I ed. Opera tussen „Droom en daad" =F Uadio/televïsïë CeidoeSotmwt WOENSDAG 30 MAART 1988 PAGINA 17 ^RO krijgt nieuw logo Pa y: I S6 k LVERSUM - Met ingang van tweede paas- 7 de start op Ned. 1, krijgt de KRO een uw logo, lettermerk. Het ruitjesraam ver fijnt. Er voor in de plaats komt de kruisvorm, >aald door de drie letters, zie afbeelding. Het uwe merkteken is ontworpen door Frans jupp. vormgever bij het NOB. Hij zegt ge- it te hebben op een open vorm, die in een >rzichtige uitvoering ook flarden van men- in eikaars nabijheid laat zien. [elijkertijd koos de KRO voor een nieuwe kenningsmelodie. Deze is gecomponeerd r Stephen Emmer. De oude logo en melodie Joop Stokkermans hebben 25 jaar dienst aan. De uitzendduur van de nieuwe logo en odie is 40 seconden. Clip en tune zijn ge- akt door dezelfde mensen die ook hebben orgd voor vormgeving en muziek van het lige NOS-journaal. Top-100 aller tijden op radio HILVERSUM Vrijdag 1 april wordt de jaarlijkse Top 100 Al ler Tijden uitgezonden bij Veronica op Radio 3. Tussen 07.00 en 15.00 uur zullen Jeroen van Inkel, Peter Teekamp, Simone Wal raven, Rob Stenders en Erik de Zwart zich storten op de 100 beste platen aller tijden. De luisteraars mochten hun eigen Top 10 Aller Tijden inzenden en daaruit werd uiteindelijk de Top 100 samengesteld. De vele duizenden inzendingen maakten nog eens duidelijk, dat de hedendaagse popmuziek ook door „klassiekers" kent en dat het vaak voor de inzenders moeilijk bleek te zijn om „maar" 10 suggesties in te zenden. Nummers als Bohemian Rapsody van Queen, Child in Time van Deep Purple, I'm not in Love van 10 CC, maar ook hits van de popsterren van nu als George Michael, Prince en de groep U2, want ook deze laatsten hebben al popklassiekers op hun naam staan die er zijn mogen. De Top 100 Aller Tijden is daarmee een goede doorsnee van de popmuziek in het algemeen en geeft aan dat de jeugd niet alleen is geïnteresseerd in de popmuziek van nu. Seth zet tien jaar Nederland te kijken HILVERSUM Seth Gaaikema heeft teruggeke ken naar al zijn televisieshows en de hoogtepunten hieruit chronologisch op band gezet, waarop confé rences te zien zijn vanaf zijn allereerste televisie show op kerstavond 1977 en 1980 voor de AVRO, via 1982 en 1984 en de beide oudejaarsavondshows in 1985 en 1986 voor Veronica tot en met oudjaar 1987. Die laatste show is nog nooit vertoond op tele visie. Veronica komt met een compilatie hiervan van 25 minuten met de hoogte- en dieptepunten van de Nederlandse politiek en samenleving, waaronder het afscheid van het kabinet Den Uyl, Caranza's ontvoering, de treinkaping, de troonswisseling en de RSV-enquête. Tien jaar Nederland te kijk. Kortom de geschiedenis van Nederland sinds 1977, zoals ge schiedenis nog nooit verteld is. Uitzending van avond Ned. 1 om 23.15 uur. te iiJereen heeft recht van CiTjeken. Ik hoor dit alles met de humor waar- netje ik mezelf op de been en waarmee ik me :en[>r wel meer moeilijkhe in het leven heen heb eret htSF react'e werd opgetekend He mond van Jan van Vlij- h, de weggestuurde dan wel tgelopen ex-intendant van I [Ned. Opera na een brief de minister Brinkman met üek op de hoge kosten die gg|maakte, 30 tot 40 miljoen, big van budgetoverschrij- gen. ten NOS-documentaire on- .jde titel „Tussen droom en H" worden deze geschiede- -rv en de ontwikkelingen ^'"romheen geschetst aan de van uitspraken van be trokkenen, waarbij Jan van Vlijmen niet het minst aan het woord komt. Dit vanavond op Ned. 2 om 20.30 uur na het zangspel „De vos" om 20.10 uur. Van Vlijmen begrijpt alleszins de belastingbetaler, maar meent dat deze er iets voor te rug krijgt als de Ned. Opera werkend met buitenlandse gasten