Ongehoorde luxe voor Nederlandse tafeltennisploeg sportuitslagen Sport Willie Banks ageert tegen doping-controles Jimmy Connors verrast Mecir Sport op tv Nederlandse teams een ronde verder Meespelen Bult en Knigge vrijwel zonder gevolgen voetballerlei EeidoeSouocmt ZATERDAG 26 MAART 1988 PAGINA 11 jBETAALD VOETBAL iredivisie r«navond iZ-Roda JC laarlem-DS'79 'EC Zwolle-PSV fillem ll-FC Twente Morgen FC Groningen-Sparta VVV-FC Den Haag Volendam-Ajax FC Den Bosch-Fortuna S Eerate divisie Vanavond NAC-FC Wageningen Emmen-NEC Eindhoven-RKC Helmond Sport-Excelsior SC Heerenveen-Go Ahead Eagles Morgan SC Heracles-SC Cambuur SW-Telstar Vitesse-SC Veendam INDIANAPOLIS Willie Banks, wereldrecordhouder hink- stapspringen. heeft gisteren in Indianapolis de Amerikaanse at- letiekfederatie (TAC) ervan beschuldigd te hebben gemanipu leerd bij de doping-controles tijdens de selectie-wedstrijden voor de Olympische Spelen van Seoul. Banks deed zijn opmerkelijke uitspraken in een interview in de Los Angeles Times. De TAC eiste direct dat Banks eerst maar eens met bewijzen moest ko men. De hinkstapspringer is niet opgenomen in de ploeg van 28 atleten die door de federatie is samengesteld. „Er is een gerede kans dat de TAC manipuleert met de controles op doping", aldus Banks. „Ik denk dat het mogelijk is nadat een functionaris van de TAC mij eens heeft beschuldigd van het gebruik van dope bij de wedstrijd waarbij ik het wereldrecord verbeterde". Zonaer in details te treden, wees Banks de verantwoordelijke man voor de controles bij de TAC, Berny Wagner, aan als de kwade genius. Wereldrecordhouder hink- stapspringen Willie Banks FOTO: EPU Kenneth Monkou in Olympische selectie ZEIST De bondscoaches van de KNVB heb ben twintig spelers geselecteerd voor het Ne derlands Olympisch Elftal, dat dinsdag om 19.30 uur in Zwolle tegen Portugal speelt. Na de wedstrijden in het weekeinde vallen vier spelers af. De twintig zijn: Snelders (FC Twen te), Hesp (Fortuna S), Barendse (Feyenoord), Rutten (Twente), Van Herpen (Feyenoord), Boekweg (FC Groningen), Monkou (Feye noord), Snoei (Sparta), Beltman (FC Gronin gen), Vandebroeck (MVV), Roossien (FC Gro ningen), Schmidt (Sparta), Krommendijk (AZ), J. Boere (De Graafschap), Sturing (Vitesse), Mulder (Volendam), Suvrijn (Roda JC), Blatt- ler (Roda JC), Peeper (Haarlem), Booy (FC KEY BISCAYNE Jimmy Connors heeft zich gisteravond verras send gekwalificeerd voor de eindstrijd van het met 2,1 miljoen dollar gedoteerde toernooi in Key Biscayne. De 34-jarige Amerikaan ver sloeg in de halve finales de Tsjechoslowaakse titelverdediger Milos- lav Mecir in vier sets: 6-3, 2-6, 7-5, 6-3. De prestaties van Connors verbazen in de stad in Florida iedereen, niet in het minst de Ameri kaan zelf. Nadat hij in februari bij het toernooi in Milaan een spier scheurde in zijn rug, leek er voorlopig weinig rekening meer te hoeven worden gehouden met Con nors. Dat bleek een enorme vergissing. In Key Biscayne levert de veteraan, die het in de partij tegen Mecir regelmatig aan de stok had met umpire Kaufmann, de ene na de andere opvallend goede partij af. Michiel Schapers heeft zich in Key Biscayne geplaatst voor de finale van het gemengd duboelspel. Met de Amerikaanse Ann Henricksson won de Rotterdam mer van het Amerikaanse duo Wendy White/Bud Cox: 7-5, 6-4. In de eindstrijd spelen Schapers en Henricksson tegen de winnaars van de andere halve-finale- partij Jana Novotna/Jim Pugh (Tsj/Vst)-Betsy Nagelsen/Ken Flach (Vst). VANDAAG todarland 1, 23.43 uur Bil- aden: EK bandstoten. Jedarland 2, 21.55 uur' TROS Sport. Nederland 2, 22.40 uur Stu- 1UUU Ho Sport. 