Honderdjarig Concertgebouworkest presenteert zich via Eurovisie 35 SEIZOEN VOL JUBILEUMEVENEMENTEN U denkt dat kleine advertenties niet opvallen; dat valt toch alles mee! KUNST £eidóc<2ou/io/nt DONDERDAG 7 APRIL 1988 PAGINiJrt EXTRA CONCERTEN SYLVIAN EN INXS ROTTERDAM De belangstelling voor het concert van David Sylvian, 15 mei in het Rotterdams sportpa leis Ahoy', was dusdanig groot, dat dit concert in een uur tijd was uitverkocht. Om de duizenden, die geen kaartje hebben kunnen bemachtigen, niet teleur te hoe ven stellen, is er besloten een extra concert in te lassen. Dit extra optreden vindt plaats op donderdag 26 mei, eveneens in Ahoy'. Kaartverkoop voor dit concert is vandaag begonnen bij alle bekende voorverkoopadres sen. In february bleek muziekcentrum Vredenburg te Utrecht te klein voor de enorme vraag die er was naar kaarten voor het concert van de Australische formatie „Inxs". Binnen een uur waren alle kaarten weg en nog weken lang bleef er vraag naar een extra concert. Op dat moment bleek dat niet in het tourschema van de groep te passen, maar 30 juni is in Ahoy' een dag vrijge komen voor een extra concert'. Theater-reserveringslijn een succes AALSMEER De theater-reserveringslijn van theater-pro ducent Joop van den Ende lijkt een succes te worden. In twee weken tijd zijn er al meer dan 10.000 kaarten verkocht voor de musical Barnum en de André van Duin-show. Het gaat om voorstellingen die komend seizoen in Carré in Am sterdam, het Circustheater in Scheveningen en het Luxor- theater in Rotterdam zullen worden opgevoerd. Er zijn in totaal 225.000 kaarten verkrijgbaar. „De lijn voorziet duidelijk in een behoefte. Er moesten in de afgelopen seizoenen ook regelmatig mensen die naar André van Duin wilden worden teleurgesteld. Je kon vanuit Ne derland wel kaartjes bestellen voor West End en Broadway, maar voor voorstellingen in het eigen land lag dat allemaal veel moeilijker", aldus een woordvoerder van Joop van den Ende B.V. Hij vertelde verder dat zal worden onderzocht of de reser- veringslijn ook ten bate van andere theaters kan worden aangewend. De lijn wordt door 32 mensen dagelijks bemand van 8.00 tot 24.00 uur. Er kunnen 500 telefoontjes per uur worden verwerkt. Naaktexpositie van Chinese schilders als proefballon PEKING Een groep Chinese schilders heeft besloten in december van dit jaar een expositie van naakten te houden om de tolerantie van de partij af te tasten. Een vijftigtal schilders van de kunstacademie van Pe king verklaarde dat zij 26.000 gulden zou besteden aan een tentoonstelling van 120 werken met vrouwelijk en mannelijk naakt zonder voorselectie door de overheid. De tentoonstelling heeft geen officiële toestemming ge kregen. Professor Wu Xiaochang van de academie zei dat de expositie drie weken zou duren en een viering zou zijn van de bevrijding naar lichaam en geest van de Chinese mens. Samenvallend met de expositie zal een discussie worden gehouden over het menselijk lichaam. Wu dacht dat bepaalde Chinese leiders geschokt zouden zijn. „Wij zijn alleen verantwoordelijk voor onze kunst. De juridische en politieke gevolgen zijn buiten ons be reik," zei hij. Chinese kunstenaars schilderen het naakt sinds de jaren dertig. De communistische partij dacht er het hare over, maar greep pas in 1984 in. Vlaams