uizenden sporters actie tegen polio Voorschotenaar eist anderhalve ton van gemeente "Recreatiegebied rjhoeft niet dicht Keniase ambassadeur bezoekt universiteit 'rovincie wil aantasting Groene Hart voorkomen Rijnsburgs schildje voor C. Frauenfelder Monorail Duinrell in wording LEIDEN OMGEVING Cgidóc 6omant DONDERDAG 24 MAART 1988 PAGINA 15 /rouw gewond na jubbele botsing LEIDSCHENDAM Een 50-iarige vrouw it Zoetermeer is gisterochtend om elf uur ewond geraakt bij een ongeluk op de snel- eg A4 (Amsterdam-Den Haag). Zij reed na et Prins Clausplein in de richting van Delft, ^en zij om onduidelijke redenen in aanra- jng kwam met een vrachtwagencombinatie jit Ayenbergen (Limburg). Deze reed links 'an haar. Haar auto sloeg over de kop en [leed op de zijkant naar de twee rijbanen Schting Rijswijk/Plaspoelpolder. Daar botste Sj tegen de auto van een 43-jarige man uit Lelystad. Zijn auto raakte licht beschadigd, e vrouw liep een hoofdwond op. Zij werd rergebracht naar het Diaconessen Zieken- juis in Leidschendam. Het overige verkeer jep als gevolg van het ongeluk geen vertra- fng op. Parfum gestolen OEGSTGEEST Een onbekende heeft gisteren parfum en sieraden gestolen uit een flatwoning aan de Aert van Neslaan in Oegstgeest. Er wa ren geen braakspo ren. Vermoedelijk is gebruik gemaakt van een valse sleutel. De dief nam tien flesjes parfum mee, ter waarde Van 500 gul den. De waarde van de sieraden is niet bekend. Ledenvergadering De Oude Dorpskern NOORDWIJK De vereniging De Oude Dorpskern in Noordwijk-Binnen houdt op maandag 28 maart de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Het pro gramma staat na het huishoudelijk ge deelte geheel in het teken van monu mentenzorg. Zo wordt de film 'Momu- menten, een slopend bestaan' gedraaid. Verder wordt de in het kader van het Europese monumentenjaar gemaakte film 'Monumentenzorg, onze zorg' ge maakt. Toelichting op beide films wordt gegeven door E. van Brederode, direc teur van de Stichting Nationale Con tactcommissie Monumentenbescher ming. Geïnteresseerden zijn welkom vanaf 21.15 uur in restaurant De Beurs, Voorstraat 123 in Noordwiik. Inbrekers uit Delft opgepakt in Lisse LISSE Drie jongens uit Delft zijn gisternacht om half drie aangehouden in de Ka naalstraat in Lisse. De jongens, 21 en 22 jaar oud, werden op gepakt omdat ze hadden ge probeerd in te breken bij een radio- en televisiezaak aan de Kanaalstraat. Ze wilden het glas van de electronisch bevei ligde winkel vernielen. Daar door ging het alarm over. De politie heeft het drietal inge sloten. Nadat ze gehoord zijn en tegen hen proces verbaal is opgemaakt, zijn de drie jon gens gistermiddag naar huis gestuurd. Welfare in bejaardenhuis NOORDWIJKER- HOUT In het bejaardenhuis Munnekewey in Noordwijkerhout wordt op vrijdag 15 april een welfare tentoonstelling ge houden. Er kan ge kocht worden en ook is er een verlo ting waarvan de trekking plaats vindt om 20.30 uur. De tentoonstelling kan bezocht worden van 14.00 tot 21.00 uur. Rommelmarkt in De Zilk DE ZILK De Stichting Jeugdwerk van De Zilk zal maandagavond 25 april spullen ophalen voor de rommelmarkt ten bate van een blijvend en goed on derkomen voor de Zilker jeugd. Mensen die nog wat speelgoed, potten en pan nen, glaswerk, boeken,: schilderijen of andere arti kelen over hebben, wordt verzocht deze aan de stich ting te willen afstaan. De rommelmarkt zal worden gehouden vanaf 10.00 uur naast het parochiehuis van de H. Hartkerk.' m BOLLENDORPENCOMPETITIE J3LLENSTREEK „Er lijft niets aan de strijk- lok hangen". De Sassen- Limer Cees Batenburg {eet het heel zeker. JVoor elke dertig cent die rordt ingezameld, kan en polioprik worden be- lald. Al het geld gaat via 'e Rotary en Lionsclub t jaar Indonesië. Als we Ibis streefbedrag van twee In halen, kunnen duizen- 1en kinderen