^ignon weer op weg terug Onmogelijke winst voor heren Leiden Hitte deert Kristiansen niet Kees van der Ven ongenaakbaar Breukink verrast peloton van Frank van Veenendaal maakt opnieuw indruk Hollandia snelste op roei vierkamp B3PORTTRIBUNE KeidóaQowuvnt MAANDAG 21 MAART 1988 PAGINA 15 GD !p?Ea,Ö Kristianse houdt het hoofd koel. 3D RANSMAN VERRAST KLASSIEKERS-ELITE IN MILAAN-SAN REMO ADELAIDE De Noorse kampioe ne Ingrid Kristiansen heeft gisteren in Adelaide de wereldtitel op de weg over vijftien kilometer vero verd. In'de zon en de hitte - 35 gra den in de schaduw - was Kristian sen die vandaag haar 32ste verjaar dag viert, een klasse apart. Ze finishte in 48 minuten 23 seconden; bij na twee minuten voor de 23-jarige Chine se Xiuting Wang, die als enige van de an dere 76 ingeschreven dames het spoor van de Noorse enigszins kon volgen. Kristian sen verbleef al geruime tijd in Australië. Na twee wedstrijden vorige maand in Ja pan ging zij niet naar Europa terug, maar trok naar Falls Greek, waar zij zich op grote hoogte voorbereidde op het evene ment in Adelaide. Het landenklassement werd gewonnen door de Sovjetunie vóór China, dat op het gebied van de lange afstand bij de dames hard vooruitgaat. Door de warmte haal den zeventien loopsters de finish niet. De aan de omstandigheden gewende Austra lische atletes konden zich niet onderschei den. Het Australische team kwam als elf de binnen, waarbij Coral Farr opmerkte, dat het al een hele prestatie was de eind streep te halen. BERCHEM Motocrosser John van den Berk lijkt de aanpassingsproblemen in de 250cc-klasse overwonnen te hebben. De Osse- naar, vorig seizoen nog wereldkampioen in de 125cc-klasse, legde gisteren bij de nationale kampioenswedstrijden in Berchem twee keer beslag op de tweede plaats bii de kwart-liters. Gert-Jan van Doorn troefde hem beide keren af. In de 125cc-klasse maakt Dave Strijbos de hoge verwachtingen nog niet geheel waar. In de eerste manche werd de onttroonde wereld kampioen elfde. De tweede omloop won hij. In de halve-literklasse steekt Van der Ven ver boven zijn tegenstanders uit. De crosser won opnieuw twee manches en heeft in de ti telstrijd nog geen punt weggegeven. Lantaarnpaal staat John Bosch in de weg AMSTERDAM De Engelsman Mark Lovell heeft gisteren de negende Holland-rally gewon nen. De Nederlander Paul Maaskant werd twee de, zijn landgenoot Peter van Merksteijn derde. John Bosch verspeelde zijn winstkans door een ongeval. Hij nam een bocht te snel en raakte van de weg. Bosch eindigde als vierde. Bosch nam in de klassementsproeven van vrijdag, in de buurt van Almere, de leiding. Hij ging zater dagochtend met achttien seconden voorsprong op de latere winnaar Lovell van start voor het tweede gedeelte. Op de tiende proef, nabij Waarland, raakte Bosch van de weg en reed hij een lantaarnpaal omver. Het Nederlandse rally talent verloor vijf minuten en zakte naar de vijfde plaats. Bosch kon in het verdere verloop nog een plek stijgen. vW REMO Ooit leek J, rent Fignon de ge- dverfde opvolger voor nard Hinault. De ei- wijze Parijzenaar had ;lk geval met zijn illus- inmiddels gestopte, ïgenoot gemeen, dat 1 lrennen aardig was als oep, maar zeker niet inal gmakend. Na twee doll envolgende zeges (1983 t 1984) in de Tour de Bij nee was Fignon voor- temd het internationa- jeloton voor enige ja- te geselen. hetzelfde lot als dat van ault was ook Fignon be- ierdj>ren. Een knie-operatie, itaan door het jarenlang uiken van een te zware k\ nelling, leek de carrière iro de gebrilde Fransman e ge fgtijdig te beëindigen. Za- bewees Fignon met zijn in de Italiaanse openings- gepisieker Milaan-San Remo live tweede klassieker na de )akt lse Pijl in 1986) evenwel het peloton nog altijd reke- met hem moet houden. Ie start op de Piazzale Du- i in Milaan was Fignon nog imeen uitgelachen om het woïg&nuzikantenstaartje in zijn ite de Parijzenaar alle criti- it na een offensief