Trainerswissel veroorzaakt nieuwe zorgen Minibankschroef ^idócSomant Arwin Kardolus haalt finale van wereldbeker Rugbyer NFC is buiten gevaar Haldan aan grens Seoul ury verslaat wielrenster Petra de Bruin Liever rollen dan lopen 6* ff Postcode/plaats: j Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - haar I Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag CeicLscSoiwatvt MAANDAG 28 MAART 1988 PAGINA 11 HONGKONG Marcel Bierman, de rugbyer die tijdens een wedstrijd van het Nederlands Sevens team in Hongkong ernstig gewond raakte, is buiten levens gevaar. De 22-jarige NFC-er liep afgelo pen weekeinde tegen de French Barba rians een zeer ernstige nekblessure op. Met een manchet kan de rugbyer de thuisreis aanvaarden. Het manchet is in Hong Kong niet voorradig en moet uit Californië komen. In de slotminuten van de eerste wedstrijd wera Nederland was door het ongeval aangeslagen. De rugbyploeg zegevierde gisteren met 15-12 over Papoea Nieuw-Guinea en verloor met 6-4 van Taiwan. Eerder verloor Nederland met 16- 6 van de Barbarians en met 26-0 van Tonga. Door de eerste twee nederlagen was Nederland al uitgeschakeld voor een hoge klassering. de Amstelvener van achteren getackeld. Een arts ter plaatse constateerde, dat Bierman een nekbreuk had opgelopen. Die diagnose werd la ter in het ziekenhuis bevestigd. De fly-half keert woensdag terug naar Nederland, waar hij moet worden geopereerd. PARIJS Paul Haldan staat aan de stadsgrens van Seoul. De 22-jarige Roemeen met Nederlands paspoort voldeed in Parijs op 'n haar na aan de norm van het Nederlands Olympisch Comité. Die eiste een plaats in de halve finales. Haldan reikte tot de laatste acht. Die uitstekende prestatie had hem zoveel energie ge kost, dat hij in de kwart eind strijd tegen de Westduitser Rosskopf volstrekt kansloos was. Opgebrand en uitgeblust werd hij binnen het half uur afgevoerd (16-21, 11-21, 6-21). Met zijn plaats in de kwartfi nales kwam Haldan verder dan ooit een Nederlander reik te. Tot zaterdag stond die pres tatie op naam van Bert van der Helm, die in Moskou 1970 de laatste zestien haalde. Nederlandse jeugd wint van Brazilië WAGENINGEN De Neder- landse voetbaljeugd tot vijftien jaar heeft zaterdag met 3-1 ge wonnen van de leeftijdsgeno ten uit Brazilië. Bij rust leidde Nederland met 1-0 door een doelpunt van PSV-speler Schreuder. In de tweede helft liep het jongste oranje naar 3-0 uit dank zij de Feyenoorder Schultz en De Laat van PSV. Maurichio scoorde tegen voor Brazilië. Het duel op de Wage- ningse Berg werd bekeken door 6.000 toeschouwers. FC DEN HAAG VERDER MET DE ZOETE VOOR VAN DE MEENT: tel voor rateka Chan JCMAAR Ka- eka Chan heeft de Nederlandse mpioenschappen, afgelopen week- de in Alkmaar >rden gehouden, titel in de cate- rie tot 60 kilo rovérd. xeldkampioen nnéth Leèuwin >ft in Alkmaar Nederlandse ka- e-titel tot 75 kilo* am veroverd. Jo- >a zége vierde in catègorie tot 80 en Nijman was sterkst in de aaiste klasse, bo- kg. Katarina Witt en Andrej Bukin hebben pret na afloop van het officiële gedeelte van de strijd om de wereldtitels kunstrijden op de schaats in Boedapest. FOTO: AP "N HAAG De oud-wereldkampioene wiel- irtén op de weg Petra de Bruin, van de Haag- De Wit Snacks formatie, zal het eerste da- SCriterium van het nieuwe seizoen in het ►uwse Graauw niet snel vergeten. Met Moni- de'Waal (Gouda) ging ze gisteren vrijwel ge- over de finish. De meesten dachten dat Pe tra de Bruin had gewonnen. Maar de jury, die het zonder finishfoto moest doen, riep Monica de Waal als winnares uit. De ploeggenoten van Petra de Bruin, de Haagse Cyntha Lutke Schip- holt, Mary van Gaaien en Astrid Donkersloot werden respectievelijk negende, vijftiende en negentiende. fermacht IDÉN De overmacht armee AZC/Tarvo de terpolocompetitie had leerst, kwam zaterdag d tot uitdrukking. In .kampioenswedstrijd te- VZC, de kampioen n 1986, hoefden de Al- enaren niet eens tot de iem te gaan om na de certriomf ook de lands- 1 voor zich op te eisen, t 16-9 werd VZC opge- d. AZC is met nog drie dstrijden te gaan niet er te achterhalen door icurrent De Robben, dat f verrassend met 12-8 deruit ging bij Polar Be- De voorsprong van C bedraagt nu maar fst negen punten. uivertje wisselen IIDEN Piet Valent en tb Rutten gaan stuivertje sselen. Was al eerder kend geworden dat Rut van Bernardus (afde- g zondag) naar zondag- xdèklasser Teylingen overstappen, Valent akte bekend komend zoen de nieuwe trainer i de Hazerswoudse club worden: „Een toevallige neriloop van omstandig- len". aldus Valent. oom verstoord IDEN Ondanks een astreus verlopen eerste ipetitiehelft heeft Lug- lum door een prima se- wedstryden lange tijd illusie in stand kunnen iden alsnog een rol te n spelen in de strijd om kampioenschap. De dse droom werd even- ruw verstoord door de erlaag in de derby te- Alphense Boys, dat komen terecht aan het gste eind trok. daarmee eigen titelaspiraties on- strepend. 1-3. injers ORHOUT De ruim iderd toeschouwers iben gisteren bij de dstrijd Foreholte - E&O t die kanjers aan het rk gezien waarvoor ze tomen waren. De leden i hoempaband De Kan- i speelden weliswaar de rren van de hemel. ar bleken tevens de ,ge kanjers die speelge- htigd waren en ingezet iden worden. Christine igge en Marianne Bult esten op last van de 3 eidsrechters aan de it blijven. Ook toen na m tien minuten in de lede helft een haastig [etrommeld lid van de rkgroep Scheidsrech- i Zaken (WSZ), de heer ts. trachtte de arbiters bewegen het tweetal i het spel te laten deel- fien, lieten ze zich niet murwen. Beide „kan- i" bleven derhalve in trainingspak en zagen i ploeg na een vèr- t beginsignaal, een ex- lange rust en de pauze de tweede helft na i gelijkopgaande strijd findelijk met 16-19 het iede verlies van de Idag incasseren. (ADVERTENTIE) ijzerwaren- vakhandel DEN HAAG/VENLO Piet de Zoete, sinds het afgelopen weekeinde tij- delijk-hoofdtrainer van FC Den Haag, wil komen de donderdag vertrekken voor een reeds eerder ge plande korte vakantie en daarmee dienen zich voor voorzitter Stoop weer nieuwe zorgen aan. De „in goed overleg" vertrokken Pim van de Meent zal zijn gezicht immers voorlopig niet meer in* het Zuider park laten zien en assis tent-trainer Leo Steegman voelt zich bepaald niet ge roepen om de resterende acht duels nog even de scepter te gaan zwaaien. Voorzitter Stoop voorspelt „maatregelen" tegen Steeg man, als hij niet „een deel van de trainingen" wil overnemen. Het bestuur FC Den Haag wil dat Steegman, die volgend sei zoen bij concurrent Volendam werkt, de plaats van Van de Meent inneemt totdat De Zoe te op paasmaandag (bij de uit wedstrijd tegen Feyenoord) weer in het land is. „Als Steegman weigert de trai ningen van het eerste elftal over te nemen, zal dat waar schijnlijk consequenties voor hem hebben", aldus voorzitter Stoop gisteren na de met 3-2 verloren uitwedstrijd bij FC VVV. Na het gedwongen op stappen Van de Meent lag het voor de hand dat Steegman de touwtjes in handen zou ne men, maar door zijn aanstaan de vertrek naar Volendam, zit de assistent-trainer van FC Den Haag in een lastig parket. „Bovendien vertrek ik aan staande vrijdag met een jeug- delftal naar Duitsland. Met het oog op mijn nieuwe baan bij Volendam stond en sta ik niet een functie bij het eerste elftal van FC Den Haag te springen. Dat heeft niets te maken met eventuele solidari teit met Van de Meent". Zondebok Het onmiddellijke vertrek van Pim van de Meent kreeg afge lopen zaterdag z'n beslag, toen Piet de Zoete zich bereid ver klaarde meteen te willen in springen. Na de gevoelige ne derlaag van vorige week zon dag tegen Volendam werd trainer Van de Meent als voor naamste zondebok