Steun provincie voor nieuwbouw Rhi jndael BIJZONDERHEDEN Eerste paal voor winkelcentrum Provincie tegen windmolen in Aarlanderveense polder dagpuzzel KOGEL DOOR DE KERK Vorig jaar nog postbode, nu Nederlands kapperskampioei LEIDEN OMGEVING CaidócQomxxnt DINSDAG 29 MAART 1988 PAGINA aan tafel Gehakt met raap stelen en aard appelen - zacht- zure havermoutvla De benodigdheden voor twee personen zijn: 1 sneet je brood, 200 g gehakt, zout, peper, nootmuskaat, uitje, 25 g margarine mes punt bloem 800 g raapstelen, 8 g maize- na, Vt dl melk, zout, noot muskaat; '/*-l kg aardappelen; 2'/i dl melk, 40 g haver mout, 2Vr dl karnemlk, witte of bruine basterdsui ker. Week het brood tien minu ten in ruim water, druk het vervolgens zo droog mogelijk uit en maak het fijn. Alle broodsoorten zijn hiervoor te gebruiken; probeer ook de korsten fijn te krijgen. Kneed brood, gehakt, zout, peper, nootmuskaat en fijn gesneden ui tot een samen hangende massa en vorm daar met iets natgemaakte handen per persoon een gladde bal van. Leg de ge haktballen ten minste een uur koel weg. Verwarm de margarine tot deze lichtbruin ziet, leg er het gehakt in en schroei het rondom dicht. Bak de ge haktballen op een matig vuur in twintig minuten rondom bruin en door en door gaar. Houd het deksel daarbij zo veel mogelijk schuin op de pan. Maak de jus af met even meegebak- ken bloem en weinig water. Snijd de raapstelen in stuk ken van drie centimeter; doe de grove onderkanten van de planten weg. Was de groente en laat haar daarbij niet in het water staan, om dat ze dan veel aan smaak en voedingswaarde verliest. Zet de raapstelen op met aan hangend water, laat ze slin ken en in tien minuten gaar koken. Giet een deel van het kooknat in een schaal en bind wat overblijft met een papje van maizena en melk. Voeg zout toe en strooi er in de schaal nootmuskaat over. Strooi de havermout in de kokende melk en laat het mensel drie minuten zacht koken. Laat de vla lauw worden en roer er de karne melk door. Geef de basterd suiker er apart bij. JEANNE dienstuerlemng APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 1 april waargenomen door apotheek Reyst in Leiden en apotheek Van Breest Smal- lenburg in Leiderdorp. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENOIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodehburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762. 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. Horizontaal: 1 kruiswoordraadsel zonder zwarte vakjes; 8 familielid; 9 soort papegaai; 10 0.01 gram (afk.); 11 boom; 13 de dato (afk.); 14 olifantssnuit; 16 met andere woorden (afk.); 18 verbeterd Espe ranto; 20 in iets; 21 rakelijzer; 22 buitendijks land; 24 ik (Latijn); 25 dwingeland; 28 uitroep; 30 voer tuig; 31 niet parkeren (afk.); 32 ri vier in Oostenrijk; 34 rolrond da- meshalsbont; 35 uiting van vreug de. Verticaal: 1 zoals aan een docu ment eigen is; 2 gezichtsorgaan; 3 voorzetsel; 4 olieachtige vloeistof; 5 paardekracht (afk.); 6 gelofte; 7 peilinrichiing op schepen; 11 bij woord; 12 per maand (afk.); 14 on enigheid; 15 sierplant 17 vlakte maat; 19 soort hond; 23 volzin; 26 persoonlijk vnw.; 27 paardeslee; 29 wereldorganisatie (afk. Engels); 31 kloosterlinge; 33 de onbekende (afk. Latijn); 34 uitroep. OPLOSSING •eq fre :'N N ce uou ie o nti 62 'w iz 92 .esejj 02 :6op 61 'we l\. :ueo|d gi UsjMi ft "urd 2i :j3 u :sediuox -oipej l :P»a 9 iHd S ;|osA| p :iuo 0 :6oo 2 Mjejuawnoop i :|bk>!p*a suepapuoj 50 :eoq fr0 '""I 20 d N IB -JB>| 00 82 iue.ni 52 :o6a pz :seu zz :>|ood iz :u|je 02 :opi 01 M-e tu 91 :dwoj» n :'PP €t 'dsa 11 :6o 01 leex 6 :ujoo 8 Uedoijoop 1 :|bs|uozijoh