Foreholte onderuit in verliezersronde var, ieSouoant Van Egmond en Kroon succesvol tijdens Open Leidse titelstrijd J Leiden laat punt ligg :en Jan Laan wint halve marathon NSL OOST ARNHEM WEER NUMMER ÉÉN Ronald de Graaf verrast Moraal LEIDEN Ronald de Graaf heeft de eerste editie van de Leidse wintertriathlon op zijn naam geschreven in een tijd van 2 uur 32 minuten en enke le seconden. De Kouderkerker bleef verassend enkele gerè- nommeerde triathleten voor, van wie de Oegstgeester Mart Moraal goede kansen voor de eindoverwinning waren toege dicht. De Graaf had na twee onderdelen reeds de snelste tussentijd en vergrootte zijn voorsprong tijdens het afslui tende schaatsonderdeel, wat hij als snelste aflegde. Zijn voorsprong op Moraal bedroeg aan de finish vier minuten. Enigszins verrassend mocht de overwinning van De Graaf wel worden genoemd. De jon ge marathon B-schaatser was nog niet eerder in de top van de klassementen verschenen in andere bekende wintertri athlons. Met name Cees van Loon en Marco van Leeuwen, beiden afkomstig uit Den Haag, en de streekatleet Mart Moraal, ontlenen hun bekend heid onder meer door goede klasseringen in de wintertri- athlons van Assen en Inzeil en de Haagse vierkamp. In deze laatstgenoemde wed strijd legde Moraal vorige week beslag op een tweede plek, een klassering die de Oegstgeester direct favoriet maakte voor de eindzege in de Leidse wintertriathlon. De Graaf bleek gisteren evenwel een klasse beter te zijn dan Moraal en scoorde op alle on derdelen beter. De ruim 9,5 kilometer die hardlopend diende te worden afgelegd, leverde de uiteinde lijke winnaar een zesde plaats op. Met zijn tijd van 34 minu ten en 52 seconden zette hij di rect al zijn belangrijke concur renten op achterstand. Tijdens het tweede onderdeel, 45 kilo meter fietsen, ging De Graaf al snel over de als eerste ge starte Jan Versteegen heen. Tot aan de Ton Menken hal bleef de outsider aan de lei ding, al bedroeg zijn voor sprong op Marco van Leeuwen bij het betreden van de ijsbaan nog slechts 24 seconden. De gehoopte confrontatie tus- s.en de als eerste gearriveerde schaatsers bleef jammer ge noeg uit. Diep zittend liet De Graaf een mooi staaltje van techniekschaatsen zien wat hem na honderd ronden (20 kilometer in 35 minuten en 25 seconden) dik verdiend de eindzege opleverde. Het gevecht om de tweede plaats werd in het voordeel van Moraal afgesloten. Met een schaatstijd van 35 minuten en 44 seconden passeerde hij op het ijs onder meer Marco van Leeuwen en Cees van Loon, die respectievelijk als derde en vijfde eindigden. De Oegstgeester Tom Weiter gleed als vierde over de streep. De als eerste vertrekkende fietser. Jan Versteegen, kwam als zesde binnen. Dames Avanti superieur aan Shot LEIDEN De vrouwen van Dextro/Avanti boekten een prima winst. Subtopper Shot Wageningen werd met 9-1 verslagen, waarmee Hazers- woude de eerste plek in de eredivisie verstevigde. Met twee wedstrijden meer ge speeld, heeft Avanti elf pun ten meer dan favoriet Mega- cles, dat overigens dit week einde niet in actie kwam. Yang Ying scoorde wederom drie wedstrijdpunten, evenals José Bakker. Marijke Olst- hoorn verloor alleen van Cyril Onstenk. De „reserves" wonnen even eens, zij het met 6-4. Elsloo '72 was de tegenstander in de eer ste divisie. Hetgeen belangrij ke punten opleverde.Com- test/Scylla 2, de