Dom van Abbenes snel aan restauratie toe Joop van Meteren overleden >dienstuerlening dagpuzzel P°0°Q öwo0o0o°o 8s° 8 0 C0O Engelse zwemmers in Noordwijkerhout LEIDEN OMGEVING EeidaeSou/Lont DINSDAG 5 APRIL 1988 PAGINA 10 Macaronischotel met 'ijsbergsla - chocoladevla met advocaat Nodig voor twee personen 250 g macaroni, zout, 1 flinke pi, 1 lepel olie, 150 g gehakt, 50 g dunne plakjes ontbijtspek, knoflook, 10 g bloem, 2 dl wa ter, 1 bouillonblokje, halve pa prika, sambal, blikje tomaten puree, basilicum, zachte mar garine, paneermeel, 25 g mar garine ijsbergsla, 2 lepels azijn, zout, peper, suiker, mosterd, 1 lepel 'olie, bieslook, 1 hardgekookt ei; 4 dl chocoladevla (4 dl melk' 16 g cacao, 36 g suiker, 20 g rnaizena), advocaat naar Smaak, 2 waaierwafels. Kook de macaroni volgens de 'gebruiksaanwijzing op het pak 'gaar. Fruit de kleingesneden ui lichtbruin in de olie. Voeg ■het gehakt toe en bak dit al roerende mee tot het rul is en lichtbruin begint te worden. Bak nog even het in reepjes geknipte spek en de geperste knoflook mee. Roer de bloem door de massa en vervolgens het water. Voeg bouillonblok je, stukjes paprika, sambal, to matenpuree en basilicum toe en laat de saus tien minuten sudderen. Meng de gare, uitgelekte ma caroni door de saus en leg de massa in een met zachte mar garine ingevette ovenschaal. Strooi er een dun laagje pa neermeel over en leg daarop de in stukjes verdeelde marga rine. Zet een warm gevulde schotel even onder een hete grill voor een korstje of warm een wat afgekoelde portie in een half uur op in een oven die op 6 of 225 staat. Snijd de ijsbergsla in repen, was deze en laat ze in een ver giet uitlekken. Maak de groen te aan met een sausje van azijn, zout, peper, suiker, mos terd, olie en fijngeknipte bies- Jook. Garneer met partjes ei. Doe de koude chocoladevla in de schaaKtjes) en leg er advo caat op. Presenteer de wafels er apart bij. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken In de re gio Leiden worden tot vrijdag 8 april waargenomen door apotheek Luifel- baan in Leiden en apotheek Beker in Oegstgeest en tweede paasdag (ma. 4 apr.) apotheek Kok in Leiden en apotheek Boehmer In Leiderdorp. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808.' ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat m Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij Sngewenste zwangerschap voor moe- er en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. 4 Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag van 14 00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. ip het St. Elisabeth-ziekenhuis. En- dogeest: Dl. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgera- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering v-.n behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00. Q 'go O XÖn KJ O "O, O O ZESHOEK 1-4 vrouwelijke donateur; 2-5 deel v.e. vliegveld; 3-6 twijfelaar; 1-2 onverstandig; 2-3 puntig uitlopend; 3-4 praktische oefentijd; 4-5 vertrouwelijk; 5-6 vreemde taal; 6-1 vorm van belediging. OPLOSSING 1-9 isjoon 9*s :ueö|e g-f :©6ejs fr-e 'sjjds z-Z 'SBBMp 2-i isnogdeos 9-E lueeqjJBjs g-g :eo|Jieuop *-i Hildegard gedoopt Het dorp Voorhout heeft een minipaard- je dat luistert naar de historische naam Hildegard. Afgelopen zaterdag is Hilde gard gedoopt door de voorzitter van de Stichting Voorhout 10 eeuwen oud. Chris Tetteroo in de wei van de familie Warmerdam aan de Jacoba van Beie- renweg 144. Het veulentje, dat nauwe lijks 45 centimeter hoog is, lijkt op een paardje uit de