Koeman krijgt gepeperde rekening gepresenteerd Renners Raas tekenen bij sportuitslagen £eidoc (Sou/tout BETAALD VOETBAL Sport op televisie LA HULPE SCHRIJFT SCHAAKHISTORIE Paarden ingeënt naar Seoul UEFA beslist 25 juni over Engelse clubs Westduitse hockeyers veroveren Champions Trophy Becker in finale WCT voetballerlei SPORT ZATERDAG 2 APRIL 1988 PAGINA 11 VANDAAG PSV-Haarlem DS'79-FC Groningen Sparta-AZ Roda JC-FC Den Bosch Fortuna S.-Volendam Ajax-VVV FC Utrecht-Willem II FC Twente-PEC Zwolle MAANDAG Roda JC-Sparta AZ-DS79 Haarlem-FC Twente PEC Zwolle-FC Utrecht VVV-Fortuna S. FC Den Bosch-Volendam Feyenoord-FC Den Haag Eerste divisie VANDAAG Excelsior-Eindhoven SC Cambuur-MVV De Graafschap-Emmen NAC-De Graafschap Emmen-SC Cambuur MVV-RKC SC Heracles-Excelsior Eindhoven-GA Eagles VANDAAG Nederland 2: 22.05 uur: Sport- panorama-extra; 22.40 uur: Stu- Duittland 1: 19.00 uur: Sport- schau met onder meer Bundesli- ga-voetbal; 20.10 uur: Sport ex tra met vierlandentoernooi in Duitsland 3: 19.00 uur (WDF): Aktuelle Stunde met onder meer sport; 19.30 uur (WDF): Sport im Westen Sky Channel: 15.45 uur: Ski Re port. 16.30 uur: International r sports; 21.30 uur: Road to Super Channel: 15.30 uur: Su per Sport; 16.30 uur: NBA Colle ge Basketball; 20.30 uur: Wor- ZONDAG Nederland 2: 14.55 uur: Studio Sport met wielrennen Ronde van Grote Prijs van Brazilië v Duitsland 3: 21.55 uur (NRD): Sport. Super Channel- 15.00 uur: Mo torraces; 16.00 uur: American college football. Nederland 3: 17.45 uur: Studio Sport met eredivisievoetbal. België 2: 20.15 uur: Extra Time. sportprogramma. Duitsland 1: 14.50 uur: Sport- schau; 19.50 uur: Sportschau- Telegramm; 17.58 uur: Die Duitsland 3: 19.00 uur (WDF): Aktuelle Stunde met onder meer Sky Channel: 20.30 uur: Motor sport; 21.30 uur Great Moment of wrestling; 22.50 uur: Spaans Super Channel: 22.35 uur: Bra- BRUSSEL De schaakwe reld beleefde gisteren in La Hulpe. twintig kilometer ten zuiden van Brussel, een histo risch ogenblik. Daar werd im mers de aanzet gegeven voor de eerste cyclus om de wereld beker in de historie. De wis pelturige Joegoslaaf Ljubomir Ljubojevic werd de eerste win naar in deze cyclus. Hij ver sloeg met zwart de Sovjetrus Andrej Sokolov. Ljubojevic was de enige, die in de ope ningsronde tot winst kwam. De andere partijen, ook die van Jan Timman met wit te gen de Joegoslaaf Pedrag Ni- kolic, bleven in evenwicht, of Het toernooi bij Brussel kent een bezetting van achttien spe lers, zeventien grootmeesters, bij wie de oud-wereldkampioe nen Anatoli Karpov en Mikail Tal, en de Belgische meester Winants. Voor de wereldbeker spelen 25 gekwalificeerde grootmeesters in wisselende samenstelling van zestien tot achttien leden in zes toernooi en. Na Brussel volgen tot en met eind 1989 Belfort, Reykja vik, Barcelona, Rotterdam en Skelleftea. Wereldkampioen Gari Kasparov komt voor het eerst in juni Belfort in actie. Naast het prijzenfonds in elk toernooi (met zestien deelne mers 100.000 dollar, met twee schakers meer 104.000 dollar) is er aan het eind van de cy clus voor de 25 grootmeesters een bedrag beschikbaar uit het Grand Prix-fonds. De algehele winnaar, die volgens een pun tensysteem wordt aangewezen, krijgt nog eens 100.000 dollar, de nummer twee ontvangt 75.000 dollar en voor de num mer drie is 50.000 dollar