itel Grasshoppers koele ambiance Magie Moerer niet genoeg voor stunt PORTTRIBUNE asketballer Pieterse iiorlopig buitenspel LSRG is nog steeds in nood flde maal prijs voor Van Veen en Ouwekerk £eicUe6ou*ont MAANDAG 28 MAART 1988 PAGINA 19 f iOSCH Het Nederlandse basketbalteam zal het tijdens .-Olympische toernooi in eigen land deze zomer moeten zonder center Henk Pieterse. De 2,11 meter lange Bos- _ar is voor zeker nog eens vier maanden uitgeschakeld len stress-fractuur in de scheen. Pieterse was net herstel- [van een gescheurde band in de rechterknie. Onderzoek in jsch' ziekenhuis bracht haarscheurtjes in het scheenbeen t licht. De center zal pas in de aanloop naar het volgende |n weer present zijn. egvallen van Pieterse is voor bondscoach Ruud Harrewijn lorme tegenvaller, omdat de 2,23 meter lange center Rick zo goed als zeker niet meer voor de nationale ploeg zal rien. Eindhovenaar Smits wil eerst zijn studie in de Vere- Staten afronden en tracht daarna een contract af te dwin- JBIE i de zogenaamde zomer-kampen van de Amerikaanse prof- Kromhout wint in Oss OSS Tijdens het Open Nederlands Taekwon-do Kampioenschap voor lage banden in Oss heeft de Leidenaar Jtlr- gen Kromhout voor een prettige verras sing gezorgd. In zijn eerste wedstrijd op internationaal ni veau behaalde de lage bander (wit tot en met bruin was slechts toegestaan) een eerste plaats bij de junioren in de categorie tot 74 kilogram. Daarnaast was zijn sportschool (Aad van der Luit) ook succesvol in twee andere junioren- kl.assen. Stanley Wekker (tot 58 kg) en Reinier de Graaf (tot 54 kg) behaalden brons. Rob van der Zeeuw (tot 58 kg) en Wim de Goede (tot 70 kg) behaalden bij de senioren een derde plaats. Van der Luit was dan ook een tevreden man: ,,Op Wim de Goede na draaiden alle jongens hun eerste grote wedstrijd en als die jongens dan zo presteren kan ik alleen maar blij zijn". LEIDEN LSRG verloor in de pro motieklasse Noord met 15-16 van RRC. En blijft derhalve in degrada tienood. Er resteren nog twee duels tegen Dwingeloo, dat hoog in de mid denmoot meedraait. Tegen de Rotter damse studenten vergaarde Leiden de punten door kicks van Pieter Fi scher. De voortdurende voorsprong werd in de laatste 5 minuten wegge geven. Veel individuele fouten lagen ten grondslag aan de uiteindelijke ne derlaag. Het stond 15-10, toen Rotter dam nog een try drukte en een moei lijke conversie omzette in 15-16. Biljartster Wijnnobel derde LEIDEN Carola Wijnnobel uit Oude Wetering is op het Open Zuid- Hollands biljartkampioenschap voor dames derde geworden. Ze drong tot de finaledag door, na eerder deze maand eerst door poule wedstrijden en vorige week door de halve finales te komen. In de eindklassering ston den alleen de Haagse Els Lourens en winnares Selma Moret uit Dordrecht boven haar. Van de overige drie bil- jartsters die de slotdag haalden, werd de Noordwijkerhoutse M. de Ridder 12e, H Olijerhoek (Woubrugge) 16e en W. van Leeuwen-Steingröver (Wassenaar) 25e. Huub Pragt: stijlvol afscheid LEIDEN Geheel in stijl heeft Huub Pragt zaterdag afscheid genomen van de vaderlandse atletiek. Vlak voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten liep hij mee in de City Pier City loop in Den Haag. Met een 24e plaats werd hij niet alleen beste Hage naar (hij is lid van V&LTC), maar ook beste atleet uit de Leidse regio. Zijn 1.08.28 uur was veel te sterk vor NSL-er Paul Barn- hoorn die in 1.12.25 uur een 58e plaats bezette. De overige weg lopers uit de Leidse regio houden zich schijnbaar nog even koest om zaterdag tijdens de 26e Zilveren Momlenloop fors uit te ha len. In Nieuwkoop won Martien van der Hoorn de plaatselijke halve