KNVB in lastig parket na kwalificatie Jong Oranje Ralph Moorman op herhaling Net zo mooi als Wembley sportuitslagen «G hermans nttroond Zonnestraaltje buitenspel Onderzoek wijst uit: Evangelisti bevoordeeld PORT CcidócSoutant DONDERDAG 24 MAART 1988 PAGINA 11 n Sijbrands y; laakt rentree dSTERDAM De jester keert terug ach- tet dambord. Ton Sii- ids, 38 jaar inmiddels nog altijd even be ard n bebaard als in dagen dat hij vrijwel overwinnelijk was, >rt bij het Nederlands mpioenschap van 26 iart tot 2 april in Put- zijn rentree. Veertien lang bepaalde hij ertoe partijen van jren te analyseren en commentariëren. Nu t hij weer als deelne- de toernooi-zaal bin- Scholieren uitgeschakeld TOURS Het Neder- lands voetbalteam van spelers tot zestien jaar is in de voorronde van het toernooi om de Europe se titel uitgeschakeld. Oranje verloor gister avond in Tours met niet minder dan 4-0 van Frankrijk. Het eerste duel, twee weken gele den in Den Helder, was al door de Franse scho lieren met 1-0 gewon nen. De eindronde wordt in mei in Spanje gehouden. AMSTERDAMMER WINT OOK OMLOOP VAN DE GLAZEN STAD NAALDWIJK Ralph Moorman lijkt dit seizoen niet te kloppen. De kleine Amsterdammer won giste ren, na anderhalve week geleden al de Ronde van Zuid-Holland op zijn naam te hebben gebracht, ook de nieuw leven inge blazen wieler-klassieker de Omloop van de Glazen Stad. Na zijn overwinning Woudenomloop de eerder in het seizoen is Moorman derhalve op dit moment de koning van het amateurpeloton. Moorman bewees in de Ronde van Zuid-Holland al dat hij het niet op een sprint hoeft te laten aankomen, hoewel hij op dat onderdeel ook heel moei lijk te kloppen is. Tijdens die klassieker ging hij er in de laatste kilometers alleen van door om niet meer door het fel jagende peloton te worden achterhaald. Gisteren deed Moorman het weer anders. Na 115 kilometer koers, vlak voor De Lier, sprong hij samen met Frank van Veenendaal en de ploeggenoten Kees Hopmans en Ad de Pie weg uit het toen al tot een man of vijftig gere duceerde peloton. Moorman liet Hopmans en De Pie het zware werk opknappen. Voor laatstgenoemde werd het vijftien kilometer voor de fi- MBRILS Matthieu Her us is gisteren onttroond als tr in de Catalaanse Week. Nederlandse sprinter in sanse dienst, die de eerste blij e dagen had beheerst, had de sjgr moeite met het bergop id-W)gn en kwam bij de beklim- van een col van de eer- a categorie in de tweede i »p terecht. Het verschil op >rmalt0p bedroeg slechts vijftien ganfcnden. De veertig man rop namen echter hun d s waar en voerden het pl°^ü)ipo in de laatste zestig kilo- er naar Cambrils zo hoog ~ns dat de groene-truidrager 590 ,derogen achter raakte, de finish bedroeg het ver ijl twee minuten en één se- De leiderstrui werd rgenomen door Sean Kelly. J1 Ier werd in de door Inaki ton gewonnen eindsprint Pfijzfde achter onder meer Jo- twi nes Draaijer en Peter Ste- iS *ithaagen" 'Belg Herman Frison won Kalmthout de 44e Grote s Lambrechts. De renner [de ploeg Swerts versloeg in Indsprint de Nederlanders Jakobs en Leon Nevels. ennissers jidia niet sgen Israël |W DELHI India zal be- I april niet tegen Israël uit enen in het tennistoernooi I de Davis Cup. Premier Ra- Gandhi kondigde gisteren het parlement een boycot n uit protest tegen het Israë- che