Rijnsburgse Boys en Noordwijk delen de winst Quick Boys geeft 2-0 voorsprong uit handen ACV te sterk voor ARC Katwijk 'doet goede zaken KAGIA SLAAT AANVAL OP KOPPOSITIE AF Spanning stijgt in vierde klasse -SPORT CeidócSommit WOENSDAG 6 APRIL 1988 PAGINA 9 KNVB Zaterdag: Nico Oosterlee (ARC) 15; Klaas Dekker (De r Sleutels) 13; Rob Bink (Leiden), Hans Zwaan (Rijnsburgse Boys) 12; Kees Kraayenoord (Katwijk) 11. KNVB Zondag: Frank Bakker (Alphense Boys) 17; Peter Gerse Mm (Alphense Boys) 15; John van Veen (SVLV) 13; Piet van Zoest ll8ft'Mlphense Boys) 11. liii Afaeling Zaterdag: Richard Trompert (Kagia) 20; Sjaak Nef- H kens (ZLC) 18; Gijs van der Mey (GWS) 12. fflÊa Afdeling Zondag: Rob Retel (SJZ) 19; Bert-Jan de Ridder MÊË (Oranje Groen) 11; Peter Muller (Alkmania) 9. IgH'Regionale jeugd: Mark Ens (FC Lisse) 12; Marcel Hartevelt r™~ LEIDEN Eersteklasse- topper ACV revancheerde zich dit paasweekeinde voor de 2-2 puntendeling tegen ARC, eerder dit sei zoen in Assen. De ploeg van trainer Henk Wester hof, die volgend seizoen de honneurs waarneemt bij FC Groningen, vertrok ditmaal met een 0-4 zege vanaf sportcomplex „Ze- gersloot" richting huis. En op die ruime overwinning viel niets af te dingen. ACV was immers het gehele duel de sterkere ploeg. ARC kwam er gewoonweg niet aan te pas. Kregen de Aplhenaars in het eerste part nog enkele kleine kansjes (met name Niek Oos terlee); in de tweede helft was er sprake van eenrichtingver keer en had ARC-doelman Emiel Borst zijn handen vol. De eerste goal viel al na vijf tien minuten. Harry Sinkgra- ve, die op voorspraak van trai ner Westerhof een contract bij FC Groningen heeft getekend, bereidde deze treffer voor. Hij speelde Bert Meertens aan die niet aarzelde en de stand op 0- 1 bracht. Dezelfde Meertens, die vorig seizoen overigens nog bij Veendam in de spits speelde, zou in de tweede heft ook doelpunt nummer drie en vier voor zijn rekening ne men. De tweede treffer van het team uit Assen werd ge scoord door Weng Yung Tung. Hij profiteerde van een fout van ARC-verderdiger Gerrit Lammers en gaf doelman Borst voor de tweede maal het nakijken. MOEIZAME ZEGE DAMESTER LEEDE LEIDEN In de interregionale klasse van het damesvoetbal kroop koploper Ter Leede door het oog van de naald bij Stedeco. Pas in de twee de helft begon het te lopen bij de ploeg van Al- bert van der Berg, maar de Sassenheimsen had den de hulp nodig van een Stedoco-speelster voor de volle winst: 0-1. In dezelfde klasse redde Lugdunum het net niet tegen Zwart Wit'28. De Leidsen verloren met 1-2. Iduna kwam met een 0-2 nederlaag tegen KFC'71 goed weg. De eerste wedstrijd was in een 10-0 overwinning voor KFC geëindigd. Gezien het feit dat Iduna hal verwege de tweede helft met tien speelsters ver der moest keepster Lucie Woerde viel gebles- serd uit was de 0-2 nederlaag een knap resul taat. NSV'46 verloor na een 0-0 ruststand met 0-3 van Haastrecht. In de eerste klasse was UDO met 5-0 te sterk voor FC Lisse. Lugdunum lusteloos LEIDEN Het lijkt er op dat de elf van Sjaak Rijsterborg het wel gelooft. Zowel een kampioenschap als degradatie zijn voor Lug dunum taboe, zodat de competitie op de slof fen uitgespeeld kan worden. Tegen Neptunus kwam Lugdunum in ieder geval geen mo ment tot spel van hoog gehalte en beide ploe gen gingen na het 1-1 gelijkspel „tevreden" van het