Olympische eis kost Drontmannen medaille sportuitslagen Van Aalten naast Sijbrands Olympique Marseille snakt naar succes U denkt dat kleine advertenties niet opvallen dat valt toch alles mee! SPORT CeidocSoutmit WOENSDAG 6 APRIL I UEFA vraagt Koeman uitleg BÊRN De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft Ro- paid Koeman om opheldering gevraagd over zijn recen- 1 teliitspraken in het blad Sport International. Dat is gis- I terén op het hoofdkwartier van de UEFA in Bern be- i kend gemaakt. De PSV'er baarde opzien door in het be wuste artikel onder meer een zware overtreding van clubgenoot Hans Gillhaus tegen middenvelder Jean Ti- gana tijdens de Europa-Cupwedstrijd PSV-Bordeaux van enkele weken geleden „klasse" te noemen. PSV strafte Koeman naar aanleiding van deze kwestie met een schorsing voor één competitieduel (afgelopen zater dag miste hij de thuiswedstrijd tegen Haarlem) en een boete van 10.000 gulden omdat hij zichzelf en de club in diskrediet had gebracht. Bij de UEFA was, mede op aanwijzing van het bestuur van PSV's nieuwe Europa- Cuptegenstander Real Madrid, het verbale geweld van Koeman niet onopgemerkt gebleven. Alvorens tot eventuele maatregelen te komen wil men eerst de uitleg van' Koeman horen. Fignon wint Parijs - Camembert VIMOUTIERS Laurent Fignon maakt een uitstekend voor-seizoen door. De Franse beroepsrenner, die onlangs de Italiaanse klassieker Milaan - Sanremo opeiste, zege vierde gisteren in Parijs - Camembert, een wedstrijd over 240 kilometer. Fignon arriveerde alleen aan de finish met bina één minuut voorsprong op zijn landgenoot Bruno •Cornillet. Gerard Veldscholten was met de twaalfde plaats de beste Nederlander. De Westduitser Rolf Gölz heeft de tweede etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen en startte vanochtend in de leiderstrui. De renner uit de ploeg van Jan Raas legde de 188 kilometer van Beasain naar Turango af in 5 uur, 2 minuten en 13 seconden. De Ier Kelly eindigde als tweede, de Spanjaard Gorospe werd derde. Beste Neder lander was Gert Jan Theunisse, die vijfde werd. Conny Meijer heeft tijdens de wielerronde van Texas voor dames de vierde etappe gewonnen. Ze zegevierde in de eindsprint van een criterium over 33 kilometer in de straten van Austin. Monique Knol werd derde achter de Amerikaanse Sandy Meister. Pikeur Van Dalen zes maanden geschorst DEN HAAG De Haagse trainer en pikeur van dravers, Wim van Dalen, is door het tuchtcollege van de Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport voor een periode van een half jaar geschorst. Bij een van zijn paarden, Ank Bui tenzorg, is doping aangetroffen. Na afloop van de draverij van 6 decem ber op de baan van Nootdorp trof men bij een onderzoek in het lichaam van de draver een ongeoorloofd mid del aan. Wim van Dalen, die verant woordelijk is voor de paarden bij hem in training, is voor de periode van zes maanden uitgesloten als daadwerkelijke deelnemer. De straf gaat op 19 april 1988 in. Alphense Boys bekert verder LEIDEN Alphense Boys over leefde gisteren de tussenronde in de strijd om de afdelingsbeker. Tegen vierdeklasser Unitas na men de mannen van Bahlman de strafschoppen iets beter dan de Leidse gastheren. Net als zondag zag Alphense Boys de tegenstan der langszij komen. De Alphena- ren namen in het eerste bedrijf een 0-1 voorsprong door een tref fer van Ton van der Laan. Na de pauze van de wedstrijd, waarin de ploegen elkaar