Nieuwbouw raadhuis Zoeterwoude vier ton goedkoper dan renovatie „In Alkemade wordt pragmatisch gewerkt Kom in de kas hoopt op 150.000 bezoekers Rijnsaterwoude: provincie moet slibstort controlenp LEIDEN OMGEVING Ceidac Couiant WOENSDAG 6 APRIL 1988 PAGIN, aan tafel Canadese karbonaden met kerrie-kool en aardappelen - kwark met vruchten Als u met z'n tweeën bent, dan heeft u nodig: 2 schou derkarbonaden, 25 g marga rine, ui, zout, peper, paprika poeder, 1 kruidnagel, mos terd, 1 theelepel bruine bas terdsuiker; uitje, kerrie, 10 g margarine, 400 g witte kool, zout, 1 dun ne prei, (maizena); 0,5 tot 1 kg aardappelen; 200 g kwark, 2 schijven ana nas met sap, 2 bolletjes gem ber met iets siroop, halve si naasappel, 4 lange vingers. Bak de karbonaden vlot bruin in de margarinelaat op het laatst de fijngesneden ui mee- bakken. Temper vervolgens het vuur, leg het deksel schuin op de pan en schenk daar zo veel lauw water op dat het erge bruisen van het vet min der wordt. Voeg zout, peper, paprikapoeder, kruidnagel, mosterd en bruine basterdsui ker toe en stoof de karbona den, onder een enkele keer omleggen, drie kwartier. Fruit stukjes ui met kerrie lichtbruin in de margarine. Bak de fijngesneden kool al omscheppende een paar minu ten mee. Voeg drie lepels wa ter en zout toe en laat de kool tien minuten sudderen. Snijd de prei in de lengte in vieren en verdeel vervolgens het witte en lichtgroene deel van de groente in stukjes. Was de prei en laat haar in een zeef uitlekken. Schep de prei door de kool, als deze tien minuten gesudderd heeft. Laat de groenten nog vijf minuten op staan. Bind desgewenst het overgebleven kooknat met een mespunt maizena. Maak van kwark, stukjes ana nas en gember, ananassap en gembersiroop een smakelijk mengsel, dat de dikte van vla heeft. Snijd de gepelde sinaas appel in schijven, verdeel deze in kleinere stukken en gar neer er het dessert mee. Steek er voor het op tafel zetten de lange vingers in. KJ APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 8 april waargenomen door apotheek Luifel- baan in Leiden en apotheek Beker in Oegstgeest en tweede paasdag (ma. 4 apr.) apotheek Kok in Leiden en apotheek Boehmer in Leiderdorp. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Lelden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwsngerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van .16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuia: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakina) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-zlekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. tropische vis; 8. symbool voor radium; 9. literaire benaming voor paard; 10. symbool voor platina; 11. 0.001 meter (afk.); 13. telwoord; 15. kosten koper (afk.); 16. wijnsoort; 18. tijding; 20. vlaktemaat; 21. moerasvogel; 22. Ned. munt; 24. zijrivier van de Do- nau; 25. 100 liter (afk.); 26. plaats op de Veluwe; 28. dieregeluld; 29. persoonlijk vnw.; 31. lokspijs; 33. bijwoord; 34. met honing fijngewre ven afval van bladgoud. Verticaal: 1. met sterke krachtsin spanning; 2. muzieknoot; 3. titel (afk.); 4. boodschapper; 5. vizierlijn v.e. verrekijker; 6. telegramafkor ting; 7. vis; 12. soort kers; 13. eta ge (afk.); 14. deel van de dag (afk.); 15. vogel; 17. snelle loop; 19. bont gekleurde vogel; 23. voorzetsel; 24. muzieknoot; 27. droesem; 30. bok- sterm (afk.); 31. ten bedrage van; 32. de oudere (afk. Latijn); 33. voegwoord. OPLOSSING •UB ee zz :pe 'ie "ox oe :qbjp lz pz :e» tz :bjb ei LV 'W* SI :*utu H '-T0 'El !|0JOUJ Zl :sjeeq|9>i ■©is l '"d d '9 :se -g :epoq p jvm c :b| '2 :6imoedLuej>| I. :|Beo!)ie/s suojqpno6 ja 'EE :see ie :>li '62 'e\ '82 :ep3 92 "92 :qeea pz zz -ibj 12 :ojb '02 :0jbiu ei bjod -gr :m>i si :u99 ei 'li 'id oi :soj 6 led '8 :sJBBqiU!