f Roodenburg fortuinlijk langs Quick H: 2-0 tl rVSB winnaar an "bizarre edstrijd" leutels geknakt ia uitschakeling Leython weer alleen op tweede plaats m i I I £atdóe@owuvnt MAANDAG 21 MAART 1988 PAGINA 17 VB Zaterdag: Nico Oosterlee (ARC) 15; Klaas Dekker (De els), Rob Bink (Leiden) 12; Kees Kraayenoord (Katwijk), Zwaan (Rijnsburgse Boys) 11; B Zondag: Peter Gerse (Alphense Boys), Frank Bakker •hi* iensc Boys) 13; Piet van Zoest (Alphense Boys), John van (SVLV) 11; John van Eeden (Van Nispen) 10; hf'üng Zaterdag: Richard Trompert (Kagia) 19; Sjaak Nef- J(ZLC) 14; Gijs van der Mey (GWS) 11; NSV '46 verslaat FC Lisse LEIDEN De interessante ontmoeting tussen NSV '46 en FC Lisse werd bezocht door 1.000 toeschouwers. Zij kregen een wedstrijd te zien waarin twee ploegen zich volledig gaven. Lisse bleek technisch de betere ploeg, maar toonde zich bepaald niet schotvaardig. NSV trok aan het langste eind: 3-1. De FC kwam al na een kwartier op voorsprong. Ronald van Dijk prikte de bal er vanuit de „kluts" in. Al snel viel vervol gens de eerste tegenvaller voor de bollenstrekers te noteren. In diezelfde 13e minuut hield keeper Mark van Berkel de bal te lang vast en floot de arbiter voor tijdrekken. De verbouwereer de Van Berkel legde de bal neer en werd verrast door Noorder ling Frank Lelieveld, die de bal opzij schoof, zodat het voor Ar jan van Koert een koud kunstje was de 1-1 binnen te schieten. Op basis van inzet ging NSV door met het bestrijden van het technisch betere Lisse. Nog voor rust schopte Rob Volwater NSV naar 2-1. Ondanks talloze kansen lukte het de FC niet ge lijk te maken. Dennis Hoogendoorn, Van Dijk, Marco Wassenaar en Lau van der Voort kwamen wel in goede scoringspositie. Cock Helder zou de genadeslag uitdelen. Frans Blom was de aangever: 3-1. ALPHENSE BOYS HOUDT STAND BUTONEGIDO LEIDEN In de tweede klasse ging Tonegido tegen Alphense Boys 'ge woon' door, een gegeven waar de Alphenaars dankbaar gebruik van maakten. De Hagenaars verloren het aantrekkelijke duel met 2-3, nadat ze het Alphense Boys vooral in de slotfase moeilijk hadden gemaakt. De basis voor de winst werd door de pupillen van trainer Paul Bahlmann gelegd in het eerste kwartier, toen de ploeg op 0-2 kwam. Het was Peter Gerse, die kort na het eerste fluitsignaal ploeggenoot Pieter van Zoest in stelling bracht. Van Zoest maakte geen fout: 0-1. Na een kwartier verraste Frank Bakker de Haagse goalie met een afstandsschot 0-2. Na een half uur werd een dieptepass door het midden door de Tone- gidospits onderschept en omgezet in een tegentreffer. De aantrekkelijke wedstrijd vond zijn hoogtepunt direct na de rust. De arbiter beoordeelde een sliding van Frank Bakker als onreglementair en legde de bal op de stip: 2-2. In de vierde minuut na de pauze namen de boys naar later bleek definitief de leiding. Uit een doorgekopte corner kopte Van Zoest zijn ploeg naar 2-3. Gerse en Van Zoest hadden die score later nog kunnen uitbouwen, maar misten in kansrijke posities. Het slotkwartier was volle dig voor de thuisclub. Alphense Boys werd af en toe met de rug tegen de muur gezet, doch bleef overeind. Gehavend Blauw Zwart tevreden met gelijkspel LEIDEN - Een uiterst gehavend Blauw Zwart was na afloop zeer tevreden over het 1-1 resultaat tegen DFC. Het gelijkspel was overigens een terechte af spiegeling van de krachtsverhoudingen. De Wasse- naarders misten tegen een volledig DFC liefst viif ba sisspelers: Wijnand Bakker (dijbeenblessure). Marcel Veere (meniscus), Leo Bellekom (liesblessure), Danny Minnema (knie) en Cees van Leeuwen (scheenbeen). Desondanks wisten de gastheren vlak na rust op voorsprong te komen. Ronald