gereden koers en een gewonnen sprint tegen de Italiaanse kampioen in spé Maurizio Fondriest. Fig- nons dankwoord ging uit naar de ploeg van Jan Gisbers, die zich in de eerste klassieker van het seizoen tevreden moest stellen met de derde plaats van Steven Rooks. De 79e editie van de „prima- vera" was een van de mooiste van de laatste jaren. Op een echte lente-zaterdag was er geheel volgens de traditie eerst een lange vlucht van een groep durvers en kwam de ontknoping pas op de laatste helling: de Poggio di San Remo. Alle kopmannen raas den zij aan zij langs de Bloe- menrivièra naar De Poggio. Alleen de Italiaan Argentin ontbrak. De geestelijk snel ontwrichte Argentin ging in de afdaling van de Cipressa te gen de grond door een klap band en gaf op. In zijn val trok hij Fondriest mee. De jonge ling hervatte de koers echter en werd nog een hoofdrolspe ler. Nederland deed mee met de mannen van Gisbers. Van der Poel was de kopman en was ook present in de frontlijn. De Nederlandse kampioen zou ook een goede kans hebben gehad als Fignon niet zo'n dag meemaakte dat hij alles kon. PDM maakte de koers vanaf de Cipressa. Op de voorlaatste bult op het 294 kilometer lan ge parkoers maakte LeMond tempo en plaatste hij in de af daling een demarrage. Een motor, die midden op de weg stilstond, veroorzaakte tijdens de klassieker Milaan-San Remo een van de twee valpartijen. FOTO: AP Valpartij zonder gevolgen SANREMO De massale valpartij, die zich op 22 kilometer van de finish in de afdaling van de Cipressa voordeed, leverde geen ernstig gewonden op. Drie renners, de Fransman Marie en de Italianen Asti en Ballerini, die uit voorzorg naar een ziekenhuis waren overgebracht, konden later op de avond Weer naar huis terugkeren omdat geen ernstige letsels waren geconstateerd. Niet zo lang geleden overkwam Jan Raas op hetzelfde punt een dergelijk ongeval. Dat leidde bij hem het einde van zijn grootse carrière in. Laurent Fignon profiteerde gretig van de omstandigheden. „Milaan-San Remo is een koers voor niet-stinctieve ac ties. Theunisse maakte tempo en ik voelde in mijn benen, dat ik nog wat extra's had. Ik vond dat ik geen moment moest aarzelen". Fignons eer ste aanzet mislukte. Het groep je slokte hem direct weer op. De tweede demarrage was hard, het was een actie die hij sinds zijn laatste Tourzege in 1984 niet meer had laten zien. Met een uiterste krachtsin spanning kwam de Italiaanse hoop Fondriest tot bij de Fransman. In het korte mon delinge contact werden ze het direct eens hard door te rijden naar de eindstreep. Fondriest zei later: „Ik werd liever twee de dan tiende. Ik ben nog be zig met de opbouw van mijn loopbaan". Fignon zei later te durven gokken niet Fondriest. „Ik ben geen groot sprinter, maar na 300 kilometer ga ik niet minder hard dan na 100 kilometer. Met de meeste ren ners is dat niet zo". Uiteinde lijk werd het een keurige zij- aan-zij-sprint van buigen of barsten. De oudere barstte pas achter de eindstreep. Mooie fi nale in San Remo, de wieler sport had dit en zo'n winnaar dit seizoen dringend nodig. Op basis van zijn zeven over winningen dit seizoen behoor de Matthieu Hermans tot de kanshebbers in Milaan-San Remo. Hij kwam niet in de wedstrijd. „Ik had slechte be- Laurent Fignon finisht voor de Italiaan Marizio Fondriest. nen", zei de Brabander in Spaanse dienst, die de afgelo pen week een miljoenen-aan bod uit Colombia kreeg. „Het ging absoluut niet". Er waren meer kanshebbers die minder goed presteerden. Eric Vande- raerden, kopman van Peter Post: „De ploeg was uitste kend, ik niet. Ik moet eerlijk zijn. Normaal had ik moeten reageren op de acties op de Poggio. Het zat er niet in Plotseling Fignon was plotseling een gro te, toen hij in 1983 bij verras sing de Tour de France won en die prestatie een jaar later op grandioze gijze herhaalde. Daarna ging het even grandi oos mis met hem, zowel fysiek als psychisch, want zonder