toneelgezelschap wast varkentje te Iaat GRONINGEN Het Vlaamse toneelgezelschap De Tijd is gisteren enige tijd op zoek geweest naar het varkentje dat een rol speelt in zijn produktie Pan. De kleine krulstaart was 's nachts na de voor stelling in de Stadsschouwburg in een doosje in de hal van een hotel in de Groninger binnenstad te slapen gelegd, maar 's morgens bij het ontwaken bleek het verdwenen. Het beest liep op dat moment enigszins verloren rond in de paardestal van het hoofdbureau van po litie. Het was gevonden door iemand van het hotel die niet wist dat het bij De Tijd hoorde. Nadat de politie in de omgeving tevergeefs navraag had ge daan, werd het varkentje maar meegenomen naar het bureau, waar een agent, bekend met het boe renbedrijf, zich erover ontfermde. Even later volg de de ontknoping en kon het weer worden terug gegeven aan z'n collega-acteurs. AMSTERDAM „Hoe wel ik als musicus deel uitmaak van het Con certgebouworkest, ben ik schizofreen genoeg in dienst van het Concert gebouw, omdat het in notariële termen aard- en-nagelvaste orgel tot het gebouw behoort", merkte de voormalige vaste organist van het Concertgebouw Piet van Egmond eens met een grijns op tijdens een in terview aan het eind van de jaren vijftig. Gebouw en orkest vormen, meer dan alleen namen sugge reren, een duidelijke tweeëenheid, die, hoewel beide zakelijk geschei den zijn, ook in de vie ring van het komende eeuwfeest blijkt uit een drachtig georganiseerde feestelijkheden. Toch was tot 1952 de ge meenschappelijke noemer hechter. Toen pas gingen bei de grootheden hun eigen weg: het orkest als Neder landse Orkeststichting tot be heer van het Concert gebouworkest; het gebouw als Het Concertgebouworkest N.V. Beide met een eigen di rectoraat. Ofschoon de mees te jubileumfestiviteiten, uit gesmeerd over een heel sei zoen, gemeenschappelijk zijn georganiseerd, blijkt de scheiding uit sommige de tails. Zo wordt de openingsdag van het gebouw, 11 april 1888, exact herdacht met opnieuw een uitvoering van de 8e symfonie van Mahler, nu door o.a. Gundula Janowitz, Arleen Auger, Barbara Bon- ney, Jard van Nes, Carolyn Watkinson, Werner Hollweg, Thomas Hampson en Robert Holl met het Londense Phil- harmonia koor, een Dllssel- dorfs koor, het St. Bavo jon genskoor uit Haarlem en het Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink. Dank zij een rechtstreekse Eurovisie uitzending kunnen miljoenen Europeanen meegenieten. Het eeuwfeest van het orkest echter wordt officieel pas 3 november gevierd met een uitvoering van Verdi's Re quiem door onder anderen Tamara Sinjavskaja, Paata Burchaladze, het versterkt Groot Omroepkoor en het Concertgebouworkest onder Riccardo Chailly, sinds dit seizoen chefdirigent als op volger van Haitink. Of er een diepere betekenis schuilt in het feit dat Haitink in april het gerestaureerde gebouw feestelijk opent bij wijze van afscheidsconcert en dat Chailly het begin van de tweede eeuw van het orkest markeert, zullen we hier maar in het midden laten. Terugblik Zowel Gebouw als Orkest bieden genoeg aanknopings punten tot ge- en herdenken. Zoals het gebouw met zijn rechthoekige vorm geënt lijkt op ongeveer in dezelfde tijd ontstane andere beroem de concertzalen als het Ge- wandhaus in Leipzig, de Mu- sikverein in Wenen en de