Jeugdraad Zoeterwoude krijgt drieduizend gulden ZOETEROWUDE De Zoeter- woudse jeugdraad heeft 3.000,- ontvangen van de stichting Zomer- zegels. Het bedrag is bestemd voor de bekostiging van het nieuwe to neel dat afgelopen weekeinde in ge bruik is genomen en als tegemoet koming in de renovatiekosten van 'Ons Huis'. Jeugdraad-voorzitter Elly de Hoop- van der Loo kreeg de cheque van drie mille uit handen van voorzitter C. J. Berg. van het plaatselijk comi té Zomerzegels. Het is niet de eerste keer dat de Stichting Zomerzegels gelden uit keert in Zoeterwoude. In voorgaan de jaren kregeb de Sint Jan's fanfa re en Swetterhage bijdragen. Parkeerterrein Oud Ade wordt eerder aangelegd ALKEMADE Het voor 1992 geplande parkeerterrein bij de voormalige kleuterschool Venneweide in Oud Ade kan eerder worden aangelegd. Dat is te danken aan een meevaller bij bij de verlenging van het fietspad bij de Oud Adeselaan tot in de be- beouwde kom van Oud Ade. De financiële bijdrage van de provin cie daarvoor is namelijk 25 procent hoger dan was geraamd. CDA-fractievoorzitter N. Bakker kwam gisteravond in de raadver gadering met het voorstel de parkeergelegenheid gedeeltelijk uit die meevaller te betalen, waardoor uitvoering van het 55.000 gul den kostende werk dit jaar al kan plaatsvinden. Wethouder Nugte- ren constateerde dat het hem sympathieke voorstel brede steun kreeg. Hij zegde dan ook toe te proberen het nog voor de komende zomer uit te voeren. Overigens had ook de VVD onlangs voorgesteld om de parkeer voorziening eerder aan te leggen. Bij dit voorstel zat echter een po litiek addertje onder het gras. De liberalen wilden de parkeerover last in Oud Ade namelijk oplossen ten koste van de dit jaar aan te brengen elektrische bediening van de Meerbrug in Nieuwe Wete ring. Deze laatste voorziening wordt binnenkort aangebracht na aandrang van het CDA. IJsclub onderscheidt Gerard van der Krogt ZOETERWOUDE De „IJsclub Zoeterwoude" heeft afgelopen weekeinde een punt gezet achter het seizoen 1987-1988. Dat gebeurde met de tradi tionele slotavond in „Don Bosco". Belangrijkste punten waren de uitreiking van de „William Turk-bokaal" aan jeugdschaatser Gerard van der Krogt en het afscheid van trainer Piet van Goo- zen. De „William Turk-bokaal" wordt uitgereikt aan het lid dat zich in positieve zin weet te onder scheiden. Daarbij behoeven schaatsprestaties niet per definitie een rol te spelen. Trainer Piet van Goozen zet na tien jaar een punt achter zijn loopbaan. Als dank voor bewezen dien sten ontving hij o.a. een wandbord met inscriptie, een paar boekwerken, bloemen en voorst werd hij door ijsclubvoorzitter Cor Janmaat benoemd tot „lid van verdienste". Het is nog niet bekend wie de heer Van Goozen zal opvolgen. Rijnstreek wil aparte ambtenaar milieuwetten ALPHEN AAN DEN RIJN Het College van Overleg van het Inter gemeentelijk Overlegorgaan Rijn streek (Igor) stelt de gemeenten voor om gedurende een proefperio de van twee jaar een functionaris aan te stellen voor een systemati sche en integrale handhaving van de milieuwetten. Dat gaat het Igor ongeveer 200.000 gulden kosten. Een bedrag dat vrijwel zeker door het ministerie van VROM zal worden gesubsidieerd. VROM heeft ook het onderzoek naar samenwerking tussen de ge meenten in de Rijnstreek, op het ge bied van milieutaken, bekostigd. Dit onderzoek dat door bureau Beren schot werd uitgevoerd leidde tot de conclusie dat de uitvoering van lieubeleid in de Rijnstreek kan. Daarvoor is ook de ambte nodig die het overleg coördinee ondersteunt en die diensten aan individuele gemeenten verleent het uitvoeren van het milieu Over diens aanstelling