J,L.A. Law" combineert werkelijkheid met fictie [dip/televisie TROS GAAT GEZONDER LEVEN QeidóaQowuvnt DONDERDAG 31 MAART 1988 PAGINA 19 Wekelijks op zaterdag Jeugdjournaal Extra «sarftj if» «HILVERSUM Een jeugdjournaal van vijfentwintig minuten ia kan vanaf volgende week worden bekeken. Het gaat otn het Suipiijeugdjournaal Extra. Dit is vanaf zaterdag 9 april wekelijks op Ne- 10 meerland 3 om 19.00 uur te zien. Opzet is een jeugdjournaal met een °<Ceekeindebijlage. Dat is de beste omschrijving van het nieuwe «ÏNOS-programma op Ned. 3. Het dagelijkse nieuws staat natuurlijk 16 top de eerste plaats. Daarvoor is er van maandag tot en met zater- lag een jeugdjournaal van tien minuten. Iets extra's kan geen twaad. Na het nieuwsgedeelte zal de redactie van het jeugdjour- iaal elke zaterdag een aantal vaste rubrieken maken die wekelijks irugkomen in Extra: allereerst het onderwerp van de week. En arder de rubrieken Anders, Middelpunt, Kijkers en het Weer. [et onderwerp van de week behelst een studiogesprek dat zai >rden geleid door Marga van Praag. „Anders" heet een kort ru- iekje waarin een paar opvallende gebeurtenissen uit die week •hter elkaar worden gezet. In „Middelpunt" staat elke week een an't bAind centraal. Dat kind moet iets opvallends doen. In „Kijkers" 1 orden de reacties van kinderen op het nieuws behandeld. Aan >t einde van het journaal hoort een weerbericht. In samenwer-' met twaalf weeramateurs wordt elke week een speciaal op provincie gericht weerbericht gemaakt met uitleg in de studio m HILVERSUM - Bij de aankondiging van het nieuwe zomerprogramma voor de dins dag- en de vrijdagavond op Nederland 2, samen met de AVRO en de VOO, beklaagt de TROS zich er over, dat de nieuwe beper kende reclameregels, de toegezegde nipte controle en de bijgevolg mindere financiële speelruimte als een handicap worden erva ren. Hier geeft de TROS te kennen, dat sluikreclame tot op heden de mogelijkheid bood programma's mede te laten financie ren door derden. Nochtans laat de TROS weten een geva rieerd pakket te kunnen bieden aan amuse ment. drama, informatie en jeugdprogram ma's. Onder het hoofd „amusement" vallen de dertien programma's van anderhalf uur onder de titel „Ultra quiz". Dit sluit aan bij de landelijke campagne „gezonder leven". Hiermee wordt begonnen in mei. Te land, ter zee en in de lucht duurt voort, terwijl met de staatsloterij is afgesproken, dat er rond de trekkingen „Alles of niets"-pro- gramma's op het scherm zullen worden ge bracht. In mei eindigt voorlopig „Medisch Centrum West", maar een nieuwe reeks is in de maak. Vanaf 17 mei volgt er nieuw eigentalig drama, gemaakt samen met de BRT onder de titel: „De vijf zintuigen - Adriaen Brouwer". „Dr. Vlimmen" en „Van de koele meren des doods" zullen worden herhaald. Een opmerkelijk pro gramma moet worden „Once we were drea mers", gemaakt door Belbofilm, nog op ini tiatief van de te vroeg overleden Ben Ei kerbout. Dit handelt over de eerste joodse pioniers in Israël. Jaap Jongbloed en Astrid Joosten zullen onder hun eigen namen tweewekelijks op de vrijdagavond een nieuwsrubriek bren gen, waarin actuele zaken op mediagebied aan de orde zullen komen. In het verlengde hiervan bestaat al de rubriek „Hallo", waarin kijkers rechtstreeks vragen kunnen stellen aan programmamakers. Hiermee moet de afstand tussen kijker en Hilversum worden overbrugd. Elke dinsdag- en vrij dagmiddag wordt een kinderpakket gebo den met figuren als Rosco, Ti-ta-tovenaar, Jan, Jans en de kinderen en de familie Ou denrijn. Voorts nog een opmerkelijke film, nl. „De laatste zeven maanden", een füm van Willy Lindwer, waarin