gere serveerd. De laatste deelnemer krijgt nog altijd 8.000 dollar als bonus. De nummers één tot en met zes van de eindstand zijn voorts automatisch geplaatst voor de tweede cyclus om de wereldbeker, die in 1991 en 1992 zal plaatsvinden. BERN De Internationale Paardesport Federatie (FEI) heeft alle bezitters van paarden die uitgezonden worden naar Seoul, op het hart gedrukt de dieren in te laten inenten tegen het Encephalitis-virus. De Japanse paardeziekte is besmette lijk en komt plaatselijk voor in Zuid-Korea. Secretaris Fritz Widmer verklaarde in Bern dat de FEI deze aanbeveling vorig jaar al gedaan heeft in een bulletin. Het advies werd in samenspraak met het Zuidkoreaanse ministe rie van volksgezondheid gegeven. Widmer bevestigde dat 23 in juni 1987 naar Zuid-Korea geëxporteerde paarden niet tegen Encephalitis ingeënt wa ren en vervolgens ziek werden. Een aantal daarvan kampte met de typische symptomen van de ziekte. Dat zijn verlam mingsverschijnselen, koorts en een verslechtering van de al gemene toestand. Alle paarden zijn in september 1987 echter alsnog ingeënt en zijn nu weer gezond. Prijsvraag voor topsport DEN HAAG De tien jaar geleden gestarte maatschappe lijke begeleiding van de top sporters in Nederland vergt anno 1988 een inspanning van anderhalf miljoen van de Ne derlandse Sport Federatie. Om het tekort van dit jaar, plusmi nus een half miljoen gulden, aan te zuiveren organiseert de NSF in samenwerking met het radio- en tv-blad AVRO/Tele- vizier een puzzelactie, die op zaterdag 2 april van start gaat. De NSF rekent op een op brengst van 350.000 gulden, al dus woordvoerder Belinfante. LONDEN De Europese Voetbal Unie (UEFA) zal niet eerder dan 25 juni beslissen over de terugkeer van de En gelse clubs in de Europese be kertoernooien. Die dag is in München de finale van het Europees kampioenschap voor landenteams. De UEFA was eerst van plan de beslissing te nemen tijdens de bestuursvergadering op 3 mei in St Andrews (Schot land). De bestuurderen willen echter eerst zien hoe de Engel se supporters zich gedragen tij dens het toernooi om het Eu ropees kampioenschap in de Duitse Bondsrepubliek. De Engelse voetbalclubs wer den voor onbepaalde tijd uit de drie Europese bekertoernooien geweerd na het Heizeldrama in Brussel in mei 1985. Voor de Europa Cup-finale tussen Juventus en Liverpool vielen bij een botsing tussen Italiaan se en Engelse fans 39 doden. LAHORE Het Westduitse nationale hockeyelftal is er gis teren voor de derde achtereen volgende keer ingeslaagd de Champions Trophy te verove ren. Nadat de titelverdedigers hun laatste wedstrijd van het toernooi tegen het teleurstellen de Groot-Brittannië met 3-1 hadden gewonnen, was, tot te leurstelling van de Pakistaanse aanhang, het gelijkspel van 1-1 dat het thuisland tegen Austra lië behaalde, voldoende voor de eindzége. Nederlandse dames Het Nederlands dames hockey elftal heeft gisteren in Seoul een oefenwedstrijd tegen Zuid- korea met 1-0 verloren. Het enige doelpunt uit de wedstrijd werd tien minuten na rust ge maakt door Yang uit een straf- Coach Gijs van Heumen bracht een experimentele ploeg in het veld met Van Doorn als libero en Lejeune als centraal aan speelpunt op het middenveld. Oranje kreeg tien strafcorners te nemen. De speelsters hadden veel last van de vervuilde lucht in