|)| i :|BB|UOZ;JOH Cursussen voor Vluchtelingenwerk OEGSTGEEST Het Hen- drik Kraemer Instituut aan de Leidsestraatweg 11 in Oegstgeest houdt in april en juni vier trainingsbijeenkom sten voor hen die met vluch telingenwerk te maken krij gen in de regio Leiden. Het inleven in de vluchteling staat centraal. De bijeenkomsten worden gehouden op 14, 21 en 28 april en 9 juni. Opgeven bij het Vluchtelingenwerk Lei den, „De Bakkerij", Oude Rijn 44c, Leiden, tel. 071- 144965. Wanbetaler deelt klap uit ZOETERWOUDE Een 30- jarige inwoner van Zoeter- woude heeft gistermiddag bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. De man, eige naar van een rijdende winkel, wilde in de Kieviet geld innen bij een klant die nog een schuld had staan. In de daarop volgende woordenwisseling deelde de wanbetaler een klap uit, waardoor de ondernemer een dikke lip en een bescha digde brug in het bovengebit opliep. Tegen de dader zal pro ces verbaal worden opge maakt. TWAALF MAANDEN VOOR NOORDW1JKER DEN HAAG/NOORDWIJK Twaalf maanden gevangenis straf met aftrek waarvan zes voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. Daartoe is een 35-jarige Noordwijker gisteren veroordeeld. De officier van justitie eiste twee weken gele den vijftien maanden gevange nisstraf waarvan drie voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Noordwijker had in oktober 1985 twee keer ingebroken bij een bollenbedrijf in Noordwijk. Verder had hij een broche gestolen, meegehol pen bij het oplichten van een verzekeringsmaatschappij en hij had ingebroken bij een toen malige vriend. RIJNSATERWOUDE De gemeente Rijnsaterwoude houdt waarschijnlijk vast aan haar eis dat de provincie Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar moet gaan afgeven voor het storten van baggerslib in de Braassemer- meer. Dit bleek gisteren tij dens een commissievergade ring. Namens het college van dijk graven en heemraden van het Hoogheemraadschap van Rijnland probeerden de heren Den Daas en Van Leeuwen het college van B en W te overtuigen dat het voor Rijnsaterwoude niet no dig is om een vinger in de pap te hebben bij het pro bleem van baggerstort in het algemeen, en vervuild bag gerstort in het bijzonder. Het Hoogheemraadschap is de autoriteit om de kwaliteit van het water te bewaken. Rijnland geeft vergunningen voor baggerstort. Burgemeester M.J.J. M. Boe len benadrukte dat de over eenkomst over (vervuild) baggerslib alleen bestaat tus sen het hoogheemraadschap en de provincie. De gemeen te is in deze wettelijke advi seur, maar deze functie heeft geen inhoud als het hoog heemraadschap uitspraken of wensen van de gemeente naast zich neer kan leggen. De praktijk heeft uitgewezen dat de controle rondom het afgeven van de vergunning veel te wensen overlaat. Het hoogheemraadschap laat niet achteraf bemonsteren om te kijken of er „bijmenging" van andere gevaarlijke stof fen heeft plaats gevonden en ook ontbreekt algehelecon trole op de stortplaatsen. Het slib komt lang niet altijd in de zandwinputten terecht maar ernaast. De milieugroep Slibgevaar pleitte voor totale stopzetting van stortingen in de Brasse- mermeer. Het hoogh raadschap heeft vorige 'rif nog gesteld dat de con op het storten van slib voldoende" is. Boelen deelde verder dat binnenkort begonnetuir worden met de uitgifte :ei kavels bouwgrond in de loe) sector, deze liggen langer Braassemermeer in het ipp Meerbon II. De grootte i len geveer 500 vierkante naan en de prijs per vierkante ioo ter zal ongeveer 225 (exclusief BTW) gaan gen. Ook niet-Rijnsater ïali wenaren komen hiervoiie aanmerking. ierl ZOETERWOUDE Het ziet er naar uit dat sloop van het voorste gedeelte van het raadhuis van Zoeterwoude, gevolgd door nieuwbouw in drie lagen, aanzienlijk goed koper is dan renovatie van het bestaande, oude gedeelte. Tot