Seven procent jongeren Verdient minimumloon uit de weekbladen m ELSEVIER HP Htf deÉJDENE Jaarkaart levert Deetman 200 min op Welke fiscale aftrekposten gaan verdwijnen? B en W Alphen wisten niet van illegale gifstort De koppige nummer twee DETIJD AR1 'JNENLAND QaXdóC-Oowvarit DONDERDAG 24 MAART 1988 PAGINA 5 iuige ABP-proces wegens meineed ■■jl BOSCH Het gerechtshof JjU Bosch heeft gisteren we- meineed een 45-jarige di- ^^ur van een vastgoedmaat- >p»j gevangen gezet. De di- -l'DC|ur was door het hof opge- willi n als getuige in het proces Dnin voorma^g directeur beleg- P n van het ABP Masson en 13 u 'man van ^on' ?n h| e hoedanigheid zou hij de vers in Van Zon als bemiddelaar Upiin het ABP en zijn bedrijf ïn overdreven. Het is voor a* u erst dat in het ABP-proces wei etuige voor meineed wordt i geefo'gd- me - trijdi Bond dreigt met acties in vervoer UTRECHT Zowel bij de spoorwe gen als in het streekvervoer dreigen volgende maand acties, stakingen in cluis, tenzij de werkgevers in het cao- overleg water bij de wijn doen, zo heeft een woordvoerder van de Ver- voersbond FNV gisteren meegedeeld. „Als we geen zaken kunnen doen, gaat het openbaar vervoer een warm maandje tegemoet", zo voorspelde hij. Het kader van de bond gaf opdracht om acties voor te bereiden als NS het lagere personeel een loonsverhoging van een half procent geeft terwijl het hoger personeel zou kunnen rekenen op maximaal 3,3 procent extra. Het kader houdt vast aan 1,75 procent er bij voor iedereen. „Alcoholbeleid overheid niet effectief" DEN HAAG De overheid legt in haar anti-alcoholcampagne ten onrechte een ver band tussen alcoholgebruik en alcoholisme. Terugdringen van de alcoholverkoop in Ne derland betekent niet dat het aantal pro bleemdrinkers ook zal afnemen: gebruik is nog geen misbruik, niet elke drinker is alco holist. Dat stelt drs. A.J. Lems, sinds begin van dit jaar voorzitter van de Stichting Ver antwoord Alcoholgebruik (Stiva). Opgericht door de verenigde alcohol-industrie in ons land probeert de Stiva sedert 1982 het - door verkeersongelukken en alcoholisten aange taste - imago van drankgebruik weer wat op te poetsen. De Stiva legt het accent niet op minder-, maar op verantwoord drinken. Ombudscommissie gehoorapparaten AMSTERDAM Staatssecreta ris Dees heeft vandaag in het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam de Ombudscommis sie Gehoorapparaten geïnstal leerd. Deze nieuwe instelling heeft vooral tot taak ernstige problemen tussen slechthorenden en audiciëns op te lossen. Daarbii valt dan te denken aan iemand die een gehoorapparaat koopt, maar daar bii nader inzien toch niet helemaal tevreden over is. Ons land telt maar liefst één mil joen mensen die op de één of an dere wijze problemen met horen hebben. Een derde van hen heeft een gehoorapparaat nodig. Geen hoger zakgeld voor leerling-agent DEN HAAG Minister Van Dijk van binnenlandse zaken weigert in te gaan op de wens van een kamer meerderheid van VVD en PvdA om leerlingen aan politiescholen een vol waardige studiefinanciering toe te kennen in plaats van het huidige zakgeld. Van Dijk heeft geen geld over voor een betere zakgeld regeling omdat deze volgens hem geen obsta kel vormt voor de werving van poli tiemensen. De minister zei dat giste ren tijdens een overleg met de ka mercommissie voor politie over de politieopleidingen. Met name VVD- kamerlid Dijkstal brak een lans voor een betere betaling van de leerling- politiemensen en eiste een overzicht van de vergoedingen. verlaging en het achterblijven van het wettelijke minimum- HAAG Ruim 93 loon in de afgelopen jaren, 'ent van de werkende wèl positieve effecten hebben ïprpn in Hp lppftiid gehad op de arbeidsmarktpo- ,eren in ae leeitija sitie van laagstbetaalden. Het en Zo en 27 jaar ont- kabinet verwacht dat door de gt een hoger salaris verlaging van het minimum- het wettelijk mini- loon voor 23 tot en met 26-ja- rigen de werkgelegenheid