uit Indone- jë worden geholpen". ?es Batenburg is een van de ortcoördinatoren van de Dllendorpencompetitie. Daar- strijden Hillegom, Lisse, senheim. Voorhout, Noord- [ïjkerhout, Noordwijk en (atwijk tegen elkaar om de ti- el van het sportiefste dorp. De jpbrengst is voor de actie Po- speelno de wereld uit. eerste wedstrijden tussen wijlje zeven dorpen hebben op 2 april plaats, de laatste tijdens het corsofestival op 21 en 22 april. Dan zijn er ook demon straties van sportscholen en darten en er is een kwis waar aan de burgemeesters en raadsleden uit de Bollendor- pen deelnemen. Verder is er een fototentoonstelling van streekgenoten. De andere competities hebben plaats in de vier weken voorafgaand aan het corso. Zo is er een gro te voetbalcompetitie, op 9 april wordt gedart en op 4 april ge danst. Vissen, duivensport, korfbal,gymnastiek, honden sport, dammen, atletiek, brid ge en gehandicaptensport zijn enkele andere sporten waarop de dorpen zich met elkaar me ten. Dit jaar zijn er bijna dertig sporten waarvoor een competi tie is georganiseerd. Een hoger aantal dan vorig jaar toen al leen Sassenheim, Lisse en Hil legom meestreden in de Bol- lendorpencompetitie. „Uit Voorhout en Noordwijkerhout kwamen geluiden dat ze ook mee wilden doen. Zij zijn im mers ook bollengemeenten. Uiteindelijk zijn Noordwijk en Katwijk er ook bijgekomen", aldus Batenburg die vorig jaar al bij de organisatie betrokken was. „Vorig jaar stonden niet alle verenigingen te trappelen om mee te doen. Het is iets nieuws en Bollenstrekers wachten eerst liever af. Ver der vindt de competitie plaats in een periode dat veel sport verenigingen het druk hebben. De competitie loopt op het ein de en er zijn vaak al extra evenementen. De Bollendor- pencompetitie komt daar dan bij. Aangezien het veelal de zelfde mensen zijn binnen een vereniging die het werk doen, kan het wel eens te veel worden", aldus Batenburg die zelf actief is bij de Sassen- heimse voetbalvereniging Ter Leede en dorpscoördinator voor Sassenheim. „We hebben soms wat overredingskracht moeten gebruiken maar uit eindelijk was de Bollendor- pencompetitie vorig jaar een succes. Dit jaar wordt de com petitie nog groter". Helemaal tevreden is Baten burg nog niet. In Voorhout en Noordwijkerhout is nog steeds geen dorpscoördinator gevon den. Er doen echter wel vere nigingen uit deze dorpen mee. „Het evenement loopt nu twee jaar. Het moet nog groeien", concludeert de Sassenheimer nuchter en merkt op dat door het uitdijen van het evene ment de organisatie minder makkelijk wordt. Loterij en sponsoring De opbrengst van de competi tie is net als vorig jaar bestemd voor een goed doel. Met het bijeengebracht geld wordt de polio in Indonesië bestreden, een actie van de Lions- en Ro- taryclub die ter gelegenheid samen de Stichting Rolibo vor men. Vorig jaar werd 30.000 gulden bijeengebracht, dit jaar hoopt de organisatie op twee ton. Batenburg: „Vorig jaar werd alleen geld binnenge haald via de entree van het corsofestival. Dit jaar hebben we een grote loterij en de sporters laten zich sponsoren. Aangezien er ruim tiendui zend sporters actief zijn, den ken wij wel aan dit bedrag te komen. Verder juichen we elk initiatief van verenigingen toe". VOORSCHOTEN Drs. ir. W. Blom, eigenaar van het pand Helvetia aan de Leidseweg 40 in Voorschoten heeft 150.000 schadevergoeding geëist van de gemeen te. Dit omdat Voorschoten zijn woning op de monu mentenlijst heeft geplaatst. Volgens de heer Blom is de waarde van zijn woning gedaald van 310.000 gulden naar 160.000 gulden door de actie van de gemeen te. De eigenaar omschrijft de woning, ten tijde van de aankoop, als een bouwval, die wel op een waardevol stuk grond staat. Hij is inmiddels begonnen met de renovatie. Hoewel de heer Blom niet van plan is de woning