Na opening Nederland 3 vraag om Derde Net LJL- i mM RADIO/TELEVISIE fieiclaeOou/uMtt DINSDAG S APRIL 1988 PAGINA 13 „Memoclips" zijn schoonheidsfout Ivan Nederland 3 lüaar zijn we die Belgen toch weer een jöooie slag mee voor: wij Nederlanders hebben maar liefst drie televisienetten, ierwijl zij er maar anderhalf hebben. ■Gisteren sloeg dat derde net van ons in lalle hevigheid toe, onafgebroken in de llucht vanaf half negen in de morgen na twaalven in de nacht, met minister Brinkman, met als- laar memoclips (intermezzeoprogram- maatjes met „de korte inhoud van het Jióorafgaande"), met sport, ballet, klas sieke en popmuziek, veel praten, en min of meer geslaagde produkties rond lat, derde net zelf. PTT had al anderhalve maand proefgedraaid, maar zag toch geen Bums een feilloze start te garanderen: Bn het eerste uur zat een aantal hinder lijke technische storingen. Dat was een »an de weinige schoonheidsfoutjes aan Sen gemiddeld indrukwekkend debuut pan onze derde televisiezender. Het ijjdere werd gevormd door de al ge toomde memoclips, met vrij zinloze herhalingen van fragmentjes uit eerder uitgezonden programma's. Het is te hopen dat dit geen mode wordt, want zo blijven we aan de gang, en het fenomeen „herhaling" moet maar worden overgelaten aan de klas sieke zuilen, die op Nederland 1 en 2 deze week al aantonen dat ze hun meerdere zendtijd niet of nauwelijks anders aankunnen dan door ouwe koeien van stal te halen (Onedin Line! Howard's Way! Kunst en Kitsch! Blue Lagoon!) of nog eens flink in de buidel te tasten op de internationale serie- markt. De feestelijke drie-dag gisteren kende naast een aantal interessante momen ten (zoals het soms iets te dynamische, seizoenoverzicht onder aanvoering van Peter Faber) twee echte hoogtepunten, 's Morgens wes dat een veelzijdige, vlotte, geestige en verrassende talk show over televisie in het algemeen (met alleskunner Leonie Jansen en het opmerkelijke debuut als talkshow-host van Philip Freriks); 's avonds laat wa ren er drie kwartier ingeruimd voor "notities" over het cijfer drie:een prachtig vormgegeven, inventief por tret van mensen en zaken die met dat cijfer te maken hadden: drieling, drie luik, het plaatsje Drie, enzovoort. Een schitterend programma, dat wel drie uur had mogen duren. Als het zo doorgaat met Nederland 3, mogen de bespelers van 1 en 2 wel op hun tellen passen. In het Capitool van zondagmorgen hielden de directeuren van AVRO en KRO wel manmoedig vol, dat ze juist zo blij waren met de nieuwe zender, en dat het toch om een vergroting ging van de keuzemogelijk heden voor de kijker, en dat het er heus niet om draait wie de meeste kij kers trekt, maar de heren hadden ge luk dat ze geen Pinokkio heetten, want de lange neuzen waren nauwe lijks meetbaar geweest. Natuurlijk doen ze het haast in hun broek van de zenuwen, natuurlijk gaat het ze om de kijkcijfers, natuurlijk zijn ze allang blij dat ze Woensdagavond niet tegen het Europacupvoetbal van de NOS hoeven op te knokken maar dat die ondankbare taak is weggelegd voor EO en Veronica. Wie anders dan de AVRO ging gisteravond met maar liefst twee Amerikaanse films in de concurrentieslag met Nederland 3? - ik noem maar wat. De komst van het nieuwe net (ik wei ger de term „net wat u zoekt" te ge bruiken, want dat is als woordspeling misschien wel aardig, maar in een van de bedoelde betekenissen slecht Ne derlands) heeft als opmerkelijk bijver schijnsel dat een aantal omroep(st)ers zijn baantje heeft verloren. Voor de betrokkenen (ze mochten zondaga vond even uithuilen bij Sonja Barend maar hielden zich flink) niet leuk, maar het is wel begrijpelijk. Nederland 3 wordt „bespeeld" (de term is afkom stig uit de theaterwereld) door maar liefst zeventien zendgemachtigden, en als die allemaal met omroep(st)ers zou den werken zou je als kijker gestoord raken. Geldt dat dan niet voor Nederland 1 en 2? Jazeker! roep ik luid en duide lijk, want de activiteiten van de mees