,Een straat wordt hier nooit drie eer achter elkaar opengebroken 99 ntbreken stortboeken emoeilijkt onderzoek Sassenheim zet schoolverzuim op een rijtje 'Scheidende directeur gemeentebedrijven katwijk: 15 A Jubileum Katwijkse burgemeester Bos Duidelijkh eid zebosch woonde de ta laag i ian I overl lalige belt gen reconstrueren üIDEN OMGEVING CeidaeSou/iatit VRIJDAG 25 MAART 1988 PAGINA 13 thlbeck boos op 'jireniging Haaswijk "7 !0STGEEST De Vereniging Haaswijk een brief aan de raad van Oegstgeest ge ven waarin geklaagd wordt over de pro- ;n met de bestrating in de nieuwe wijk. komt niet zoveel van terecht. Wethouder jhlbeck verklaarde gisteravond tijdens de O, vergadering dat het schrijven van de ver- ng hem onaangenaam had getroffen. s buitengewoon jammer dat de brief ge en is. Wii hebben namelijk met de Vere- Haaswijk om de haverklap bestuurlijk ég en daar wordt alles straat voor straat oken. Als men ondanks dit oveleg dan nog aansluiting wil zoeken bij de raads- s vind ik dit buitengewoon onaange- Als wij bestuurlijk overleg hebben waar in nog brieven?". Lisse heeft nieuwe gemeentesecretaris LISSE De ge meenteraad van Lisse heeft gister avond unaniem de heer H. W. de Vries uit Oude Tonge ge kozen tot nieuwe gemeentesecretaris van Lisse. De heer De Vries is nu nog secretaris van de gemeente Oostflak- kee en zal per 1 sep tember de heer S. P. Broersen opvolgen, die gebruik gaat maken van de VUT-regeling. FNV Sassenheim heeft vijfjubilarissen SASSENHEIM Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Sassenheim van de Voedings Bond FNV in „Het Onderdak" werden door districtsbestuurder Wim Meere vijf leden gehul digd. Als eerste was dat Jac. Waasdorp, die met z'n 14e jaar lid werd van de toenmalige organisatie St. Deus Dedit, die deel uitmaakte van de Katholieke Arbeiders Beweging. Waasdorp is 70 jaar lid, een uniek gebeuren, waaredoor hij een enveloppe met inhoud kreeg, want de gouden speld met robijn is reeds jarenlang in z'n bezit. Na Waasdorp kreeg C. van Hoekelen, die 50 jaar lid is, de gouden speld met robijn opgespeld, waarbij hij extra werd be dankt voor z'n jarenlange activiteiten als bestuurslid, waar van de meeste jaren penningmeester. Als derde werd F. Re- wijk gehuldigd die met zijn 40 jaar een gouden jubilaris is, en derhalve de gouden speld kreeg opgespeld. Als vierde was het H. van Munsteren die werd gehuldigd, voor z'n 25-jarig lid maatschap, waardoor hij de zilveren speld kreeg. De vijfde ju bilaris, mevrouw P.J. van Duy venbode-Re wijk, was niet aan wezig. Zij is 25 jaar lid. Zij zal dezer dagen thuis worden ge huldigd. Nieuw raadslid OEGSTGEEST De heer D. J. de Ruijter is gisteravond geïnstalleerd als nieuw raads lid voor het CDA in de ge meente Oegstgeest. De Ruijter volgt mevrouw J. C. J. van der Bend-de Ouden op. Als bouwkundige is het nieuwe raadslid adjunct-directeur van een bouwbedrijf. Naast zijn dagtaak is hij actief geweest in het verenigingswerk en de plaatselijke politiek. Eerder was de heer De Ruyter voor zitter van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest (SJJO). De Ruyter is met name in de Gereformeerde Kerk actief. Welzijnsenquête in Sassenheim SASSENHEIM De gemeente Sassen heim gaat een enquête houden onder de bevolking van Sassenheim die duide lijkheid moet verschaffen over welzijns zaken, het welbevinden en de ontplooi- ings- en ontspanningsmogelijkheden die in Sassenheim geboden worden. De ge meente stelt iedere 4 jaar een welzijns- plan samen dat een overzicht bevat van de welzijnsorganisaties en hun activitei ten. Beoogd wordt het bevorderen van het welzijn binnen de eigen samenle ving. Een opiniepeiling zou binnen dit kader een bijdrage moeten leveren aan een toekomstige beleidsvoering. Bij dit onderzoek, dat in april zal worden uit gevoerd, zal de bewoner van elke tiende woning van alle straten worden betrok ken. Man drie kwartier bekneld SASSENHEIM Een 36-jari- ge inwoner van Noordwijker- hout heeft vanmorgen drie kwartier bekneld