255oi«lgi* Nederland* 1, 22.20 7550 iur: Sport op zaterdag. 28 40* Xlgië Nederlands 2, 14,30 ïur Wielrennen (E3-prijs) en VK kunstrijden. 4920 Belg»® Nederlands 2, 19.55 iur. Voetbal: België-Honga- 5630 B«lg» Frans, 22.30 uur Aatch 1. luilsland 1, 12,30 uur Skiën. 25*30 hiitslartd 1, 16.45 uur WK lunstrijden. luitsland 1,18.00 uur Sport- chau. uitstand 2, 21.55 uur Das ituelle Sport-Studio, uitstand 3, 19.30 uur Sport i Westen. BC 1, 13.15 uur. Grand- tand. WBBC 1. 22.50 uur: WK kunst zijden. Channel, 1545 uur 150 00 ikién. iky Channel, 16.30 uur Mo- ofsport. 12100 6ky Channel, 2230 uur ^-«ïransworld Sport. 3$50Buper Channel, 15.30 uur 30.00 Buper Sport. S3 90Bup#r Channel, 16.30 uur. Basketbal. iuper Channel, 20.30 uur 'ennis: Key Biscayne. IMORGEN 2, 1530 uur EK 'bandstoten en EK tafeltennis. *•8Moederland 2, 1930 uur Stu- JHJ llo Sport. ^Oelgië Nederlands 1, 20.05 lur: Sportweekend. Bslgi* Nederlands 2, 15.00 «I 50üur. stadion. 158.00 ftoigfë Frans, 1630 uur 52.00 TV 5. 16.30 uur Sport. Duitsland 1, 15.00 uur WK 282'ï lunstrljden. 117.00 Duiteland 1,18.10 uur Sport- Mpuitslar ichau. 129.00 Duitsland 1, 19.50 u 113.00 schau-Telegramm. Duitsland 1, 2240 uur Ten- nis: Key Biscayne. 147.80 DUjtMand 2, 17.10 uur: Die 24.30 Sport-Reportage. 660 00! Duitsland 3, 19.30 uur Sport lm Westen. 30-20 BBC 1. 17.45 uur WK kunst- 23 20 i/den. 112.50 |BC 2, 15.00 uur Rugby. 145 20|bC 2, 20.15 uur Golf. SMOfcuper Channel, 16.00 uur 180.00 tmerican football. '05.00^up#r Channel, 20.40 125.00 Tennis: Key Biscayne. 45.50 46.00 885.00 KEEN VOLGT VOORBEELD VRIESEKOOP EN KLOPPENBURG PARIJS De ene zege is de andere niet. Tussen de triomfen van Bettine Vriesekoop, Mirjam Klop penburg en Gerdie Keen in de derde ronde van het damesenkelspel van de Europese titelstrijd tafel tennis lag gisteren in sportpaleis Bercy in Parijs een wereld van verschil. Keen liep stralend door de wandelgangen van het unieke sportcomplex. Haar overwin-, ning op de Italiaanse kampioe ne Zampina was een bevesti ging van de fraaie, sensatione le zege in de ronde daarvoor op de als zevende geplaatste Hongaarse Urban. Kloppen burg was tevreden met haar zwaarbevochten zege op Ur- ban's landgenote Olah. En Vriesekoop beschouwde haar victorie over de Joegoslavische Ojstersek als de normaalste zaak van de wereld. Door alle ontwikkelingen kreeg Nederland, evenals Tsjechoslowakije en de Sovjet unie, drie speelsters bij de laat ste zestien. Een ongehoorde luxe en een unicum in de his torie van het nationale tafel tennis. Tot vrijdag 25 maart 1988 was het alleen aan Vrie sekoop voorbehouden echt mee te spelen met de Europese top. Het buitenbeentje bij de laatste zestien heet Gerdie Keen, een 18-jarige scholiere uit Rand wijk, bij Wageningen. Haar naam lag op ieders lippen na haar zwaarbevochten zeges op Urban (3-2) en Zampina (3-1). De vedette in spé bloosde bij zoveel aandacht op haar eerste Europese titelstrijd. De voor gaande editie, in 1986 in Praag, liet ze bewust lopen voor haar eindexamen HAVO. De pedagogische academie gaf haar vervolgens alle vrijheid voor haar geliefkoosde sport. Vier halve dagen per week wordt ze op school verwacht, de rest mag ze bestedenaan tafeltennis. Onprettige bijkom stigheid: de duur van de studie werd verdubbeld van vier naar acht jaar. T rainingsfaciliteiten „Ik wil absoluut geen acht jaar aan de academie besteden", wilde Keen wel kwijt. „Dus moet ik over één