beleid inzake de kwestie n de Palestijnse vluchtelin- n in de bezette gebieden op westelijke Jordaan-oever. jia zal door de weigering (raderen uit de hoofdgroep l het toernooi voor landen- ms en het volgend seizoen de Aziatische zone spelen, t Indiase team verloor vorig r december in de finale van I toernooi om de Davis Cup Zweden. Dit seizoen leden Aziaten in de eerste ronde i nederlaag tegen Joegosla- L Hierdoor moesten ze van 7 9 april tegen Israël spelen de degradatiepoule van de reldgroep. Deze wedstrijd i worden gehouden in Tel iv. De organisatie had in i eerder stadium een ver- k van India afgewezen het il op neutraal terrein te la- I plaatsvinden. ierrassing bij IK paarrijden IDAPEST De wereldtitel p-rijden is gisteravond in dapest verrassend veroverd »r het Russische paar Valo- [Vassiljev. Hun lange kür beslissend in de strijd om eerste plaats met de olym- che kampioenen en titel- fdedigers, Gordejeva en inkov, eveneens uit de Sov- linie. Het brons ging naar derde Russische paar, Sele- Makarov. IS lerde fchietoefening oor jshockeyers INDHOVEN Het Neder- hds ijshockeyteam heeft op I derde speeldag van het layer Tutt-toernooi in Eind- Iven zijn derde partij gewon- !n. Noordkorea, uitkomend de mondiale D-groep, werd it 11-0 het slachtoffer van Nederlandse dadendrang. !t was overigens het eerste treden van deze Aziatische >eg tijdens dit toernooi, dat or de NIJB van groot belang >rdt geacht. De Noordkorea- n waren niet eerder present or een weigerachtige hou- ig van de Westduitsers om n een transfer naar Neder- id te verlenen. Daardoor Kgen voor hen de partijen te lt Bulgarije en Japan regle- ïntair met 5-0 verloren, tagt de ploeg van Larry van ieren er vervolgens in de ilgaren te verslaan, dan kan leen Japan de Nederlandse annen om tot de finale te iken nog doorkruisen. Ge in het gunstige Nederlandse lelsaldo (33 voor en 4 tegen) kt het onwaarschijnlijk dat( Oranje-equipe zondag niet strijden om de eerste plaats _en Italië of de DDR. Die nden leiden de puntendans de B-groep. UTRECHT Jong Oranje mag in april gaan proberen via Grieken land de eindstrijd van het Europees kampioen schap voor spelers onder 21 jaar te bereiken. De jonge internationals van bondscoach Nol de Rui ter hadden gisteren in Utrecht 120 minuten no dig om titelverdediger Spanje uit te schakelen. Jong Oranje gaf de eerder in Murcia behaal de voorsprong (1-0) in de normale speeltijd uit handen. Van Loen en Viscaal schoten Jong Oranje in de verlenging voor het eerst in de his torie van de KNVB naar de laatste vier. De kwalificatie voor de halve finales brengt de voetbalbond in een lastig parket. De twee wedstrijden tegen Grieken land moeten vóór 30 april ge speeld worden. Het program ma is door achterstallige competitiewedstrijden, be kerduels en de komende Eu ropa-Cupronde overladen. Competitieleider Jan Huij- bregts kan binnen enkele da gen een verzoek van De Rui ter ontvangen in elk geval de bekerronde van 13 april te schrappen, zodat hij die week kan beschikken over de spe lers van PSV en Ajax. Op die datum zal de eerste confron tatie met de Grieken moeten plaats vinden. Op 27 april moet dan de tweede wed strijd in Nederland volgen. „Ik hoop dat Huijbregts een gaatje op de kalender vindt. Anders wordt het moeilijk de selectie intact te