de Zuidkoreaanse hoofdstad. De opstelling van Nederland was: Buter; Van Doorn; Fokke. Nieuwen- huizen (Van Manen) en Willemse (Van der Ben); Holsboer. Leieune en Benninga; Sibbing (Ohr), Wolff en EINDHOVEN Ronald Koeman heeft aan zijn club PSV alvast een forse prijs moeten betalen voor zijn ondoordachte uitla tingen in het maandblad Sport International. Wel iswaar was de leiding van de Brabantse club van mening, dat Koeman in het gewraakte artikel niet altijd even zorgvul dig geciteerd is, dat deed volgens voorzitter Jac ques Ruts c.s. niets af aan het gegeven dat Koeman met zijn gepeperde uit spraken „zichzelf, zijn medespelers, de clubs en de daarbij betrokkenen schade heeft berokkend en een disciplinaire straf verdient". De straf, 10.000 gulden boete en een schorsing van een wedstrijd, lichtte het PSV-be- stuur toe in een speciaal sa mengesteld communique. Naar aanleiding van het in terview in SI, waarin Koe man laat blijken zware over tredingen tegen tegenstanders min of meer als een legitiem Ronald Koeman, toen hij vorig jaar voor het duel tussen FC Utrecht en PEC Zwolle het publiek opriep mee te werken aan de strijd tegen voetbalvandalisme. FOTO: ANP middel te zien om tot succes plan daartoe maar niet te te komen, werd een nader on- spreken. Desalniettemin is het derzoek ingesteld. „Daaruit is bestuur, dat zich volledig dis- gebleken dat een aantal cita- tantieert van het artikel, tot ten uit de context van het met de conclusie gekomen dat Ro- hem gehouden interview zijn nald Koeman in het bewuste 'weergegeven. Zo is het nooit interview onzorgvuldig heeft de bedoeling van Ronald Koe- gehandeld", man of een andere PSV'er ge weest welke tegenstander dan Koeman, die volgens het pers- ook uit te schakelen geweest, bericht zijn excuses voor het om van een vooropgesteld gebeurde heeft aangeboden, nam gisteren overigens na het gesprek met de leiding van PSV in tegenstelling tot een dag eerder wel een deel van zijn woorden terug. Hoewel interviewer Henri van der Steen desgevraagd vanuit Berlijn aan het ANP meedeel de „dat Koeman voor hon derd procent alles zo heeft ge zegd als in ons blad staat weergegeven", en niet de zwarte Piet toegeschoven wenst te krijgen, ontkrachtte de libero de uitlatingen waar hij donderdag nog zei achter te staan. De verdediger, die later op de dag door PSV een spreekverbod opgelegd zou krijgen, gaf nog wel commen taar in het radioprogramma Vrijdageditie van de VARA. Gedeeltelijk Tegen verslaggever Felix Meurders zei Koeman daarin onder meer: „Het klopt ge deeltelijk wat in Sport Inter national staat, maar het is al lemaal wat uit het verband gerukt. Bij PSV is er nie mand, en ik zeker niet, die bewust afspreekt iemand een doodschop te geven. Achteraf besef je wel dat door de over treding van Hans Gillhaus op Jean Tigana de kracht van Bordeaux is afgenomen. Maar niemand in Nederland gunt het zo iemand uit de wedstrijd geschopt te worden of dat hij letsel oploopt. Ik denk dat dat het grote punt is waar de zaak niet klopt. Nu is de hele Euro pese pers erop gesprongen en ik denk dat PSV dat niet ver dient en ik evenmin. Ik durf te stellen dat ik altijd een fai re voetballer ben geweest en dat wil ik ook blijven". Het is echter niet aannemelijk dat KNVB en UEFA er net zo over denken. Bondsvoorzitter Jo van Marle liet gisteren