veld. Hoewel, trainer Rijsterborg was na afloop zeer zeker niet te spreken over het merkwaardige, irritaties wekkende spel van de Rotterdamse middenvelder Piké. „Steeds kwam die Piké met gestrekt been in, wat mijn jongens deed besluiten de eigen beentjes maar op te tillen uit angst voor blessures". Eén speler, Cees van Tongeren, deed dat in de slotfase niet, wat hem direct een zeer zwa re blessure (meniscus?) opleverde. Terwijl Gijs Collé voor Lugdunum scoorde, deed Chris Rijsdijk dat voor de gasten. nder Lg RIJNSBURG Vooraf was een ieder het er over eens. Aan een gelijkspel zouden Rijnsburgse Boys en Noordwijk helemaal niets hebben. Een punten deling in deze regionale topper zou betekenen dat beide ploegen weer wat verder achterop zouden richiraken op de trendsetters in de eerste klasse A, IJs selmeervogels en Quick Boys. En daarop zat nie mand in Noordwijk of Rijnsburg te wachten. Het gaat beide ploegen im mers ook dit seizoen slechts om één plaats: om de eerste dus. Desondanks toonden de partijen zich zaterdag op Middelmors, "na de puntendeling (1-1), wél redelijk tevreden. Akkoord, de streekstrijd liensi was niet zonder averij af- van| gewerkt, maar de neder- s jpiag van IJsselmeervogels !ri°"Jtegen Marken en de pun- idingtendeling van Quick Boys ifval-tegen Vitesse Delft, ver eend] goedden veel, zo niet al- Idjnfflés. Het gelijkspel had als is^hèt ware een winstpunt •n d!öP£eleverd- Over verlies- nieipunten werd in ieder ge- reke-jval nauwelijks meer ge el ijkepraat. lalfeJDat Rijnsburgse Boys en Noordwijk gelijk over de fi nish kwamen, was overigens niet onterecht. De roodwit- ten hadden zich voor de pau ze de beter voetballende ploeg getoond en dat ook in de score tot uitdrukking ge bracht, terwijl de niet zonder risico's aandringende thui- club na de pauze op zijn beurt duidelijk had gedomi neerd. Ook Rijnsburgse Boys kwam in de betere periode (met Hennie Koet als sterke invaller voor geblesseerd ge raakte Fred Bodaan) tot sco ren, zodat de 1-1 verklaard is. Al dient daarbij dan wel te worden gezegd dat er een duidelijk verschil in kwali teit kon worden genoteerd tussen beide treffers. Vond die van Noordwiik (schitte rende voorbereiding Geert Jan Bakker, knappe goal Al- bert Bosma) probleemloos een plaats in de 'galerij der fraaie treffers', die van Rijnsburgse Boys vond am per een plek op het wed strijdformulier. Natuurlijk: Hans Zwaan benutte de strafschop koelbloedig, maar dat Zwaan van elf meter mocht aanleggen, was op zich een regelrecht lachertje. Marco van der Plas was in een duel met Noordwijks, op dat moment treuzelende laat ste man Andries Wendt in derdaad onderuit gegaan. Maar meer dan een onschul dige struikelpartij was het volgens (bijna) iedereen toch niet. Scheidsrechter Hoek uit Rossum zag dat evenwel alle maal heel anders. Zoals de veel te formele fluitist het op Middelmors wel vaker alle maal anders zag. En dus be sloot tot de strafschop die de geelzwarten definitief en dreigend in de wedstrijd te rugbracht. Rijnsburgse Boys trainer Arie Kurver was na afloop best te spreken over de leids man. Met in zijn achterhoofd ongetwijfeld de knappe red dingen van Noordwijk-doel- man Dortmundt bij pogingen van Ron Carli en Zwaan: „Ik was blij dat-ie 'm gaf. Want ik weet niet of we die bal er op een andere manier wel in zouden hebben gekregen. We hadden de partij volledig