internationaal begint mee te tellen. Dan moet hij ook nog eens er niet toe ver plicht worden met voorstellin gen de provincie in te gaan. Het transport vergt tonnen en op veel plaatsen zijn de thea ters te klein voor de zetting van zijn opera's. Hij verwijst hiervoor o.a. naar „De barbier van Sevilla" met in de regie de Italiaan Dario Fo, die kostbare eisen stelde, maar wel bereikte, dat er tot in New York toe prijzend over deze produktie werd geschre ven, Dit maakt alles duur, zo als ook de „Boris Godoenov" van Moessorgsky en „Tristan en Isolde" van Wagner. Naar zijn mening is dit,'de eni ge, zij het kostbare manier om de Ned. Opera internationale naam en faam te bezorgen. Te genover hem stellen zich de mensen, die menen dat het goedkoper kan. Die vinden dat de Ned. Opera vooral talent uit het eigen land aan moet trekken en dat op deze wijze de Ned. Opera een broedplaats wordt voor Nederlands talent. Over de voors en tegens van het beleid van de Ned. Opera wordt in deze documentaire uitgebreid gedebatteerd door mensen als de dirigenten Edo de Waart en Hans Vonk, de Brusselse Munt-directeur Mor tier en ook Dario Fo laat we ten hoe opera tegelijk tot kijk en luisterwerk kan worden ge maakt. Ook wordt aan het licht ge bracht hoe de gezamenlijke bewoning van het nieuwe mu ziektheater door de opera en het Nationale Ballet dagelijks tot complicaties leidt. Zo staan de decors van de opera op hun plaats of deze moeten weer weggehaald worden, omdat het ballet 's avonds in de zaal optreedt. BALLET Deze documentaire maakt deel uit van een drieluik van NOS- kunst. De uitzending wordt besloten met het ballet „Silent cries" op muziek van Debussy in de choreografie van Jiri Kylian an gedanst door Sabine Kupferberg van het Ned. Danstheater. Jiri schreef dit ballet speciaal voor zijn vrouw Sabine. Den kend aan haar kreeg hij de dansbewegingen ervoor aange reikt bij het beluisteren van de prélude a l'après-midi dün faune, de ode aan het boswe zen, voor ons gevoel te verge lijken met een vliesvleugelige libelle deinend op een zachte zomerbries. Men kan in dit ballet een proeve tot expressie zien, een poging zich aan aardse zwaarte te onttrekken. Het duurt slechts een kwartiertje, maar het volgen van de zwevende dansfiguur in haar vlucht op die mijmerende muziek, op de zachte tonen van een fluit, la ter ook hobo en violen, sugge reert iets hemels. Kylian zegt er zelf over, dat hij dit werk in nauwe samenwerking met Sa bine heeft gemaakt en dat het om een te onaardse materie gaat om ooit door menselijke wezens te kunnen worden be naderd. Hij schrijft in verband met dit ballet ook over het vinden van een zin in dit bestaan, vaak een dwaaltocht langs eenzame paden. Het verlangen naar een volmaaktheid die aan sterve lingen niet gegeven is. In het leven zit iets neerha- lends. Wie aan de aarde wil ontstijgen, lijkt met de voeten aan de grond genageld. Sabine voert ter illustratie daarvan enkele grondoefeningen uit. Maar dan volgt de camera haar weer in opzwevende be wegingen, waaroij de danseres bijna uit het beeld wordt ge tild. Dit alles beleefd in de lome, dromerige stemming van een nazomermiddag, wat toch iets onvoltooids heeft, omdat bij het bereiken van de volmaakte staat de kunst op houdt te bestaan. DE VOS Dit drieluik wordt begonnen De danseres Sabine bezig aan een libelle-achtige vlucht. met de registratie van een Pa- rijse zanguitvoering van „De vos Reinaarde" op muziek van Strawinsky en op tekst van Ramuz en Strawinsky. Het staat omschreven als een bur leske om te zingen en te spe len. Bij dit theatrale werkstukje wordt aangetekend, dat het geen opera is, hoewel er in ge zongen wordt, en dat het geen ballet is, ofschoon er in ge danst wordt. Als tekst is geko zen de oorspronkelijke Russi- Foto NOS. sche fabel, die onsentimenteel stoeit met wat er in de dieren wereld aan naijver bestaat, met hier en daar ook lichte re ligieuze spot. Dit gebeurt allemaal op mu ziek, die niet afkomstig is van een opera-orkest, nu eens doet denken aan een straatorkest dan weer aan een circusband. „Renard" prijkt sinds 1916 op het repertoire en weet daar van eigenlijk geen wijken. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VOO 15.30 Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Ruwe bolster, blanke pit 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show, kinderprogramma met o.a. Peter Jan Rens 16.15 H Crossbow, jeugdserie. Afl.: De wedergeboorte. De keizer is ernstig ziek, daarom wordt Gessier in gezet om het land te rege ren. Zijn eerste officiële daad is het ontwapenen van het volk. Daarna geeft hij het bevel om Katrina, de vrouw van Teil, te ver moorden 16.40 Dynasty, Amerikaanse tv- serie met o.a. John Forsy- the, Linda Evans en Joan Collins. Afl.: Valez. Steven besluit uiteindelijk bij Sammy-Jo weg te gaan en Sarah kan Krystina niet loslaten, hetgeen niet zon der gevolgen blijft NOS 17.30 Vi6-Journaal VOO 17.46 De heilige koe, auto- en motormagazine, gepre senteerd door Bob de Jong 18.06 Club Veronica, jongeren programma met ditmaal een special over popmu ziek. Met o.a. aandacht voor het vervaardigen van een videoclip en informatie over de Stichting Popmu ziek Nederland TELEAC 18.30 Hl Cursus sociale zeker heid. Les 2: Werkloos worden/de NWW VOO 19.00 H Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven NOS 20.00 LtlJournaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Zomerzegels - niet zo maar zegels, film van de Stichting Comité voor de Zomerzegels VOO 20.33 IS Moonlighting, Ameri kaanse tv-serie met o.a. Cybill Shepherd en Bruce Willis. Afl.: Ergens onder de regenboog. Een super klein vrouwtje probeert David ervan te overtuigen dat ze een kabouter is en een geheime schat heeft 21.20 Verona, satirisch pro gramma met Henk Spaan en Harry Vermegen 21.50 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek gepresenteerd door Jaap van Meekren en Ruud Hendriks 22.25 Parallax, zevendelige serie over para-normale ver schijnselen. Afl. 6: Won derdokters. De Nederland se wetgeving verbiedt mensen om de geneeskun de te beoefenen zonder bevoegd te zijn. Toch blij ven duizenden paranorma le genezers hun werk doen 23.15 Seth Gaaikema: 10 jaar Nederland te kijk, terug blik op de hoogte- en diep tepunten van de Neder landse politiek en de sa menleving, door Seth Gaaikema. Regie: Egbert van Hees NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat, kleuterpro gramma 18.45 in Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PPR NOS 19.22 Van gewest tot gewest. regionaal magazine. Met (onder voorbehoud): 1. Hotel Gooiland in Hilver sum. 2. Het veer Anna Ja- cobapolder - Zijpe, dat in juni uit de vaart genomen dreigt te worden. 3. Kunst werk voor Aeolus. 4. Reno vatieproject Winschoten 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? 20.10 Avondvoorstelling: De vos (Renard), burleske van Igor Stravinsky, uitge voerd door het Asko En semble o.l.v. Lucas Vis. M.m.v. Wouter Goedhart. Marius van Altena e.a. Tv- regie: Klaas Rusticus 20.30 Tussen droom en daad. 