Alphense Boys te sterk voor Lugdunum WSB door UDO op eigen terrein verrast Dubbelverlies' Foreholtt Roodenburg-Westlandia doelpuntloos Saturnus vanaf negen meter geveld BPORTTRIBUME LEIDEN Ondanks een desastreus verlopen eerste competitiehelft heeft Lug dunum door een prima se rie wedstrijden lange tijd de illusie in stand kunnen houden alsnog een rol te gaan spelen in de strijd om het kampioenschap. De Leidse droom werd evenwel ruw verstoord door de nederlaag in de derby tegen Alphense Boys, dat volkomen te recht aan het langste eind trok, daarmee de eigen ti- telaspiraties onderstre pend, 1-3. Slechts tien minuten mocht de thuisploeg zich gelijkwaardig wanen aan de Alphenaren. Na de gelijkmaker van Gijs Collé vlak na rust leek het elftal van óefenmeester Paul Bahlmann even de greep op het spel te verliezen. Een lange vriie trap van Edwin Verhoogt belandde bij Harm de Vos, die de bal te gen de lat kopte. De terug springende bal kon vervolgens door Collé simpel worden in geschoten, 1-1. „We hebben toen inderdaad even ons hoofd verloren", erkende Bahlmann na afloop, "maar daarna heb ben we het voetballend opge lost". De bezoekers toonden eigen lijk al vanaf het begin aan voetballend veel verder te zijn dan de Leidenaren. Met snel en gevarieerd aanvalsspel werd de Leidse defensie, voor al over de linkerflank, keer op keer volkomen zoekgespeeld. Nadat Collé in de derde mi nuut voorlangs had geschoten, was het in de zesde minuut na foutief uitverdedigen van Ver hoogt al raak. Aanvoerder Henny van Raay lanceerde Peter Gerse aan de linkerkant die op snelheid zijn bewa ker Hans van As klopte. Van Raay's afgemeten voorzet kwam bij Frank Bakker, die van dichtbij doelman Wim Eradus kansloos liet, 0-1. Daarna mochten de Alphena ren het zichzelf aanrekenen dat ze verzuimden verder weg te lopen. Van Raay en met name Peter Taalman misten in de eerste helft ideale kansen, de laatste zelfs voor open doel. Lugdunum, dat volledig in de houdgreep zat, kon daardoor volkomen tegen de verhou ding in vlak na rust op gelijke hoogte komen. De emoties laaiden even op, maar met twee boekingen (Marco Pari- nussa voor Alphense Boys en Harm de Vos voor Lugdunum) suste scheidsrechter Corion de gemoederen. De Leiderdorpse fluitist moest in totaal vijf man boeken, want beide ploegen streden op het scherpst van de snede. Corion vestigde nog meer de aandacht op zijn persoon. Niet alleen had de man geen reke ning gehouden met het ingaan van de zomertijd, waardoor de wedstrijd pas een kwartier la ter als gepland kon beginnen, maar ook keurde hij twee Al phense treffers (Parinussa en Peter van Zoest) af wegens buitenspel. Het doelpunt van Peter van Zoest in de eenenze- ventigste minuut vond wel ge nade in de ogen van de man in het zwart. Na mislukt dicht klappen van de Leidse buiten- spelval kon de rechterspits al leen op doelman Eradus af gaan, die hij beheerst omspeel de, 1-2. Omdat Van. Zoest daarna geen oog had voor vrij staande medespelers bleef het spannend. Peter Gerse maakte vier minuten voor tijd met een schitterende kopbal aan alle onzekerheid een eind, 1-3. Roodenburg, dat in de topper met Westlandia een punt kwijtraakte, begint de hete adem van Bahlmann en de zij nen in de nek te voelen. De óefenmeester poogde echter het optimisme te temperen: „Iedereen praat over ons als zijnde de toekomstige kam pioen, maar we staan nog steeds niet bovenaan. Het duel zaterdag uit tegen Den Hoorn is net zo belangrijk als de wed strijd op Paasmaandag tegen Roodenburg en daarna komen er nog zes. Pas als je aan het eind van het seizoen bovenaan staat kan je hallelujah gaan schreeuwen". In dergelijke hoge sferen verkeert Lugdu num na zondag in ieder geval niet meer: het gat met Rood enburg is inmiddels tot zeven punten opgelopen. MARK VINK Scoreverloop: 6. Bakker, 0-1: 50. Col lé. 1-1. 