nummer drie van onderen en daarmee de eerste ploeg in de degradatie- zóne. werd daardoor op meer achterstand gezet. Paula de Jong en Miranda Karsdorp boekten beiden twee winst punten, Ella de Vette één. Het dubbel De Jong/Karsdorp won ook. Scylla 2 verloor kansloos van DTS. Het werd 3-7 door Corien de Jong, die twee punten binnensleepte. An^elique Rijnders zorgde voor het derde. Monique Azier was terug van een blessure, maar miste nog te veel wed strijdritme en boekte geen en kele zege. Bij de heren kwam het „twee de" van Avanti tegen De Blaeuwe Werelt 2 niet verder dan een 3-15 nederlaag. Het betreft hier de eerste divisie. Het enige positieve punt was. dat Peter de Groot weer eens scoorde. Hij won twee partijen. Timo van der Voort won ook ëen wedstrijd, Patrick van Me- yerden deed dat niet, evenals invaller Nico ten Brink uit het,, tiende". In de tweede di visie won BT Lifters 2 met 4-6 van TTCV/Rath. Paul de Jong haalde drie punten binnen. Ed van de Berg twee en Jaap Po lak een. In de derde divisie §ing Docos ten onder bij Red tars. Het werd 6-4, omdat vooral Kish Prashad weinig gemotiveerd bleek. De ploeg is al zeker van promotie door de herindeling van de divisies. Ron van Veen en Ronald Rijs- dorp wpnnen ieder twee duels. LEIDEN Jan Laan heeft de mooiste halve marathon van de Bollen streek op zijn naan ge bracht. Laan, die lang op weg ging met zijn (weer) clubgenoot Theo Alkema de, had aan het eind van de 21 kilometer en 97 1/2 meter slechts negen se conden voorsprong op Al kemade. Laan, die na drukkelijk zijn zinnen heeft gezet op een over winning in de Zilveren Molen, had ondanks de felle wind met Alkemade het tempo zo opgeschroefd dat zij al bijna gedoucht waren toen nummer drie, Rijnsoever atleet Wout Duijndam, over de streep kwam. Gé van Veen werd op zijn beurt weer op forse achter stand gezet en werd vierde voor de twee Spartanen Rob van Everdinck en Olaf de Hoop. Martien Hoogenboom won het klassement van de veteranen door als zesde weer terug te zijn bij De Schelft. Jack van Beelen bleef ruim een minuut achter op de „Ve- ner". Willem Ravensbergen, Kees van de Bosch en de niet gebonden loper Van Winsem legden vele kilometers af in eikaars gezelschap. De ervaren Ravensbergen kwam als eerste Jan Laan geconcentreerd op weg naar de winst in de halve marathon van de NSL. Clubgenoot Theo Alkemade, die als tweede over de finisch zal komen, heeft hier al duidelijk problemen met het tempo van Laan. foto: andre van haasteren van de drie over de streep en werd met zijn negende plaats veruit de eerste veteraan 2. Bij de veteranen 3 (60 jaar en ou der) was er ook een Leidse overwinning via Henk Hakker in 1.40.24 uur. De beste dame werd Rotterdamse Michelle Parmentier in 1.26.42 uur. Uitslag: 1) Jan Laan, NSL, 1.10.27 uur, 2) Theo Alkemade, NSL, 1.10.36, 3) Wout Duijn dam, Rijnsoever, 1.12.24, 4) Ge van Veen, Bataven, 1.13.49, 5) Rob van Everdinck, Spartaan, 1.14.08, 6) Olaf de Hoop, Spar taan, 1.14.17, 7) Martien Hoog enboom, Bataven, 1.14.49 (le vet.), 8) Jack van Beelen. Bata ven, 1.15.50, 9) Willem Raven- bergen, Bataven, 1.16.42 (le vet.2), 10) Kees van de Bosch. NSL. 1.16.46. LEIDEN Nico van Eg- mond en Sandra Kroon toonden in de laatste wedstrijd van de Open Leids Badmintonkampi oenschappen aan dat zij tot de regionale top be horen. In de A klasse heerste het Wateringse