'De 'nieuwe' Nederlandse Opera in het Muziekthea ter', voorlopige balans over het functioneren van de Nederlandse Opera, nu het een eigen huis heeft. Gesprekken met (interna tionale operaspecialisten worden afgewisseld met fragmenten uit 'De Barbier van Sevilla', 'Boris Godoe nov', 'Tristan und Isolde', 'Don Giovanni' en 'Nixon in China' 21.30 Silent cries, ballet van Jiri Kylian, voor en met Sabine Kupferberg (Nederlands Dans Theater). Muziek: 'Prélude l'après-midi d'un faune', van Claude Debussy. Tv-regie: Hans Hulscher 21.45 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Door tranen uitgewist, tv- film van Albert Wulffers Met: Esgo Heil, Marieke van der Pol en Paul Ver molen. Een verhaal over het streven naar schoon heid en liefde, zelfs over de grenzen van de dood heen 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden Oliver Maas» (4), zesdelige Duitse jeugdserie met Josef Gröbmayr, Jane Tilden en Ro bert Atzorn 1-17.30 Klim Op, tienermagazine I Nieuws in teltekst Tik Tak. Animatieserie (herh.) )OI> Plons. Kinderserie. Afl.: Plons en het oude paard (herh.) Seabert, Amerikaanse teken- i filmserie. Afl.: Walvis in zicht i Kilimanjaro, nieuwspro- »£»rv ^amma voor tieners -til) Uitzending door derden: Pro gramma van de Katholieke TV- en Radio-Omroep Programma-overzicht Nieuws Kurtoisie, Hilaire Sfeermaec- kers. kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid. Afl.. Zakdoek en het snuiten van de Pak de poen, loterijshow van uit het Amerikaans Theater. Presentatie: Luc Appermont Krokant, culinaire serie. Maan delijks wordt er een thema vol ledig uitgediept met warenken nis, materialen, recepten, wijn en dranktips. Thema: Zalm. Presentatie: Nest Martens Verwant, kunstmagazine •23.40 Nieuws en Coda: Hoe graag zou ik willen vliegen, van J2 °sip Mandelstam 'an> P?o| i Niei 'ipj Kun kers Intermezzo: Cake-walk van F. van Hove, uitgevoerd door Phil Wachsman en F. van Hove (herh.) Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito Programma-overzicht Kwidam, videospelletje ■22.10 ETrots en vooroordeel (Pride and prejudice), Ameri kaanse speelfilm uit 1940 van Robert Z. Leonard. Met Greer Garson. Laurence Olivier, Edna May Oliver e.a. Mr. en Mrs. Bennet hebben vijf dochters. De levendige Elizabeth sym- bolseert de vooringenomen heid die uiteindelijk zwicht voor de trots, gesymboliseerd door de energieke Mr. D'Arcy O Nouba ma met Nouba nouba, kinderprogram ma met tekenfilms, de verbor gen camera, boekenrubriek; Noubactif en Noubana-News (herh). Presentatie: Jean Mar tin (herh.) Carrefours, gevarieerd pro gramma Journaal Ce soir, regionaal journaal Quick at Flupke, tekenfilm Journaal Bizness bizness, econo misch magazine. Vandaag: Het bankwezen anno 1992 L' affaire Saint-Romain (1), zesdelige tv-serie met Jean Oiat, Souad Amidou, Danièle Delorme e.a. Coup de film, filmrubriek. Pre sentatie: Terry Focant Cargo de nuit, cultureel maga zine met Jean Louis Sbille Laatste journaal :23.35 Le coeur et 1'esprit DUITSLAND 1 15.30 Kinder der Welt, documentai reserie. Afl.: de verlaten kinde ren uit Honduras (herh.) 16.15 Moskito - nichts sticht bes- eer, scholierenmagazine uit 17.00 Pickwick-Club, magazine met vragen over bijzondere zaken uit het dagelijks leven 17.15 Tagesschau 17.25 Nur keine Hemmungen 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und heute, actualiteiten 18.52 Reich und arm, tv-serie 19.58 Programma-overzicht 20.00 IHTagesschau 20.15 ixHeimatmuseum, driedelige tv-fllm van Egon Günther, naar thema's uit de roman van Siegfried Lenz. Met Jiri Strach, Melmut Zierl, Dana Moravkova e.a. Afl. 2: Zygmund und Edith. Jarenlang was Edith onbereik baar voor Zygmunt. Terwijl zijn zich ontwikkelde tot een vrijge vochten meid, bleef hij een kleine en verlegen jongeman. Als zij elkaar na jaren weer ontmoeten herkennen zij ei kaar nauwelijks. Zygmunt is een zelfverzekerde man gewor den en Edith een terughouden de jonge vrouw 22.10 ARD-Sport extra. Voetbal: sa menvatting van de Olympische kwalificatie-wedstrijd West- Duitsland - Denemarken 22.30 