in kracht niet veel ontliepen, kwam Unitas op gelijke hoogte via Nico Lefebre. Toulon wil kortgeding tegen Bosman [rOÜLON Ajacied John Bosman en zaakwaarnemer Ger Lagendijk kunnen bin nenkort een kort geding van IToufon tegemoet zien. De ma nager van de Franse voetbal club, Rolland Courbis, wil de [spits hiermee aan een al eerder overeengekomen prin- tipe-akkoord binden waarin de Amsterdammer zou hebben toegezegd naar Toulon te zul- Jlen komen. Bosman geeft nu lechter de voorkeur aan een overstap naar België (Ander- leoitt' of KV Mechelen). La- ge'ödrjk heeft, volgens een ar tikel in het weekblad Nieuwe Revu, ook een dubieuze rol in deze' affaire gespeeld. In strijd metde grondbeginselen van de Stichting Arbeidszaken zou Lagendijk voor de bemidde ling tussen Toulon en Bosman een >bedrag van circa 200.000 gulden in eigen zak hebben gestoken. Lijdensweg Van Basten duurt voort ROME De lijdensweg van Marco van Basten is nog niet ten einde. Het zal nog een wel tijd duren voordat Van Basten i zijn vaste plaats in de spits van j AC Milan herft heroverd. De Italiaanse sportpers was maar matig tevreden over het eerste optreden van Van Basten in de oefenwedstrijd tegen Dyna- mo Zagreb. De Nederlander gaf een aantal goede passes, miste een royale kans en nam nauwelijks risi co's^ Hij hield zich ver van de schermutselingen in het straf schopgebied en kopte niet één maal op doel. „Milan twee keer nee", zo becommenta rieert de Gazzetta dello Sport op de voorpagina het optreden van Van Basten en de Argen tijn Claudio Borghi. Samen mÉt Gullit en Van Basten rriöet Borghi de derde buiten lander worden in het AC Mi- lan-van volgend seizoen, wan néér de Italiaanse clubs drie buitenlanders binnen de lijnen mogen brengen. Van Basten speelde slechts één helft- Na de wedstrijd kondig de Milan-trainer Sacchi aan dat Van Basten aanstaande zojfidag in de thuiswedstrijd te- hekkesluiter Empoli op de réserve-bank zal zitten. DEN HAAG „Doordat we moesten voldoen aan de olympische limiet, is de kans op een medaille ons door de neus ge boord", tempert 470-zei- ler Mark Drontmann (24) de juichstemming, die is ontstaan nadat hij zich met broer Robert afgelo pen zondag verzekerde van deelname aan de Olympische Spelen van Seoul. Het Nederlands Olympisch Comité eiste van de Neder landse zeilers dat ze zich tij dens het wereldkampioen schap 470, dat van 27 maart tot en 3 april in Haifa, Israël, verzeild werd, zouden plaat sen bij de eerste acht. Met nog twee races te gaan, had den de Haagse broers eind vorige week nog zeker uit zicht op eremetaal. „Maar", zegt Mark Drontmann, „we konden absoluut geen risico's nemen. Het enige wat vanaf vrijdag telde, was; (je num mer acht van dat moment, de Fin Eklund, achter ons hou den. Normaal ga je naar een WK om een medaille te win nen. Dan moet je op het scherpst van de snede varen, gokken op de weersomstan digheden, maar dat konden we ons niet permitteren". De Nederlandse limiet lag scherper dan die van andere nationale olympische comi tés. Mark Drontmann: „In de meeste landen varen de olympische kandidaten on derlinge wedstrijden; de bes te wordt uitgezonden. Die jongens kunnen zich op een wereldkampioenschap con- n ontspannen voor een eerste plaats varen". De concurrentie uit Neder land, dat per klasse één boot afvaardigt naar Seoul, be stond uit het duo Duetz/Bos. Nota bene de „sparring-part ners" van de Haagse gebroe ders. Duetz eindigde als veer