of twee jaar kiezen tussen tafeltennis of studie. En een derde mogelijk heid is een andere studierich ting kiezen". Die keuze werd door de glorieuze gebeurtenis sen in Parijs vereenvoudigd. „Als je met zulke beperkte trainingsfaciliteiten de laatste zestien op een Europees kam pioenschap kunt halen", ora kelde coach Gerard Bakker, „moet je met een goede bege leiding en een steviger trai ningsfundament de aansluiting met de top tot stand kunnen brengen". Keen wilde daaraan gisteren nog geen minuut aandacht schenken. Zij genoot volop van haar fraaie triomfen. Vooral van die op Urban, die na haar nederlaag ontroost baar was en direct met be traande wangen in de cata comben verdween. De over winning van Keen was er één uit het tactisch boekje. „De op dracht was haar onder druk te houden", gaf ze de methode aan. „Dan ging ze vanzelf naar achteren en kreeg ik ruim de gelegenheid toe te slaan". Het klonk zo eenvoudig, in werke lijkheid lag het veel moeilij ker. Urban behoort al jaren tot de doorgewinterde toppers in Europa, die geen truc uit de weg gaan om de tegenstander te intimideren. Maar Keen was niet uit haar evenwicht te brengen. Ze bleef onbevangen, onbekommerd haast en was allerminst geïmponeerd door de reputatie van haar illustere opponente. Heel nuchter, ei genlijk verrassend koel voor een debutante, zette ze het duel naar haar hand en sloeg ze in de vijfde game met 21-14 toe. Vriesekoop en Kloppenburg werden in Parijs in de tweede ronde van het damesdubbel spel uitgeschakeld. Het duo, als vijfde geplaatst, verloor van de Francaises Monteux en Fouquet. Gerdie Keen in aktie. Haldan: twee kansen op Seoul PARIJS De route van tafeltennisser Paul Haldan naar Seoul loopt over Parijs. Tijdens de Europese ti telstrijd heeft hij twee kansen om het olympisch toernooi te bereiken. Een plaats in de halve finales van het enkelspel of dubbelspel staat garant voor een ticket naar de Zuidkoreaanse hoofdstad. Op beide fronten overleefde de tweevoudig nationaal kam pioen de tweede dag van het individuele toernooi. In het dubbelspel bereikte hij met zijn vaste partner Henk van Spanje de laatste zestien. In het enkelspel kwam Haldan op eigen kracht even ver. 's Ochtends versloeg hij de nummer zes van Italië, Di Napoli, in drie games, in de avonduren kweet hij zich zeer geconcentreerd van zijn taak tegen de Hongaar Kriston, de nummer zestien van Europa. Haldan en Kriston waren elkaar eerder één keer achter de tafel tegengekomen. In Hazerswoude, twee jaar geleden tij dens de interland Nederland-Hongarije voor de superliga. Destijds won Kriston vrij gemakkelijk op basis van zijn ge vreesde anti-topspin. Sedertdien heeft de ontwikkeling van Haldan zich sterk doorgezet. Hij voerde het aantal trainings uren drastisch op en mikte op een plaats bij de top twaalf van Europa. Dat streven lijkt de Eindhovenaar te gaan ver wezenlijken. Momenteel bezet de gevluchte Roemeen de 24e plaats. Dat is onder zijn niveau omdat de plaatsingslijst ge controleerd wordt door zijn ex-landgenote Constantinescu, die uiterst rancuneus tegenover hem staat. Dat hij hoger in geschat moet worden, bewees hij gisteravond in Parijs: 21- 19. 