e paranormale jneeswijzen aan terecht Parallax gekleurd gezien DIO/TELEVISIE _pc QeidóaQowuvnt DINSDAG 29 MAART 1988 PAGINA 17 doeling „Kippevel" is id, nu de uitwerking nog in historische tijden: dit is de laatste dat we twee Nederlanden hebben op tele- volgende week zijn het er drie. En alle jjn ze het mooist, zo beloven de zendge- tigden ons. De toekomst zal het leren en ■t voor de zoveelste maal blijkt te gaan om wijn in nieuwe zakken zullen we niet aar- daar onze woede en teleurstelling over te Maar vooralsnog geldt, dat we de zuilen oordeel van de twijfel gunnen, zoals dat Idels (het zal wel komen door die invoe- van Nederland 3 en de daarmee gepaard e herindeling van tijden en pakketten) is imerseizoen al aan het ingaan. Het klokje [nroepgehoorzaamheid loopt dit jaar gelijk et klokje van de zomertijd. De ene na de e programmamaker neemt nu al afscheid: het is de laatste keer dit, de laatste keer dat. Zo ook „Een wereld van verschil", waarin Hans Emans een aantal malen twee opponenten aan het woord liet over iets waar ze beiden ver stand van hadden. Prima formule, aardig uitge werkt. Vorige week was dus al het slot. Ik blijf alleen met de vraag zitten: waarom kan zo'n programma niet gewoon ook in lente, zomer en herfst worden gemaakt? Dat veel Nederlanders tegenwoordig in beka- belde huizen wonen en zodoende ook kunnen afstemmen op ettelijke satellietkanalen is onder meer te merken aan de popprogramma's van onze omroepverenigingen. Vroeger had je gewoon „Toppop" van de AVRO met Ad Visser en dat was genoeg. Nu hebben bijna alle zuilen die straks samen Ne derland 2 'bespelen' hun eigen popshow (alleen de VPRO niet, natuurlijk). Probleem is dat die shows onderling volstrekt uitwisselbaar zijn. Ze richten zich op precies hetzelfde publiek, be handelen precies dezelfde onderwerpen, zien er precies hetzelfde uit. Het enige alternatief op popgebied biedt eigenlijk de VARA. die Jan Douwe Kroeske een popprogramma laat pre senteren met een ander soort lading, een ander doel, een andere doelgroep oojc. „Kippevel" dus - waarbij de aardig gevonden' titel suggereert dat in dit programma muziek en artiesten aan bod komen waarbij en bij wie je kippevel krijgt. Het barst dus van de goeie bedoelingen bij Kroeske en de zijnen, maar he laas worden die lang niet allemaal bewaarheid. Ook in „Kippevel" ontkomen we niet aan de kennelijk onvermijdelijke hang naar lolligheid die de meeste Gooise produkties teistert. En ook de muziekkeuze is niet steeds overtuigend en past in elk geval lang niet altijd in de cate gorie: kippevel - wat moest nou die wat oubolli ge groep Toto daar, grappend en grollend in de kleedkamer? En waarom moest Jan Douwe donderdag vertellen dat de Talking Heads zo'n fantastische nieuwe plaat hebben gemaakt en liet hij er daaropvolgend niets van horen? Het allerergste is echter nog, dat in „Kippevel" nooit een nummer helemaal wordt gedraaid. Dat is schandelijk, dat is dodelijk - als je dan muziek en artiesten behandelt die extra aan dacht verdienen, laat ze dan hóren, draai ze niet steeds na een halve of hele minuut weg: dat is een belediging van kijker en muzikant, en geheel in tegenspraak met je eigen filosofie. Voor goed begrip: ik zou mij daarover niet zo hebben opgewonden, als ik niet zo blij was ge weest met de oorspronkelijke opzet van het programma. Over „Toppop", „Popformule" of „Countdown" maak ik mij niet kwaad, die zijn zoals ze zijn en daar valt niks zinnigs over te zeggen. Maar „Kippevel" verdient beter dan nu gebeurt; er is al zo veel aandacht voor de Top Veertig-single en de hitgroep, en zo weinig voor achterliggende en voorgaande trends, stro mingen. groepen en solisten. RENÉ DE COCQ 99 99 ERSUM De meest op- lijke en zeker meest cende scènes uit „Won ders", de zesde afleve- in „Parallax" (morgen: om 22.25 uur), zijn de n van de Braziliaanse gynecoloog dr. Edson eiros. Deze paranormale r voert zijn operaties uit eukenmesjes en