houden", zei De Ruiter na afloop. De uitgangspositie van Jong Oranje was gisteravond goed. De ploeg had vier weken ge leden in Murcia verrassend de winst naar zich toegetrok ken door een doelpunt van libero Plomp die in de voor laatste minuut een strafschop benutte. Voor Dé Ruiter was het resultaat aanleiding in Utrecht met een defensief in- gesteldè ploeg te beginnen. Van Eek, die de wedstrijd in Spanje door een schorsing miste, werd in het centrum aan Plomp gekoppeld. Lins- kens. dit seizoen een enkele keer in de hoofdmacht van PSV aanwezig, werd als vijf de verdediger toegevoegd. De Ruiter gokte op 0-0. Na twintig minuten bleek hij echter verkeerd gegokt te hebben. Linskens verloor zijn tegenstander Beguiris- tain even uit het oog. De Spanjaard plaatste de bal voor het doel waar Loren van zijn tegenspelêr Van Eek alle vrijheid kreeg in te kop pen. Via de vingertoppen van De Goeij knikte de spits van Real Sociedad raak: 0-1. Opbouw Na dit doelpunt probeerde de Oranje-ploeg de wedstrijd naar zich zich toe te trekken. In de eerste helft kwam daar weinig van terecht, want de Spanjaarden gaven Plomp weinig gelegenheid op te ko men. Daardoor moest Van Eek de opbouw voor zijn re kening nemen, hetgeen de voorstopper moeilijk afging. Slechts Ellerman kreeg nog voor de rust uitzicht op de gelijkmaker. De Spartaan maaide vlak voor het Spaan se doel over de bal. Op dat moment had Spanje al met 2- 0 moeten voorstaan. Aldana mocht alleen op De Goeij af. De spits van Castilla mikte via het been van de doelman naast. Ook De Ruiter zag in dat zijn ploeg in aanvallend opzicht schromelijk tekort schoot. In de rust reorganiseerde hij zijn formatie. De falende Van Eek bleef aan de kant. Vis caal was zijn vervanger. Ach terin nam Lankhaar zijn ver trouwde positie als voorstop per weer in en kon Linskens zijn favoriete plaats als rechtsback gaan bekleden. De veranderingen deed de jonge ploeg goed. Van Loen, ook weer terug na een schor sing, kreeg Vsicaal naast zich. Het duo kreeg direkt enige mogelijkheden op de gelijkmaker. Viscaal miste op twee meter van het doel. De uithaal van Van Loen be landde via een Spaanse ver dediger naast. Een kwartier voor het einde gokte De Ruiter nogmaals. Hij haalde verdediger Van der Meer naar de kant. Je roen Boere moest de activi teiten voor het doel van de tegenstander vergroten. De jonge spits van De Graaf schap liep binnen enkele mi nuten tegen een gele kaart op. Jong Oranje kreeg meer vat op de Spanjaarden, maar de gelijkmaker bleef uit. De jonge garde ontsnapte zelfs vlak voor tijd aan de tweede Spaanse treffer, toen Witsch- ge vlak voor de doellijn een schot blokkeerde met zijn arm. Veerkracht De 0-1 na negentig minuten verplichtte de twee elftallen nogmaals dertig minuten te strijden. In de extra tijd toon de de ploeg van De Ruiter veerkracht. Doelman Inzue hield Viscaal en Willems af van de gelijkmaker, die uit eindelijk toch viel. Viscaal strompelde met de bal het strafschopgebied binnen. De bal bleef voor de voeten van Van Loen liggen, die kalm bleef en de juiste hoek uit zocht: 1-1. De Spanjaarden reageerden zich af met aan slagen op de benen van de te genstanders. Scheidsrechter Halle deelde twee „bonnen" uit aan Roberto en Ferreira, maar de stemming bleef vij andig. Tot Viscaal de execu tie voltrok. Ellerman, die in de laatste minuut met een beenwond van het veld werd gedragen, ontweek de bui- tenspelval. Zijn solo eindigde in het strafschopgebied. Vis caal pikte de bal op en depo neerde de bal over Unzue in het doel: 2-1. Jong Nederland-Jong Spanje 2-1 na verlenging (0-1. 