in zijn auto gezeten voordat de brandweer hem kon bevrijden. De man reed in een bestelbusje over de Rijksstraatweg in Sassenheim in de richting van Leiden toen hij om 7 uur door onbekende oorzaak van de weg raakte en tegen een lantaarnpaal botste. Na zijn bevrijding werd de man met hoofdletsel overge bracht naar het AZL. Brand in kelderbox ALPHEN AAN DEN RIJN Met opzet is gis teravond rond half elf brand ge sticht in een kel derbox aan de Klaverhof. In de box was kleding opgeslagen. Het vuur zorgde voor veel rookontwik keling. De brand weer wist het vuur snel te be dwingen. De schade is niet be kend. >poli\TWIJK Kleine 2®p, tjes kunnen soms bepa- lo. id zijn voor een men- Tu »leven. Zo ook de bril n J.L. Riezebosch, de ecteur van Gemeente- drijven Katwijk die gis- ;n afscheid nam in iodia. Riezebosch d daar benoemd tot Ider in de Orde van ije Nassau. Hij kreeg onderscheiding voor 38-jarige trouwe ist als ambtenaar, vooral voor zijn Ie functies in het maat- ippelijke leven. De speelt een cruciale in het leven van de teur Gemeentebe- ijven, het bedrijf waar alle Katwijkers gas, iter, elektriciteit en het visiesignaal ontvan- 61-jarige Riezebosch, die ren is in Nunspeet, wilde ;er graag gaan varen. voor de hand liggende oepskeuze voor een Ve- se jongen, maar zijn groot- ers woonden in Hasselt en Iden een zeilschip. Daar floor Riezebosch zijn hart de zee. De bril gooide roet iet eten. Riezebosch werd keurd voor de scheep- jrtschool en ging scheeps- tw studeren in Dordrecht. zijn dienstplicht en een jje leraar te zijn geweest, ïg hij een baan bij het mi- •rie van defensie. „Ik lp schepen ontwerpen en •r vaak mee onder andere onderzeeërs. Ik was altijd als zo'n ding onder water want dan bewoog hij ider. Ik had veel last van :iekte". nog een periode bij de epvaartinspectie van het listerie van verkeer en rstaat gewerkt te hebben, iciteerde Riezebosch in [l naar de functie van di- teur Gemeentebedrijven in twijk. „Een schizofreen be- jf", typeert hij Gemeente- Irijven nu. „Aan de ene U wil je veel afzetten want is goed voor het bedrijfs- ültaat, maar aan de andere it roepen wij onze klanten ^uinig te zijn". di Hrens ^!f>ent dat hij directeur elen fd al in Katwijk. In 1959 J. Riezebosch ontvangt de koninklijke onderscheiding van burgemeester C.A. Bos. kwam hii uit Den Haag naar de badplaats. „In dat jaar wees de gemeente Katwijk in een zwak moment zes huizen toe aan niet-economisch ge- bondenen en daar was ik bij. Ik werd bewust forens en heb daar nooit spijt van gekregen. Ik voelde me als dorpsjongen niet thuis in Den HaagRie zebosch stortte zich onmiddel lijk in het maatschappelijke Katwijkse leven. Hij is nu nog bestuurslid van de openbare bibliotheek, de Katwijkse af deling van de KNZHRM en de Stichting Jachthaven Kat- wijk. In 1966 kwam hij in de Kat wijkse gemeenteraad voor de VVD/Gemeentebelangen. Bij de volgende verkiezingen werd hij wethouder. „Ik kreeg een portefeuille met on der andere sociale zaken. Ik wilde graag Gemeentebedrij ven maar dat lukte niet", al dus Riezebosch die, .terwijl hij wethouder was, solliciteerde naar de functie directeur Ge meentebedrijven. „De kandi daat voor de directeurspost trok zich op de avond van de gemeenteraad terug. De func tie leek mij wel wat en ik heb toen gesolliciteerd bij het col lege van B en W minus mij zelf. Dat was om de procedure zuiver te houden". Riezebosch kreeg de baan en heeft sinds die tijd met veel plezier gewerkt in het bedrijf aan de Jan van de Vegtstraat. Trots vertelt hij over de ope ning van de garages op het terrein van gemeentebedrij ven. Gefascineerd is hij nog steeds over de invoering van kabeltelevisie. „Dat was 12 jaar geleden een volkomen nieuw terrein. De paden wa ren nog niet platgetreden door mijn voorgangers. Bo vendien gingen en gaan de ontwikkelingen op dit terrein gigantisch snel. Waarvan we 12 jaar geleden droomden, is allang overtroffen". Tevreden concludeert hij: „Katwijk liep voorop met de aanleg van een kabelnet. Het