Heemskerk beroerde een hoekschop net genoeg om doelman Leo Nuland op het verkeerde been te zetten. Vijf minuten later kwamen de bezoekers verdiend, zij het ietwat geluk kig, op gelijke hoogte. Een afstandschot van Celistino dos Santos caramboleerde via onderkant lat en schou ders van sluitpost Dave Kraayenbrink in het net. DFC kreeg hierna vleugels, maar stuitte op het cen trale duo Peter van der Ploeg-Peter van Leeuwen. Veel persoonlijke records ZijlLGB LEIDEN Bij De Zijl LGB, dat in Waddinx- veen bij de E-competi- tie aanwezig was, wer den dit weekeinde heel wat persoonlijke records verbroken. Zo verbeterde Marco Kerkvliet op twee af standen zijn tijd, te weten op de 100 school (1.17.2) en op de 200 vrij (2.13.4). Deze tij den waren goed voor goud en brons. De laatste overwinning voor Kerkvliet werd behaald met Robert Springer, Guydo Rey- neveld en Martijn Bus- scher op de 4 maal 100 vrij. De jongens ein digden in 4.17.4 op de eerste plaats. Springer veroverde op de 100 vlinder bij de heren een tweede plek. ook in een verbeterde tijd van 1.13.6. Busscher wist op deze afstand bij de jongens 73 en later ook een snelle re tijd te vestigen (1.09.9) en behaalde hiermee de eerste plaats. Erik Ouwe- kerk tikte achter Busscher aan in 1.19.5. Saskia van Varick zwom zich twee maal in de prijzen, brons op de 100 en op de 200 rug. Op laatstgenoemde afstand ook voor haar een snellere eindtijd (3.00.2). Haar zus, Pauline, deed er iets lan ger over bij de dames, maar ondanks dat alweer een persoonlijk record. Fiona Morissen kreeg brons overhandigd op de 100 vlinder, 1.23.5. Deze drie meisjes zwommen met Davina Juffermans op de 4 maal 100 wissel naar een derde plaats toe. Tijdens de B-competitie in Den Haag, waar LZ aan wezig was, behaalde Nan cy Kijk in de Vegte een goede tweede plaats. Op de 200 rug vestigde zij een nieuw persoonlijk record in 2.36.6. Verder waren het alleen de gebroeders Schouten die ook hun tiid wisten te verbeteren. Op de 100 vlinder deed Den nis de klokken stilstaan op 1.08.3, goed voor goud, en Mare tikte in 1.10.6 als derde aan. Verder veroverde Sjimmy van Deelen twee maal brons. Op de 100 school en op de 100 vlinder. Op eerstgenoemde moest zij Danny van Klink voor la ten gaan. Zi] eindigde als eerste op deze afstand in 1.20.3. Van Klink werd op haar beurt weer door Nan cy Kijk in de Vegte gepas seerd op de 100 rug, die in 1.11.9 als eerste aantikte. Pauline Stastra kan ook twee overwinningen op haar naam schrijven; zil ver op de 200 rug en brons op de 400 wissel in achter eenvolgens 2.30.4 en 5.19.9. Op de rug tikte Geralda Boekweit als derde aan (2.33.0). De laatste over winningen gingen tenslot te naar Antoin van Weer de, een matige 1.07.0 op de 100 school en goud voor Dennis SChouten op de 100 vrij (60.09). In Waddinxveen werd ook een aantal tussennummers gezwommen. Deze tijden gelden niet voor de pun tentelling, maar zijn onder andere bedoeld om de jon gere zwemmers wat erva ring op het wedstrijdvlak op te laten doen. Bij de meisjes onder de 10 bezet ten Bianca van Rijn, Alexandra Onderwater en Gabrielle Bleyenberg op de 100 vrij en op de 100 rug bij de meisjes de drie ereplaatsen. Micha Prins veroverde op de 100 vrij de tweede plek (1.19.4) en op de 100 rug behaalde hij brons (1.34.3). Op deze af stand werd Raymond van de Hoeven bij de jongens onder de 12 derde in 1.31. Davina Juffermans tikte, tenslotte, als tweede aan op de 100 vrij. )EN Roodenburg Ina de winterstop nog Es zonder puntverlies [de blauwzwarten lij- de laatste weken nau- Iks nog tot aanvaard- voetbal te kunnen Jen. De jonge ploeg (met het naderen van ontknoping van de )etitie zichtbaar on- ;en