Unicum wil de eredivisie in Hoofdklasse Unicum 1 De rentree van Unicum in de hoofdklasse zal, als het aan het bestuur ligt, liefst ge paard moeten gaan met een titel en een eventuele pro motie, want men is ambi tieus. Om dit doel te verwe zenlijken heeft Unicum bij voorbeeld de beschikking gekregen over nationaal-bui- tenkampioene Eveline Ha mers. Zij zal gezelschap krij gen van de „blijvertjes" Mar- got van Overloop, Jacco El- tingh en Jan Siemerink. Aan directeur-sportief Peter Klein de zware taak om van vier talentvolle individualisten een hecht collectief te sme den, dat aan de wensen van het bestuur voldoet. Voorals nog dicht Klein Leeuwen- bergh de beste kansen toe. Ofschoon Dekker Tennis vo rig jaar op knappe wijze de titel behaalde, dient het an dermaal in de eerste klasse uit te komen, omdat de pro motiewedstrijd tegen De Wa rande verloren ging. Toch loopt men niet al te hard van stapel in Warmond, want een ..veilige" derde plaats is het uitgangspunt. De teamsfeer bepaalt mede de resultaten en aangezien de samenstel ling onveranderd is gebleven met Stephan Faas, Freek Ta- nis, Heieen van den Berg en Brigitte Pardoel lijken er wat dat betreft weinig problemen te verwachten. Het viertal van coach Carel de Bruyn heeft nog niet zo veel met el kaar getraind, wat onwenni ge dubbels te zien zou kun nen geven. Overgangsklasse A Hillegom 1 Nieuwkomer Hillegom weet nog niet precies wat het kan verwachten in deze klasse. „Handhaven" luidt het de vies voor het vorig jaar zo oppermachtige Hillegom. De formatie van Harry Verde- gaal is op één plaats gewij zigd, doordat Carola Geer- lings van Unicum overkwam. Marcel Vink, Marco van Trigt en Madeion Verdegaal com pleteren het vlaggeschip van de vereniging, die door mid del van het aantrekken van sponsors de trainingsfacili teiten wist te verbeteren. Unicum 2 De „reserves" van Unicum zijn geen schim meer van het viertal van vorig jaar. Het toen hectisch verlopen com- petitieslot heeft vrijwel alles te maken met het vertrek van enkele spelers naar an dere clubs. Martijn Krans bleef Unicum trouw en gaat met voornamelijk „Leidse studenten" verder. De Bus- semse Marceline Spaan en Bredanaar Wijnand Nuyts koppelen studies informatica en recht aan veel tennissen. De C-kampioene 1987 van de „districts" en het LC-cir- cuit, Jeanine Jünger, is veel zijdig op sportgebied. Ze zal zich, wil Unicum 2 het huidi ge niveau consolideren op het tennissen moeten con centreren. Tom Giberius zwaait de scepter over het team. Overgangsklasse B De Boekhorst Wedstrijdleider Zimmermann gaat er niet van uit, dat De Boekhorst met de hoogste eer gaat strijken. Het echt paar Max en Monique Lan- gelaan is neergestreken in Noordwijkerhout wegens een verhuizing naar Leiden. Ze zijn welkome aanwinsten, omdat Leon Damen „gezel lig" wilde spelen in Katwijk met vriend Lugthart. Onno van Paridon is de tweede heer en het trio dames wordt compleet gemaakt door Margot van den Haak en Co- linda Voskuil. Dekker 2 Het van kwaliteit overlopen de team heeft een plaats in de overgangsklasse A aan gevraagd, omdat Michael van den Berg, Astrid Bouw en Madelijn Damen een maatje te groot zijn voor deze afdeling. Voor de van Forescate afkomstige Mark Fleischeuer geldt dit (nog) niet; hij moet alles nog waar maken. Met Van den Berg en Bouw zijn twee potentiële gegadigden voor het eerste team genoemd, maar in Warmond is die keuze pas volgend jaar in het geding. De