Symphony Hall in Boston, zo vormt ook het orkest een prototype van zijn tijd: het eind van de 19e eeuw. Het onderscheidt zich op grond van burgerlijk-democratische achtergronden van de feoda le hofkappellen in bijvoor beeld Wenen, Dresden, Ber lijn en Leningrad. Het maatschappelijke en cul turele klimaat was rijp voor het initiatief van de gegoede burgerij en het Amsterdamse zakenleven. Er heerste in Nederland een algemeen streven naar „verheffing". slagwerk het huidige mooie resultaat had bereikt. In 1899 werd het orkestpodium een stuk verlaagd en de helling gewijzigd. Bij later noodzakelijke veran deringen was men steeds be ducht voor aantasting van de inderdaad unieke akoestische eigenschappen. Bijvoorbeeld toen in 1947 de door hout worm aangetaste vloer moest worden vervangen door een betonnen vloer. Of toen in 1962 de profilering van het plafond werd vereenvoudigd en er in 1970 wat comforta beler stoelen met een nieuwe bekleding kwamen. Over een eventuele aantasting van de kenmerkende akoestiek door de jongste renovaties maakt blijkbaar niemand zich zor gen. Mengelberg Mengelberg repeteert april 1938 met Jehudy Menuhin.toen persoonlijk overleg goed gebruik was. FOTO: POLYGOON Op literair gebied werd dat weerspiegeld door de Tachti gers; op het gebied van de beeldende kunst door de Haagse School. De muziek qua trendgevoeligheid doorgaans de laatste der kun sten kon zo'n impuls best gebruiken. In de huidige tijd van bezui nigingen, fusies, wegvallende subsidies en de noodzaak tot fondswerving (sponsoring) is het goed te bedenken, dat er eigenlijk weinig nieuws on der de zon is. De middelen voor de bouw van het door Dolf van Gendt ontworpen Gebouw aangenomen voor 275.000 gulden wer den door notabelen en zaken lui gefourneerd. Vandaar misschien ook de nuchtere naamgeving van de nieuwe zaal: Het Concertgebouw. Het moedige van dat initiatief was dat het Amsterdam be halve aan een zaal ook aan een orkest ontbrak en dat er feitelijk zelfs geen concertpu bliek bestond! Muzak Honderd jaar geleden waren potentiële concertgangers slechts geïnteresseerd in amusant tijdverdrijf, in wat men nu achtergrondmuziek of Muzak noemt, in het ge nieten tijdens het nuttigen van een hapje en een slokje, waarbij vooral de conversatie niet hinderlijk door de mu ziek mocht worden over stemd. Er heerste een „Café concert-sfeer", met een pu bliek dat op losse stoeltjes aan gezellig gedekte tafels zat, waarbij de bediening van rondlopende en met kopjes en glazen rinkelende obers natuurlijk de klankrijkdom van het gebodene niet bevor derde. Men had zeker waar dering voor de uitvoerende artiesten, maar hun werk had een volkser ambiance dan men nu gewend is. Of er toen ook al zoveel en zo luid werd gehoest als tegen woordig, blijft ongewis: het zou immers heel wat minder opgevallen zijn. Gezelligheid was troef, maar de recensent van Het Handelsblad klaagde wel dat „de zaaltemperatuur allengs opliep tot 95 graden Fahrenheit en dat de stoelen zo dicht op elkaar stonden, dat men heel wat met de be nen moest manoeuvreren om plaatsruimte te scheppen". Zelfs al zou dit soort perike len zich nog hooguit voor doen tijdens erg warme Hol- land-Festivaldagen, na de verbouwing moet daar radi caal een eind aan zijn geko men dank zij de geïnstalleer de airconditioning. Wat