Velo, dat slechts de da mes Van- Zijder veld het dubbel liet winnen. In de C klasse was Rob Burgerjon de grote man met drie titels. Met ieder twee titels en een zilveren plak waren Sandra Kroon en Nico van Egmond de meest opvallende spelers in de B klasse van het als „Open Leidse" aangekondigd badmintontoernooi van de BC Leiden. Nico van Eg mond won in de herenenkel finale vrij eenvoudig met 15- 6 de eerste game en met de eenzelfde gemak de verlen ging van de tweede game. Daarna werd hij met BC Lei den speler Paul Kooyman tweede in het cfubbel. Van Egmond en Kooyman verlo ren daar van het gelegen heidsduo Backhaus-Versteeg. De jonge Lissenaar met het opmerkelijke kapsel had met de Zwartewaler Backhaus drie games nodig voor de winst. Sandra Kroon had te gen die tijd de damesenkel fi nale verloren van Velo dame Sandra van Rij. Met 11-8 en 11-6 was de Wateringse dui delijk te sterk voor de Leid se. In de finale van de da- mesdubbel waren Kroon en haar vaste partner Joke Te- best veel te sterk voor de verzamelde concurrentie. Het Spotvogelsduo Alma van Winkel-Irene Oostendorp bleef nog het dichtst in de buurt. De finale van het ge- mengddubbel bracht een tweetal gelegenheidsduo op De winnaars van het herendubbel van de „Open Leidse Badminton kampioen schappen" in de A klasse: Seno The aan het net en Leidenaar Andri Karamoy op weg naar een smash. foto: bram veefkind de baan. Joke Tebeest was aan de BC Leiden voorzitter Jan Slingerland gekoppeld en het voormalige BCL ta lent Nico van Egmond (nu uitkomend voor het Leid- schendamse SIO) speelde met Kroon. Ondanks een aantal fraaie trucs uit de goed ge vulde doos van Slingerland bleven Van Egmond en Kroon de baas getuige de cij fers: 15-11. 15-5. In de A klasse heerste een kleine afvaardiging van Velo uit Wateringen. De nationaal kampioen had in Seno The en Jan Gerritse twee van haar beste heren naar Leiden gestuurd en zij stonden dan ook tegen elkaar in de finale. The was met twee maal 15-8 duidelijk te sterk. Bij de da mes deed zich in de finale een aardig incident voor. Bij de stand 10-7 in de derde game in het voordeel van Ca roline van Zijderveld werd door Carol Liem een shuttle net uitgeslagen. De lijnrech ter gaf de bal echter „in" en ging het voordeel naar Van Zijderveld. Ondanks de kans om op dat momnet de wed strijd te beslissen hoefde zij het ten onrechte verkregen voordeel niet en serveerde „sportief" ver uit. Liem pak te dit gebaar op en won uit eindelijk met 12-10. Van Zij derveld kreeg in de dames- dubbel haar revanche. Sa men met zus Nicole versloeg ze het Velo duo Liem met Mirande Leurink. Leurink greep in het gemengd dubbel haar titel. Met Jan Gerritse versloeg ze haar dubbelpart- ner Liem die met Andre Tjin Asjoe erg lang stand hield: 15-14 en 15-13. In de C klasse heerste Rob Brugerjon van Merenwiek op alle fronten. In de herenen kel was hij de baas over zijn sportvriend Jacco Lemmer zaal in drie games. Met Lem merzaal veroverde hij de dubbeltital door de BC Lei den veteranen Jan Slats en Enzo Spadon met 15-4 en 15- 13 te verslaan. Samen met Els Zwagerman versloeg hij daarna nog Jacco Lemmer zaal en Irene Spierings in het gemengddubbel. De twee fi nales waarin Burgerjon niet stond, werden door de Sas- senheimse dames Karin van Elsgeest en Marion Hazen berg (damesdubbel) en de Vlietwijkse Anneke van Steenvoorden (damesenkel) gewonnen. LEEUWARDEN Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft Oost Arnhem de nationale zaalkorfbaltitel vero verd. In de Friesland-hal in Leeuwarden versloegen de Gelderlanders voor ruim 7000 toeschouwers PKC met 14-8. Vorig jaar had Oost Arnhem zich met 12-8 de meerdere ge toond van de Papendrechtse formatie. De beslissing in het duel viel in in het eerste kwartier na de pauze. Het eerste gedeelte vah het duel was afgesloten met een minime voorsprong voor de titelverdedigers: 5-4. Direct na de rust liepen de Arnhem mers snel uit naar grotere voorsprong: 9-4. Vooral de Gelderse heren toonden zich superieur aan hun tegenstan ders. Uitblinker was Ron Steenbergen die vijf keer suc ces had. Door De Jager deed PKC in die fase nog iets terug. Maar toen korfbalster van het jaar Hënneke Cosijn bij 7-11 een strafworp miste, was de strijd eigenlijk beslist. Oost Arnhem speelde het duel daarna rustig uit naar de eind stand: 14-8. In de slotfase werd het treffen ontsierd door enige blessures. Condensvorming op de vloer bracht verschillende spelers uit hun evenwicht. TOP is voor het zaalseizoen 1988-1989 opnieuw ingedeeld bij de huidige landskampioen Oost Arnhem. De club uit Sas- senheim ontmoet in de de hoofdklasse A voorts DKOD (Heelsum), DOS'46 (Nijeveen), Groen Geel (Wormer), Die Haghe (Den Haag), Luto en Rohda (beide Amsterdam). De hoofdklasse B bestaat uit: AKC (Almelo). Blauw Wit (Amsterdam), Dalto (Drieber gen). Deetos (Dordrecht), For- tuna (Delft), LDO (Terwispel), PKC (Papendrecht), SCO (Ol- deholtpade). TOP-coach Jas per Engel liet naar aanleiding van de indeling weten: „Ik denk dat beide poules onge veer even sterk zijn. Ik denk dat we ons net als afgelopen seizoen kunnen handhaven. Tegen ploegen als Groen Geel, Die Haghe, Luto en ook DOS'46 hebben we beslist winstmogelijkheden". De fina le om het zaalkorfbal kampi oenschap wordt volgend jaar in sporthal Zuid in Amster dam gespeeld. H. LEIDEN De competitie wordt voor de heren van Leiden steeds minder in teressant. De eerste plaats is, zeker na de 1-1 deling met Tegenbosch, nu toch zo langzamerhand wel on bereikbaar geworden; al les aspiraties ten spijt. Roomburg speelde met vuur door te verliezen te gen degradatiekandidaat HOCO. Alecto kan vol gende week kampioen worden tegen Forescate. Het voornemen van Leiden om Tegenbosch met ruimte dekking op te vangen, kwam niet uit de verf. Bovendien misten de gastheren de durf om het spel te verleggen naar de rechterflank. Reeds vroeg in de eerste helft werd een „cleane" Leidse strafcorner af gekeurd. Later was het na een goed uitgevoerde aanval over scoorde Tegenbosch uit een strafcornervariant tegen (1-1). Door te weinig variatie in het spel van de Leidenaren slaag de de ploeg er verder niet in de overwinning te forceren. Roomburg reisde af naar het Brabantse HOCO, waar het weer eens geconfronteerd werd met echt bikkelhockey. De fysieke kracht van de Ois- terwijkers en het toelaten van erg hard spel door de scheids rechters deed de Leidse ploeg uiteindelijk de das om. Room burg stond erbij en keek er naar toen een knal via de paal in het doel belandde. Tien mi nuten na rifet was het weer raak voor HOCO. Een straf corner werd rechtstreks inge slagen (2-0), waarna de ploeg massaal terugzakte op eigen helft om de voorsprong te con solideren. Het missen van vele