op korte termijn te verkopen stelt hij de gemeente wel verantwoordelijk voor een aanzienlijk waarde daling van zijn bezit. Door plaatsing op de monumentenlijst mag het monumentale gebouw niet meer worden afgebroken en zijn er" beperkingen ten aanzien van wijzigingen gesteld. Dat maakt een zakelijke bestemming van het pand mogelijk volgens het bestemmingsplan volgens de eiser onmogelijk, terwijl het er aanvankelijk naar uitzag dat de woning zou worden gesloopt en dat er een restaurant zou worden gebouwd. Dat was voordat het pand Leidseweg 40 op de monumentenlijst stond. De heer Blom is bereid de eis tot schadevergoeding te laten val len als het pand weer van de monumentenlijst wordt afgehaald. LEIDEN In verband met een samenwerkingsovereenkomst tussen de Universtiteit van Nai robi en de Rijksuniversiteit Lei den, brengt de Keniase ambas sadeur K.E. Kefa Onyoni van daag een bezoek aan de Leidse Universiteit Behalve het Aca demiegebouw zal de ambassa deur in Leiden het Academisch Museum en het Afrika Studie centrum bezoeken. De samen werking met Nairobi is geba seerd op het Leiden Ethnosys- tems and Development Pro- gramme (LEAD) waarin het Leidse Instituut voor Culturele Antropologie deelneemt met de afdeling Volksgezondheid van de Keniase universiteit. Aan dit medische-antropologisch onder zoeksprogramma werkt ook het Keniase ministerie van volksge zondheid mee en voor Neder land het Afrika Studiecentrum in Leiden. Letterkunde-prijs voor Van Oostrom LEIDEN De Dr. Wijnaendts Francken-prijs van de Maat schappij der Nederlandse Letterkunde wordt dit jaar uitgereikt aan dr. F.P. van Oostrom. Hij krijgt de prijs voor zijn boek 'Het woord van eer, literatuur aan het Hollandse hof omstreeks 1400'. De prijs, die om de drie jaar wordt toegekend, bedraagt 3.000 gulden en zal op zaterdagmiddag 4 juni aan Van Oostrom worden uitgereikt in het Academiegebouw aan het Rapenburg in Leiden. De jury noemt het boek „moedig en stimulerend; in de beste zin van het woord een cultuurgeschiedenis" en acht het boek geschikt voor een breed publiek. Van Oostrom doceert his torische letterkunde aan de vakgroep Nederlands in Leiden. [elijkOEN HAAG /LEIDEN n ee6en verdere aanslag op Het Groene Hart van de V/et 'r°vincie Zuid-Holland 200°et koste wat het kost m vairorden tegengegaan. Dat plutelden de leden van de opvafjrovinciale commissie l ^tr°r ruimtekjke ordening g^opV volkshuisvesting giste- speeljen tijdens de bespreking ktan de nota „Zuid-Hol- voorbij het jaar zou jOOO", waarin gedeputeer staten hun ideeën heb- neergelegd over de De toekomstige inrichting van de provincie. GS willen welliswaar de ver stedelijking vooral laten plaatsvinden binnen het Zuid hollandse deel van de Rand stad, maar sluiten enige „uit- waardfce verstedelijking" bij de randen van het verstedelijkte gebieden niet uit. GS onder kennen dat daardoor extra veel verkeer door de stedelijke gebieden zal gaan lopen. De binnenflank van de Randstad biedt volgens hen echter niet in alle gevallen voldoende ca paciteit. Zowel CDA en VVD waren tegen het uitbreiden van de verstedelijking bij Wa teringen en rond de A44, bij Oegstgeest, Rijnsburg en Sas senheim. Volgens gedeputeer de L.E. Stolker-Nanninga is hier echter wel bebouwing no dig, zeker bij stijging van het inwonertal. Het provinciebestuur stelt dat de inwaardse verstedelijking nauwelijks een serieuze be dreiging is voor het Groene Hart. Wel gaat zij er daarbij vanuit dat het gebied tussen Den Haag, Zoetermeer, Delft en Rotterdam niet tot het Groene Hart behoort. De grens tussen Randstad en Groene Hart zal volkgens de nota al leen „marginaal verschuiven" ten oosten van de Leidse ag glomeratie en wellicht ten oos ten van de Rotterdamse agglo meratie en ten noorden van de Drechtsteden. Naar aanleiding van kort gele den