Beenhakker ziet matig spelend PSV Erik Vanderaerden verstevigt positie sportuitslagen Edberg en Noah in halve finale KNVB krijgt lijst met voetbalvandalen Berlijns toernooi test voor EK voetbal Gullit verbolgen over aprilgrap UN, SPORT DONDERDAG 31 MAART 1988 Herstel Westduitse hockeyers LAHORE Een dag na de nederlaag tegen "l! ipakistan heeft West-Duitsland bij het hockey- ïr J toernooi om de Champions Trophy in Lahore met 3-1 gewonnen van Spanje. Het gebeurde 1£lUel t jn een matige wedstrijd en met een op vijf 'n,°t plaatsen gewijzigd team. De vaste internatio- udei1 nals Hönel, Brinkmann en Dopp zaten op de resevebank. Andreas Keller, die Carsten Fi scher als strafcorner-specialist is opgevolgd, er®P 'vuurde al na zeven minuten raak en deed dat 11 de tien seconden voor rust nogmaals. De Span jaarden kwamen in de 49ste minuut terug, toen invaller Jaime Armengol uit een strafcomer inschoot, maar drie minuten later was de mar- ge van twee treffers weer hersteld door een d Idoeltreffende solo van Blöcher. In de tweede wedstrijd won Pakistan met 1-0 van Engeland. Zahid Sharif maakte in de 40ste minuut het enige doelpunt. Nederlandse zeilers in windzakken HAIFA De Fransman Thierry Pe- ponnet en bemanningslid Luc Pillot hebben gisteren de tweede race van de strijd om het wereldkampioen schap zeilen in de 470-klasse gewon nen. Ze bleven de Italianen Sandro en Paolo Montefusco, die de leiding in het klassement overnamen van de Haagse broers Drontmann (32e), en de Japanner Mifune voor. Het was een magere dag voor de Nederlandse afvaardiging, die niet met de besten meekonden. „Het ging inderdaad niet geweldig", beaamde bondscoach Hen ri van der Aat. „Het was een beetje een vreemde dag. Het deelnemers veld kreeg te maken met windzak ken. Op sommige stukken stond hele maal geen wind. Als je daarin ver zeild raakte, kon ie een hoge klasse ring wel vergeten Bij de dames zegevierde het Deense tweetal Camilla en Charlotte Alexan- dersson. Tonny van de Vooren en Els van,der Werf hadden de pech. De Utrechtse stuurvrouw voer geruime tijd bij de eerste tien, maar veroor zaakte toen een aanvaring met een Amerikaanse boot. Het kostte haar twee strafrondjes en een hoge klasse ring. Voor de matige verrichtingen van de overige Nederlandse 470-zeil- sters wilde Van der Aat geen excuses aanvoeren. Judoka Meijer uitgeschakeld AMERSFOORT Judoka Theo Meijer, door zijn tweede plaats in de klasse tot 95 kilogram vorig jaar bij de strijd om de wereldtitels in Essen potentieel olympisch kanmdidaat is voorlopig uit geschakeld. Afgelopen maandag ver stapte Meijer zich tijdens de looptrai ning in een park in Amersfoort, waar door hij pijn in de rug kreeg. Bij nader medisch onderzoek bleek dat Meijer een hernia heeft opgelopen, die operatief in grijpen noodzakelijk maakt. De judoka wordt morgen in Amersfoort geope reerd. De verwachting is dat Meijer zo lang zal zijn uitgeschakeld dat hij in elk geval in mei de strijd om de Europese titels in Pamplona mist. Clerc onderuit tegen Heusden PUTTEN De in Zwitserland wonende Hans Vermin is er in de vierde ronde van het zeventigste toernooi om het nationale kampi oenschap dammen als eerste in geslaagd Ton Sijbrands een punt afhandig te maken. Na bijna vier uur spelen kwam de oud-wereld- kampioen met een remisevoorstel, dat Vermin uiteraard accepteerde. De verrassing van de ronde was het sterke spel van Ron Heusdens, die het