0-1). 21. Loren 0-1. 100 Van Loen 1-1. 103. Viscaal 2-1. Scheidsrechter: Halle (Noo). Toe schouwers: 2000. Geel: Boere (Ne derland); Llorente, Roberto, Ferrei ra (Spanje). Jong Nederland: De Goeij; Lank haar, Plomp. Van Eek (Viscaal), Van der Meer (J. Boere); Winter, Ellerman, Linskens; Willems, Van Loen, Rob Witschge. Jong Spanje: Unzue; Otero, Ayarza, Ferreira, Lizarralda; Nando, Rober to. Aldana; Goicoechea (Llorente), Loren, (Losada), Beguiristain. John van Loen (links) en Nol de Ruiter, ooit samen bij FC Utrecht, nu in hetzelfde stadion Nieuw Galgenwaard succesvol met Jong Oranje. WASSENAAR Zonnestraaltje is een toonbeeld van trouw ir\. de koers. De zesjarige brüine merrie van eigenaar en trainer Baas weet niet wat een fout maken is. Gisteren was de merrie op Duindigt tweede favoriet, naast Walko B. Al snel na de start sprong Zonnestraaltje weg en werd uitgeschakeld. Achteraf werd de dierenarts opgeroepen om bij Zonnestraaltje te komen. Toen bleek dat de dochter van Rising Wind uit Nathalie Fortu ne een behoorlijke blessure had opgelopen en enige tijd rust zal moeten nemen. Teleurstelling bij eigenaar Baas en pikeur Kam- minga. De verdienstelijke merrie was juist in grote vorm en ver diende alleen dit jaar al 10.000 gulden. Terwijl Zonnestraaltje door het springen werd uitgeschakeld, nam Zmanza Princess met Jos Oorthuijsen de leiding. Voor de tribune nam de winnaar van de Gold Cup, Yogi Bear met Roelof Kromkamp, de leiding over. In de laatste rechte lijn heeft het er lang naar uitgezien dat Yogi Bear zou gaan winnen. Maar de in topvorm verkerende Zmanza Princess sloeg in de laatste rechte lijn toe en verwees Yogi Bear naar de tweede plaats voor Zama- jo Star. ROME Een officieel onderzoek heeft, volgens Italiaanse kranten, uitgewezen dat officials tijdens de WK atletiek van vo rig jaar september in Rome bedrog hebben gepleegd om hun Ita liaanse landgenoot Giovanni Evangelisti aan een bronzen me daille bij het verspringen te helpen. Het onderzoek van het Na tionale Olympische Comité (CONI) heeft aan het licht gebracht dat op 24 of 25 augustus een gesprek plaats vond waarbij de be voordeling van Evangelisti centraal stond. Hierbij waren aanwe zig bondstrainer Enzo Rossi, juryvoorzitter Marco Mannisi en toernooileider Giannone. Namens het CONI verklaarde Fiam- metta Scimonelli, dat het resultaat van het onderzoek nog niet bekend is en dat de artikelen voor rekening van de journalisten zijn. De bewuste sprong van Evangelisti werd „verlengd" tot een afstand van 8,38 meter waarmee hij de Amerikaan Larry My- ricks met vijf centimeter overtrof en brons greep. Videobeelden wezen later echter uit, dat de sprong nooit verder dan 7,80 meter geweest had kunnen zijn. FOTO: DIJKSTRA 99 JOOP LANKHAAR DOET STAPJE TERUG: UTRECHT Terwijl de collega's, met wie hij destijds in het A-team van Oranje speelde, hun warming-up maakten op de heilige grond van Wembley, zat Joop Lankhaar uit te puf fen in de kleedkamer van FC Utrecht. De verdediger van FC Den