er af gezien van de klimaatbeheer sing verder aan de zaal ont brak, zoals sanitair, dirigen ten- en solistenkamers, klee druimtes, opbergruimten, foyers, garderobes, liften, kantines, keukens, of techni sche werkplaatsen, is na een kleine eeuw behelpen inge vuld. (Of er terwille van de dure exploitatie net als vroe ger weer wordt gedacht aan een bredere bestemming is een open vraag. Feesten, mo deshows, congressen, herden kingen, vergaderingen, ten toonstellingen en zelfs boks wedstrijden behoorden en behoren tot de mogelijkhe den, hoewel met name de grote zaal qua vorm, inrich ting en accommodatie na tuurlijk voornamelijk ge schikt is voor grootschalige muziekuitvoeringen). Akoestiek Wat daarentegen nooit te wensen overliet, was de alge meen voortreffelijk geachte akoestiek, die vooral laatro- mantische muziek optimaal tot zijn recht laat komen. Toch is dat niet altijd zo ge weest en het vergde na de bouw van het orgel en het aanbrengen van de harde, gesloten achterwand jaren van experimenteren voordat de klankintegratie van strij kers, houtblazers, koper en Het is een akoestiek die het klankidioom van het orkest uitstekend recht doet. Dat idioom wordt graag omschre ven in termen van „bronzen geluid", „Rembrandtiek" en „warme, homogene klank". Óndanks alle wisselingen in personele bezetting en direc tie zijn die karakteristieken door de jaren heen aardig be houden gebleven. De basis daarvoor werd gelegd tijdens het muzikaal leiderschap van Willem Mengelberg, die na Willem Kes van 1895-1945 als misschien onaangenaam, ver moeiend, maar ook perfectio nistisch orkestpedagoog het orkest „maakteen op hoog internationaal niveau bracht. Mengelberg liet het orkest ook uitgroeien van zestig tot ruim honderd musici. Helaas vindt op>grond van de bezui nigingen en de vacaturestop thans weer een omgekeerde beweging plaats, die veel remplacanten nodig maakt en die de homogene kwaliteit best eens zou kunnen aantas ten. In de periode tussen beide wereldoorlogen beleefde het Concertgebouworkest een glansperiode toen Mengel berg zich inzette voor Cen traal Europese Componisten als Mahler, R. Strauss, Reger en Bartok en menige Am sterdamse première op z'n naam bracht. Tevens legde Mengelberg veel eer in met opgedragen werken als Strauss' Heldenleben, Griegs Ouverture lm Herbst, Rach- maninoffs De Klokken, Schrekers Suite der Geburt- stag der Infantin, Casella's Suite La Giara en Concert voor orkest, Milhauds Canta te nuptiale, Kremeks 2e Pia noconcert, Kodaly's Pauwva riaties en Bartoks 2e Viool concert. Pierre Monteux en Evert Cornelis zorgden voor tegenwicht, door zich na drukkelijk voor nieuw Frans repertoire in te zetten, Ravel voorop. Mahler Componisten éls Mahler, Strauss, Pierné, Schönberg en Ravel kwamen eigen werk dirigeren. Vergeleken hiermee is het creatieve mu- ziekklimaat na de Tweede Wéreldoorlog minder bevlo gen geweest, met alle respect voor het wérk van gasten als Pierre Boulez en Bruno Ma- derna en voor het grote maar vrijwel vergeten aandeel in de totaal 65 opgedragen com posities van Badings, Van Delden, Dresden, Henke- mans, Flothuis, Vermeulen, Schat, Loevendie, Keuris, Van Vlijmen en Ton de Leeuw. Ook in die zin is er best aan leiding voor een bezonnen, niet door verkeerde emoties vertroebelde herwaardering van het