21-18, 21-16. rian Boitano jreldkampioen ^^)APEST De Amerikaan »n Boitano is gisteravond 28*25 feldkampioen kunstrijden ?7!so (orden. De Olympisch 15.79 jpioen bleef in Budapest de J-5® iadees Brian Orser en de i Viktor Petrenko voor. o|o7 i300 was eerder wereld- 235 fcpioen in 1986. Van der Smissen solide biljarter GRONINGEN De omschakeling van driebanden op bandstoten heeft Christ van der Smissen dit sei zoen nog geen moeite gekost. Nauwelijks thuis geko men van het toernooi om de Europese driebandentitel in het Deense Vejle, speelde hij gisteren in Groningen solide bij het toernooi om het Europees kampioen schap bandstoten. De Brabander plaatste zich met twee zeges voor de kwartfinales, al maakte hij tegen de Westduitser Zenkner een foutje. Van der Smissen gaf een comfortabele voorsprong uit handen, eindigde als tweede in zijn poule en treft daardoor in de vol gende ronde een nog onbekende, maar op papier ster ke opponent. Van der Smissen komt in de kwartfina le uit tegen Connesson. Eerste nederlaag voor cricketteam NEW PLYMOUTH Het Nederlands cricket elftal heeft op zijn toernee door Nieuwzeeland na vier overwinningen zijn eerste nederlagen geleden. Op twee achtereenvolgende dagen werd beide keren met gering verschil verlo ren. In de wedstrijd tegen de Nieuwzeelandse bekerhouder Taranaki kwamen de runs snel op het bord. Tot kort voor het einde lag de zege voor het grijpen, maar volledig uit ritme verloor het elftal toch nog met klein verschil. Minder fraai was de wedstrijd tegen de combi natie uit Marton, die met elf runs verschil (169-158) door de Nieuwzeelanders werd ge wonnen. Voor Nederland scoorden Ruskamp 40, Lefebvre 33 en Diederik Visee 35 niet uit. DCV: weer speelverbod KRIMPEN AAN DE IJSSEL DCV uit Krimpen aan de IJssel raakt in de eerste klasse B van het dis trict West II flink achterop. Voor de tweede achter eenvolgende week mag DCV van de tuchtcommissie niet de geplande thuiswedstrijd spelen. DCV-Sparta, oorspronkelijk morgen, is van de agenda afgevoerd. Vorige week verbood de tuchtcommissie van het ama teurvoetbal DCV-Xerxes. Aanleiding tot deze beslis sing zijn de ongeregeldheden, die in Den Haag plaats vonden bij het duel tussen VUC en DCV. Uit een on derzoek blijkt dat DCV blaam treft. De zaak wordt overmorgen mondeling behandeld. EK SQUASH IN WARMOND WARMOND De Neder landse dames zijn probleem loos een ronde verder geko men tijdens de Europese Te amkampioenschappen squash in Warmond. Frankrijk werd met 3-0 verslagen. De Neder landse heren zijn eveneens een ronde verder gekomen na winst tegen Ierland. De pu blieke belangstelling blijft ech ter matig. In de finale van de hoofdronde bij de dames staan, als vanouds, Engeland en Ier land tegenover elkaar. Bij de heren wordt er gestreden tus sen Engeland en Zweden. Bij de Nederlandse dames speelde invaller Marietta Pe ters voor het eerst mee tegen Frankrijk. Een goede zet van bondscoach Barry Whitlock, want Peters zette haar partij tegen S. Vinei meteen om in een 3-1 overwinning. Neder lands kampioene Babette Hoogendoorn speelde tegen de Franse nummer een C. Castets en besliste in drie games de wedstrijd in haar voordeel. Ni cole Beumer, die nu voor Ne derland op de tweede plaats speelt, deed het nog eens dun netjes over en gaf C. Lebosse klop: 3-0. De Nederlandse da mes stevenen in deze EK rechtstreeks op een vijfde, of zesde plaats af. Vandaag wordt om 13.30 uur beslist of Neder land, of Schotland zich vijfde van Europa mag noemen. Bij de Nederlandse heren beet Eric Smit de spits af tegen de Ier D. Gotto. Smit won zeer overtuigend van de Ier in drie games. Alphenaar Michael Vertogen, die dit hele toernooi al in topvorm is, had geen moeite met Ken Flynn: 3-0. Nationaal kampioen Hans Frieling begon zeer sterk te gen Noel Ryan en stond bin nen de kortste keren 2-0 voor. Ryan kwam echter terug en pas in de vijfde game werd