zonder ienten eerst onder nar- brengen. erkwijze van dr. De »s dient als bewijsmateri- Dr de paranormale gene- irheul, die in „Wonder s'' terecht staat omdat n astma-patiënt bij een ts heeft weggehaald. de arts heeft hij de onttrokken aan de re- geneeskunde. Het aar Ministerie doet daar schepje bovenop door len dat het in Nederland is de huidige wetgeving len is geneeskunde uit te •n zonder daartoe be te zijn. rlijk gaat het hier niet ;n echte rechtzaak - al pt wel kunnen - maar een stukje drama neer- De beelden die wel op ilijkheid berusten, zijn de agmenten, die ter ver van Verheul worden ;rd en waarin niet al- dr Edson de Queiros zijn lijke operaties toont, 'aarin ook magnetiseur Veerman uit Utrecht in beeld wordt gebracht. En zo rijgt Jan Dorresteijn op een opmerkelijke manier drama en documentaire ineen met als resultaat een boeiende vijftig, minuten durende aflevering van „Parallax". Kwakzalvers Hoewel er onder de paranor male genezers een hoopt kwakzalvers rondlopen, kan niemand om het gegeven heen dat niet alleen de reguliere doktoren in staat zijn patiën ten te genezen. Het alternatie ve circuit kent jaarlijks zo'n 12 miljoen consulten. Uit een on derzoek onder vierhonderd patiënten, die hun heil zochten 'bij deze wonderdokters bleek 85 procent van zijn kwaal te worden verlost. In dit docu-drama koos Jan Dorresteijn voor een vorm waarin de vooroordelen tegen deze geneeskunst scherp worden afgezet tegen de ma nier waarop een afgestudeerde arts zijn patiënten behandelt. Dorresteijn kiest daarbij voor al partij voor de alternatieve genezers. Om de rechtzaak helder en boeiend te houden volgen de vraagstelling en stukken pleidooi elkaar op. Misschien wat ongebruikelijk in de Nederlandse recht spraak, maar toch niet onge woon. Dat kreeg Dorresteijn te horen van de officier van jus titie, die hij het script liet le zen om er zeker van te zijn dat zijn schrijverij geen onjuisthe den bevatte. Opvallend in beide stukken bewijsvoering is het feit dat de patiënten werden geholpen, terwijl anderen mochten toe kijken. In het geval van me vrouw Veerman ging het om andere patiënten. Bij haar is de wachtkamer tevens de be handelkamer. De belangrijkste reden hiervoor is om achteraf niet beschuldigd te kunnen worden van iets dat niet is ge- Show-element Bij De Queiros lijkt ook een soort show-element een rol te spelen. Waarom pakt hij an ders de hand van een van de omstanders en duwt hij de vinger van de man in de wond van de pas behandelde patiënt. De opnamen van dr. Edson de Queiros vonden plaats in Basil onder het toeziend oog van film- en foto-camera's, weten schappers, artsen ea chirur gen Zij zagen hoe de wonder dokter na een kort gebed in trance raakte orp vervolgens zijn operaties uit te voeren. De door De Queiros behandelde patiënten komen naderhand ook aan het woord om over hun ervaring te vertellen. Wat de patiënten gemeen hadden, was het gevoel alsof De Quei ros hun ziel had behandeld. Wat deze aflevering van „Pa rallax" ook duidelijk maakt, is dat het voor een rechter niet eenvoudig is een beslissing tè nemen in een zaak tegen een paranormale genezer. De wet die hij kan hanteren, stamt uit 1865. Hierin staat dat alleen afgestudeerde artsen het beroep mogen uitoefenen. Mo menteel wordt er hard ge werkt aan een nieuwe wet waarin ook de rechten en plichten van paranormale ge- FOTO: VOO nezers zijn geregeld. Geen eenvoudige zaak omdat eigen lijk de enige wetenschappelij ke manier om vast te stellen of het om een paranormale gene zer gaat is zijn bloeddruk op te meten. Deze daalt namelijk tij dens zijn werk. Vooruitlopend op de nieuwe wet is in oktober 1987 de Stichting Registratie Alternative Geneeswijzen in het leven geroepen om een en ander in goeae banen te lei den. Deze stichting pleit voor een kern-opleiding met diplo ma voor deze genezers. Maar ook daar zitten heel wat haken en ogen aan. Wat doe je bij voorbeeld met de mensen die al jaren de