doorschemeren de affaire zelf ter sprake te zullen brengen binnen het bestuur van de KNVB en de kans niet denk beeldig te vinden dat de tuchtcommissie Koeman ter verantwoording zal roepen. Real Madrid, woensdag en 20 april tegenstander van de Eindhovenaren in de halve fi nales van het toernooi om de Europacup voor landskampi oenen, heeft de zaak aange zwengeld bij de UEFA. De tuchtcommissie van de Euro pese voetbalbond vergadert vandaag in Bern. De affaire Koeman staat daarbij niet of ficieel op de rol, maar het is aannemelijk dat de Europese voetbalregenten de uitlatin gen van Koeman niet onbe sproken zullen laten. WILLEM PFEIFFER 'S HEERENHOEK Jan Raas heeft de kern van zijn wielerploeg contracten laten tekenen tot het einde van het wegseizoen 1990. Het gaat hier om de Westduitser Rolf Gölz, de Belgen Edwig van Hooy- donck en Ludo Peeters plus de Nederlanders Jean-Paul van Poppel, Jelle Nijdam en Frans Maassen. Het is ook zeker dat SuperConfex voor die periode als hoofdsponsor blijft optre den. Raas wist gisteren nog niet of hij zijn formatie voor de komende jaren zal uitbrei den met een specifieke ronde- renner. „Het wordt afwachten of zich een kans voor doet. Er zijn er niet veel en dan nog Na de zesde heeft Rob Harme- ling ook de zevende etappe ge wonnen in de Ronde van Griekenland voor amateurs. In Larissa, na 152 kilometer vanuit Saloniki, boekte Neder land een dubbelslag. Aijan Jagt finishte als tweede. De Sovjet Oemaras behield de lei ding in de algemene rang schikking. DALLAS Boris Becker heeft gisteren de eindstrijd van het WCT-finaletoernooi bereikt. De Westduitse tennisser, nog im mer jeugdig (20), verpletterde de Amerikaan Brad Gilbert, van wie hij vorig jaar alle drie onderlinge duels verloor. Bec ker won in drie sets: 6-4, 6-2 en 6-1. Na afloop sprak Becker van een perfecte wedstrijd. Becker staat voor de tweede keer in zijn loopbaan in de fina le van het WCT-eindtoernooi van Dallas. In 1986 moest hij buigen voor de Zweed Jarryd. In de finale, met als inzet 200.000 dollar vo. treft Becker de het duel tussen de Zweed Ed- berg en de Fransman Noah. De winnaar in Dallas ontvangt bo vendien als bonus 700 punten voor de Grand-Prixklassement. Dammer Heusdens verrast opnieuw PUTTEN Na zes ronden in de strijd om de nationale dam titel in Putten wordt koploper Ton Sijbrands, die remiseerde tegen Stokkel. achtervolgd door drie internationale groot meesters. Europees kampioen Gerard Jansen en de Gronin ger Auke Scholma handhaaf den zich op de gedeelte tweede plaats, terwijl de 21-jarige Fries, Hendrik van der Zee, de plaats van Wesselink overnam door een zege in hun onderlin ge ontmoeting. Ron Heusdens zorgde voor een verrassing door zijn derde zege te laten aantekenen door winst op John van den Borst. Petra Polman hield gisteren in de derde ronde van het natio naal kampioenschap dammen voor dames in Amsterdam ge lijke tred met Karen van Lith, die haar vooruit gespeelde wedstrijd tegen Barbara Graas al had gewonnen. Polman kwam na viereneenhalf uur spelen in een sterke positie partij tot winst. ATP wil boycot toernooien België DALLAS De associatie van mannelijke proftennissers (ATP) heeft haar leden opge roepen voortaan toernooien in Belgie te boycotten. Aanlei ding voor deze actie is het feit dat de deelnemers aan het Challengeretoernooi van