aangewe zen. Zijn baan stond zelfs de volgende dag al op de tocht, maar vervolgens bleef hij tot en met zaterdagochtend toch gewoon aan het werk. Voorzit ter Stoop maakte in de loop van de week zelfs bekend dat Van de Meent zijn contract in het Zuiderpark zou uitdienen. Maar zowel van bestuurs- als trainerszijde bleef de onvrede bestaan. „We hebben na een aantal gesprekken besloten aat een ander het moest overne men", aldus Van de Meent, die de afgelopen week driemaal met Stoop om de tafel zat. Van de Meents verklaring dekt de officiële lading die ook Stoop eraan geeft, maar de visie van het FC-bestuur heeft ongetwij feld de doorslag gegeven. Afgelopen vrijdagavond werd de knoop doorgehakt. Als er niet direct een vervanger te Pim van de Meent kreeg zaterdagmorgen te horen dat hij FC Den Haag niet langer behoefde te beaeleiden. FOTO: Tjerk Heringa vinden zou zijn, zou Van de Meent gisteren in het uitduel bij FC VVV nog op de bank hebben gezeten. De spelers van FC Den Haag hoorden dan ook gisterochtend kort voor hun vertrek naar Venlo Eas dat Van de Meent er niet ij zou zijn. Omdat De Zoete zaterdag na een paar uur be denktijd „ja" zei, kon Van de Meent gisteren al wegblijven. Hij verkoos een anonieme plaats bij AFC - RVC „Ik hoopte dat de komst van een nieuwe man de impuls zou geven voor het winnen van de wedstrijd in Venlo", aldus Van de Meent gisteravond. „Daar na zou er misschien rust kun nen komen in het Zuiderpark, want dat is waar het de laatste tijd aan ontbreekt". Die rust heeft echter ook invaller-trai ner Piet de Zoete vooralsnog niet kunnen brengen. Na en kele weken geleden een con tract te hebben getekend dat hem voor het komend seizoen als assistent-trainer aan FC Den Haag bindt, was hij zater dag inééns dë vb'ornaamsté (en enige) kandidaat om Van de Meent meteen te vervangen. „Ik werd zaterdagochtend om tien uur gebeld door Stoop", aldus De Zoete. „Natuurlijk overviel de vraag me. Maar 's middags heb ik Stoop laten weten het voor de rest van dit seizoen wel te willen doen. Nee, met Van de Meent en Steegman heb ik niet gespro ken. Volgens Stoop was met Van de Meent alles goed gere geld". Jaap van der Leek, secretaris generaal van de Vereniging van Voetbaloefenmeesters Ne derland, onderschrijft dit. „We zijn betrokken in het overleg. Hoewel De Zoete geen toerei kend diploma heeft, strijken we de hand maar over het hart. In vind het overigens wel een kwalijke zaak dat de raddraaiers tussen de suppor ters er een voorname oorzaak van zijn dat het werkklimaat voor een trainer wordt ver pest". Slachtoffer Van de Meent: „Ach, m'n vrouw had me destijds al gewaarschuwd. Haar intuïtie zei dat ik nooit bij FC Den Haag had moeten beginnen". ROB LANGEVELD Piet de Zoete kijkt met gemengde gevoelens toe, geflankeerd door verzorger Ton van der Tuyn en rechts elftalleider Loek van Driel en masseur Vogelzang. FOTO: u Glossen Boete voor chauffeur FC Den Haag DEN HAAG Uitgerekend op het moment dat via de radio de visie van voorzitter Stoop op het vertrek van trainer Van de Meent te horen was, dwong een auto van de rijkspolitie gisteren de chauffeur van de spelersbus van FC Den Haag naar de vluchtstrook van de snelweg. In zijn goede bedoeling om spelers en bestuur (Stoop incluis) na het verloren duel snel naar huis te vervoeren, had de man achter het stuur in de ogen van de agen ten te hard op het gaspedaal getrapt. Het kwam hem op een boe te te staan, want de agenten kenden geen clementie. Zelfs (of juist?) nietr toen het hen duidelijk werd waaruit het vrachtje van de chauffeur bestond: een stel teleurgestelde voetballers. Kees van Breukelen kan lachen. Hij qaat als niet-qehandicapte rolstoeler voorop om later als winnaar van de wheelers in deCPC- tocht te worden gehuldigd. Tot verbazing van velen stapte Van Breukelen bij de prijsuitreiking uit de