gevolg is nu dat wij nog steeds een plezierig laag tarief heb ben, maar wel een enigszins verouderd net in vergelijking met de Bollenstreek. Over een paar jaar moet het net vernieuwd worden en dan kunnen we het modernste materiaal aanschaffen". Rie zebosch is naast zijn baan in Katwijk ook directeur van de Mast in Oegstgeest, de ge meenschappelijke regeling Antenne-energievoorziening Leiden e.o. en secretaris en oprichter van de vereniging van directeuren van de CAI in Nederland. Geen besparingen Minder blij is Riezebosch met de recente ontwikkelingen rond de samenvoeging van de gas-, water- en electriciteits- bedrijven in Zuid-Holland. „Gemeentebedrijven Katwijk bestaat tot oudejaarsdag. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Daarna wordt het samenge voegd met andere soortgelijke bedrijven uit Zuid-Holland Noord". Riezebosch is nooit voorstander geweest van deze samenvoeging. „Ik kan de drijfveren van Den Haag om de verschillende bedrijven sa men te voegen niet onder schrijven. Den Haag stelt dat wij niet genoeg kennis in huis hebben. Dat kan wel zo zijn. maar kennis kunnen wij ook van buiten halen als dat nodig is. Dat is soms veel goedkoper Verder denkt Den Haag dat er straks doelmatiger gewerkt kan worden. Ik moet nog zien dat er straks besparingen ko men. Ik vrees voor het tegen deel, maar misschien mis-ik de flexibiliteit om dat nog te zien". „Op dit moment is er in Kat wijk een uitstekend overleg tussen Gemeentebedrijven, de PTT en Openbare werken. Een weg wordt hier niet drie keer achter elkaar opengebro ken. Dat kan omdat alles op lokaal niveau wordt geregeld en iedereen Gemeentebedrij ven weet te vinden. Laat ze ons eerst maar eens wijzen op dingen die wij hier niet goed doen. Dat is nog nooit ge beurd". Riezebosch wijst op verdere positieve punten van Ge meentebedrijven: „Onze tarie ven zijn redelijk en wij heb ben altijd een positief bedrijfs resultaat. Daarvan heeft de Katwijkse gemeentekas ge profiteerd. Ook onze klanten zijn redelijk tevreden. Op en kele klachten na over vellen op de thee - meestal als men sen terugkomen van vakan tie- is iedereen tevreden". Riezebosch vreest ook dat door de samenvoeging de ser viceverlening aan de Katwij kers in de klem komt. „Er werken hier allemaal Katwii- kers voor Katwijkers. s Avonds blijft er geen sleuf open liggen. Iedereen weet dat zijn eigen familie of vrienden 's avonds weer ge bruik maken van de straat. De mensen hebben hart voor de zaak. Ik moet nog zien hoe dat gaat als de mensen straks helemaal in Voorschoten of Wassenaar moeten gaan wer ken, twee plaatsen die bij ons district komen". Vervelend Riezebosch vindt ook dat de onzekerheid demotiverend werkt voor de 75 man perso neel van Gemeentebedrijven. „Ifcatwijk heeft bij de samen voeging gesteld dat wij een districtskantoor willen heb ben. Of dat ook gebeurt, is nog steeds niet bekend. Voor het personeel is dit vervelend. Zij weten niet waar ze aan toe zijn". Toch is dit voor Rieze bosch geen reden geweest om vervroegd met pensioen te gaan. „Ik had het schip graag de veilige haven binnen ge loodst", bekent hij. „Het zal pijn doen als hier straks de naam Gemeentebedrijven aan de voorkant van het pand verdwijnt". Riezebosch legt in de komen de tijd nevenfuncties, die voortvloeien uit zijn baan als directeur Gemeentebedrijven, neer. Hij blijft betrokken bij de openbre biblotheek, de jachthaven en de reddings maatschappij. „Verder ga ik .klooien' om het maar zo uit te drukken. Wat reizen, knut selen en me wat meer wijden aan mijn huishoudelijke ta ken. Die heb ik vroeger wei eens verwaarloosd". ROZA VAN DER VEER KATWIJK „Ambtelijk wordt een twaalfeneenhalf jarig jubileum niet erkend. Voor een burgemeester ligt dat anders. Voor hem betekent een dergelijk jubileum dat de derde ambtstermijn begonnen is". Dat stelde wethouder J. van der Plas gisteravond aan het einde van de Katwijkse raadsvergadering. Van der Plas me moreerde het feit dat burgemeester C.A. bos' op 31 