School bouwen op dierenweide H Tü i NAAL Vloer parkeerkelder hoeft niet hoger )erde apotheek n Voorschoten Onbegrip en teleurstelling )ver verdwijnen zitbanken nvalide man gewond na botsing met fietser Bewoners behouden uitzicht Akkoord over parkeer- fonds I .EIDEN OMGEVING Caidóc Qowuvnt WOENSDAG 6 APRIL 1988 PAGINA 13' ;r( jeen winkels op plaats Lido 30gh NOORDWIJK Op de plaats van het Lido-theater aan de ige i 'rins Bernhardstraat komen geen winkels. Wel worden er con 2 appartementen en een parkeerkelder voor 12 auto's ge- lib touwd en kunnen dienstverlende bedrijven zich er vestigen. Volgens wethouder V. Salman (ruimtelijke ordening) mogen der :r geen winkels komen omdat de Hoofdstraat en omgeving ,nneruimte voldoende bieden voor nieuwe winkelvestigingen. Hij fte ei dit gisteren in een commissievergadering. Het is de be- i de ioeling dat minstens de helft van de te bouwen 12 woningen lant er beschikking komen aan Noordwijkers. De prijs van de het ippartementen zal liggen tussen de 165.000 en 225.000 gul- itte i len. Mevrouw J. Voorham-Bartens (PvdA) wees op het grote te niantal (1150) woningzoekenden in de gemeente. Zolang de antekoopprijs lager ligt dan 194.000 gulden heeft de gemeente bij 5 g\ rerkoop een vinger in de pap. Voor mevrouw Voorham was m b lit aanleiding om tot voorzichtigheid te manen. Wethouder ater ialman zegde toe de grens van 194.000 gulden in een volgen- ?rv<xle commissievergadering ter discussie te zullen stellen. Oud-wethouder Van der Meij overleden VALKENBURG De heer J. van der Meij (55) uit Valkenburg, raadslid en wethouder van de gemeen te Valkenburg van 1970 tot 1982, is maandag overle den. De heer Van der Meij was al geruime tijd ziek. Hij laat een echtgenote, vier zoons en een dochter achter. De heer Van der Meij, oorspronkelijk af komstig uit de CHU, later CDA, werd in 1970 direct na zijn entree in de gemeenteraad wethouder. Dat was hij tot 1974. Na vervolgens vier jaar gewoon ge meenteraadslid te zijn geweest, werd hij in 1978 weer wethouder, van openbare werken. Dat bleef hij tot zijn afscheid van de raad in 1982. De heer Van der Meij was verder directeur van het chrysan- tenstekbedrijf Van der Meij BV en voorzitter van het bestuur van de Rabobank in Valkenburg. De ex-wethouder wordt vrijdag begraven op de alge mene begraafplaats in Valkenburg. Afsluiting Duinrellweg WASSENAAR De Duinrellweg in Wassenaar wordt op maandag 11 april voor twee weken afgeslo ten voor het doorgaande verkeer. De weg wordt op gebroken in verband met werkzaamheden aan het waterleidingnet. Bewoners en bedrijven aan de Duin rellweg, Reijerlaan, Gang en een gedeelte van de Langstraat zullen in deze periode enkele uren zon der water komen. Zij krij-» gen hier persoonlijk be richt over. Lichte daling aantal bezoekers Bavomuseum NOORDWIJKERHOUT Het Bavomuseum in Noordwijkerhout heeft in 1987 2453 bezoekers getrokken. Een lager aantal dan in 1986 en 1985. Een van de redenen is het feit dat de reclame voor het jnuseum op de campings minder goed was waardoor een geen vakantiegangers naar het museum kwamen. Het grootste aantal bezoe kers kwam op de eerste zondagen van de maand en van scholen en opleidingen. Het Bavomuseum werd in 1987 verrijkt door een aantal giften. Vele Noordwijkerhouters leverden foto's en andere bezienswaardigheden aan. Daarmee werd de Noordwijkerhoutse lijn, die het museum in 1986 heeft ingeslagen, versterkt. Een belangrijke aanwinst is een maquette van kasteel Boekhorst en vijf nieuwe vitrinekasten dankzij een gift van de Stichting Zomerpostze- gels. Ter Aar: rooien bomen moet worden uitgesteld TER AAR De gemeente Ter Aar heeft vanochtend een drin gend beroep op gedeputeerde T. Jansen gedaan om het rooien van 280 populieren aan beide zijden van de Oostkanaalweg op te schorten. De provincie is echter vanochtend al wel begonnen met het kappen van de bomen. De populieren moeten het veld ruimen om de verkeersveiligheid van de weg te vergroten. .Het is de bedoeling dat er in plaats van de bestaande bomenrij een nieuwe rij populieren op grotere