kar en liep naar het podium. FOTO: CEES VERKERK BERN De successen van de Nederlandse de- genschermers, die vorige week de kwalificatie voor Seoul afdwongen door blijk te geven van vorm behoud, blijven aanhou den. Nadat Stephane Ga- neff in West-Berlijn al vijfde werd, was het giste ren in Bern de beurt aan Arwin Kardolus. De Zoetermeerder, die ook op de nominatie staat Nederland individueel te vertegenwoordi gen in het olympische toer nooi, kon net niet voor de grootste sensatie van het sei zoen zorgen: de overwinning in een wereldbekerwedstrijd. Kardolus verloor in de finale op het nippertje van de Franse oud-wereldkampioen Philippe Riboud: 9-11. Hij schermde echter een uitstekend Grand Prix-toernooi met in de laatste fase overwinningen op de Hongaar Laszlo Fabian (12-10 in kwartfinale) en de Sovje trus Alexander Sjoevalov (11-9 in halve eindstrijd). Hagenaar Michiel Driessen, die door ziekte enige achterstand opliep in de olympische voorberei ding, sloeg in Zwitserland de weg omhoog weer in. Hij be reikte het tableau van de laat ste 32 en kwam op de 30e plaats terecht. Het toernooi om het Neder lands sabelkampioenschap, dat gisteren in Arnhem werd af gewerkt, is opnieuw een fami lie-aangelegenheid geworden. Veelvoudig nationaal kam pioen Oscar Kardolus won voor het tweede achtereenvol gende jaar in de finale van zijn onverslijtbare vader Kasper. Het brons was voor de Ensche- deër Peter Vardy, die Pieter de Bruin duidelijk de baas bleef: 10-5. In de ploegenwedstrijd prolon geerde de sabel-equipe van Zaal Kardolus, bestaande uit Kasper en Oscar Kardolus, Laurens van Tiggele en Jear- rel Spalburg, de titel. De maitre Abraham-beker werd veroverd door de Zoeter- meerse dames Yvette Kardo lus, Jeanette Hage en Indra Angad-Gaur. DEN HAAG Tijdens de prijsuit reiking van de CPC-loop, gewonnen door Marti ten Kate, in het oude Stadhuis aan de Groenmarkt ont stond zaterdag enige commotie toen wheeler Kees van Breukelen gehul digd werd. De Utrechtenaar, die in 58 minuten en 20 seconden nog vóór Marti ten Kate was gefinisht, reed niet naar voren, maar liep naar het ereschavot. Van Breukelen is één van de weinige va lide sporters, die de rolstoel verkiest bo ven de benen wagen. Het bestuurslid van de Road Racers Nederland is leraar licha melijke opvoeding aan een school voor li chamelijk gehandicapten en brengt daar door zelf elke dag veel tijd door in een rolstoel. Hij reed al jaren mee in de mid denmoot van het wheelerpeloton, maar sinds hij in januari de trainingsintensiteit verhoogde eindigt Van Breukelen steeds Als het zo hard gaat als Marti ten Kate en John Vermeule (links) tegenwoordig gaan heb je kennelijk om geen last van de tegenwind te hebben een bril nodig. Het duo werd respec tievelijk eerste en tweede in de City Pier City loop zaterdag in Den Haag. FOTO: CEES VERKERK vaker voorin. Eergisteren rolde hij zelfs als allereerste over de streep, maar velen beschouwden Lex de Funck als de echte winnaar van het rolstoel-onderdeel. Uitzending naar Seoul zit er voor Kees van Breukelen echter niet in. Tijdens de Olympische Spelen wordt de scheiding minder-valide en valide sportmensen wet doorgevoerd. Van Breukelen: „Dat blijft jammer, want de minder-valide deelne mers hebben te kennen gegeven dat ze graag een vermenging zouden zien. Maar zoals altijd houden de heren bestuurderen er een andere mening op na Deze minibankschroef voorkomt dat u een hand tekort komt bij bijvoorbeeld modelbouw of andere karweitjes. Hij is voor u als u een nieuwe aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. FNoteer als nieuwe abonnee ingaandejJ Naam:VoorL: Adres: Postcode/plaats: Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 23,74 I kwartaal acceptgiro f 70,93 Stuur als dank het bankschroefje naar Naam:

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11