na vier jaar met 20.000 zal kun nen toenemen. Tienduizend extra arbeidsplaatsen zullen al in 1990 gerealiseerd kunnen zijn. imloon. De overige 7 Jcent, wat neerkomt op m00 jongeren, verdient j minimuminkomen, t blijkt uit antwoorden |i het kabinet op vra- van de Tweede Ka- CPB CPB-onderdirecteur drs. G. van de voorgestelde Zalm, verklaarde deze week Itregelen van het kabinet "°g dat de P°s"'e Yan.laaS«a; tft Hp vprhnoino van Hp schoolden op de arbeidsmarkt ten opzichte van middelbaar en hoog opgeleide arbeids krachten sterk is verslech terd. Niet alleen de kwakke lende economie is daar debet ft de verhoging van de ijdsgrenzen van het mini- ijeugdloon van 23 naar 27 Dit betekent een inko- saehteruitgang van 15 ent voor nieuwe gevallen. .ens het kabinet zal de aa". ™aar, v00ral het Bfgeven dat de lonen van laagge schoolden relatief sterk zijn gestegen. Gebleken is onder meer dat de lonen van laagge schoolden en uitgebreid laag geschoolden in de periode tus sen 1979 en 1985 met bijna 20 procent zijn gestegen. De werkgelegenheid voor hen daalde in diezelfde periode met 23 procent. Bij werkne mers met een middelbare op leiding is de situatie heel an- Ttregel leiden tot 10.000 jjra arbeidsplaatsen in 1990. t aantal wordt overigens t de meeste bedrijven met ftief veel jongeren in \st, betwijfeld. De meeste Irijven hebben een eigen nstructuur waarin geen re ling wordt gehouden met ■lelijk vastgestelde mini- m(jeugd)lonen. kabinet stelt echter dat de ders: de lonen stegen met ge middeld 13 procent en de werkgelegenheid steeg met maar liefst 40 procent. Een zelfde ontwikkeling heeft zich in die periode voorgedaan bij de hoger opgeleiden: de loon stijging bleef beperkt tot 11 procent, terwijl het aantal ba nen met 36 procent toenam. De verlaging van het mini mumloon voor 23 tot 27-jari- gen werkt vooral door in de sociale zekerheid en betekent voor nieuwe gevallen een structurele verlaging van de uitkering (voor alleenstaan den) met 13 procent. Circa 62.000 alleenstaande 23 tot 27- jarigen in de bijstand en 13.000 jongeren met een ww, wao of aaw-uitkering zien hun uitkering gehandhaafd op niveau van een 22-jarige. Het aantal jonge kostwinners dat door de verlaging van het minimumloon een beroep zal moeten doen op aanvullende bijstand is volgens het kabinet gering omdat in deze leeftijds groep veel tweeverdieners voorkomen. Werkloosheid Het kabinet verwacht dat de werkloosheid in 1990 uit zal komen op 570.000 in plaats van de in het regeerakkoord geraamde 500.000. De tegen vallende werkgelegenheid sontwikkeling is volgens het kabinet voor een groot deel toe te schrijven aan interna tionale onwikkelingen, loon kostenstijgingen en tegenval lende resultaten op het gebied van arbeidsduurverkorting. Daarnaast blijkt het huidige arbeidsmarktbeleid nog wei nig effect te hebben op de be strijding van de langdurig werkloosheid. Van de huidige (langdurig) werklozen be schikt 75 procent slechts over een basisopleiding of lagere beroepsopleiding. Volgens het kabinet moet naast een scho lingsinspanning ook de vraag naar lager betaalde arbeid ge stimuleerd worden. Het kabinet verwacht dat de afschaffing van de werkge verspremie kinderbijslag op termijn 25.000 banen zal ople veren. Overigens zal de voorgestelde verhoging van het gemeente lijk aandeel in de kosten van de bijstandswet (van 10 naar 20 procent) door het kabinet worden gecompenseerd door een overheveling van rijks middelen naar het gemeente fonds. Pagina 6: Lager minimum loon levert geen banen op voor jongeren Pagina 9: Lager minimum loon levert geen banen op voor jongeren DEN HAAG De invoering van een jaarkaart openbaar ver voer voor studenten van achttien jaar en ouder die onder de studiefinanciering vallen, levert minister Deetman van onder wijs een bezuiniging van 216 miljoen gulden per jaar op. Het kabinet heeft dit laten weten op vragen uit de Kamer. De kaart kost de minister