71 P. van Zoest. 1-2; 86. Ger- se. 1-3. Boekingen: De Vos en Van Tongeren (beiden Lugdunum) en Van Raay, Segers en Parinussa (Alphense Boys) Lugdunum: Eradus, Van As, Van Tongeren, Wetselaar (Bakker), De Roo, Verhoogt, Van Berkel, Brussee, Ait el Houssi, Collé en De Vos. Alphense Boys: Tollenaar, Latuma- nuway, K. van Zoest, Segers, Van Raay, Taalman, Van der Laan, Pari nussa, P. van Zoest, Bakker en Ger- Wim Latumanuway's sliding komt te laat om de gelijkmaker van Gljs Collé te verhinderen. Alphense Boys won uiteindelijk wét Lugdunum'. met 1-3. FOTO: ANDRÉ VAN HAASi LEIDEN De handbal lers van Saturnus hebben op het veld tegen Roda een weinig overtuigende prestatie neergezet. De bikkelende tegenstanders hadden genoeg aan het bekwaam benutten van een tiental vrije worpen om met 13-15 te winnen. OASE verspeelde een rui me voorsprong en verloor met 8-10 van het Rotter damse Actief. „Als er niet ingegrepen wordt, als spelers onthoofd worden..., Da dan wordt het moeilijk" zei Saturnus-trainer Roy van Gurp met veel pathos na het met 13-15 verloren duel tegen Roda. De gasten speelden in derdaad hard, maar Saturnus reageerde zelf mat, zeker op de door Roda genomen vrije worpen vanaf de negen meter cirkel. Hetzij met een schot di- rekt over het muurtje, hetzij met een aanspeelbal naar de cirkelspeler passeerde Roda in totaal tien maal de Leidse af weer. Aan de overkant kroop de Saturnus-aanval te dicht op de teruggetrokken Roda-ver- dediging. Het slaagde er te weinig in om de afweer van de gasten met wissels open te bre ken. De halverwege opgelopen 8-10 achterstand kon daarom niet meer goed gemaakt worden. De dames van OASE zagen spelend zonder Karin Pen- nings, Hélma van der Geest en Lydia van der Poel lange tijd een stuntje tegen Actief in het verschiet liggen. Met en kele mooie schuivers van Ina Dusseldorp (drie treffers) be zorgde het Actief na een 0-2 voorsprong een 8-4 achter stand met nog tien minuten te gaan. Toen stortte het team in. De dames uit Oud Ade lieten drie break-outs toe. Mede door twee benutte strafworpen be haalde Actief alsnog een 8-10 zege. In de tweede divisie A kon HVV een aardig begin tegen Saturnus Ridderkerk (2-4) in de tweede helft niet volhou den. De ploeg uit Ridderkerk voerde het tempo op en be reikte daarmee een 6-7 winst, maar HVV liet door het mis sen van twee zeven-meter worpen de kans op één of zelfs twee wedstrijdpunten liggen. Northa heeft slechts tien mi nuten mogen hopen op een po sitief resultaat tegen streekge noot Olympia. De dames uit Wassenaar bouwden een 2-0 achterstand nog voor rust om tot een 2-7 voorsprong. Freew heelend bereikte het daarop de winst met 6-14. Tieske van Duyn scoorde zeven maal. In 2A versloegen de dames van Saturnus verrassend VELO. Na in de eerste helft al een 5-2 voorsprong gehad te hebben sloeg het in de tweede helft bij 5-5 definitief toe. Willeke van Rij zette met haar eerste doel punt Saturnus op het goede spoor: 5-8. In 2A gaf de wedstrijd tussen de heren van Rijnstreek en Snelwiek een gelijk opgaande eerste helft met aardig circula- tiespel te zien. In de tweede helft slaagden de Rotterdam mers er in een gat van vier punten te slaan. Rijnstreek kwam daar, ondanks 7 doel punten van Wim Rijn, niet meer overheen: 11-13, na een 6-7 ruststand. De heren van HVV zetten Kwiek Sport met name vanuit de tweede-fase break-out op een 6-10 achter stand bij rust. In de tweede helft slaagden de mannen uit Voorschoten er niet in de taaie tegenstander definitief van zich af te schudden. Met de 4-2 aanval schiep Kwiek Sport ruimte voor de afstandschut- ters. De marge bleef vier doel punten: 15-19. Christine Knigge (staand) en Marianne Bult (zittend op de voorgrond) speelden gisteren niet spe lend toch een belangrijke rol bij het laatste competitieduel van Foreholte. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN VOORHOUT De ruim honderd toeschouwers hebben gisteren bij de wedstrijd Foreholte E&O niet die kanjers aan het werk gezien waarvoor ze gekomen waren. De le den van hoempaband De Kanjers speelden welis waar de sterren van de hemel, maar bleken te vens de enige kanjers die speelgerechtigd waren en ingezet konden worden. Christine Knigge en Mari anne Bult moesten op last van de scheidsrechters aan de kant blijven. Ook toen na ruim tien minu ten in de tweede helft een haastig opgetrommeld lid van de Werkgroep Scheidsrechters Zaken (WSZ), de heer Arts, trachtte de arbiters te bewegen het tweetal aan het spel te la ten deelnemen, lieten ze zich niet vermurwen. Beide „kan jers" bleven derhalve in het trainingspak en zagen hun ploeg na een verlaat begin- signaal, een extra lange rust en de pauze in de tweede helft na een gelijkopgaande strijd uiteindelijk met 16-19 het tweede verlies van de middag incasseren. Het handballen was gisteren in de Gaasbak eigenlijk een beetje bijzaak, omdat Forehol te koste wat kost het aange trokken duo binnen de lijnen wenste te brengen. De perike len omtrent het al of niet mee doen speelden derhalve de hoofdrol. Aanleiding daarvoor was de mededeling van Fore- holte-begeleidster An Plug aan de scheidsrechters Tuk en Tapper dat Bult en Knigge zij het ongerechtigd omdat men in afwachting was van de uitslag van een procedure mee zouden doen. Daaraan wensten beide arbiters niet mee te werken; het tweetal mocht van hen niet spelen of op de bank plaatsnemen. Tap per: „Vijf minuten voor de aanvang kregen wij de mede deling. We wisten dus op voor hand 100% zeker dat ze niet speelgerechtigd waren. Toen hebben we gezegd dat ze niet mee zouden mogen doen en dat we met hen erbij niet zou den laten spelen". Ook bij te genstander E&O was men het met het meespelen van beide ex-internationals niet eens. Begeleider Nijhof: „Ik wil al leen tegen speelsters laten spe len die ook echt mogen spelen. We hebben gezegd dat we weg zouden gaan als die twee mee zouden doen. We hadden geen zin om nog eens terug te moeten komen als de wed strijd met Knigge en Bult erbij ongeldig zou worden ver klaard". An Plug spoedde zich daarop naar de telefoon om Arts naar Voorhout te laten komen om te proberen de speelsters als nog binnen de lijnen te krij gen. Arts meldde bij binnen komst aan Foreholte-voorzit- ter Van der Wissel en Plug dat beide speelsters best mee zou den mochten spelen, maar dat de wedstrijd dan wel verloren zou worden verklaard. Van een verlate entree kwam het echter niet. Scheidsrechter Tuk, die met zijn maat Tapper niet de prettigste fluitmiadag had: „De wedstrijd werd door de tijdwaarnemer afgefloten. Arts kwam naar de tafel en zei ons dat Knigge en Bult op grond van de regels wel mee zouden mogen doen. Wij heb ben hem toen gezegd dat we in hem geen officiële vertegen woordiging van de WSZ zagen en dat we geen behoefteu, den aan een discussie miL in de tweede helft". ArtsLj daarop af naar de kantine!" r de speelsters namen p naast de bank en de werd afgemaakt. Arts wenste na afloop geei( j kele toelichting te gevet zijn toch prominente roll kwam gewoon kijken", lij kortaf weten, om zich vel gens te hullen in een abst stilzwijgen. Christine Kil was het na afloop met dep van zaken bepaald niet „Scheidsrechters hebbenl recht niet om te beslisseijSü wij niet mee mogen doeipk waren officiële spelerskaïB- we