noemenswaardige resultaten gedroeg hij zich als de koning van het cyclisme; een sukke laar met sterallures en een miljoeneninkomen. „Ik heb fouten gemaakt", gaf hij in San Remo na zijn zege toe, „vorig jaar was ik niet alleen de kopman van de ploeg, ook de manager. Het is inmiddels ook mij gebleken, dat je niet kunt fietsen en regelen tege lijk. We presteerden als ploeg steeds slechter, ik trok me dat vreselijk aan want ik was mede verantwoordelijk. Ik heb het vorige seizoen afgemaakt en daarna twee maanden de fiets niet aangekeken. Op va kantie ben ik door Thailand getrokken, mijn zinnen totaal verzet. Eenmaal terug in Pa rijs heb ik me helemaal op het wielrennen toegelegd. Veel ge traind. Na Parijs-Nice zat ik dagelijks acht, negen uur op de fiets. Elke dag ging ik naar de Cipressa en de Poggio het par koers verkennen. Op weg naar Milaan had ik een gevoel over me, dat ik niet kon verliezen". KEMZEKE De Omloop van het Waasland is giste ren met een kleine voor sprong gewonnen door Eric Breukink uit de ploeg van Peter Post. De revelatie van het seizoen 1987 sprong vijftien kilometer voor het einde van de wed strijd over 202 kilometer weg uit het peloton en hield stand. De sprint van het peloton werd gewonnen door ae Belg Johan Capiot, die vijftien se conden na Breukink arriveer de. Diens landgenoot Werner Devos werd derde, net voor de Nederlander Frank Pirard, de winnaar van vorig jaar. Het ruim honderd man tellen de peloton leek 150 kilometer lang te willen profiteren van de eerste lentedag. De prof wedstrijd begon pas echt in de slotfase, toen de renners op de kasseien terecht kwamen. Maar ook toen viel de grote groep niet uiteen. Eerst was er een vlucht van twaalf renners, onder wie Jelle Nijdam en de Belg Patrick Versluijs, maar zij werden achterhaald. DE formatie rond Anderson mocht niet starten in Milaan- San Remo en was gebrand op een succes in het Waasland. Breukink bleef echter uit de greep van het peloton. Ploeg leider Priem moest genoegen nemen met de tweede plaats via Capiot. Woudenomloop De Amsterdamse wielerama- teur Ralph Moorman heeft za terdag de B-klassieker De Woudenomloop gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint van de vierde editie van deze koers met start en finish in Zwwaag-Westeinde de Bra bander Ottevanger en de Noordhollander Bogaart. Voor Moorman was het de tweede overwinning in het zo juist be gonnen seizoen. Vorige week schreef de renner uit de ploeg Koersen de Ronde van Zuid- Holland op zijn naam. De vier de editie van De Woudenom loop werd geteisterd door veel regen en harde wind. Van de 120 renners die van start gin gen kwamen er slechts 37 over de eindstreep. Nlas I lik Ier Hoorn ndigt D achtste aats in en Haag s)DEN Rik van dei irn eindigde zaterdag een goede achtste its in de massaspurl de schaatsmarathon Haagse Uithof. In wedstrijd reden ook sterkste B-rijders en internationale lange D-vedetten mee; Mi ll Hadschieff uit Oos- ijk eindigde daarvan derde achter Richard Kempen en ex-lange- rijder en eeuwige ri- Yep Kramer. Leide- Alex Jansen deed ook niet slecht met zestiende plaats, nadat hij in de slotkilome- had geprobeerd het >ton achter zich te la- zovele van de eerder eden marathonkoersen ook deze wedstrijd ge- nd om in een massasprint ndigen door het hoge tem- at het peloton ontwikkei- Met name Hadschieff reed uiterst sterke koers, maar zijn inspanningen uitein- niet met de zege be- Kleine en Jan Kooiman n er nog bijna in geslaagd het peloton te verrassen, werden in de laatste ronden in de kraag ge- door het peloton met schieff in de voorste gele- n; de Oostenrijker trok ook de sprint aan en sloeg gaatje op de rest. Edward en zat nog "in het wiel", moest Hadschieff laten I. Op de meet waren van npen hardnekkige ge iten gaan dat hij lid van ft wordt en Kramer er toch nog sneller; Rik der Hoorn eindigde dus achtste en Alex Jansen als iende. dames eindigde Petra fnbergen