Tage8themen, actualiteiten 23.00 lm Brennpunkt, actualiteiten rubriek 23.30 Ohne Filter, muziekpro gramma met opnamen van Joe Cocker, John Mayall, Helen Watson, James Brown, Robert Palmer en Paul McCartney. Presentatie: Felix Parbs 01.00 Tagesschau 01.15 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kuken- kampff DUITSLAND 2 I lm Reich der wilden Tiere, na tuurfilmserie. Vandaag: De dik- hoornschapen van Montana Heute i Heidi, tekenfilmserie naar de roman van Johanna Spyri. Afl: Der Abschied Logo, jeugdjournaal Hals über Kopt, tv-serie. Afl.: Cacaracca (herh.) i Heute I Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement I Die Wicherts von nebenan, tv- serie met Maria Sebaldt, Step- han Orlac, Jochen Schroeder e.a. Afl.: Wie geht's wetter? 18.54 Lottotrefcking 18.58 19.00 Heute 19.30 si Doppetpunkt-QeeprftcfL 'Dies tsl nicht mem Land?' Jonge Joden in de Bondsrepu bliek. Presentatie: Barbara Stöckl 20.15 ZDF Magaztn, actueel magazi- 21.00 Der Denver-C tan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Gordon Thomson e.a. Afl.: Die Verk>- bungsparty 21.45 Heute-journaf 22.10 Kontext 'Eln anderes Evange- Irum'. reportage over missiear- betd bij indianen in Guatemala 22.50 isJ Schwtertge Metmet: Boy soldier - Soldet ohne Heimat (MHwr Bychan - Boy Soldier), Engetse speeffWm utt 1986 van Karl Francis. Met Richard Lynch, Timothy Lyn, Dylan Da- vies e.a. Om te ontsnappen aan de werkloosheid gaat de 19-jarige WH Thomas met zijn vriend Gary in het Britse leger. Zé komen in Belfast, Ierland, terecht. Wil is niet opgewassen tegen de voortdurende drei ging en schiet uit zelfverdedi ging een jonge demonstrant dood. Hij wordt aangeklaagd wegens moord 00.30 Hout* DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus natuur kunde. Les 2 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws Raamprogramma van de re gionale studio's Mittwochs urn 8 West 3 aktuell Eff-Eff: Freizeit und Fittness, vrijetijds-magazine ...und plötzlich bist du selber dran, filmreportage van een tv- journalist, die tijdens het ma ken van een verslag over kan kerpatiënten, dezelfde ziekte Laatste nieuws ffl Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending KD Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 Wednesday matinee: Packin' it in, Amerikaanse tv-film Children's BBC, gevarieerd kindermagazine Newsround, jeugdjournaal Running scared (2), jeugdserie Neighbours, Australische tv- Journaal en London plus, nieuwsmagazine Wogen, praatprogramma met Terry Wogan The clothe# them, modem a- TDeftas SQi,D. wetenschappelijke documentaireserie. Afl.: With a goaf in mind, documentaire over de invloed van een sport- psychotoog op de resuttaten en de ondettnge verhouding tussen de speters van Queens Park Rangers LBBC Welsh Symphony Orchestra and Chorus o.l.v. Owain Arwei Hughes The gospel according to St Mark (3). zevendelige serie, waarin Shakespeare-acteur Roger Reece op locatie in Is raël het evangelie van Marcus vert eft (herh.) BBC 2 16.03 The making of the ets o'clock new», kijkje achter de scher men bij de journaal-redactie 16.40 Children talking 16.50 Woifwa en weerbericht 17.00 Rock ageinet the Clock, docu mentaire van Steve Blacknell over het werk van roedies bij de groep Marlltion 17.30 Ufa file, serie over kwesties van teven en dood in de mo derne geneeskunde 18.00 My music 18.25 Tekenfilm 18.30 Celebrating Davtd Laan*» 80th Birthday (herh.) 19.00 High adventure: The Diamond Queen, Amerikaanse speelfilm utt 1953 van John Brahm 20.20 Tekenfilm 20.40 The Rock *n Roll Years, pro- gramma met hits en actualitei ten uit 1966. 