de wedstrijd beslist in het voor deel van Frieling. Vandaag strijden de Nederlandse heren, die vorig jaar zevende werden, om de vijfde en zesde plaats tegen Schotland, aanvang: 13.30 uur. Een prima resultaat van dit goed gemotiveerde team. De hoofdronde van de EK verloopt volgens plan. De En gelse dames, die als eerste ge plaatst werden, komen mor gen in de finale uit tegen Ier land. De wedstrijd om de der de en vierde plaats gaat tussen Wales en Duitsland. Ook bij de heren maakte Engeland zijn plaatsing waar. Het Engelse team walste in de kwartfinales over Schotland heen met 5-0 en staat morgen in de finale tegen Zweden. Zweden had het minder makkelijk. Vooral Finland bood in de halve fina le hevige tegenstand. De he renfinale begint vandaag om 12.30 uur. Om de derde en vierde plaats strijden Wales en Finland. KARIN SWIERS LEIDEN Het meespelen van Christine Knigge en Mari anne Bult in het team van Da- tateam/Foreholte, eergisteren in de bekerwedstrijd tegen V&L, heeft voor de club vrij wel geen gevolgen. Beide speelsters vroegen in decem ber overschrijving aan naar Foreholte, maar zijn nog steeds niet speelgerechtigd voor de club. De clubleiding liet beide speelsters twee da gen geleden echter toch mee spelen, omdat men vond dat het al te lang had geduurd eer de twee ex-internationals voor de ambitieuze eerste divisio nist mochten uitkomen. Peter Petit, voorlichter van het Nederlands Handbal Ver bond, liet gisteren weten dat de Voorhoutse club voor het „vergrijp" van donderdag kan rekenen op een boete van twee maal tien gulden. „Van diskwalificatie is in dit geval geen sprake, want Foreholte heeft de wedstrijd tegen V&L verloren en is daardoor toch uitgeschakeld voor de beker". Als beide speelsters ook mor gen in de competitie-wedstrijd tegen E&O meedoen, is de boete eveneeens tien gulden pier spieelsters. „Maar, het Ver bond kan ook ingrijpen en an dere maatregelen nemen", liet Petit weten. „Gedacht moet worden aan een hogere boete en ongeldig verklaren van de wedstrijd. De tegenstander, in dit geval E&O, kan bij verlies in het geweer komen en het NHV verzoeken de wedstrijd over te laten spelen". Christine Knigge liet donder dagavond na de bekerwed strijd tegen V&L al weten dat het de bedoeling was dat ze morgen mee zou spelen. tlaat is bijna vol jjÉjoor John Metgod BÜ°or John Metgod is de maat 187/jijna vol. De oud-internatio- 164 i/al komt bij Tottenham Hot- 45 bur de laatste tijd niet aan 1J9 ij leien toe. „En daarvoor ben Jjniet naar Londen geko- 45 7/ien", vindt Metgod die werd 581/ ingetrokken door de inmid- 47 Hels ontslagen manager Da- Jjj'jad Pleat. Diens opvolger, de 51 >or Barcelona aan de dijk izette Terry Venables, lijkt ït niet in de Nederlander te en zitten. Metgod: „Ik kijk d; 60 ït nog twee weken aan, is uit: 5 dan nog niets veranderd, 39-11 in zal ik eens naar hem toe- 14( ippen. Ik heb een contract spins,0r n06 twee seizoenen en tom>el er uiteraard niets voor >9; c< e op de bank of zelfs op de 401- ibune door te brengen. Dan !sl?ij mnen ze me maar Deter la- 130n gaan". In dat geval is etgod, eerder al enkele ja- n aktief bij Nottingham Fo- lillllst- n'et van Plan n°g eens nnen Engeland van werk- ver te veranderen. „Dan ga l terug naar Nederland". 