toenemende span- 2 gebukt. Mede naar - ?iding van de geluk- 2-0 overwinning van lupillen op Quick (H) i trainer Harry Tals- iaarom na afloop de ge slagen om de arm aande een eventueel jioenschap. ïnlijk mocht de overwin- zeker genoemd worden, de gasten waren over delen van de wedstrijd lerdere van de bezoekers, et een gemiste strafschop n eigen doelpunt de Lei- rs in de kaart speelden, e negenentwintigste mi- verprutsten de gasten dé lijkheid om op voor- g te komen. Rechterspits Gruter wurmde zich in H rafschopgebied behendig zijn bewaker Luc Kok, ets anders kon bedenken ijn tegenstander van ach- -i an te tikken. De door isrechter Boelhouwer Ikende penalty werd ver- EN )ns door topschutter Gru- —iinderlijk eenvoudig in de len van doelman Marcel geschoven. De Hage- zouden twaalf minuten tijd Roodenburg ander- |de helpende hand toeste- i de persoon van Robert lan. De laatste man, die en sterke wedstrijd had gevoetbald, speelde in een betrekkelijk ongevaarlijke si tuatie de bal blind terug op Nico de Groot. De Haagse sluitpost had echter inmiddels zelf zijn doel al verlaten en kon slechts toekijken hoe de bal in het net rolde, 2-0. Vijf Ruud Jansen, Henny de Romyn en Marcel van der Burg vieren gedrieën de eerste Leidse treffer. Richard Gottmer doet dat solo. De verdediging van Quick treurt... FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN minuten daarvoor had Rood- doorbrekende Ronald Jansen doelpunt loopt het even en zie enburg aangetoond het voet- gaf een prima voorzet af. die je hoe het zou moeten gaan", ballen toch niet helemaal te door Marcel van der Burg per- aldus Talsma. zijn verleerd. De op links fekt werd afgerond. „Bij zo'n Verder liep het dus van geen kanten bij de Leidenaren. De ploeg liet zich in opdracht van de Leidse oefenmeester be wust ver terugvallen uit angst voor het gevaarlijke Haagse spitsentrio Dercks-Vercaute- ren-Gruter. Talsma, die zelf overweegt na dit seizoen een punt achter zijn trainersloop baan te zetten, vreesde boven dien het mogelijke schokeffekt als gevolg van de recente wis seling van de wacht bij Quick. Trainer Rob van Zutphen werd afgelopen week. officieel wegens 'drukke werkzaamhe den', vervangen door het duo Fred van der Pol-Jan ten Hoopen. Hierdoor mocht het verdedigend nog aardig ogen, het kon niet verbloemen dat de Leidenaren momenteel on der grote druk spelen. Behou dens die ene mooie aanval kwam de thuisploeg niet ver der dan verre probeersels van Peter Pret, Richard Gottmer en Fred Ouwerkerk. Een ver ontrustende gedachte, zeker Een gedachte die gedeeld word door Talsma: „Met die twee thuisduels voor de boeg zou je op het eerste gezicht zeggen dat we het kampioen schap in eigen hand hebben, maar zelfs al zouden we ons daar goed doorheen slaan, moet je reëel blijven. Door ge brek aan routine begint de ploeg steeds krampachtiger te spelen. Met dit jonge team kan je in de weken daarna net zo makkelijk uitglijden tegen de mindere ploegen, zeker gezien het spanningsveld waarin we nu verkeren MARK VINK Scoreverloop: 73. Van der Burg, 1-0; 78. Beerman (eigen doel) 2-0. Roodenburg: Vink, Kok, R. Pret, P. Pret, Koree, Gottmer, Alberga (Goodway), Ouwerkerk, Jansen, Van der Burg en De Romijn. IRDWIJKERHOUT ide partijen waren a afloop roerend met t'r eens. Niet de 22 ?rs, maar de man in :wart had een hoofd- [espeeld in de 'eenak- Door drie strafschop- :oe te kennen en een ;r van het veld te stu- was het scheidsrech- !ollé, die in hoge mate itwoordelijk was de uiteindelijke 3-2 inning van VVSB |OAC '79. IC-trainer Mat Kantebeen ordde de gevoelens van r partijen: „Mij zal je niet ^auw horen over een jlsrechter, maar deze man een