Haag was gisteren harder nodig bij Jong Oranje dan (als wisselspeler?) bij het team van Michels en daarom maakte de Leidenaar de trip naar Londen niet mee. „Nee hoor, dat vind ik niet erg", beweerde Lankhaar giste- ren^over zijn stapje terug. „Wembley is natuurlijk mooi, maar hier winnen van Spanje is minstens even mooi. Ik denk en hoop er ook in de halve finale bij te zijn". Lank haar liep eerder in het uitduel met Jong Oranje tegen een gele kaart op. „De tweede kaart probeer ik zo lang mogelijk uit te stellen, want dat betekent een schorsing. En van het vervolg wil ik niets missen". Lankhaar heeft het bij Jong Oranje duidelijk naar zijn zin, zowel binnen als buiten het veld. Gisteravond begon hij, zo als vanouds bij (Jong) Oranje, als rechtsachter. Lankhaar kreeg daar onder meer te maken met spits Bequiristain en met Goicoechea, het jonge broertje van de beruchte „slager". Lankhaar's tegenstander 'stond in de eerste helft aan de ba sis van de enige treffer van Jong Spanje, maar op dat mo ment was de bewaking overgenomen door de onzekere PSV'er Linskens. Na de rust verhuisde Lankhaar naar zijn geliefkoosde stek in het centrum van de verdediging, waar hij samen met Plomp de zaken mocht klaren. Een opdracht waarmee voor de langharige verdediger slechts weinig eer te behalen viel. En dat terwijl de tribune vol zat met voetbalnotabelen, die een stempel kunnen gaan drukken op de sportieve toekomst van de Leidenaar. Voor de ogen van onder meer Johan Cruijff, Tonnie Bruins Slot, Guus Hiddink, Hans Dorjee, Theo Vonk, Wim van Hanegem, Leo van Veen en zijn eigen clubtrainer Pim van de Meent speelde Lankhaar zijn ge bruikelijke sobere partij, zonder daarbij echt op te vallen. Aandeel „Och, het ging wel", oordeelde hij zelf tevreden. Met name op zijn aandeel in de winnende treffer, mocht Lankhaar te recht trots zijn. Met een hoge pass bereikte hij van achteruit Juul Ellerman (die later zwaar werd getroffen door een nij dige Spanjaard) en vervolgens kwam Eric Viscaal in stelling voor de opluchting brengende treffer. „Daarna gingen ze hakken, maar dat was ik al gewend. Met het militair elftal tegen Italië heb ik hetzelfde meegemaakt". Lankhaar betreurt het dat ziin ploegmaat Frans Danen al na één duel uit de selectie werd gestoten. „Maar je moet het zo zien, je moet pakken wat je pakken kan. En daarom ben ik blij dat ik weer heb gespeeld. Ja, inderdaad, op Wembley viel, geloof ik, vijfduizend gulden te verdienen. En nu krijg ik er maar tweeduizend. Maar het gaat mij niet puur om het geld". ROB LANGEVELD nish te veel, hij moest afha ken. Op dat moment demar reerde Moorman en hij kon, zij het met slechts geringe voor sprong, alleen de eindstreep in Naaldwijk bereiken. Van Vee nendaal en Hopmans werden respectievelijk tweede en der de en waren na afloop niet erg te spreken over het optreden van Moorman. Van Veenen daal: „Moorman is een goed coureur, maar was vandaag ze ker niet de beste. Hij liet ons echter het vuile werk opknap pen. Niet zo netjes. Wellicht ben ik dom geweest om zo te rijden. Voor een tweede plaats hoef ik me echter niet te scha men, dat is zeker". Moorman liet zich door de woorden van Van Veenendaal niet van de wijs brengen. „Kijk eens", verklaarde hij zijn enigszins defensieve rijden in de beginfase van de ont