21.10 Ttmewatch special: The hun ger winter, documentaire over de Hongerwinter van 1944/45 in Nederland en de voedsel- en brandstof-droppings van de geallieerden. Gesprekken met o.a. Prins Bernhard, RAF-offi- cier Andrew Geddes en enkele Nederlanders die de honger winter overleefden 22.00 M*A*S*H*. comedyserie 22.25 ISA very peculiar practice, tv- serie met o.a. Peter Davison, Graham Crowden, Barabra Flynn en David Troughton. Afl. 6: The big squeeze 23.20 Up north (slot), zesdelige do cumentaireserie over het leven in Noord-Engeland. Afl. 6: Vi sions of big business, over Ken Savage, een van de duizenden mijnwerkers die tussen 1984 en 1987 werden ontslagen. Nu heeft hij een gestaag groeien de groothandel in Chinese pro- dukten 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.35 Open University SKY CHANNEL 16.00 Pop Formule, popprogram ma met Martijn Krabbé 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 16.30 I Dream of Jeannie, comedy serie 18.57 Europooo weerbericht 19.00 Three's Companycomedyse- 19.30 TM 20.30 /M sctence-flction- dramase- 21.27 Europees woecborlchl 21.30 Wednesday movte. Wol a Legend - Robin Hood, En gelse speetfffm uit 1969 van Johnny Hough 22.25 Ford Snow report 22.30 tntematlonat Motor 8ports 23.30 Rovteg report, actuafltettenru- briek 00.00 Pop Formate 00.57 Europees weerbericht 01.00 Africa, document aireserie over de geschiedenis van Afrika. Afl.: The King and the City 01.55 Greet Poets and Writers: Tol stoy, portret 02.05-03.00 SUPER CHANNEL 16.00 Nino Fketto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Going for Gold, qutzprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Wildlife, naluurlilmserie. Afl.: Ambush at Masai Mara 20.00 The Tube: Paul Young, mu ziek special 20.30 Tatert, Duitse polttieserte. Afl.: Zwei Flugkarten nach Rto 22.00 Super Channel News 22.30 Europees weerbericht 22.35 Super Sport 23.35 Gillette Soccer Scene, voet baluitslagen 23.40 Koichak, avonturonoorio. Afl.: Zombie 00.35 Super Sonic 01.35-02.35 Formula One MTV EUROPE 16.00 Mafken Wexe 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York 17.00 3 From 1 at 5: Sherrick 17 15 Maiken Wexo 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes 22.00 US Top 20 Countdown 23.45 Ray Cokes, met van 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) 01.00-06.00 Gast-vj TV 5 16.05 Test 17.00 La course autour du monde 18.00 Rècróation 18.40 Des chiffres at des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Mon oeil, magazine 19.55 Carabine FM, amusements programma 20.20 Temps present 21.30 Jazz a Montreux: Jimmy Wi- therspoon 22.00 Journaal 22.30-23.30 Continent Francophone NEDERLAND 1 EO 10.15 Vrouw zijn 10.55-11.10 Te levisie fruitmand NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 16.00 Hulp voor Con stance (2) 17.13 Kinderkrant 17.15 Pablo NOS 17.30 Vi6-Journaal DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 ARD-Sport extra 10.45 Grün ist die Heide 12.10 ZDf-Msgazin 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 14.30 Ta gesschau 14.40 Spess beieette - Herbert konmitt 15.25 Dte schwar- xen Brflder 15.50 EM unmöglicher Auftrag 16.15 Voroictrtl Kinder in der Kiste 16.25 HARD-Gport extra DUITSLAND 2 13.15-13.30 ZDF-info 15.05 Kim und Co 15.30 lm Reich der wilden Tiere 15.55 Heute 15.58 Logo-Extra 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher 16.55 Heute 17.10 Kontakte 17.50 Matlock BBC 1 07.35 EEdgar Kennedy 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time 10.00 Nieuwe 10.02 Open air 10.15 The Littlest hobo 10.30 Who don't you? 11.00 Nieuws 11.05 Going for Gotd 11.25 Children's BBC 11.50 The gos pel according to SL Mark (4) 12.00 Nieuws 12.05 Open ah (2) 13.00 Nieuwe 13.05 Daytime live 14.00 Jounwet 14.30 Neighbours 14.50 Going for