Clerc zeer lastig maakte. Na zes uur spelen gaf Clerc zich gewonnen waardoor de voor sprong van Sijbrands opliep tot drie punten op niet minder dan elf achtervolgers. DALLAS Stefan Edberg en de verrassend rechtlij nig spelende Yannick Noah hebben zich gisteren ge plaatst voor de tweede halve finale van het WCT- eindtoernooi in Dallas. In de eerste halve eindstrijd komt het tot een ontmoeting tussen Boris Becker en Brad Gilbert. Edberg, die op de wereldranglijst de derde plaats bezet achter Lendl en Wilander, deklas seerde de Argentijnse trage banenspecialist Martin Jaite met 6-4,6-3,6-0, terwijl Noah in een voor zijn doen sobere stijl zonder veel acrobatische toeren het service-volleyspel beter beoefende dan Tim Mayotte 6-4,6-3,6-3. Het was de eerste overwinning van de Fransman op de Amerikaan na drie afgetekende ne derlagen. Barcelona dwingt Europees voetbal af MADRID Barcelona heeft het abominabele seizoen gis teravond toch nog enige glans gegeven door de Spaanse be ker te veroveren en daarmee alsnog Europees voetbal af te dwingen. In de finale versloe- de Catalanen Real Socie- I, dat Real Madrid in de halve eindstrijd had uitgescha keld via onder meer een ecla tante overwinning van 4-0 in het Bernabeu-stadion, met 1-0. J» Het enige doelpunt werd in de 311 61e minuut gemaakt door Jose staiAlexanko. In Madrid waren errJle 145.000 toeschouwers getuige van wedstrijd. 4 pu FC Utrecht 5 langs VVV -2 t P 4 UTRECHT Op eigen Jd's, iveld heeft FC Utrecht gis- teravond met 1-0 van VVV gewonnen. Uit de tweede Utrechtse corner door Verschoor kopte Van Loen de bal in de 24e mi- Nrnuut laag in het doel en daar had Roox geen ver weer tegen. In de tweede helft probeerde VVV de van .zaken naar zijn hand te zetten, maar de voorhoede faalde volkomen. Bij FC Utrecht werd De Koek vanwege zijn grotere snel- Dui* heid ingezet voor van jeugï Verroen. Hij kreeg inder- në^ daad enkele kansen maar verprutste ze allemaal. wee! Joerrt hout In Waalwijk bewees RKC gis teren ook zonder zijn topscorer Ad van de Wiel productief te kunnen zijn. Heracles werd er het slachtoffer van. Het duel tussen de nummer één en de nummer laatst van de eerste divisie werd door de thuisclub, die met Pasen de promotie naar de eredivisie al kan be werkstelligen, met 5-0 gewon nen. De karakteristieken van de gisteren het betaalde voetbal gespeelde wedstrijden zijn: FC Utrecht - VVV 1-0 24. Van Loen 1-0. Scheidsrechter. Uilenberg. Toe schouwers: 2.500. FC Utrecht: Van Ede; Van der Meer, Plomp, Pattinama en Verrips; Stein- mann. Fraser en Verroen (De Koek); Van Loen, Young en Verschoor (Alf- ilen) n VVV: Roox; Nijssen, Rutten, Verha gen en Van Berge Henegouwen; 'alekx, Eijer (Verberne), Libregts (Lammers), Francois, Reynierse en Luhukay. Heracles 5-0 (4-0) 16. Brands Brands 2-0, 31. Brands 3-0, 35. Van der Kaay 4-0, 49. Schapendonk 5-0. Scheidsrechter. Schuurmans; toe schouwers: 2500. Gele kaart: Hutten ,(RKC) en Wanscher (Heracles). .