snapping, „als er twee renners uit dezelfde ploeg in een kop- groepje zitten, kun je van een eenling niet verwachten dat hij veel kopwerk doet. Ik ben in ieder geval blij dat ik heb bewezen, dat niet alleen door een goede sprint ook tactisch een koers kan winnen", aldus Moorman, die in oud-profwiel renner Ab Geldermans één van zijn raadgevers kent. Vlak De finale van de vijfde Om loop van de Glazen Stad, die na zeven jaar weer op het pro gramma stond en in Gino Am- merlaan en tweemaal René Koppert Westlandse winnaars kende, maakte veel goed van wat in eerste instantie een vrij vlakke koers was. De eerste doorkomst op de Maasdijk, die in totaal drie keer moest worden „genomen", betekende voor een behoorlijk aantal renners al het definitieve ein de. Voor Niels Bogaard verliep de Omloop wel heel erg triest. De renner uit Zwaag reed te gen een geparkeerde auto op en moest met rugletsel naar een ziekenhuis in Delft worden vervoerd. Toch kon het merendeel van het peloton na het verlaten van de Maasdijk weer aanslui ting vinden bij de grote groep, waarin het tempo de gehele wedstrijd bijzonder hoog lag. En ook de tweede doorkomst op de Maasdijk was te „ge makkelijk" om een definitieve schifting ter kunnen veroorza ken. Tot groot verdriet van de Westlanders in het peloton, met Joost van Adrichem. Zij hoopten juist op zwaar weer op de hun bekende Maasdijk om daar de slag te slaan. Van Adrichem, uit de ploeg West- land Wil Vooruit, die in een vroeg stadium het nieuwe ta lent Diederik Kempers al zag afstappen, was na afloop be hoorlijk teleurgesteld. „Ik heb er nog van alles aan gedaan om het kopgroepje terug te ha len, maar alleen kon ik het niet bolwerken. Aan de ander kant merkte ik later dat mijn ploeggenoten toch nog wel wat overhadden. Wellicht had er toch wel meer ingezeten". Voorburger Axel Hermans le verde een goede prestatie door de sprint van het peloton te winnen en de vierde plaats op zijn naam te schrijven. En dat, ondanks het feit, dat Hermans al na 75 kilometer een grote krachtsinspanning moest leve ren door na materiaalpech in het peloton terug te zien ko men. DICK DIJKHUIZEN Sportwereld Prijsvragen De winnende cijfers van de Westduitse lotto: Trekking A: 3-8-18-22-40-48, toegevoegd 49; trekking B: 9- 15-16-34-42-44, toegevoegd 46. Spel '77: 6374305 Basketbal Het Italiaanse AS Vicenza won in Dtlsseldorf voor de vijfde keer de Europa Cup voor landskampioenenen door een overwinning op het Russische Dynamo Novosi birsk: 70-64. Zwemmen Jan de Vries, oud-voorzitter van de KNZB, is niet zondag op 84-jarige leef tijd in Amstelveen overleden en gisteren in familiekring be amen De Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond is een sponsorovereen komst aangegaan met het Ja panse concern Canon. HOCKEY Vijflandentoernool dames in Perth (Aus): Australië-Groot Brittannië 1-0; Zuidkorea-Canada 0-0. Stand: 1. Au stralië 3-6; 2. Nederland 2-4; 3. Groot Brittannië 3-4; 4. Canada 3-1; 5. Zuid- korea 3-1; 6. Nieuwzeeland 2-0. KUNSTRIJDEN WK in 8udapest Paarrijden, eindstand: 1. Valova- /Vassiljev (Sov) 1,8 punt; 2. Gordeje- va/Grinkov (Sov) 2.4; 3. Selezneva- /Makarov (Sov) 4,2; 4. Wachsman- /Waggoner (Can) 6,0; 5. Benning- /Johnston (Vst) 7,4; 6. Watson/Oppe- gard (Vst) 8,6; 7. Brasseur/Eisler (Can) 8.8; 8. Wotzel/Rauschenbach (DDR) 11,2. Heren, na verplichte figuren: 1. Fa- dejev (Sov) 0.6; 2. Filipowski (Pol) 1.2; 3. Boitano (Vst) 1.8; 4. Fischer (Wdl) 2.4; 5. Orser (Can) 3.0; 6. Viktor Pe- trenko (Sov) 3.6; 7. Bowman (Vst) 4.2; 8. Vladimir Petrenko (Sov) 4.8. IJsdanaen, na verplichte kür: 1. Be- stemianova/Boekin (Sov) 1.0; 2. Kli- mova/Ponomarenko (Sov) 2.0; 3. Wil- son/McCall (Can) 3.0; 4. Annenko/S- retenski (Sov) 4.0; 5. Beck/Beck (Oos) 5.0; 6. Duchesnay/Duchesnay (Fra) 6.6. PAARDESPORT Koersen van Duindigt Eerste koers, 2000 m: 1 Budget Gua- pa (A. Mollema) 2.43.7 - 1.21.9. 2. Brett Williams, 3. Calypso Prince. Toto: winnend 1,30, plaats 1,00, 1.30, 1.00. koppel 7,90. trio 24.10 Tweede koers, 2000 m: 1 Blue Sky (M. Bouwhuis) 2.47,4 - 1.23,7, 2. Ca roline Duke, 3. Corry Westland. Toto: winnend 2,90, plaats 1,00, 1.20, 1,20. koppel 8,00. trio 54,00. Oerde koers, 2000 m: 1 Boy B (H. Langeweg) 2.45.1 - 1.22,6, 2. Bastia W, 3. Brandywine. Niet gestart: Anne- linde en Bea V. Toto: winnend 3,00, plaats 2,20, 1,70, koppel 2.90, trio 36.20. Vierde koers, 1900 m: 1 Lhomme a la Lune (M. Riley) 2.14,7. 2. Nordwind. 3. Fossard. Toto: winnend 3,00, plaats 1.20, 2.40. 2,30. koppel 19.00. trio 459.70. Vijfde koers, 1609 m: 1. Cortoz Crown (G. van Eykelenborg) 2.07,7 - 1 19.4, 2. Meadowbranch Clara. 3. Bi- tonto Mendel. Niet gestart: Zarnella Eden. Toto: winnend 1,60, plaats 1.10. 1.30. 1,40. koppel 2.50. trio 20.40. Zesde koers, 2000 m: 1. Amazing Star (R. van Toor) 2.42,3 - 1.21.1, 2. Zon Lentrod. 3. Bailly Marco. Toto: winnend 2,60. plaats 1,40, 1,30, 1,40. koppel 9,50, trio 51,60. Zevende koers, 2150 m: 1. Kuruta (L. Davis) 2.33,6, 2. Star Ride, 3. Saros Delta. Niet gestart: Creetower. Toto: winnend 3,60, plaats 2,80, 2,00, kop pel 18,20, trio 99.00. Achtste koers, 2000 m: 1. Ashley Siro (C. de Leeuw) 2.44,9 - 1.22,5, 2. Anne Melodie. 3. Zmuda Buitenzorg. Toto: winnend 1.40. plaats 1,30, 1,60, 1,60, koppel 14,20, trio 104,40. Negende koers, 1609 m: 1. Yvan S (C. Imming) 2.07,0 - 1.18,9. 2. Bennie Confianza, 3. Zukaska Way. Niet ge start; Zara de Legume. Toto: winnend 6.00. plaats 1.60. 1.50. 2,20, koppel 8.30. trio 169,50. Tiende koers, 2000 m: 1. Zmanza Princess (J. Oorthuijsen) 2.38,8 - 1.19.4. 2. Yogi Bear. 3. Zamajo Star. Niet gestart: Whinny Promise. Toto: winnend 4,00, plaats 2,30, 4,50. 3,20. koppel 9.20. trio 201,10. Elfde koers, 2600 m: 1. Channa Ha nover (A. van de Blonk) 3.37,8 - 1.23,8. 2. Agostinho Mendel. 3. Zela- teur. Niet gestart: Bos Forest, Zorro van Golf en Zandy H. Toto: winnend 2.50, plaats 1,20, 1,10, koppel 2,60. trio 31,30. Omzet totalisston 390.317,00. SCHAKEN Vierkamp in Spijkenisse 3e ronde: J. Piket (Ned)-Cramling (Zwe) 1-0; Riemersma (Ned)-Jossiliani (Sov) 0-1. Stand: 1. Piket, Jossiliani 2; 3. Cramling 1,5; 4. Riemersma 0,5. SKIËN Reuzeslalom dames in Saalbach (Oos): 1. Svet (Joe) 2.13,91; 2. Wach ter (Oos) 2.14,28; 3. Maier (Oos) 2.14.30; 4. Meier (Wdl) 2.14.35; 5. Hurler (Wdl) 2.14,48; 6. Teyssier (Fra) 2.14,68. Eindstand wereldbeker reu zeslalom: 1. Svet 87 punten; 2. Qult- tet (Fra) 78; 3. Schneider (Zwi) 76; 4. Wachter 74; 5. Fernandez-Ochoa (Spa) 66. Stand wereldbeker alge meen: 1. Figini (Zwi) 244 punten; 2. Oertli (Zwi) 226; 3. Wachter 211; 4. Fernandez-Ochoa 190; 5. Schneider 185. SQUASH EK landenteams