moet in een besluit vallen. In principe zijn alle tien aangesl gemeenten daarvoor. Alleen Aar en Nieuwkoop hebben wat zelingen omdat het gaat om overheveling van taken. Portefet lehouder milieu binnen het Igor heer Boelen, ziet het aanstellen de milieu-functionaris als de twe t stap op weg naar een gezamen milieubeleid. De eerste stap was instellen van de milieutelefoon. terg KOUDEKERK AAN DEN RIJN De provincie zal alsnog de Koudekerkse plannen steunen voor een nieuw bejaardentehuis op de plaats van het bestaan de gebouw van Rhijndael. Door een positief advies van een commissie van provinciale staten staat dat vrijwel vast. Daarmee komt dan een einde aan de lange periode van on zekerheid over de toekomst van het bejaardenoord. Sinds vorig jaar bekend werd, dat het tehuis niet meer voldeed aan de geldende normen, zijn noodgedwongen plannen ge maakt om Rhijndael aan te passen aan de regels die door het ministerie waren vastge steld. De kamers moesten rui mer worden en er moest een douchegelegenheid bij elke ka mer aangebracht worden. De drie partijen die nauw bij het tehuis betrokken zijn, te weten de gemeente Koude kerk, de woningbouwvereni ging Goed Wonen en de Stich ting Rhijndael zagen zich voor grote problemen geplaatst. Er was veel en langdurig overleg voor nodig om uiteindelijk met een eensluidend plan op tafel te kunnen komen. Er is steeds vanuit gegaan dat de Koude kerkse bejaarden in het cen trum van het dorp moesten blijven wonen. Eind vorig jaar werd aan de Provincie het voorkeursplan van de drie belanghebbenden gepresenteerd. Herbouw van Rhijndael op dezelfde plaats werd daarin als beste oplossing aangedragen. De Provincie liet toen nog weten dat alleen re novatie mogelijk was. Daarna is er geprobeerd om alsnog herbouw ter plaatse voor el kaar te krijgen. Hiervoor was het nodig dat de Provincie een extra financiële bijdrage zou leveren. „Dat geld is dan nu waarschijnlijk toegezegd", ver telt burgemeester L. V. Elfers Officieel weet men in Koude kerk nog van niets, want er is nog geen bevestiging van de binnengekomen. Een woord voerder van de provincie be vestigde gisteren echter wel dat het advies door de com missie was uitgebracht. Heel blij Elfers zegt heel blij te zijn dat er nu eindelijk duidelijkheid komt: „Hoewel ik nog niet of ficieel op de hoogte ben ge bracht. veronderstel ik dat het allemaal door kan gaan vol gens onze voorkeur. Ons hoofddoel is al die tijd geweest de subsidie van ongeveer acht miljoen zo goed mogelijk voor Koudekerk te benutten. Dat kan nu gebeuren, en nog wel op de best mogelijke locatie. Er kunnen nu binnenkort concre te afspraken met de betrokke nen worden gemaakt", aldus Elfers. De voorzitter van de woning bouwvereniging, H. Didden, toont zich eveneens verheugd over het advies. „Ik ben blij dat de kogel nu eindelijk door de kerk is. Het gebouw van Rhijndael kan volgens plan verkocht worden voor een miljoen aan de Stichting Rhijndael. Dan zijn wij er als woningbouwvereniging van af. Ik blijf er bij dat ik het doodzonde vind dat dat ge bouw gesloopt moet worden. Die subsidie van de Provincie zou volgens mij aan veel nutti ger dingen besteed kunnen worden", aldus Didden. De voorzitter van de Stichting Rhijndael, R. Dorrepaal, zegt zeer tevreden te zijn met de nog on-officièle goedkeuring van het bouwplan. Veel meer wil Dorrepaal echter nog niet kwijt; „Ik wacht tot de officië le toestemming binnen is", zegt hij. Wanneer er een begin gemaakt zal worden met de af braak van het bejaardentehuis is nog niet bekend. Het zal in elk geval nog dit jaar zijn, want eind volgend jaar moet er in de Burgemeester Ver heullaan een nieuw