acht vrouwen aan het woord komen die de laatste zeven maanden van het leven van Anne Frank hebben meegemaakt. HILVERSUM Regisseur Steven Bochco zag de afgelo pen jaren zelf de schijnwer- Eers op zich gericht dankzij et succes van de politie-serie Blues". De altijd zo'wat chaotisch aandoende reeks waarin de onderlinge relaties minstens zo belangrijk zijn als de onderwerpen van de afle- rstei veringen, lijkt zijn staalkaart >or succes. Hij is op dit mo- ent een van de meest ge daagde regisseurs en ook ver- ntwoordelijk voor het succes an „L A. Law", die de AVRO ranaf 4 april (Ned. 2 om 20.19 iur) op het scherm brengt. De overeenkomst tussen beide ds series is dat de persoonlijke en irofessionele ervaringen van u. dj e hoofdrolspelers een centra il: f rol spelen. Ook „L.A. Law" aPi kent de wat rommelige opzet afr van de politie-serie en de rea- v, istische verbeelding van de tarakters. Voor het kijkpu- liek betekent deze aanpak G» at „L.A. Law" geen serie is le hij zonder meer over zich jpen kan laten komen. Maar ine de moeite neemt om gedu nde de eerste aflevering de irakters te leren kennen, is de weken die volgen verze- cerd van het nodige kijkple- ei zier. li Amerika begon de serie in Êktober 1986 en werd een faas 8root succes- Vijf Emmy's en s. ueen Golden Globe Award la- 1 u vter, mag worden vastgesteld v.' dat het publiek er graag voor gaat zitten. De constatering baarbij dat de afleveringen leeds beter worden, houdt een Wa belofte in voor de toekomst en zorgt er hopelijk voor dat de WRO de reeks niet na de eer- Zonder aarzelen Dat de AVRO en niet de NCRV (die „Hill Street Blues" in haar pakket heeft zitten) de reeks op het scherm brengt, komt volgens Pim van Collem (hoofd kunstzaken) omdat zijn omroep er snel bij was. Nadat Pim in oktober 1986 twee afle veringen had gezien, legde hij zonder te aarzelen een claim op deze reeks. Het feit dat het Amerikaanse rechtssysteem sterk afwijkt van het Neder landse vond hij geen pro bleem. Pim: „Met een goede vertaling kom je heel ver. Daarbij wordt alles wat er ge beurd heel begrijpelijk in beeld gebracht". Het was niet de enige overwe ging. Pim: „De constante kwa liteit die Bochco levert, gaf de doorslag. Deze is zo hoog, dat ik direct ja heb gezegd. Op de achtergrond speelde ook mee dat de serie eerder draait om de intermenselijke relaties dan om het in beeld brengen van eindeloos voortslepende recht zaken. Ze vormen slechts de kapstok om de serie aan op te hangen". De AVRO programmeert de reeks, net als in Amerika in het eerste seizoen gebeurde, wekelijks op de late avond. Pim: „Alleen de eerste afleve ring vormt daar een uitzonde ring op. Deze hebben we vroeg op de avond gezet zodat zoveel mogelijk mensen er kennis mee kunnen maken. Verder dient hij als afsluiting van de televisie-avond omdat de kij- kergroep dan thuis is. We mikken met de reeks namelijk op een publiek tussen de 25 en 45 jaar. Bovendien is het geen prime time-serie". Realistisch Bochco schreef de serie samen met Terry Louise Fisher. In breng van laatstgenoemde was onontbeerlijk voor het zo rea listisch mogelijk weergeven van het werk van een advo caat. De verhalen zijn ook veelal gebaseerd op ware ge beurtenissen. Fisher heeft ove rigens het schrijvers-team in middels verlaten en werkt sinds een jaar voor Disney. Reden voor haar vertrek was onenenigheid met Bochco. Pim van Collem constateert dat er een behoorlijke bloedar moede heerst wat goede scripts betreft, maar hij heeft voor het nieuwe seizoen toch een aantal aardige series en films kunnen aankopen zoals de „Schwarzwaldklinik", „Anas- tasia" en „The Attic: The Hi ding of Anna