mogelijkheden, waaronder een royale kans door Rutger van Schaik en vier strafcorners droegen ertoe bij dat de thuis ploeg inderdaad in haar opzet slaagde en als tweede van on deren Roomburg nu dicht ziet naderen. De 5-0 zege van de Leidse dames op Zandvoort, benadrukt duidelijk het grille uitslagenverloop van de ploeg dit jaar in de eerste klasse. Een voortreffelijke eerste helft van Leiden leverde al vier doel punten op. In de 8e minuut re ageerde Barbera Boertje allert na een schot van Sabine Linn. Rechter vleugelverdedigster Chris Westendorp was betrok ken bij de volgende twee doel punten, doordat zij vrij op mocht komen vanuit de verde diging. Na eerst zelf te scoren na een fraaie combinatie met Karen van der Lee, liet zij 5 minuten later de eer aan Cate- lijne Kranendonk. Vlak voor rust was het Barbera Rij te na een strakke pass voo^ rondde (0-4). Door mei groepeerd hockey val zoë Zandvoortsen werd de s val na de rust aanzienlijk bete maar moest de ploeg i bijna strafcornerloos due jer nog een treffer van Cafcte Kranendonk verwerkeneen i Frusterend was het voor >ffec dan toe succesvolle dam ege Leonidas, dat Noordwijk nen: gen veld een over goed ootg de strafcorner beschikt ravc nate van der Bent scoort kbei onvervalste hattrick mete corners. En dat is maai r ge ook, want de Noord -r, i voorhoede zelf is mom wa weinig produktief. Een Uen" met 2-0 leidend Noofeng kreeg even de schrik in der nen na 2-1 door een fiwei damse strafcorner, maa; m; toch weer afstand uit ee& za de situatie. Hanneke v^ Voort ontnam haar teara ten alle twijfel met eer 'Q gescoord velddoelpunt Noordwijk blijft op 3 koploper Warande op len zitten. Alecto moe ontgelden tegen het Ha Craeyenhout. De met bh '^N kampende Leiderdorpse 'cur verloor met 4-2 en za 5 vaarlijk naar de degrad nI°' ne. Na een afwachtend "'st werd Alecto wakker g<rts" door een doelpunt dat var ingeleid door een opkoi)u°' Haagsche vleugelverded'an Vlak voor de ongelukki pende doelvrouw van *|-| werd de bal ingetipt (l-Op^ minuten voor rust stondi to opnieuw te kijken bij bound van een strafcori 0). Direct in de tweede mocht Eugenie West /'A een strafbal nemen di ontstaan uit een fouti !®kc keerde stafcorner voor 3 Haar aansluitingstreffe 8e* een onvoldoende bedt >"ei voor Craeyenhout want,raPa waar ongelukkig, werd P.s' de rand van de cirklc"n Haagsche voorsprong mP- vergroot (3-1). Analoo|verc het Alecto doelpunt bn J1 Craeyenhout even latcjl* wedstrijd (4-1). Voor de jlde - ge Nynke Blans was nojran een hoofdrol weggeleg 'eei reet na haar entree maa ran kundig gebruik van de 'e"j lettendheid in de Cr houtse defensie (4-2). heren stevent Alecto recht op het eerste klass af, want de heren w verdiend thuis van het Dopey. Ludo Mennis chiel Blans verzorgden re. Verder werd er door nog twee strafballen j De volgende week kanp J de beslissing forceren Forescate uit, dat opniei ,enSN punt inleverde bij Car uit Voorburg (2-2). JJJ LEIDEN Foreholte heeft het duel om de tweede plaats in de eerste divisie A verloren van VZV. Het collectief ster ker spelende VZV boog een achterstand bij rust (5-6) om naar een 13-11 zege. De dames van HVV behaalden in de beslis singswedstrijd tegen ODIS de afdelingstitel. De Voor- schotensen sloegen in de slotfase toe: 12-9. De heren van Saturnus pak ten de draad in de veld- competitie weer op. Met 20-11 pakte het