die conclu sie komt het college van B en W in een nota die maandag 11 april onder werp van bespreking zal zijn in een gecombineer de vergadering van vijf commissies. De zoge noemde nieuwbouw-vari- ant aan de voorzijde van het gemeentehuis is circa 400.000 goedkoper dan renovatie. Aanvankelijk lanceerden B en W het voorstel het voorste gedeelte van het raadhuis te renoveren en te voorzien van een lift. Aan de achterzijde van de bestaande bebouwing zou dan uitbreiding gepleegd moeten worden voor de afde lingen sociale zaken en finan ciën. De commissie algemene zaken weigerde evenwel voor die plannen het licht op groen te zetten en stelde voor het oude gedeelte (aan de zijde van de Noordbuurtseweg) te slopen en in drie lagen (thans zijn dat er twee) opnieuw op te trekken. De nieuwste ontwikkeling is dat de plannen van de com missie algemene zaken nader zijn uitgewerkt. Voorzien wordt in drie bouwlagen met de afmetingen 13 bij 25 meter (thans is dat in twee lagen cir ca 11 bij20 meter). In de nieu we situatie zal de „statige en tree" aan de voorzijde van het gemeentehuis vervallen. De huidige zij-ingang zal als eni ge toegang gaan fungeren. Di- rekt rechts na de ingang komt een centrale hal van 84 vier kante meter. De bestaande hal, kamers van de burge meester en de gemeentesecre taris alsmede de afdeling soci ale zaken maken plaats voor het onderkomen van de afde lingen financiën, onderwijs en personeelszaken. Burgemeester Houdijk en se cretaris Kruithof pakken hun spullen en verhuizen naar de eerste verdieping waar tevens een hal, commissiekamer én de raadzaal gerealiseerd worden. Opzet is door middel van een verplaatsbare wand één grote ruimte te kunnen creeëren van zo'n kleine 200 vierkante meter. Op de twee de verdieping komt sociale za ken. Ook de vergaderkamer voor het college, werkruimte voor de wethouders en het onderkomen voor de remedial teacher zijn op die verdieping ingetekend. In de voorstellen wordt overi gens geen rekening gehouden met extra benodigde opper vlakte als gevolg van de mo gelijke samenvoeging van het buurtschap Stompwijk bij Zoeterwoude. Ook is niet voorzien in extra ruimte die noodzakelijk zou kunnen zijn door het vervullen van banen door part-timers. In financieel opzicht lijkt sloop en nieuwbouw de meest aantrekkelijke oplossing. Wel iswaar is de nieuwbouw 200.000 gulden duurder dan renovatie, maar de jaarlijkse lasten zullen in verband met onderhoud, afschrijving en minder energieverbruik toch 13.000 gulden per jaar lager zijn. Omgerekend op een pe riode van 50 jaar scheelt dat zo'n 400.000 gulden. In werke- lijkheid zou dat bedrag vol gens het college nog wel ho ger moeten zijn indien de ex tra energiebespraring van het compacter bouwen in drie la gen wordt afgezet tegen over de renovatie en nieuwbouw achter het gemeentehuis. ALKEMADE: Kerk Oud Ade moet op monumenten lijst ALKEMADE De leden van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening spra ken zich gisteravond una niem positief uit over een eventuele plaatsing van de Sint Bavokerk met pas torie te Oud Ade op de rijkslijst voor beschermde monumenten. Dit bete kent dat het college het verzoek in een ondersteu nende brief zal voorleg gen aan de minister van welzijn, volksgezondheid en cultuur. Om een bouwwerk op de rijks lijst voor beschermde monu menten te krijgen, zijn zowel hot gemeentebestuur als Gede puteerde Staten partij bij de advisering aan de genoemde minister, die de eindbeslissing in handen heeft. Vooral de commissieleden J. van der Poel en J. Duivenvoorden (CDA) juichten de voorstellen gisteravond van harte toe. A. van den Bogaard (VVD) waar schuwde: „Wij moeten ons wel realiseren dat een negatieve ministeriële beslissing voor de gemeente zekere financiële verplichtingen met zich mee zal