speelgoedwinkel, alleen de wieltjes ontbreken. Het is afgelopen woensdag geboren. Haar moeder heet Pinky en behoort tot het ras van de mi- nipaarden, dus nog kleiner dan een pony. Eigenaar Jan Warmerdam en zijn echtgenote Gré waren verrukt van het kleine ding dat al vrolijk rond zijn moe der in de wei huppelt en besloten het een historische naam te geven. „Omdat het in het jubileumjaar van Voorhout ge boren is", zo vond Gré Warmerdam. foto: henk van den ende NOORDWIJKERHOUT Voor de zesde keer ontmoeten gistermiddag de zwemverenigingen van het Engelse Orping ton (bij Londen) en Noordwijkerhout elkaar. Als gasten wa ren dit jaar de Columbianen uit Voorhout uitgenodigd. Ieder jaar bij toerbeurt wordt deze wedstrijd georganiseerd en worden de gasten zowel in Engeland als in Nederland bij gastgezinnen ondergebracht. Donderdagavond waren de 40 zwemmers en zwemsters uit het graafschap Kent in Neder land aangekomen en na diverse excursies naar onder meer De Keukenhof, werden zij en hun begeleiders officieel wel kom geheten door burgemeester F. Winkel die voor zijn En gelse collega een boek meegaf met foto's van de bollenstreek. Vandaag zijn de Engelse gasten weer teruggekeerd naar hun land. Inbraak in Voorschoten VOORSCHOTEN Inbrekers hebben zater dag fors toegeslagen in een woning aan de Ka rel Doormanlaan in Voorschoten. Zij namen een grote partij postzegels, zilveren miniatuur tjes, een videorecorder en een grote hoeveel heid geld mee. De gehele woning werd over hoop gehaald. Zij waren de woning binnenge komen via een bovenraampje aan de achterzij de. Grafity-spuiter opgepakt VOORSCHOTEN Een 16-jarige Leidenaar die het gebouwtje van de gemeentelijke plant soenendienst achter Het Wedde van grafit) stond te voorzien, is gisteravond om half elf oj heterdaad betrapt en opgepakt door de politie, Twee andere spuiters konden ontsnappen. ABBENES De uit 1868 daterende Hervormde kerk in Abbenes moet snel worden gerestau reerd. Gebeurt dit niet, dan is het gebouw over 30 jaar in een ruïne herscha pen. Dit blijkt uit een in spectie van de Stichting Monumentenwacht Noord-Holland. De ge meente Haarlemmermeer heeft inmiddels 50.000 gulden voor restauratie beschikbaar gesteld. De kerkvoogdij heeft nog eens 50.000 gulden nodig. Het dak van de kerk moet worden gerestaureerd, de to ren moet dringend worden ge repareerd en de strijd met houtworm moet worden aan- gegan. Omdat de „dom van Abbenes" op de gemeentelijke monumentenlijst is geplaatst, is het gebouw door de stichting Monumentenwacht Noord- Holland aan een inspectie on derworpen. Hieruit blijkt dat de panbedek king van het kerkgebouw, be staande uit kruispannen op het westvlak en tuile de nord pan nen op het oostvlak, in rede lijk goede staat verkeert. In het oostvlak dienen een aantal afgeschilferde pannen te worden vervangen. Het kap hout is op enkele plaatsen door verrotting aangetast. De kapconstructie is matig. Bovendien is door langdurige lekkage in het dakhout en twee gordingen zwamvorming ontstaan. De panbedekking van de Qegstgeester pannen op de consistorie, de nok en hoekkeper-vorsten zijn van matige kwaliteit. Bejaarde fietser aangereden ZEVENHOVEN Een 77-jarige fietser uit Nieuwkoop is zaterdag middag om half drie aan gereden op de kruising Provincialeweg 10/Zeven- hovenseweg - Stations weg. De man stond te wachten op de kruising om de tweede helft van de weg over te steken. Vanuit richting Ter Aar kwam een 42-jarige auto mobiliste uit Nieuwveen aanrijden. Zij wachtte voor de kruising ■om over te steken. Doordat een auto