Frank". Met de komst van Nederland 3 is hij heel gelukkig. Pim: „Doordat we twee avonden hebben, kunnen we beter programme ren. Wat ik wel jammer vind, is dat het overleg met de ande re partners niet echt wil vlot ten. Iedereen moet nog even wennen aan feit dat we geen concurrenten meer van elkaar zijn. Maar voor de toekomst biedt een eventuele samen werking op Nederland 2 heel wat mogelijkheden. Je zou dan Drie hoofdrol spelers uit „L.A. Law" met (v.l.n.r.) Richard Dysart als Leiand McKenzie, Jill Eikenberry als Ann Kelsey en Harry Hamlin als Michael Kuzak. FOTO: AVRO bijvoorbeeld een mini-serie in een week kunnen wegspelen". In „L.A. Law" draait het om een advocatenbureau, dat wordt geleid door Leiand McKenzie, de vaderlijke, ou dere leider van de oorspronke lijke maatschappij. Zijn part ners zijn onder andere Michael Kuzak, een gewetensvolle ad vocaat, Arnie Becker, gespe cialiseerd in echtscheidings procedures. Ann Kelsey die zich uitsluitend met het bur gerrecht bezighoudt en die bij tijd en wijle het belang van haar cliënten boven dat van haar werkgever stelt. Verder loopt er in het kantoor ook nog Douglas Brachman rond, de koelbloedige en efficiënte manager van het advocaten kantoor. De eerste, lange afle vering (de andere duren 45 minuten) is een mengeling van emotie, keiharde zakelijkheid en (bizarre) humor. Wanneer een van de advocaten dood in zijn kantoor wordt aangetrof fen en een cliënt de man belt, krijgt hij als antwoord: „sorry, maar hij is momenteel niet aanspreekbaar". In de recht zaal voeren de advocaten een keiharde strijd waarbij zelfs een meer dood dan levende kankerpatiënt als getuige wordt opgeroepen om hun ge lijk te krijgen. „L.A. Law" heeft een goede combinatie gevonden tussen werkelijkheid en fictie. De se rie kijkt dan ook lekker weg. Hoewel niemand er voor thuis hoeft te blijven, biedt hij de nodige ontspanning voor het slapen gaan. HANS PIËT NEDERLAND 1 EO 16.00 Hulp voor Constance (The easter promise, 2). vierde lige Amerikaanse tv-serie. Met o.a. Jean Simmons, Lisa Lucas en Jason Ro berts 17.13 Kinderkrant, kinderpro gramma 17.15 Pablo, kinderserie NOS 17.30 Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland, ac tualiteitenrubriek met Aad Kamsteeg IOS 18.15 Een vertekend beeld (2), driedelige serie over de positie van de vrouw in de Islam TELEAC 18.30 Gute Reise, cursus Duits voor beginners. Les 12 EO 19.00 Jody en het hertenjong, tekenfilmserie. Afl.4: Joep en Jody bij de les. Op de eerste schooldag komt een beer de les verstoren 19.24 Hallo Nederland, pro gramma over Nederlandse kinderen in het buitenland. Afl.: Jehudi en Danny Blom in Nepal NOS 20.00 lEJournaal EO 20.28 Tijdsein, actualiteitenru briek waarin een interview met premier Lubbers over de afloop van het bezuini gingsdebat van deze week. Voorts aandacht voor de opvallend 'onderkoelde' berichtgeving in de Jor daanse media over de Palestijnse opstand in de door Israël bezetten gebie den. Dit houdt waarschijn lijk verband met de angst dat deze opstand zal over slaan naar Jordanië, waar zestig procent van de be volking van Palestijnse af komst is. In de overige on derwerpen wordt aan dacht besteed aan de aan leg van moerassen voor de Charles de Wolff dirigeert mor gen in de Pieterskerk het Bachkoor Holland. 