bekend geworden nieuwe CBS-prognoses, die laten zien dat de bevolking in Zuid-Hol land tot na 2015 zal toenemen en niet tot omstreeks 2005, zo als eerder was berekend. Dit komt onder meer door een sterkere verwachting ten aan zien van inkomende buiten landse migratie. Daardoor zul len er meer woningen nodig zijn dan in de nota wordt ge raamd. Volgens GS zal het aantal nieuw te bouwen wo ningen echter veel kleiner zijn dan in een vergelijkbare perio de voor het jaar 2000. Als de nota naar aanleiding van opmerkingen van com missieleden is aangepast, wordt deze aangepaste versie gebruikt bij het opstellen van een provinciale reactie op de Vierde Nota. In juni wordt de concept-reactie op de Vierde Nota in de commissie behan deld en na de zomer is er overleg met minister Nijpels. ^LPHENS COLLEGE: (vervolg van pagina 5) LLPHEN AAN DEN B en W van Al- Leids4hen vinden dat het re- Zegersloot is aangelegd op de ;en ptjewuste gifbelt) niet on- sinstalhiddellijk hoeft te i een yorden gesloten, zoals alve ifoor de Socialistiese Partij r d70rc^ voorgesteld. Het Jollege zegt dat er nog vaneen aanleiding is voor op korte ter- naunijn. Men wil eerst de re- lultaten van het huidige »uwe J°demonderzoek afwach- ïchtinFn- ijlet college weigert in te gaan de beschuldigingen van de j»P, dat burgemeester M. Paats (en dubieuze rol in de gifaffai- heeft gespeeld. Volgens de j)P heeft de gemeente Alphen jweker Markwat (die een be drijf tegenover de stortplaats ad) afgekocht om hem het wijgen op te leggen. in woordvoerder van de ge- ieente zei gisteren dat het ïssier Markwat vanaf ko'- iende maandag voor iedereen r inzage ligt. Overigens zijn anaf die dag alle dossiers ver deze zaak openbaar. De 'VD Alphen heeft zijn af- :huw uitgesproken over de huldigingen van de SP. let name de uitlatingen over le dubieuze rol van Paats is bij le liberalen in het verkeerde teelgat geschoten. De provincie Zuid-Holland hoopt dat de eerste resultaten van het onderzoek naar de vervuiling van het recreatie gebied Zegersloot medio vol gende week bekend, worden. Het onderzoek verloopt vol gens schema. Gisteren werd het voortgezet met het speuren naar de aanwezigheid van ra dio-actieve straling. Ook van daag houdt het Leidse bedrijf Geologie zich daarmee bezig. Geologie is zeker nog de rest van deze week actief op het recreatieterrein. Hoewel het gebied sinds dinsdag open is, ondervindt men weinig hinder van nieuwsgierigen. Zodra de onderzoekers last hebben van belangstellenden wordt het ge bied afgesloten. Men heeft alle tijd nodig, want er wordt ge werkt met een strak tijdsche ma. Een woordvoerder van de pro vincie sprak gisteren haar ver wondering uit over het feit dat de gemeente Alphen aan den Rijn al een informatie-avond voor omwonenden heeft vast gesteld. Deze wordt gehouden op woensdag 30 maart. „De kans bestaat dat we dan nog geen resultaten bekend kun nen maken. Die kunnen ook donderdag, vrijdag of mogelijk nog later komen". De voor lichter van de gemeente Al- Ehen aan den Rijn stelt dat de ijeenkomst hoe dan ook door gaat. Het mogelijk ontbreken van onderzoeksgegevens wordt voor lief genomen. „Al les wat we weten, wordt ver teld", aldus de voorlichter. Het echtpaar Frauenfelder neemt het Rijnsburgs schildje in ontvangst. foto: henk van oen ende RIJNSBURG Het pand Oegstgeesterweg 269 kan zich sinds gisteravond tooien met het Rijnsburg schildje. Het pand is door de eigenaar C. Frauenfelder in de oude glorie hersteld. Dit werd gisteravond tijdens de zeer druk bezochte ledenvergadering van het Ge nootschap Oud Rijnsburg be loond met het Rijnsburgs schildje. Architect S. van der Meij waarschuwde Frauenfelder wel dat het schildje niet be stemd is voor de eigenaar maar voor het pand. Worden er in de komende jaren be langrijke veranderingen aan het pand aangebracht