oud-Unicummers kozen evenals Madelijn Damen voor meer trainingsfacilitei ten. Hillegom 2 De Hillegomse clubkampioen heet Sjoerd van der Mark en speelt in het tweede. Met Fred van Trigt, Rosemary Verdegaal (weer helemaal hersteld van haar bromme rongeluk) en de sterke dub- belaarster Lisette Koenders zal er geen titel in het ver schiet liggen, maar handha ving moet mogelijk zijn. Leidse Hout Bij de Leidenaars is het ver trek van Jan Willem Lugthart en Ellen de Groot hard aan gekomen. Lugthart wordt trainer/speler bij Zee en Duin en voor Ellen de Groot werd competitietennis een te zware belasting. Volgens Henny Fehling is daarmee een vriendenteamepisode af gesloten. Met Waldo Jansen pakt zij de draad echter ge woon weer op en ze is erg te spreken over haar dubbel met nieuwkomer Antoinette de Kroon, die De Boekhorst liet voor wat het was. Joep Timmermans moet Lugthart doen vergeten op basis van Dekker Tennis 1 en clubkampioen Hans Oli vier moeten deze plannen ten uitvoer brengen. Zesde klasse Zevenhoven „Ons eerste team heeft dit maal goede promotiekan sen", beweert competitie leidster Elly Rekers. Marco Beukman, Ronald van der Ven, Nanda de Groot en An gela Weerts moeten de pro motie op de baan zien te verwezenlijken. Hoogmade „Vorig jaar werden we op het kantje tweede. Als de lo ting meezit, moeten we het ditmaal kunnen redden", meent competitieleidster Jenny Theunissen. Het vier tal bestaat nog steeds uit Annemarie Ammerlaan Robert Rijnsburger, Ans en Fred van Zeist. Herencompetitie Unicum 1 De heren van Unicum zijn er de laatste jaren niet in ge- slaagd^de eerste plaats voor zich op" te eisen. Ten opzich te van vorig jaar zijn Har Meijer (zaterdagcompetitie) Tom Giberius (coaching Uni cum 2) en Eelco Adrichem (studie) verdwenen en daar voor in de plaats kwamen Jeffrey Dümpel, Andrè Wee ning en Renè Cardlnaal te rug. Anne Jan van der Meer zal als een soort mentor fun geren, al is hij er tevens op gebrand om zelf ook weer te vlammen. Huis ter Duin Nog steeds is het Huis ter Duin niet gelukt om uit de tweede klasse te promove ren. Jan van der Llppe staat zijn plaats af aan een voor alsnog onbekende „tennis grootheid", die met Johan vierde klasse. De derde klas se zal wellicht te hoog gegre pen zijn voor deze jeugdige spelers. Dit viertal moet zich echter zeker kunnen handha ven. Tehado Optimistische geluiden uit Hgzerswoude. Reinier Kraal verliet het tweede team en probeert met Eugene Simon, Marianne en Paul Everts we derom promotie te bewerk» stelligen. Vijfde klasse TV Alkemade Sander van der Salm is de enig overgebleven speler van vorig jaar. Hij krijgt dit sei zoen de steun van Wendy van der Wereld, Winnifred Paauw en Niels van Hoorn. Het gedegradeerde Alkema de hoopt zo snel mogelijk te rug te keren in de vierde klasse. Artesia „Handhaven moet mogelijk zijn", aldus competitieleider Wesseling. Jan Verstegen en Henk Eradus namen de fak kel over van Coen Wieffering en Peter Zwart. Elly Citroen en Jacqueline van der Bas bleven bij de ploeg uit Kou dekerk. S' 70 De „oudjes" Cees van Driel en Andrè van Druten hebben stuivertje gewisseld met de jongelingen Eelco Spoelder en Arjen de Rooy. Stans Schijf en Marieke Brouwer de Koning completeren het viertal, dat zich moet kunnen handhaven op dit niveau. MVKV Het gepromoveerde MVKV heeft snode plannen om di rect naar de vierde klasse door te stoten. Annemarie Jagerman, Helga den Hoed, Paul Kraan, Henk Sittelaar vechten naar