'IFA stelt Italië iltimatum |e FIFA heeft het organisa- fecomité van het wereld- bmpioenschap voetbal in lalië een ultimatum gesteld, te Italianen moeten voor 5 iei de bouwplannen kunnen verleggen van het televisie- fentrum. Doen ze dat niet, bnwordt het wereldkampi- pnschap aan een ander land pegewezen. „Het wereld- ömpioenschap begint al per twee jaar. Ik maak me Jpzorgd over de vorderin- mmi gen", verklaarde een woord voerder van de FIFA. „Voet bal is vooral een televisies- port. Juist de faciliteiten voor het kijkgenot van 14 tot 15 miljard mensen dienen daar om in orde te zijn". Gisteren werd door de Italiaanse staat stelevisie RAI aan het adres van de FIFA als reactie de verzekering uitgesproken dat alles dik in orde zou komen. Blochin toch naar Oostenrijk Oleg Blochin mag toch naar Oostenrijk. De man die der tien jaar geleden tot Europees voetDaller van het jaar werd uitgeroepen, heeft van de au toriteiten in zijn land alsnog toestemming gekregen het land te verlaten. Hij wordt dit weekeinde verwacht bij de Oostenrijkse tweedeklas ser Vorwëerts Steyr. Blochin wordt daar trainer/speler. De sponsor van Steyr heeft het Russische sportbureau voor Blochins overkomst honderd zeventig duizend gulden be taald. De Sovjetrussische aanvaller, die een contract voor anderhalf jaar tekende, krijgt zelf wat minder: 5500 gulden per maand, vrij on derdak voor het gezin en een middenklasser als dienstauto. Larissa opgelucht De supporters van de Griek se voetbalclub Larissa kun nen opgelucht ademhalen. Het ministerie van sportza ken heeft besloten dat een club geen punten in minde ring kan krijgen als een speler betrapt wordt op het gebruik van dope. De Griek- FOTO: ANP se voetbalbond kondigde vo rige week aan het puntento taal van Larissa met vier te korten. De Bulgaarse aanval ler Tsjingov was na de met 2- 1 gewonnen wedstrijd tegen Panathinaikos betrapt op do ping. In de Griekse stad bra ken protestacties uit, die on dermeer leidden tot het op richten van barricades en het blokkeren van de snelweg Saloniki-Athene. De regering besloot daarop de bepalingen over sancties in de voetballe rij nader te bekijken en kwam tot het voor Larissa gunstige besluit. Menotti op schopstoel De nederlaag van 3-1 tegen eeuwige rivaal Real Madrid is bij Atletico hard aangeko men. Volgens de Spaanse pers zit trainer Cesar Luis Menotti dan ook op de schop stoel en dat terwijl Menotti door voorzitter Jesus Gil werd aangetrokken om „zijn" Atletico weer naar de top te leiden. Door de nederlaag is Atletico definitief uitgescha keld in de strijd om de lands titel. Een achterstand van elf punten is namelijk niet meer ongedaan te maken zo wordt in Spanje terecht gesteld. Voorzitters willen elitecompetitie De voorzitters van de mach tige voetbalclubs Real Ma drid (Ramon Mendoza) en AC Milan (Adriano Galeani) ijveren voor de organisatie van een elitecompetitie waar aan zestien Europese topclubs mogen deelnemen. Het plan kreeg deze week ook de steun van Silvio Berlusconi, televisie-magnaat en de ster ke man van AC Milan. De elitecompetitie moet worden gevormd door zestien top- ploegen met één tot twee vertegenwoordigers per land. De competitie moet duren van eind augustus tot half juni met een stop in de win ter. De wedstrijden zouden op veertig woensdagavonden moeten worden gespeeld. De initiatiefnemers willen in april een nieuwe vergadering over het thema houden, waarbij de voorzitters van alle Europese topclubs worden verwacht. Clive Allen naar Bordeaux De Engelse international Cli ve Allen verhuist van Tot tenham Hotspur naar Bor deaux. Nadat de twee vereni gingen al overeenstemming hadden bereikt, kwam ook Allen tot een akkoord met de Franse ploeg. Onzeker is al leen nog wanneer de Brit naar Bordeaux overgaat, di rect of aan het einde van het