TENNIS CIRCUIT mms&i-ïdutem D 30+ dubbels op Mastérstoernooi als „demonstratie-onderdeel" „Circuit-toernooien' Jochem van Doorn: „Voor het winnen en de gezelligheid OPZET LEIDSE COURANT TENNIS CIRCUIT VERDER ONGEWIJZIGD Puntentelling Stercategorie (192-256 deelnemers): winnaar 9 punten; verliezend finalist 7; halve finalisten 6; kwartfinalisten 5; achtste finalisten 4. Categorie 1 (96 - 192 deelnemers): winnaar 8 punten; ver liezend finalist 6; halve finalisten 5; kwartfinalisten 4; achtste finalisten 3. Categorie 2 (48 - 96 deelnemers): winnaar 7 punten; verlie zend finalist 5; halve finalisten 4; kwartfinalisten 3. Categorie 3 (24 - 48 deelnemers): winnaar 6 punten; verlie zend finalist 4; halve finalisten 3; kwartfinalisten 2. Categorie 4 (12 - 24 deelnemers): winnaar 5 punten; verlie zend finalist 3; halve finalisten 2; kwartfinalisten 1. Categorie 5 (6 - 12 deelnemers): winnaar 4 punten; verlie zend finalist 2; halve finalisten 1. Voor de bepaling van de categorie waarin het toernooi wordt gerangschikt, geldt het Werkelijke aantal deelnemers. CeidóeSomofit FOTO's: WIM VAN NOORT LEIDEN Het Leidse Cou rant Tennis Circuit, dat nu al weer voor de zesde achter eenvolgende keer wordt ge organiseerd, telt dit seizoen twee onderdelen extra. Be halve de zes gebruikelijke categoriën (de enkel spelen de dames en heren in B1, C1 en D1) zijn dit keer ook twee dertig plus-onderdelen bij wijze van experiment in het circuit opgenomen: het HDD 30+ en het DDD 30+. Dubbels kunnen zich voor het Mastérstoernooi plaatsen door één van de twintig 30+ toernooien in het District Leiden winnend af te sluiten. Dat afsluitende toernooi wordt dit seizoen overigens van 29 augus tus tot 4 september op de banen van de TC Unicum gehouden. De organisatie van het cir cuit heeft om diverse rede nen tot de 30+ uitbreiding besloten. De meest voorna me daarvan is dat op deze wijze wordt ingehaakt op de ontwikkeling van de laatste jaren, die wil dat er steeds meer leeftijdsgebonden toernooien worden gehou den. En dat er tijdens deze toernooien wel degelijk sprake is van prestatiege richt tennis. Met de 30+ dubbels (heren en dames) is eveneens gekozen voor die onderdelen die zich nu al ja ren in een zeer grote be langstelling mogen verheu gen. Voor alle duidelijkheid: enkelspelende D-dertigplus- sers komen dit seizoen dus niet in aanmerking als „de monstratie-onderdeel" Dezelfde basis Qua opzet is het Leidse Courant Tennis Circuit ver der vrijwel niet gewijzigd. In de komende toernooien- reeks zal in B, C en D op dezelfde basis strijd worden geleverd om een plaats in de top-acht van de diverse klassementen. Een plek die aan het eind van de toer- nooien-rit een uitnodiging oplevert om deel te nemen aan het zesde Mastérstoer nooi van de Leidse Courant. Punten voor het circuit kun nen op elk „open" (dus niet leeftijdsgebonden) toernooi worden veroverd. De groot te van het toernooi, het aan tal gespeelde rondes, be paalt het aantal punten dat kan worden verdiend. De to talen worden door de orga nisatie bijgehouden. Zij die zich aan het eind van het tennisseizoen (na het toer nooi van de ZTC, waar het C en D betreft; B sluit het cir cuit-seizoen een week eerder af, op de banen van de Leidse Hout) bij de beste acht hebben gerangschikt, worden vervolgens uitgeno- Eenvoudig De puntentelling die wordt aangehouden is vrij eenvou dig; het begeleidende kader op deze pagina maakt veel duidelijk. Toernooien of on derdelen die niet meetellen voor het Leidse Courant Tennis Circuit zijn in het algemeen gesproken die toernooien