-..id dstrj t diel Feyenoord polst Kraay ROTTERDAM De nieuwe beheerstichting van Feye noord heeft gisteren Hans Fi Kraay gepolst voor een functie manager bij de Rotterdam mers. Eerder was Johan iCruijff kandidaat, maar de t; Ia komst van de Vinkevener 'olfbleek niet haalbaar. De komst van Hans Kraay zou geen ge volgen hebben voor trainer Rinus Israel, die nog twee jaar in de Kuip werkzaam blijft. MuifKraay moet zich vooral bezig gaan houden met commerciële k en activiteiten. Volgens Jorien van den Herik, de voorzitter Ba van de beheerstichting, is de komst van Hans Kraay voor meer dan vijftig procent zeker. Tot mei is Kraay als commer cieel manager nog in dienst van RKC, de koploper in de Hou eerste divisie. DEN BOSCH De te rugreis van Leo Been hakker, die de komende tegenstander in het Eu ropa-Cup I-toernooi kwam bekijken, richting Madrid liep een half uur tje vertraging op. PSV permitteerde zich bij FC Den Bosch een verlen ging om zich te plaatsen voor de kwartfinales van het bekertoernooi. Kieft schoot PSV heel moei zaam pas in de eerste helft van de verlenging langs FC Den Bosch: 0-1. Het overwerk was het best aan PSV besteed. Aanvoerder Erik Gerets vond binnen een paar minuten drie keer een gat in de voorheen zo stevige Bossche verdedi ging. Bij zijn derde sla lom kwam de bal voor de voeten van Kieft. Die benutte zijn eerste echte kans direct. Zijn bewa ker Van Eek was net te laat. PSV besteedde meer energie dan wenselijk aan het klusje in Den Bosch. De Bossche ploeg had in de middenvel ders Krüzen (op de verlang lijst bij ook PSV) en Van der Linden sterke pionnen. Doel man Van Grinsven kreeg nauwelijks werk te doen. De door Beenhakker zo gepre zen PSV-defensie gaf in de reguliere speeltijd aan FC Den Bosch toch de beste kan sen weg. Na de pauze doken Van Duren en Van der Lin den voor Van Breukelen op. Toen Gerets ruzie maakte met verdediger Aichorn, kreeg de strijd wat meer pit. PSV irriteerde zich even aan het eigen onvermogen om Den Bosch weg te zetten. De noodzakelijke tempoversnel ling kwam echter pas in de verlenging. Willem II plaatste zich door de winst van 2-0 op NEC. In een met karrevraenten zand bespeelbaar gemaakt Gof- fert-stadion bewees Hans Werdekker eens te meer zijn waarde voor Willem II. De misschien wel aanvallendste verdediger uit het betaalde voetbal glipte na tien minu ten in de tweede helft plotse ling door de NEC-defensie, schoof de bal onder doelman Brookhuis beheerst in het net en zorgde eindelijk voor rust in het Tilburgse spel. Boven dien voorkwam hij dat het grote NEC-talent Arno Arts - vanaf de tribune gadegesla gen door een Ajax-delegatie - geen moment in het spel kwam. In de tweede helft stelde Farrington de Tilburg se zege veilig: 2-0. De samenstelling van de kwartfinales, die op 13 april worden gespeeld, is: VVV - Feyenoord; Willem II - Roda JC; RKC - Ajax 2; PSV - RBC. De karakteristieken van de wed strijden in het toernooi om de KNVB-beker zijn: FC Den Bosch - PSV 0-1 na verlen ging. 100. Kieft 0-1. Scheidsrechter: In het gezelschap van Ger Lagendijk (links) was Real-Madrid- coach Leo Beenhakker getuige van het bekerduel FC Den Bosch-PSV. FOTO: ANP Thomas. Toeschouwers: 9.500. Gele kaart: Adriaanse (Den Bosch). FC Den Bosch: Van Grinsven; Van den Hoorn, Adriaanse (105. Kaiser), Van Eek en Aichorn; Van der Lin den, Krüzen en Brood; Van Duren (109. Burg), Grim en Beukers PSV: Van Breukelen; Gerets, Niel sen. Koeman en Heintze; Van Aer ie. Vanenburg, Lerby en Janssen (107. Koot); Kieft en Viscaal (46. Arnesen). NEC - Willem II 0-2 55. Werdekker 0-1, 84. Farrington 0-2, Scheids rechter: Blankenstein. Toeschou wers: 4.000. NEC: Brookhuis; Wilsterman (Lea- temia), Aalbers, Paijmans, Gemert, Arends, Klop, Vievermans, Rad- staat, Arts. Janssen Willem II. Verkerk; Cohen, Mal- lien, Werdekker, Stafleu, Feskens, Wolffs, Broeken, Farrington, Go- dee. Van