'De Matt haus Passion', morgen op Ned. 2 Om 11.45 UUr. FOTO: ANP zuivering van afvalwater en de gevolgen van een mo gelijke terugtrekking van de Russen uit Afghanistan. Tot slot een reportage over een Keniaanse dra maserie, over het zuinig omgaan met hout voor het dagelijks gebruik door de (plattelands)bevolking 21.15 Samen zingen met Arie Pronk, muziekprogramma vanuit de St. Michaëlskerk in Zwolle, gepresenteerd door Heieen van Dijk 21.45 Bangladesh, land zonder hoop? Documentaire over de hulp van de Christian Service Society aan Ban gladesh 22.05 God verandert mensen, praatprogramma vanuit De Musketon in Utrecht NOS 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 ^Jeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 Klassewerk, spelprogram- ma voor scholieren, gepre senteerd door Hans van Willigenburg. Thema: Chi na. Deelnemende scholen: Het Baken uit Alphen aan den Rijn en de Tjerk Hid- desschool uit Leeuwarden 20.00 Wat een tijd (slot), serie spelprogramma's gepre senteerd door Ted de Braak. Twee families worden getest op hun ken nis van de periode 1955 - 1970, aan de hand van door kijkers aangevraagde fragmenten van tv-pro- gramma's uit die tijd. Gas ten: Gary Brooker, The Sisters en Mieke Telkamp 21.00 Het televisieprogramma, speciaal programma ter gelegenheid van de komst van Nederland 3, aan staande maandag. Aad van den Heuvel volgt di verse betrokkenen bij het omroepbestel. Geportret teerd worden o.a. Wim Koole (IKON), Marcel van Dam (VARA). Elco Brink man (WVC), Joop v.d. Reij- den (voorzitter NOS en NOB), Joop van den Ënde (vrij producent) en televi siepionier Eric de Vries. Verder ook gesprekken met programmamakers zoals Sonja Barend, Koos Postema en Ruud Hen driks NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden IRT 1 Tik Tak, animatieserie (herh.) .05 Plona, kinderserie. Afl.: Plons en de kaketoe (herh.) alderï®Fame, Amerikaanse tv-serie met Debbie Allen, Lee Curreri, Erica Gimpel e.a. Afl.: V.N.- ,j week Ned 18.55 EComedy Capers: In het ste nen tijdperk (Cave men), korte komische film met Stan Laurel en Oliver Hardy Europese volksculturen: Mens en boom, serie over de banden van de mens met zijn natuurlijke omgeving. Afl.: Het hout van Ormanysag .25 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Syn dicale Omroepvereniging UO Programma-overzicht 45 Nieuws 10 Kunst-zaken [20 Hoger-fager, spelprogramma waarin met Walter Capiau .05 Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Larry Hagman. Linda Gray. Patrick Duffy e.a. Afl.: Last tango in Oallas ■45-23.05 Nieuws en Coda: Nic ky's rag. van eh door Johan Akkermans m RT 2 15 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie. Mitch en Derek zinnen op wraak. Patricia krijgt een an der beeld van Guy 1.23 Intermezzo. In der Fremde. van Schumann, uitgevoerd door Z. Vandersteene, zang en L. Kende, piano (herh.) •25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 1.00 -40 Mededelingen en program- gsK 11 '.45 Nieuws koo 1-10 Kwidam, videospelletje Her» >-15 No man's land. Engelse tv- spel van Harold Pinter. Met John Gielgud, Ralph Richard son. Terence Rigly e.a. Op een zomeravond nodigt de aan al cohol verslaafde schrijver Hirst de aan lager wal geraakte en havenloze Spooner. die zich voor kluizenaar uitgeeft, in zijn luxueuze huis uit. Er ontspint zich een ingewikkeld spel van kat en muis I.45-23.20 Politieke Collaboratie, 1 documentaireserie van Mauri ce de Wilde. Afl. 9: De teerling is geworpen (herh.) ITBF 1 ca: fl SS "ouba nouba, tekenfilms |(L lö-30 Csrrafoura, gevarieerd pro gramma '00 Journaal 03 Ce soir, regionaal programma ■s.26 Quick et Flupke, tekenfilmse- fie '30 Journaal 1st Cheyennes (Cheyenne au tumn), Amerikaanse speelfilm uit 1964 van John Ford. Met Richard Widmark, Carroll Ba ker. James Stewart e.a. Het re laas van een stam Cheyennes die proberen te overleven in eon dor en droog reservaat «5 Autant en emporte Holly wood, documentaire over het 11 helcfe'PUnt VSn ,llmbedr'lv'9" ^°°-23.30 Laatste journaal DUITSLAND 1 Vorsichtl Kinder in der Kiste, kinderprogramma fflARD-Sport extra i Tagesschau Hier und Heute, actualiteiten Falcon Crest, tv-serie Programma-overzicht CflTagesschau i Neul Jetzt reklamefreil TV- Werbung zwischen Kunst und Kommerz, kijkje achter de schermen van de reclamebran- l Der 7. Sinn, verkeerstips I fel Ein Lied tür Dublin, natio naal songfestival waarvan de winnaar Duitsland zal verte- tenwoordigen op het Eurovisie ongfestival dat op 30 april in Dublin zal plaatsvinden. Pre sentatie: Jenny Jürgens I Tagesthemen, actualiteiten I Wettlaut zum Ruhm - Die Ent8chlüsseling der Erbsub- stanz, tv-film van William Ni cholson. Met Jeff Goldblum. Tim Pigot-Smith en Alan Ho- i Tagesschau l Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.58 Logo-Extra, jeugdjournaal 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher, sclence-fictionserie naar de boeken van John Cristopher. Afl.: Eine harte Prüfung 16.55 Heute 17.10 Kontakte, magazine voor le vensvragen. Afl.: Vor Gespen- stern hab' ich Angst 17.50 Matlock, misdaadserie 18.57 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.10 Die Sport-Reportage 21.00 Tele-As, spelprogramma van uit Mainz. Presentatie: Carolin Reiber en Peter Rapp. Van daag: 25 jaar ZDF 22.30 Heute 22.35 Live. ZDF-talkshow vanuit de Alte Oper in Frankfurt 23.55 EDon Camillo und Peppone (Don Camillo/Le pètit monde de Don Camillo). Italiaans/ Franse speelfilm uit 1951 van Julien Duvivier. Met Fernandel. Gino Cervi. Sylvie e.a. 01 35 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II 16.30 Programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Ein Kerl wie Dynamit (The restless breed). Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Allan Owan. Met Scott Brady, Anne Bancroft. Jay C. Flippen e.a. 21.20 Filmtip: Haus der Spiele, speelfilm van David Mamet. gepresenteerd door Martina Müllerfd 21.30 West 3 aktuell 21.45 Kultur: Die Kunst ist gegen den Körper des Künstlers ge richte!, filmportret van de Oostenrijkse schrijfster Ellrie- de Jelinek 22.30 Projekt Atlantis (3). vierdelige Italiaanse tv-serie van Lucio Mandara. Met Daniel Gelin, Marpessa Dijan, Francesca de Saplo e.a. 23.30 Nachgespielt: Hans Richter, Maler und Filmpionier, film portret 00.15 Laatste nieuws BBC 1 15.14 EThe British Film: Alfs but ton afloat, Engelse speelfilm uit 1938 van Marcel Varnel. Met o.a. Bud Flanagan en Ted dy Knox 16.40 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Top of the pops, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade 20.30 (ïEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully. e.a. 21.00 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine met o.a. een kijkje op een algen-kweke rij en aandacht voor de ontwik keling van computers die ge schreven teksten kunnen le zen. waardoor een toetsen bord overbodig zou worden 21.30 Mastermind, spelprogramma met Magnus Magnusson 22.00 Party political broadcast: La bour Party 22.05 Journaal en weerbericht 22.35 All the beat: Dave Allen, hoogtepunten uit shows met de Ierse komiek Dave Allen 23.05 Come the Spring 23.45 Music tor Holy Week, vanuit Llandaff Cathedral. BBC Welsh Symphony Orchestra and Cho rus o.l.v. Owain Arwel Hughes 00.25 The gospel according to St. Mark (4), 7-delige serie, waarin Shakespeare-acteur Roger Reece op locatie in Israël het evangelie van Marcus vertelt (herh.) 00.35 Weerbericht BBC 2 16.30 Holiday outings 16.50 Nieuwsoverzicht 17.00 Attic archives, serie met film opnames van bijna een eeuw 17.30 Is there something after death? (2) 18.00 My music 18.25 Tekenfilm 18.30 Holiday '88 (herh.) 