volkomen eigen fctje". De 'gekke beslissin- l(|van Colle waren overi- 'eerlijk over beide partijen iteld. I begon zeer sterk door ^vroege treffers van Mar- 'jCerkvliet, 2-0. Inmiddels tok Collé aan zijn eigen wedstrijd begonnen door res- pektievelijk Gé van der Star en Dennis de Jong, beiden we gens het wegtrappen van de bal, in het boekje te noteren. Vlak voor rust leken de gast heren op rozen te komen door de eerste van het trio toege kende strafschoppen te benut ten. De sterk spelende Gerry van der Burg mocht drie maal aanleggen (redding Van der Poel, paal) voor de bal in het net verdween. Leken, want de gasten kwamen na rust met behulp van Collé sterk terug. Twee keer hield aanvoerder Ruud Weenink van elf meter oog in oog met Johan van de Berg het hoofd koel, 3-2. ROAC'kreeg via Per van Es en Gé van der Star nog kans op de gelijkmaker, het was evenwel scheidsrechter Collé die vlak voor tijd andermaal alle aandacht opeiste door Dennis de Jong van het veld te sturen, nadat deze de bal uit de handen van Ab van der Togt trapte. En daarmee Kan tebeen deed verzuchten: „Het had een plezierige zondag kunnen zijn". ®EN Het goalbalteam van De Sleutels is er niet in ge ld zich te kwalificeren voor de landelijke bekerfinale. Hoe- jle eerste wedstrijd in Roosendaal nog goed verliep, haalden Reutels het niet dit jaar. Tegen het uiteindelijk ongeslagen jeleon werd het eerste verlies, zij het miniem, geïncasseerd, fc partij daarop, tegen Blauw Wit, schoot De Sleutels krach- jit de startblokken: binnen twee minuten was het 3-0. Mid- [Cees Smit begon al heel voorzichtig aan de finaleronde te [en, maar vier doelpunten op rij (2 langs de zijkant en 2 door het midden) brachten het moraal van de Leidenaren orse deuk toe. Volslagen van hun stuk werden zij door de Inskogels van Johan de Voogd aan stukken geschoten en {ten uiteindelijk nog blij zijn dat het bij 6-14 tijd was. finaleronde was daarmee onbereikbaar geworden en de te- ptelling binnen het Leidse kamp onuitspreekbaar. Sleutels piseert namelijk zelf op 16 april die finaleronde en had daar [aard zelf bij willen zijn. „Nu hebben we wel onze handen 'voor een goed georganiseerde finaleronde, maar leuk vind pt niet", was het commentaar van captain Cees Smit. LEIDEN De competitie loopt tegen het einde en de meeste teams weten waar zij ongeveer zullen eindigen. Promotiekansen zijn er voor beide eerste teams van Leython en het tweede damesteam van Novo. Een theoretische kans op degradatie is er nog steeds voor Gemini-K heren en Leython 2 da mes. En ook theoretisch (maar in praktijk waar schijnlijk niet meer haal baar) is de handhaving van Gemini-K 2 heren en de damesteams van RVV en Novo. Door eigen winst op Allides en door verlies van de concurrent is Leython weer alleen op de tweede plaats gekomen. Aan vankelijk leek het niet erg op een winstpartij. Leython moest een 7-1 achterstand wegwer ken in de eerste set. Door goed te serveren lukte dit en Ley thon nam een 12-8 voorsprong. Het einde van de set waren de teams aan elkaar gewaagd, maar Leython behield de voorsprong en won met 15-11. De overige twee sets viel Alli des ver terug terwijl de Ley thon aanval goed ging draaien. Een betere spelopbouw en meer grip op de aanval van de tegenstander brachten Ley thon de 3-0 overwinning. Novo speelde tegen degrada tiekandidaat Utrecht een slechte en ongeïnspireerde partij volleybal. Het statische spel leidde tot een 3-1 verlies. Bij de wedstrijd Gemini-Vier- hout waren niet, zoals normaal bij een wedstrijd, de spelers de door hun spel opvallende figu ren in het veld, maar de eerste scheidsrechter. De kaarten za ten bij hem wel heel erg los in de zak. Voor