Straalen. DEN HAAG Minister Kort hals Altes (justitie) is van plan het openbaar ministerie te machtigen de lijst' van onge veer 500 geregistreerde voet balvandalen door te geven aan de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB). De zo geheten. „zwarte lijst" bevat namen van voetbalsupporters, die een strafbaar feit hebben bekend, een boete hebben be taald of zijn veroordeeld. De voetbalbond mag de gegevens gebruiken bij de verdeling van de kaartjes voor het Europees voetbalkampioenschap in Westduitsland. De gegevens mogen niet aan derden worden doorgespeeld, ook niet aan de Westduitse voetbal bond. Minister Korthals Altes heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld. In antwoord op schriftelijke vragen van de PvdA-kamerleden Worrell en Stoffelen zette hij uiteen, dat het gaat om slechts een gedeel te van de bij het Centraal In formatiepunt Voetbalvandalis me (CIV) bekende gegevens. WEST-BERLIJN Aja- cied Peter Larsson speelt vandaag tijdens de ope ningsdag van het vierlan- dentoernooi in West-Ber- lijn, waaraan ook Argenti nië en de Sovetunie deel nemen, met het Zweedse voetbalelftal tegen West- Duitsland. Larsson werd afgelopen zondag bij Ajax gespaard voor de wed strijd tegen Volendam vanwege een schouder blessure. De Zweed moet geopereerd worden, maar wil daarmee wachten tot na het seizoen. Hij is dan zeker tien weken uitge schakeld. Ajax had gehoopt dat de Zweedse coach Nordin geen beroep op Larsson zou doen, maar de trainer acht hem on misbaar in het centrum van de verdediging. Larsson heeft de afgelopen dagen met een inge pakte schouder getraind. Bij West-Duitsland zijn de gebles seerden Littbarski en Klaus Allofs fit genoeg om in het ba sisteam te starten. Het vierlandentoernooi van West-Berlijn is voor de coa ches Beckenbauer en Morozov, de stand-in voor Lobenovski, een grote graadmeter. Becken bauer wil een aansprekend re sultaat voor zijn ploeg, die sinds de winst van 3-1 in sep tember op Engeland niet meer kon overtuigen. „We zijh aan een opsteker toe", gaf de bondscoach onomwonden toe. West-Duitsland zal via het taaie Zweden de finale van za terdag dienen te bereiken. De organisatie, die pas 25.000 van de beschikbare 160.000 kaarten verkocht, hoopt voor de zaterdag op een herhaling van de finale om het wereld kampioenschap van 1986 in Mexico. Wereldkampioen Ar gentinië moet daartoe van de Sovjetunie winnen, dat met een compleet elftal van Dyna mo Kiev de strijd lijkt aan te gaan. lan Botham gaat van start voor zijn tocht over de Alpen. Cricket-ster in voetspoor van Hannibal PERPIGNAN De omstre den Britse cricketcrack lan Botham is gisteren met drie olifanten vertrokken voor een trektocht van 800 kilometer over de Alpen, in de voetspo ren van de legendarische Cart- haagse generaal Hannibal. Vanuit Perpignan in Zuid frankrijk zal Botham naar Tu rijn in Noorditalië lopen. De expeditie, die tot 19 april zal duren, zal waarschijnlijk ongeveer 3 miljoen pond ople veren voor leukemie-onaer- zoek. Botham hoopt persoon lijk op 5 miljoen. De 32-jarige Botham is een van de bekendste atleten van Grootbrittannië en hij heeft fans in alle cricketlanden van de wereld. Hij heeft echter een minder goede reputatie gekre gen door zijn botsingen met de cricket-officials en ook met de wet. Op delen van zijn trektocht door de Alpen zal Botham ge zelschap kriigen van bekende Britten als de rockmusici Eric