seizoen. Met de transfer is een bedrag gemoeid van 3,5 miljoen gulden. Osvaldo Ar- diles verkast ook. Hij gaat Cesar Luis Menotti. FOTO: AP voor Blackburn Rovers spe len, dat in de tweede divisie uitkomt. Trevor Francis ten slotte maakt de overstap van Glasgow Rangers naar Queen's Park Rangers. Berti Vogts komt met jeugdplan Berti Vogts heeft gisteren in Duisburg een jeugdplan ge lanceerd, dat de toekomst van het Westduitse topvoet bal zeker moet stellen. De oe- fenmeester van het West duitse team onder 21 jaar, dat door Nederland werd uitge schakeld in de strijd om de Europese titel, heeft in zijn loopbaan als bondscoach ge merkt, dat de groep van zes tien- en zeventienjarigen (en zeker ook jonger) te weinig aandacht en goede scholing krijgt. In tien landelijke cen tra gaan regionale selecties wekelijks aan de slag. Vogts krijgt daarbij steun van oud collega's als Overath, Breit- ner en Maier, die vaak trai ningen zullen leiden. hans (Unltas Sittard) 4.15, laven Leiden) 4.17. 5. Haasnoot (De Bata ven) 4.22, 6. Van Zuylen (AV Nijmegen) 4.24. Stenzet (Oos>-Lieberklnd 115-150. Eind- •land: 1. Vultink 3-6 (7.25), 2. Lleberkind 3- 4 (6.96), 3. Stenzei 3-2 (9,53), 4. Grimm 4-0 (2.94). Poule B: Zenkner (Wdl)-Van der Smissen (Ned) 150-132. Sacas (GrD-Pilss 101-150. Van der Smissen-Sacas 150-27, Zenkner- Pilss 147-150. Eindatand: 1. Zenkner 3-4 (12,77), 2. Van der Smissen 3-4 (10.04). 3. Pilss 3-4 (7.98), 4. Sacas 3-0 (5,32) Poule C: Grethen (LuxJ-Connesson (Fra) 150-135, Leman (Bei)-Oddo (Ita) 144-150. Grethen-Oddo 150-96, Leman-Connesaon 91-150. Eindatand: 1 Grethen 3-6 (9.78), 2. Connesson 3-4 (9,06). 3 Oddo 3-2 (5.67), 4. Leman 3-0 (6.01). HOCKEY Champions Trophy heren In Lahore: Span- je-Groot-Brittannie 2-1, West Ouitsland-Au- stralie 1-0, Pakistan-Sovjetunie 1-1. KUNSTRIJDEN WK In Budepeel Dame*, na korte kOr 1. Witt (DDR) 1.4. 2. Thomas (Vst) 2.2. 3. Manley (Can) 2.8. 4. Leistner (Wdl) 5.0, 5. Kadavy (Vst) 6.8. 6. Trenary (Vst) 6.8 Vijfde koers, 2100 m: 1. Zaftra Voltary (M. Koppejan) 2.49.9-1.20.9. 2. Wlcardo Peter. 3. Wervelwind Joost. Niet gestart: Amon Marco. Toto: winnend 4,10, plaats 1.60, 1,30. koppel 2.40. trio 30,80. Zeede koers, 2100 m; 1. Zoe (W. van Buyte- ne) 2.52,9 - 1.22,3, 2. Babesia R. 3. Zerto W. Niet gestart: Bravo Nora. Toto: winnend 2.20. plaats 1.20. 2.60, koppel 4.30. trio 16,60. Zevende koers, 1609 m: 1. Ann Marshall (J. van de Pijl) 2.07.6 - 1.19,3. 2. Amber Enze- lens, 3. Zeddertranss Toto: winnend 1,50. 1.50. 1.50. koppel 11,90, trio 104.30. SCHAATSEN Interland Sovjetunie-ODR In Alma Ata Sprint Damee, 500 meter 1 Petregl (Sov) 41.45. 2. Koelesjova (Sov) 41.49, 3. Tsjoegoenova (Sov) 42.12. 1000 meter: 1 Koelesjova 1 23.26. 2. Ravilova (Sov) 1.23.29. 3. Petregl 1 23.44. 4 Börner (ODI) 1.23.96. 5. Volgt TENNIS (OOI) 1.24.41, 6. Stachewicz 1.25,23. Heren, 500 meter 1 Petrov (Sov) 37.70. 2. Esenjoek (Sov) 37.82. 3 Hoffmann (OCH) 37.90. 4. Van Bernum (OOI) 38,15. 1000 meter 1. Repnln (Sov) 1.13,28. 2. Hoff- 4.30, 3. Sptelmann (OOI) 1.15,57. TAFELTENNIS EK in Parijs Dsmeeenkelspei, 2e ronde: Keen (Ned)-Ur- ban (Hon) 19-21. 21-13, 17-21. 21-18. 21-14. Kloppenburg (Ned)-Salgado (Por) 21-10. 21- 5. 21-9; Fazlic (Joe)-Bakker (Ned) 21-16. 21- 18. 22-20; Batorli (Hon}-De Groot (Ned) 21- 6. 18-21. 21-6, 21-14; Vriesekoop (Ned)- Djaczynska (Pol) 21-12. 21-11. 21-11. 3e ronde: Kloppenburg-Olah (Hon) 24-22, 21- 16. 21-13; Keen-Zampill (Ita) 19-21. 21-14. 21-14, 21-14; Vrlesekoop-Ojstersek (Ts|) 21- 10. 21-10. 