tragisch lot van Men gelberg, wiens weg naar het felle licht via zijn blinde, naï eve sympathie voor Nazi- Duitsland naar een tragisch duister voerde. Passend in een radikaal ver anderd tijdsbeeld kwam na de dictator Mengelberg de democraat Van Beinum, die het orkest van 1945 tot 1959 heel wat zachtaardiger leid de. Kenmerkend is zijn op merking tegen het orkest: „Jongens ik ben geen maats- laander en tellen hebben jul lie hopelijk op school ge leerd". Van Beinums loop baan eindigde abrupt en te vroeg, toen hij in het harnas stierf. Ook hij is als een in ei gen land veelal onderschat dirigent best aan een her waardering toe. Haitink Zijn opvolger Bernard Hai tink, die bij het als moeilijk bekend staande orkest aan vankelijk samen met Eugen Jochum en sinds 1964 alleen voor de leeuwen werd ge gooid, zal wat dat betreft nog enige tijd geduld moeten hebben. Het is tenminste Haitinks grote verdienste, dat hij het orkestspel royaal op niveau wist te houden, de kwaliteit bewaakte en zich ondescheidde door uit te blinken in bepaald repertoi re. Hij zorgde voor een prachtige voortzetting van de Amsterdamse Mahlertraditie en voegde daar Bruckner aan toe, zonder zich overigens minder te onderscheiden in het Franse impressionisme. Zijn voortijdige, vrij absolute vertrek uit Amsterdam en zijn opvolging lokken nu al weer discussie uit Zelfs in fr:--;:V:' v-::™?-;: WÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊMHIÊÊmmMKmKBmmKmKm Het Concertgebouw dat 11 april feestelijk wordt heropend. FOTO: PERSUNIE kringen van het orkest be treurt men hier en daar Hai tinks eclipseren en heeft men twijfels of de erg snel be noemde Chailly wel de juiste man op de juiste plaats is. Feest Alle feestglans en -gedruis kan piet verhullen, dat welis waar het gebouw er nu weer hopelijk een eeuw tegen kan, maar dat het orkest moeilijke tijden te wachten staat. In krimping ten gevolge van be zuiniging, een geringer aan tal geografisch gespreide con certen, minder geld voor be roemde gastdirigenten en so listen, een slagvaardig beleid in de strijd om subsidies en sponsors, een adekwaat pro grammabeleid en een teter inspelen op vernieuwings trends zal het uiterste aan initiatieven en daadkracht vergen van een gelukkig versterkt directorium. Kort om: of men wil of niet, er is een Angelsaksischer aanpak nodig om heelhuids en zon der aan kwaliteitsverlies te overleven. Maar eerst is er dus dat feest, dat met allerlei extra aktivi- teiten de aandacht op gebouw en orkest moet vestigen. Twee feestconcerten noem den we al. Naast de jaarlijkse abonnementsseries, de serie Internationaal Beroemde Symfonie Orkesten, het Ro mantisch Vioolconcert, het Nederlands Kamerkoor, de Pianotrio's en de Instrumen tale series zijn er een aantal bijzonder extra's ingevoerd. Zo een serie internationaal beroemde solisten (met o.a. Perlman, Ma, Schreier, Ser- kin, Fischer-Dieskau en Ro- stropovitsch), optredens van alle radio orkesten, een speeldag voor amateur strijk kwartetten, meestercursussen door orkestkleden, sterren van de opera, een festival van jeugdorkesten, een jazz festival en vijf wereldpre mières op één avond. Boven dien blijft het gebouw in de zomer open en zullen er ook dan allerlei aktiviteiten plaatsvinden. Als flankeren» de evenementen zijn nog te noemen een congres