tiende, maar Mark Dront mann wil daaruit absoluut niet concluderen dat Duetz een klasse minder is. „We trainen samen, wisselen in formatie uit en het is zeker niet zo dat wij altijd sneller zijn dan Duetz en Bos. Op het cruciale moment waren wij in goede vorm; zij niet". Op datzelfde cruciale mo ment hadden de gebroeders Drontmann het juiste materi aal in handen. In een voor de internationale zeilwereld unieke samenwerking met zeilmakerij Gaastra ontwik kelen de Drontmannen hun eigen zeilen. Met behulp van een computer, die is aange sloten op een laser-snijmachi ne, wordt de ideale vorm be paald. „Wij volgen de inter nationale ontwikkelingen en geven onze ervaringen van de trainingen door. Die infor matie wordt in de computer gestopt en op de milimeter nauwkeurig rolt daar het perfecte zeil uit", vertelt de 19-jarige stuurman Robert Drontmann. Eén en ander heeft ertoe geleid dat de Ha genaars in tegenstelling tot de concurrentie met radiaal -de uiteinden van de stro ken verschillen in breedte in plaats van horizontaal ge sneden zeilen varen. Stuurmanskunsten Robert nam drie seizoenen geleden min of meer het roer over van Mark. De jongste broer bewees in 1985 met zijn Mark (links) en Robert Drontman. koud terug in Nederland wereldkampioenschap in de Cadet-klasse over behoorlijke stuurmanskunsten te be schikken. Vlak daarvoor was Mark, verwoordt hij het zelf, „vanwege de slechte presta ties uit de kernploeg geknik kerd". Toen de broers beslo ten samen te gaan varen, was de keus snel gemaakt: Robert zou sturen, Mark bemannen. Mark: „Ik weet dat Robert vreselijk goed kan sturen, hij kent mijn tactisch inzicht. We hebben blindelings ver^ trouwen in elkaar". Het fenomeen „twee broers in een boot" blijkt succesvol. De Italiaanse gebroeders Montefusco veroverden op de wateren van Haifa de tweede plaats. De Drontmannen on derkennen de voordelen van de familieband. „We zeggen, denk ik, wat meer tegen el kaar dan andere duo's. Er vallen wel eens harde woorden, maar soms is het goed dat die uitgesproken worden", zegt Robert. „Bo vendien hebben we erg veel contact met elkaar, we rijden na de trainingen en wedstrij den samen naar huis en na tuurlijk kennen we elkaar door en door". Ondanks een waarschijnlijk gemiste medaille kijken de Drontmannen terug op een mooi kampioenschap. De eni ge smet op de Israëlische or ganisatie werd gevormd door FOTO: JEROEN DE JONG de strenge veiligheidsmaatre gelen, hoewel het invoeren van hun boot op minder pro blemen stuitte dan werd ver wacht. De Israëli's hadden, met het oog op de over een half jaar te houden verkie zingen, van het wereldkam pioenschap een waar presti- ge-evenement gemaakt. Zo zetten premier Herzog en mi nister van Buitenlandse Za ken Perez het kampioen schap met hun aanwezigheid luister bij. Het was voor de Drontmannen dan ook voor het eerst in hun leven dat een prijsuitreiking in het He breeuws mochten bijwonen. CORIEN BOTMAN Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de sportprijsvragen van de afgelopen dagen is als volgt: Lotto 13: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 4 x ƒ75.000,00; 3e prijs: 498 x ƒ492,80: 4e prijs: 4.513 x ƒ54.30; 5e 40 x 350,20; 3e prijs: 522 Toto gelijk 13: 6 x 288,30. 