jaarlijks 340 miljoen gulden. Daartege nover staan echter een aantal inkomsten: de reiskostenvergoe ding voor studenten vervalt (levert 215 miljoen per jaar op), jongere studenten gaan de kaart gebruiken (levert tien miljoen op) en de hoogte van de beurs wordt verlaagd (levert 331 mil joen op). Bijslag voor buitenlandse kinderen naar 25 pet DEN HAAG De kinderbijslag voor kinderen die wonen bui ten West-Europa dient te worden verlaagd tot circa 25 procent van het bedrag dat voor kinderen in Nederland wordt betaald. De maatregel moet volgens het kabinet uiterlijk op 1 januari 1990 worden ingevoerd. De verlaging is een gevolg van het toepassen van het zogeheten „woonlandbeginsel". Dit houdt in dat de hoogte van de kinderbijslag voor in het buitenland wo nende kinderen zoveel mogelijk wordt aangepast aan het alge mene prijspeil van het woonland. Het recht op een volledige Nederlandse kinderbijslag geldt na 1990 nog wel voor Neder landse ingezetenen van wie de kinderen in één der EG-landen wonen of in Oostenrijk of Zwitserland. Met deze landen heeft Nederland verdragen gesloten over de wederzijdse betaling van kinderbijslag. Het kabinet hoopt met de nieuwe maatregel jaarlijks een bedrag van 150 miljoen te besparen. abinet wil ogere ^ïurwaarde gen huis N HAAG Het kabinet een verhoging van het rwaardeforfait voor. Het hierbij om de huurwaar- van een koopwoning die de berekening van de f imstenbelasting bij het I imen moet worden opge- I Die huurwaarde be- I agt momenteel 1,3 procent de waarde van de wo- W-. in bewoonde staat. Het lp net wil dit percentage logen naar 1,8. Dit bete- V t bijvoorbeeld voor een naar van een koopwo- ter waarde van 150.000 Jen dat, als de Tweede volgende week in- jnt met het voorstel, hij I 450 gulden extra bij zijn Jbmen moet optellen. De Itregel levert de schatkist miljoen gulden op. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het kabinet heeft gisteren op een rij gezet, in antwoord op vragen van de Tweede Kamer, welke aftrek posten voor de inkomstenbe lasting met ingang van 1990 zulled komen te vervallen. Deze maatregel maakt onder deel uit van de operatie-Oort, die gericht is op het vereen voudigen van het belasting stelsel. Het meest in het oog sprin gend is het schrappen van de premies voor het ziekenfonds en voor de particuliere ziekte kostenverzekeringen als bui tengewone last. Daarnaast wil het kabinet de aftrekbaarheid van kosten van een dieet op medisch voorschrift, zoals bij voorbeeld suikerzieken moeten volgen, inperken met duizend gulden. Voorts zal het mes gezet worden in de aftrekbaarheid van reiskosten. Zo vervalt de vaste (forfaitaire) aftrek van 200 gulden die nu nog geldt voor iedereen, ongeacht de af stand tussen zijn woonhuis en zijn werk. Dit betekent dat met name de mensen die in de grote steden wonen of in de agglomeratie daarvan, hun woon-werkverkeer niet meer mogen opvoeren. Werkne mers die in een auto van de zaak rijden en alleen loonbe lasting betalen, moeten voort aan ook twintig procent van de cataloguswaarde van hun voertuig optellen bij hun be lastbaar loon. Andere fiscale maatregelen, zoals voorgesteld door de commissie-Oort zijn: beper king van aftrekbaarheid stu diekosten (b.v.studeerkamer niet meer aftrekbaar): vakan tiebonnen voor honderd pro cent belasten; bijzonder tarief (geheven over incidententele inkomsten, zoals gouden handdrukken) wordt vereen voudigd, aftrekbaarheid kos ten kinderopvang verdwijnt. Het kabinet heeft zelf nog een aantal maatregelen aan het lijstje van Oort toegevoegd. Premier Lubbers maakte dit vorige week bekend. Daarbij gaat het vooral om zogeheten gemengde kosten. Volgens een woordvoerder van het ministerie van financiën moet gedacht worden aan kosten voor zakelijke maaltijden (in clusief drank en sigaretten), videorecorders, tv's met tele text. bezoeken van congressen in het buitenland en aan het gebruik van een werkkamer. Deze kosten mogen