dan loopt de eigenaar kans het schildje weer in te moeten le veren. Het is voor het eerst sinds enkele jaren dat een Rijnsburgs schildje is uitge reikt. Tijdens de jaarvergadering van het Genootschap Oud Rijnsburg werd ook een boek aangekondigd over Rijnsburg- se families. In het boek staan gegevens over praktisch alle Rijnsburgse families en namen van 1700 tot 1940. Het boek is klaar en ligt ter inzage in het museum aan de Oude Vliet- weg. Er moeten voordat het boek officieel wordt uitgege ven bij voorintekening 150 exemplaren worden verkocht. Het boek verschijnt in een op lage van 300. Het onderzoek voor het boek is gedaan door de heren J. Glasbergen en J van Egmond. Tocht voor Juigalpa van Leiden naar Den Haag LEIDEN In het kader van de stedenband tussen Leiden, Den' Haag en Juigalpa in Nicaragua vertrekt woensdag 11 mei om middernacht vanuit de Pieterskerk een 26 kilometer lange cross-country naar de Grote Kerk in Den Haag. De tocht voert door polders, duinen en bossen en wordt omlijst met diverse ma nifestaties. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 bij voorinschrijving, over te maken op girorekening 5533458 ten name van SIS Den Haag, onder yermelding van 'Nacht'. BURGERLIJKE STAND nette Elisabeth, di J. B. E. Haasnoot; Katharine Jacoba Theo dora. dr van M. P. M. Wondergem en J. G. Auer; Johannes Cornells, zn. van l. A. Rhi|nsburger en P, van Wijngaarden. Over leden: Pleter Rhijnsburger. geb 1920; Al- bertus Hogewonlng. geb. 1930. Onder trouwd: C. Ravensbergen en J. M Sloot- wea; C. G. Bol en C. M. G. den Hollander. Gehuwd: J. van der Does en W A. van Dijk; W. Boonekamp en J. Tijsterman. Dixieland Na het succes in afgelopen winterseizoen is er op zater dag wederom een optreden van de Warmondse dixie- landformatie The Coldhorn Hot Dance Society. Het re pertoire bestaat uit dixieland- muziek uit de jaren twintig en dertig. Het jazzconcert wordt gehouden in Café de Zon, Dorpsstraat 114 in War mond. De aanvang is om tien uur en de toegang is gratis. Watervrienden De zwemvereniging De Wa tervrienden uit Lisse houdt vanavond haar jaarlijkse le denvergadering. De bijeen komst heeft plaats in de zaal Marienburgh aan de Nassau- straat en begint om acht uur Amateurconcert Het eerste concert uit de Ar- topa-amateurserie heeft za terdagavond plaats in Artopa in Lisse. Wichard Verlaan (piano) zal de spits afbijten met werk van Mozart en Beethoven, vervolgens speelt het blokfluitensemble lichte muziek. Daarna speelt Ron de Haas (viool) met pianobe geleiding. Na de pauze brengt Dirk Schenke pianowerk van Scarlatti en Chopin ten geho re. Het slot van de avond wordt verzorgd door Ka tri er Depuydt (cello) en Hars Westgeest (piano) met een so nate van Rachmaninoff. Aanvang kwart over acht, gratis entree. Muziekschool Leerlingen van de Muziek school Zoeterwoude-dorp ge ven zondag een uitvoering in Ons Huis, aanvang twee uur. Een belangrijk deel van het programma is gereserveerd voor het jaarlijkse ensemble- spel. Voor de uitvoering heb ben 35 leerlingen enkele we ken hard geoefend. Twee do centen van de school zullen eveneens een muzikale bij drage leveren. De toegang is gratis. Noordduinen De Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noord wijk houdt vrijdagavond in het Natuurcentrum Jan Ver- wey aan de Weteringkade 27 te Noordwijk haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De aandacht wordt ditmaal in het bijzonder gevestigd op de Noordduinen, het uitge strekte duingebied ten noor den van het zeedorp. Dick Passchier laat tal van specia le opnamen van dit gebied zien en licht ze toe. Iedereen is welkom. Aanvang acht uur. Rode Kruis Voor chronisch zieken en ge handicapten heeft het Neder landse Rode Kruis vakantie mogelijkheden in binnen- en buitenland. Informatie in Sassenheim: A. Hogenboom, telefoon 02522-13239. Crucifixion Het Christelijk koor Excel sior geeft vrijdagavond in de St. Agathakerk in Lisse een uitvoering van de The Cruci fixion van John Stainer. Me dewerking verlenen Rob Sturkenboom (tenor). Ton Vreeswijk (bas). Riet de Jong (sopraan) en Dirk Out (or gel). De leiding berust bij Pieter de Jong. De toegang sprijs bedraagt acht gulden, jeugd en 65-plussers moeten zes gulden vijftig betalen. Aanvang kwart over acht. Bingo Het Muziekgezelschap De Echo der Duinen houdt vrij dag in De Rank aan de Golf baan in Noordwijk een bin go-avond. Aanvang acht uur. De toegang is gratis. Blues Brothers Vinity uit Uden treedt vrij dag op in bar-dancing Blues Brothers, Henri Dunantplein 11 in Hillegom. Aanvang negen uur. Disco Het gemeenschapscentrum De Poel in Lisse houdt vrij dagavond voor dé laatste maal in het oude Poelhuys een disco-avond voor de jeugd tot 15 jaar. De disco be gint om zeven uur. Voorjaarsconcert Muziekvereniging Crescendo uit Nieuwveen geeft zater dag haar voorjaarsconcert in Het Trefpunt van Huize Ur sula in Nieuwveen. Het pro gramma staat in het teken van het vijftigjarig bestaan van Crescendo. Het muzikale gedeelte is iets korter dan ge woonlijk, zodat er meer tijd is voor het „bal na". Het optre den begint om half acht. Postzegelruildag De vereniging van postzegel verzamelaars Noordwijk houdt zaterdag van tien tot vijf uur een postzegelruildag in De Kuip aan de Zeestraat 1 in Noordwijk-Binnen. Le den hebben gratis toegang, niet-leden betalen één gulden entree. Kaarten Het bejaardencomité van Oud Ade houdt morgen weer een kaartavond in café 't La ge Land, Leidseweg in Oud Ade. Aanvang 20.00 uur. WASSENAAR „Met ruim 200 man zijn wij echt dag en nacht bezig om optijd de nieu we monorail klaar te krijgen. Er wordt nu ook 's nachts doorgewerkt want gepland is dat deze gratis zelf-doe-attrac- tie met het Paasweekend klaar is", aldus de adjunct-directeur van Duinrell Chris Schoenma kers. De „Cycle Monorail" be staat uit een 300 meter lange stalen constructie die voor 70 procent op palen in het water is gebouwd. Een groot deel van deze palen moet nog in de grond worden geheid, dus of men de cycle monorail inder daad bij het begin van het paasweekend kan openstellen zal een spannende race tegen de klok worden. In tweeper soons karretjes in de vorm van een kikker en beschut tegen een regenbuitje door een lelie blad moeten de bezoekers al zelf trappend het traject afleg gen. De Cycle Monorail kost Duinrell ruim een miljoen gul den, inclusief het aanleggen. Voor het komende Paasweek end is Duinrell weer gewa pend met 200 extra seizoens krachten. Veel zal afhangen van het weer en de tempera tuur, al laat menige Ooster buur zich niet afschrikken door een buitje wanneer de plannen voor een bezoekje aan Nederland eenmaal zijn ge maakt Prijzen voor Leidse medici LEIDEN De voorzitter van het College van Bestuur van de Rijksuniversiteit Leiden K.J. Cath heeft gisteren in het labo ratorium voor fysiologie twee prijzen uitgereikt aan Leidse hoogleraren. De C.J. Kokprijs 1986 is toegekend aan dr. J.L. Bos, werkzaam bij de vakgroep medische biochemie. Deze prijs. van 4000 gulden is bestemd voor personen die blijk geven inge wikkelde problemen op het ge bied van genetica, moleculaire biologie of verwante gebieden in de medische wetenschap op te lossen. Bos hield zich voorna melijk bezig met het opsporen van menselijk tumormateriaal. Dr. C.A. van Blitterswijk, mede werker van de vakgroep keel-, neus en oorheelkunde ontving de Marie Parijsprijs 1986. Deze priis van eveneens 4000 gulden is bedoeld ter stimulering van ionge, veelbelovende onderzoe- Kers. Van Blitterswijk deed on derzoek op het gebied van kera mische implantaties in het mid denoor.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15