de Overgangs klasse B waarin TEAN twee jaar geleden nog uitkwam. Zoeterwoude Tiny van Velzen, Marja van Kampen en Harold van Offe ren hebben plaats gemaakt voor een jongere generatie. Marco de Bakker gaat nu van start met de volgende „youngsters": Eric van Oei, Karin van Veen en Florieke Westhof. De loting moet uit sluitsel geven over eventuele promotie. Derde klasse Voorhout Het gedegradeerde Voorhout zag drie spelers vertrekken. De overgebleven Jan Baan heeft versterking gekregen van broer Marc en van Eric Warmerdam die de Masters D op zijn naam schreef. Lies- beth van Bakel en Chantal van der Meer maakten ruim baan voor Dorine Drejer en Nienke Wiersma die tot nu toe slechts in de vierde klas se uitkwamen. Hazerswoudse TC Competitieleider Kees de Jong hoopt dat HTC I in de derde klasse zal blijven. Ruud van der Voort, Marcel van Willigenburg (beiden naar het herenteam) en Kitty van der Mey zijn er niet meer bij. Karin van Reeuwijk, Ri chard Zevenhoven (uit twee de team) en „het echtpaar Peters" (B2 spelers) houden het Hazerswoudse vaandel nu hoog. KLTV De Katwijkers, die vorig jaar in de beslissingswedstrijd ten onder gingen, beschik ken over een team dat ook dit jaar ver kan komen. Petra Guyt (Zee Duin) en Janny List nemen de plaats in van Marja van der Kolk en on dernemen samen met Ma- riëlle van der Plas, Louk Ver hees en Perry Paauw op nieuw een poging de tweede klasse te bereiken. Sassenheim Ondanks enkele wijzigingen gaat competieleider Bonnet er absoluut vanuit dat Sas senheim zich zal handhaven. Paul Stroes en Astrid Leyten vertrokken richting Meren- wijk. „Vaste krachten" Jan Hein en Nicole Bader kregen versterking van Leontine van Laarhoven en Jelle Rinzema. Zee en Duin Zee Duin heeft een nieuw sterk eerste team, dat pro motie niet kan ontlopen, op de been gebracht. Het ver zoek van trainer-speler Jan Willem Lugthart om in de Overgangsklasse B uit te ko men werd afgewezen. In de derde klasse zal hij met Leon Damen (districts B-1 kam pioen van De Boekhorst) geen set afstaan. Wil Spie renburg en Dineke van der Plas zorgen voor de reste rende punten. Vierde klasse Van Nispen De Zilkenaars hielden het slechts een jaar uit in de der de klasse. Competieleider Loek van Eden verwacht erg veel van het jonge team, maar durft niet direct over promotie te spreken. Rene van der Linden, Pieter Wil- döer, Nicoline de Groot en Petra van Doorn zullen pro beren opnieuw de derde klasse te bereiken. De Rijnkanters Bij gebrek aan sterke dames (Mirjam Siemerink vertrok naar Unicum), besloot Rijn kanters tot een vrijwillige de gradatie. Jack Manuputty en Jaap de Leeuw vonden ver volgens onderdak In het eer ste herenteam, zodat het eerste mixed-team van Rijn kanters dit seizoen slechts nieuwe, jeugdige, gezichten telt. Voor Esmee den Hollan der, Mariëlle van der Zande en Diederik en Frederik de Leur zou een gunstige poule indeling welkom zijn. Meerburg Omdat het dit het laatste sei zoen is dat er mixeddubbels worden gespeeld, gaat Meerburg volgens captain Jan van Rijn een „ontspan nen laatste jaar tegemoet". Met Joke van der Heyden en nieuwkomers Natasja van Dinten en Ruud Kramer moet het team zich in ieder geval kunnen handhaven. Kikkers „Driemaal is scheepsrecht", meent Peter Bregman van de vereniging uit Nieuw-Ven- nep. „We zijn er tweemaal heel dichtbij geweest en nu zal het lukken". Sandra Klint, Astrid Boosman, Ben Duwel en Marco Stork moeten bewijzen of driemaal is