alternatieve ge neeswijze uitoefenen? Wat Jan Dorreseijn met zijn „Wonder dokters" heeft proberen aan te tonen is. dat alternatieve gene zers, niet per definitie charle- tans zijn. En in die opzet is hij geslaagd. HANS PIËT Het Sluitend Bewijs' criminele serie bij de VARA HILVERSUM Alan Stock- hill, veehouder van beroep, vindt op zijn land een afge hakte schapekop met een briefje eraan. Het is slechts één voorval in een serie van bedreigingen, anonieme tele foontjes en brieven. Korte tijd later wordt Alans vrouw le vensgevaarlijk gewond bij een aanslag met een autobom, die is verstopt in de auto van haar man. Als het politie-onderzoek loopt, wordt Stockhill op een avond gevonden met messte ken in wang en borst. In de gang van Alans huis ligt een doodgeschoten dorpsgenoot met een mes in zijn hand. Dit verhaal onder de titel 'Hate Campaign' is de eerste aflevering van de Engelse se rie gedramatiseerde documen taires 'Het Sluitend Bewijs'. Deze zesdelige BBC-produktie heeft het werk van het Britse gerechtelijk laboratorium als onderwerp. De verhalen zijn gebaseerd op waar gebeurde strafbare feiten. Om herken ning te voorkomen zijn de si tuaties enigszins veranderd. De rollen van daders en slachtoffers werden overgeno men door acteurs. Maar de ex perts in de serie zijn de echte forensische ambtenaren, de koele vorsers die uitsluitend belangstelling hebben voor fei ten. De combinatie van drama en feitelijke informatie, samen met het Britse tv-professiona- lisme, levert een serie docu mentaires op. De VARA (Ne derland 1) zendt de eerste afle vering van „Het Sluitend Be wijs" uit op donderdag 14 april om 22.44 uur. De andere delen volgen verderop in april en mei, eveneens op de late don derdagavond. NEDERLAND 1 TROS 15.30 Voorjaars- en zomermo- de 1988 (Neues vom Klei- dermarkt), modemagazine gepresenteerd door Anto- nia Hilke. Nederlands commentaar: Mireille Be- i kooy 16.10 Alf op Melmac (Animated Alt), tekenfilmserie 16.35 TROS Nieuwsshow, nieuws en actualiteiten ge presenteerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom NOS 17.30 Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé 18.15 iT Eten uit eigen tuin, 13- delige cursus. Les 2: De in richting van de tuin. Pre sentatie: Wim Oudshoorn en Mireille Bekooy TELEAC 18.30 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 20 TROS 19.00 XDe TROS A tot Z spel show, rechtstreeks spel- programma gepresen teerd door Linda de Mol NOS 20.00 E Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 Animal crackers, pro gramma waarin André van Duin en de dieren het hoogste woord voeren 20.35 EMedisch Centrum West, dertiendelige Nederlandse tv-serie van Nico Knapper. Afl. 8: Door 't oog van de naald. Een echtpaar wordt levensgevaarlijk gewond binnengebracht na een ongeval. Suzanne heeft het weer moeilijk met zichzelf en Nelleke probeert een echtpaar weer nader tot el kaar te brengen 21.35 Uitslag TROS A tot Z spel show, vervolg van de uit zending van 19.00 uur 21.55 De TROS tv-show, praat- Gerda Croni als co-assistente Tineke in 'Medisch Centrum West'. Ned. 1 om 20.35 uur. FOTO: ANP programma gepresen teerd door Ivo Niehe 22.50 TROS Aktua, actualitei tenrubriek met een repor tage over de afpersings praktijken in het land van Heusden en Altena, waar horeca-ondernemers gdwongen worden jaarlijks een bedrag van tien- tot vijfentwintig duizend gul den te betalen als 'be schermgeld'. Voorts aan dacht voor de verdraag zaamheidscampagne 'Zet 'ns een andere bril op' van het ministerie van buiten landse zaken, die op 1 april van start gaat. Met onder meer een kijkje in het Haagse Laakkwartier, waar tien jaar geleden de aanwezigheid van etnische minderheden tot proble men leidde, en de uitslag van een enquête over de verdraagzaamheid van Nederlanders tegenover de in ons land wonende buitenlanders. Tot slot een vraaggesprek met de nieu we ambassadrice van Uni cef, Audrey Hepburn NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit: