Everton stuit Liverpool eindelijk Faalangst van FC Den Haag leidt tot nieuw dieptepunt Real wint, Olympique stelt teleur SPORTTRIBUNE Eredivisie Eredivisie Sparta-Haarlem 1-0 DS'79-PEC Zwolle afgelast FC Twente-Feyenoord 0-0 FC Utrecht-VW afgelast Ajax-Fortuna S. 4-0 AZ-FC Den Bosch 0-1 FC Den Haag-Volendam V3 PSV-Willem II 3-1 Rods JC-FC Groningen 2-1 SteidóaQowtant MAANDAG 21 MAART 1988 PAGINJ Eerste divisie Wageningen-Emmen afgelast NEC-MW afgelast SC Cambuur-Eindhoven 0-0 Excelsior-Heerenveen 2-0 Telstar-Vitesse 3-0 Veendam-RBC afgelast Go Ahead Eagles-SW 1-2 De Graafschap-Heracles 2-1 RKC-Helmond Sport 1-0 Periodestand Programma Topscorers RKC 8 6 1 1 13 25- 7 MVV 6 5 1 0 11 14- 4 NEC 7 5 0 2 10 11- 6 Veendam 7 4 2 1 10 13- 8 Eindhoven 8 3 4 1 10 13- 8 De Graafschap... 8 3 3 2 9 7- 5 Excelsior 7 3 2 2 8 11- 7 Heerenveen 6 3 1 2 7 8- 6 Helmond Sport 8 3 1 4 7 13-13 RBC 8 2 3 3 7 9-14 Emmen 7 2 2 3 6 6- 9 NAC 7 3 0 4 6 7-10 SVV 7 2 2 3 6 8-11 Vitesse 7 2 2 3 6 7-11 Telstar 8 2 2 4 6 11-18 SC Cambuur 8 1 3 4 5 9-12 Go Ahead Eagles 8 1 3 4 5 7-14 Wageningen 6 1 2 3 4 6- 9 6 0 1 5 1 4-14 RKC en Viteese zijn periodekampioen Eredivisie Zaterdag AZ-Roda JC Haarlem-DS'79 PEC Zwolle-PSV Willem ll-FC Twente Zondag FC Groningen-Sparta Feyenoord-FC Utrecht WV-FC Den Haag Volendam-Ajax FC Den Bosch-Fortuna S. Eerste divisie Morgen MW-Heerenveen Vrijdag MVV-De Graafschap Zaterdag NAC-Wageningen Emmen-NEC Eindhoven-RKC Helmond Sport-Excelslor Heerenveen-Go Ahead Eagles Zondag Heracles-SC Cambuur S W-Telstar Vitesse-Veendam Eredivisie 1. Koeman (PSV) 2. Bosman (Ajax) 3. Kleft (PSV) 4. Boere (FC Den Haag) 5. Gillhaus (PSV) Ellerman (Sparta) 7. Slagboom (DS'79) 8. Hofman (Feijenoord) 9. Koolhof (FC Groningen).... Meijer (Ajax) Willems (FC Twente) Been (Feijenoord) Hoekstra (Feyenoord) Kruzen (FC Den Bosch) Eerste divisie 1. Van de Wiel (RKC) 2. Boere (De Graafschap) 3. Janssen (NEC) Schapendonk (RKC) 5. Vroomans (Eindhoven) 6. Small (Vltsse) Van der Ark (Cambuur) 8. Eiber se (De Graafschap)... Prijsvragen Lotto; 5-12-18-20-27-35. Reserv J Deelnemers: 585.835. 2.505.368,00. Prij 1.240.616,00. Toto: 1-2-3-1-1-2-1-3-3-1-1-1 nemers: 32.966. Inleg: 150.341 1 Prijzen: 71.415,00. Toto-gelijk: 9-11-13-17-25. T( voegd: 16. Deelnemers: 3241. 14254.00. Prijzen: 12.493,00. Cijferspel: 869.296. Deelnerrèl 276.484. Inleg: 414.726.00. 165.891,00. IP 7 slrïl u h« niet i. C LIVERPOOL Everton is blijkbaar de enige club in Engeland die dit sei zoen in staat is Liverpool te verslaan. Nadat de tweede ploeg uit de ha venstad de trotse lijstaan- voeder al uit het League Cup-toernooi had gesto ten, maakte Everton giste ren ook een einde aan de reeks van 29 wedstrijden waarin de ploeg van Dal- glish in de competitie on geslagen bleef. Het doel punt viel al in de veer tiende minuut. Clarke scoorde nadat een hoek schop door Grobbelaar niet goed werd wegge werkt. Ondanks het verlies behield Liverpool een ruime voor sprong op de concurrentie. Manchester United heeft een achterstand van veertien pun- tén en twee wedstrijden meer gespeeld dan de nummer een. Everton klom door de winst naar de derde plaats op drie punten van United maar met nog een duel te goed. De mees te treffers vielen zaterdag bij het duel, waar het meeste op het spel stond. In de strijd te gen de degradatie liet Oxford een kostbaar punt liggen in de thuiswedstrijd tegen Chelsea. De toeschouwers zagen acht doelpunten. Oxford bleef daardoor voorlaatste. Het heeft alleen Watford voor zich. De ploeg van voorzitter Elton John verloor kansloos bij West Ham: 0-3. Ruud Gullit was weer succesvol. Met dit boogballetje verschalkte hij doelman Zinetti van Pescara, waarmee de tweede