uit de richting Nieuwkoop links voorsorteer de, zag zij een auto die vanuit richting Nieuwkoop rechtdoor naar Nieuwveen wilde niet aankomen en stak over. De twee wagens botsten op el kaar. De auto uit Nieuwkoop, bestuurd door een 41-jarige man uit Boskoop, schoot door de botsing over de midden berm en reed de wachtende fietser aan. De man werd met onder andere een gebroken arm en been en een schedelba- sisfractuur naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden gebracht Auto-inbraken NOORDWIJK Tijdens het paasweekeindé is in Noord- wijk aan Zee een groot aantal auto's opengebroken. In alle gevallen werd een autoruit in gegooid en werden radiocas setterecorders en kleding weg genomen. Ook werden twee auto's gestolen, die later in Amsterdam en Bloemendaal zonder wielen werden terug gevonden. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tus sen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071-122248 en uw krant wordt na bezorgd. mmm Molencross De bekende marathonschaatser Richard van Kempen loste gisteren Jiet startschot voor de Molen cross in Aarlanderveen. Aan dit evenement deden, mede dankzij het fraaie weer, enkele honderden lopers mee. foto.- wim van noort Kermiswagens mogen parkeren op Schoolbaan en Meerkreuk ALKEMADE Kermisex ploitanten mogen hun wagens parkeren op de Meerkreuk en een gedeelte van de School baan. Parkeren op de Europa- weg is niet toegestaan, omdat de parkeervakken daar meest al bezet zijn. Dit antwoorden B en W van Alkemade op vra gen van de oranjevereniging. Het college laat de oranjever eniging tevens weten dat men bereid is 25 dranghekken te kopen. De aanschaf van 300 hekken (dit aantal is nodig bij evenementen van de oranje vereniging) wordt niet over wogen bij B en W. Volgens het college is er geen ruimte voor de opslag van de hekken en brengen ze onderhoud met zich mee. Gewezen wordt op de mogelijkheid in Leiden gra tis dranghekken te lenen. De oranjevereniging leent zijn hekken al in Leiden, maar ge zien de problemen met het vervoer, wil men dat Alkema de zelf hekken aanschaft. De raadscommissie financiën praat morgenavond over de koop van de 25 hekken. Paarden genieten van paasdiner De paarden van Manege De Poelruiters genoten zaterdag in de nieuwe manege van een paasdiner. De 27 rijdieren lieten zich het maal goed smaken en betrokken vervolgens hun nieuwe stallen. De nieuwe manege, die in juni officieel wordt geopend, staat bij de Postbrug, aan de westelijke zijde van de Trekvaartweg. Het oude onderkomen van De Poelruiters moet wijken voor de nieuwe weg tussen het viaduct bij Sikkens en het tolhek in Warmond. De oprichter van de Oegstgeester Mane ge De Poelruiters, de heer Korbee, startte zijn bedrijf 13 jaar geleden op het terrein waar voorheen in de gemeente het openluchtzwemoad Poelmeer was gevestigd. Korbee heeft een lange strijd moeten voeren en was vaak verwikkeld in allerlei procedurele kwesties die het voortbestaan van de manege zelfs bedreigden. foto: henk van den ende Haaswijhloop De Leidse kapper Jacques van Beelen Batavenwerd gisterochtend eerste op de 16,6 kilometer van de tiende Haaswijkloop in Oegstgeest. Hij had voor deze afstand een tijd van 57 minuten en 37 seconden nodig. Deze door de Buurtgroep Haas- wijk georganiseerde presta tieloop trok ditmaal ruim 600 deelnemers, waaronder de Oegstgeester wethouder van openbare werken, de heer A. Kohlbeck. Gelopen werd over afstanden van 2, 5 10H en 16 kilometer. Expositie De expositie „Dieren in be wegingvan de kunstenaar Walty Dudok van Heel