Dwangmiddelen NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 xJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 ffiDe gangmakers (slot), vierdelige serie over vijf scholieren, gebaseerd op een tekst van Ivo de Wijs. Afl. 4: Sex IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, jubileumpro gramma, t.g.v. het 25-jarig jubileum vah deze actuali teitenrubriek NOS 20.30 Nieuwsspits, nieuwspro gramma voor jongeren, gepresenteerd door Frits Spits 20.50 Horizon, populair weten schappelijk programma. Presentatie: Nelleke van der Krogt. Dodi Apeldoorn en Ben Kolster 21.30 SAntilliaans verhaal, zes delige documentaireserie over de geschiedenis van de Caribische eilanden. Afl. 3: Een slaaf is een kip 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.35 Doelgericht ondernemen, les 10 00.05-00.20 Marketing. voor lichtingsprogramma i teletekst k Tak, kinderprogramma >ns, kinderserie. Afl.: Plons n het Engels kippetje prookjestheater. De var- snshoeder, met Francine de olie. Ben van Ostade. Ben Mik, Mak en Mon, jeugdserie «et Dimitri en Gregori van Soethem. Stef Danhieux e.a. Ml. 5 Op de vlucht (herh.) 9e kleine vampier (The little tampire, 6). dertiendelige feugdserie naar het werk van inela Sommer-Bodenburg Meester, hij begint weer, sati- isch programma voor de Bugd (herh.) Programma-overzicht (unst-zaken .Q., quiz met denk- en weet- iragen linja Mosa (28). 65-delige Bra- Jliaanse tv-serie van Reynaldo loury en Jayme Monjardin laar het boek van Mario Den- lone Pacheco Fernandez en Ie poëzie van Castro Alves. det Lucelia Santos. Ruben de jalco. Marcus Paulo e.a. - lilzending door derden: Pro- jramma van de Christen-De- nocratische Omroep 2 35 Nieuws en Coda: Valse, lit het klarinetkwartet opus 132, Absil. uitgevoerd door het llarinetkwartet Arghul en Dochters (Sons and Ihters). Australische tv-se- Barbara beslist Gordon Ie zien. en dat heeft gevol- Er komt een kloof tussen Japanse tv-serie amma-overzicht i, videospelletjes W10 lodsm: Méér dan etan..., pro- Tamma over de mogelijke re- Itie tussen het voedingspa- bij kinderen en hun intel- itie en het gedrag bij jonge 'iminelen «rgus, praatprogramma waar- ïlt" I1 Jan van Rompaye de media 45 Angst, zesdelige infor- ïtieve serie. Afl. 1: Angst, vijand van het kind. itatie: Or. Ingrid Ponjaert sen uil- 1. iba, nouba, tekenfilms fours, gevarieerd pro- soir, regionaal journaal tto- en jokeruitslagan lick et Flupke, tekenfilm urnaal etualités la una (herh.) >uble Sept, spelprogramma ibel, documentaireserie. Afl.: £homo Bionicus - Les prothè- s intelligentes 05 Cinè-Club de minuit - '»eme Yougoslave: Te eou- i-tu de Dolly Bell? (Sjecas T se Dolly Bell?). Joegoslavi- speelfilm uit 1981 van mi' Kusturica. Met Slavko ftimac, Slobodan Aligrudic, "a Banjac e.a. 15.30 Sie - er - Ea: Liebe internatio nal, documentaire over ver schillende gezinssamenstellin- 16.15 Spaas am Dienstag, kinder programma met 'Mickey and Donald', tekenfilm en 'Flip- Flop'spelshow met Claus Kruesken 17.15 Tagesschau 17.25 Dia glückliche Familie, tv-se- ie. Afl.: Schone Bescherung Hier und Heute, aktualiteiten Remington Steel, tv-serie. Afl.: Die Musterfamilie Programma-overzicht iTlTagesschau Sketch-Parade, sketches met Loriot. Emil. Eddi Arent. Jonny Buchhard. Thomas Freitag en Dieter Hallervorden Kontraste, actualiteitenrubriek Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek. Woody Brown. Peter Donat e.a. Afl.: Tödliche Spur. Lane Ballou is tot over haar oren verliefd op Fielding cariyle. Maar sinds zij terug is uit Mia mi leeft zij dagelijks in angst voor de moordenaar die naar haar op zoek is. Zij durft ech ter niemand in vertrouwen te 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23 00 ARD-Sport extra, met Bundes- liga-ijshockey 23.20 Ungehaltene Reden ungehal- tener Frauen, drie monologen van Christine bruckner. 1. Bist du sicher, Martinus? door Eva Kotthaus. 