hadden wel mee mh spelen. Wat er dan na aPe'! met de uitslag gebeurt, is 20 zaak van het NederPe: handbal Verbond. SchM* rechters moeten gewoon ten". pei )yn Fluiten deden de speelo van E&O in elk geval nip loop. De zege was immersPe hen. Bij rust keken de g|n' nog tegen een 10-8 achterps aan, na een overigens zee! he lijkopgaande eerste helflM de pauze werd het eerst [ve waarna op 13-11 het inten zo met Arts plaatsvond. had daarop even moeithke concentratie te hervinden vv 11), om vervolgens binneibii kwartier beslissend to^et slaan. Foreholte verloor ny van der Werf (diskw. tie wegens derde twee ten tijdstraf) en zag E&0j"w fiteren van de overtalsif Pas op 15-19, luttele sec< voor het eind, bepaalde Warmerdam de eindstai 16-19. Een stand waar zich getuige de juichstei prima in kon vinden. Foi te eindigde de competitie door als vierde op twaalffenc ten van Aalsmeer. ke ERIK HUISfd LEIDEN Slechts twee wedstrijden konden door de slechte gesteldheid der terreinen doorgang vin den. WSB ging op eigen terrein verrassend onder uit tegen UDO. Trainer Leo Holl van de Oegstgeestenaren toonde zich echter heel wat minder ver rast over de sensationele 0-3 uitoverwinning. Een door blessures verzwakt SVLV ach terhaalde de Noordwijkerhou- ters op de ranglijst door een 3- 0 thuiszege op het laaggeklas seerde Teylingen, dat weder om grote moeite met het ver zilveren van de kansen had. WSB - UDO 0-3 ((H)) Na een schot van Robert Ma- rijnen op de kruising viel er met name in de eerste helft bijzonder weinig te beleven. Het openingsdoelpunt van de voor de geblesseerd geraakte Ruud Stuifzand ingevallen Ro nald van Veldhoven tien mi nuten na rust brak de wed strijd open. De thuisploeg moest komen, deed dat ook, maar het waren de bezoekers die via snelle uitvallen van de geboden ruimte gebruik maak ten. Een andere invaller stond aan de basis van het tweede' Oegstgeestse doelpunt: Peter Stuifzand (i.p.v. Hans Susan) passte op Frank Doffers, die doelman Johan van der Berg vervolgens het nakijken gaf, 0-2. Het zou nog erger worden voor de thuisploeg, want het was Peter Stuifzand zelf die definitief het vonnis over de (ex-)nummer twee velde, 0-3. Trainer Leo Holl was niet ver baasd over de verrassende uit slag: „We hebben vaak rede lijk gespeeld, maar alleen ver zuimd de kansen af te maken. Nu hebben we wel dat kleine beetje geluk. Waar de terug keer van Hans Braat in de de- SVLV - Teylingen 3-0 (2-0) Zonder de geblesseerden Piet Douwes, Perry Berk, Randy Richards en de wegens fami lieomstandigheden ontbreken de Sjaak van der Werff wist de thuisploeg toch de punten thuis te houden. Door deze overwinning rukte SVLV op naar de derde plaats vlak ach ter WSB. De Vliet-club had daarbij overigens wel de me dewerking van Teylingen, want Gert-Jan van Rossen berg, Kees Langerak voor rust en Prosper Nieuwenhuizen en Robert van Leeuwen na rust toonde wederom aan dat de Sassenheimse formatie de grootste moeite met het verzil veren van de mogelijkheden heeft. John van Veen was in de tiende minuut voor de thuisclub wel bij de les toen laatste man Gerry van der Vlugt slecht uitverdedigde, 1- 0. Nog voor de pauze was het Jelle Raap, die met een diago naal schot doelman Erik Post- ma voor de tweede maal in het net deed vissen, 2-0. In de laatste minuut wreef Corné Klaassen extra zout in de won den van de bezoekers, 3-0. Trainer Piet Valent hoopt voor volgend seizoen op door stroming uit de jeugd om zijn smalle selectie te kunnen ver breden. Voetbal Het nationale h< tal van Cameroun heeft in sablanca het Afrikaanse lok pioenschap veroverd. In 4 nale werd Nigeria met l-Ofwc slagen. Wielrennen De Frarèk. Jeannie Longo heeft de |i daagse ronde van