in handen, maar dan moet je wel de goals maken. Anders ga je toch nog de mist in". Het feit dat zijn1 ploeg (zon der de geschorste Fred Ar royo, maar met hoopgevende invalbeurten van Koet en Hogewoning) niet in die spreekwoordelijke mist was verdwenen, maakte Kurver zaterdag tot een hoopvolle coach. „We staan drie punten achter met nog negen wed strijden te spelen. We zitten dus nog altijd in de race. Daarbij zijn we nu bijna van de toppers af, op Quick Boys na hebben we ze hu allemaal gehad. Ja, je kan zeggen dat Rijnsburgse Boys het weer aardig in eigen hand heeft. Tenminste, als de ploeg het tegen de kleintjes niet op nieuw laat afweten". Zoals ook Noordwijk (één verlies- punt meer dan Rijnsburgse Boys) zich nog altijd met Quick Boys, IJsselmeervo gels en het nadrukkelijk te rugkomende ACV titel- pretendent mag noemen. In ieder geval tot komende za terdag. Dan immers staat er voor de roodwitten van trai ner John Eelman met ACV thuis opnieuw 'een wedstrijd van de waarheid' op het pro gramma. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 6. Bosma 0-1; 65. Zwaan (strafschop) 1-1. Rijnsburgse Boys: Blankes- Coor, Toet, Aandewiel, Drie ergen, De Kroon, Van Dijk, Bodaan (Koet), Heemskerk, Van der Plas (Hogewoning), Zwaan, Carli. Noordwijk: Dortmundt, Smit, Wendt, Vermeer, Nulkes, Marijt, Gerlof, Bosma, Smits, Bakker, Hermans (Van Kan). Boekingen: Toet en Drieber gen (Rijnsburgse Boys). Rijnsburgse Boys-spits Ron Carli en Noordwijk-doelman Dick Dortmundt in een laag- bij-de-gronds-duel. Rob Ver meer en Cees Smit komen hun doelverdediger heipén; Hans Zwaan hoopt op een andere afloop. FOTO: SP LEIDEN Derdeklasser Katwijk mag zich langza merhand gaan opmaken voor het kampioensfeest. De mannen, van Ciere versloegen Xerxes en za gen tevens dat nummer twee Leiden gisteren met 1-2 het onderspit dolf te gen HBSS. Al met al deed de lijstaanvoer der zeer goede zaken en zal de concurrentie de laatste 6 duels uit een ander vaatje moeten gaan tappen. Katwijk heeft nu 26 punten uit 16 duels; Leiden, Scheveningen en SVPTT vol gen op 20 punten. Peter Ciere heeft de kampioenskoorts ech ter nog niet te pakken. „Er zijn nog 6 wedstrijden te gaan het i^ dus nog lang niet ge- Leiden - HBSS 1-2 (1-0) Het duel was een wedstrijd met twee gezichten. In de eer ste helft had de thuisploeg de beste kansen en kwam Leiden voorsprong door Arien Wil ting. Na de thee stond er een een ander Leiden op de mat. De spirit die de thuisploeg in het eerste part toonde, was volledig verdwenen. Een feller spelend HBSS profiteerde al in de zevende minuut van de Leidse inzinking. Na deze goal werd doelman Eric-Jan Plan- jer nog eenmaal gepasseerd en als paal en lat niet in de weg hadden gestaan, was het niet bij 1-2 gebleven. Xerxes - Katwijk 0-1 (0-1) De scheidende Katwijk-trainer Peter Ciere was wel blij met de twee winstpunten, maar niet tevreden over de wijze waarop deze punten werden behaald. Katwijk was wel ster ker dan zijn opponent, maar de combinaties liepen in het geheel niet. „Het was een slecht duel van ons, aanval lend stelde het bij ons niet veel voor. De twee punten zijn nu het belangrijkst. We staan nu zes punten voor op de rest inaar moeten wel voorzichtig blijven". Dat het aanvallend bij Katwijk niet veel voorstel- de-blijkt wel uit de wijze waar- het doelpunt tot stand -.'am. De enige goal viel