marathon in een fraaie 1.09.38 uur. Verder werd „Nieuwkoop" beheerst door thriatleten wat niet verwonderlijk is gezien de re putatie die Nieuwkoop op dat gebied heeft. Peter Zijderveld werd tweede in 1.11.35 uur. Op de korte afstanden (12 kilome ter) noteerde Rik van Trigt 39.16 minuten op ruim een minuut gevolgd door Ben van Zeist. Irma Zwartkruis won bij de dames in een goede 46.44 minuten. EN De dames van hoppers komen vol- seizoen uit in de ere- e. Met groot machts- on (83-49) stelde de ijkse formatie tegen Delftse DAS de titel 7faarmee de promotie et begin van het seizoen het team van Grasshop- 1 voor de titel getipt. De etenrol werd volledig emaakt. Alleen in de wedstrijd van het sei- tegen Tonego, liet de van Han Wallaart een ||rallen, om vervolgens de ide 24 partijen met veel te winnen. De wed- van zaterdag was daar- llustratief: na een aarze- egin werd DAS door de ers" volledig wegge- f.43,8!Wallaart stond zaterdag te genieten. Terecht. Hij slaag de erin om het wispelturige Katwijkse talent om te smeden tot een hecht team, dat op een hoger niveau hoort te spelen. Wallaart daarover: „De titel is bij de beste ploeg terecht geko men, we staken er met kop en schouders bovenuit". En over het volgend seizoen: „We zijn momenteel hard op zoek naar de financiële middelen die no dig zijn om eredivisiebasketbal in Katwijk mogelijk te maken. En we willen een stevige, gro te buitenlandse speelster aan trekken. Die is ongetwijfeld nodig om aansluiting bij de top te kunnen verkrijgen. Het moet een buitenlandse zijn, omdat je met het aantrekken van een speelster „om de hoek", als het gaat om vergoe dingen, scheve ogen krijgt bin nen de groep. We denken aan een Russische of een Ameri kaanse speelster". Wallaart denkt overigens ook zonder zo'n speelster volgend jaar een eind te kunnen komen. Het valt ook ernstig te betwij felen of Grasshoppers de fi nanciële middelen weet te be machtigen. Voor eredivisiebas ketbal staan de sponsors na melijk bepaald niet in de rij. Bovendien lijkt sponsoring van de Katwijkse club, vanwe ge de geringe belangstelling in het eigen dorp, niet zo interes sant. Die geringe belangstel ling bleek zaterdag eens te meer in de Boorsmazaal. Slechts een handvol toeschou wers zag Grasshoppers de zege en het kampioenschap binnen halen; de knal van de cham- pagnekurken echode daardoor welhaast door de zaal. Wal laart rouwde er niet om: „We hebben afgesproken dat we het kampioenschap op een la ter tijdstip goed gaan vieren. De eredivisie is een feit en daar ging het om. Het kampioenschap is een feit. De dames van Grasshoppers poseren blij en trots. FOTO: KEES VAN DEN BURG libvlag in top. het vuurwerk ontstoken: het tennispark van de Leidse Hout is nu ook officieel gerenoveerd. VEN Met het hijsen van de vlag is zaterdagmiddag het \gerichte en gerenoveerde van tennisvereniging De se Hout in gebruik genomen. Vier banen werden bij de werkzaamheden, die voor 99% door de gemeente zijn verricht en betaald, afgegraven en voorzien van nieuwe lava en nieuw gravel. Tevens werd een nieuw, vier me ter hoog hek geplaatst. Baan 1 werd voorzien van een ledikan thek en banken. Verder werd de entree van het park veranderd, het terras opnieuw gelegd en ver breed, het clubhuis geverfd en het vermogen van de lichtinstal latie opgevoerd tot 300 Lux. De FOTO: BRAM VEEFKIND officiële handeling werd gade geslagen door 80 aanwezigen en onder begeleiding van een draaiorgel door de gemeente ambtenaren verricht die de reno vatie hebben uitgevoerd. »EN De Zijl/LGB in Alphen te gast de B-competitie. Ouwekerk wist zich naai in de prijzen te timen; op de 200 vrij I hij als eerste aan in f, de 200 vlinder