Gotd 15 14 The British Film: Alfa button afloat, speelfilm BBC 2 12.00 ESMbed the Sailor, speelfilm 13.55 My Pal 14.15 Popeye classics 14.35 Beauty lies in the eye 14.45 Orgelmuziek 15.00 Weuwsoverzicht 15.05 England's Nazareth 15.40 Wri ters houses 16.00 Nieuws 16.03 Ma king of the Antiques Roadshow SKY CHANNEL 06.30 Good Morning Scandinavia 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08 35 Dennis 09.05 Is! Sky Trax 13.05 Another World 14.00 City Lights 14.30 Roving Re port 15.00 Jayce and the Wheeled Warriors 15.30 She-Ra 16.00 Gre at Video Race 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De vlucht van Hamid 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV. Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur 06.02 In 't voorbijgaan. 064)7-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 184)3 De wereld zingt Gods lot. 18J4 NCRV: In '1 voorbijgaan. 194XHI7.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 184)3 NOS: De Avondspits. 19.02-00.00 VPRO: Party Doctrine. RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat. 19.00 Het woord aan de muziek. 19.25 De Matthaus Passion van Jo- han Sebastian Bach. 20.02 Het Residentie Orkest. 23.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag 18.30 Moker 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT-combo. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.00 Nieuws. 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazz kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 De rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30-23.45 Musica Antiqua. 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons Daughters 09.25 Ex ploring Gardens 09.55 Yoga 10.05 You in mind 10.15 Hold down a chord 10.30 The Spice of Life 11.00 Jim'll Fix it 11.30 Amateur Naturalist 12.00 Great Railway Journey* of the World 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbericht 13.30 Sons A Daugh ters 14.00 Father Murphy 14.55 Weerbericht 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One MORGEN MTV EUROPE 06.00 Jerry Foulkea 11.00 Maiken Wexo 12.00 Remote control 12.30 Maiken Wax# 15.00 Marcel Vanthilt RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aant 09.05 Arbeidsvitaminen. 11.50 Uit het plakboek van de re- 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever 10.03 Plein publiek. 11.30 De familieshow 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 NCRV coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 TROS: De havermoutshow 09.03 Tros gouden uren. 12.03 Vijftig Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 08.00 Nieuws 09.00 Veronica's meesterwerken. 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in Konseri 16.00 VPRO: Een Iraanse muziekdag RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.25 Vertel me wat. 12.30 Da Capo. 12.53 In gesprek mei de bisschop 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 Maria, een beeld van ©en 15.00 Het dossier. 16.00 NOS: Zo kan het ook REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-trequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08420 Klaarwakker. 09.00 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstool. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschljf. Bont magazine. 12.00 Muziek en info. 13.10 Roddelradio. 14.00 Hitbox 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties 1. Kwartet nr 3 in A voor gitaar en strijk trio. Fossa. 2. Concerto In ES. opus 15 voor harp en kameror kest. Dusik. 09.15 Matinee. 11.00 Van bij ons. 12.00 Tatelmuziek 13.10 Actueel. 13.25 Appreggio 14.00 Symfonisch. 15.40 RecitaJ: Engelse liederen. 16.00 Op de kiosk.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19