brengen". Gemeenteambtenaar A. de Kok liet weten dat de kans op een afwijzing redelijk groot is. „De Sint Bavokerk, gebouwd in 1868, en de pastorie van 1881 behoren tot de categorie 'jongere bouwkunst' (1850- 1940). In dit verband is het van belang te realiseren dat men landelijk is gestart met het 'Monumenten Inventarisa tie Project' (MIP) binnen vijf jaar de 'jongere' bouwkunst in kaart, woord en beeld worden gebracht. De provincies zullen worden belast met de coördi natie en uitvoering van het projeet.De provincie Zuid-Hol land heeft al laten weten het project niet op korte termijn ter hand te zullen nemen. De inventarisatie voor Zuid-Hol land is verdeeld in acht deel gebieden: Alkemade is inge deeld bij de Rijn- en Gouwe- streek, die in ieder geval niet als eerste zal worden geïnven tariseerd". De gemeente probeert de Sint Bavokerk nu snel op de rijks lijst voor beschermde monu menten te krijgen, alvorens het MIP van start gaat. Of dit lukt, is nog maar de vraag. Als het onverhoopt niet mocht lukken, is de Oud Adese.kerk wellicht pas over twee vijf jaar aan de beurt. BIJ DEZE KRANT INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK, THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Vrachtauto tegen bomen Een vrachtwagen is gistermiddag volledig vernield bij een aanrijding op de Oude Adeselaan in Rijpwetering. De 41-jarige Utrechtse bestuurder kwam uit Leiden en was op weg naar Rijpwetering. Daar ging hij een vracht ophalen vanaf het ROAC-terrein. De bestuurder moest uitwijken voor een tegenligger, verloor de macht over het stuur, kwam In de berm terecht, raakte twee bomen en kwam overdwars op de weg te staan. De Utrechter bleef ongedeerd. Het verkeer liep enige vertra ging op, voordat de wagen kon worden weggetakeld. FOTO: WIM VAN NOORT VEEL KRITIEK OP PLAN VAN AANPAK 11 ALKEMADE „Dit plan is veel te detaillistisch om een beleid op te baseren. In de gemeente Alkemade wordt pragmatisch ge werkt. Het karakter van deze nota is voor grote steden en niet voor Alke made waar de problema tiek goed te overzien is", aldus CDA'er N.A. van Ruiten gisteravond in een commissievergadering over „Plan van Aanpak" van de dorpsvernieuwing in de gemeente Alkema de.. Hoewel alle commissieleden kritiek hadden op dit door de Grontmij. opgestelde plan men vond het net als Van Rui ten erg detaillistisch ging men er toch mee akkoord. He. „plan" om tot een evenwichti ge aanpak van de dorpsver nieuwing in Alkemade te ko men, is opgesteld door de Grontmij op kosten van de provincie Zuid-Holland. De Grontmij is een extern bureau met eigen verantwoordelijkhe den en eigen conclusies. De vi sie van dit bureau hoeft dus niet per se overeen te komen met die van het gemeentebe stuur. Gisteravond ging het erom of de commissie de vele inzichten en conclusies van de Grontmij in „het plan van aanpak" deelt. Het plan stoelt op twee poten, namelijk het verleden (onder het mom van „van de geschie denis kun je leren") en de ont wikkeling van een nieuw dorpsvernieuwingbeleid. Op basis van het verleden stelt de Grontmij zeven maatregelen voor. Onder meer een kwali- pak" loopt niet parallel met de teitsonderzoek van de bestaan- Meerjarenbegroting. De meer de woningvoorraad, omdat de jarenbegroting kent namelijk vloeren en funderingen van veel huizen vaak slecht zou den zijn. Voorts een aanpas sing van de subsidieverorde ningen, die afhankelijk zouden moeten worden gesteld van de resultaten van het eerstge noemde kwaliteitsonderzoek. Volgens de Grontmij zouden zes bedrijven uit de diverse Alkemadese dorpskernen moeten verdwijnen. Het ge meentelijk beleid hierin zou veel actiever moeten zijn. Er zou een aparte subsidieveror dening voor het midden- en kleinbedrijf alsmede voor soci ale en culturele instellingen moeten komen. Voorts zou de gemeente