voortaan nog slechts voor 75 procent worden afgetrokken. Het kabinet legt ook uit wel ke fiscale reparaties het in de komende twee jaar wil door voeren: bestrijding mantel- constructies (kopen van obli gaties zonder rentecoupons; men betaalt aanzienlijk min der dan het bedrag dat op het waardepapier staat afgedrukt en maakt dus bij aflossing met belastbare winst); boete opleg gen bij „opzettelijk" foutieve aangifte; vergemakkelijken van methoden voor de belas- sers spuiten politie weg iDEN De bemanning van een viskotter uit Yerseke gisteren voor de kust agenten belet het schip te controle- lor hen met hogedrukstralen weg te spuiten. 4,agenten waren met een rubbervlet naar de kotter gevaren jpn routinecontrole te verrichten. Volgens de politie komt leds vaker voor dat vissers controles saboteren. De beman- al bij binnenkomst worden aangehouden. i krant wordt nog dezelfde avond ALPHEN AAN DEN RIJN B en W van Al phen zeggen dat zij pas op 15 maart van dit jaar op de hoogte zijn gebracht van de illegale giflozingen op de voormalige gemeen telijke vuilstortplaats. Zij reageren hiermee op be schuldigingen van de plaatselijke Socialistiese Partij (SP), dat de ge meente al jaren op de hoogte moet zijn geweest van de illegale dump. AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Het zeilschip De Vrijheid Juist onder de achtersteven van het roversschip komt hij Jf\ en grijpt een losse-kabel, die daar over boord hangt. Een l"'^J1ieus idee flitst door zijn hoofd. Hij wikkelt de kabel enige h om de schroef van het stoomschip. „Wie niet sterk is moet slim zijn", mompelt hij. „En nu zullen we eens zien of we de com mandopost weer kunnen betrekken". HIJ vermoedt wel dat dit niet zonder meer zal gaan. Als hij naar zijn scheepje zwemt ziet hij al twee van-de schurken hem opwachten. De Alphense gemeentepolitie zet het onderzoek naar het illegaal storten van afval op de Alphense belt inmiddels voort. Dit is gisteren besloten na overleg met officier van justitie Schelfhout. Zoals be kend verhoort de politie mo menteel oud-werknemers van de firma Kemp. Het onderzoek van de Al phense politie kan leiden tot mogelijke bestuurlijke, ci vielrechtelijke en strafrech telijke acties, aldus een ver klaring van het openbaar ministerie in Den Haag. Het openbaar ministerie is voor stander van zwaardere straf- en voor illegaal dumpen, waardoor ook de verjarings termijn langer wordt. Justitie wil geen mededelingen doen over het vooronderzoek. Een speciaal team van de rijkspo litie houdt zich al geruime tijd bezig met een onderzoek naar de gedragingen van Kemp. Een derde oud-werknemer van de firma Kemp heeft te genover de Alphense politie toegegeven dat hij in 1978 en 1979 illegaal afval heeft ge stort op de gemeentelijke vuilstortplaats in Alphen aan den Rijn. Zijn verklaring komt grotendeels overeen met die van twee oud-chauf feurs van Kemp. Deze werknemers hebben verklaard dat zij soms wel tien keer per week naar de stortplaats in de Coupépolder reden. Meestal 's nachts en 's avonds losten zij daar hun la ding, die bestond uit grote metalen vaten met afval en kleine plastic vaatjes met daarop doodskoppen. Ook uit de verklaring van de derde chauffeur is niet duidelijk geworden hoeveel afval is gestort. Minister Nijpels zal op ver zoek van de vaste kamer commissie voor het milieu zo spoedig mogelijk komen met een notitie over de diverse aspecten van het gifschan daal in Alphen aan den Riin. De minister wil graag de de finitieve resultaten van het plaatselijk onderzoek naar de gifvaten in het rapport opne men. Dit onderzoek zal naar verwachting pas over tien dagen gereed zijn. Pagina 15: Recreatiegebied hoeft niet dicht Pagina: Westerpark Zoe te rmeer ook „verdacht" Voor de Haagse Pos. besta*, gedaan met deze coalitie". Fractievoorzitter Voorhoeve van de VVD denkt echter dat zijn collega De Vries niet llueK maar eens u.e.. Is °P bre"k„„h,kl,„ venswaardig