te aan- en afkondigers (m/v) aldaar is ook niet om aan te zien c.q. horen. Loze prietpraat, veel te lange korte in houden van het volgende, herhalingen van wat allang op andere manier (in zo'n programma-overzichtje bijvoor beeld) duidelijk is gemaakt - allemaal onnut werk, waarvoor ook nog eens meestal de verkeerde jurken en kap sels moeten worden gefinancierd. Leer van „drie", dames en heren, en schaf ook op 1 en 2 het omroepen af, alstu blieft. Maar begin dan niet ook daar met die memoclips, want dan zijn we nog net zo ver van huis... RENE DE COCQ urbedragen oor omroep astgesteld .ILVERSUM - Het Commis- ariaat voor de Media heeft in g|| cn brief aan de omroepen de lefinitieve uurbedragen over vastgesteld, die verbon- flilen zijn aan het maken van adio en televisieprogramma's. ie reguliere omroepvereni- ngen krijgen voor een uur adio bijna 6.000 gulden en oor een uur televisie een •leine 87.000 gulden. Voor de JOS zijn deze bedragen vast gesteld op respectievelijk ruim #.600 gulden en ruim 109.000 gulden. In totaal gaat het om #50 miljoen gulden. De NOS fprijgt meer omdat het ook §§foor de evenementen moet ijorgen. KRO-voorzitter B. Schmitz zei in een eerste voorlopige reac tie tevreden te zijn over het jeit dat het commissariaat on derscheid heeft gemaakt tus- ien de NOS en de reguliere mroepverenigingen. „Als oorzitter van de Werkgroep 'rogrammastichting heb ik aarvoor altijd gepleit", aldus ichmitz. Hij kon echter nog liet overzien welke conse- uenties de door het commis- ariaat gevolgde verdeling leeft voor zijn omroep. UTRECHT - De eerste re actie op het nieuwe derde net is al binnen. In een advertentie in enkele lan delijke bladen werd zater dag de vraag gesteld wan neer en of, nu Nederland 3 er is, het Derde Net er zal komen, uitsluitend be stemd voor cultuur. De ondertekening luidde: Be stuur Stichting Derde Net. De er onder geplaatste na men behoren aan een do zijn Amsterdammers toe. Hieronder de naam: F. Becht. Desgevraagd zei deze Amster damse kunstautoriteit: „Ik weet van die advertentie niets af. Ze hebben mij niet ge vraagd mijn naam er onder te mogen zetten. Ik ben het er ook niet mee eens. Ik be schouw het als een overdreven vorm van overvragen". Dit tegen de achtergrond van een van de eerste culturele programma's gisteren op het derde net, de tocht van minis ter Brinkman door zijn eigen woonstad Leiden, waar histo rie en kunst werden ontwaard op plaatsen, die zelfs echte Leidenaren nogal eens arge loos voorbij lopen. De minister had dit werkstuk, „Elco's Leiden" in de regie van Theo Ordeman, aangebo den aan de NOS om de uitda ging waar te maken, dat er goedkoop goede tv-program- ma's gemaakt kunnen worden. NOS-tv-hoofd Ed van Wester- loo weet nu wat de minister daarmee bedoelt. Op de ope ningsbijeenkomst gisteren in het Utrechtse Muziekcentrum Vredenburg liet hij weten: „De minister bleef weliswaar bin nen de begroting, maar over schreed het budget, dat staat voor een uur tv, aan de hand waarvan zijn departement de vaste bedragen uit de omroep- pot overhevelt naar de zend gemachtigden. Nu deed de mi nister de presentatie gratis. Een artiest hoeft niet zo duur te zijn. Ik heb van hem geluk kig de toezegging gedaan ge kregen, dat ik dit programma mag herhalen. Op die manier haal ik de meerkosten er ten minste uit. Zijn werk bezit kwaliteit, hij mag bij ons solli citeren, maar wij zullen hem niet op de low budget-afdeling plaatsen". Van Westerloo pakte trouwens zelf ook uit met kunst. Vier Nederland 3-plastieken reikte hij aan aan CDA-Kamerlid en omroepdeskundige Piet v.d. Sanden, die al in een vroeg stadium pleitte voor een derde net om de commercie de wind uit de zeilen te nemen; aan NOS-vice-voorzitter Albert v.d. Heuvel die de invulling er voor bedacht; aan de PTT- man de Zwart die de benodig de zendmasten als het ware uit de grond trok; en aan Ruurd Bierman die als lid van de Raad van Beheer van de NOS voortvarende voorbereidingen trof. Zelfs