na melijk omdat er pressie werd uitgeoefend op een verdediger van Xerxes. Hij werd zo in het nauw gebracht dat hij het leer zelf achter zijn verbouwereer de doelman schoot. KATWIJK Quick Boys heeft een kans voor open doel gemist om een riante voorsprong te nemen op de naaste belagers. Ter wijl de nabij verspeelde derby tussen Rijnsburgse Boys en Noordwijk in een 1-1 gelijkspel eindigde en IJsselmeervogels kopje onderging in Marken, kwam Quick Boys in ei gen huis niet verder dan 2-2 tegen Vitesse Delft. „Een verliespunt, ja", bevestig-* de oefenmeester Hans van der Zee na afloop. „Natuurlijk mag je tegen een ploeg als Vitesse Delft geen punt inleveren, maar het is weer 't bekende verhaaltje. Wii hebben meer moeite met clubs uit de onder ste helft dan met de toppers. Met wedstrijden tegen DSVP en Broekster Boys voor de boeg zijn wij dus gewaar schuwd". Quick Boys had het helemaal aan zichzelf te wijten, dat het in de problemen Kwam. Zoals gebruikelijk startte het weer zeer voortvarend. Al in de tweede minuut werd Floor van Duyn op de rand van het strafschopgebied onreglemen tair gestuit door de kleine Delftse aanvoerder Arie Paau- we. De door scheidsrechter Gort toegekende vrije trap werd door Gert Aandewiel loepzuiver (familietrekje?) achter de verbouwereerd toe kijkende doelman Carel van Rossum gedeponeerd: 1-0. Het aanvallend ingestelde Vitesse Delft, dat trouwens toch op merkelijk goed presteert in uitwedstrijden, antwoordde met twee gevaarlijke inzetten. Een kopbal van de lange Aad Buitendijk vloog maar net over de kruising, waarna de sterk keepende Theo Guyt een enorme spetter van Gerti Broere onschadelijk maakte. Door de tegenstander naar Zweeds model op eigen helft vast te zetten en op te jagen, kwamen de Katwijkers snel en veelvuldig in balbezit, maar de accuratesse ontbrak nog wel eens bij de voortzetting van het spel, Dit belette Quick Boys echter niet om het duel al in de 31e minuut ogen schijnlijk te beslissen toen Kees Ruis na een hoekschop van Martin van der Plas Gert Aandewiel bediende, die met een volley zijn tiende seizoen streffer aantekende. Leen van der Plas had in de 38e minuut de derde treffer op zijn schoen, ware het niet dat zijn schot net over het Delftse doel zeilde. Twee minuten la ter stond de geroutineerde Teun van der Plas aan de basis van de terugkomst van de be zoekers. Een te korte terug speelbal op Guyt werd onder schept door de levensgevaarlij ke Ronald Vermeulen, die de Katwijkse doelman omspeelde en de bal in het verlaten doel schoof. Pal voor rust liet dé snelle Paul Riemens, na Ver meulen de beste Delftenaar, de Katwijkse defensie zijn hielen zien, maar hij schoot over. In de tweede helft bleven de beste kansen voor Quick Boys, maar Kees Ruis, die zich ach terin toch enige slordigheidjes permitteerde, was tot twee maal toe ongelukkig in de af werking. Het hard werkende Vitesse bleef zelf niettemin brutaal de aanval zoeken en was via twee snoeiharde scho ten van Ronald Vermeulen dicht bij de gelijkmaker. Vier minuten voor tijd viel de toch wel verdiende 2-2 alsnog. Uit een voorzet van Riemens viel de bal voor de voeten van de nauwelijks af te stoppen Ver meulen, die de dappere Theo Guyt geen schijn van kans gaf. De voor de tegenvallende Martin van der Plag in het FOTO: KEES VAN DEN BURG veld gekomen André de Best was in de laatste minuut