Luik niet betaald zijn voor hun diensten. Het toernooi in Luik stond op het programma van 18 tot en met 25 februari. Na drie wed strijddagen bleek dat de orga nisatie failliet was. Aan het toernooi kwam een abdrupt einde. De spelers moesten zon der enige vorm van beloning vertrekken. Een briefwisseling tussen de ATP en de Belgische tennisbond heeft vooralsnog niet tot resultaat geleid. De spelerebond eist in totaal 25.000 dollar (45.000 gulden) schadevergoeding van België. Mark en Robert Drontmann varen wel bij harde wind HAIFA Robert en Mark Drontmann hebben gisteren op de Middellandse Zee voor de Israëlische stad Haifa hun aanspraken op een medaille bij de strijd om de wereldtitel zei len in de 470-klasse kracht bij gezet. In de met harde wind gevaren vierde wedstrijd ein digden de Nederlandse broers op de tweede plaats. Winnaars werden de Italiaanse broers Sandro en Paolo Montefusco. Zij profiteerden van het risico dat zij bij de start namen. Het verschil met de rustig van start gaande Drontmannen, die in Haifa in eerste instantie slechts willen voldoen aan de olympische eis van een plaats bij de beste acht, bleek vol doende voor de dagwinst Voor Duetz en Bos is het be reiken van een positie bij de beste acht na de 21e plaats van vrijdag vrijwel verkeken. Bij de dames zegevierde de Amerikaanse Isler. Beste Ne derlandse combinatie was die van Vegter/Bulthuis die als achtste over de finish kwam. In het algemeen klassement staat de Zweedse Söderetröm eerste voor de Deense Alexan- dersson. Den Boer en Koeman blijven Piet den Bóer en Erwin Koe man blijven de komende ja ren bij KV Mechelen. De 30- jarige spits en de vier jaar jon gere middenvelder hebben hun contract met de club van Aad de Mos voor respectieve lijk twee en drie jaar ver lengd. Koeman heeft in zijn contract laten opnemen dat hij na drie jaar voor een geli miteerde som van eén miljoen gulden weg kan. Razzia onder hooligans De politie van Wolverhamp ton heeft deze week invallen gedaan in een groot aantal woningen en daarbij zeker 65 voetbalsupporters opgepakt die worden verdacht van van dalisme. De arrestanten varie ren in leeftijd van 17 tot 38 jaar. Aan de actie werkten zo n 250 agenten mee. De ac tie was gericht tegen suppor- tersgroepen van de Wolver hampton Wanderers, een vierde-divisieclub. Sinds be gin december zijn 15 recher cheurs fulltime belast geweest met hét onderzoek. Een aan tal van hen infiltreerde in de supportersgroepen. Maguregui Jose Maria Maguregui heeft ontslag genomen als trainer van de Spaanse eerstedivisie- club Celta. Men neemt aan dat hij volgend seizoen bij At- letico Madrid in dienst zal tre den. Daar heeft Luis Menotti na een reeks van zes verloren wedstrijden zijn congé gekre gen. Maguregui volgde bij Celta de vorige zomer de ont slagen Colin Addison op. De Brit had zojuist het team naar de eerste divisie geleid. Celta staat momenteel zevende. Verdelen De spelers van Bundesliga- hekkesluiter FC Homburg mogen ongeveer 165.000 gul den verdelen als ze niet de graderen. Uit de verenigings kas is ruim een ton beschik baar gesteld. Voorzitter Man fred Ommer doet daar uit ei gen zak nog eens 55.000 gul den bij. Staking Deense scheidsrechters De scheidsrechters in Dene marken willen gaan staken. Als de voetbalbond weigert om een dezer dagen de ver goeding voor