de minister kreeg een plastiek mee ter herinne ring aan zijn bijdrage aan deze uitzending, een artistiek hono rarium. Albert v.d. Heuvel rekende voor, dat het kijkvolk voor deze nieuwe zender geen tien tje extra hoeft te betalen, zoals aanvankelijk het plan was. Er hangen nog ettelijke reclame miljoenen boven de Neder landse kijkmarkt, welke mo gen worden binnengëhaald door de heer Chr. Smeekes van de STER. Hij zegt te we ten, waar Abraham de qios- Kamerlid Piet v.d. Sanden, po litiek stimulator van Nederland 3, gisteren met een plastiek beloond. FOTO:MILAN KONVALINKA terd haalt, maar waarom kreeg hij niet een Nederland 3-plastiek uitgereikt, bij wijze van aanmoediging? Net als bij de commerciële omroep draait het bij de publieke zenders ook om de centen. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 19.00 19.18 20.55 21.32 22.30 22.40 NCRV Candleshoe, Aerikaanse speelfilm uit 1977 van Nor man Tokar. Met o.a. Jodie Foster. David Niven en He len Hayes. De 14-jarige wees Casey Brown uit Los Angeles wordt door een keurige Engelsman over gehaald zich voor te doen als erfgenaam van het landgoed Candleshoe in de buurt van Londen Hoe langer hoe gekker (Crzy, crazier, crescent, 1), Noorse jeugdserie. Vader is van slag als hij 's mor gens weer een paar rim pels ontdekt. Arne is niet tevreden met zijn vader en verstopt zich in een cara van en dochter Trine ver schijnt in een punk-outfitt Max de Kikker (Max der Grasfrosch, 1), zevendeli ge Duitse natuurserie. Max is een grote bruine kikker. Elke dag ligt er wel een vij and op de loer NOS Journaal NCRV 0 Flevofestival 1987, re portage over dit door Youth for Christ georgani seerde muziekfestival CD Ik ben er voor jou (The lonliest man), reportage over de dove, stomme en blinde Jim Smith NOS Journaal NCRV Walt Disney's world on ice, reportage van deze Amerikaanse ijsshow van uit Ahoy' Rotterdam The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Theogate. Theo komt te laat thuis van het sporten en geeft daarvoor een on duidelijke verklaring. Clair vermoedt dat hij de waar heid verborgen houdt en daagt haar zoon voor de 'rechtbank' van de Huxta- bles 0 BZN in Marokko, muzie kaal reisportret van deze popgroep (herh.) Hier en nu, actualiteitenru briek met een eigen repor tage over de situatie in Is rael: onder meer een ge sprek met Abba Eban over de situatie in de door Israel bezette gebieden. Verder in elk geval aandacht voor de sluiting van het laatste badhuis in Amsterdam. Wat betekent dat voor de vaste bezoekers? Op verhaal komen in de Wester, serie vertellingen. Vandaag: de worsteling van de rivier NOS Journaal NCRV Het dispuut (The disputa tion), Engelse tv-film van Hyam Maccoby. Regie: Je- u.atx aki Sm Mijnheer de Uil leest vanavond weer voor uit de Fabeltjes- offrey Sax. Met o.a. Chris topher Lee, Bernard Hep- ton en Toyah Wilcox. In 1263 werd in Barcelona aan het hof van de koning een discussie gehouden tussen een rabijn en een Christen geworden Jood 23.45-00.10 Grensgesprek, discvussie over de tv-film 'Het dispuut' o.l.v. Renè Eijbersen NEDERLAND2 19.25 20.00 20.29 TROS Roscoe, kinderserie Te land, ter zee en in de lucht, serie amusements programma's. Presentatie: Tom Blom en Jack van Gelder. Afl.: Tobbedan- sen, vanuit het Autotron in Rosmalen (herh.) TROS Nieuws Show, nieuws en actualiteiten, met o.a. het Beroep van de week: Toeristisch mede werker TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit, het Escape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé (EEten uit eigen tuin, der tiendelige cursus. Les 3: Het tuinplan. Presentatie: Wim Oudshoorn en Mireil le Bekooy TROS Wondere Wereld, het laatste nieuws op het gebied van wetenschap en technologie. Presentatie: Chriet Titulaer Hallo... met de TROS!, programma waarin de kij kers rechtstreeks kunnen bellen met TROS-pro- grammamakers en -pre sentatoren over de radio- en televisieuitzendingen van afgelopen week. Te vens een vooruitblik op