streven, maar kramer Beenhakker zelfs niet eens de drèiging van een kabinetscrisis. Waar in alle weekbladen Bert de Vries wat gekweld de we reld inkijkt, slaat HP de po litiek maar eens over. Lo- deze week nou net niet. Want het debat van volgen de week is door de woorden en houding van de CDA- fractieleider nogal interes sant. Of in elk geval leuk. Dat geldt ineens ook voor sport; de weekbladen puilen er bijna van uit. De Tijd met maar liefst wielrennen (na- van Real Madrid presenteert zich vooral als een no-non- sense coach. En dat is geen pose: „Ik ben een kouwe kikker en zo hoort het ook in dit vak. Wie bij Madrid trainer is of speler, heeft geen tijd om wat dan ook te vieren en ook niet om tegen slagen te dramatiseren", tuurlijk weer over doping), Maar toch gaat het ook over Ton Sijbrands en de verde- zijn vader: Hn is al ruim diging .van PSV; Elsevier dertig jaar dood maar hij is mi, Léo Beenhakker, Vrij er nog steeds Ik wou even Nederland met Nigel Short fd" hand pakken om te voe- P lor. bno tmtc hn nn wpl fin en HP met Mart Smeets. Wel even wennen na al die heerlijke verhalen van en over schrijvers in de voor gaande weken. len hoe trots hij nu wel op me was. Die trots mis ik al van mijn veertiende jaar en naarmate het succes toe neemt wordt het gemis hevi- Sytze Faber heeft meerma len getoond wel kijk op het CDA te hebben. Als hij in De Tijd zegt dat het dit keer nu eens niet zo voor de hand ligt dat Bert de Vries straks weer bakzeil zal halen ten opzichte van Lubbers, mo gen we daar dan ook wel enige waarde aan hechten. Faber stelt dat het kabinet weinig uitstraling heeft, van de ene affaire naar de ande re strompelt en dat er van het zelfvertrouwen van de gewone CDA-leden weinig meer over is. Lubbers - „een christen van een on bekend merk" - ligt niet meer zo lekker in de fractie, waardoor De Vries op enige steun kan rekenen. Mocht De Vries toch nog terug krabbelen, dan kan hij van Faber maar beter zakjes gaan plakken. In een poging tot portret van „de koppige nummer twee" een aardige uitspraak met het oog op het komende de bat: „Ik heb mijn kandidaats en mijn doctoraal economie cum laude gehaald. Dus te zeggen dat ik dom ben gaat misschien wat ver. Maar Ruud Lubbers is qua intelli gentie, denk ik, een klasse hoger". De directeur van de Van Mesdag-kliniek zegt nie mand in zijn tbr-inrichting te kennen die een ander voor zijn lol heeft doodge maakt. De reactie geldt de moord op een 22-jarige vrouw door een patiënt met proefverlof. Acteur Carol van Herwijnen vindt dat hij de Louis d'Or nu toch einde lijk maar eens moet krijgen, terwijl Ton Sijbrands nogal nerveus is voor zijn terug keer aan de damtop - „mis schien word ik nog ziek". De inventarisatie van de jaren tachtig - na de koelte - is een soort mini-HP. Dat we ten we nu wel. De nieuwe belastingmaatre gel van het kabinet is vol gens Vrij Nederland hele maal niet nadelig voor de hogere inkomens. „Iemand met bijvoorbeeld een minis ters-salaris houdt er een kleine duizend gulden per maand (oftewel: hetzelfde als honderd minima) aan over. Een bankier, bijvoor beeld Onno Ruding als hij straks terugkeert naar de Amro-bank, kan al gauw op een slordige drie-, vier- of vijfduizend gulden belas tingvoordeel per maand re kenen". VVD'er De Grave komt met een voorstel dat Bert de Vries moet gerust stellen. „Misschien is het be ter het tarief van 52 procent (voor de inkomens tussen 45.000 en 80.000 gulden) ver der te verlagen". Kim Philby leidt een rede lijk luxe leven en men zegt dat zijn flat een van de beste in Moskou is. Een bijna huis houdelijke mededeling, ware het niet dat het hier gaat om een uniek bezoek en inter view dat de Sunday Times had met de dubbelspion die nooit te spreken was. Waar om nu wel, had de KGB er een bedoeling mee? De ge heime diensten zijn al aan het „decoderen" geslagen. Vrij Nederland publiceert het eerste deel, waarin Phil by niets loslaat over zijn ont