in galerie De Barg aan de Woudsedijk 12 in Rijnsater- woude, die gisteren is geo pend, is nog tot zondag 24 april ie zien. De kunstenaar maakt aouarellen, pastels en gemengde technieken. De openingstijden zijn vrijdag, zaterdag en zondag van twee tot vijf uur en na telefoni sche afspraak. Jubileum Cafe-bar-restaurant 't Vier kant in Lisse bestaat 20 jaar. Voor Piet en Hennie van der Klugt is dat reden om een feestje te bouwen. Vandaag is er open huis en morgen wordt in het vermaarde eta blissement een dart-tournooi gehouden, op donderdag ko men de kaarters aan hun trekken en op vrijdag worden tijdens een gezellig samenzijn vele lekkere hap jes geserveerd. Vrouwengilde De leden van het Zoeter- wouds Vrouwengilde ko men vanavond in Don Bosco bijeen om zich nader te laten informeren over computers. Matjan van Bemmelen, do cente computerkunde en ge meenteraadslid voor het CDA van Zoeterwoude, zal dan uitleg gegeven over ba sisbegrippen. Ook zal zij een demonstratie geven om te laten zien hoe met compu ters wordt gewerkt. Aanvang acht uur. Voetbalmiddag De jeugdcommissie van de Zoeterwoudse voetbalver eniging SJZ houdt morgen een „open voetbalmiddad". Dat betekent dat alle jon gens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar oud welkom zijn op sportpark Haasbroek. Tussen twee en vier uur is er een zeer geva rieerd voetbalprogramma. Ook zullen diverse voetbal films vertoond worden. Ie dereen is van harte welkom. Leesprogramma Wonder boven wonder", zo heet het leesprogramma dat vanaf vandaag in de Noord- wijkse bibliotheek aan de Weteringkade is te vinden. Het programma is bestemd voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar oud. Kinderen die meedoen aan het lee sprogramma krijgen een verrassing en een toegangs bewijs voor een voorstelling. Deelname is mogelijk tot en met zaterdag 14 mei. Criminaliteit De afdeling Leidschendam van het CDA-Vrouwenbe- raad komt morgenavond in de Kruisheuvelkerk aan de Burgemeester Roeringlaan bijeen voor een bespreking over Veel voorkomende criminaliteit", een discussie stuk van het CDA. Aanvang acht uur. Big Band De Big Band Bollenstreek geeft morgenavond een con cert in De Schelft in Noord wijkerhout. Aanvang acht uur. Bedevaart De Katholieke Stichting Be vordering Ouderenreizen Leidschendam organiseert dinsdag 3 mei, samen met de parochies van Leidschen dam en Stompwijk, als af sluiting van het Mariajaar een bedevaart naar de Sint Janskathedraal in 's-Herto- genbosch. De geestelijke be geleiding berust bij pastoor A.J.M. Hendriks. Om half elf is er een eucharistievie ring in de Sint Jan. De kos ten bedragen 65 gulden per persoon, inclusief verzeke ring en fooi chauffeur. Aan melden voor 10 april aan de pastorièn van de kerken of via telefoonnummer 274034 of 274693. In Stompwijk te lefoon 01715-3254. TOP De jubileumactiviteiten van de 60-jarige korfbalvereni-, ging TOP uit Sassenheim trokken gisteren veel be langstelling. Hoogtepunt was de sponsorloop waaraan door 80 lopers werd deelge nomen. Het startschot werd gelost door burgemeester A. Eret. De opbrengst van de sponsorloop is bestemd voor de bouw van een nieuw clubgebouw. De meeste rondjes van 700 meter, 24, verden gelopen door Wil lem Pieter Keuning, die werd gevolgd door Anne van der Zaag (23), terwijl er meerderen waren met 22 rondjes. In totaal traden 30 plaatselijke bedrijven als sponsor op en ook waren er vele familieleden en beken den die „sponsorden". Het totale sponsor-bedrag wordt begroot op 12.500 gulden. De opbrengst wordt komend weekeinde