le- hem in 1.03.6 een Öe plaats op en op de frij zwom hij in een persoonlijk record I de derde plaats toe f3). Ingrid van Veen lalde ook drie maal jetaal. Een eerste P voor haar op de 100 ïer (1.10.0) en twee [zilver op de 400 wis- b op de 200 rug. b 200 vrij was het Eelco Parrel die achter Ouwekerk eindigde in 2.06.0. Op de rug tikte Mariette Beekman een tiende van een seconde achter Van Veen aan (2.42.3). Robin Sprinkhuizen wist twee maal een nieuw persoonlijk record te vestigen, te weten op de 100 vlinder en op de 100 rug (1.12.0 en 1.10.7). Op de eerste afstand moest Sprinkhuizen Laurens van Kampen voorla ten, die in 1.07.5 de tweede plaats bezette. Op de rug ein digde Erwin Siera ook als tweede in 1.10.2. Op de schoolslag was Onno Regensburg goed op dreef. Op de 100 meter bij de jongens 71 en later bezette hij de eerste plaats (1.14.6) en bij de heren legde hij de afstand af in 1.13.4. Hij moest hier Hans La- lau voorlaten. Marco Blokpoel behaalde op de 200 wissel bij de heren brons in 2.28.1. Bij de estafettes eindigde De Zijl op de 4 maal 100 wissel dames op de tweede plaats en op de 4 maal 100 vrij heren op de der de plaats. De zwemmers van LZ behaal den dit weekeinde in Zoeter- meer veel persoonlijke re cords. Stefan van Iterson be haalde goud op de 50 vrij on der de 10 jaar, achtervolgd door Robert Barmentloo die in 39.5 op de tweede plaats ein digde. Barmentloo zwom an dermaal naar zilver op de 50 school (51.0), Patrick Kraan eindigde hier als derde in 51.9. Bij de meisjes was het Marieke Kraan die op deze afstand een overwinning wist te behalen. Op de dubbele afstand was bij de meisjes onder de 12 Veerle Verloren van Tomaat in 1.34.0 goed voor zilver. Lisette van Polanen tikte in 1.34.5 als der de aan. Jaan Naipal en Dennis van de Kamp veroverden op dezelfde afstand in dezelfde leeftijdscategorie de eerste en tweede plaats in achtereeen- volgens 1.37.7 en 1.38.2. Naipal wist zich nogmaals in de prij zen te zwemmen op de 100 vrij; hierop tikte hij als tweede aan in 1.19.3. Bianca van Klink eindigde op deze af stand als derde (1.19.8). Op de 100 wissel onder de 14 jaar werden alle drie de eremeta len behaald door LZ; Natasja Raaphorst en Andrea Hoense- laar waren bij de meisjes goed voor goud en brons; Richard Snoeker bij de jongens voor hret tussenliggende metaal. Hetzelfde resultaat was er voor Raaphorst en Snoeker op de 100 rug. De laatste over winningen kwapien op naam van Marieke van Leeuwen (derde op de 100 rug dames in 1.21.9) en Dennis Schouten die op de 1500 vrij in 18.55 als der de de kant bereikte. LZ presteerde in de D-corr titie zeer matig. In het Vijf Meibad behaalde Karin Stastra zilver op de 200 wissel in 2.40.5. Olga Bouwmeester was ook snel genoeg voor zilver op de 100 school en dit gold even eens voor Fleur Bakker op de 100 rug. Joachim Ruyscher en Gijs Janssen zwommen op de 100 school dezelfde tijd (1.31.9). Ruysqher kreeg echter de A- tijd toegewezen, wat hem goud opleverde, Janssen de B-tijd. Tenslotte werden door Moni que Barmentloo en Sandra Fieret op de 100 vrij ook de eerste twee plaatsen bezet in 1.18.4 en 1.19.6. LEIDEN Luba Leiden slaagde er zaterdag niet in tegen koploper Early Bird te stuntdn. In de slotmi nuut vergooide Leiden de eigen kansen en mocht Early Bird blij zijn met de 80-86 zege. Leiderdorp maakte geen fout tegen Lisse: 95-84. De magie van Moerer en Van der Meer schijnt nog steeds te wer ken in Leiden. Een zeer agressief en geconcen- treed spelend Leiden maakte het koploper Ear ly Bird nog onverwacht moeilijk. „Een kwestie van motivatie", volgens de nieuwbakken trai ner Moerer. „Basketballen hoef je ze niet te leren, je moet