of onderdelen, waarin leeftijdsgrenzen worden gehanteerd. Niet omdat de organisatie van het circuit deze toernooien niet voor „vol" zou aanzien, maar eenvoudig, omdat de gestelde Iqeftijdsvoorwaar- den verhinderen dat een ie der aan- het betreffende toernooi kan deelnemen. Evenals alle 16+, 18+, 25- en 25+, 30+, 35+, 40+ en 45+ toernooien (onderde len), vallen dus ook alle jeugdtoernooien buiten de circuitpuntenboot. Voor de goede orde: op de eveneens op deze pagina terug te vin den lijst van „Circuit-toer nooien" vindt u natuurlijk wel de D30+ dubbel-onder- delen terug... Hoger In het geval dat tijdens één toernooi bijvoorbeeld een D 30+ én een „open" D-toer- nooi wordt verspeeld, wordt dat onderdeel één categorie hoger ingeschaald dan waarop het qua werkelijk deelnemersaantal recht zou hebben. Een regeling die ook opgaat voor de „ge splitste" toernooien in het District Leiden van de KNLTB: dus in die gevallen dat behalve een B1, C1 of D1-onderdeel ook een B2, C2, of D2-onderdeel wordt verspeeld. De weer op het park van Unicum te verspe len districtskampioenschap pen worden automatisch een klasse hoger inge schaald. Bij ieder toernooi dat geheel (of gedeeltelijk) deel uit maakt van het Leidse Cou rant Circuit zullen uiterlijk donderdag de bijgewerkte lijsten aanwezig zijn. Een dag eerder zullen de namen van de best geklasseerden (én natuurlijk de winnaars en winnaressen van de D 30+ dubbeltoernooien) in de Leidse Courant worden vermeld. Informatie Meer informatie over het circuit kan worden verkre gen bij de Leidse Courant, afdeling Tenniscircuit, tele foonnummer 071-122244, toestel 18. Of, schriftelijk: Leidse Courant, Postbus 11, 2300 AA Leiden. Jochem van Doorn:Vier keer per week getraind. En ik had drie trainers!" FOTO: WIM VAN NOORT LEIDERDORP Jochem van Doorn tennist voor zijn plezier. Nou is plezier een breed begrip; voor de 12-ja- rige Leiderdorper geldt dat hij plezier in het spelletje heeft omdat hij regelmatig wint en winnen wel aardig vindt, want „je wordt een beetje bekend". En omdat hij domweg van trainen houdt. „Het is leuk, je bent bezig en ik vind het erg ge zellig". Jochem van Doorn als tennistopper kan hij zich, ondanks dat hij nu al op een behoorlijk peil speelt, niet voorstellen. „Ik wil gewoon redelijk kunnen tennissen en een goede speler worden in C. Of in B, misschien". De gezelligheid blijkt voor de tengere zesde klasser ,(„Nou ja, eigenlijk groep 8") een onmisbaar ingre diënt te zijn bij het spel met racket en bal. De gezellig heid en de daarmee verbon den tennislol begonnen voor hem al toen hij in Hoevela ken voor het eerst een ra cket in zijn knuistjes had. „Ik was 6 jaar toen ik voor het eerst een balletje ging slaan. En ik moet zeggen dat het vanaf het begin wel lekker ging. Ik vond het ge zellig om met andere men sen te spelen en om nieuwe dingen te leren", laat Van Doorn, graag vertellend en duidelijk trots op de belang stelling, weten. Met dat le ren ging het wel goed. Zo werd hij vorig jaar in Hille- gom districtskampioen t/m 11 jaar, zegevierde hij in het jeugdspektakel bij Artesia, en legde hij beslag op de derde plek bij zowel TEAN als zijn eigen club De Mun- nik. Ook in de afgelopen winter liet hij van zich horen. „In het Audi circuit heb ik 5 keer meegedaan en heb ik twee keer het B-onderdeel gewonnen. Dat circuit win nen was echt fantastisch, want je bent dan de beste en je wordt een beetje be kend", vertelt hij duidelijk trots. „Ik bewaar ook de kranteknipsels. Ze hangen aan mijn deur". Bescheiden Op het NK ging de frêle Van Doorn