4e prijs: 231 x 11,50. PUTTEN Ton Sijbrands moet na de negende ronde van de strijd om de Nederlandse damtitel in Putten de kopposi tie delen met Geert van Aal ten. Sijbrands speelde gisteren remise tegen Wesselink. Van Aalten versloeg Vermin. Beide dammers hebben twaalf pun- wen speelde de klok weer een belangrijke rol. Beide spelers ontweken de moeilijkheden niet, al bleek Van der Wal uit eindelijk de beste rekenaar. In een zeer gecompliceerde stand nam hij een afwikkeling die de oud-wereldkampioen op de 46ste zet zijn eerste zege in het toernooi opleverde. 39 19-23. 7. 28x19 1 24-29, 32 35-30 2-8, 33 40-35 1 i'STr'wK 35x33, 43 28x39 17x28. 44. 32x3 2 W5-TIPS DEN HAAG Onze W5- tips voor komende zondag op de Wassenaarse baan van Duindigt luiden: W5-1: Cannon Ball, Brett Wil liams, Battlefield (10-88-6). W5-2: Breeze, Bailly Marco, Abacadabra (8-6-3). W5-3: Zaffra Voltary, Zachery Baker, Alme de Bloomerd (8- 7-5). W5-4: Zingana du Bois, Ayres Boy, Zelma del Sol (7-1-6). W5-5: All Star Asthon, Ambar, Alfons (2-11-3). MARSEILLE Het Franse clubvoetbal heeft al tien jaar geen vertegen woordiger meer in de fi nale van een Europees be kertoernooi gehad. Na Bastia, dat in 1978 de TJEFA-beker aan PSV moest laten, haalde geen Franse ploeg meer de eindstrijd. Een Europa Cup was nog nooit wegge legd voor de profclubs uit Frankrijk, die vier keer (Reims, Saint Etienne en Bastia) de finale bereik ten. Die wetenschap legt een grote druk op Olym pique Marseille, dat zich vandaag in het Stade Ve lodrome door het hele Franse voetbalvolk op de schoenen gekeken weet als het in de eerste halve- finalewedstrijd uit het toernooi voor bekerwin naars aantreedt tegen ti telverdediger Ajax. Sinds twee jaar pompt de za kelijke wonderman Bernard Tapie miljoenen guldens in de nog altijd straatarme club uit de Zuidfranse havenstad. Voor Tapie, die als manager de be faamde oud-bondscoach Mi chel Hidalgo aantrok en het trainersschap aan diens voor malige bondscollega Gérard Banide gunde, telt slechts de eerste plaats. Wat hem betreft mag de com petitie, waarin Olympique nu naar de zesde plaats op de ranglijst is gezakt, worden ver geten. In de strijd om de natio nale beker gleed Olympique al uit tegen tweede-divisieclub Bastia. Trainer Banide ziet zijn elftal, dat toch bol staat van voetbalkwaliteit, in oude fou ten vervallen. Tegen Auxerre werd Olympique zaterdag met 2-0 afgetroefd. Marseille be paalde de wedstrijd, maar Auxerre won, deels door inti midatie. Banide klaagde na afloop hardop over zijn hardleerse defensie, die vooral mank gaat aan een gebrek aan fysieke hardheid. „Ik ben nu ook op het moment beland, dat ik ac ties zoals Koeman die heeft aangeduid ga toejuichen. Mijn goede spelers werden door Auxerre aangepakt, zonder dat de scheidsrechter ingreep. Koeman moet gelijk hebben gehad. Goede spelers moeten onderuit in het duel. Wij gaan ons daar ook op voorberei den", sprak Banide voor het vertrek naar het trainings kamp in Digne. Michel Platini, de oude mees ter, heeft zich afgezet tegen dergelijke praktijken in de top. Hij veroordeelde Koeman, maar bij Olympique heeft men die zalvende woorden niet ter harte genomen. Banide, met Hidalgo op de tribune bij het duel Volendam-Ajax: „Ajax is een krachtig elftal. Wij zullen onze wil, techniek en intelli gentie moeten bundelen om Ajax uit de finale te houden. De nederlaag bij Auxerre heeft ook een voordeel gehad. Een gehavend elftal is altijd gevaarlijk." En manager Hi dalgo: „Ajax heeft gevaarlijke vleugels. We moeten Witschge en Bergkamp of Van 't Schip goed bewaken, anders doen we aan zelfmoord". De wedstrijd tegen Ajax wordt