nog dicht bij de winnende goal, maar zijn kopbal miste het doel op een haar na. JELLE RAAP Scoreverloop: 2. Aandewiel 1- 0, 31. Aandewiel 2-0, 40.' Ver meulen 2-1, 86. Vermeulen 2-2. Opstelling QB: Guyt; T. van der Plas, Jonker, Ruis, H. van der Plas; J. van Duyn, Mieras, F. van-Duyn; L. van der Plas, Aandewiel, M. van der Plas (De Best). Vitesse Delft: Van Rossum; Sleutel, Karsdorp, Paauwe, Hoornweg; De Graaf (Man ger), Buitendijk, De Groot (Slegtenhorst); Riemens, Ver meulen, Broere. LEIDEN De topper in de eerste afdelingsklasse (zater dag) tussen Kagia en Valken is geëindigd in een 1-1 gelijkspel. Door dit resultaat behoudt Ka gia een punt voorsprong op Valken. De wedstrijd tussen LSVV'70 en KRV werd na zestig minuten gestaakt, nadat een LSVV-speler zijn been had gebroken. Alphia versloeg Woubrugge met 2-0. In de tweede afdelingsklasse bezorg de Abbenes koploper GWS diens tweede verliespartij: 5-1. Kagia - Valken 1-1 (1-1). Kagia-trainer Rob Suttorp was kort in zijn commentaar: „Niet mooi, hard, knokken voor de punten". Valken startte over donderend maar na de tegen treffer van Richard Trompert vloeide het Valkse offensief weg. Pas drie minuten voor rust maakte Ton Gruyters na een mooie aanval voor de gas ten gelijk. De verwachte stormloop van Valken in de tweede helft bleef uit, waar door Kagia de toppositie op de ranglijst behield. Alphia Woubrugge 2-0 Twee maal de vijfde minuut, twee maal Alfred de Beer. Woubrugge had er geen ant woord op. In de eerste helft schoot De Bakker na een cor ner hard in, in de tweede helft rondde hij met het hoofd af. Alphia kwam daarmee aan een verdiende zege, die hoger uit had kunnen vallen als het de kansen beter benut had. Hazerwoudse Boys - SVOW 2-1 (1-0) Hazerwoudse Boys heeft in die overwinning twee strafschoppen nodig die beide door Leo Laros benut werden, zij het de eerste maal pas bij de tweede poging. Twee minuten voor tijd scoorde Ton van Zuy- len tegen. Tweede klasse Twee strafschoppen markeer den de keerpunten in het duel Tussen Abbenes en GWS. Na dat Abbenes door goed voetbal via Rob Cornelissen en Erik Kattenberg op 2-0 was geko men, benutte Gijs van der Mey de eerste strafschop (2-1 hal verwege). De periode met een sterker GWS kwam abrupt ten einde toen Peter Kattenberg voor Abbenes een „elf-meter" beheerst inschoot. Marco Zwetsloot en nogmaals Rob Cornelissen zorgden voor 5-1. HVZ is tegen ZLC geen mo ment in de wedstrijd geweest. Ook ZLC was ondanks de rui me 1-8 zege niet echt tevreden over het vertoonde spel. ZLC'er Sjaak Nefkens scoorde vier maal. Meerburg liet tegen SJ2J na een 0-1 ruststand een zeker lijkende 0-3 voorsprong haast glippen. John van Weer- lee en Richard Spierenburg brachten SJZ terug tot 2-3, waarna het aanvallend bleef voetballen. Wim van Zwieten besliste bij een van Meerburgs vele uitvallen het duel. Gerard l'Ami voegde drie treffers aan zijn totaal toe. DE SLEUTELS AAN KOP LEIDEN De spanning stijgt in de vierde klasse. Na het paasweekeinde gaat De Sleutels aan de leiding met 21 uit 16 duels en volgen Ter Leede, Voorschoten, Floreant en Rohda op slecht één luttel punt. Ook Oegstgeest (19 punten) en Koudekerk (18 punten) zijn nog lang niet uitgeschakeld. Een overwinning (5-2 tegen MVKV) en een remise (0-0 te gen Oegstgeest) legde De Sleu tels geen windeieren. Voor schoten kwam als de grote verliezer