de meest onbe nullige zaken, niet eens het woord overtreding waard, werden er in totaal 4 gele en 1 rode kaart getrokken. Een speler van Vierhout toevoegen dat hij kennelijk "te dom is om te begrijpen waarvoor de kaar ten waren", maakt deze man tot een onbegrijpelijk spellei der. Voor Gemini liep het alle maal goed af. Aan nun kant geen kaarten, maar wel drie van de vier sets winst. Er werd keihard gewerkt en al leen het tweede part ging met groot verschil naar de tegen stander. De wedstrijd van Donar had een opmerkelijk verloop. Het team dat aan het einde van de set ruim op winst stond, won uiteindelijk niet. Vier sets lang werd dit spelletje gespeeld en beginnend bij Donar, wonnen beide teams om beurten een set. Als Donar de vierde set door had kunnen drukken was het 3-1 geworden. De vijfde set van deze ruim twee uur du rende wedstrijd ging vrij een voudig, mede door conditie- verschil tussen beide ploegen, naar Inter Amicos. Novo speelde tegen koploper Skania en kon niet meer dan een set winnen. Meer dan een deel winst was er ook niet voor Ge- mini 2 tegen Zovoc. Even werd het Zovoc moeilijk ge maakt. Gemini won van de nerveus spelende tegenstander de eerste set en kwam na een 3-10 achterstand in de tweede nog terug tot 10-14. Daarna was het Zovoc die de .punten maakte: 15-12. De laatste twee sets waren een makkie: 15-1 en 15-4 en Zovoc mag zich kampioen noemen. Lusv kon in het begin de aanvalscombi- naties nog volgen die Leython voorschotelde; door goede blo- kakties van Rob van Daalen konden de Leiderdorpers ech ter uitlopen en de eerste set winnen. De tweede en derde set haakte Lusv af, mede door dat de ploeg door gebrek aan aanvalsvariatie de verdediging van Leython niet onder druk kon zetten. Alleen in de derde set kon Lusv nog even bijko men doordat Leython een aan tal passfouten op rij maakte. VCS kampt nog steeds met een gebrek aan basisspelers. Alleen de eerste set leek het nog te lukken, maar Radius werd met 3-0 de overwinnaar. De dames van Gemini zorgen voor een spannende strijd om het kampioenschap. Beide koplopers verloren met 3-2 en een van de winnaars was het team uit Voorschoten. Zij speelde tegen het nerveuze Molenwiek en won onder an dere door veel aanvalsfouten van de tegenstander de eerste set met 15-7. De tweede set wilde het niet zo lukken: 9-15, maar daarna werd de volgen de set gewonnen door goed te blijven serveren. Een fouten- festival aan Gemini zijde zorg de daarna weer voor een gelij ke stand. De vijfde set werd gespeeld met Petra van Wis sen op het midden, die met haar contra-aanval menig punt scoorde: 15-10. Leython leed een pijnlijk 3-2 verlies te gen het reeds gedegradeerde van Santen. De pass was min der en daardoor kwam de spelverdeling er niet goed uit met als gevolg een aanvallend te weinig scorend team, waar bij de aanvallers ook te weinig inventiviteit toonden om nog iets met de bal te doen. Gemini speelde de eerste vier sets een leuke wedstrijd tegen VOY. Het ging heel gelijkop en VOY won de eerste en vierde set, Gemini de andere twee. Daarna was het over en Voy begon met in één service- beurt tien punten op rij te ma ken Verder dan 15-1 kwam het dan ook niet deze set. Ley thon 2 haalde weer drie brood nodige puntjes binnen. Slacht offer was Novo 1. Met een sur- Clus aan aanvalskracht, waar- ij Wilna Rinzema zeker ge noemd mag worden, won Ley thon met 3-0. Novo 2 had meer van Tornado verwacht, maar getuige de setstanden 15-6, 15- 11 en 15-1 was de overwinning vrij eenvoudig. RVV ging op bezoek bij Acco DOS, maar kwam niet verder dan een set winst. ANGÉNIS VAN DEN CLOOSTER

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17