin ge maakt met een aantal vervan- gings- en uitbreidingsinveste ringen van tezamen 9 mil joen. Winst Nagron blijft gelijk DEN HAAG De winst van Nagron Nationaal Grondbezit is vorig jaar ongeveer gelijk gebleven en bedroeg na aftrek van de belastingen ƒ3,75 mil joen. De omzet steeg van ƒ234,6 miljoen naar ƒ253,7 miljoen. capaciteit te komen. Gebeurt dit niet op korte termijn, dan is hot baggerbedrijf gedoemd te verdwijnen, zo voorspelt de bond. Het overtollig materieel en het bijbehorend personeel zou moeten worden onderge bracht in een gezamenlijke pool van de baggerbedrijven. Een dergelijk voorstel is een jaar geleden al gedaan door mr. G.A. Wagner in opdracht van de werkgeversorganisatie Centrale Baggerbedrijf. FN V-bestuurder J. van der Linden noemt het een „uiter mate zorgelijke en schandelij ke zaak", dat er tot op heden niets is gebeurd. Met een geza menlijke sanering zouden vol gens hem zon 1.500 arbeids plaatsen zijn gemoeid. „Maar als er niets gebeurt kost het alle 3.000 mensen die nu nog in deze sector werken, hun baan," aldus Van der Linden. Volgens de bond is de overca paciteit van circa dertig pro cent door de baggerbedrijven zelf gecreëerd. De Nederland se baggerbedrijven hebben nu nog vijftig procent van de we reldmarkt in handen, maar nieuwe opdrachten bliiven uit. „Wij hebben de indruk dat de bedrijven op eikaars onder gang zitten te wachten. Ook de overheid, als belangrijkste op drachtgever voor binnenland se baggerprojecten, doet niets. Die vindt het al lang best dat de prijzen drastisch zijn ge daald", aldus Van der Linden. DEN HAAG Het verzekeringsconcern Nationale-Nederlan den heeft vorig jaar de nettowinst zien toenemen met 10,6 pro cent van ƒ635,5 naar 703,1 miljoen. De omzet bleef vrijwel on veranderd op 17 miljard. Voor dit jaar heeft het bestuur positieve verwachtingen. Het concern gaat ervan uit dat de valutabewegingen de cijfers niet meer zo sterk zullen drukken als in de voorgaande jaren, zodat de omzet vooruit kan gaan. De val van de dollar heeft het resul taat over vorig jaar sterk negatief beïnvloed. Zonder de val van de beurskoersen zou de omzet ƒ1169 miljoen en de winst ƒ27 miljoen hoger zijn geweest. Het resultaat in de schadeverzekering is opnieuw aanzienlijk verbeterd. Het verlies verminderde in 1986 van 66,6 tot 9,9 miljoen en in 1987 werd een winst geboekt van 52,8 miljoen. Aanzienlijke verbeteringen in de brand-, motorrijtuigen- en va- riaverzekering overtroffen een achteruitgang in de overige branches, vooral in de ziekte- en ongevallenverzekering. On danks betere resultaten bleef de motorrijtuigenverzekering in alle gebieden nog sterk verliesgevend. Door de val van de beurskoersen daalde het eigen vermogen in clusief het aandeel van derden van 7493 naar 6374 miljoen. DEN HAAG De kruit fabriek Muiden Chemie overweegt bij het college van beroep voor het bedrijfsleven protest aan te tekenen tegen het ver bod dat het ministerie van Economische Zaken het bedrijf heeft opgelegd voor de export van 700.000 kilo springstof naar Portugal. Directeur mr. B. Frerichs van Muiden Chemie ontkent de beschuldiging van staatssecre taris Van Rooy (buitenlandse handel), dat de bewuste partij kruit in feite bestemd was voor het oorlogvoerende Iran. Bovendien zouden er door de houding van de regering nog meer belangrijke orders aan het bedrijf voorbijgaan, onder meer uit Spanje. Begin deze week verklaarde Muiden Che mie dat het aantal arbeids- plaatsen als gevolg van het missen van de „Portugese" or der zou moeten worden terug gebracht van 340 naar 260. De hoofdofficier van Justitie in Amsterdam, mr. C. van Steenderen zegt niet bang te zijn voor juridische stappen van Muiden Chemie. Het on derzoek naar de „Portugal- lijn" heeft volgens hem aange toond dat de 700.000 kilo kruit niet in Portugal zou blijven maar naar Iran zou gaan. Hij verwacht dat deze zaak na de zomer voor de rechter komt. Inmiddels zijn de ministeries van Justitie en Economische Iran aan het onder zoeken: via Oostenrijk en Griekenland. Er loopt ook al een rechtzaak tegen Muiden Chemie wegens een voltooide levering van kruit aan Iran. GEEN SAMENWERKING MET MARTINAIR (Vervolg van de voorpagina) Volgens een woordvoerder van de KLM is een meerder heidsaandeel in Transavia nu niet aan de orde. De woord voerder van Nedlloyd zei dat het altijd de bedoeling van zijn onderneming is geweest een minderheidsaandeel van 40 procent te behouden: „KLM en Nedlloyd zijn tot de conclu sie gekomen dat het goed is een neutrale derde partij in de nieuwe opzet te laten mee doen", aldus de Nedlloyd- woordvoerder. Welke partij dat gaat worden staat nog niet vast, in principe een Neder lands bedrijf. „Gedacht wordt in de sfeer van banken of in