plus ten toonstelling over Mahlers 8e in april, de uitgifte van een eeuwffeestpostzegel in sep tember, een congres over de medische aspecten van het beroep van orkestmusicus, de uitgifte van een jubileumpen ning, rondleidingen door het gebouw, een bij uitgevering Walburg te verschijnen twee delig jubileumboek met kro niek met bijdragen van o.a. Leo Samana, Marius Flot huis, Hélène Nolthenius, Etty Mulder en Luc van Hasselt, en tenslotte twee toernees van het orkest door Europa. Wie de kleine lettertjes bij deze gulle programmering leest, zal merken dat iets van de noodzakelijke nieuwe be drijfsvoering al doorwerkt. Heel wat van het aanstaande moois is namelijk alleen mo gelijk dankzij sponsoring en in de vorm van coprodukties met TV en radio, of minder evident: dankzij de blijvende belangstelling van de platen industrie. Zo te zien lijkt niet alleen het gerenoveerde en verstevigde Gebouw, maar ook het door hopelijk nieuw élan gekenmerkte orkest goed gewapend tegen de zware uitdagingen van zijn tweede eeuw. In een hele serie plaat- en CD-opnamen neemt een op vallende plaats in een specia le Phlips CD, waarop Willem Mengelberg is te horen in Röntgens Oud-Nederlandse dansen, Strauss' Don Juan; Eduard van Beinum in Schu berts 6e, Haitink in Beetho- vens le, en Chailly in Ravels Boléro en Debussy's Dansen. Mooi en nuttig allemaal als klinkende herinnering voor als de feestklanken allang zijn weggestorven. JAN DE KRUIJFF JCB Voor een ultgebref agenda, ook voor de JlVE mende dagen, raadple»zend men „UIT", de gratis Wl kelijkse bijlage van df krant. F, de v 13.30. i .a. di. 1|)AL 4EMA IV: t ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boetzel n, m straat 6, tel. 01720-20800): gaan< sterdamnod (12); do. t/m 'gpdi wo.13.45, 18.45, 21.15. 13.45, 16.15, 18.45, 21.15. elQ 1 di. 18.45, 21.15. EUROC epen MA II: Last emperor (al); 2 Junglebook (al); do. t/m za 13.30. zo. 14.00, 16.00, 1i recJ EUROCINEMA III: Dirty cing (al); do. t/m za. 18.30. 21.00. zo. 13.3( 18.30, 21.00. ma. 21.00. EUROCINEMA I' Attraction (12); do. t/m za 13.30, 18.30, 21.30. zo. 16.00, 18.30, 21.30. ma.l 18.30, 21.30. LEIDEN LUXOR (Stations! 19, tel. 071-121239): Wall S (al); 19.00, 21.15. Junglet (al); do. vr. za. zo. wo. 1' LIDO en STUDIO (Steensd 39. tel. 124130): Cry Fre (al); 20.00. zo. ook 14.30. r struck (al); Amsterdamned 1 Fatal attraction (12); 19.00, 21.15. Nuts (al): 21.15. Dirty dancing (al); 1<| TRIANON (Breestraat 31,1 123875): Private Detectiveij 14.30. Bestseller (al); 19) 21.15. REX (Haarlemm 52. tel. 071-125414); sleep alone (16); 14.30, 19fl 21.15. NOORDWIJK LIDO THEA (Pr. Bernhardstraat 56, 01719-12800): Pick-up a (al); za. ma. 19.00, 21.15. 20.15. Peter Pan; wo. 15.00, KATWIJK CITY THEA' (Badstraat 30. tel/01718-7. Barfly (12); do. vr. zo. 19.00. za. ma. di. wo. v. Luchtmacht Academie 21.15. Peter Pan (al); za. 14.45. CITY THEATER II: sterdamnod (12); do. vr. za wo. 14.45. 19.00, 21.15. ma JSV 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENVf (tel. 01717-4354): Ghost bui Ora (al); do. t/m zo. 15.45, Barfly (12); do. t/m zo. ma. t/m zo. 21.15. Zwarte (al); do. t/m wo. 20.30. 