ze alleen maar afknijpen en ze af en toe belonen door ze over hun bol te aaien, dan gaan ze door het vuur". Zowel Moerer als coach Van der Meer lijkt zeer geschikt voor die taak, niet in de laatste plaats door hun scherpe tong. Van der Meer gebruikte die ook zater^ dag weer onafgebroken om Leiden bij de les te houden. Met gevoel voor show maakte hij soms theatraal zijn onge noegen dan wel zijn tevreden heid kenbaar (Moerer: „Hij kijkt veel naar Super Chan nel".) Leiden lijkt inderdaad niet zonder te kunnen. Early Bird werd over het gehele veld geconfronteerd met het zeer agressief verdedigende Leiden dat ook in de score nauwelijks iets toegaf. Na de rust (42-44) werd in de tweede helft wel duidelijk dat Leidens center Ben de Jong bij tijd en wijle node werd gemist. Het lichte rebound overwicht van de Purmerenders gaf de ploeg net het voordeel dat nodig was om Leiden iets voor te blijven. In de slotminuut verspeelde Leiden bij 80-82 balbezit. Early Bird maakte geen fouten meer, maar scoorde: Eindstand 80-86. In deze eerste thuiswed strijd van het „na Backhuyzen tijdperk" werd de ex-trainer bedankt voor zijn inspannin gen in het afgelopen seizoen. Het Leidse bestuur voegde daar nog aan toe dat ze Martin Backhuyzen veel geluk wenst in de toekomst, zowel privé als zakelijk. Het bestuur lijkt zich daarmee te schonen bij het pu bliek dat de „trainerscoupe" van voorzitter Nijssen ook sterk heeft afgekeurd. Het feit dat Backhuyzen ook de geluk wensen uit de krant zal moeten vernemen laat slechts zien dat het Leidse bestuur weinig geleerd heeft. Leiderdorp kreeg zaterdag het tegen degradatie vechtende Lisse op bezoek. Zeker gezien de uitgangspostie van Lisse mocht Leiderdorp een zeer moeilijke avond verwachten. De eerste helft werd het dat ook voor de Dorpenaren die lange tijd tegen een achter stand aankeken (22-26). Nog voor de rust trok Leiderdorp de stand echter weer recht. De 46-40 ruststand kwam in de tweede helft niet meer in ge vaar. Lisse maakte vooral ver dedigend een matte indruk. De ploeg, aantredend zonder de nog steeds gebelsseerde Frank Wessels, geloofde niet in een overwinning. Leider dorp had het daarom nog on- winnen om in de strijd tegen degradatie nog kans te hebben. Tegen Goba werd echter te veel balverlies geleden om recht op de overwinning te hebben. Hoewel het met de rust (32-35) nog wel meeviel en BVO daarna zelfs nog even op voorsprong kwam, brak de foutenlast de ploeg op. In de laatste minuut verspeelde BVO de bal, waarna de gasten optimaal profiteerden en de einstand op 67-73 brachten. In de promotiedivisie kenden de dames van Lisse in Haaks bergen een absoluut diepte punt. In de eerste helft slaagde Lisse er niet in de eigen score in de dubbele cijfers te bren gen. Ruststand: 51-9. In de tweede helft lukte het wel, meer omdat tegenstander To nego het wel geloofde dan door eigen kunnen. Eindstand 80-47. Trainer coach Feitsma („Hier hoef ik toch niets over te zeggen") blijft ondanks alles ook volgend jaar trouw aan Lisse. De dames van MSV wonnen vrijdagavond al afge tekend van Racing Amster dam. Door de 56-71 eindstand bezet MSV nu weer samen met DAS de gedeelde derde plaats in de 'competitie. In de eerste klasse rayon verloren de heren van Grasshoppers in Rotterdam met liefst 102-81 van Gunco 2. Buurman MSV deed het in Noordwijk veel be ter. Onder aanvoering van een uitblinkende Ron Bechtum werd het bezoekende Canga- roos met 103-81 verslagen. Velocitas door Fiks uitgeschakeld LEIDEN De herstart van de veldkorfbalcompetitie le verde naast vijf afgelastingen overwegend goede resultaten op voor de Leidse korfbal clubs. TOP behaalde de ge plande overwinning over