treffer werd Bondsrepubliek ingeluid. FOTO: ANP Het eerste duel tussen Werder In Christchurch ontstond in de voetbalwedstrijd Australië-lsrael een heuse vechtpartij. Het duej een plaats in Seoul werd later voortgezet en eindigde in 0-0. Bremen en Leverkusen bin nen een tijdsbestek van iets meer dan maand, geeft zater dag geen winnaar opgeleverd. In Bremen eindigde de „voor wedstrijd" van de duels in de strijd om een plaats in de eind strijd van het Europa Cup 3 toernooi, in 3-3. Werder be hield ondanks de remise toch twee punten voorsprong op de grootste concurrent voor de ti tel. Wel werd uidelijk dat Ri- nus Michels met zijn keuze voor Leverkusen een goede heeft gemaakt. Het scorever loop in Bremen was spectacu lair. Een achterstand van 2-0 werd drie minuten Voor het einde omgezet in een voor sprong, waarna in de slotse conden Werder alsnog langszij kwam. Bayern Miinchen kwam bij middenmoter Eintracht Frankfurt niet verder dan 1-1. Nummer drie op de ranglijst, FC Köln, profiteerde wel van de misstap van de koplopers. In Keulen werd Borussia Dortmund met 2-0 verslagen. Italië Ruud Gullit speelde een hoofdrol bij de 2-0 overwin ning van AC Milan in de thuiswedstrijd tegen Pescara. Gullit maakte het tweede doelpunt zelf en bereidde de andere treffer van Massaro voor. Toch blijft de achter stand van Milan op koploper Napoli vier punten. De ploeg van Maradona won simpel met 3-0 van degradatiekandidaat Como. Napoli maakte tegen Como een eind aan een nega tieve serie. Na twee opeenvol gende thuisnederlagen en een doelpuntloos gelijkspel tegen hekkesluiter Empoli vorige week, werd Como met 3-0 ver slagen. België De Belgische competitie gaat een spannend slot tegemoet. Na de 26e speeldag staan drie ploegen eerste met 39 punten: Club Brugge, KV Mechelen en Antwerp. Mechelen verspeel de de exclusiviteit op de kop positie door met 1-2 te verlie zen van Club Brugge. Ant werp bleef in de pas via een zege van 2-0 bij Beerschot. Het treffen tussen de ploegen van de Nederlandse trainers Houwaart en De Mos in Brug ge was het predikaat „topper" waardig. Voor 28.000 toeschou wers was duidelijk dat Meche len nog niet geheel was van de trip naar De Belgische ploeg zich daar via een gelijkspi gen Dinamo (1-1) voor de ve finales van het Eil Cup-toernooi voor beken naars. De derby tegen Antwer] 17.000 personen naar I dion van Beerschot ge) zagen een gedisciplineerd treden van de ploeg van J Ier, waarin Van Rooy dat zijn vorm groeiend is] minuten voor het einde m te hij 2-0. Verdediger Sij had in de negentiende mi| de score geopend. Frankrijk Bordeaux, uitgeschakeld toernooi van de landskai nen door PSV, bracht de ning in de competitie door aanvoerder Monaco 3-1 te verslaan. Het tussen de twee topclubs daardoor teuggebracht totj punten. Marseille bleef Oj punten van de lijstaanvoi Racing Parijs viel terug de derde plaats. De ploej oud-Ajacied Sonny Siloo; oor op eigen veld verr; 'an Montpellier. MADRID PSV kan de borst natmaken. Want Real Madrid lijkt dit seizoen echt niet te stuiten, niet op inter nationaal niveau en niet op nationaal niveau. Trainer Leo Beenhakker kan één hoofdprijs (de landstitel) in elk geval nauwelijks meer ontgaan. Mede door een makkelijke overwinning van 3-1 bij stadgenoot Atletico is de voorsprong op Real Socie- dad tot acht punten gestegen. Sociedad verloor namelijk. De show die Real Madrid op voerde was koninklijk. De formatie van Menotti werd alle kanten van het veld ge toond en dat de uitslag tot 3- 1 beperkt bleef was mis schien wel het meest opmer kelijk. De doelpunten kwa men van Gordillo, Snachez en Butragueno. Ajax' oppo nent Olympique Marseille verging het een stuk slech ter. Met 3-1 werd