de Velmt gewonnen. Heieen Hagel de beste Nederlandse o|rde vierde plaats. hip Plankzeilen Bij werefde kerwedstrijden in Japanïne ben Olaf van Tol en Stamt van den Berg zich als vijfffid zevende geklasseerd. Bier i dames bezet Martine vanp h ingen de vierde plaats tten haar landgenote Hermtha Jong. pr £eidóc Commit Blauw Zwart klopt SVW LEIDEN Blauw Zwart sloot de uitwedstrijd tegen SVW met de kleinst mogelijke overwinning af en dat mocht de formatie van Pim Westgeest in hoofdzaak zichzelf verwijten. Vooral in de tweede speelperiode verzuimden de Wassenaarders hardnekkig van de geboden ruimte gebruik te maken. De thuis ploeg was in deze fase gedwongen te komen door een treffer van Marcel Veere. Het enige doelpunt viel in de zesentwintigste minuut: Ruud Bruggeman schoot een lage voorzet van Tom Lubbe tegen de benen van voorstopper Gijsbert Dekker aan, waarna Veere met een laag schot de uitstekend keepende Pierre Scheffers wist te passeren, 1-0. Omdat SVW de tweede helft met vier spitsen aantrad, kreeg Blauw Zwart volop de gelegenheid de score verder uit te bouwen. De Wassenaarders profiteerden matig: vier maal zou Ronald Heemskerk alleen voor het Gorin- chemse doel verschijnen, vier maal zou dezelfde speler echter ook missen. LEIDEN Het belangrijkste duel in de tweede klasse A, tussen koploper Rood enburg en runner-up Westlandia, ein digde gisteren voor 800 toeschouwers zo als het was begonnen: met 0-0 dus. Het duel, dat een open karakter kende, werd ontsierd door de matige leiding van scheidsrechter Gerrits. Roodenburg-oe- fenmeester Harry Talsma over de leids man, die van beide partijen een speler uit het veld stuurde: „De man floot van grote afstand en was nooit duidelijk in zijn beslissingen". Halverwege de tweede helft moest een West- landia-speler voortijdig naar de kant voor een overtreding op de later uitgevallen Ronald Jan sen. Gerrits moet ingezien dat zijn besluit een al te gortige was en wellicht als „goedmakertje" zond hij een paar minuten later ook Duncan Alberga naar de zijlijn. Op het wedstrijdformu lier prijkte achter de naam van Alberga de op merking „Slaan van de tegenstander". Volgens Talsma zou Alberga bij het opstaan na een schermutseling zijn opponent slechts van zich afgeduwd hebben. Ondanks het matige optreden van de scheids rechter maakten beide ploegen er een zeer aar dige wedstrijd van. Waarin Roodenburg zorgde voor de betere momenten, waarbij Marcel van der Burg het dichtst bij een treffer was. Zijn in zet werd evenwel door de paal gekeerd. Ook Richard Gottmer, hoofdrolspeler Robert Good- way en Fred Ouwerkerk kregen goede moge lijkheden op een doelpunt, maar het vizier was gisteren niet op scherp gesteld bij de Leidena ren. Talsma was met het gelijkspel toch een geluk kig man: „Er werd beter gevoetbald dan de af gelopen weken en dat geeft me vertrouwen voor de confrontatie op tweede paasdag met Al phense Boys, waarvan we de aaem nu wel heel duidelijk in de nek voelen". MAANDAG 28 MAART 1988 PAGINA Leidsche Boys verslag Randstad Sport: 2-1 LEIDEN Leidsche Boys - Randstad was de enige wedstrijd die doorging in de f. dagafdeling. Beide ploegen hadden er t" niet zo veel zin in, vooral de tweede helft[ van een bedenkelijk niveau. In de eerste 45 minuten was het spelpeil veel beter. Desondanks vielen er toch drie 4 punten in deze fase. Nadat Ron Zadelaar 1 sche Boys de leiding had gegeven profits Ed Sanders van een fout van de Rand? Sport-keeper: 2-0. Het was Cees Zuyderduiif vlak voor rust de eindstand op 2-1 bepaald! Ook in de damescompetitie ging er slechts?' wedstrijd door. In de eerste klasse ven' SVLV met 1-2 van Foreholte.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16