19.00 Battlestar Galactica Galacti- va 80, Amerikaanse sf-serie. Afl.: Galactica discovers earth (3) 20.30 The education programme 21.00 Out of court, informatief pro- gramma over Justitiële zaken 21.30 Nature, natuurfilmserie met extra aandacht voor milieupro blematiek 22.00 xBlackadder II, comedyserie. Afl.: Potato (herh 22.30 x40 Minutes: Streetgirls, re portage over jeugdprostitutie in Birmingham 23.10 Cabaret at the jongleurs 23.40 Party political broadcast: La bour Party 23.45 Newanight, actualiteitenmaga zine 00.30 Weerbericht 00.35 It's Garry Shandling's Show, comedyserie 01.10-01.40 Open University SKY CHANNEL 16.00 Is) The Great yideo Race, pop- programma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I dream ot Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 The Incredible Hulk, avontu- renserie 20.30 Emerald Point, dramaserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 The Road to Wrestlemania IV 22.30 Ford Ski Report 23.15 Italiaans voetbal 23.30 Spaans voetbal 00.30 .si GD TV, popprogramma 00.57 Europees weerbericht 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Mahler Symphony no. 3, met Carolyn Watkinson. mezzo sopraan. het Noodhollands Jongenskoor en het NOS-koor 02.35-03.00 Oscar Shumsky SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Captain Power and the Sol diers of the Future, science- fictionserie. Afl.: And madness shall reign 19.25 Europoes weerbericht 19.30 Oxford Scientific Films, docu mentaireserie. Afl.: Webs and other wonders 20.30 la Say Ah (Zeg 'ns AAA), co medyserie 21.00 Twilight zone I, 'suspense'-se- rie. Afl.: Word play 22.00 Super Channel News 22.30 Europees weerbericht 22.35 American Indoor Soccer Lea gue 23.35 American College Football 00.35 Super Sonic 01.35-02.35 Formula One MTV EUROPE 16.00 Marcel Vanthilt 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5: Swing Out Sis ter 17.15 Marcel Vanthilt, met van 19.00-19.30 Remote control, spelprogramma 20.00 Ray Cokea 22.00 MTVe Metal Hammer, har- drockprogramma 23.00 Ray Cokea, met van 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) 01.00-06.00 Gast-vj TV 5 16.05 Entretien avec Pierre Braun- berger(5) 16.15 CLes misérables (1). Frans drama uit 1933 van Raymond Bernard. Met o.a. Harry Baur en Charles Vanel 18.00 Rócrèation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Le grand échiquier, amuse- 22.00 Journaal 22.30-23.25 Cinéipa Cinémae, film magazine ^TV-Morget^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Ons kent ons (3) KRO/RKK 15.00 Meditatie op Goede Vrijdag, vanuit de St. Franciscuskerk te Amersfoort KRO 15.45 Het domein van de bever, natuurdocumentaire 16.20 Ver van mijn bed show, pro gramma over Derde en andere we reldzaken. Presentatie: Han van der Meer NOS 17.30 Vi6-Journaal KRO 17.46 Alvin en z'n boefjes NEDERLAND 2 EO 11.45-13.10 Matthaus Passion, muziekstuk van Johann Sebastian Bach, rechtstreeks vanuit de Pieters kerk te Leiden. Uitgevoerd door het Bachkoor Holland o.l.v. Charles de Wolff. M.m.v. Marianne Koopman, sopraan; Hilke Helling, alt; Kurt Equi- luz. tenor e.a. Orkest: Amsterdams Kamerorkest 14.30-16.15 Matthaus Passion, vervolg DUITSLAND 1 09.45 Programma-overzicht 10.00 isi Protestantse kerkdienst 11.00 l§ A Child of our time, oratorium van Michael Tippet, uitgevoerd door het koor en orkest van de Bayerischer Rundfunk o.l.v. Sir Colin Davis, m.m.v. solisten 12.30 Die Verlobten vom Tranensee, literaire filmvertel ling uit Lapland (herh.) 13.30 Reiz der Extreme: Fliegen an seidenen Fa- den, documentaire 14.20 Lukas, Tsjechoslowaakse kinderfilm uit 1982 van Petr Krenek en Otakar Kosek 