de gradatiekandidaat Pams (9-6), terwijl Pernix en Fides Pacta tegen Oranje Wit (8-8) en Sperwers (7-10) ook punten- winst boekten. Alleen De Da naïden bleef tegen DTV met lege handen achter (4-8). Fiks schakelde Velocitas uit voor de promotie naar de eerste klasse en werd gelijk koploper, doordat Zuiderkwartier con current De Bermen in eigen omgeving verraste. Zonder veel glans bemachtig de TOP tegen Pams haar grootste zege in de hoofdklasse met 9-6. „Ik miste van het be gin af de agressie en er waren teveel mensen die hun dag niet hadden", kritiseerde trai ner Engel de instelling van zijn volgelingen, die laconiek teveel plaatsfouten maakten. Ron van der Willik (2), Sjoerd van der Klaauw en Anne van der Zaag zorgden voor rust wel voor 4-1, maar tien minu ten na de korfwisseling was het 4-5. Na de gelijkmaker van Ria Nijenhuis zette Engel Pau la Romsom en Hans Ouds hoorn als verse aanvallers in om alsnog een doorbraak te forceren. De laatstgenoemde scoorde inderdaad 6-5 en uit de langer opgezette aanvallen vergrootten Gerco Langelaan, Ron van der Willik en Anne van der Zaag de marge nog tot ongekende proporties. Gezien het scoreverloop kon Pernix niet geheel tevreden zijn met het 8-8 gelijkspel te gen het hoger geplaatste Oran je Wit. Janneke Mulder, Erika Velders (beiden tweemaal), Carla van Evert, Marco van der Lugt en Daan Vreeken hadden immers na 0-2 voor 7- 3 gezorgd, maar deze voor sprong werd vrij snel en onno dig verspeeld. Ook de laatste treffer van Marco van der Lugt bleek onvoldoende, om dat in de eerstvolgende tegen aanval de gelijkmaker en het eindsignaal volgden. De aanval van De Danaïden miste zoveel creativiteit en schotvaardigheid, dat DTV vrij simpel met 4-8 zegevierde. Eric Kromhout en zijn ver vanger René de Louw haalden in het vierde kwartier de ach terstand op van 1-4 (rust) tot 3- 5, waarna de zesde goal van de bezoekers echter de genade klap betekende. Alleen Frans Brand kon vanaf tweeënhalve meter nog wat terugdoen. „Het was een moeizame over winning, maar hij is wel ver diend," beoordeelde Flip van der Meygaarden de 7-10 winst van Fides Pacta over Sper wers. De vervanger van trai ner John Tims (knieoperatie) zag zijn twaalftal voor rust on wennig met het gravel veld te veel fouten maken om vroeg tijdig uit te lopen (3-3 rust). De beslissing werd geforceerd door twee omdraaiballen van Henny Piket op 6-6, die daar mee gelijk met Nico Pikaar en Robin Sommeling tot de ge vaarlijkste aanvallers behoor de. Vlak voor rust verzuimde Fiks haar 6-3 voorsprong op Velocitas te consolideren, die door Diederick van Veen (3), Ciska de Best, Marleen Boom gaard en Theo Vreeken was opgebouwd. „Wij hadden erop gevlast om ruimer afstand te nemen en maakten toen een hoop onnodige fouten," onder kende coach Henny Piket de gretigheid van zijn formatie, die door Martine van der Wa ter, Jeroen van Driel en Paul Robert Nugteren werd afge straft (6-6). Dit bleek de laatste opleving van de Leiderdor pers, want op 8-6 (Theo Vree- ken) misten zij de nodige kwa liteiten om terug te lcomen. Diederick van Veen besliste met een doorloopbal en een strafworp de matige streekder- by (10-6), die tenslotte via Rob Coli namens de thuisclub en Bert van Osnabrugge een 11-7 eindstand kreeg. Bij Zuiderkwartier zijn het zelfvertrouwen en de team geest geheel terug, blijkens de 3-6 zege op De Bermen. Dirk Jan de Kreek, Aldo Spadon en Theo van Leeuwen zetten hun club op 1-3 en na een gemiste strafworp van de gastclub maakten de eerste twee schut ters en Edith Hillebrand de verrassing compleet, waarmee de krachtsverhouding goed werd weergegeven.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19