maart precies 12,5 jaar burgemeester van Katwijk is. „Niet alleen burgemeester maar ook burgervader", schetste Van der Plas burgemeester Bos. „Een burgemeester die vaak een klankbord is van de individuele burgers, die weet te stimuleren en kloven te overbruggen. Verder een voorzitter van de ge meenteraad met een groot geduld. Soms is hij zelfs te lankmoe dig met het toestaan van een derde en zelfs vierde ronde. Daar hebben we vanavond weer een voorbeeld van kunnen zien. Het is echter altijd met het doel om de ander te overtuigen en zo meer eensgezind een besluit te nemen". Van der Plas wees op de resterende acht maanden dat Bos bur gemeester van Katwijk is. Bos moet dan met pensioen. „In die tijd wilt u nog veel afmaken zoals het hotel aan de Boulevard, de begroting 1989 en de reorganisatie van de ambtelijke dien sten". Van der Plas overhandigde Bos aan het einde van zijn speech een cadeau, een serveertafel. Bos memoreerde in zijn dankwoord dat hij nog nooit zo lang een volledige baan op dezelfde plaats heeft gehad als in Katwijk. „Ik heb nooit de behoefte gehad hier weg te gaan. Natuurlijk zijn er ook wel negatieve kanten geweest. Er waren soms onoverbrug bare afstanden. Dat is niet erg. Zo zit de politiek en de samenle ving nu eenmaal in elkaar". Ook Bos wees naar het feit dat hij nog acht maanden voor de boeg heeft. „Ik hoop dat de ambtelij ke reorganisatie dan een flink eind is gevorderd. Verder ben ik blij dat volgend jaar de eerste paal wordt geslagen voor het Pie- ter Groencollege, iets dat we deze week hebben bereikt". SASSENHEIM Wet houder W. Maris van on derwijs heeft toegezegd binnen afzienbare tijd in formatie te verstrekken over de registratie en de frequentie van schoolver zuim in het Sassenheimse basis en voortgezet onder wijs. De CDA'er H. de Vries gaf tijdens de gister avond gehouden vergade ring van de commissie voor onderwijszaken te kennen meer inzicht te willen verkrijgen over de uitvoering van de leer plichtwet die van toepas sing is op 5- tot en met 16- jarigen. De Vries zei gealarmeerd te zijn door uitlatingen van de Katwijkse raad eerder dit jaar die de indruk gewekt zou heb ben dat er in de bollenstreek vrij veel sprake zou zijn van schoolverzuim. De Vries: „Het behoort tot de taken van het college van B en W toe te zien op de uitvoering van de uit 1900 daterende leerplichtwet en ik wil weten hoe eventueel verzuim geregistreerd en be handeld wordt." Hij voegde daar aan toe: „In de huidige samenleving wordt steeds meer scholing gevraagd, afge ronde opleidingen vooral Wanneer kinderen in het be ginstadium al uitvallen kun nen we aannemen dat juist deze categorie van jeugdige spijbelaars tot de toekomstige „drop outs" zal gaan behoren". Maris, die toegaf cijfers over het schoolverzuim in Sassen heim niet paraat te hebben, deelde mee dat de ambtenaar die belast is met de handha ving van de leerplichtwet sinds enige tijd over een com puter beschikt, zodat wel ver wacht kan worden dat op kor te termijn duidelijkheid kan worden verkregen in deze problematiek. De spijbelgeval- ien in het basisonderwijs zou den echter volgens een ge meentewoordvoerder wel mee vallen. Anders zou het gesteld zijn in het voortgezet onder wijs waar het spijbelen wat meer in het gedragspatroon is ingeburgerd. »lg van voorpagina) -.EN AAN DEN Het onderzoek mogelijk illegale door transportbedrijf wordt ernstig ge- trd door het ontbre- van stortboeken. In riode 1976-1980 zijn ilijke boeken niet bij- ïden. Volgens ge- itelijk woordvoeder !amphuysen kunnen ijsten echter worden onstrueerd aan de van rekeningen, neente Alphen heèft gis- de administratie van de precies welke stoffen iï gestort. Probleem hier- 1 volgens Camphuysen dat Igevens van voor 1976 zijn letïgd. Vanaf 1980 zijn wel boeken beschikbaar. Alle fers met betrekking tot de plaats zijn inmiddels on echt door een inspecteur iet ministerie van VROM. Uit de boeken bleek dat som mige bedrijven die officieel geen vergunning hadden voor net