op de derde plaats afvalwedstrijd over 26 Lenie van der Hoorn Ügde als zevende. LEIDEN Luba Leiden behaalde zaterdag een on mogelijk geachte overwin ning in Amsterdam op ASVU (84-94). Door de knappe overwinning van Lisse op Zeemacht (80-80 n.v. 92-91) blijft handha ving in de eerste divisie echter nog steeds onzeker. De dames van Grasshop pers hadden geen enkele moeite met het zwakke Racing Amsterdam (93- 54). Zaterdag aanstaande kan Grasshoppers in eigen huis het kampioenschap officieel maken. Luba Leiden is er dit weekein de opnieuw in geslaagd zich in het centrum van de belang stelling te spelen. Eén week na het geruchtmakende ontslag van trainer/coach Martin Bak- huyzen versloeg de Leidse équipe in Amsterdam de 'stu denten' van ASVU. De komst van Wil Moerer als trainer en Michiel van der Meer als coach lijkt daarmee gerecht vaardigd, alhoewel de manier waarop Bakhuyzen door voor zitter Nijssen werd weggezet een wrange oproept. De komst van de nieuwe man heeft vooralsnog wel het ge wenste effect gehad. Van der Meer beperkte zaterdag zijn inleiding tot: „Ik kom hier om te winnen, en iedereen die hier met een ander doel zit, kan vertrekken". Zijn woorden maakten indruk. ASVU kwam er de gehele eer ste helft niet aan te pas. Ro nald van der Geest en Steve Bouman trokken de Leidse wagen, die het nog steeds zon der Thijs Minderhout en Ro bert Jan Kamstein moest stel len. Na de pauze kreeg Leiden de gebruikelijke inzinking. ASVU kwam terug tot op 4 punten, maar bleef daar op steken. Uiteindelijk werd het 84-94, waarmee Leiden een ui terst belangrijk resultaat boek te, want het staat nu 4 punten los van Racing Beverwijk. Een uitstekend resultaat ook voor coach Michiel van der Meer voor wie de winst een enorme opluchting moet zijn geweest. Immers, als Leiden verliest schijnt de positie van trainer- /coach daar een hele wankele te zijn! Het commentaar van de in middels ex-Leidencoach Mar tin Bakhuyzen op de Leidse overwinning: „Ik ben ontzet tend blij voor de iongens. Ik hoop dat ze zich handhaven. Ik weet ook dat ik doordat Leiden nu wint, de Zwarte Piet vaster in mijn handen houd. Maar ik heb inmiddels - ook vanuit de spelersgroep zelf - zoveel positieve reacties ge had, dat wat het bestuur van me denkt me verder een zorg zal zijn". De achterstand in de competi tie van Lisse op Leiden blijft beperkt tot twee punten. De Lissenaren behielden de aan sluiting door via verlenging te winnen van Zeemacht uit Den Helder. Lisse trad aan zonder de geblesseerde toprebounder Frank Wessels en zonder top schutter Erik van Zelm. Dat Lisse toch een vuist kon ma ken, dankte de ploeg aan het goede werk van Ferry Huur man en Paul Ruigrok. Zij trokken hun ploeg via 35-40 met de rust, naar een 57-47 stand. Die voorsprong ver dween weliswaar, maar gaf Lisse toch voldoende vertrou wen om voor de volle winst te gaan. De 80-80 eindstand maakte een verlenging nood zakelijk en daarin bleek Lisse de meest gelukkige ploeg. Coach Broekhof zag de uiterst streng fluitende scheidsrech ters partij kiezen voor zijn- ploeg. Een vermeende terug- speelfout en een lopend blok (Broekhof: „Daar fluiten ze eens in de honderd jaar voor".) bracht Lisse tot tweemaal toe in balbezit. Dat was voldoende om op 92-91 te kunnen afslui ten. De winnende treffer kwam op naam van Nanno Veldhuizen van der Zanden. Leiderdorp had dit weekeinde een 'makkie' aan het reeds ge degradeerde DSS uit Haarlem. De marge tussen beide ploegen bleef enigszins verrassend ste ken op 16 punten (95-79). De Haarlemmers versloegen de Leiderdorpse verdediging soms kinderlijk eenvoudig en dat maakte met name coach Peter Paulides van Leiderdorp bijzonder boos. Vooral de hou ding van zijn pupil Erik Huy- bens was een doorn in zijn oog: „Die jongen is zondermeer ge talenteerd, maar legt zich in het veld geen enkele vorm van discipline op. Tegen DSS dunkt hij en loopt vervolgens de verdere wedstrijd na te ge