van Nice verloren. Nice staat zeven tiende op de ranglijst. Drie voetballers Real Sp in aanse selectie MADRID De Spaanse bondscoach Miguel Munoz heeft het aandeel van Real Madrid in de nationale selec tie. die woensdag in Bordeaux een vriendschappelijke wed strijd speelt tegen Frankrijk, uitgebreid. Munoz deed voor dat duel weer een beroep op de middenvelders Rafael Gor dillo en Ricardo Gallego en verdediger Miguel Tendillo. Het oefenduel wordt gespeeld in het kader van voorberei ding van de eindronde om de Europese titel, deze zomer in West-Duitsland. In de halve finale van het Europese beker toernooi voor landskampioe nen treedt Real op 6 april aan voor het eerste duel met PSV. Zubizarrreta, Buyo, Chendo, Tendillo, Sanchis, Lopez Re- karte, Rodriguez, Soler, Michel Gonzalez. Gallego, Gordillo, Munoz, Sacristan, Butragueno, Salinas en Bakero. Met de moed der wanhoop bestormt FC Den Haag het doel van Volendam. Remco Boere (op de rug gezien), Heini Otto (in luchtduel met doelman Schil der) en Martin Jol strijden tevergeefs. FOTO: PETER VAN MULKEN DEN HAAG Misschien is de opmerkelijke visie van Dé Stoop toch zo gek nog niet. De voorzitter van FC Den Haag betoog de vijf weken geleden dat degradatie voor zijn club „geen ramp" zou zijn. Met deze op zakelijke overwe gingen gestoelde mening haalde Stoop zich toen de woede op de hals van on der meer medebestuursle den, publiek, trainer en spelers. Maar vooral de laatste categorie moet na de blamerende thuisne derlaag van gisteren tegen Volendam (3-1) conclude ren dat FC Den Haag in derdaad in de eerste divi sie thuishoort. De gelui den die gisteren in het Zuiderpark te horen wa ren, gingen door merg en been; misschien dat op een lager plan wél (weer) waardering kan worden afgedwongen. Een vijandige houding van het publiek, gevoegd bij de interne spanningen die FC Den Haag bijna constant lij ken te beheersen, leidde gis teren bij haast alle spelers tot een opmerkelijke faalangst. Raymond Rijntjes had de stand op 2-0 moeten brengen, nadat Bram Rontberg al in de tweede minuut de ope ningstreffer had verzorgd. Maar in plaats van de marge uit te bouwen, trokken de Haagse angsthazen zich terug in eigen defensie. Doelpun ten van Böckling en Duif be paalden binnen zes minuten de ommekeer. In de voor laatste minuut verzorgde in valler Bakker de derde Vo- lendamse treffer. Voorzitter Stoop: „Nee, er is geen ge- zakelijke overwegingen zou sprek met Cor Adriaanse. Ik FC Den Haag/Stoop in de wacht even met het zoeken eerste divisie wel eens ge- naar een opvolger voor Van noegen kunnen nemen met de Meent". Logisch, want uit een part-timer. FC Den Haag - Volendam 1-3 (1-0): 2. Rontberg 1-0, 58. Böckling 1-1, 65. Duif 1-2, 87. Bakker 1-3. Scheids rechter: Hobé. Toeschouwers: 6500. FC Den Haag: Stam; Van Alphen, Jol, Lankhaar, Otto. Plak; Danen (Van Oosten), Rijntjes; Schellevis (De Roode), Boere, Rontberg. Volendam: Schilder; Bond, Guyt (Sa muel), Steltenpool, Mulder; Zwart- hoed, Van der Poppe; Steur, Duif, Böckling, Plugboer (Bakker). Ajax en PSV in Europese vorm DEN HAAG Beide Neder landse ploegen, die nog op Eu ropees niveau actief zijn boek ten dit weekeinde goede resul taten. PSV versloeg Willem II, mede door een tempoversnel ling van vijf minuten, waarin twee treffers werden gemaakt. Dat bleek voldoende te zijn voor de uiteindelijke winst van 3-1. De Eindhovenaren speel den zonder Lerby en Gillhaus (rust voorgeschreven) en Niel sen (geschorst). Bij de Tilbur- gers maakte verdediger Cohen, na een absentie van bijna twee jaar, zijn geslaagde rentrée. .Ajax nam enigszins revanche voor de onvoldoende prestatie die het woensdag tegen Young Boys leverde. Fortuna Sittard