in Marseille aangekondigd als de wedstrijd van het jaar, of zelfs als de belangrijkste uit de geschiedenis van het bijna ne gentig jaar oude Olympique. Vooral de finale van het be- kerwinnaarstoernooi in eigen land, op 11 mei in het Meinau- stadion te Straatsburg, lonkt. Topscorer Jean-Pierre Papin, met vijftien treffers de pro ductiefste speler van Frank rijk en door Ajax-coach Huls- hoff aangemerkt als plaag nummer één voor zijn elftal, wil graag uit de favorietenrol. „Ajax heeft ons die opgedron gen. Zij zouden in de proble men verkeren. Wij hebben die echter ook, in onze defensie. We hebben de afgelopen zo mer in Dijon 3-3 gespeeld te gen Ajax. Ik heb toen één doelpunt gemaakt. Rijkaard en Silooy waren er toen nog bij en Cruijff was nog trainer. Die zijn weg, maar dat houdt nog niet in dat we al in de finale staan". De international Papin hoopt met zijn goede vorm van dit seizoen weer op een hoog-, standje in de Europa Cup. Twee jaar geleden scoorde hij voor zijn toenmalige werkge ver in België, Club Brugge, liefst zes keer in vier duels. De collega-aanvaller van Pa pin, Klaus Allofs, vreest als ra sechte Westduitse voetballer de gretigheid van zijn eigen ploeg. De aanvallende instel ling wint het van het gezonde voetbalverstand, dat je nodig hebt om de top te halen. Bij Ajax is sinds het vertrek van Cruijff het realisme in wat overdreven vorm terugge keerd. Allofs gaat toch ook van eigen kracht uit. „We hebben een sterk elftal, sterke individualisten. Dat hebben we in de competitie niet altijd gedemonstreerd, maar in de Europa Cup moet dat kunnen. In ae stad wordt alleen maar gesproken over de Europese beker. Het zou een klap zijn, als we de finale niet halen", aldus Allofs, die zegt niet wakker te liggen van het huidige Ajax. Bij Olympique Marseille, in 1971 via twee nederlagen al eens Europees aan de kant ge zet door Ajax, is de Europa Cup heilig. Die situatie is ver gelijkbaar met die van Ajax in het vorig seizoen, toen de eu forie rond het veroveren van de hoofdprijs van het zwak be zette bekertoernooi (dat van de bekerwinnaars) de zorgen om de nationale hegemonie van PSV opzij zette. Olympi que heeft zijn geld ook op de Europa Cup gezet. De internationale sterren van het elftal moeten op dat plat form tot hun recht komen. De dure tandem Allofs-Papin is gevreesd en komt na de eerste aanpassingsproblemen nu tot zijn recht. „Die twee scoren als ze dat willen", analyseerde Platini in een aantal Franse sportbladen. Allofs is de zor gen van een knieblessure te boven. Het tweetal wordt ge stuurd door een viermans mid denveld, waarop voornamelijk aanvallend ingestelde mensen staan opgesteld. De Westduitser Karl-Heinz Förster, begeerd door Italiaan se clubs, is de man die voor het evenwicht moet zorgen, dat in de Europa Cup eigenlijk nog meer verstoord is. In die wedstrijden kan de derde bui tenlander, de Ghanese pinge laar Pele, worden opgesteld. De licht geblesseerde Genghi- ni, ooit met Sochaux nog actief tegen AZ, en de befaamde Gi- resse, die zaterdag rust kreeg, zijn de architecten van het team. Met name de oude Gi- resse is in de organisatie on misbaar. In de defensie is doelman Bell uit Cameroun vooral spectacu lair. Lowitz speelt libero en wordt gesteund door de kei harde stopper Le Roux, die vaak Förster naast zich weet. Lj-e. wordt als topsporter soms als crimineel behandeld. He-' roineverslaafden zijn finan cieel beter af dan wij, want