nieten, waarbij hij het ver domt te verdedigen. Het ren dement van zijn acties voor de ploeg wordt zo minder dan nul en daar baal ik ontzettend van". Harde woorden van Paulides die als voorbereiding moeten gelden op de alles be slissende wedstrijd tegen Early Bird. In de heren promotiedivisie versloeg BVO hekkesluiter Zaandam met 72-76. Een krap pe overwinning voor de Al- phenaren, die helaas niet het beoogde resultaat had. De mede degradatiekandidaten Utrecht en Basketiers wonnen beide hun wedstrijden van res pectievelijk Gunco en Voor burg. Zij blijven daarom slechts 2 punten verwijderd van BVO. In de dames promotiedivisie bestond er wat Grasshoppers betreft geen enkele kans op een verrassing. Met grote cij fers (93-54) werd Racing Am sterdam verslagen. „Een ver plicht nummer", zo noemde Petra van der Oever blijft overeind tegen een getalsmatige Amsterdamse overmacht. Grasshoppers had overigens geen „kind" aan de hoofdstedelijke Racing: 93-54. coach Han Wallaart deze wed strijd. Doordat het in de com petitie op de tweede plaats staande Tonego in Castricum van Sea Devils won, moeten de Katwijkse dames tot vol gende week wachten alvorens zij het kampioenschap kunnen bezegelen. Tegenstander DAS zal daar weinig aan af kunnen doen. Topscores Grasshoppers: Anja Aandewiel (32); Petra van der Oever (14). De dames van MSV speelden dit weekeinde een 'dubbel' te gen het Maassluise Elemen- tum. Na zaterdag in Noordwijk met ruim verschil te hebben gewonnen (73-46), verloren de Noordwijksen gisteren verras send met 76-72. De dames van Lisse konden opnieuw het geluk niet af dwingen. Voor de zevende maal dit seizoen werd er met minimaal verschil verloren. Ditmaal was DAS in Delft met 52-51 het team van Lisse de baas. Joke van de Heuvel (8- 17) en Lida van der Voort (4- 14) waren de topschutters voor Lisse. In het rayon speelde zich in Katwijk de derby tussen de heren van Grasshoppers en MSV af. De Noordwijkers veegden in de Katwijkse Boorsmazaal de vloer aan met Grasshoppers door met 74-99 te. winnen. LEIDEN Frank van Veenendaal blijft zijn goe de vorm vasthouden; dit maal beleefde de Sassen- heimer hoogtijdagen in Oreye waar hij, evenals vorige week, een vierde plaats pakte in een druk bezochte Belgi sche klassieker. Veel Nederlandse renners zoe ken in het vroege voorjaar hun heil in de Belgische wed strijden en in Oreye was het niet anders met meer dan 200 coureurs aan de start. Op het winderige en heuvelachtige parcours dunde het peloton echter snel uit, maar Veenen daal handhaafde zich voorin de waaiers en reed met tien anderen in de laatste veertig kilometer uit het peloton weg. Uiteindelijk sprongen drie renners eéó voor één weg uit deze kopgroep, ook van Vee nendaal slaagde erin, maar kon de al eerder ontsnapten niet meer achterhalen, zodat een vierde plaats zijn deel werd. In de Rijn-Bollenstreek com petitie greep Marco Vermeij in Gouda zijn tweede zege; dit maal ontsnapte de Lissenaar met Tom de Jong uit Roelofsa- rë'ndsveen en versloeg deze vervolgens in de sprint-a- deux. Van de achtervolgers was Ronald van der Tang uit Voorhout de snelste sprinter. Bij de junioren pakte Robert Karremans in Lisse ook zijn tweede zege, hij hield hierbij thuisrijdpr Dick Hobo achter zich. Bij de liefhebbers pakte Pieter Evelein op lepe wijze de zege; de Leidenaar liet in Alphen in het Zegerplasgebied Ton van Duivenbode het gat naar de ontsnapte van Deusem dichtrijden en ging er vervol gens op slinkse wijze vóór de streep overheen en greep de zege. In Lisse moest Cor Kloosterman in Bram van Wensum zijn meerdere erken nen tijdens de veteranenkoers. Op Roomburg was Etienne Vergeer de snelste nieuweling, Ebelinda Turk was aldaar de snelste dame. LEIDEN De Olympische dubbelvier met de Leidse Jos Compaan heeft in Amsterdam op de Heineken Roei Vierkamp haar visitekaartje afgeleverd. Vier afstanden moesten in het wedstrijdweekend worden afgelegd en alle