2. Ich war Goethes dickere Halfte, door Helga Op- gen Orth. 3. Triffst du nur das Zauberwort. door Jutta Spei- del 00.40 Tagesschau 00.45 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 I lm reich der wilden Tiere, na tuurfilmserie. Afl.: Het onder zoek op de Falklandellanden Heute I Pfifl, sportprogramma voor de jeugd. Presentatie: Sabine Noethen l Logo, jeugdjournaal I Pfiff, sportprogramma voor de jeugd, vervolg Heute I te Tele-lllustrierte. actualitei ten sport en amusement i Alf, Amerikaanse comedyserie met Max Wright. Anne Sche- deen, Andrea Elson e.a. Afl.: Die Spritzlour Eichbergers besondere Falie, tv-serie met Walter Sedlmayr, Billie Zöckeler. Bernd Herber ger e.a. Afl.: Imagepflege Programma-overzicht Heute Die Reportage: Die Frauen von Kumahra, documentaire over Indiaanse bergboerinnen en hun dorp Griin ist die Heide, Duitse speelfilm uit 1972 van Harald Reinl. Met Roy Black. Monika Lundi. Rainer Rudolph e.a. Norbert heeft een huis op de Lüneburger heide geërfd. Sa men met zijn vrienden Mops en Bernie wil hij er de vakantie doorbrengen, zonder nicotine en alcohol. Ze worden echter alle drie door Amors pijlen ge troffen. Aansluitend: Denkmal. Roy Black speelt de hoofdrol in de film 'Grün ist die Heide', op Duitsland 2 om 20.15 uur. FOTO: SP kijkersoplossing 21.42 Mach mit - der Umweit zulie- be, milieumagazine 21.45 Heute-Journal 22.10 Wie Denken die Welt be- stimmt: Sicher iet eicher? Thema-programma over de behoefte aan veiligheid en be veiliging. Presentatie: Ingo Hermann 22.40 lolDaa kleine Fernsehapiel: Offener Brief an Jean-Luc Go- dard, met Maria Vlady, Claude Miller en de bewoners van nieuwbouwwijk La Courneuve. Regie: Jean-Patrick Lebel 00.00 Heute DUITSLAND 3 23.45 Telekolleg II: cursus wiskunde. Les 5 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Weltweit Klimbim (6), amusement met Ingrid Steeger, Elisabeth Volk- mann. Dieter Augustin e.a. (herh.) West 3 aktuell Plus 3, sociaal-economisch magazine Landetspiegel: Lellmanns Tankstelle Ein Requiem in öl und Schmiere, reportage over het tankstation van Heinrich Lellmann. één der laatste vrije ondernemers Vorgestellt: Die Summe von Hermann Kant. Gesprekspart ner. Egon Bahr Deutschlandbilder: Terroris- tenmütter, documentaireserie. Afl. 4: Absatz, portret van de voormalige Volkswagenwerk neemster en terroriste Ilse Schwipper Laatste nieuws ffi Ondertiteling via Teletekst 'si Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■E Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lö; Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bi) met-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 16.05 Couples. Dilys Morgan praat met David en Lucinda Green 16.25 The ctothes-show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott. Jeff Banks en Caryn Franklin 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine 18.00 Newsround, actualiteiten 18.05 x Jossy's giant (slot), vijfdelige jeugdserie. Afl. 5: Final de- 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova. David Glencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 xiHoliday '88, toeristisch ma gazine met o.a. reportages over een kibboets-vakantie in Israël en over het Loire-dal 20.30 xEastEndera, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 A question of sport, sportquiz 21.30 x Wildlife on One, natuurfilm serie. Afl.: Trivial pursuit or game of life? Het belang van spel voor jonge dieren. Pre sentatie: David Attenborough 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 t Crossfire, vijfdelige thriller serie met o.a. Eamon Boland en Tony Doyle. Afl. 3: The mo tive. not the deed 23.20 Film 88 special: Celebrating David Lean's 80th birthday, Barry Norman interviewt de Engelse filmregisseur Sir David Lean, n.a.v. zijn tachtigste ver jaardag 23.50 Music for Holy Week, vanuit Tewkesbury Abbey BBC Welsh Symphony Orchestra and Chorus o.l.v. Owain Arwel Hughes 00.35 The gospel according to St. Mark (2). zevendelige