afstand van de weg geplant wordt. raadscommissie openbare werken uitte vorige week in haar ver gadering ernstige bezwaren tegen het plan van de provincie. Zij stellen voor alleen de zieke, oude of kaprijpe bomen te rooien en de goede bomen te laten staan. Op die manier wordt het land schap niet al te veel geweld aangedaan. De commissieleden von den dat de afweging tussen natuur en veiligheid wat zorgvuldi ger gemaakt moet worden door de provincie. De commissie wil dat er selectief gerooid wordt. Op welke manier zou nog nader overleg over plaats moeten vinden. Gedeputeerde Jansen had vanochtend nog geen antwoord op het beroep van de gemeente gegeven. rai NOORD WIJKSE COMMISSIE: NOORDWIJK De school voor voortgezet openbaar onderwijs moet worden gebouwd op de dierenweide aan het Re derijkersplein. De leden van de raadscommissie ruimtelijke ordening gin gen gisteren akkoord met dit voorstel van B en W. Het CDA deed dit schoorvoetend. Deze par tij geeft voorkeur aan bouw in het gebied tus sen de Van Berckelweg en de Van Schiestraat. Zoals bekend is een gedeelte de grond van de ge meente Noordwijk en ruim 2200 vierkante meter is van rooms-katholieke kerk. Het kerkbestuur lijkt voor hands niet bereid om haar grondbezit te verkopen voor de vestiging van een openba re school. Men vreest dat deze school afbraak zal doen de eigen Willibrord- Mavo. In de ambtelijke noti tie staat vermeld, dat bij wei gering van de verkoop, de ge(meente tot onteigening van Wethouder V. Salman (ruim telijke ordening) merkte op dat onteigening slechts een theoretische mogelijkheid is. Volgens de wethouder is door overleg wel een oplossing te vinden. Wat de reactie van de gemeente zal zijn als het kerkbestuur toch in haar weigering volhardt, werd als niet relevant terzijde gescho ven. J. Smit (VVD) ging ak koord met de voorgestelde locatie, terwijl mevrouw J. Voorham-Bartens (PvdA) er op wees, dat men bij een keu ze voor het Rederijkersplein onmiddellijk aan de slag zou kunnen gaan. J. Willms (CDA) herinnerde er aan, dat zijn fractie bij een eerder gehouden discussie over dit onderwerp, de voor keur heeft uitgesproken voor bouw van de school in het gebied tussen de Van Ber ckelweg en de Schiestraat. „Dit was voor ons de beste plek", aldus Willms. De CDA-er wees er in dit ver band op, dat de nieuwe school naar verwachting door 750 leerlingen zal worden be zocht. De meeste scholieren, alsmede de leraren zullen op de fiets, de brommer of met de auto naar de school ko men, en dit zal in de omge ving van het Rederijkers- plein enorme parkeer- en verkeersproblemen veroorza ken, meende J. Willms. Uit de discussie bleek, dat bouw van de school aan de Duinwetering door iedereen werd ontraden. Wethouder Salman erkende, dat het ge bied aan de Van Berckelweg een goede lokatie zou kun nen zijn. Vestiging van de school aan het Rederijkers- plein zou echter het voordeel hebben, dat de leerlingen ge bruik zouden kunnen maken van de beide sporthallen. „Schoorvoetend volgen wij de gedachte van het college", zei Willms. „Wij vindende dierenweide niet de beste plaats". Promenadeloop groot succes De vijfde Promenadeloop, gisteravond in Sassenheim, mocht zich ook dit jaar in een grote belangstelling verheugen. Volgens de organisatoren deden 915 lopers mee aan dit evenement. Aan de verenigings- en schoolestafette deden 33 teams van vier lo pers mee. Bij de jongens werd De Spartaan eerste in beide leef tijdsklassen. Bij de meisjes werd De Spartaan winnaar in de ca tegorie 13 tot 17 jaar en in de categorie 9 tot 13 jaar won het Rijnlands Lyceum. De jeugdloop van 2,5 km voor de jeugd tot 13 jaar telde 190 deelnemers. Bij de jongens was Michiel Hageman eerste, bij de meisjes was Anela van Grieke eerste. Winnaars Promenadeloop in diverse klassen: Vincent Stolp (Zaandam) Hester van Leeuwen (Warmond), Annet van Veldhuizen (Noord wijkerhout), Margo Hoeks (Sassenheim), Theo Alkemade (Noord- wijk), Martien Hoogenboom (Roelofarendsveen). FOTO: HENK VAN DEN ENDE 'OORSCHOTEN oorschoten heeft er sinds :erochtend een derde heek bij. Deze is ge- jêstigd in de Schoolstraat, een gedeelte van een irmalige drogisterij, itheker J. Koenen uit 'eert maakt gebruik van sinds vorig jaar van iracht geworden regeling, laardoor vrije vestiging n een apotheek moge- ik is. Volgens de zieken- indsraad behoort er op lere 8.000 inwoners een itheekvestiging te zijn. 