Rhijndael ROELOFARENDSVEEN Een geïmproviseerde „Beugelweg" vanaf het toekomstige winkelcen trum aan het Noordeinde via het land van Dobbe naar café-bar ,,'t Veen" was gisteren het toneel van de eerste bouwactivi teiten voor het winkelcen trum Noordeinde in Roe- lofarendsveen. Burge meester A. H. Meerburg, de wethouders L. Beelen en W. Nugteren en ge meentesecretaris J. van Elk betraden onder bege leiding van architect J. van Rijn als eersten de weg en een vijftal vletten, die als brug fungeerden. Dat gebeurde nadat burge meester Meerburg onder toe ziend oog van een groot aantal genodigden de eerste heipaal voor het centrum had gesla gen. Een grote groep met fleu rige ballonnen getooide leer lingen van de Maria-basis- school uit Roelofsarendsveen maakte tezamen met hun bal lonnen en een draaiorgel een feestelijk geheel van de drassi ge bouwput. Die kinderen lie ten na het eerste heiwerk hun ballonnen op en er klonken luide vuurwerkknallen. Na afloop van de feestelijkhe den buiten maakte RAAK- voorzitter Ed van Berkel in café-bar 't Veen enige kriti sche kanttekeningen bij het vier jaar durende vooroverleg over de bouw van het cen trum. Hij omschreef dit ambte lijke overleg als „moeizaam" en „veel te detaillistisch". Niettemin liet hij er geen twij fels over bestaan dat de win keliers aan het overleg wilden blijven deelnemen. Architect Van Rijn liet echter blijken dat hij vond dat er altijd spra ke was van goed overleg. Burgemeester Meerburg rea geerde met humor op de on verheelde kritiek. Hij zei: „Als later mocht blijken dat er ezels op het gemeentehuis werkten. Hierna kwam Sint Nicolaas volkomen onvèrwacht binnen. Hij noemde de eerste heipaal een mijlpaal. Maar hij vond het een pijnlijke zaak dat ie dereen was uitgenodigd om er bij te zijn, behalve Sinterklaas, de consument die jaarlijks voor één miljoen gulden be steedt in Roelofarendsveen. De Sint had cadeautjes bij zich: straatnaambordjes voor de Beugelweg. Het eerste was voor de man aan wiens brein de naam „Beugelweg" ooit was ontsproten, H. van Veen van Bouwbedrijf Maas-Dijken. Het tweede was voor burgemeester Meerburg met de opdracht het geval 's avonds in de raadsver gadering voor zich op tafel te zetten, hetgeen hij 's avonds daadwerkelijk zou doen. Vol trots laat de 23-jarige Al- phenaar Marcel van de Berg zijn beker zien die hij on langs heeft gewonnen tijdens de Nederlandse kapperskam pioenschappen in de Jaap Edenhal in Amsterdam. Ruim een jaar geleden bracht hij nog als postbode de post rond in een nieuwbouwwijk in Alphen aan de Rijn en nu mag hij zich Nederlands kampioen in het onderdeel „salonkapsel" noemen. „Ik ben er uiteraard erg blij mee en ik hoop dat dit de eerste aanzet zal zijn om straks in Nederlandse équipe terecht te komen om interna tionaal ook aan wedstrijden te mogen meedoen. Ik wacht nog op een telefoontje van de Nederlandse kappersbond om mee te doen aan de trainings wedstrijden", aldus de kers verse kampioen, die en pas sant nog even laat weten dat hij vorige week, tussen alle drukke voorbereidingen door, ook nog vader is ge worden van een prachtige dochter, Denise Chantal ge naamd. Voorrondes Om mee te doen aan de kam pioenschappen moest Marcel diverse voorrondes doorko men. „Om mee te mogen doenmoet je aangesloten zijn bij een technische club. Na onderlinge en regionale wedstrijden werd ik voor de Nederlandse kampioenschap pen aangewezen. Ik mocht mijn eigen model, Eric-Jan Neuteboom, meenemen". De deelnemers, zo'n 50 in de ca tegorie „salonkapsel" moes ten in 45 minuten een heren model knippen en föhnen. Dat was aan regels gebon den: het moest modern en commercieel zijn en het