bekend gemaakt. Finalisten bij het het schut- terstoernooi voor pupillen en aspiranten waren Bas van Amsterdam, Stanley Lardé, Tim van der Horst en Mark Spijker. Jeroen van der Klaauw won het schut- terstoernooi voor junioren, senioren en recreanten. Anne van der Zaag werd tweede en Wilma Kiihn der de. ALKEMADE Joop van Meteren, voorzitter van de Woningbouwver eniging Alkemade, is gis terochtend plotseling overleden aan een hart kwaal. De heer Van Me teren is 58 jaar oud ge worden. In Alkemade is met verslagenheid gerea geerd op zijn dood. Van Meteren volgde 5VS jaar geleden de toenmalige wet houder Nic Verhaar op als voorzitter van de Woning bouwvereniging. Reeds meer dan tien jaar, vanaf de op richting van de raadscommis sie bezwaar- en beroeps schriften maakte hij deel uit van deze commissie. Jaren lang had hii ook zitting in de gemeentelijke commissie voor de bijstand en was hij voorzitter van het schoolbe stuur van de Christelijke Na tionale School in Oude Wete ring. Sinds de oprichting van de Stichting Stibela (Belangen behartiging Alkemade) vier jaar geleden, was hij een ac tief lid van deze commissie, die tot tweemaal toe een be drijvendag voor Alkemadese ondernemers op touw zette. Van Meteren was vanaf de oprichting in 1970 tot aan de opheffing in 1982 voorzitter van de Vereniging Gemeen tebelangen Alkemade (VGA). De VGA was de eerste niet- confessionele politieke partij in de gemeenteraad van Al kemade en zorgde in de ze ventiger jaren voor een door braak in de politieke verhou dingen. Het is een bekend ge geven dat Van Meteren be langeloos particulieren hielp, daar waar zijn hulp werd ge vraagd. Van Meteren was van oor sprong een Leidenaar. Hij was technisch ingenieur en studeerde onder meer lange tijd in Engeland. Vijfendertig jaar geleden kwam hij in Roelofarendsveen wonen, wegens werkzaamheden bij de Nederlandse Las Maat schappij, die indertijd een de pendance had in Oude Wete ring. In 1956 werd hij be drijfsleider bij het Ameri kaanse Ingenieursbureau Lummus. Voor dit bureau reisde hij dertig jaar lang over de gehele wereld. Sinds twee jaar was Van Meteren (vervroegd) met pensioen. Bij Woningbouwvereniging Alkemade aan de Lasso in Roelofarendsveen hing giste ren de gehele dag de vlag halfstok. Volgens directeur Kret heeft Van Meteren gro te verdiensten gehad voor de verzelfstandelijking van de Woningbouwvereniging als professioneel bedrijf. „Hij was het onderhandelen ge wend, had een brede kennis van zaken, was principieel, sociaal voelend en zakelijk, maar verloor nooit de mens uit het oog. Het belang van de Woningbouwvereniging stond bij hem altijd voorop". Namens Stibela zegt T.E. Akerboom; „Van Meteren had een scherp inzicht, grote organisatorische talenten en was zeer begaan met het wel en wee van de mensen om hem heen. H. van Duykeren (VVD), die Tiet als Kret en Van Meteren van het begin af aan was betrokken bij de VGA-aktiviteiten vertelt dat de overledene destijds „van nature" uitverkoren was om voorzitter van de VGA te worden. „Twaalf jaar lang gaf hij leiding aan deze club van plaatselijke politici. Daarna gaf hij zijn beste krachten aan de Woning bouwvereniging. In de Raadscommissie Bezwaar- en Beroepsschriften gaf Van Meteren blijk van een onge kende betrokkenheid bij de mensen om hem heen. Joop van Meteren had een grote kring van echte vrienden in Alkemade", aldus Van Duy keren. Van Meteren wordt donder dagmiddag om drie uur ge cremeerd op het Haagse cre matorium Ockenburg.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 10