'oorschoten telt ruim ,000 inwoners en daar- krijgt deze derde apo theek formeel binnen en- ele dagen erkenning óók s apotheek voor zieken- indspatienten. oenen doorkruist de planr in de eigenaar van apotheek oorschoten, Sirks, die plan- iii heeft aan de kop van de oorstraat een apotheek te be istigen voorlopig als filiaal de bestaande apotheek, zou dan de vierde apo- eek worden in Voorschoten, zijn er ook tot vesti- een tweede apotheek ijk Noord-Hofland en nsejj realisering van die apo- les eek zou Voorschoten vijf hide lotheken krijgen Istru plai kent ?gen inbo ai in Moeder Ongeveer 30 jaar geleden kreeg Voorschoten de eerste apotheek, gesticht door de moeder van de huidige eige naar van apotheek Voorscho ten. Toen werd de regeling van kracht dat de nieuwe huisartsen in Voorschoten geen huisapotheek meer mochten voeren. Tien jaar ge leden stichtte de apotheek Voorschoten een filiaal in de wijk Noord-Hofland. Die apo theek is thans zelfstandig. Tot verdriet van veel Voor schotenaren draaien de twee huidige apotheken slechts mondjesmaat in de weekeinde- en avonddiensten van de regio Leiden mee, zodat veelal in de avond of weekeinden medicij nen gehaald moeten worden in Leiden. Het ziekenfonds vergoedt dan meestal wel de taxikosten bij spoedgevallen. De eigenaar van de nieuwe apotheek Schoolstraat, J. Koe ne, deelde hij de opening mee dat zijn apotheek dagelijks ge opend is van acht tot zeven uur en telefonisch steeds be reikbaar is voor spoedgeval len. Zodra zijn apotheek opge nomen wordt in de weekein de-regeling van de kring Lei den wil hij zorgen dat Voor schoten minstens een apotheek ieder weekeinde open heeft. Voorschoten is allerminst een De nieuwe apotheek aan de Schoolstraat. achtergebleven gebied ten aanzien van de zogenoemde eerstelijnsgezondheidsdienst. De 22.000 inwoners hebben de keuze tussen maar liefst negen huisartsen, drie specialisten en negen 9 tandartsen. Dat al die artsen en specialisten toch een redelijk bestaan hebben, komt omdat er enige een deeltijd baan hebben bij een zieken huis. Vorig jaar kreeg Voorschoten ook een sterke uitbreiding in de drogisterijen. Twee lande lijke concerns besloten in de Schoolstraat een nieuwe vesti ging te openen, vrijwel boven op eikaars lip. Zowel Etos als het Kruidvat meenden dat de vijf al in het centrum aanwezi ge drogisten best nog wat ver sterking konden krijgen. In middels is ook een nieuwe drogisterij geopend in het win kelcentrum Hofland, zodat 't aspirientje gemakkelijk ver krijgbaar is in Voorschoten. FOTO: CEES VERKERK Tijdens een vergadering van de commissie voor midden standszaken deelde wethouder L. Marselis mee dat ook de ge meente een te veel aan apo theken en drogisten niet gun stig acht, maar de gemeente heeft wel invloedmogelijkhe den op de vestiging van art sen, maar niet op de vestiging van apotheken en drogisterij- JOOP PEETERS f ASSENAAR Het be- cht dat de banken bij de ruising Storm van 's- ravenzandeweg, Van uylen van Nijeveltstraat, tatwijkseweg en de Dr. Jjfelsveltkade in Wasse- aar dreigen te gaan ver wijnen is in de buurtver- niging Oostdorp en Om- eving met onoegrip en ileurstelling ontvangen. Burgemeester P.H. Schoute verklaarde in een gemeente raadsvergadering dat de ban ken weg moeten, ongeacht de mening van de buurtbewo ners. Een en ander is volgens hem nodig in verband met de reconstructie van de gecompli ceerde kruising. de omgeving waar de banken staan, leert dat het vooral in de zomer op en rond de bank een drukte van be lang is. De heer Alblas uit de Bothastraat zit daar zelf maar zelden. Toch is hij van mening dat de banken er moeten blij ven. „Ze zijn vooral voor ou dere Wassenaarders een rust punt tijdens hun dagelijks om metje. Het gemeentebestuur