werd daarvan met 4-0 het slachtoffer. Waarmee echter niet gezegd kan worden dat de zorgen voor de Amsterdamse formatie nu zijn verdwenen. Want door zorgen wordt Ajax nog genoeg gekweld. Opnieuw viel een man ten offer aan hard spel: de nieuwe aankoop Lars- son verdween van het veld, ter wijl Spel bos reeds rust was ge geven. Spelbos die ook de reis naar Wembley met het Neder lands elftal, aan de selectie waarvan hij juist was toege voegd, niet zal meemaken. Na het uitvallen van Hesp tegen Den Bosch, het op non-actief staan van Spelbos, nu ook de blessure van Larsson. Feijenoord en FC Twente maakten er voor een wedstrijd om de derde plaats een bitter slechte vertoning van. De ze kerheid van een punt was voor de Rotterdammers voldoende, waarmee de formatie van Israël weer op het niveau van bijna het gehele seizoen terugviel. En FC Twente bleek een angst- ploeg. Van dit alles werden de toeschouwers de dupe. Ajax-Fortuna Sittard 4-0 (1-0): 22. Bosman 1-0, 56. Winter 2-0, I Bosman 3-0. 75. Van *t Schip 4 Scheidsrechter: Mulder, schouwers: 8.000. Ajax: Menzo; Blind. Wouters. Li son (Verlaat), Winter; Van 't Sen Scholten. Mlihren; Bergkal (Meijer), Bosman. Rob Wltschgf Fortuna Sittard: Hesp; Maess Eleveld, Duut, Reijners (Griffil Boessen, Koevermans, Custers, Mordang, Tol (Kiecker PSV-Willem II 3-1 (1-0): 7. Vani burg 1-0, 53. Mallien 1-1, 71. Jd sen 2-1, 76. Heinlze 3-1. Scheij rechter: Verhoef. Toeschouw 24.100. PSV: Van Breukelen; Gerets, K(^ Koeman. Heintze; Linskens, Aerle, Vanenburg; Arnesen (Jat sen), Kieft, Viscaal. Willem II: Verkerk; Cohen, Malll- Werdekker, Stafleu; Feskei Wolfis, Godèe; Broeken, Vanf Borgt (Maddock), Van Straalenj FC Twente-Feyenoord Scheidsrechter: Reygwart. schouwers: 11.000. Gele Molenaar (Feyenoord). FC Twente: Snelders; Ten i Rutten, Van Rossum, Scharnil Bosch, Willems. Balm; Lippoli (Neijenhuis), Keur (Meijerm^. Huistra. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Herpen, Monkou, Troost, Molenaar, Elstrup; Hofman, Hoj; stra (Barendse), Blinker (Roos).:," AZ-FC Den Boech 0-1 (0-1): f Brood 0-1. Scheidsrechter: j Munnik. Toeschouwers: 2000. I kaart: Jakub (AZ). AZ: De Koning; Goulooze, CaJ lijn (Tiktak), Oosterveer, Jakf Roos, Van der Hengst, Norlj Van Haastrecht, Krommen^ (Das), Van Ham. Den Bosch: Van Grinsven; Van Hoorn, Adriaanse, Aichorn; Van der Linden, Krüz| Brood; Van Duren (Kaiser), f kers, Grim. Spart a-Haarlem 1-0 (0-0): 51. dell 1-0. Scheidsrechter: Dolsï Toeschouwers: 3000. Gele kaf ten: Wijnberg en Van Stee (beiq Sparta) en Verkaik (Haarlem). Sparta: De Goey; Schuurhuilji Haar, Wijnberg, Snoei; Sar# (Van Stee), Schmidt. Ridderiij Van de Berg (Knel); Lengkeek.j. lerman. Haarlem: Metgod; Masefield. kaik, Atteveld, Van Tour; Lind. Moniz, Matthaei; Peeper (Luf ken), Van Roon, Sitek (Holverdt Eerste divisie in het kort DEN HAAG De karakateris- tieken van de dit weekeinde in de eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn als volgt: De Graafachap-Hereclea 2-1 (2-1): 3. Hiddink 1-0, 13. Elberse 2-0, 24. Van Staa 2-1. Scheidsrechter: Kempers. Toeschouwers: 3050. Excelsior-Heerenveen 2-0 (1-0): 19. Van Buren 1-0, 54. A. asiman 2-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Van Buren (Excelsior). Go Ahead Eaglee-SW 1-2 (W 61. Coolen 1-0, 68. Van Duppeif 1. 86. Van der Kleij 1-2. Schd rechter: Overkleeft. Toeschouwt 1000. Gele kaarten: SchennjJ Woudsma, Wltteveen (Eagles), f nemann (SW). SC Cambuur-Eindhoven Scheidsrechter: Metz. ToeschJ wers: 3500. Telatar-Viteaae 3-0 (1-0): 36. jl Duyvenbode 1-0, 63. Oostrom# 82. Tania 3-0. Scheidsrechter: j Vliet. Toeschouwers: 1000. kaart: Klomp (Vitesse).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12