20.3( KINDERVOORSTELLING Peter Pan; do. t/m zo. 14.15. Pinkeltje; do. t/m 14.15. Troetelbeertjee 3; do m zo. wo. 15.45. rej 8f ,Z«|naf he i.famr n zi V; Rij: :idir V» WASSENAAR ASTRA 01751-13269): Stake out (alI t/m zo. 20.00. Children of a eer God (al); ma. t/m wo. KINDERVOORSTELLING Bambi; vr. t/m zo. wo. 14.O0K m( ZOETERMEER PROMENL 1,2.3 (Promenade 7, tel. 0 .A: 511313): The last emperor t/m zo. 14.00, 20.00. ma. i; 20.00. wo. 1400, 20.00. Jui book; do. t/m zo. 13.45, 15eft wo. 14.00. Amsterdamned do. t/m wo. 19.00, 21.30. L dancing; do. t/m zo. 13 10n' 15.15, 19.00. ma. di. 19.00. 14.00. 19.00. Fatal attracfest h do. t/m wo. 21.30. OEN HAAG. ASTA 1 (Spu; tel. 463500): Empire of the g— (al); 14.00, 20.15 ASTABS Moonstruck (al); 14.00, IgB 21.30. zo. 13.30, 16.00, 1B| 21.30. ASTA 3: Wall st (al); 14.00, 18.45, 21.30. - 13.15, 16.00, 18.45, 21 BABYLON 1 (Winkelcent Babylon, tel. 471656): Fall (al); zo. 11.00. Broadcast n 00 (al); 14.00, 18.45, 21.30. 10 BYLON 2: Fatal attraction 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13 16.00, 18.45, 21.30. BABYL cn 3: Nuts (al); 14.00, 19.00, 21 ÖU za. zo. wo. 19.00, 21.30. Cl AC 1 (Buitenhof 20. tel. 6306 Amsterdamned 18.45, 21.30. zo. 13.15, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Ure dancing (al); 14.00, 18.45, 21 zo. 13.15. 16.00, 18.45, 2lF" CINEAC 3: A nightmare 05 I Elmstreet (16); do. t/m 10 I 18.45, 21.30. ma. di. 14 i 18.45, 21.30. wo. 18.45, 21 METROPOLE 1 (Carnegieli tel. 456756): Cry freedom I 14.00, 20.15. za. 14.00, 18 22.30. Amadeus (al); zo. 1110 1 METROPOLE 2: The last i I peror(al); 14.00, 20.30. I i TROPOLE 3: Au revoir les fants (16); 14.00, 18.45, 21 >5 i zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21 e METROPOLE 4: Barfly 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13 16.00, 18.45, 21.30. MET POLE 5: Suspect (12); 14 !0 18.45, 21.30. zo. 13.15, I6ft)0 18.45, 21.30. ODEON 1 (55 rengracht 13, tel. 462400): 140 sterdamned (12); 13.45, 18 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18 w 21.30. ODEON 2: Dirty cing (al); 13.45, 18.45, 21.30. 13.15, 16.00, 18.45, ODEON 3: Batteries nol eluded (al); 13.45, 18.45, 21 zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21 ODEON 4: Hot bubblegum 15 vrijersvoeten (16); 13.45, 18 1 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18 21.30. STUDIO 1 (Ketti 1 straat 12b, tel. 656402): Jean 10 Floretto (ai); 18.45, 2115 I STUDIO 2: Can't buy me (al); 14.00, 19.00, 21.30. middag geen voorstel! STUDIO 3: Oei ciornie f 19.00, 21.30. HAAGS Fllko I HUIS (Denneweg 56, 459900): Zaal 1: Sous le ec de satan; 19.30, 21.45 zo. 14 16.15. Two hundred motel»L 14.00, 16.15. Zaal 2: The cf 19.30. zo. 14.00. Septem 0 21.45. zo. 16.15. Zaal 3: 19.30, 21.45. do. 19.30, vr. za.ma. 20.00. Nazarin; Fanny Alexander; Hur; za. Zardoz; zo. De bijl - ma. La aymphonie pastoral». De maagdenbron; wo. w j NACHTVOORSTELLINGEN po CINEAC 1: No way out 13 za. 00.15. CINEAC 2: Besti >6 Ier (16); za. 00.15. CINEAC A nightmare on Elmstreet 30 za. 00.15. K) 1 KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON 14.00. zo. AC: Jungle book; do. t/m 14.00, 18.45. zo. 13.15, 16 18.45. wo. 14.00. METRO! LE: Jungle book; do. t/m 14.00, 18.45. zo. 13.15, 16 18.45. wo. 14.00. STUDIO De reddertjes; do. t/m 13.15, 15.15. STUDIO 3: f avontuur met een staartje do. t/m zo. wo. 13.30. 15.30. IT II- ma !5 em BI B 0 I

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18