een computerpro gramma moeten opstellen om zichtbaar te maken of de kwa litatieve achterstand van de woningvoorraad wordt ingelo pen. Tot slot zou er een coördi natie moeten komen tussen woningverbeteringen en het verbeteren van de woonomge ving. Voor het nieuwe dorpsver- nieuwingsbeleid zou de ge meente volgens de Grontmij een taakstellend budget tot haar beschikking moeten heb ben. Bij woningverbeterings plannen van de Woningbouw vereniging zou de gemeente duizend gulden per woning beschikbaar moeten stellen voor het verbeteren van de woonomgeving. Voorts zou veertigduizend gulden per jaar beschikbaar moeten komen voor het opknappen van beeldbepalende panden. B W willen overigens eerst ervaring opdoen met twintig duizend gulden per jaar voor dit doel. Het „plan van aan een wensenlijst en voerlijst, welke er geheel an ders uitziet. Bovendien verou deren de begrote bedragen vaak snel. Een extreem voor beeld van snél verouderde be grotingen vormt de aanleg van riolering. Het liberale raadslid A. van den Bogaard vroeg gister avond naar de mogelijkheden van een hoger bedrag voor het verplaatsen van overlast ge vende bedrijven uit de dorps kernen. Wethouder Nugteren antwoordde hierop«dat bij ver plaatsing uitsluitend gewerkt wordt met provinciale gelden, die worden doorgesluisd. Ook bij het opknappen van molens wordt alleen gewerkt met geld van de provincie. Dit gebeurt volgens Nugteren „budgettair neutraal". Dag van de Kinderopvai DEN HAAG De Fedei ve stichting Vrijbaan en Zuidhollands .Overleg Kiij centra (Z.O.K.) organi? vrijdag 27 mei een „Dag de Kinderopvang" in het vinciehuis in Den Haag congres is bedoeld voor if een die op een of andere nier betrokken is bij de deropvang in Zuid-Hol Volgens de organisatoren de nieuwe ontwikkelinge de kinderopvang en de di\ pji financiële regelingen nog voldoende bekend. Op congres worden onder inleidingen gehouden deskundigen over de hu stand van zaken, over nif mogelijkheden en over praktische toepassing daai Deze dag wordt ook het bc „Stap voor Stap" uitgege waarin informatie over m deropvang is opgeno W Aanmelding voor 13 mei. ten van deelname derti| den. Inlichtingen bij de ting Vrijbaan, tel. 070 244595. OF ROELOFARENDSVEEN- RIJNSBURG Veiling EMM in Roelofarendsveen en bloemenveiling Flora in Rijnsburg zijn zaterdag 9 april in Zuid-Holland startpunt voor de nationa le open dag 'Kom in de kas'. In 25 regio's in Ne derland zetten meer dan driehonderd kwekers hun kasdeuren open voor het publiek. Ook enkele land bouw- en veeteeltbedrij ven zijn door belangstel lenden te bezoeken. Er worden 150.000 bezoekers verwacht. De kwekers zijn zelf aanwezig om vragen te beantwoorden. Zo kunnen zij vertellen waar om de meeste groenten het hele jaar door verkrijgbaar zijn en waarom chrysanten nu het hele jaar te koop zijn, ter wijl het oorspronkelijk herfst bloemen zijn. Ook onbekend bij de meeste mensen is het feit dat vrijwel alle in Neder land verkrijgbare kamerplan ten oorspronkelijk uit de (sub)tropen komen. In Roelofarendsveen is het startpunt bij Bloemenveiling EMM aan de Sotaweg 99 waar een routebeschrijving en fol dermateriaal verkrijgbaar is. In het gebied Googerpolder (aan de Baan en de Sotaweg) doen tien bedrijven mee waar men van half tien tot vijf uur terecht kan. Het zijn: een groente-, zeven bloemen- en twee potplantenbedrijven. Ook de proeftuin is toegankelijk voor belangstellenden. In de EMM-veiling kan de be zoeker via de klok bloemen en planten kopen. De opbrengst hiervan gaat naar het Konin gin Wilhelmina Fonds. Bloe men- en plantenkwekers, han delaren of winkeliers kunnen hun steentje aan het goede doel bijdragen door hun pro- dukten aan de veiling te schenken. Zij kunnen daartoe op donderdag 7 april contact opnemen met de veiling. Per veiling zal een plantenbak