zet daar eenvoudig maar even een streep door. Ik vind dat dit gewoon niet kan". „Ik vind het gewoon cru van de burgemeester. Die bankjes zijn erg gezellig en staan nie mand in de weg". Aan het woord een bewoonster uit de Christiaan de Wetstraat die zich eveneens bijzonder boos maakt over het verdwijnen van de banken bij de kruising. „Ik vind echter wel. dat die re constructie van het kruispunt moet doorgaan, maar dan wel zonder dat de banken verdwij- Het zijn overigens niet alleen de ouderen die het besluit van de gemeente betreuren. Op een van de bartken rust de 20- jarige Olaf de Vin even uit van een fietstocht. „De banken hebben zeker voor de toerfietsers een grote betekenis, want maar al te vaak is hier voor ons een rust punt na een zware „etappe" door de duinen. En natuurlijk 's avonds als de cafés sluiten praten we daar nog even ge zellig na". J0DSCHENDAM Een 53- V'ge invalide man uit Leiden gistermiddag met hoofdlet- I opgenomen in ziekenhuis itoniushove, na een botsing it een onbekende fietser op de Parnashofweg in Leid- schendam. De man reed in zijn gemotoriseerde invalidevoer tuig in de richting van Voor schoten. Op een gegeven mo ment haalde hij de fietser in, die echter plotseling naar links ging en tegen hem aan botste. De Leidenaar kwam met zijn hoofd op de straat terecht. De fietser reed door. De politie wil een signalement van de fietser en verzoekt getuigen van dit ongeval te bellen: tele foon 070 20.93.04. Clowns Het clownsduo Pagetti en Smakkaroni treedt morgen middag op in sporthal De Tweesprong in Roelofa rendsveen. De voorstelling, geschikt voor kinderen van vier tot dertien jaar oud. be gint om twee uur. de entree bedraagt één gulden. Bezoe kers moeten gym- of sport schoenen dragen. Aquarellen In de hal van het raadhuis van Leidschendam wordt van vrijdag 8 tot en met vrij dag 29 april een expositie ge houden van aquarellen van Pia Haverkorn. Pia Ha ver kor n maakt vooral bloem - schilderijen. De tentoonstel ling is te zien tijdens de ope ningsuren. Asaf De Hillegomse Oratorium ver eniging Asaf geeft, onder lei ding van dirigent Gé van der Steen, vrijdagavond een con cert in de Joseph kerk in Hil- legom. Uitgevoerd wordt het oratorium „Die Jahreszeiten" van Joseph Haydn. Medewer king verlenen: Tannie Wil- lemstijn (sopraan), Bert Stein- man (tenor) en Alexander Offenberg (bas). De instru mentale begeleiding wordt verzorgd door Tiin van Eijk (clavecimbel) en het Randste delijk Begeleidings Orkest. Het concert begint om acht Blues Brothers Sandy Rachel uit Vught treedt vrijdag op in bar-dan- cing Blues Brothers, Henri Dunantplein 11 in Hillegom. Sandy Rachel zingt en doet mee aan talentenjachten sinds 1983. Dit resulteerde in een optreden in het voorprogram ma van Lee Towers en tij dens Sale 36 in de Rai. Sandy treedt nu regelmatig op mét een gemengd repertoire. Blues Brothers gaat open om negen uur. Toneel Het Geestgrondtheater uit Lisse speelt vrijdag het blij spel „De Groeten uit Nice" in De Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk. Toegang kost voor leden van DEV drie gul den. Niet-leden betalen het dubbele bedrag. Aanvang acht uur Zwembad Het binnenbad van sportcom plex De Fluit aan het Fluit- polderplein in Leidschen dam is wegens werkzaamhe den aan de leidingen van 9 juli tot 19 augustus gesloten. Collectanten In Leidschendam zijn nog collectanten nodig voor de huis-aan-huis-collecte voor de Nationale Hart week, die van maandag 11 tot en met zater dag 16 april wordt gehouden. Wie wil meewerken, kan zich aanmelden bij B. Lucas, tele foon 070-868291. NOORDWIJK/DEN HAAG J. van Oostrum, eigenaar van hotel Waiki- ki in Noordwijk, hoeft de vloer van zijn parkeerga rage niet op te hogen. Dat heeft de Raad van State vanmorgen beslist. Van Oostrum heeft vergun ning om een parkeergara ge te boüwen bij zijn hotel met de maximale hoogte van 2,5 meter. Bij controle bleek dat hij de garage hoger had gemaakt. De gemeente Noordwijk eiste •daarom dat de vloer wérd opgehoogd. Noordwijk is bang dat de ho teleigenaar over enkele