21-11. Dameedubbelspel, 2e ronde: Monteux/Foo- quet (Fra)-Kloppenburg/Vriesekoop (Ned) 21-14. 13-21. 21-19; Wlktorsson/Svensson (Zwe)-Keen/De Groot (Ned) 21-17. 2V12. Herenenkelspel, 2e ronde: Mazunov (Sov>- Turk (Ned) 21-8. 21-13. 21-16; Haldan (Ned)-Di Napoll (Ita) 21-15, 21-10. 21-14. 3e ronde: Haldan-Kriston (Hon) 21-19. 21-18, 21-16. Herendubbelspel, 2e ronde: Haldan/H. van Spanje-Nemeth/Fraczyk (Hon/Oos) 21-19. 21-17; Gatien/BIrocheau (Fra)-8onglni/R van Span|e (Ita/Ned) 23-21. 21-16. Gemengd dubbelspel, achtste finales: Lu- pulescu/Fazltc (Joe)-Van Spanje/Kloppen burg (Ned) 21-14. 21-11; Grubba/Vrieae- koop (Poi/Ned)-Fetzner/Neme3 (Wdl) 23-21. 16-21. 21-11. WIELRENNEN 1 Boitano (Vst) 4.2. 2. Orser (Can) 4.8. 3. Viktor Petrenko (Sov) 9.8. 4 Fllipowski (Pol) 9.8. 5. Bowman (Vst) 11.8. 6. Browning (Can) 13.0. PAARDESPORT Damee, 500 meter 1. Kleemann (OCH) 41.73. 2 Ehrtg (ODf) 42.10. 3 Lapoega (Sov) 42.16. 3000 meter 1 Kleemann 4.17,20. 2. Ehrig 4.21.00. 3. Zange 4.21.99. Heren, 500 meter 1. Klisjo (Sov) 38.51. 2. Zlnke (OOI) 39.20. 3 Bobrov (Sov) 39,36. 4. Frerer (OOI) 39,47. 5000 meter 1 Schöfisch (ODI) 6.58.80. 2. Botsjkarjov (Sov) 6.58.83. 3 Zinke 7.04.23. 4 Pikarz (OCH)) 7.04.90. Stand: Sovjetunie-Ooctduitsiand 197 162. SKIËN Eerste koers, 2100 m 1 Cora de Bloomerd (J van de Pijl) 3 00.1-1.25.8. 2. Chris Nor ton. 3. Casper Ruimzicht. Tolo: winnend 2,30, plaats 1.60. 1.40. koppel 2.90. trio 23.60. Tweede koer», 2100 m: 1. Abbado R (R. Hauber) 2.52,0-1.21.9. 2. Costeau Boszorg. 3 Bartje Dakota. Niet gestart: Clska H. Toto: winnend 2.40. plaats 1.10, 1.20. kop pel 2.80. trio 40.60 Derde koers, 2000 m: 1. Dschuna (E. winnend 1,20. plaats 1.30 1.60. koppel 4,30. stroiz (Oos) 2; VHH 2 26.02; 6 Mader (Oos) 2 26.17; 7 Enn (Oos) 2.26.88. 8 Hinterseer (Oos) 2.26.95; 9. Cizman (Joe) 2.27.22; 10 Wömdl (Wdl) 2 27.31 Eindstand wereldbeker reuzeele- lom: 1. Tomba (Ita) 82 punten. 2. Strolz 69. 3. Maier (Oos) 67. 4 Zurbrlggen 65. 5. Ma- der 57 Stand wereldbeker algemeen: 1. Zurbrlggen 298 punten. 2. Tomba 281, 3. 5e etappe: 1. Gaston (Spa) 164 km m 4.05,03. 2 Delg ado (Spa) op 0.12, 3. Kally (Ier). 4 Fuerte (Spa). 5. Munoz (Spa). 6. Far- san (Col) op 0.38. 7 M MadWt (Fra). 8. Ra- miraz (Col). 9. Da Silva (Por) op 0.56. 10 Irv durain (Spa) op 1.06. 11. Stevenhaagen (Ned). 22 Van Orsouw op 2.00. 37. Kuiper (Ned). 74. Hermans (Ned) op 5 31. 82. Lam mens (Ned) op 6 37 Opgegeven Oaai)er (Ned). Nliboer (Ned). Suyfcerbuyk (Ned). Eindklassement: t. Kelly 22.41 08. 2. Fuene op 1.09. 3. Gaston op 1.12. 4. Delgado op 1 19. 5. Stevenhaagen op 1 41. 6. Haghe- dooren (Bel) op 1 49. 7 Madiot op 1.56. 8 Indurain op 2.05. 9 Munoz op 2.14. 10. Da Silva op 2 24. 13. Kwper op 2.57. 28 Van Orsouw op 5.02. 50. Herrera op 9.43. S3. Hermans op 11.11, 62- Lammens op 15.40. SQUASH Span)e-ltallè 1-2. Oostenrljk-Belgie 3-0. ZEILEN Wedstrijden bij Anzka (Ita) Tornado, 4e race: 1 Faou (Fra). 2 Wolft (Wdl). 3. Le Oeroff (Fra). 8 Van Bladel (Ned). 5e race: 1 Zuccoli (11a). 2. Faou. 3. Sach (Wdl). 17. Van Bladel. Stand: t. Zuccoli 41 punten. 2. Sach 48.4. 3. Nllsan (Noo) 49. 9. Van Bladel 79. Finnjollon, 3e reee: 1 Von Blumencron (Wdl). 2 Het oer (Ned). 3. Lixenteld (Wdl). Stand: 1. Von Blumencron 20.7. 2. Rechardt (Fin) 34. 3. Semeraro (Ita) 41. 8. Hetner 48 Soling, 4e race: i Schumann (OOR). 2. Sjoelboeko (Sov). 3 Plts|oergin (Sov). 17. Van Manen (Ned) Stand: 1 Plts)oerg!n 22,4, 2. Hermann (DDR) 40.7. 3 Nauck (DOR) 42,7, 31. Van Manen 139.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11