er in de eerste ronde uit („Ik had een sterke te genstander en ik speelde slecht") maar in de crocus- vakantie was hij er in Zoe- termeer weer met een vier de plek. Afgemeten naar de lol, de successsen en de hoeveel heid trainingsarbeid die hij deze winter verrichtte (Jo chem: „Ik heb vier keer per week training, van drie trai ners". Zijn moeder: „Waar van je op zaterdag de hele dag onder de pannen was") is de jeugdige Munnikker bescheiden over zijn tennis- toekomst. „Ik wil gewoon een goed balletje kunnen slaan, een goede C-speler worden. Of B. En als het zo ver komt zie ik wel wat het verder wordt". De A-status trekt hem vooralsnog niet aan: „Dan ben je zo ver plicht te winnen". Het zijn verwachtingen die voortko men uit de onzekerheid over wat de schooltoekomst zal brengen. „Nu kan ik veel trainen, maar op de middel bare school krijg ik natuur lijk veel meer huiswerk dan nu". Voorlopig kijkt de TTO-er uit naar het komende zo merseizoen. „Dat wordt minder trainen, maar wel lekker toernooien spelen. Vooral de gezelligheid en de prijzen vind ik leuk. Maar natuurlijk ook de eer als je een toernooi wint. Ik ben namelijk best fanatiek en wil altijd wel winnen. Ik blijf ge woon doorknokken. Het is alleen afwachten hoe het dit jaar gaat, want ik moet nu meedoen met de jongens tot en met 14 jaar. Ik ben in elk geval goed vooruit ge gaan sinds vorig seizoen". Nadat het enkele jaren ou derwets heeft gewinterd, zijn we dit jaar weer eens getracteerd op een extreem zachte winter. Velen hebben de weekeinden onder uitste kende omstandigheden bui- Oh zult u zeggen, wat aar dig. Maar waarom daarover gesproken. Wel om het doodeenvoudige feit dat het vroeger de normaalste zaak was, dat er 's winters buiten werd doorgespeeld. De le gendarische Unicum-trainer Jan Goedraad gaf zijn trai ningen op zaterdagmiddag, waarbij de potkachel uren lang stond te snorren om de thee en de ballen op tempe ratuur te houden. Er werd fel getraind en er ontstond zo'n „lekker sfeer tje", dat resultaten in de competitie niet uit konden blijven. De acht landstitels van Louk Sanders zijn op deze dagen zeker gewor teld. Afzeggen was een doodzonde, je zorgde maar dat je er was. In dit wintergebeuren mag zeker een uiterst apart pri- vébaantje niet onbesproken blijven. Achter de Haag weg, verscholen tussen de kas sen, had good old Piet van Paridon een meesterwerk aangelegd. De gemalen baksteen had de meester persoonlijk gekeurd, wat deze baan onder alle om standigheden bespeelbaar maakte. Terwijl vader Piet en zijn tal rijke nazaten de fraaiste fre sia's bosten, werd er op de naastgelegen baan op leven en dood gestreden. Bij hon ger en dorst bood moeder Agnes uitkomst. De baan had helaas een nadeel. Be halve de wind die er vrij spel had, stond er een enorme schoorsteen, die aan het eind van de middag een brede schaduw over de baan wierp. De regelmatig aan Piet gedane suggestie dit „kreng" maar te verwij deren, bleek in het kader van de broodwinning helaas een onmogelijkheid. Spelers en speelsters had den er zomer en winter de grootste lol en vooral het après tennis was van hoog gehalte. In het knusse huis aan de Haag weg serveerden de mooie dochters de heer lijkste Franse kaas, terwijl de zonen in hoog tempo bier en wijn schonken. Bepakt met bossen fresia's en tulpen werd de thuisreis aanvaard, terwijl de verse tomaten rijkelijk werden uit gedeeld. Illustere tennisrot- ten als Ton van Aelst, Her man Morshuis, Coen Nuis, Frank Bonte en nog vele an deren hebben daar fantasti sche uurtjes beleefd. Zelfs Betty Stöve heeft