haar moest van te voren in twee kleuren geverfd zijn. Ik had gekozen voor een kort opge knipt kapsel met een mooie Bijdrage: Margret de Groot grote lok in de kleuren licht beige en blond. De moeilijk heidsgraad bij het föhnen was dat je alleen met de föhn en je handen mocht werken. Er mocht geen kam aan te pas komen. Zelfs je nagels mochten niet lang zijn". Marcel zit nog maar een jaar in het vak. Van jongs af aan was hij al geïnteresseerd in het mode- en kappersgebeu- ren. Desondanks koos hij eerst andere beroepsrichtin gen. „Ik heb al heel wat baantjes gehad. Zo ben ik on der andere kok geweest, ver pleger, bankwerker en tot vorig jaar postbode. Maar ik kon me in al die beroepen niet genoeg uiten. Gesteund door mijn vrouw Gerry ben ik toch de richting van het kappersvak uitgegaan Marcel volgde een opleiding van negen maanden aan een particuliere school in Voor burg en deed één jaar gele den vrij examen in Utrecht. Zo behaalde hij het „bedien de-diploma". „En toen moest er gezocht worden naar een kapperszaak. Ik ging nogal eens naar de modeshows van Jacques Saloon kijken. Jac ques heeft een dames- en he renkapperszaak in Zevenho ven en mijn vrouw, die lera res kapster is, bracht me op het idee daar eens langs te gaan. Ik kon direct komen op de vrijdagavonden en de za terdagen. Nu werk ik er vier dagen per week en ik begin een vaste klantenkring te krijgen die zich langzaamaan uitbreidt". Sport Het kappersvak is een sport fel voor Marcel. Naast zijn dagL^ lijkse werk bij Jacques Si loon traint hij vier avondt per week. In Sassenheim hij aangesloten bij de tech, sche club, hij volgt een vel volgcursus vakbekwaamheJ aan de Emily Knappe school in Leiden waar zich nieuwe technieken eigt maakt en ook oefent hij v kelijks 'n avond bij werki ver Jacques Roesten be'i Jacques is een goede lees meester met ervaring, dif zelf eens jeugdkampioen et nationaal kampioen was al diverse keren hoge ogel gooide op de wereldkampi oenschappen. Enkele maanLe den geleden werd hij vierdVO. op de WK in Thailand. Vaide Jacques leer ik veel. Hij Ljc een goede begeleider ejru. brengt me ook de sfeer vai het wedstrijdkappen bij". R1"' Marcel beschikt over eig&&& modellen. Op zaterdag expénc rimenteert hij thuis en traiikeI hij zichzelf op „goede haaij dossen". Voorlopig heeft A het in Zevenhoven prin naar zijn zin en kijkt hij n^ niet te ver in de toekomst»™ Als leuke afwisseling loo\ hij een aantal maal per ja< in modeshows mee; ui teraar de shows van Jacques Saloo en als model bij een bruids boetiek in Mijdrecht. De jonge kampioen heeft hejini momenteel druk met zij kampioenschap en zijn pasgt boren dochter. „De reactit zijn echt te gek. Ook de pel toont van alle kanten belani stelling en dat is ontzettei leuk. Thuis is er veel aanloi vanwege de geboorte vaLjg mijn dochter. In de paasweetLz. neem ik eerst eens een weeli\ je vrij om bij te komen vai®n alle drukte de afgelopen (j*WC om me daarna weer volledige} te wijden aan mijn bert dat ook mijn hobby is". Egbert van 'f Oever Schaatscoach Egbert van 't Oever komt morgen naar Voorhout om daar zwem diploma's uit te reiken. Om vijf uur zwemmen de kin deren van de zwemvereni ging De Columbiaan at voor het A- en B-diploma. PLaats van handeling is het overdekte zwembad van de Katholieke Technische School aan de Leidsevaart. Poppen theater Het reizende poppentheater van Guido van Deth uit Den Haag treedt morgen middag op bij de Kulturele Raad aan de Prinses Irene- laan 16 in Hillegom. De voorstelling heet „De Gou den Hand" en gaat over Eekrijn, die leert toveren. Met een toverspreuk kan hij helpen gestolen dingen in het paleis terug te laten