worden weggegeven aan dege ne die de wijzer van de vei- lingklok op de nulstand tot stilstand weet te brengen. Bij elke yeiling wordt er boven dien een bloemstuk bij opbod verkocht. zien hoe tomaten worden gekweekt. De Valentijnschool uit Ter Aar is in de veiling EMM aanwezig met een kraampje en geeft on der meer een demonstratie bloemschikken. De stichting Oud-Alkemade richt in het be drijf van J. Kester aan de So taweg een foto-expositie in over de vroegere tuinbouw in dit gebied. Bij het proefstation van de Nederlandse Algemene Keuringsdienst zijn een unie ke verzameling groentezaden en diverse bloeiproeven te zien. Burgemeesters In de Rijnsburgse Flora aan de Laan van Verhof 3 wordt de elfde Kom in de Kas om 10.00 uur geopend door de Flora band. Zeven burgemeesters uit de omliggende gemeenten en hun vrouwen vormen de jury die bloemstukken beoordeelt. Die zijn gemaakt door de 1809 cursisten van de bindcursus. Elke vijftigste bezoeker van de tentoonstelling krijgt kaartjes voor De Keuken oen Voorts wordt een boekje geboden met een korte schrijving van de bedr' de geteelde gewassen, veilingklok kunnen de befestig kers elk heel uur bloemeipn planten kopen. Drie grote bussen rijden en naar het nieuwe tuinbolanr centrum Kloosterschuur, ng acht bloemkwekers de dei c' open zetten om de mense n laten genieten van alles groeit en bloeit: orchide loth anthuriums, freesia alstru ria, chrysanten, jonge plai en anjers. De bedrijven zijn herkenl aan de stickers en vlaggen^ De tuinbouwscholen Rijnsburg en Lisse voorlichting over hun oni wijs in de veiling en bij de drijven. Leerlingen laten teriaal zien en geven uitlej nieuwe vermeerderingsti^AS nieken. Huisarts Ter Aar protesteert tegen weigeren bouwvergunnin TER AAR De Ter Aar- se huisarts L. Gorissen vindt dat de gemeente Ter Aar hem ten onrechte geen vergunning heeft ge geven voor de bouw van een woning met praktijk ruimte en garage aan de Langeraarseweg. Gorissen geeft toe dat zijn ontwerp in strijd is met het be stemmingsplan, maar vol gens hem heeft burge meester P.J. Verhoef in een gesprek laten door schemeren dat het in orde was. De arts zei dit giste ren in een commissie voor bezwaar- en beroepschrif ten. Dokter Gorissen werkt nu al vier jaar in een veel te kleine praktijk in een gehuurd huis. De eigenaar zal het huis op niet al te lange termijn willen verkopen en dan zal de dokter naar een andere ruimte moeten uitzien. Gorissen: „De huizen in Langeraar liggen niet voor het oprapen en ik kan gezien het feit dat ik een arts ben en in de buurt moet zijn niet in bij voorbeeld Kor- teraar gaan wonen. Na het overleg met de burgemeester heb ik het betreffende stuk grond voor veel geld gekocht". De leden van de commissie vroegen zich af of het niet mo gelijk is om veranderingen in het bouwplan aan te brengen. Gorissen vertelde dat de archi- tekt juist aandacht had besteed aan de aspecten die het huis zo in zijn omgeving doen passen. Ook de praktijk zou niet klei ner kunnen, 75 vierkante me ter is een goede maat volgens de landelijke huisartenvereni- ging en ook de Langeraarse patiëntenvereining vindt dat gezien de slechte situatie vna nu snel moet verbeteren. Go rissen vindt een garage geen uyl at\ luxe: „U moet u voorste^ dat er een noodgeval is er moet in wintertijd eerst ruiten gaan staan krabben, is toch onaanvaardbaar" De commissie vond wel hier een probleem zat zelf met het feit dat er ker mensen komen die willen bouwen dat niet in betemmingsplan geregeld Van der Vliet (CDA): „V gen geen precedenten scheppen, echter als u toont dat u een sociale fun in het dorp heeft, denk ik wij die als raadsleden ook moeten laten wegen". De missie moet zich nog uits]'nj01 ken over dit probleem. aar wiji nigi evn "Wei

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12