het fluiten van een wedstrijd te verhogen, komen zeker twaalf van de achttien arbiters in de eerste divisie niet in actie tijdens de seizoensopening op Paas maandag. De Deense bond zoekt nu zijn toevlucht bij de Westduitse voetbalbond en in Polen. In de Bondsrepubliek hebben veel scheidsrechters een vrij weekeinde omdat de competitie stil ligt vanwege het vierlandentoernooi in West-Berlijn. Piontek: doelman als oproepkracht Sepp Piontek, de coach van het Deense voetbalelftal, heeft voorgesteld om per land twee doellieden mee te nemen naar het toernooi om het Eu ropees kampioenschap. Wan neer één van de twee keepers door een blessure afvalt, moet het mogelijk zijn een vervan ger over te laten komen. Piontek deed het voorstel tij dens een UEFA-vergadering. Hij vindt drie keepers in een groep van twintig spelers te veel. Rinus Michels is een voorstander van Piontek's plan. Egyptisch ontslag De Egyptische voetbalbond heeft zijn Britse coach Mike Smith ontslagen wegens de povere resultaten van het na tionale team tijdens het Afri kaans kampioenschap dat werd gewonnen door Kame roen. Titelhouder Egypte werd in de kwartfinale uitge schakeld. Een woordvoerder zei dat Smith, die eerder bondscoach was van Wales, vervangen zal worden door een andere buitenlander. KV Mechelen Anderlecht In Brussel is de loting ver richt voor de halve finales van het toernooi om de Belgi sche voetbalbeker. KV Me- :helen ontmoet Anderlecht en Standard Luik speelt tegen de :weede klasser Lierse SK. De wedstrijden staan voor 13 en .27 april op het programma. Het sportcomitié van de Bel gische voetbalbond heeft de klacht van St. Truiden onge grond verklaard. In de wed strijd St.Truiden - Anderlecht op 23 maart had scheidsrech ter Ponnet de spelers Keshi (Anderlecht) en Coenen (St. Truiden) uit het veld ge stuurd. Volgens St. Truiden was het wegzenden van Coe nen niet terecht geweest. Cruijff en Rep bij afscheid Platini Johan Cruijff en John Rep zullen in mei actief zijn bij het officiële afscheid van Michel Platini. Gewezen en huidige voetbalsterren geven dan in Nancy acte de présence. Op 23 mei worden in Nancy, de plaats waar Platini zijn pro fessionele loopbaan begon, drie wedstrijden gespeeld. Al lereerst komt een selectie uit Lotharingen uit tegen Juven tus, de laatste club van de Franse vedette. Verder kon digde het feestcomité een duel aan tussen de „Franse Variété Club" en „De Vrienden van Michel Platini". Tenslotte speelt Frankrijk tegen een wereldselectie met onder an deren de Russische doelman Dassajev, de Westduitse mid denvelders Schuster en Matt- haus en de Belgische keeper Pfaff. Benefiet George Best, de kleurrijkste speler die het Britse voetbal heeft voortgebracht, wordt ja ren na zijn topperiode alsnog met een benefietwedstrijd geëerd. De Noordierse voet balbond heeft zich positief uitgesproken over het duel, dat waarschijnlijk in het na jaar in Belfast wordt gespeeld. Vroegere sterren zoals de Braziliaan Pele en de Frans man Platini hebben al toege zegd mëe te doen aan de wed strijd. die Best ongeveer 350.000 gulden zal opbrengen George Best. km/u), 2. Mansell (Gbr) Williams 1.30,298, 3. Nannini (Ita) Benetton 1.31.772, 4. Prost "(Fra) McLaren PAARDESPORT Koereen Schaesberg 1.32,888, 9. Nakajima (Jap) Lotus 1.33.293. 