die worden wel onderhouden óm te voorkomen dat ze gaan stelen. Wij? Oud vuil van de maatschappij. Ik herinner me dat ik na het WK-goud van de honderd kilometerploeg (Amerika 1986, red.) met de burgemeester op het bordes van de gemeente Nijverdal stond. Een dag later heb ik als het ware moeten smeken om een uitkering. Jij verdient toch genoeg, zeiden ze. Ik verdienen? Mijn vriendin brengt maandelijks dertien honderd gulden in en ik krijg égh aanvullende uitkering Van honderdtwintig gulden, zódat we gezamenlijk aan het minimumloon komen. Wij, aniateursporters zijn in feite de armoedzaaiers van de rhaatschappij. We laten dat al leen zelden blijken. We hou den liever de schijn op dat we deel uitmaken van een gla- möurwereld". (Wielrenner Rob Harme- ling in Sport International) ..Div sportbonden onder ook de KNAU, komen via de pers regelmatig nega tief in de publiciteit. Soms komt het door uitlatingen, van sporters of hun begelei ders, soms omdat de journalist te weinig weet en de rest moet raden. Vast staat dat wij als KNAU een echt beleid op dit gebied missen. PR bedrijf je niet alleen richting pers maar ook richting leden, rich ting verenigingen en richting KNAU-kader. Dat moet ge structureerd gebeuren en vooral op tijd. In een vrijetijds organsiatie ontbreekt het daar nog wel eens aan met de be kende gevolgen. Het uniebe- stuur heeft besloten de hulp in te roepen van een profes sioneel bureau dat ervaring heeft met de PR van sport bonden". („Van het Uniebestuur" in Atletiek Wereld) „Alles kwam van één kant. De mijne. Ik heb tamelijk veel gedaan voor Vanderaer- den en dat heeft vaak succes opgeleverd. Als Vanderaer- den iets terug moest doen, deed-ie dat wel, maar het luk te altijd nét niet. Hij viel te vroeg stil, of ik geraakte er niet voorbij, of... ik ging daar nooit dieper op in, maar ach teraf bekeken denk ik: tóch link gespeeld van hem. Ik heb eigenlijk zelden echt een we derdienst gekregen van Van- deraerden". (Wielrenner Eddy Planc- kaert in Vrij Nederland) „Er zal eerste een andere bondscoach moeten komen. Iemand die een echt Neder lands team selecteert en de beste erin zet. Ik had wel vier ploegen kunnen samenstellen die van de Belgen zouden kunnen winnen, maar Crum slaagt erin te verliezen. Het is Jein Zwartkruis. FOTO: DIJKSTRA Cruijff bijvoorbeeld de fout niet genoeg rekening te hou den met het karakter van de voetballer, maar hij had wel gelijk op grond van Rijkaards vaktechnische mogelijkheden. Wanneer je immers als top voetbalier voor „hogeschool" kiest, moet je niet terugver langen naar de lagere school. De schuld dus niet bij de do cent zoeken, maar bij jezelf. Cruijff, die alles tot het bot heeft doorleefd, eist totale in zet. Van topvoetballers ver langt hij topprestaties. Hij heeft als i sen op hun lauweren gaan voor het Nederlands korfbal rusten. Voor Cruijff was het beter als er eens een ander in winnen van de Europa Cup komt". nog maar het begin. De jonge (Jeugdtrainer Ton Ekens Ajacieden hadden het idee dat van PKC in Korfbal) ze er al waren". „Zwarte voetballers hebben het in Engeland veel moeilij ker dan op het continent. Toen ze me voor de wedstrijd zo uitfloten, dacht ik al: ik zal jullie eens wat laten zien. Op een gegeven moment kreeg ik applaus, dat vond ik wel een overwinning, maar wat ik meemaakte toen ik langs de hekken het veld afliep, was zelfs voor mij nieuw. Je zag mensen achter die hekken met zoveel haat in hun