15.35 lËAranka, tv-film naar het dag boek 'Ich lerne Leben. weil Du ster ben musst' van Cordula Zickgraf Met Suzanne von Borsody, Anke Sebe- nich. Edith Volkmann e.a. Regie: Ger- not Eigler (herh.) 16.45 Heimatmu- 8eum: Ein Roman wird Film, docu mentaire over de verfilming van de roman 'Heimatmuseum' van Siegfried Lenz 17.45-19.15 SS Panorama Euro pa: Wenn wir zueinander finden (Jesli sie odnajdziemy), Poolse speel film uit 1982 van Roma Zauski. Met Anna Romantowska. Kryzstof Kolber- ger. Barbara Klimkiewicz e.a. DUITSLAND 2 09.35 Programma-overzicht voor de feestdagen 10.00 s Faszination Mu- sik. Passiemuziek in Jeruzalem. Hans Maier speelt orgelwerken van Bach in het Dormltio-klooster op de Sionberg 10.45 David tötet Goliath, reportage over de restauratie van de Sixtijnse Kapel 11.25 Hirten Kinder und Kohle, reportage over natuurbescher ming in het Ruhrgebled 11.55 Heute 12.00 is) Faszination Musik: 25 Jahre ZDF, galaconcert rechtstreeks vanuit de ZDF-studio In Mainz. Pianoconcert nr.23 in A gr.t., KV 488, Mozart. Sym fonie nr. 34 in C gr.t.. KV 388. Mo zart. Junge Deutsche Kammerphilhar- monie o.l.v. Christoph Eschenbach (piano). Presentatie: Mady Riehl 13.00 Ein Sommer für Silva, tv-spel van Gernot Schley Met o.a. Stephanie Kellner en Mario Marincic 13.25 Ef- fendi, Chinese tekenfilm 13.55 Er- zahlt mir von Ostern, tv-film van Ar- min Dahlen. Met Fritz Strasser. Kerst in Pöppelmann en Maxi Nüchtern 14.35 Timm Thaler (3), jeugdserie naar de roman van James Krüss (herh.) 15.00 S) Trapper. Wolf und Fahrtensucher (Challenge to be free). Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Tay Garnett. Met Mike Mazurki. Fritz Fordv Vic Christy e.a. 16.25 Heute 16.30 Zur Passion: Wer hat dich so gfschlagen? Een muzikale kruisweg met Helmuth Rilling 17.15 Victoria, Zweedse speelfilm uit 1977/78 van Bo Widerberg. Met Michaela Jolin. Step- han Schwartz, Pia Skagermark e.a. DUITSLAND 3 16.30-17.50 Unvollstandige Finster- nis, Tsjechische jeugdfilm van Danie- la Fischerova en Jaromll Jlres BBC 1 07.45 EEdgar Kennedy 08.00 Nieuws 08.15 The Flinstonee, teken filmserie 08.40 The Pink Panther, te kenfilmserie 09.00 Nieuws 09.15 The Muppet Babies, tekenfilmserie 09.40 Tekenfilms 10.00 Nieuws 10.05 The Littlest hobo, jeugdserie 10.30 Why don't you? 11.00 Bananaman 11.05 Going for gold, spelprogramma 11.35 Play school 11.50 The gospel accor ding to St. Mark, 7-deiige serie, waarin Shakespeare-acteur Roger Reece op locatie in Israël het evange lie van Marcus vertelt 12.00 Kerk dienst op Goede Vrijdag 13.00 Day time live, gevarieerd magazine 14.00 Nieuws en weerbericht 14.15 Neigh bours, Australische tv-serie 14.40 Flight ot the dragons, tekenfilm 16.10-17.45 Born free, Engelse speel film uit 1966 van James Hill. Met Vir ginia McKenna, Bill Travers, Geoffrey Keen e.a. BBC 2 12.00 EWestern Union, Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Fritz Lang. Mel Randolph Scott, Robert Young, Dean Jagger e.a. 13.30 Fingermouse 13.45 R.K.O. film: Pal - fugitive dog 14.10 Maestro, portret van oud-voetballer Bobby Charlton 15.00 Sport 17.10 Gardeners' World, informatie voor de tuinier 17.40-19.00 The Titfield Thunderbolt, Engelse speelfilm uit 1952 van Charles Crichton. Met Stan ley Holloway, George Relph, Naunton Wayne e.a. SKY CHANNEL 06.30 Good Morning Scandinavia 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 Dennis 09.05 s! Sky Trax 14 00 City Lights 14 30 Fashion TV 15.00 Jayce and the weeled warriors 15.30 She-Ra 16.00 is) Countdown 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Wat 'n Fotol Cursus foto- ijrafle 09.50 Gezond eten. Gezond even, met