scheepsrecht ook voor Kikkers geldt. Langeraar Het op één plaats gewijzigde viertal moet zich kunnen handhaven in de vierde klas se. Alleen Annette Bosma liet haar racket in de kast. Bart van de Bosch, Edzo Bosma en llonka Lek kregen steun van de competitieleid ster Yvonne Koeleman. Leimuiden Renè van der Meer heeft de moeilijke taak Jan Arie Bak ker te vervangen. Hij com pleteert het team dat verder bestaat uit Jan en Diny Klein en Cecile Cuppens. „Ik hoop dat het team zich zal hand haven, maar het zal heel moeilijk worden", vertelt competieleidster Bakker. Nieuwe Sloot Valentijn Weber, Ton Krou- wels, Paul. Bakker, Ingrid Tjho en Petra Wille promo veerden vorig jaar naar de ONGEWIJZIGD DEKKER DENKTAAN „BRONS" LEIDEN Ambitie is troef bij Unicum, dat over een zeer talentvol eerste team beschikt, maar of die kwaliteiten nu al gebundeld kunnen worden om de laatste stap naar de eredivisie te maken is de vraag. Bij Dekker Tennis denkt men zeer behoudend over mogelijke titelkansen. Volgend jaar worden de prestaties pas zaligmakend in Warmond. Hillegom komt voor het eerst kijken in de overgangsklasse A en zal evenals Unicum 2 blij zijn met een tweede of derde plaats. zijn vastheid en tactisch in zicht. Prognoses doet Feh ling niet, want die zijn: „af hankelijk van de poule-inde ling". Lisse Opmerkelijkste constatering bij de steevaste promoven dus van de laatste jaren is het ontbreken van Inge van der Loo (verhuizing en over vol programma). Elly Reeu wijk betreurt dat feit, maar stelt terecht dat het hele team vorig seizoen een 100% score had. Marja Kuiper moet het verlies van Van der Loo ondervangen. Erik Drie huis laat zijn studie prevale ren en heeft plaats gemaakt voor Peter Grimbergen, die Onno Wempe ter zijde staat. Door middel van hard trai nen en een goede mentali teit, wil Lisse het hoofd bo ven water houden. De Merenwijk Wat te zeggen van de here niging van de tennisbroers Van der Capellen? Arnold on Herman waren al present en Freek is de gelederen komen versterken, omdat ze ooit nog eens gedrieën voor één team wilden uitkomen. Met de op het oude nest terugge keerde Irma van Seeters en Pascal Jongmans lijkt deze kleurrijke équipe sterk ge noeg om niet dezelfde kunst grepen uit te hoeven halen als vorig jaar om degradatie te ontlopen. Lonkt er bij een redelijke indeling misschien zelfs een kampioenschapje? De Munnik 1 en 2 De Leiderdorpers gaan met een jonge formatie en een geroutineerd viermanschap van start. De jonge garde bestaat uit Marquérite Pati- wael, Bionda Zonderop, Kees Jan Schuilenburg en Bert Bruin. Deze student be stuurskunde speelde eerste klasse bij Melkhuisje en vormt een ijzersterke dubbel met Kees Jan Schuilenburg. De Munnik is zuinig op deze Nieuw Vennep Na op dramatische wijze naast de titel te hebben ge grepen, probeert Nieuw Ven nep het nu opnieuw. Met Erik Bakker, C-master 1987, zijn de heren beduidend sterker geworden. Rogier Liefbroer en Marcel van Rijn, die zijn trainerschap heeft opgegeven, blijven gewoon. Dat geldt ook voor Marijke Outshoorn. Nathalie van Lint, een 16-jarige B-2 speelster uit Rotterdam, vervangt Ma delijn Damen. Noordwijk De badplaatsbewoners zijn gedegradeerd, maar willen het verloren terrein snel te rugwinnen. Alles staat en valt met Kees Heemskerk, die is teruggekomen, maar misschien als marinier naar de „West" vertrekt. Met Heemskerk erbij moeten de kansen van René van der Wilk en de oudgedienden Trudy Groenman