vier werden door hen gewonnen. Op de eerste afstand, de 2500 meter, had het kwartet 8.08.2 mi nuten nodig. Op de 250 meter sprint, direct na de 2500 meter, vonden zij hun belangrijkste tegenstander, de Nereuscombinatie, lang naast zich. De Olympische bleek de race in haar voordeel beslist te hebben in 51.6 sec. Op zondag werd de 750 meter in 2.36.3 minuten gevaren. De 5000 meter ging in 17.01.6, een goede graadmeter voor de Head of the river van volgende week, die dezelfde lengte heeft. Een pittige strijd tussen de Olympische roeisters en de Nereus-combinatie is dan ook weer te verwach ten. De Nieuwelingen-scullsters van Asopos de Vliet werden eerste in het eindklassement na twee afstandsoverwinningen (de 2500 meter in 8.52 min., de 250 meter in 59 sec.). Op de vijf kilometer werden Ravensbergen, Van Erp, De Graaff en Stelma in 18.29 tweede; zij bleven het Amsterdamse RIC, op wie zij 7 seconden te verliezen hadden, echter voor, zodat hun eindklassering geen gevaar liep. De lichte Asopos-combinatie, de officieuze selectie-acht, wist dit weekend geen overwinning te behalen. De combinatie roeide technisch mooie races en eindigde hoog in het klassement door op de lange afstanden respectabele noteringen te behalen met hun acht. Op de 250 en 750 meter verloren zij kostbare seconden in het klassement; die maakten zij echter op de 2500 meter (tweede met 7.23) en de 5000 meter weer goed. In de slotrace werd er slechts 1,5 seconde verschil geklokt tussen hen en de winnaar. In de hoogste dames-acht divisie namen het Engelse Thames, Nereus en twee Leidse combinaties (de Triton-acht met Daphne van der Pol en de Njord-Asopos-acht die om reglementaire rede nen als Njord acht moest starten) het tegen elkaar op. Thames legde een superioriteit aan de dag waar de Nederlandse ploegen niet aan konden komen. De Triton-combi bleef op haar beurt door haar grotere ervaring Njord op alle afstanden voor. De 5000 meter gaf een goed inzicht in cje verhoudingen; in deze achter volgingsrace wist Njord de op papier gelijke Nereusploeg in te halen maar werd zelf bijna door de Tritondames ingehaald.. Njord finishte bij de Berlagebrug na 17.20 min. De eerstejaars dames van Njord maakten hun debuut op deze Vierkamp: na redelijke resultaten op de eerste drie afstanden wisten zij een tweede plaats in het eindklassement te behalen Goede prestaties van jeugd IHCL LEIDEN Tijdens de gewestelijke kampioenschappen voor ju nioren' en pupillen kwamen de IHCL-shortttrackers goed voor de dag. Bij de pupillen-jongens eindigde Vincent Wolters op de eerste plaats, Harold Jansen werd in die categorie derde. Nicoli- ne Ravensbergen en Carina Slingerland werden bij de meisjes respectievelijk tweede en derde. Bij de junioren-C wonnen de IHCL-leden zowel bij de mannen als de vrouwen; Eric Duivelshof werd eerste vóór Frits Hooge- veen (2) en Alexander Velzenboer (3). Bij de meisjes was de winst voor Joëlle van Koestveld weggelegd. Claudia Wolvers en Yvonne Borst eindigden achter haar. Antoinette Koeken haalde bij de meisjes D een derde plaats. Slechte start van rallyteam LEIDEN De équipe Henk Westerbeek/Cees Segaar van rally team Bollenstreek is het autorallyseizoen 1988 slecht gestart. In het 9e internationale Amsterdam BP kampioenschap, de eerste dje meetelt voor het nationaal kampioenschap, moest zij de strijd al na zes klassementsproeven staken. Na de eerste proef zag het er voor de Voorschotens/Sassenheimse formatie nog hoopvol uit met de behaalde derde tijd nationaal. Direct daarna kregen Wes terbeek en Segaar echter problemen met de koeling van de mo tor van hun Opel Manta. De goede klassering ging daarop in de volgende vijf proeven verloren, waarop de strijd werd opgege ven. De rally werd gewonnen door het Britse team Lovell/Free man in Ford Sierra; tweede werd de Nederlandse équipe Maas kant/Van Beek in Opel Kadett.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15