tegen De Treffers nuttige punten. De dames van OASE had den geen moeite met DWS: 14-4. Foreholte speelde tegen VZV om de tweede plaats in de competitie. Beide ploegen ver zamelden tot nu toe 29 punten. Verdedigend had Foreholte de zaken aardig onder controle. Vanuit een 5-1 met een verre uitstap naar VZV's gevaarlijke linkeropbouwspeelster Judith van Dam ontregelde het de opbouw van de thuisploeg. Toen VZV vanaf andere ties ging scoren stapte posi- Fore- holte terug naar een 6-0 ver dediging. Judith van Dam zou uiteindelijk zeven maal scoren, maar deed dat voornamelijk uit de break-out. Daar zat ook het voornaamste euvel bij de Voorhoutsen. De aanval draai de niet. De opbouw werd re gelmatig door een VZV-speel- ster onderbroken. Tekenend was dat Foreholte voor de zes doelpunten in de eerste helft twee door Monique Gijsman benutte strafworpen nodig had. Ook in de tweede helft was het met maar eén wissel speelster uitkomende Forehol te weinig trefzeker. Het meer als een collectief spelende VZV won daarom verdiend met .13-11. Een pleister op de wonde was de winst van het tweede damesteam tegen Her cules. Met 14-12 zege (na ver lenging) dwong het promotie naar de eerste afdelingsklasse af, waardoor het gat ten op zichte van de selectie iets min der groot werd. De dames van HW hebben in de beslissingswedstrijd tegen ODIS promotie naar de derde divisie bewerkstelligd. De ploegen waren in de afdelings competitie gelijk geëindigd. Omdat ODIS over een beter doelsaldo beschikte, moest HVV de krachtmeting win nen. Dat lukte. HVV stond nooit achter, maar het moest de Westlandse ploeg wel regel matig naast zich dulden. Bij 6- 3 halverwege stonden de Voorschotensen voor het eerst op een ruime voorsprong, maar ODIS bracht dit binnen afzienbare tijd tot 6-6 terug. Met nog drie minuten te gaan, zag Astrid ter Heide tot haar eigen verbazing een voor de Westlandse keepster stuitend schot in het doel verdwijnen. Het was voor ODIS de genade klap. Een volgepakte sporthal zag de ploeg van Cees Lamboc met 12-9 winnen. Voor de op het hoogste niveau uitkomend veldhandbalploe- gen werd de competitie her vat. De heren van Saturnus haalden hun gram tegen De Treffers, waarvan vorig week in de zaal nog verloren werd. Met uitzondering van een kor te periode rond de rust, toen De Treffers van 10-3 tot 10-8 terug kwam, beheersten de Leidenaren het spel. De man nen uit Krimpen hadden de grootste moeite met de 4-2 de fensie van Saturnus, terwijl de eigen verdediging zwak func tioneerde. De Leidse afstand- schutters mochten ver in ko men, maar ook de combinaties voor het doel waren voor De Treffers niet te volgen. Satur nus, met een betrouwbaar kee pende Martin Kok in het doel. won met 20-11. De dames van OASE verdubbelden het aan tal tot nu toe in de veldcompe- titie behaalde punten door met 14-4 van DWS te winnen. De Schiedamse reserves geen partij voor de vlol lende dames uit Oud Adf name Anita van der Po( aan de cirkel moeilijk I stoppen. Ook invalsters Hassing op de opbouw,] len van der Poel op C speelden een goed verwege leidde OASE r de teller stopte bij 15-4.1 In de tweede divisie B| ren de dames van Nortlf 6-10 van WIK, terui heren van HVV het oenschap van de darr iets meer glans WIK 2 in de tweede he| der de voet te lopen. Nap 5 ruststand werd het llH

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18