Clapton en Elton John. Eerde re wandeltochten door Enge land en Ierland leverden Bot ham al meer dan een miljoen pond op voor leukemie-onder- zoek. ARJEN JAGT WINT ETAPPE RONDE VAN GRIEKENLAND e cf DE PANNE De Drie- ^'1 daagse van De Panne blijft een favoriete koers deilvan Erik Vanderaerden. via :Na de tijdrit op de eerste ïtule dag won de renner uit de ploeg Post ook de rit in ijn van Herzele naar De Panne over 217 kilometer. In de massasprint versloeg hij Planckaert, De Wilde zijflfen Arras. Vanderaerden, Zij die door zijn vijftien se conden bonificatie de lei ding in het algemeen KI klassement versterkte, heeft nu samen met de voorgaande edities al tien etappes in de driedaagse gewonnen. Het winnen van wedstrijden gaat Matthieu Hermans in ei gen land heel wat minder ge makkelijk af dan in Spanje. In de vierde Profronde van Friesland was zijn snelheid overigens niet afgebot. De man van de tien overwinnin gen werd desondanks slechts derde, omdat hij moest buigen $oor het sterke collectief van Cees Priem. Peter Pieters pro fiteerde. Met een demarrage onder de rode vlag van de laatste kilometer bleef hij Frank Pirard voor. Organisator Tinus Jongsma van de Friese profronde gaat bij de KNWU een klacht depo neren tegen de ploeg van we reldkampioen Stephen Roche. Fagor verscheen gisteren niet aan de start in Sneek, ondanks het feit dat ploegleider Valcke daarvoor contracten had gete kend. Een contract was voor een ploeg renners met Roche, Let andere zonder de Ier. Jongsma houdt het startgeld in zijn zak. Dat was een bedrag rond 15.000 gulden. Bert Oosterbosch zal minimaal twee maanden niet kunnen wielrennen. Hij werd dinsdag in het ziekenhuis opgenomen met hersenvliesontsteking. De tijdrijder uit de ploeg van Cees Priem was juist hersteld van een griepaanval. Daardoor had hij nog nauwelijks aan wed strijden kunnen deelnemen. De Nederlandse amateur Ar jan Jagt heeft gisteren de vijf de etappe van de Ronde van (Griekenland gewonnen. Jagt was de rapste in een massale eindsprint. De Nederlander versloeg de Fransman Lino Pascal en de Sovjet-renner Gintaoetas Oemaras, de leider in de algemene rangschikking. Rob Harmeling en Tom Cor- des mengden zich ook in het strijdgewoel om de dagprijzen in Katerini, na 151 kilometer koers. Zij kwamen respectie velijk als vijfde en zesde over de eindstreep. In het algemeen klassement is Oemaras nog steeds eerste met 1 minuut en 16 seconden voorsprong op Mi ezel Zanoli. Alfons wint op Duindigt ondanks grote fout WASSENAAR De vijfjarige ruin Alfons met Gerard Hulle- man uit de training van Hugo Langeweg maakte gistermid dag op Duindigt een zeer ster ke indruk. Bij de start maakte Alfons over de 2.000 meter een fout van zeker zo'n vijftig me ter. Niettemin deed Gerard Hulleman pogingen om weer aansluiting te krijgen. Aan de overkant in de laatste ronde begon de ruin aan zijn opmars en ging de laatste bocht achter Zeb Zuidhoorn als tweede in. Het publiek vreesde dat de krachtsinspanning Alfons fa taal zou worden. Alfons had zelfs nog genoeg over om in de eindstrijd een aanval van Yvan S af te slaan. Deze werd fweede vóór Zeb Zuidhoorn. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de trekkingen van de Westduitse midweeklotto en Spel 77 van gisteren zijn: Trekking A: 7 - 15 - 29 - 33 - 42 - 46. Reservegetal: 39; B: 17 - 38 - 42 - 43 - 44 - 49. Reserve getal: 31. Spel 77: 8 6 0 3 9 5 3. MILAAN Ruud Gullit heeft gisteren verbolgen gereageerd op het bericht, dat een Nederlands week blad in een eerste april nummer een grap met hem wil uithalen door in een artikel te melden dat de Europees voetballer van het jaar het slecht naar zijn zin heeft in Italië in het algemeen en bij AC Milan in het bijzonder. „Via via heb ik vernomen, dat er zoiets, buiten mijn medewe ten om, over me geschreven gaat worden. Ik zou hier ruzie hebben en zo. Flauwekul. Ik heb het juist prima naar mijn zin. In Nederland moet kenne lijk op 1 april een grap worden gemaakt, maar deze vind ik erg vervelend". Gullit verklaarde al tijdens de trip van Oranje naar Londen het vermoeden te hebben ge had, dat hij op 1 april wel eens het onderwerp of lijdend voor werp zou kunnen zijn van een oude gewoonte. „Het was niet gebaseerd op informatie, maar op intuïtie. Gistermorgen werd ik pas ingelicht. Ik wil het blad, zonder op de man te, willen spelen, dus namen noe men doe ik niet, dan ook graag voor zijn door nadrukkelijk te zeggen dat het mij en mijn ge zin goed gaat in Milaan. An ders word ik gek van de tele foontjes". BASKETBAL Eredivisie heren Donar - Canadians 78-97, Den Bosch - Noordkop 86-76, Red Giants - Weert 68-84. Akrides - Orca's 88-86. DAMMEN NK heren in Putten Vierde ronde: Scholma - Van den Borst 2-0, Heusdens - Clerc 2-0. Jan sen - Schotanus 1-1, Van Aalten - Stokkel 1-1, Sijbrands - Vermin 1-1, Van Leeuwen - Wesselink 1-1, Van der Wal - Van der Zee 1-1. Stand: 1. Sijbrands 7, 2. Van Aalten, Clerc, Heusdens, Jansen, Van leeu wen, Scholma, Stokkel, Vermin, Wes selink, Van der Wal. Van der Zee al len 4, 13. Schotanus 3, 14. Van den NK dames in Amsterdam Eerste ronde: Barbara Graas - Nicole Schouten 2-0, Lianne Janssen - Ka ren van Lith 0-2, Esther Rijndertse - Petra Polman 0-2, Erna Wanders - le- pie Poepjes 1-1, Leun Otten - Jean- net Andries 1-1. HOCKEY Champions Trophy in Lahore West-Duitsland-Spanje 3-1; Pakistan- Engeland 1-0. Stand: 1. Pakistan 4-7; 2. West-Duits land 4-6; 3. Australië 4-5; 4. Sovjetu nie 4-4; 5. Spanje 4-2; 6. Engeland 4- 0. PAARDESPORT Koersen van Duindigt Eerste koers, 2000 m: 1. Cannon Ball (H. Langeweg) 2.45,5 - 1.22,8, 2. Beta Bond, 3. Ballerine II. Toto; winnend 2,20, plaats 4,20, 5,10, 1,20, koppel 38,20, trio 115,00. Tweede koers, 2000 m: 1. Concorde (R. Heynen) 2.45,2 - 1.22,6, 2. Crack M, 3. Bajazet W. Toto; winnend 2,10, plaats 1,00, 1.10, 1.00, koppel 3,90, trio 13,20. Derde koers, 2000 m: 1. Vemderboy (A. Manuel) 2.19,8, 2. Sartoya, 3. Pia no Prince. Niet gestart; Sagltta's Star. Toto: winnend 13,30, plaats 1.70, 1,20, koppel 11,90, trio 154.00. Vierde koers, 2000 m: 1. Cartoucha If (H. Schoonhoven) 2.43,5 - 1.21,8, 2. Charly Quick, 3. Carlina d'Almere. Niet gestart: Crown Jewel, Barry Rijn stroom en Antunnis Boszorg. Toto: winnend 3,80, plaats 1,40, 1,90, 2,00, koppel 5,70, trio 79,60. Vijfde koers, 1609 m: 1. Bianca A (M. Bouwhuis) 2.10,7 - 1.21,2, 2. Andre Hazes, 3. Beauty Tonnawerd. Toto: winnend 4,90, plaats 2,20, 2,30, 3,10, koppel 7,40, trio 177,40. Zesde koers, 2000 m: 1. Moonlight Shadow (M. Watlow) 2.14,6, 2. Ototo, 3. Frev Off. Niet gestart: Amber Espa- na. Toto: winnend 9,20, plaats 2,90, 1,30, koppel 9,30, trio 59,80. Zevende koers, 2000 m: 1. Woody Dien (H. Langeweg) 2.40,7 - 1.20,4, 2. Arend, 3. Zorronora. Toto: winnend 4,20, plaats 1,20, 1,20, 3,00, koppel 4,90, trio 97,50. Achtste koers, 2000 m: 1. Glad Lau- relton (P. Louwersheimer) 2.41,5 - 1.20,8, 2. Zus van Ysvink, 3. Bailly Marco. Toto: winnend 2,60, plaats 1,30, 1,40. 