Liza Goddard 10.00 Cur sus Golf (Play golf) 10.30 Cursus Handwerken 11.00 Living Planet, na- tuurlilmserie 12.00 Survival, natuur filmserie 13.00 Game for a laugh 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 Live at City Hall 14.25 Wewerbericht 14.30 Videopix 15.30 Nino Firetto Totally Live 16.30 Supertime 17.00 Captain Power and the soldiers ot the future, science- fictionserie 17.30 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heet uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits 19.02 TROS: Ferry Maat's soul- en disco show 21.02 De CD Show 23.02 Sesjun. RADIO 4 16.00-00.00 VPRO: Een Iraanse mu ziekdag. met om 18.00 en 20.00 Niuews (NOS). RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Rockschool II. 21.30 Pronto? 22.00 Doelgericht ondernemen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 De BRT combo. 20.03 Folk. 21.03 Basiseducatie. 21.30 De Taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft mualc. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Over stuur 19.10 Funky town. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Soefi. 19.45 Home made. 20.30 Recital. Peter Schreier, tenor Andras Schift, plano. 22.00 Actualia van de nieuwe muziek. 22.15 Nieuwe muziek. MORGEN MTV EUROPE 06.00 Maik»n W«,o 1100 J«rry Foulkes 12.00 Remote control (herh.) 12.30 Jerry Foulkee 14 00 Ray Cokee RADIO 1 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw 13.08 NCRV: Hier en nu 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P- roem 16.05 VARA: Radio l Vrijdagedltle RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.02 KRO: Echo 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's OntbIJtshow. 08.45 Pater Adrl Maat. 09.02 Adres Onbekend. 10.02 Jn antwoord op. 11.50 Pater Adri Maat. 12.02 Van twaalf tot twee. 14.02 The Young Messiah. 14.45 Hij heeft geen macht begeerd. 15J30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.02 VOO: De top 100 aller tijden. 15.03 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Anacreon. 09.45 Pianorecital. 11.45 Vocale muziek van Paul Hinde- mith. 12.30 Jazz-op-vler-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Passie-concert 15.15 Klavecimbelmuziek. 1545 De letzen Lelden des Orlósers, passiecantate van Carl Philipp Emanuel Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De brandhaard. 10.00 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Levenswijsheid. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 AVRO: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het Gebouw: 15.00 Het Spoor 16.00 Muziek uit Het Gebouw 16.30 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten. weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw. uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 18-00-17.00 Rijnmond BRT 1 05.31 Met 1 wakker 0840 Klaarwakker 0945 Uit de band 11.00 Nieuws en internationaal we genbulletin. 11.30 Het vermoeden. 13.00 Nieuws. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor 14.03 Welkom In Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd, de trouwe glda voor de avondspits. BRT 2 05.30 uur Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platentoets. 11.00 Regioprogramma. 13.10 Hadiemlcha. 14.00 De Stemming 16.00 Abraham al gezien? 17.05 Pa. zing eens A! BRT 3 07.00 Goede morgen 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Kamermuziek 10.05 Goede vrljdag-muziek 11.20 De laatste symfonie van Sjosta- kovitsj. 12.10 Tafeimuzlek. 13.10 Actueel 13^5 Muzikaal desseri. 14.00 Namiddag bij BRT 3. 15^5 Pianomuziek, Sonate In a. 0.845, Schubert. 1640 Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19