jaren de parkeergarage voor ande re doeleinden gaat gebrui ken. De vergunningverle ning heeft indertijd tot veel protesten van omwonenden geleid die overlast vreesden van het hotel. Bij een wijzi ging van de bestemming van de parkeergarage denkt de gemeente dat die angst wei eens bewaarheid kan worden. Daarom werd geëist dat de vloer werd opgehoogd met beton. J. van Oostrum kwam de gemeente gedeelte lijk tegemoet. Hij had op een laag zand tegels laten neer leggen. Volgens de gemeente vol deed de parkeerkelder nu nog niet aan de eisen want hij was nog te hoog. Boven dien kunnen de tegels er makkelijk worden uitgebro ken waardoor de kelder weer de oorspronkelijke ille gale hoogte krijgt. Gisteren werd voor de Raad van State opnieuw gevraagd om een afdoende verhoging van de vloer. Van Oostrum betoogde dat hij de kelder voorlopig wil gebruiken voor het par keren. Hij sloot echter niet uit dat, als hij het parkeer probleem op een andere wij ze kan oplossen, de kelder een andere bestemming krijgt. De vloer Ophogen zou deze plannen kunnen dwars bomen en hij vroeg schorsing aan. Dit schorsingsverzoek werd vanmorgen ingewil ligd. NOORDWIJK Het plan tot verbouwing en ver nieuwing van het Boule vard Hotel aan de Konin gin Wilhelmina Boule vard wordt zodanig gewij zigd, dat bewoners van de Parallelboulevard hun uitzicht op zee en prome nade behouden. Architect L. Korbee deelde dit gis teravond namens zijn op drachtgevers A. Mol en C. H. de Boer mee op de hoorzitting van de com missie voor ruimtelijke or dening. Verschillende bewoners van de Parallelboulevard hadden tegen het bouwplan bezwaar schriften ingediend en daarin werd stelling genomen tegen de hoogte en het volume van de bouw. Verder vrezen zij een chaotische parkeersituatie, een probleem, dat sinds het ge reedkomen van het aangren zende hotel Oranje, enorm is toegenomen, aldus de verte genwoordiger van de Vereni ging van Eigenaren Parallel- flat mede. Korbee zei begrip te hebben voor de bezwaren en stelde een compromis voor. In totaal zouden een tiental kamers verdwijnen, terwijl de vorm geving van het hotel zodanig zou worden aangepast, dat de bezwaarde flatbewoners hun uitzicht niet kwijt zouden ra ken. Wat de parkeerruimte betreft, zouden de heren Mol en De Boer alles hebben ge daan wat mogelijk is. R. Des- sing (CDA) attendeerde nog op de mogelijkheid om de par keerkelder van het hotel door te trekken onder een aangren zend duinterrein. Op die ma nier zou er ruimte komen voor nog eens 15 a 20 parkeerplaat sen. De bereidwillige opstel ling van de hoteliers en hun adviseur vond in de raadscom missie alom waardering. NOORDWIJK De com missie voor ruimtelijke or dening is gisteravond ak koord gegaan met de in stelling van een Parkeer- fonds. Deze heffing geldt als interimregeling totdat de baatbelasting van kracht wordt. Het fonds geldt voorlopig voor het gebied tussen de Koningin Wilhelmina Boulevard en de Parallelboulevard. In Noord wijk bestaat de verplichting bij nieuwbouw ook voor voldoen de parkeerplaatsen te zorgen Soms is dit niet mogelijk om dat bijvoorbeeld het Hoog heemraadschap van Rijnland de aanleg verbiedt. Uit het fonds wordt de aanleg van parkeerplaatsen elders betaald. Het fonds wordt gevoed door degenen die geen parkeer plaatsen mogen aanleggen. Op een vraag van Schelvis (PAN) deelde wethouder V. Salman mee, dat het, ook na de inwerkingtreding van een baatbelasting, mogelijk zou zijn het Parkeerfonds te hand haven. Voor mevrouw Voor ham was hel de vraag of het verstandig is tot een beperking van het gebied over te gaan. Zij dacht aan uitbreiding van de werkingssfeer van het Par keerfonds, bijvoorbeeld tot het Wantveld. Salman zei dat de parkeeroverlast in de omge ving van de boulevards het grootst is. Persoonlijk vindt hij een baatbelasting meer recht vaardig dan de heffing voor een Parkeerfonds. Dit laatste beschouwt hij als een nood maatregel en daarom was hij voorzichtig met een uitbrei ding van het gebied, als door mevrouw Voorham bepleit.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13