serie 00.45 Weerbericht BBC 2 16.02 The electric music machine 16.40 Holiday outing 16 50 Nieuws en weerbericht 17.00 Attic archives (3). serie met nog nooit vertoonde filmbeel den van haast een eeuw gele- 17.30 Life file, vijfdelige serie over kwesties van leven en dood in de moderne geneeskunde. Afl.: Genetic engeneering 18.00 Best of the braae, blazersma gazine 18.30 Gardenere' World, tuinnierru- briek 19 00 One man and hit dog, sheep- dog-wedslrijden 19.45 Architecture at the cross roads, culturele serie. Afl. 5: Houses fit for people 20.25 Cartoon two 20.30 Télè-journal 21.00 THarty's Grand Tour, vijfdeli ge serie, waarin Russell Harty in het spoor treedt van jonge Engelse aristocraten, die in de 18e eeuw het idde van de Grand Tour, een rondreis over het Europese vasteland ter vol tooiing van de opvoeding, ont wikkelden. Afl. 1: Frankrijk 22.00 E Carol Reed-cyclus: The fal len idol, Engelse speelfilm uit 1948 van Carol Reed. Met Ralph Richardson. Michele Morgan, Bobby Henry e.a. 23.35 Newanight, actualiteitenmaga- SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 [si Monsters of Rock, har- drockprogramma 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy- 18 57 Europees weerbericht 19.00 Three's company, comedyse- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Tom Jones, muzikaal pro gramma met als speciale gast Gladys Knight 22.00 Nederlands voetbal, met Jan Rietman en Martin Tyler 23.00 Frans voetbal 00.00 tel Monsters of Rock 00.57 Europees weerbericht 01 00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Brahms Double Concerto 01.45 Piano Variations 02.45-03.00 Bristol International Balloons Fiesta 1986 VOO 15.30 te Seabed 15.45 De Gro te Meneer Kaktue Show, kinderpro- ramma 16.15 te Crossbow 16.40 lynasty, tv-serie NOS 17.30 'A6- Journaal VOO 17.46 De heilige koe BRT 1 15.00 Er was eens...het leven, teken filmserie 15.25 De avonturen van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie 15 45 Oliver Maass (4). jeugdserie 16.40- 17.30 Klim Op, tienermagazine DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Das Runde Ding vom Odenwald (herh.) 12.00 Umschau 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Ta gesschau 15.20 Tagesschau 15.30 Kinder der Welt 16.15 Moskito - nichts sticht besser 17.00 Pickwick- Club 17.15 Tagesschau 17.25 Nur keine Hemmungen SUPER CHANNEL DUITSLAND 2 16.00 Nino Firetto totally Live, pop programma 17 00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Going for Gold, spelprogram ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 The New Pacific, documentai reserie over de landen rond de Stille Oceaan. Afl.: Is the future Made in Japan? 20.30 It Ain't Half Hot Mum. come dyserie 21.00 NBA basketball 22.00 Super Channel News 22.30 Europees weerbericht 22 35 Voetbaluitslagen 22.40 Super spod 23.40 Super sonic 00.40-01.40 Formula One 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.00 Programma-overzicht 15.05 Kim und Co 15.30 lm reich der wilden Tiere, natuudilmserie 15.55 Heute 15.58 Heidi 16.20 Logo, jeugdjour naal 16.25 Hale iiber Kopf, tv-serie 16.55 Heute 17 10 te Tele-lllustriede 17.40 Die Wicheds von nebenan BBC 1 MTV EUROPE 16 00 vol (herh.) 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek 17.00 3 From 1 at 5: Alison Moyet 17.15 Jerry Foulkes 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Marcel Vanthilt, met van 20.00-20.30 Reverb, nieuwe platen, films en video's (herh.) 22.00 The Show, met een gastpre- sentator 23 00 Marcel Vanthilt 00.00 Club MTV (herh.) 00 30 Marcel Vanthilt 01.00-06.00 Gast-vj 07.35 EEdgar Kennedy 07 55 Weer bericht 08 00 Breakfaet time 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.15 The littlest hobo 10.30 Tekenfilm 10.35 Why don't you? 11.00 Nieuws 11 05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.50 The gospel according to St. Mark (3) 12 00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live 14.00 Journaal 