snappingroute vanuit Enge land naar de Sovjetunie. Nigel Short is alleen geïnte resseerd in dubbelpionnen. De Engelse schaakgroot meester: „Schaken is geen kunst, schaken is een sport, een gevecht Soms kun je iets creëren wat prachtig is en artistiek, maar het be langrijkste is heel gewoon winnen. Ik geef geen zier om mooie zetten". Voor voorzitter Freek van der Meulen van de Bouw en Houtbond van het CNV staat al vast dat Bert de Vries volgende week in het debat door de bocht zal gaan. Een anonieme VVD'er zegt verderop in Elsevier dat de VVD keihard achter minis ter Ruding zal blijven staan. „Als Ruding zegt: 'ik ver- Over de televisie is de laat ste weken al te veel geschre ven, omdat per 1 april het derde net officieel wordt. De Haagse Post laat Jan Haas broek er nog eens over aan het woord. De directeur van de VPRO-radio vindt O.U.B, Ons Uniek Bestel, in theorie het beste ter wereld, maar het verkeert in de praktijk al jarenlang in een verre gaande staat van zelfontbin- ding. „Het brengt nog voor namelijk domme en platte radio en televisie voort, het roddelt in duizelingwekken de vaart bergafwaarts". Commerciële tv is volgens Haasbroek niet meer tegen te houden. De jonge elite van Neder land danst vooral om een band te krijgen, „zodat ze la ter, als ze echt volwassen zijn, elkaar de bal kunnen toespelen". Dansleraar is Ed die L. Kuipers, wiens school in Wassenaar is gehuisvest. Hij leerde pas nog de prin sen en prinsessen dansen op Het Loo met een groepje jonge adel uit het oosten. Kuypers over de jongelui uit Wasenaar en de chique Haagse wijken: „Het zijn al lemaal énige kinderen, maar wel eigenwijs. Ze zijn moei lijk te regeren, maar dat komt natuurlijk omdat pa en ma wat te vertellen heb ben". Een reportage uit een andere wereld. Willem Aantjes, voorganger van Bert de Vries, vraagt zich in Hervormd Neder land ook af hoe hoog de CDA-fractie het verzet te gen het kabinet zal durven spelen. Hij verwacht een paar „optische bijstellingen", maar is ervan overtuigd dat De Vries de grootste winst zal binnenhalen als hij af treedt. Hij hoeft dan geen kabinetscrisis voor zijn reke ning te nemen, maar blijft volledig geloofwaardig. Nimmer is duidelijk gewor den waarom SS'ers op 10 juni 1944 het Franse gehucht Oradour uitmoordden. Vier mannen en één vrouw over leefden het bloedbad, 642 mensen werden afgemaakt; kinderen en bejaarden in cluis. Het boek van de Brit Robin Mackness zou einde lijk eens een tip van de slui er oplichten: geldzucht. Twee Duitse officieren ver moedden dat er in Oradour een vermogen aan goud te halen was, dat eerder bij een overval op een Duits trans port verdwenen was. In de column van Loes van Len- nep een gelegaliseerde bar baarsheid van alledag; in de VS althans. In schoonschrift de brief van Willie Darden jr., die vijftien jaar in een dodencel heeft gezeten. Vijf keer werd zijn executie op het nippertje uitgesteld, vo rige week dinsdag belandde hij toch op de elektrische stoel. Vier en twintig uur eerder was alvast zijn over- lijdensakte opgesteld. Volgens De Groene kan de saaiste man van Nederland, Bert de Vries dus, Neder land nog even de illusie ge ven dat „in dit land kabinet ten vallen die rijken verrij ken, rechten van jongeren aantasten en werkeloos- heidsbestrijding invriezen. Laten we daar maar even van genieten, volgende week is het misschien voor bij. Een soort vakantie voor iedereen. Twee weken naar een land waar vrouwen, werklozen, buitenlandse werknemers en jongeren tussen de 23 en 27 jaar wil len wonen". Toeval dat de hoofdmoot in de Groene over Atlantis gaat, het verzonken rijk in de Atlantische Oceaan waar Plato over spreekt in zijn Ti- maus? Het lijkt een onschul dige antiquiteit die menig intellectueel tot beroering brengt, maar volgens De Groene vervult het alleen maar een symboolfunctie voor menige twijfelachtige ideologische groepering. DICK HOFLAND

Leidse Courant | 1988 | | pagina 5