stitutionele beleggers, aldus de KLM. Nedlloyd en KLM hebben bei de belangen in de luchtvaart maatschappij Martinair. Ned lloyd bezit 49 procent van de aandelen, KLM 30 procent. Volgens KLM en Nedlloyd is het niet de bedoeling daarin wijzigingen aan te brengen. „Samenwerking van Trans avia en Martinair in welke vorm dan ook wordt niet over wogen", aldus de KLM. Welk bedrag er met de KLM- deelneming gemoeid is. is niet bekend gemaakt. Transavia krijgt in de loop van dit jaar een „financiële injectie" van vijftig miljoen gulden om de maatschappij een financiële armslag te bieden. Deze is no dig nu Transavia een eigen ba lans zal krijgen en niet meer uit de middelen van het Nedl- loydconcern zal worden gefi nancierd. In tegenstelling tot Netherli- nes, waar het saldoverlies mo menteel schommelt rond de 1,5 miljoen gulden per maand, is Transavia een winstgevende onderneming. De vloot telt dertien Boeing-737 vliegtui gen. Kortgeleden plaatste Transavia een order voor de levering van nog eens vier van deze vliegtuigen. De KLM heeft vorig jaar een contract gesloten met Transavia dat voorziet in de huur voor ten minste twee jaar van twee Transavia Boeing-737-vliegtui- gen, die in KLM-kleuren, maar met Transavia-vliegers op de KLM-diensten in Euro pa worden ingezet. Ook voert Transavia al geruime tijd vrachtdiensten voor de KLM Concurrent De voornaamste activiteit van Transavia is echter het vliegen van vakantiegangers op char tervluchten, op welk terrein Transavia de eerste in Neder land inneemt. Daarnaast on derhoudt de maatschappij al twee jaar lijndiensten op de route Amsterdam-Londen Gatwick en is daarmee een di recte concurrent van de KLM. Vorig jaar vervoerde Trans avia meer dan een miljoen passagiers. Transavia is opgericht door John Block, die daarvoor de rechterhand was van Martin- air-directeur Martin Schröder. Transavia's eerste vlucht vond plaats in november 1966. Nu is Block directeur van Neder lands jongste chartermaat schappij, Air Holland, waarin KLM en Nedlloyd geen belan gen hebben. Transavia-directeur Peter Le- gro zegt blij te zijn met de ont wikkeling. Hij spreekt van een „verdere verzelfstandiging". In hoeverre echter de KLM nu mede-bepalend zal worden voor de huidige activiteiten en de toekomstplannen op lijn- dienstgebied van Transavia is nog niet duidelijk. De KLM- woordvoerder sprak van een „besturen op afstand". Wel zei hij dat de diensten van Trans avia op Londen „bekeken" zullen worden. GOUD onbewerkt 26850 - 27350 26950 27450 onbewerkl bewerkt 28950 29050 bewerkt aRedügnÉ 32 7/8 331/4 am brands 44 3/4 441/4 am motors 4 1/2 - amancan M 28 1/8 28 aaar» ine 23 7/8 23S/8 bethttwm 20 3/8 21 boaing 47 1/2 467/8 can pac 191/2 191/2 chevron cor 47 3/8 48 Chrysler 24 3/8 245/8 aticorp 19 7/8 197/8 consedaon 43 5/8 437/8 cons nel ga 36 3/4 37 du pool 85 1/2 651/2 exxon 44 441/2 lord 46 1/4 453/8 geri mee 417/8 411/4 genl motors 73 3/4 741/8 gem public 32 3/8 323/4 goodnch 51 3/4 503/4 goodyear 64 3/8 651/8 hewtett-pac 64 1/4 623/4 icind 35 7/8 361/8 int) flavor 50 50 - mtl paper 45 441/8 Um 20 193/4 mere* ine 159 7/8 1611/2 moMcorp 45 3/4 467/8 royal dutch 121 1207/8 santa Ie 17 1/8 17 saars roet 37 37 teiaco 49 491/2 irtewrw 60 3/4 601/2 Utd brands 46 1/2 463/4 utd lechnol 39 3/8 401/2 wstingh el 52 1/2 531/4 woohrorth 54 7/6 553/4 Omzet Nedlloyd in twee dagen ƒ150 miljoen AMSTERDAM Nedlloyd was ook gisteren op een zeer vaste effectenbeurs de grote blikvanger. De koers ging in de loop van de dag ruim ƒ7 omhoog naar 227, maar be langrijker was de omzet. Die bereikte op een oor na die van de normale koploper Konink lijke Olie, namelijk ƒ113 mil joen. Dat betekent dat ae om zet in het transportfonds in twee dagen bijna 150 miljoen nominaal heeft bedragen. De afgelopen twee dagen zijn aan delen Nedlloyd voor een be drag yan circa ƒ60 miljoen van eigenaar verwisseld. De rest van de beurs was vast. Wall Street en de vastere dol lar waren positieve elementen, maar ook vraag uit hoofde van goede bedrijfsberichten speel de een grote rol. Zo ging KNP omhoog naar 151. De internationale aandelen la gen er goed bij. Olies wonnen ƒ2,50 op ƒ226,80 en de rest ging, hier en daar ietwat ge temperd, mee. Hoogovens ging verrassend ƒ2,20 hoger in an dere handen over op 36. Op de lokale markt denderde Landré en Glinderman om laag. Het afspringen van een bod door Reesink deed beleg gers naar de telefoon rennen om verkooporders op te geven het resultaat was een ƒ32 ere koers van ge bedrijfsbericn zaakten aardige v fondsen als Verkade, Cindu- Key, terwijl de stemming op de lokale maekt eigenlijk ver deeld was. De obligaties waren vast met winsten tot een halve kunt. r

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7