14.30 Neigh bours 14.50 Going for gold 15.15 Packin' il in, Amerikaanse tv-film SKY CHANNEL 06.30 Good Morning Scandinavia 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kal Show 08.35 Dennis 09.05 te Sky Trax 13.05 Another wodd 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Jayce and the Wealed Warriors 15.30 She-Re 16.00 s Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL TV 5 16.05 Dorothea danseuse de corde 17.35 La maison de TF1, knustelru- 18.00 Recreation 18.40 Dee chiffres et des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Panique sur le 16, am mentsprogramma 20.00 Marie Pervenche, tv-serie 21 00 TV5 Spods 22.00 Journaal 22.30 Entretien avec Pierre Brauo- berger (4) 22.40-00.25 EL'assaasinat du Père Noël, Franse speelfilm uit 1941 yan Christian Jacque 07.00 Supedime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters 09.25 Taste of health 09.50 Save a life 10.00 The body show 10.30 Tom Ke ating on painters 11.00 History of Africa 12.00 The New Pacific 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 öSay Ah (Zeg'ns AAA) 14.30 Lifesty les of the Rich and Famous 14.55 Weerbericht 15.00 Supedime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: De Plantage. 20.02 Borét? 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 2240 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwadler 18.30 Muziek in vrije tijd. vocaal. 19.10 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 De Lukas Passion van Tele- 21.25 Intermezzo 21.35 Vondel had een kousenwinkel. 23.00 Muziek van eigen tijd RADIO 5 18.10 NCRV: Vers Of vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC Gute Reise 21.00 Bonjour tout le monde. 21.30 Moderne Chemie. 22.00 Pronto9 22.30 Podrettekenen. REGIONAAL Radio Wash 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Israëlitische uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer 20.10 Voor Marokkanen. 20.35 Voor Turken. 21.03 Imago 23.10 Crooners en soft music. 2340-02.00 Twee tot twee BRT 2 1840 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit, een programma mei advedenties. 23.30-02.00 Twee lot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1840 Folkconced. 19.00 Essay 19.45 Uit een verborgen kamer 2040 Internationale Musikfestwochen Luzern 1987. 22.05 Actualia. 2240 Kamermuziek. MORGEN MTV EUROPE 06 00 J9rry Foulk.i 1100 Marcel Vanthilt 12.00 Remote control 12.30 Marcel Vanthilt 15 00 Maiken Wexe RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA Radio i woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1343 Hit Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Party doctrine. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 06.02 Het levende Woord. 06.10 Platennieuws. 06.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtazon. 10.00 Brockes passion. 12.35 Symf. muziek uit Engeland. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch conced. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS spodief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5 15.00 NOS: Meer over minder 16.00 TROS: TROS Schlagedestival. 17.00 TROS Huiswerktijn. REGIONAAL Radio Weet: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Redio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 1443 Van kattekwaad tot erger 1645 Neem je tijd. de trouwe gids voor de avondspits. BRT 2 0540 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servtcetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijt. 1145 Mediatips. 1240 Regioproar. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, een wat apart spet- programma. 17.00 Focus BRT 3 07.03 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Claudto Arrau In concert. 10.10 Matinee. 1240 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 1345 Impromptu's van Franz Schu bert. 14.00 Live-Aids Galaconcert vanuit München 16.45 Pianokwartet in Es. Schumann.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17