ogen, dat ik alleen maar dacht: stomkoppen. Die haat, die stomme haat, die zal ik niet „Toen ik terugkeerde herken de ik Ajax niet meer, er hing een totaal andere sfeer. Toen Johan Cruijff er nog was, kwam Arie van Eijden nooit in de kleedkamer, na het ver trek van Johan Cruijff ver scheen Arie van Eijden bijna dageliiks in de kleedkamer, terwijl allerlei bestuursleden, ik ken die .mensen niet eens van naam, zich ook overal mee bemoeiden. Ajax werd geleid door amateurs, voor ie mand die is opgegroeid in het Engelse profvoetbal is dat on begrijpelijk". (Ex-Ajacied Frank Staple- ton in Voetbal Internatio nal) BILJART Grand-Prix in Herpen 1e ronde: Verlouw-Doggen 50-50, Habraken-Van Cromvoirt 50-32, Lips- Van der Smissen 31-50, Burgman- Nieuwenburg 50-47. DAMMEN NK heren in Putten 9e ronde: Van der Zee-Scholma 1-1, Van der Wal-Van Leeuwen 2-0, Wes- i-Sljbrands 1-1, 4e koers, 2000 meter: 1. An|a Klnley en Betty Albo (dead heat) 2.43,3 - 1.21,7 3. Battlefield. Toto: winnend 2.80, plaats 3,00, 2,10, 4,00, koppel 187,00, trio (6-7-1) 137,00, trio (7-6-1) 6e koers, 1609 meter: 1. Anne Ney- enrode (C. Toonen) 2.07,4 - 1.19,2, 2. Zege Boszorg, 3. Zip Cartouche. Niet WIELRENNEN Ronde van Baskenland 2e etappe: 1. Gölz (WDI) 188 km in 5.02.13, 2. Kelly (Ier), 3. Gorospe (Spa), 4. Laguia (Spa). 5. Theunisse (Ned), 6. Lejarreta (Spa), 7. Pino (Spa), 8. Fuerte (Spa), 9. Suykerbuyk (Ned), 10. Bagot (Fra), 14. Winnen (Ned), 15. Breukink (Ned) op 6.42. 23. Poels (Ned), 24. Ducrot (Ned), 30. Arntz (Ned), 52. Maassen (Ned) op 16.56, 64. Steevenhagen (Ned) op 0-2, Stokkel-J Aalten 12 punten, 3. Scholma en Van der Zee 11, 5. Clerc en Jansen 10, 7. Heusdens. Stokkel en Van der Wal 9, Vermin 8, 11. Van Leeuwen, dertse-Schouten 1-1, WandersA Lith 0-2, Andrles-Polman 1-1, Otten- Poepjes 1-1. Stand: 1. Van Lith 12 punten, 2. Otten 9, 3. Poepjes en Pol man 8, 5. Graas 6. 6. Rijndertse en Wanders 5, 8. Andries 4, 9. Schouten 2, 10. Janssen 1. PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 meter: 1. Claudlaè nend 1,70, plaats 1,30, 1,50, koppel plaats 1.230, 2,20, 2,20, koppel 1,70, plaats 1,10, 1,10, koppel 2,00, 205,40. Totalisatoromzot: I. 321.427,00. VOETBAL Reserve divisie A: Volendam 2-DS '79 2 6-0, Haarlem 2-AZ 2 1-0, FC Utrecht 2-Sparta 2 2-0, Feyenoord 2- Lancker op 6.42, 30. Van Passel, 4 16.56, 75. Van Wijk op 20.10. Parijs - Camembert 1. Fignon (Fra) 240 km in 6 uur, 17 minuten en 39 seconden, 2. Cornillet (Fra) op 0.56, 3. Leclercq (Fra) op 1.02. 4. Bauer (Can) op 1.13, 5. Marc Madiot (Fra) op 1.16, 6. Sergeant (Bel) op 1.35, 7. McLoughlin (GBr) op 1.39, 8. Lieckens (Bel) op 2.08, 9, Pe- dersen (Den) op 2.13, 10. Fuchs (Zwi) op 2 41, 12. Veldscholten (Ned) z.t., 13. Hermans (Ned) z.t. Ronde van Texss (dames) 4e etappe: 1. Meijer (Ned) 33 km In 47 minuten en 49 seconden, 2. Meis ter (VSt) z.t3. Knol (Ned) z.t., 34. Janssen (Ned) z t Algemeen klasse ment: 1 Bankaitis (VSt) 4 uur, 46 mi nuten en 41 seconden, 2. Benedict (VSt) op 0 01, 3. Beoples (VSt) op 1 2-FC Twente 2 2-2. C: NEC 2 -Fortuna S 2 1-1, RBC 2 -Eindhoven 2 3-2. Westduitsland Borussia Dortmund-FC Nürnberg 1-1 Engeland i-Sheffield Wednesday 2-2, n-Coventry 1-2 3.30. 1,60, 7,10, koppel Celtic-St. Wren 2-0 ZEILEN EK Flying Dutchman 1e race: 1. Doreste (Spa). 2. Batzill (WDI), 3. Celon (Ita). 16. Konlng- /Schelling (Ned), 32. made (Ned), 47. Van C der (Ned).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7