uit de bus. De ogen schijnlijk makkelijke duels te gen Zwammerdam (2-1 neder laag) en Berkel (0-0) leverden slechts een punt op. Het ge ruisloos naar de top sluipende Ter Leede versloeg Linschoten met 2-0. Koudekerk pakte Berkel met 3-2 maar dolf het onderspit tegen Oegstgeest (1- 0). MVKV verloor ook van De Jodan Boys (0-3) en maakt zich op voor een terugkeer naar de afdeling. De Sleutels - MVKV 5-2 (1-0) In en matige eerste helft schoot Klaas Dekker zijn ploeg naar 1-0. Leo Compeer (2), Af- rim van Es en Ronald Gulde- meester tekenden de overige Leidse treffers aan. Hans van Huissteden en Hans Brussee waren verantwoordelijk voor de productie van MVKV. Voorschoten - Berkel 0-0 (0- 0) Voorschoten-trainer Pieter Donath sprak na afloop over „een spannend duel dat net zo goed in 3-3 had kunnen eindi gen". De beste kans van de thuisploeg was voor Marcel Rosier. Zijn inzet werd met veel pijn en moeite van de lijn gered. Oegstgeest - Koudekerk 1-0 (04)) Een bikkelhard duel dat met weinig kansen voor beide teams. De oefenmeester van Koudekerk, Koos Crama, kwalificeerde deze wedstrijd als een „typische 0-t) wed strijd". Als zijn doelman Cock Dorrepaal de knal van Gert Ouwersloot niet had losgela ten, was het daar ook bij ge bleven. Nu profiteerde Bert Postma van Dorrepaal' s fout ging Koudekerk zonder de punten naar huis. Ter Leede - Linschoten 2-0 (0-0) „Vorige week had Rohda Lin schoten met 5-0 opgerold, dus hier werd ook al aan een mak kie gedacht", aldus Ter Leede trainer Dik Blijleven. Vijf mi nuten voor tijd kon Blijleven pas opgelucht ademhalen om dat Leon van Leeuwen toen de bevrijdende 1-0 scoorde. Daarna was het verzet van Linschoten gebroken. Vlak voor tijd maakte Mark Ver- bree de tweede treffer voor de ploeg uit Sassenheim. Zwammerdam - Voorschoten 2-1 (1-0) Al na vijf minuten stond het Zwammerdam schoten. Volgens Voorschoten- coach Pieter Donath begon de thuisploeg toen al met „tij- drekken en vertragen". Omdat de gasten steeds meer risico's namen, kwam het goed coun terende Zwammerdam zelfs op 2-0. De gasten kwamen door een treffer van Marcel Rosier nog wel terug tot 2-1 maar de twee punten bleven uiteinde lijk in Zwammerdam. Oegstgeest - De Sleutels 0-0 (0-0) Ondanks blessures en schor singen aan beide kanten werd er redelijk gespeeld. De ploeg van trainer Jan van Bemme- len had de beste mogelijkhe den. Spits 'Klaas Dekker had zelfs al na twee minuten een zeer goede kans maar zag zijn inzet gepareerd door doelman Cees Star. Dekker's teamgeno ten Leo Compeer en Ronald Guldemeester waren ook en kele malen dichtbij de ope ningstreffer. Koudekerk - Berkel 3-2 (1-1) Nadat Berkel op voorsprong was gekomen, tekende Dik Weijman de gelijkmaker aan. Toen Ron Paling zijn ploeg vanaf elf meter aan de leiding bracht, leek de match gelopen. Toch kwamen de gasten op nieuw langszij. Pieter van der Harskamp bepaalde de eind stand uiteindelijk op 3-2. Vlak voor tijd had Paling de moge lijkheid de score op te voeren. Ditmaal faalde hij echter van af elf meter. MVKV - De Jodan Boys 0-3 (0-1) Nadat MVKV op een 0-1 ach terstand was gezet, kreeg Ron van der Kolk een goede moge lijkheid de gelijkmaker aan te tekenen. Zijn inzet belandde echter op de paal. Vlak na rust kreeg de ploeg uit Valkenburg direct twee treffers achter de oren: 0-3.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9