storten in Alphen, soms van de gemeente en provincie toch toestemming kregen. Zo mocht bij voorbeeld het Hoog heemraadschap Rijnland in 1980 en 1981 zuiveringsslib dumpen, omdat niemand wist waar het slib anders heen had gemoeten. Verder doken in deze boeken Van Diemen, Vli- ko en Kemp op. Aan Kemp zou zelfs uitdrukkelijk een vergunning zijn geweigerd. Niet duidelijk is waarom hem toch werd toegestaan te stor ten. Een woordvoerster van de provincie Zuid-Holland kon vanochtend niet bevestigen of de provincie Kemp en andere bedrijven toestemming heeft gegeven voor het storten van afval in Alphen. „Er beston den wel bestuurlijke afspraken over grote bedrijven met grote afvalstromen". Volgens de woordvoerster wordt momen teel in de archieven gezocht ntar nadere gegevens. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Woensdag wordt duide lijk of bet recreatiegebied Zegers- loot duizenden vaten met giftig af val bevat. De provincie maakt die dag op een persconferentie de re sultaten van het bodemonderzoek bekend. Het onderzoek, dat wordt uitgevoerd door het Leidse bedrijf Geologie, is overigens nog in volle gang. Het onderzoek naar gifvaten op het terrein van de Alphense golfbaan. Monsters Deskundigen hebben gisteren in opdracht van de gemeente Alphen monsters genomen van het grond- en oppervlak tewater in en om de voormali ge vuilnisbelt in die plaats. Het gerechtelijk onderzoekslabora torium in Riiswijk zal het wa ter onderzoeken op mogelijke verontreiniging. Dit naar aan leiding van publikaties dat er 150.000 vaten gif onder de grond zouden liggen. De resultaten kunnen volgens Camphuysen van de gemeente nog wel twee weken op zich laten wachten. Volgens hem is het doel van het wateronder- zoek tweeërlei: materiaal voor het lopende strafrechtelijke onderzoek te vergaren, plus kijken of het nodig is „be stuurlijke maatregelen te tref fen". Mocht het water veront reinigd zijn, dan kan het re creatieterrein Zegersloot bij voorbeeld opnieuw worden af gesloten voor publiek. Het water onder de vroegere stortplaats was al in 1985 sterk verontreinigd, zo bleek uit een onderzoek dat TNO indertijd in opdracht van de provincie instelde. De gemeente heeft toen een aantal „beheersmaat regelen" opgesteld om te voor komen dat de vervuiling zich tot buiten de stortplaats zou verspreiden. Maandag wordt daar volgens de Camphuysen de laatste hand aan gelegd: dan start de gemeente met de aanleg van een nieuw draina- FOTO: WIM VAN NOORT fe-systeem. „Dat hadden we e komende zomer in een dro ge periode willen doen, maar gezien de huidige publiciteit hebben we het maar naar vo ren gehaald", aldus de woord voerder. De vervuiling heeft zich vol gens hem buiten de stortplaats nog niet geopenbaard. Twee jaar respijt voor Thorbeckeschool ALPHEN AAN DEN RIJN Gedeputeerde Staten hebben een -voorlopig standpunt gefor muleerd over de instandhou ding van in totaal 24 scholen in 13 gemeenten. Zij willen daarin enkele scholen voor twee en enkele voor drie jaar een kans geven. In het voorlo pig standpunt keuren GS on der meer instandhouding van de Thorbeckeschool in Alphen aan den Rijn goed voor twee jaar. Op 12 april beslissen GS definitief over het goedkeuren van de scholen. Als Gedepu teerde Staten vinden dat een school een kans op voortbe staan moet krijgen, moet zij daarvoor geen termijn van twee maar van drie jaar vast stellen. Twee jaar is te kort om vast te stellen of een school boven de minimale getalsnorm uit komt. Dat stelde gisteren statenlid J. Steegh (Klein Links) tijdens de behandeling van het instandhoudingsbeleid 1988 voor de openbare basis scholen in de provinciale com missie voor culturele en socia le zaken. Gedeputeerde I. Günther zei dat zij het voorstel in overweging zou nemen en zou betrekken in het gesprek met het ministerie van onder wijs en wetenschappen, dat volgende week plaats vindt. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezetf- dr avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13