10. Capelli (Ita) March (Zwe/Wdl) Toyota (Ita) Lancia 52. DAMMEN NK heren in Putten Zesde ronde: Scholma - Van der Wal 1-1, Van der Zee - Wesselink 2-0, Van Leeuwen - Vermin 1-1, Stokkel - Sij brands 1-1, Schotanus - Van Aalten Jansen - Clerc Bors 0-2. Stand: 1. Sijbrands 9. 2/4. Jansen, Scholma en Van der Zee 7, 5/11. Van Aalten, Clerc, Heusdens, 14. Van der Borst 3. NK dames in Amsterdam Derde ronde: Graas - Van Lith 0-2, Brenda Ludwig. Andries en Wanders 2. 8. Rijndertse 1, 9. Janssen en Schouten 0. HOCKEY Champions Trophy in Lahore West-Duitsland - Groot-Brittannië 3- 1; Pakistan - Australië 1-1. Eindstand: 1. West-Duitsland 5 4 0 1 8 (11-5); 2 Pakistan 5 3 2 0 8 (9-3); 3. Australië 5 2 2 1 6 (6-4); 4. Sovjetunie Chianti de Noot. 3. Claes ter Lune. Toto winnend 1.80 plaats 1.40 2.60 koppel 11.40 trio 92.00. Niet gestart Bernadette en Cunerus Hanover. Tweede koers, 1609 m: 1. Camaro J. (W. Velis) 2.09.1 - 1.20.2, 2. Abbado Derde koers, 1609 m: 1 Bobby R. (C. Vijfde koers, 2100 m: 1. Avance Atta- queur (J. v d Pijl) 2.55.9 - 1.23.8. 2. 24 40 trio 208 40. Zesde koers, 2100 m: 1 Vecht Haze laar (F Stalman) 2.48.8 - 1.20.4. 2. Ann Marshall. 3. Wervelwind Joost. Toto winnend 429.50, plaats 40.30 2 00 2.60 koppel 177.00 trio niet ge- Zevende koers, 2100 m: 1. Wicardo Peter (W. Velis) 2.52.8 -.1.22.3, 2. Wally Heynen, 3. Varsity Laren. Toto winnend 1.30 plaats 1.00 1.00 koppel 1.90 cjeen trio. Niet gestart Zelote en koers' 1609 m: 1Arabesk C. (W Veils) 2.05.2 - 1.17.8, 2. Zonne kind. 3 Zoon Buitenzorg. Toto win nend 3.30 plaats 1.70 4.50 4.10 kop pel 79 90 trio 1341.70. Niet gestart Brandy Boszorg en Ank De Bloom- erd Totalisatoromzet: 219.780.00. Eerste ronde: Andersson (Zwe) - Wi- Sax (Hon) 1/2-1/2, Tal (Sov) - Vagan- jan (Sov) 1/2-1/2, Portisch (Hon) - Seirawan (Vst) afgebroken. Beljavskl (Sov) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2. Tim man (Ned) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Nunn (Gbr) - Speelman (Gbr) 1/2-1/2. Sokolov (Sov) Ljubojevic (Joe) 0-1. TENNIS WCT-toernooi Dallas Heren enkelspel, halve finale: Bec ker (WDI) - Gilbert (Vst) 6-4. 6-2, 6-1. ATP-toernool Polnte-a-Pitre Wekesa-Tom Nljssen 6-4 7-6 (7-2) VOETBAL Belgische competitie FC Brugge - Charleroi 1-1 Engelse competitie Watford - Queen's Park Rangers 0-1 WIELRENNEN Ronde van Griekenland Zevende etappe: 1. Harmeling (Ned) 152 km in 3.56.27, 2. Jagt (Ned). 3 Stanchev (Bul). 4. Cemelta (Alb), 5. Radtke (ODI), 6. Vlatko (Bul). 7 Caka (Oos), 8. Romanov (Sov). 9 Kindaker (Zwe), 10. Zanoli (Ned) allen zelfde tijd Algemeen klassement: 1. Oemaras (Sov) 21.21 42. 2. Zanoli (Ned) op 1.19. 3. Radtke (ODI) op 1.26, 4. Stanchev (Bul) op 1.36, 5 Lino (Fra) op 2.01. 6. Jagt (Ned) op 2.04. 7. Kaspoetis (Sov) op 2.54. 8. Cordes (Ned) op 3.13, 9 Sikorski (Pol) op 3.17. 10. Uslar (ODI) op 3.19 IJSHOCKEY WK junioren Nederland-Groot-Britannië 7-2; Halte- Frankrijk 5-3. ZEILEN WK 470 in Haifa Vierde race, heren: 1. Montefusco (Ita), 2. Drontmann/Drontmann (Ned), 3. Holmes (Gbr), 21. Duetz/Bos (Ned). 30. thuis (Ned), 15 Steenhuls/De Blocq van Kuffeler (Ned). 28. Kramer/Stave- nuiter (Ned), 31. Van de Voorn/Van de Werl (Ned) Stand: 1. SöderstrOm 19. 2. Alexan- dersson (Den) 20. 3. Niece (Vst) 29. 10. Kramer 49,4. 15. Vegter 58. 25. Steenhuis 77. 32. Van de Voorn 97

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11