de komende zomerprogram- ma's De Fabeltjeskrant (herh.) Alf, Amerikaanse comedy serie. Afl.: Alf heeft de hik Hallo... met de TROS! NOS CDJournaal TROS Animal crackers, pro gramma waarin dieren het hoogste woord hebben 20.35 HMedischCentrumWest, dertiendelige Nederlandse tv-serie van Nico Knapper. Afl. 9: De opvolging. De anesthesist heeft zich dit keer in de nesten gewerkt Er is een patiënte op de operatietafel overleden en haar man laat het er niet bi£ ziten 21.40 Hallo... met de TROS! 22.00 De TROS TV show, talk show waarin Ivo Niehe praat met prominente gas ten 22.45 TROS Aktua, actaliteiten- rubriek NOS 23.30 Journaal NEDERLAND 3 17.15 17.20 17.30 17.45 18.30 18.45 NOS Nieuws in teletekst programma-overzicht Journaal Sesamstraat, kinderpro gramma Sicilië, denkbeeldige reis van een beeldhouwer naar het verleden en het heden TELEAC Genealogie, voorlichtings programma Geld- en effectenhandel, voorlichtingsprogramma i CD Jeugdjournaal i CD Het klokhuis, jeugdpro gramma met liedjes, sket ches en reportages over alles en nog wat i TV 3, informatierubriek met als thema: Het woord. Presentatie: Stephan San ders en Moniek van der Vall SOCUTERA Tuberculosebestrijding blijft actueel, film van de Stichting De Emmabloem PP Uitzending van de WD NOS i Journaal i Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 1. Scholkand, eiland op het droge. 2. Dromen in Dru- nen Meestercursus Elisabeth Schwarzkopf, driedelige reeks over de 'master class' die Elisabeth Schwarzkopf vorig jaar in Amsterdam gaf. Afl. 1: Jong talent i CD Antilliaans verhaal, ze- selige documentaireserie. Afl. 4: Sprekende getuigen i Journaal i Nieuws voor doven en slechthorenden Ti Ondertiteling via Teletekst 'Si Tweetalige of stereo-uitzending II Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstatlge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Belgic 6.00-16 30 Een kleine prinses (A little princess. 1). zesdelige En gelse jeugdserie 55 Nieuws in teletekst 00 Tik Tak, kinderprogramma 05 Plons, kinderserie (herh.) 18 10 De kasteelgeesten, jeugdse rie. Afl 1: Het oude kasteel 18.25 Mik, Mak en Mon, Jeugdserie. AflDe aanval |8 35 De kleine vampier, jeugdserie 9 00 Angst, zesdelige serie. Afl. 1: Angst, vriend en vijand van het kind. Presentatie: Ingrld Pon- 40 Programma-overzicht 45 Nieuws 10 Kunst-zaken 20 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen .50 Argus, praatprogramma waar in Jan van Rompaey de media doorlicht. Gastvrouw: Jessie de Caluwó 55 Uitzending door derden: Pro gramma van de Vlaams-Natio nale omroepstichting 30-22.50 Nieuws en Coda: Nacht lied. van Mendelssohn, uitge voerd door Jo Baert, zang en Roemiana Stantsjeva, piano RT 2 .23 Intermezzo. Ich wollt meine Liebe ergösse sich, van Men delssohn, uitgevoerd door het Concinite-koor o.l.v. Karei Aerts, met Robert Wasmuth, .25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashl en Shlro Ito .40 Programma-overzicht .45 Nieuws .10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts .15 Allemaal beestjes. Afl.: De be ver. In Canada, aan de voet van de Rocky Mountains, werd het leven van de bever zes maanden lang bestudeerd. Presentatie: Gil Claes 45-22 00 Basketbal, reportage van de halve finales van het EK vanuit Flanders' Expo DUITSLAND 1 15.30 Lobsnswogo: Silke, 10 Jahre alt, documentaire over het om gaan met een chronische ziek te 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma 17.15 Tagesschau 17.25 Fest im Srttel, tv-serle. Afl.: Der Mooshof 18.00 Ignaz der Gerechte, tv-serie. Afl.: Kaufhausdiebe 16.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, aktualiteiten 18.52 Remington Steel, tv-serie. Afl.: Bruchlandung 19,58 Programma-overzicht 20.00 CETagesschau 20.15 Donnerlippchen, spelprogram ma met Jürgen von der Lippe 21.00 Monitor, actualiteitenrubriek 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek, Woody Brown. Peter Donat e.a. Afl.: Aufruhr in Truro 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt. 