In Warmond Dames: Monaco-ltalië 0-3, Engeland- Italië 3-0. Spanje-Schotland 3-0, Wa- les-Zwitserland 2-1. België-Finland 0- 3, West Dultsland-Denemarken 3-0 Heren: Nederland-Noorwegen 5-0, Is- rael-Griekenland 4-1. Andorra-Oos- tenrijk 0-5, België-Luxemburg 5-0. Portugal-Spanje 0-5, Noorwegen-Cy- prus 5-0. Denemarken-ltalië 2-3; En- geland-lsraël 5-0, Schotland-Frankrijk 3-2. Wales- Oostenrijk 4-1, Belgie- West Duitsland 1-4, Finland-Spanje 5-0. lerland-Zwitserland 4-1, Italië- Zweden 5-0. TENNIS Toernooi van Key Biscane Herenkelspel, kwartfinales: Connors (VSt)-Jarryd (Zwe) 7-5, 6-3, 6-1; Mecir (Tsj)-Berger (VSt) 6-1. 2-6. 6-3, 7-6 (7-1); Noah (Fra)-Tsjesnokov (Sov) 6- 1. 6-4. 6-4; Wilander (Zwe)-Krickstein (VSt) 6-1, 6-2. 6-0. Herendubbelspel, kwartfinales: An- nacone/Van Rensburg (VSt/ZAf) - Davis/Drewett (VSt/Aus) 6-3. 3-6. 7- 6. 6-7. 7-5. VOETBAL West Duitsland: Bayern München-FC Koln 2-2; Uerdingen-Karlsruher SC 4- 2; SVW Manheimm-Eintracht Frank furt 2-2; Hamburger SV-FC Nürnberg 2-2; Borussia Dortmund-Werder Bre men 0-0. Stand: Werder Bremen 25- 39; 8ayern München 25-37; FC Köln 25-35; VfB Stuttgart 25-32: FC Nürn berg 24-31; Borussia Mönchenglad- bach 25-27. WIELRENNEN Catalaanse Week 3e etappe: 1. Gaston (Spa) 181 km in 4.57.54, 2. Laguia (Spa), 3. Draaijer (Ned), 4. Stevenhaagen (Ned), 5. Kelly (Ier), 6. Jarnier (Fra), 7. Peeters (Bel), 8. Madiot (Fra), 9. Fuchs (Zwi), 10. Carrera (Spa). Algemeen klasse ment: 1. Kelly 15.03.29, 2. Peeters op 0.01, 3. Jarnier, 4. Da Sllva (Por), 5. Stevenhaagen, 6. Gaston, 7. Echave (Spa), 8. Prieto (Spa), 9. Kuipers (Ned), 10. Mujika (Spa) op 0.07. Grote Prijs Lambrechts: 1. Frison (Bel) 223 km in 5.45.00; 2. Jakobs (Ned); 3. Nevels (Ned); 4 Rue (Fra) op 0.30; 5 llegems (Bel) op 0.45; 6. Van Loon (Ned); 7. Haex (Bel); 8. Goes- sens (Bel); 9. Pieters (Ned); 10. Van Rijen (Ned); 11. J. van der Poel (Ned); 13. Tolhoek (Ned); 15 Kools (Ned); 20. Wijnands (Ned). Omloop van de Glazen Stad: 1. Ralph Moorman (Amsterdam). 2. Van Veenendaal (Sassenheim) op 0.05. 3. Hopmans (Hoogerheide). 4. Prijs (Waalwijk) op 0.13, 5. Hermans (Voor burg). 6 Rademakers (Jabeek). 7. Middelbeurg (De Lier). 8. Sienders (Zwijndrecht). 9. Watermans (Le- miers), 10. Overgaag (Tilburg). IJSHOCKEY Thayer Tutt-toernooi in Eindhoven Poule A: Auslralië^China 1-10; Neder- land-Noordkorea 11-0; Japan-Bulga- rije 1-3. Stand 1 Nederland 3-6; 2. Bulgarije 3-6; 3. Japan 3-4; 4. China 3-2; 5. Australië 3-0; 6. Noordkorea 3-0. B: Hongarije-DDR 1-7; Denemarken- Joegoslavië 1-5; Italië-Roemenië 10- 0. Stand: 1. Italië 3-6; 2. DDR 3-6; 3. Joegoslavië 3-2; 4. Hongarije 3-2; 5. Denemarken 3-1; 6. Roemenië 3-1. ZEILEN Wedstrijden bij Anzio (Ita) Tornado. 2e race: 1. K Spengler (Wdl). 2. Nilsen (Noo). 3 B. Spengler (Wdl). 10. Van Bladel (Ned) Stand: 1. Nilsen 6 punten; 2. Zuccoli (Ita) 13; 3. B. Spengler 17; 10. Van Bladel 42 Soling: 1 Schumann (DDR). 2 Uste- rud (Noo). 3. Hermann (DDR). 29. Van Manen (Ned). Stand: 1 Schumann 0, 2. Pitsjoegin (Sov) 17; 3. Hermann 19.7; 29. Van Manen 70. Finnjollen: 1. Orlolano (Gri); 2 Vestergaard (Den); 3. Semeraffo (Ita); Heiner (Ned) gaf op. Stand: 1 Vestergaard 11; 2 Recchardt (Fin) 14,7. 3 Von Blumen (Wdl) 20.7; 33. Heiner 81

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11