komen. De voorstelling is geschikt voor kinderen tus sen de vier en acht jaar oud. Aanvang half drie. Toegang kost vijf gulden, inclusief limonade. Occultisme Het Theosofisch Genoot schap houdt morgenavond een voordracht over theoso fie en occultisme in Muzen- hof Leiderdorp. De theoso fie beschouwt occultisme niet als iets geheimzinnigs, maar als kennis van de na tuur, die niet voor iedereen waarneembaar is. Aanvang acht uur, entree gratis. In formatie: telefoon 071- 214553 of 01719-17417. Ouderen De leden van de Zoeter- woudse katholieke bond van ouderen worden mor gen om 14.00 uur verwacht in huize Emmaus voor een kaartmiddag. Franse Avond De Dames Contactclub te Zoeterwoude houdt van avond een Franse Avond. In Don Bosco staan vanaf 20.00 uur Franse hapjes en drankjes klaar. Expositie In de polikliniek van het ziekenhuis Antoniushove te Leidschendam worden van 1 tot en met 27 april bronzen tentoongesteld van Ula van Ophuijsen en ab stracte schilderijen en teke ningen van Rineke Kop. De tentoonstelling is dagelijks, ook op zondag, te bezichti gen. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Een 32 meter hoge windmolen bij Achttienkavels in Aar- landerveen tast het open landschap in de polder aan en is daarom onge wenst. Het college van Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland blijft van mening dat een ver gunning voor een derge lijk bouwwerk aan het Energiebedrijf Rijnland (EBR) geweigerd moet worden. Het beroep dat het EBR tegen de beslissing door GS heeft aangespannen, kwam gister ochtend aan de orde tijdens een zitting van de Raad van State. De woordvoerster van het EBR legde er de nadruk op dat de windmolen van groot belang is om ervaring op te doen met windenergie. De mo len moet dan ook vooral voor experimenten op dat gebied gebruikt worden. Andere loca ties zijn vrijwel niet te vinden. De kans op hoge windsnelhe den is in de Aarlanderveense polder optimaal. Bovendien is het elektriciteitsnet daar zeer geschikt. Het bestemmingsplan voor het buitengebied oost in Alphen bepaalt dat er alleen windmo lens gebouwd mogen worden bij een agrarisch bedrijf. Als maximale hoogte geldt dan 25 meter. Voor de strook grond aan de oostzijde van de Acht tienkavels die in eigendom is van het EBR geldt bovendien dat deze een hoge landschap pelijke waarde heeft en dat daar niet gebouwd mag worden. Aan de westzijde van de Achttienkavels staat een windmolen bij het agrarische bedrijf van de heer R. van den Broek. Het EBR meent dat er geen onderscheid gemaakt kan worden tussen haar windmo len en die van Van den Broek. Volgens de woordvoerder van de provincie echter is deze windmolen in overeenstem ming met de bepalingen in het bestemmingsplan. Bovendien valt dit bouwwerk minder op omdat het door andere gebou wen wordt omgeven. De wind molen van het EBR zou „zeer overheersend" in de polder zichtbaar zijn vanuit de dorps kern van Aarlanderveen, al dus de provincie. „Ondafe*" het feit dat het beleid va) provincie erop gericht is experimenten met windi gie te stimuleren, vinden] dat de locatie hier planolof gezien niet aanvaardbaai Bovendien is dit door de meente in het bestem mij plan ook vastgelegd. We nen geen precedenten s pen". De gemeente Al] vindt dat het EBR een verj ning voor de windmolen moeten krijgen. „Er is nai lijks sprake van een open rakter van het landschap, dat er regelmatig weerkere 'EN bebouwing in de polder is" va dus de gemeentelijke wo en*| voerder. Het strookje gron c volgens de gemeente niet Size: een zodanige landschappet j, va waarde dat er geen windm zou kunnen staan. [>eijl

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12