'Goethe, Grflber und Gelehrte', reportage over de Westduitse cultuurpolitiek 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 rBF 1 I Zorro, Frans/Italiaanse speel film uit 1974 met Alaln Delon, Stanley Baker en Ottavia Pic colo. Regie: Ducclo Tessarl t oo Nouba, nouba, tekenfilms 30 Carrefours, gevarieerd pro- BOO Journaal - '9 03 Ce soir, regionaal journaal 9 25 Lotto- en iokeruitslagen 9 26 Quick et Flupke, tekenfilm {9 30 Journaal jD.OO Actualités la une jO 05 Double Sept, spelprogramma 115 La Colonne de feu, Israëlische j documentaireserie over het j zionisme en het ontstaan van de staat Israël. Afl. 1: Le retour des Juifs, le reveil des Arabes 15 Laatste nieuws 2 45 Cinè-Club de minuit - Cinéma Yougoslave: La vie est belle (Zivot je lep), Joegoslavische speelfilm uit 1985 van Boro Draskovic. Met o.a. Rade Ser- bedzija, Dragan Nlklklc en Pre- dra Lakovic 15.30 lm Reich der wilden Tiere, na- tuurlilmserie. All.: Das Land der Coatis 15.55 Heute 16.00 Die SchlOmpfe, tekenfilmserie. Afl.: Der Lebensretter 16.10 Fiinf Freunde auf dem Leuchtturm, Engelse tv-serie naar de boeken van Enid Bly- Jon. Met Gary Russell. Michelle Gallagher, Marcus Harris e.a. 16.55 Heute 17.10 E Tele-lllustrlerte, actualitei ten sport en amusement 17.45 Alf, Amerikaanse comedyserie met Max Wright. Anne Sche- deen, Andrea Elson e.a. Afl.: Wenn Schwiegermutter kommt 18.20 Eichbergers besondere Falle, tv-serie met Walter Sedlmayr, Billie Zöckeler, Bernd Herber- ger e.a. Afl.: Der Anfang vom Ende 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Wenn die Son ne gefahrlich wird..., docu mentaire over een bezoek van ozon-deskundlgen aan het Mark Harmon, op de Nederlandse tv te zien als dr. Caldwell in 'St. Elsewhere', speelt één van de hoofdrollen in de misdaadserie 'Flamingo Road', op Duitsland 1 om 21.45 uur. FOTO: AP Poolgebied 20.15 E Endstation Liebe, Duitse speelfilm uit 1957 van Georg Tressier. Met Horst Buchholz, Barbara Frey, Karin Hardt e.a. Mecky is 21 jaar en een vlijtige arbeider In een gloeilampenfa briek. Bij zijn collega's en de meisjes is hij erg geliefd. Chris- la is van goede komaf en is nieuw op het werk. Mecky maakt avances, maar wanneer Christa hem afwijst, wordt hij pas echt geïnteresseerd. Aan sluitend: Ratschlag für Kino- ganger, filmtips. Vandaag: September, van Woody Allen 21.42 Mach mit - der Umwelt zulie- be, milieumagazine 21.45 Heute-Journal 22.10 Die aktuelle Inszenierung: Der einsame Weg, toneelstuk van Arthur Schnitzler. Met Wolf gang Hübsch, Elisabeth Orth, Christoph Waltz e.a. Toneelre gie. Thomas Langhoff. Na ja ren ontmoet de schilder Julian Fichtner Gabrielle weer. Hij wilde voor haar zijn vrijheid als kunstenaar niet opgeven en nu is zij getrouwd met een profes sor en heeft twee kinderen. Hoewel zij doodziek is en in het reine wil komen met het verleden, blijft het leven voor hen zwaar en eenzaam 00.25 Heute DUITSLAND 3 17.30 Wieder lernen - weiter lemen, twee voorbeelden van educa tief verlof 18.00 Te'ekolleg II: regressionsgra- den. cursus wiskunde. Les 5 (herh.) 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Weltweit, magazine 20.45 MAZ ab (2). spelprogramma. Presentatie: Harald Schmidt 21.30 West 3 aktuell 21 45 Monitor im Kreuzfeuer 22.15 Landesspiegel: Haben Sle schon mal versucht, den Köl- ner Dom zu fotografieren? Reportage over de Amerikaan se fotojournalist Alan Roberts, die probeert de Keulse Dom in tptaalbeelden vast te leggen 23.15 Plus 3 - Extra. 'Die Himmel- werkstatt: Der Start zu den Sternen', reportage over de hedendaagse ruimtevaart 23.45 Laatste nieuws ^ngelancT BBC 1 16.00 The clothes-show, modema gazine 16.25 Kick start (1). vierdelige infor matieve serie voor jonge mo torrijders 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine met Andy Cra- Newsround, actualiteiten Degrassi high (1). twaalfdelige Canadese jeugdserie Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell. Dasha Blahova. David Glencie e.a. Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine mHoliday '81, toeristisch ma gazine gepresenteerd door Frank Bough EEsstEnders, famillefeullleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. A question of sport, sportquiz Steptoe A Son, herhaling van de twaalf beste afteveringen uit deze klassieke tv-serie. Met Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl. 1: DMded we stand Journaal, regionaal nieuws en weerbericht mCroasfira, vijfdelige thriller serie van John McNeill, met Eamon Boland in de hoofdrol. Afl. 4: Line of fire Film '88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman Britse Danskampioenschap- pen (2). reportage Advice shop, informatief ma gazine. Vandaag: Het stelsel van sociale zekerheid Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.02 The world about ua, docu mentaireserie. Afl.: Our man in Shanghai 16.45 NoHceboard, service-rubriek 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Attic archives, serie met nog nooit vertoonde filmbeelden van haast een eeuw geleden 17.30 Life file (slot), vijfdelige serie over kwesties van leven en dood in de moderne genees kunde. Afl. 5: Alzheimer's dise ase 18.00 Best of the brase, muzikaal programma 18.30 Gardeners' World, Informatief programma over tulnieren 19.00 One man and hit dog. Interna tionale sheepdog-wodstrljden 19.45 Architecture at the crosa- roads, culturele serie. Afl.: Ja pan - the Zen way of building 20.30 Wainwright In Scotland, vijf delige documentaireserie waarin A.W. Wainwright, be kend schrijver over wandelen, de Schotse Hooglanden en ei landen bezoekt. Afl. 1: The Northern Highlands 21.00 Russell Harty*s Grand Tour (2). vijfdelige serie waarin Rus sell Harty In het voetspoor treedt van de jonge aristocra ten, die in de 18e eeuw ©en rondreis over het Europeese vasteland maakten als voltooi ing van hun opvoeding 22.00 Carol Reed-cyclus: Trapeze, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Carol Reed. Met Tony Cur tis. Burt Lancaster, Glna Lollo- brigida e.a. 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht QQ.35-01.05 Open University telliet-TV j^TV-Morger B Radio SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 E Monsters of Rock, poppro gramma 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ rie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Tom Jones, muzikaal pro gramma. Speciale gast: Tanya 22.00 Nederlands voetbal, met Jan Rietman en Matin Tyler 23.00 The Van Gils Fashion Special, modespecial 00.00 Transworld Sport 00.57 Europees weerbericht 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Israel Philharmonic Orchestra (1). Werken van Rossini en Brahms 01.50-02.00 Pupoons, poppenspel EO 10.15 Vrouw zijn 10 55 Muzikale fruitmand NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 15.00 Op het puntje van de tong, reportage 15.25 Lassie 16.55 D'r kan nog meer bij 17.20 Pa- blo NOS 17.30 Journaal EO 17.45 Tijdsein-Buitenland NEDERLAND 2 VOO 07.30-09.30 Ontbijt-tv BRT 1 15.00 Er was eens... het leven 15.25 De avonturen van Teddy Ruxpin 15.50 Oliver Maas9, jeugdserie 16.40-17.30 Speel op spart: Voetbal DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.30 Supertime, kindermagazine 17.30 Formula One, popprogramma 18.30 Punky Brewster, jeugdserie 19.00 Capitol, tv-serie 19.25 Europees weerbericht 19.30 Great Railway Journeys of the World, documentaireserie. Afl.: Coast to coast 20.30 Oh moeder, wat is heet (It Ain't Half Hot Mum), comedy- 21.00 NBA basketball 22.00 Super Channel Nieuws 22.30 Europees weerbericht 22.35 Voetbaluitslagen 22.40 Motorracing 23.40 Formula One 00.40-01.40 Power Hour 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Waldhaus 11.10 Wunder der Erde 11.55 Umschau 12.10 Monitor 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Ta- gosschau 15.20 Tagesschau 15.30 Zug um Zug 16.15 Die Oma, Opa, Mama, Papa, Guck-mal show 17.15 Tagesschau DUITSLAND 2 15.05 Kim und Co 15.30 lm Reich der wilden Tiere 15.55 Heute 16.00 Wie die Ewoks ihren Wald retten 16.25 Löwenzahn 16.55 Heute 17.10 E Tele-illustrierte MTV EUROPE YO! (herh.) Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 3 From 1 at 5: Carmel Maiken Wexo MTV's European Top 20 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro gramma Reverb, nieuwe boeken, pla ten. films en video's (herh.) Spotlight: George Michael Week in rock (USA) Ray Cokes The Show, met een gastpre- 07.35 D Leon Errol 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 09.35 The Pink Panther Show 10.00 Nieuws 10.05 Come midnight monday 10.30 Why don't you? 11.00 Nieuws 11.05 Spiderman 11.25 Children's BBC 1155 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live 14.00 Journaal 14.30 Neighbours 14.50 Warlords of Atlantis, speelfilm 16.25 Kick start SKY CHANNEL 07 30 DJ Kat Show 08.35 Dennis 09.05 E Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Mo vie Time 15.00 Jayce and the Weel- ed Warriors 15.30 She-Ra 16.00 E Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 23.00 Gast-vj 02.00 Spotlight: INXS 02.30-06.30 Night voices TV 5 16.05 Dorothée danseuse de corde 17.35 La maison de TF1 18.00 Rècrèation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Panique sur le 16 20.00 Marie Pervenche (3). tv-serie 21.00 TV5 Sports 22.00 Journaal 22.30 Entretien avec Pierre Braun- berger (5) 22.40-00.30 D Les Miserables (1), Frans drama naar Victor Hugo 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters 09.25 Hoe een dieet toch lekker kan zijn 09.50 Red een leven 10.00 The Body Show 10.30 Tom Keating on pain ters 11.00 Geschiedenis van Afrika 12.00 Leefgewoonten in de Pacific 13.00 Capitol 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 Zeg'ns AAA 14.25 Weerbericht 14 30 Rock of Europe 15.30 Nino Firetto 16.30 Supertime 17.30 Formula One MTV EUROPE RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Bordt? 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 Belgié totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS. Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA s Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd, vocaal. 19.00 Johan Willem Frisokapel. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV-Klasslek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd RADIO 5 18.10 NCRV: Vers of vijf. 18.20 PP. Uitzending van de PPR. 18.30 KRO. Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Relse. 21.00 Bonjour tout le monde. 21.30 Portrettekenen. 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-tre- quentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Beroepsbelangen van de mid denstand: NCMV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgol». 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk: Pena Flamenca. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Radiosymtonieorkest van Han- 21.40 Pianosonate nr. 4 in fis opus 51, Ryelandt. 22.00 Actualia. 22.30 Nieuw Buitenlands werk. 23.30 Werken van Fouquey. 06.30 Club MTV (herh.) 07.00 Marcel Vanthilt, met om 10.00-10.30 Spot light: INXS (herh.) 12.00 Remote con trol (herh.) 12.30-16.30 Maiken Wexe MORGEN 07.03 VARA: Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Muslc-tlme. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO. Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV. Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.30 Klassieke pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 12.20 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: TROS Schlagertestlval. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Serviceteletoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 11.55 Mediatips. 12.00 Muziek en Info. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 10.00 Balletmuziek. 12.20 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.25 Intermezzo. 14.00 Rigoletto, opera van Verdl. 16.20 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13