1,20, koppel 7,40, trio 77,90. Negende koers, 2000 m: 1 Major Madinski (M. van Gisteren) 2.20,4, 2. Shabeen Queen, 3. Hugo Z Hacken- bush. Niet gestart: Air King. Toto: winnend 4,0(5. plaats 2,70, 4,40, kop pel 11,00, trio 85,70. Tiende koers, 2000 m: 1 Zipper Spencer (R. van Stam) 2.42,2 - 1.21,1, 2. Yate Mlddelwijk, 3. Waltz Melodie. Toto: winnend 1,70, plaats 1,40. 3,10, 1,60, koppel 5,50, trio 46.90. Elide koers, 2000 m: 1. Alfons (G. Hulleman) 2.43,8 - 1.21,9, 2. Yvan S, 3. Zeb Zuidhoorn. Toto: winnend 2.40, plaats 1,30, 1,20, 1,40, koppel 3,70, trio 32,30. Omzet totalisator 377.419.00. VOETBAL Kwartfinales Belgische beker Anderlecht - St. Truiden 5-0, KV Me- chelen - SK Beveren 0-0, Kortrijk - Lierse SK 2-2, Standard Luik - Patro Eisden 2-0. Engelse competitie Nottingham Forest - Derby 2-1, Ox ford - Arsenal 0-0. Schotse competitie Aberdeen - Celtic 0-1, Dundee United - St. Mirren 5-1, Hearts - Dundee 2-0 VOLLEYBAL Kwartfinale bekertoernooi heren Krekkers-Martinus 0-3. Eredivisie dames Voorburg-Longa '59 3-0. Eerste divisie A heren US-Rijnmond 1-3. WIELRENNEN Amateurronde van Griekenland Vijfde etappe: 1 Jagf (Ned) 151 km in 4.04.31, 2. Pascal (Fra). 3. Oema ras (Sov), 4. Kaspoetis (Sov). 5. Har- mellng (Ned), 6. Cordes (Ned), 7. Pas- frimau (Fra), 8. Magnusson (Zwe), 9 tantsjev (Bul), 10. Ratdke (ODI) allen zelfde tijd als Jagt. Algemeen klassement: 1. Oemaras 14.41.16, 2. Zanoli (Ned) op 1.16, 3. Ratdke op 1.23, 4. Stantsjev op 1.36, 5. Pascal op 1.58, 6. Jagt op 2.07. 7 Kaspoetis op 2.51, 8. Cordes op 2.59, 9. Sikorski (Pol) op 3.14, 10. Oeslar (ODI) op 3.16. Driedaagse van De Panne Tweede etappe: 1 Vanderaerden (Bel), 217"km In 5.41.08 (met bonifica tie 5.40.53), 2. Planckaert (Bel, met bonificatie 5.41.03), 3. De Wilde (Bel), 4 Arras (Bel), 5. Cooman (Bel), 6. Ne vels (Ned), 7. Devos (Bel), 8. Sergeant (Bel), 9. Deneut (Bel). 10. Van der Poel (Ned), 16. Cornelisse (Ned), 22. Verhoeven (Ned), 77. Kuiper (Ned). Algemeen klassement: 1. Vanderaer den (Bel) 9.39.51, 2. Peiper (Aus) op 0.31, 3. Maassen (Ned) op 0.53, 4. Nijdam (Ned) op 0.54, 5. Mëchler (Zwi) op 1.03. 6. Talen (Ned) op 1.10, 7. De Wilde (Bel) op 1.13, 8. Kappes (WDI) op 1 17, 9. Van der Poel (Ned) op 1.20, 10. Prison (Bel) op 1.25, 14 Jacobs (Ned) op 1.36, 16. Solleveid (Ned) op 1.41. Profronde van Friesland: 1 Pieters (Ned) 229,4 km in 5.34.18, 2 Pirard (Ned), 3. Hermans (Ned), 4. Schürer (Ned), 5. Veenstra (Ned). 6. Siemons (Ned), 7. Lameire (Bel), 8. Draaljer (Ned), 9. Van de Vin (Ned, amateur), 10. J. Wijnants (Bel). ZEILEN WK 470 Haifa (Isr) Tweede race, heren: 1. Peponnel- /Pillot (Fra), 2. Sandro en Paolo Mon tefusco (Ita), 3 Mifune/Nakamura (Jap), 25. Duetz/Bos (Ned), 29. Ben nie en Jan Kouwenhoven (Ned), 32. Robert en Mark Dronfmann (Ned), 38. Stavenuiter/Kramer (Ned). Stand: 1 Montefusco 14.7, 2. Paul en Hans Na- torp (Den) 30,7, 3. Shadden/McKee (Ier) 32. 8. Drontmann 38. 30. Duetz- /Bos 70, 44. Stavenuiter/Kramer 94. 48. Kouwenhoven 106. Dames: 1 Camilla en Charlotte Alexandersson (Den), 2. Bacchiega- /Monico (Ita), 3. Stemmler/Wichmann (WDI), 21. Kramer/Stavenulter (Ned), 27. Van de Vooren/Van der Werf (Ned), 38. Steenhuis/De Blocq van Kutfeler (ned), 39. Vegter/Bultman JNedJ

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11