daar haar kunsten vertoond. Toen va der Piet dan ook met de VUT ging en zijn prachtige tenniscourt plaats moest maken voor het Rembrandt Lyceum leek een droom ten einde. Leek, want Piet creëerde een nog mooiere piste, lom merrijk verscholen tussen zijn huis en het Rembrandt Lyceum. Omzoomd door tulpen en narcissen en met de fraaiste rozen gevlochten in het hekwerk is het op deze volkomen windvrije baan een genot om te spe len. Het is op dit baantje dat wij met Unicum de basis hebben gelegd voor drie keer een landskampioen schap herencompetitie. Zonder anderen te vergeten, hebben Philip van der Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgif^^-talgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie No Nostalgie Nostalgie Nostalg: Nostalgie Nostalgie Nos* Nostalgie Nostalgie N Nostalgie Nostalgi Nostalgie NostaJ Nostalgie No.' Nostalgie Nostalg Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Noi Nostalgie Nos, Nostalgie NostaI Nostalgie Nostalj Nostalgie Nostalgi Nostalgie Nostalgit Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nastap] Vost a VostaiJ Vostalg Vos talgit ostalgiet I stalgie NosU pstalgie Nostalg^ ostalgie NostalgA Iostalgie Nostalgi< Vostalgie Nostalgie f ostalgie Nostalgie Vostalgie Nostalgie ostalgie Nostalgu Nostalgie We Nostalgie Nl j^'e Nostalgie Nostalgie Vostalgie Nostalgie i\ Jgie Nostalgie Jgie Nostalgie Jgie Nostalgie talgie Nostalgie le Nostalgie Nostalgie \lgie Nostalgie Nostalgie ie No**algieJtostalgie Tostalgie Nostalgie Sfj'e Nostalgie *ie Nostalgie vie Nostalgie vie Nostalgie zie Nostalgie tie Nostalgie Iie Nostalgie \ie Nostalgie ie Nostalgie ie Nostalgie ie Nostalgie V" Nostalgie ie Nostalgie ;ie Nostalgie *ie Nostalgie Nostalgie gre Nostalgie stalgie Nostalgie NW^Êgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Nostalgie Kwast, Willem Pufkes, Ar nold van der Capellen en Hans Tönjann mij daar fan tastische tennisochtenden gegeven. Vooral Arnold en Hans moesten het ontgel den, terwijl Jan Pieter Hop, Bob van Overbeeke, Marcel van Paridon, Anne-Jan van der Meer en Frans Grimber gen daar tot tennispersoon- lijkheden werden gekneed. Willem en Philip waren pur sang dubbelspelers en dankzij daar gekweekte ka meraadschap werden op papier veel sterkere tegen standers geklopt. Het team was niet stuk te krijgen en op de zaterdagochtendtrai ningen was eenieder op tijd aanwezig. Zelfs Arnold! Na afloop werd in huize Van Paridon de taktiek van de volgende dag besproken, waarbij liters koffie en pon den verse koek werden ver orberd. Niets was Agnes te veel, al moesten de tennis schoenen wel buiten blijven staan. U zou er op een za terdagmorgen in april eens moeten gaan kijken. In de broze ochtendzon zitten fel gekleurde pauwen op het hek, scharrelen de krielkip pen rond de baan, zitten overal broedende eenden en staan de tulpen, narcis sen en rozen in volle bloei. Herinneringen aan al dit fraais hebben mij doen af dwalen, want ik wilde een pleidooi voor wintertennis buiten houden. Hopenlijk worden enkele van u nu en thousiast en maken plannen voor de komende winter. Het enkele jaren geleden in ere herstelde Jaap Noord- mantoernooi in de herfstva kantie is hier al het levende bewijs van. Maar allez beste mensen, de tijd gaat voort en ik kan u een bezoek aan de hoofd klassewedstrijden van Uni cum van harte aanbevelen. Onze Margot van Overloop en Jan Siemerink staan met Eveline Hamers en Jacco El- tingh te bonzen op de deur van de eredivisie. Tot ziens op Unicum. HAR MEIJER

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18