en Els Veentjer hoog worden aan geslagen. Zonder de mari nier, is men aangewezen op Anton Will van Zoelen of Piet Veentjer. Het verenigings plan heeft zich de eerste klasse ten doel gesteld en daaraan gerelateerd het doorstoten van de jeugd, maar die laat nog even op zich wachten. OLTC Vorig seizoen verrassend kampioen geworden en zelfs heel dicht bij promotie. Jas per van Marwijk heeft best wel weer vertrouwen in zijn ongewijzigde team. Dat wil zeggen, dat Nancy Toole, Evelien Krul, Marcel Gerrit sen en Marco Visser voor eerste plaats gaan, maar geen wereld instort als stek niet wordt behaald. Unicum 3 Bob van Overbeeke zich temidden van en heeft daar totaal moeite mee. Koen van mei en Maarten ben in het verleden makkelijk hun balletje te slaan op dit niveau, den Hollander heeft weer zin in het kregen, terwijl nog steeds niet weet of tennis of hockey vindt. Toch een team om kening mee te houden. Forescate De terugkeer van Bub van der Zee is mutatie binnen het team van Forescate. Hij vangt Mark Fleischeuer die deze competitie voor Dekker II uitkomt. Van der Zee, Mar tin Hoekstra, Liselotte van der Bijl en Natasja var Schayk gaan ook ditmaal weer voor de titel. Roomburg Captain Joost van Leeuwer weet zeker dat zijn team zal promoveren. „We moeter gewoon terug naar de Over gangsklasse B en dat gaai lukken ook". Rob van Mar wijk (alleen dubbels), trainei Ad Vreeswijk, llonka varl Riet, Monique Reynierse er Annette Karl zullen herr daarbij- ondersteunen. TEAN „Verloren zoon" Mare Na- gelkerken is (na zijn éènjaric uitstapje naar De Munnik) te rug bij TEAN. Samen mei het team van vorig jaai (Frank Liefbroer, Richarc Oskam en de zusjes Irma er Margo van den Oudenrijn zal hij proberen terug te Jan Willem Lugthart. FOTO: KEES VAN DEN BURG talentvolle clubjeugd, maar hoopt op een eerste plaats en de daaropvolgende pro motie. Thomas Koemans, Robert van Splunter, Christel Verwoert en Helmondse Connie Baarens vormen te zamen de geroutineerde „hap", die voor een surprise kunnen zorgen. Salvo De Rijpweteringse hoop in bange tennisdagen zal nog één maal het voorbeeld trachten te geven aan de aanstormende jeugd en het vierde-klasserschap willen prolongeren. Gerard van Haastrecht, Henk Zonderop, Leo van Berkel en Fred Rot teveel hopen op mindere te genstand dan vorig jaar. Nieuwkoop Eric Walters verwacht niet, dat het debuut van zijn for matie in de vierde klasse di rect promotie op zal leveren. Dirk Jan Colijn, Edwin Faber, Marco Mensink en Leon van Vliet zijn zijn metgezellen. Ter Aar Het uitermate geroutineerde en nog immer fanatieke he renkwartet van Ter Aar ont vluchtte bijna de vijfde klas se, maar de promotiewed strijd ging verloren. Willem Batelaan, Cees Koeleman, Frank Bennemeer en Theo Hoogeveen gaan andermaal voor goud. TV Sikkens De trots van de TV Sikkens is het zaterdag-herenteam, dat al twee keer achter el kaar de Leidse Districtstitel in de wacht sleepte. Middels de nieuw ingevoerde hoofd klasse zal de tegenstand voor de favoriete Sassenhei- mers groter worden. Jeroen Koppert bleef toch maar en zal met Hans Ekker, Koos Spek en Frank Zaalberg de concurrentie het hoofd moeten bieden. Noorden Hanny Pieterse, Yvonne Hol- kenboer, Pim Sibblng en Ro nald Sheriff willen met ver eende krachten de sprong maken naar de eerste klas se. van der Lippe, Roy Mooy- man en Eric de Graaf een hernieuwde poging gaat wa gen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17